Reklama

čtvrtek 5. prosince 2019

Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde

TARAS2
5.12.2019  TarasovaTerasa
To je v kostce dnešní rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Zemana. Dopadlo to podle očekávání, podle, tak, jak se justice a souvisící státní orgány chovají po celých třicet let a opakovaně potvrzují, že jsou onou žábou na prameni, kazišukem, rozvracečem společnosti, morálky a demokracie, parazitem. A jsou na světelné roky vzdáleny od přijímání spravedlivých odměn za svou esenciálně mizernou práci. A nic jiného než revoluční právo je nedonutí pracovat tak, aby si mzdu alespoň z části zasloužily. A protože revoluční přístup je v současné prakticky okupované zemi vyloučen, protektoři nesvolí, je situace zabetonována na věky, podobně, jako se zdála být zabetonována komunistická diktatura. Která se ovšem ve srovnání se současným stavem začíná jevit v růžových barvách. Jak říkával český agent CIA nejvyššího řádu, to jsou ty paradoxy.


K věci samé: justice (a SZ a policie neméně) se opakovaně podílí na vytváření rozvratu na politickém jevišti. Odhlédneme-li od toho, že úmyslně jenom přihlížela obrovskému rozkradení státního majetku v devadesátých letech i později, vždy pak ve zlomových bodech politického vývoje působila jako reakční a škodlivá instituce. Můžeme si připomenout nepotrestané odstranění poslance Sládka ze sálu při volbě prezidenta, zamítnutí zákonodárnou mocí požadované změny ústavy ve věci většinového volebního systému, zmařenou parlamentní dohodu o zkrácení volebního období a o předčasných volbách s Melčákovskou groteskou na práva poslance, což těžce poznamenalo politickou stabilitu na další léta, modrácky motivované zamítání všech žalob na pravičácké fauly a trestné činy, viz Drobil, Tluchořovo trio, Nagyová/Nečas, Rittig, ponechání korupčního zisku Alexandru Novákovi – a desítky a možná stovky dalších idiotských rozhodnutí.

V této justiční bažině se jako štiky pohybují i státní zástupci, kteří by měli dohlížet na konání policie a místo toho podporují její nečinnost ve zřejmých porušeních zákona na straně jedné a pak na straně druhé spolupracují při trestním stíhání na politickou objednávku vyvolaném. Což je právě případ Čapího hnízda.

Až tragikomická neschopnost policie a státního zastupitelství racionálně, rychle a kvalifikovaně posoudit zcela jednoduchou záležitost, jejíž průběh je dokumentován písemně do nejmenších detailů, se dnes, po létech od zahájení vyšetřování, dočkala panoptikálního vyvrcholení. Toto letité otálení, které je způsobeno právě onou politickou objednávkou před volbami 2017 a přitom neexistencí materiální, věcné podstaty onoho „trestného činu“, korunoval státní zástupce Zeman oním vyjádřením z titulku. Místo aby zaťal zuby a tuhle pitomost konečně smetl ze stolu, přidělal ke kakancům policie a státního zástupce do spisu další právnické hovínko. Prý bude něco nutné došetřit a něco i jinak po právní stránce vyhodnotit. Napadá mě, že bude nutné došetřit, jestli se náhodou ti dva zbylí trestně stíhaní nestýkali intimně a tím pádem i bude třeba přehodnotit, zda náhodou nešlo o Mee Too. A to by si Babiš škaredě odskákal, nemluvě o držkové od Moničky.

Nic by nepotěšilo mé staré srdce víc, než kdyby si nějaký oligarcha konečně šel sednout. Vnímal bych to jako ideovou a nadpozemskou spravedlnost, odplatu za to, co tihle šmejdi už natropili a tropí dál. A nenosil bych Andymu do vězení koblihy, ale chodil ho šťourat přes mříže do žeber klacíkem.

