Reklama

sobota 7. prosince 2019

Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně proti Rusku


Ivan David
7. 12. 2019 parlamentnilisty  a ZDE

Jako poslanec Evropského parlamentu jsem se ucházel o členství v Delegaci EU - Rusko. Myslím si totiž, že je zájmu jak našem, tak ostatní Evropy udržovat obchodní a diplomatické vztahy s tak významnou zemí. Bylo mi bohužel umožněno stát se jen pouhým náhradníkem. Přesto jsem se zúčastnil ustavující schůze delegátů. Tušil jsem, že by se mohla odehrát nějaká taškařice.

Po delším váhání se slova ujal europoslanec, který se představil jako Ryszard Czarnecki. Sdělil, že je jedním z mála přítomných, kteří byli členy Delegace EU - Rusko již v minulém období. Protože je prý však jediný kandidát na předsedu, tak navrhuje, abychom přistoupili k volbě předsedy formou aklamace. Přihlásil se však jiný člen, známý slovenský právník Miroslav Radačovský. Ten se předsedajícího zeptal, zda je pravda, že je Czarnecki mezi evropskými politiky, kterým byl Ruskou federací zakázán vstup do Ruska. Dále dodal, že kdyby on sám byl Polák, nepokládal by za vhodné kandidovat na funkci předsedy této delegace, a kdyby byl Rus, jistě by nekandidoval do hypotetické meziparlamentní delegace s Polskem. Dále konstatoval, že podává námitku proti způsobu volby.

Ti, co se zdrželi hlasování, se prý nepočítají!

Velmi znervóznělý Ryszard Czarnecki pravil, že tvrzení o zákazu jeho vstupu do Ruska informoval jen jeden web v Polsku a tvrzení není pravdivé. Znechuceně dal pokyn k volbě hlasovacími kartami. Výsledek byl takový, jak je patrno na snímku, který jsem na místě pořídil (viz obrázek v textu). Hlasovalo 26 členů delegace, osm hlasovalo pro Ryszarda Czarneckého, čtyři byli proti a 14 se zdrželo hlasování. Po tomto výsledku Czarnecki konstatoval, že byl zvolen předsedou, protože ti, kteří se zdrželi hlasování (hlasovali, že se zdržují rozhodnutí) se nepočítají. Nikdo nic nenamítal. Dále takto zvolený předseda navrhl na funkci první místopředsedkyně Elsi Katainen(ovou) z Finska s tím, že tato kandidátka zajistí genderovou vyváženost vedení delegace. Navrhl volbu aklamací. Ozval se krátký potlesk asi šesti párů rukou a nově zvolený předseda blahopřál nově zvolené první místopředsedkyní ke zvolení a vyzval ji, aby se posadila za předsednický stůl.

Zablokovat jakoukoli smysluplnou činnost


Po těchto hladkých volbách vystoupil jeden z členů, který navrhl do funkce druhého místopředsedy Petera Polláka ze strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. Zdůraznil, že to je Rom a univerzitní profesor. Tento kandidát byl rovněž zvolen „aklamací“. Zaujal mě jeden Pollákův vyvážený a rozumný projev, o čemž se chci se čtenáři podělit ZDE). Pan předseda pak nastínil svoji představu o fungování delegace. Například by prý bylo možné pozvat zástupce opozičních skupin v Rusku a podpořit je v jejich aktivitě. Hovořil jsem s jedním z přítomných členů, který byl členem delegace již v minulém volebním období. Řekl mi, že i minule bylo vedení delegace takové, že prakticky zablokovalo jakoukoli smysluplnou činnost.