Jenže: když se tenhle premiér jeví po těch packalech v posledních létech jako nejmenší škůdce, ba i nějaké plus body urval, tak z tohoto pohledu je zuřivá snaha o jeho odstavení nevysvětlitelná. Kde byla ta plná Letná ve chvíli, kdy Topolánek s Nečasem mrvili morálku v tomto státě do podoby Drakulova zámku v Karpatech?

Opakuji posté: pokud nebyly v žádosti o dotaci uvedeny (záměrně) nepravdivé údaje, a to je zjištění, které zabere schopnému vyšetřovateli týden, tak se prostě o trestný čin nejedná a není co vyšetřovat. Umělé vytvoření malé firmy, její odtržení od giganta, aby se vyhovělo dotačním podmínkám, je sice nehezké, možno říci i amorální, protože obyčejný občan takovou možnost k obohacení nemá, ale při splnění podmínek z rozhodnutí o dotaci není trestné, není to podvod, stejně jako není trestný amorální charakter celého tohoto zkurveného kapitalistického systému.

A poslední co by mě zajímalo je to, jestli náhodou náklady na Chovancův danajský dar ČSSD před volbami, na vyšetřování případu Čapího hnízda, už náhodou nestály víc, než ta padesátimilionová a navíc už vrácená dotace.

A už úplně poslední je postřeh, jestli pracovníci Olafu, který se do věci také namotal, stejně jako auditoři Evropské komise, kteří posuzovali druhou Babišovu kauzu, střet zájmů, náhodou sami nejsou v gigantickém střetu zájmu, protože je jejich logickým cílem to, aby se do Bruselu vracelo co nejvíc peněz z již poskytnutých dotací, aby měla Eunie na jejich nehorázně vysoké platy byrokratických darmožroutů.32 komentářů :

 1. Souhlasím s názorem, že situace je skutečně zabetonována na věky. Kdybych to měl srovnat s minulým režimem, odhadoval bych to na březen 1948. Totalita se teprve zabydluje a upevňuje své pozice. Skutečné represe máme teprve před sebou.
  Aby jsme mohli doufat ve změnu k lepšímu, musela by nejdříve proběhnout revoluce u našich protektorů. A na tu si budeme muset ještě chvíli počkat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná to přijde docela rychle.
   S rozpadem východního bloku taky nikdo nepočítal.
   A byl to docela fofr.
   Helanov

   Vymazat
  2. 18,37
   Ale tenkrát se několik let předem začala rozpadat říše protektorů. Brusel zatím nejeví známky narušení soudržnosti. Alespoň těch, kteří skutečně drží opratě.

   Vymazat
  3. 19:02!
   A co dojčebank? Drží silou vůle, okrádáním důchodců celé EU a je živena šoroškem pomocí tzv. finančních derivátů. Až lidé pochopí, co je to za gigaprasárna, tak budou banky světa prázdné, pouze na veřejích všech jejich dveří budou viset mrtvoly bankéřů.

   Vymazat
  4. Helanov Jo protektoři to mají se svýma dluhy nahnuté až to praskne to bude fofr.

   Vymazat
  5. ...musela by nejdříve proběhnout revoluce..., možná to přijde..., třeba se něco stane, co?
   No, ale pálit si prsty nebudeme, že? Stačí, když už tady vkládáme své názory, které pořád ještě naštěstí můžeme kdykoliv změnit. A tak to tady u nás chodí. Od prohry na Bílé Hoře.

   Vymazat
  6. 19:02
   Vy nevidíte u říše za oceánem podobnost s 80. lety na východě??? Možná jen proto, že ta západní cenzura je vynalézavější než ta východní. O to větší to pak bude šrumec až to praskne.
   Mik

   Vymazat
 2. Krásně napsáno,líp se to nedá říct!!!
  Koblihářovi nefandím,fandit (asi) nikdy nebudu,ale hony na nepohodlné už tady jednou byly.
  Je to sice (aspoň v mých očích) obojetník,v Bruseli hlásá jiné myšlénky než doma a HLAVNĚ posílá do RP prapodivné týpky.
  Ale když se podívám na tu nabídku recyklátů z demobloku,tak by mi přitažlivější přišel i sádrovej pes.
  Mám temné tušení,že bez Babiše by mohlo být ještě hůře, než s ním.
  (Konec konců,je to ještě mladej kluk a tak se může třeba i polepšit,ne?)
  Jedno je jisté,že kdyby nebyl premiér,tak by ohledně Čapáku neštěkl pes.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ty hony byly mnohem vícekrát než si myslíte. A i občas mnohem horší. Připomenu jen náznakově. Uštvali Karla Čapka (a nešli jen proti němu). Pronásledování těch, co tvořili základ Národního obrození. Pronásledovali za vlastnictví českých knih. A proč odešel do emigrace Komenský? Šel jsem pozpátku velmi stručně a jen pro ukázku, ale snad Vám to pomůže pochopit, že to není vynález toho "období", u kterého bychom si to "přáli". Je třeba být prostě co nejobjektivnější. Pak můžeme pochopit nejen minulost, ale i zákonitosti vývoje společností.

   Původně jsem to vymazal, protože se mi do toho vloudila chybička.

   Vymazat
  3. 20:54...No vždyť jo!
   Jasně že to v minulosti bylo i daleko horší.
   Dneska se nepohodlní dusej převážně ekonomicky, nebo pomocí justice.
   Ale moc hezký pohled na to není.
   Helanov

   Vymazat
 3. Přesně tak. Stačí se podívat na to panoptikum předsedů "demobloku", jak uctivě naslouchají hnědorezavému polofaráři, kterak je úkoluje...a pak za ním vyrazí na Letnou. Člověk neví, jestli se má smát, nadávat nebo ožrat...

  OdpovědětVymazat
 4. Souhlasím, dobře napsáno. Jen dodám, že mě úroveň české justice a orgánů činných v trestním řízení strašně irituje. Řízení jsou zdlouhavá, někdy trvají i více než deset let, spravedlnosti se lidé někdy vůbec nedočkají. Rozsudky se ve stejné věci občas diametrálně liší, soudy si případ přehazují, vracejí, konce nevidět. Vrcholem jsou kauzy, o kterých se článek zmiňuje. Další můžeme každý přihodit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sohlas,ale bohužel je to horší než si lidé dovdou představit.
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2765-televizni-poplatky-a-hamacek-na-pokraji-kolapsu-bez-vlivu-cssd-na-ceskou-televizi-koncime
   https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/

   Vymazat
 5. Jak je to dlouho, kdy se halasně a v některých kruzích nadšeně hlásalo, že je konec historie? Kdo by si pomyslel, že za pár měsíců poté, co jeden dosud celkem neznámý politik prohlásí někde v zahraničí, že nedoufá ve změny ve své zemi, se autor stane de facto nejvyšším představitelem právě své země. Ano, byl to Lenin. Nebo co si myslet o prohlášení vedoucího patentového úřadu v Anglii někdy koncem 19. století, že by se jeho úřad měl zrušit, že všechno už bylo vynalezeno? Je jisté jen jedno, nikdo si nikdy nemůže být jist, že se něco zásadně nezmění.
  Možná je to už kolem nás (tím nemyslím jen "žádoucí" změny vedoucí k větší spravedlnosti) ale my to dnes jen nevidíme. Pro stromy nevidíme les. A žádné usnesení "všemocné EU komise" tomu nejspíš nebude schopno zabránit, pokud to sami "nevytvoří".