Co by se v Kodani ani v Praze stát nemohlo

Pohled do zápisů ukazuje, že většina jednání delegace se odehrávala „in camera“, tedy bez zveřejnění agendy a zápisu. Výjimkou bylo například jednání o účinnosti působení ekonomických sankcí na Rusko. Další informace jsou ZDE. O několik dní později jsem u piva mluvil s dánským poslancem a svěřil jsem se mu se svým dojmem, že jednání v Parlamentu ČR je mnohem demokratičtější než v Evropském parlamentu. Řekl, že jako bývalý člen dánského parlamentu má podobnou zkušenost. Svěřil jsem se mu, že mám pocit, že v Evropském parlamentu je mnohem více fanatiků a hlupáků než v českém. Pravil, že stejně pro něj dopadá srovnání Evropského parlamentu s dánským parlamentem a že podobná vystoupení, jaká slyší v Bruselu nebo Štrasburku, si v dánském parlamentu neumí představit.

Vysvětlivky nevysvětlitelného. Čekejte metastázy

Pojmem „aklamace“ se u nás obvykle rozumí veřejné hlasování zvednutím ruky, přičemž pokud není opticky výsledek naprosto zřejmý, hlasy se počítají. V Česku se i uvnitř politických stran o personálních otázkách ze zásady rozhoduje tajnou volbou. V Evropském parlamentu nikoli. Krátký a dokonce sporadický potlesk se jako forma schválení „aklamací“ užívá v Evropském parlamentu velmi běžně.

V Parlamentu ČR předsedající postupuje důsledně podle Zákona o jednacím řádu. Jen zcela výjimečně jednání dospěje do situace, která není jednacím řádem řešena. Možnosti manipulativního jednání předsedajícího jsou tak velmi omezené. V Evropském parlamentu je přímo zakotveno v jednacím řádu, že o proceduře rozhoduje předsedající. Je tak běžné, že předsedající o své vůli vypustí bod jednání z programu, nebo se rozhodne, že nenechá hlasovat, nebo shrne probíhající jednání konstatováním, že došlo ke shodě, aniž by se hlasovalo, nebo dokonce vloží do zápisu tvrzení, že bylo rozhodnuto, aniž by se hlasovalo. To si v Česku nedovolí ani předseda klubu chovatelů holubů. Ve shora uvedeném příkladu samozvaný předsedající dokonce rozhodl o výkladu volby. V naší republice je těžko představitelné, že by mohl být zvolen někdo, kdo nezískal většinu hlasů hlasujících.

V Parlamentu ČR, ale také v jednacích řádech politických stran, obvykle platí zásada, že procedurální návrh je možno podat kdykoli a hlasuje se o něm bezodkladně. Postupuje se podle výsledku hlasování.

V Parlamentu ČR je dobrým zvykem, že na vedení parlamentní komory, výborů a delegací se podílí všechny strany zastoupené v parlamentní komoře. I nejmenší opoziční strany jsou zastoupeny ve vedení nějakého orgánu komory. V Evropském parlamentu dokonce sám předseda EP David Maria Sassoli z „Progresivní aliance socialistů a demokratů“ prohlásil v nástupním projevu, že xenofobním stranám musí být postaven „cordon sanitaire“. Tento nenávistný projev sklidil potlesk. V praxi to znamená, že frakce Identita a demokracie (jíž jsem členem) nemá zastoupení ve vedení žádného výboru nebo delegace a samozřejmě také parlamentu jako celku.

Tak vypadá „progresivní socialistická demokracie“ Evropského parlamentu. Obávám se, že bude progredovat a brzo metastázovat do členských států. Už se pracuje na prosazení cenzury. Další vylepšení „demokracie“ na sebe nenechají dlouho čekat.
https://www.europarl.europa.eu/delegations/en/archives/8/d-ru/activities/inter-parliamentary

23 komentářů :

 1. Je treba, aby pan Dr se zvolil sam sebe za predsedu komise "Blazinec v EU" a zavedl vyzkousena klecova luzka doplnena studenou studenou a behani na mraze v zajmu otuzovani tela evropistu.Jinak nic neprosadi neb neni ten typ co se umi prat
  https://www.youtube.com/watch?v=j72KPdhNrv0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Dr. se prát jistě umí a také skvěle ovládá hypnózu. Mohl by poslance zhypnotizovat a vést správným směrem.