  OdpovědětVymazat
 6. Doporučuji k pochopení souvislostí, důkladnější čtení v Parlamentních Listech článku Chartisty Václava Vlka. Plně se mi pod ním vybavily mé totožné vzpomínky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirkovi!
   Taky jsem je četl a kromě toho, že jsou pravdivé, jsou i poučné (tzv. z centra dění). A navíc varovné. To co se nepodařilo hnědému pionýrovi na sletné se mu může podařit do vánoc. Někdo z volstrrýtu zase zamíchal kartami a kromě Babiše má problém i Fico. Proč asi? No Fico chce zpět slovenské zlato (z rodšidovic enle bank) a to je na gojima veliké chucpe. A Babiš drží V4 a brání se přerozdělování černoušků (ikdyž pouští banderovce a saudy až do práglu). Ještě bude veselo!

   Vymazat
  2. Problém u Vlka a jemu podobných je v tom, že mlčeli. Nic proti ničemu. Když nechci jít do politiky, nikdo by mě neměl nutit. Ale mlčet neměli. Oni věděli už tenkrát to, co se mi, obyčejní smrtelníci, dovídáme až se dvacetiletým zpožděním. Že Havel a parta kolem něj, byli, mírně řečeno, rozporuplné figury.
   Na konto Havla jsem kdysi četl vyjádření disidenta, evangelického faráře a Havlovo spoluvězně, jehož jméno jsem už zapomněl. Zatímco on, s dalšími politickými, párali kabely, knihovník Havel znuděně pokuřoval v otevřeném okně.
   A bylo toho mnohem víc, což mne utvrdilo, že i kdyby byla čtvrtina pravdou, byli Havel a jeho suita věrných, pěkné svině. Vlk a spousta dalších to věděli a mlčeli. Nechávali bez odporu vytvářet Havlovi svatozář v době, kdy by po jejich prohlášeních novináři skočili. Dnes, když už je Havlův kult osobnosti vytvořený, mohou své zkušenosti šířit tak leda na motácích.

   Vymazat
  3. 17:06- ono je těžké si přiznat omyl. Poznávali to staří komunisté a také "požrané" oběti jiných revolucí včetně té "něžné". Kdo jednou dokáže personalizovat od sebe idealisty(oběti) a konečné uživatele revolucí? A hlavně dešifrovat toky peněz a zájmů!

   Vymazat
 7. Je více než zjevné, že jakmile někdo nešlape podle notiček tak na to dříve, nebo později dojede. A není to jenom u nás například Rakousko, Itálie, Slovensko, všude se na odbojné něco najde. Většinou v dojemné koordinaci s ústředím EU, což tady zcela veřejně a bez zábran praktikují Piráti. Jako by chtěli potrvrdit tvrzení, že si Češi neumí vládnout sami.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Povolný, dodnes mi není jasné co chartysti a další vlastně chtěly? Kapitalizmus s lidskou tváří? Ovšem co dokázaly mi je jasné a stýkáme se s tím každý den. Teď se někteří vymezují ale stále neříkají jak by to podle nich mělo být. Proto jsem nikdy politikům moc nevěřil. Jou to překrucovači a manipulátoři. Je mi známo že se nenajde ten co by se zavděčil lidem všem ale tohle je vláda pseudo většiny a ještě prolezlá parazitizmem. Dokud nebude ne tajná volební povinnost a zákon o referendu, tak se nic nezmění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi chtěli kapitalismus bez přívlastků,který je zřejmě nejpřirozenější.
   Každý člověk který má všech pět pohromadě se snaží akumulovat kapitál.
   Dokonce i ta veverka se snaží naakumulovat co nejvíc oříšků na zimu.
   Že by někdo radostně pracoval pro blaho celku a bral si JENOM tolik co potřebuje je-aspoň podle mne- strašná blbina.
   Chtip je v tom,že ten kapitalismus bez přívlastků se zvrhnul v LIBEROFAŠOUNSTVÍ.
   Helanov

   Vymazat
  2. ČLOVĚK je tvor nenasytný,čím má ví tím che mít ještě víc.Platilo to a platí vždy a všude. Okrádání druhých je symbol každého kapitalizmu to je BIZNIS-LIBEROFAŠOUNSTVÍ.

   Vymazat
  3. 22:07...No ale od toho je demoška,aby tu nenažranost korigovala,ne?
   Myslím demoška bez přívlastků,ani ta bolšánská ",lidová", ani ta dnešní,kavárenská,liberofašounská.
   Mám pocit že už docela fungovala,ve vyspělých západních zemích se žilo ještě nedávno docela slušně.
   Bohužel,už je to fuč.
   Helanov

   Vymazat
  4. Pradědo, to co tu je není ani kapitalizmus (ten umí investovat do progresivních technologií) o lidskou tvář tu vůbec nejde. Nespojuje si řešení JEN s referendem, to se dá taky ohnout formulací otázky, či zapojením migrantů, nebo jinými obstrukcemi.

   Vymazat
  5. Pradědo, chtěli jsme něco lepšího než idiotský socialismus, dostali jsme idiotský kapitalismus. Co chtít jiného od stejných protagonistů, jen v jiném saku viz "Podiveni".

   Vymazat
 9. 10:23 Co chtěli disidenti a spol.? Majetkový převrat, to je patrné z toho, že žádný z jejich vrcholných představitelů neschudl, všichni vydělali, získali turbo tituly a pod.. Zářným příkladem je rovněž božský Venda, který tak moc nechtěl Lucernu, až mu jí museli vnutit. Tak moc nechtěl být prezidentem, až kvůli němu na chvilku zašili Sládka. Tento politický systém by se klidně mohl jmenovat oslíčku otřes se, ale jenom pro některé . Zbytku stačí zelené banány a přemrzlé mandarinky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velký omyl z neznalosti: většina disidentů nezbohatla. (např. Wolf, L.Porcházková, St.Novotný a další a další). Zbohatli Kelnerová, Bakalové, Schwarzenberci atd. atd,

   Vymazat
 10. Historie ve 4 větách:
  Za Masaryka v našej dedine bola len nezamestananost, kostol a krčma.
  Za Gottwalda pribudla práca pre všetkých, JRD, škola, knižnica, kultúrny dom a verejná doprava do obce.
  Za Husáka pribudla pošta,zdravotné stredisko, materská školka a dom smútku.
  Dnes už je tu zasa len nezamestananost, kostol a krčma.
  https://pravdive.eu/news/162105/jak-je-to-s-produktivitou-prace-a-mzdami-u-nas

  OdpovědětVymazat
 11. Unknown 10:57 I ta veverka má přirozený pud a nehromadí víc než potřebuje. Prostě si myslím že jakáž takáž demokracie je vláda většiny ale ne taková jaká tu je. Všechno se dá nějak zmršit a na pitomou otázku v referendu se dá nesouhlasit. Hlasovat by se mělo občanským průkazem s kódem.

  OdpovědětVymazat
 12. To vše, co vidíme kolem sebe není nic jiného, než likvidace naší státnosti. A ten "dvojí metr", ta impotence, nevymahatelnost práva, skandální a naprosto odlišné rozsudky ve stejné věci na různých instancích soudů mají za cíl zpochybnit justici a rozvrátit ji i s policií, jakožto jednoho z atributů státu, státnosti...To jsou i koordinované útoky proti ústavním činitelům, symbolům státnosti, jako je hymna, st.znak atd. A všechny ty útoky jdou stále ze stejných center a provádějí je stále stejní jedinci.

  OdpovědětVymazat
 13. Země, kde si někdo může bez následků vytáhnout z pochvy na pódiu v divadle státní vlajku, jde zcela jednoznačně do kelu. Pak už zbývá jenom konečník, to už by zřejmě vrchol umění. A justice to posvětí. Hanobení státního symbolu neplatí pro umělce a už vůbec ne z ciziny. To by mohl být skandál, že jsme málo demokratičtí. Shrnutí - když nebráníme své symboly, tak jak by asi vypadala obrana země.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.