   Vymazat
 2. Skoro jako čuník z Řeporyjí.

  OdpovědětVymazat
 3. Peru se od dětství a ne náhodou jsem dělal judo. Tento sport učí, jak využít k vlastnímu prospěchu sílu protivníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dr nemyselel jsem to tak, jak jste to pochopil ,ja nemyslel ze jste snad nejaky zbabelec ci jak se rika prizdisrac ,jen jsem chtel rici ze jste moc slusny na tu dnesni luzu ktera to vzala over prakticky vsude .
   Jak rikam i ti komunisti meli jista pravidla hry ,ta dnesni holota jez jen krade zvani a zneuziva nevedomost lidi je horsi ,ony ty banany a papir na zachod asi presel lidi brzy po tom "sametu " cili prevratu za vydatne pomoci ze zahranici
   Jinak Vam i Vencovi diky za tu zasluznou praci ktero konate tim ze tento web drzite pri zivote i kdyz jiste jste ona stetina v p.deli tem u moci a Vy jiste i tem v Bruselu ,hnizde zla

   Vymazat
 4. Se silenym fanatismem /normalnim rozumem nepochopitelneho/silenstvi germanu a polaku si nikdo nevi a nevedel rady ..Se zlatym pokladem poslali germani krveziznivyho teroristu Lenina a spol do Ruska. S tim si koupil Lenin a spol revoluci ..
  Tady stoji za povsimnuti , to ze zapad nikdy neprizna priciny a bestialne besni jenom a Pouze kolem nasledku /svych zlocinu/.!!
  Podpory se dostalo rusky carskym elitam, ktere nevedely a neumely nic jineho nez vrazdit a nezmohly se na nic jineho. To ukazalo jejich pravou tvar a hnilobu..Spousta zapadnich teroristickych agentu skodila v Rusku,teroristickymi akcemi..
  Bolsevik aspon neco sliboval ..Aby se lide sjednotili jeste vice, dalsi teror pribehl z Polska , ktere zase napadlo v 1920 Rusko. To velmi pomohlo bolsevikovi ke sjednoceni vsech proto spolecnemu zahranicnimu fanatickemu silenci.
  A upevneni jejich vlady !!
  Zapad vyhlasil plne spojenectvi s Polskem v 1939,ale kdy pribehl Hitler, ani prstem nehnuli..Opakujici se Pokusy zapadu vyprovokovat masakry na propagandu v Madarsku 1956, u nas a pozdeji v Polsku,pouze a jen za ucelem kricet jak je komunismus spatnej..Obeti bylo a i dnes je hodne..
  Kdyz nemohli dobyt v Italii treba Mt.Casino, poslali tam polaky..Marsal Montgomery a milous, byl poveren naplanovanim akci, ktere se vzdy nepovedly a mrtvych hodne..I kdyz ve Wehrmachtu jiz bylo hodne duchodcu a nezletilych...Tak napr. Operace Market Garden jiz za tri dny vazla, kvuli spatnemu pocasi /ktere se nedalo naplanovat ale Marsal pocital s nim/,a s velkou prevahou vojenskych schopnosti germanu..Letecka podpora nebyla mozna a proc tam neposlat do masakru taky navic 10 tisic polaku jako vysadek..Jsou ochotny a nadseny slouzit zapadu. At ten jim udela cokoliv..Malo se jich vratilo... zapad inmperialismus vzdy pouziva cim dal tim vic, vrazedne teroristicke fanatiky aby si upevnil moc a pachal s jejich pomoci dalsi zlociny a valky..

  OdpovědětVymazat
 5. A nemohla by frakce Identita a demokracie v nestřeženém okamžiku a nepřítomnosti těch lepších z unie zcela demokraticky navrhnout několik komisí a hned se do nich po evropsku plácnutím ruky zvolit? Je to jejich know how proti opozici. Tak poč to nevyužít proti opozici?😆😆

  OdpovědětVymazat
 6. Kdo je pro nebo proti ať zvedne ruku! Tak to má být!

  OdpovědětVymazat
 7. No a co jako se dalo čekat od poslušných slouhů usa páníčkové za oceánem si to přejí a my budeme konat.

  OdpovědětVymazat
 8. Ta komise EU parlamentu copak má ve svém statutu vepsáno poslání vykonávat podvratnou činnost a podporovat opoziční hnutí v Rusku?
  Nebo je jejím skutečným posláním pěstovat vzájemně výhodné vztahy s Ruskem jako podmínky pro mírovou spolupráci?
  Pokud je tím posláním to první, dr. David může být vlastně i rád, že členem komise není. Sám by (vedle těch "hodnotových" rusofobů) sotva cos udělal, a pak by i s jeho osobou mohlo být spojováno porušování zásad mezinárodního práva i narušování vztahů Rusko-EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Františku,tady myslím že nemáte pravdu.Kdyby v té komisi byl,tak by se nemohla chovat zas až tak podrazácky.
   Věděla by,že její piklení prosákne ven.
   Hlavně je výborné že se pan David o členství hlásil,těch lidí z ID je tam jen 73, tak ať jsou pořádně vidět a slyšet.
   Helanov

   Vymazat
 9. Nevím, ale v EU to nevypadá na jednosměrku, pokud jde o plyn tak i Merkel chápe Rusko, jako partnera a Macron není taky jednoznačný. Opakem je Polsko a Pobaltí.

  OdpovědětVymazat
 10. EÚ je NEREFORMOVATELNÁ to ví každý rozumě uvažující člověk.
  Dokud do BRUSELU PŮJDOU PENÍZE daňových poplatníků celé Evropy nic se nezmění naopak vše je a bude HORŠÍ a horší.
  https://www.protiprudu.org/ako-v-skutocnosti-vyzeraju-multikulturne-krajiny/

  OdpovědětVymazat
 11. Jen vzhuru do vrcholneho stadia feudalismu.....”to by vam holenkove libilo zit jako slechta”......vzdyt prece jsme vladli stovky let a nyni se zase ujmem vlady....Kcharl Sch. rikal jedne feudalce, (je to uz asi 15 let) “Pockejte az cechacci nebudou mit co zrat, tak oni povoli...”

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Ivane Davide, to není špatná karta nám přiblížit "komunistické" hlasování v Bruselu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně to neudělá ani jeden poslanec z ostatních stran.
   Ti jenom držej ústa a krok a šlapou brázdu.
   Helanov

   Vymazat
 13. Smutný popis té frašky,jako přeceda Delegace EU- Rusko nemůže být nikdo méně vhodný než Polák nebo někdo z Pobaltí...
  A zvolen nádhernou většinou jedné třetiny hlasů,zbytek nesouhlasil,nebo mu to bylo fuk.
  + žena,Rom...přříslušník LGBT by nebyl?A nějaký polanec s africkými kořeny taky né???
  Tak snad to příště napravěj.
  Plačící smajlík nejmíň 5 x :-(((
  Možná by se pan David do té Delegace dostal,kdyby se nechal převrtat na babu...;-)))
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opr.: Vlastně dneska už to jde i bez toho převrtání.Stačí se ráno na vrátnici místopřísežně přihlásit za hermafrodita a je vymalováno.
   Já už se v těch pokynech pravdy a lásky začínám ztrácet ;-)
   Helanov

   Vymazat
  2. Mám spíše obavu, že se pan doktor stane svým vlastním pacientem...to je děs, vrátit se do "systému" z před třicetilet!!!

   Vymazat
 14. Hořce jsem se zasmál, ale současně bych nejraději načutal do zadnice každého, kdo by přede mnou vychvaloval naše členství v EU...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, vrátit se do "systému" z před třiceti let, to je prostě šok, pak se divme, co plodí za zvratky, s prominutím. A pak ještě jedeme v tom obranném paktu, taky dobrá volba, byť se nás nikdo neptal, co? JEN PRO OTRLÉ...bych řekla.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.