Reklama

úterý 31. prosince 2019

Obrtel: Vrátit vyznamenání a odsoudit agresivní politiku NATO bylo správné

MUDr. Marek Obrtel
Marek Obrtel  a -rp-
31. 12. 2019

V pondělí 23.12.2019, 08:30 SEČ uplynulo pět let, kdy jsem se smíšenými pocity, po náročné noční službě na záchrance, předával úřednici na poště doporučené dopisy pro ministra obrany Stropnického a Vládu ČR s úmyslem vrátit všechna svá válečná vyznamenání, udělená NATO.

V pondělí 23.12.2019, 08:30 SEČ uplynulo pět let, kdy jsem se smíšenými pocity, po náročné noční službě na záchrance, předával úřednici na poště doporučené dopisy pro ministra obrany Stropnického a Vládu ČR s úmyslem vrátit všechna svá válečná vyznamenání, udělená NATO.

Ten myšlenkový zmatek nepramenil ani v nejmenším z toho, že bych si nebyl jist tím, co v otevřeném dopise píšu. Ty věci jsem si odžil, k takovému poznání jsem dospěl a o pravdivosti svých slov jsem byl (a zaplaťpánbůh stále jsem) bezvýhradně přesvědčen. Smíšené pocity panovaly spíše z toho, co bude následovat… píše v komentáři doktor Marek Obrtel a pokračuje.

...Nejen ve formě možných, ale domníval jsem se, že téměř jistých sankcí, na což jsem byl připraven a ochoten si za svou pravdou stát a dokázat ji do nejmenších detailů obhájit celou řadou velmi pádných a podložených argumentů. Ale také a zejména jsem měl obavy z toho, jak bude tehdy poměrně pravdou nedotčená a mediokracií zmanipulovaná česká, moravská a slezská veřejnost reagovat. Jestli budu za svůj postoj jednomyslně zavržen a dehonestován a nebo prohlášen za „smyslů zbaveného“… Následné reakce mne pak velmi překvapily a to převážně velmi pozitivně. Protistranu až na malá překvapení pak reprezentovaly samé profláknuté známé tváře, reprezentující cizí zájmy proti zájmům naší vlasti a jejích občanů.

A jak to vypadá po dlouhých pěti letech, které utekly jak voda? Domnívám se, že soud, který jsem vynesl nad zločineckou organizací, kterou jsem poznal do hloubky a odmítl jí sloužit, jenž se zove NATO, se pomalu naplňuje a skutečnost je horší, než jsem ji tenkrát před pěti lety sám popsal.

Na povrch se pozvolna derou další a další svědectví o zločinech proti mezinárodnímu právu na Balkáně, na Blízkém Východě i v severní Africe, ale i v dalších zemích, mnohé se máme ještě dozvědět o situaci ve Venezuele, jak je to s celou slavnou migrační krizí a situací v západní Evropě, jak je to vlastně s Brexitem a se souvisejícím protiruským tažením a proč se má Evropa znovu stát válčištěm korporátních fašistů v bezohledném boji o moc a peníze, což je vlastně jedno a totéž.

Hladinu poklidných názorových vod přibližně rok nazpět rozčeřil člověk, od kterého bych to věru ani nečekal a vystoupil s názorem, že celá afghánská mise, trvající neuvěřitelných osmnáct let postrádá smysl a dostala se do slepé uličky. Jakkoliv se někteří vysocí armádní a političtí představitelé naší země mohli vzteky zbláznit, každý, kdo se na věc podívá z hlediska faktů a argumentů, nemůže jinak, než s tímto názorem souhlasit. Tím člověkem byl překvapivě Lubomír Zaorálek. Co jej k tomu vedlo, nevím, ale v poslední době to není jeho jediný rozumný příspěvek, který jsem od něj zaznamenal. Podobně jsou na tom země jako Irák, Sýrie, Libye, ale také Ukrajina a další, kde jaksi postrádají tu avizovanou svobodu a nezávislost, demokracii a lidská práva…

Afghánské tažení stálo životy několika tisíc amerických vojáků, spojeneckých vojáků dalších zemí a desítky tisíc příslušníků místních ozbrojených složek, o civilním obyvatelstvu ani nemluvě. I naše země ztratila zcela zbytečně v Afghánistánu 14 svých mladých a zdravých mužů, kteří mohli dnes vychovávat své syny a děti, možná i v duchu vlastenectví a lásky ke své zemi. Je jich velká škoda, protože naše země a celá Evropa zoufale postrádá „opravdové chlapy“, ochotné a schopné převzít odpovědnost, projevit osobní statečnost a postarat se třeba jen o svou manželku a tři nebo čtyři děti !

Není pravdou, a ať se z toho přisluhovači cizích mocností a korporátních fašistů třeba zblázní vzteky, tak není pravdou, že se u Kábulu bojuje za Prahu nebo za kteroukoliv jinou západoevropskou metropoli. Tak jak „vylhaně“ afghánský konflikt začal, tak úplně stejně „vylhaně“ směrem k veřejnosti po celých těch osmnáct let probíhá.

Existuje a je veřejně známa rozsáhlá reportáž Craiga Whitlocka, redaktora Washington Post o výsledcích výzkumu stran všech možných „chyb“ během dobývání a „obnovy“ Afghánistánu a tato americkou administrativu vůbec nešetří, ba naopak. Jsou zde i stanoviska amerických generálů, mezi jinými například Douglase Luteho, který zcela zpochybnil smysluplnost afghánské operace a jakoukoliv motivaci amerických vojáků.

Jsou zde však i další významní kritici veškerého konání americké administrativy ve smyslu jejích válečných výbojů a „vývozu tzv. americké demokracie“, mezi které patří Patrick Joseph Buchanan, Paul Craig Roberts a nebo klidně i nám dobře známý novinář, Američan žijící v České republice, Eric Best a mnozí další.

Ukazuje se, že kam šlápla noha amerického vojáka v posledních sedmdesáti letech a spolu s ním bohužel i mnoha jeho spojenců v rámci zločinecké organizace NATO (společnosti užitečných idiotů, sloužících korporátním fašistům z tzv. „deep state“, tedy lidí především kolem zbrojařských monopolů), tam nejen, že sto let tráva neroste, ale tam zůstávají pouze a jen spálené země, zoufalství a beznaděj obyvatelů daných zemí, chaos, vraždění, bída a hlad a nemůže být ani v náznaku řeč o lidských právech, demokracii, svobodě a nezávislosti !

Jak sdělil nejen generální inspektor USA pro obnovu Afghánistánu, John Sopko, ale i mnozí další, lhalo se a lže se americkému lidu, lhalo se a lže se i lidu spojeneckých zemí v rámci NATO a co je horší, tyto země se staly spolupachately mezinárodních zločinů, naprosto v rozporu se základním dokumentem Severoatlantické aliance NATO – s tzv. Washingtonskou smlouvou a zejména jejím článkem číslo jedna a s mezinárodním právem, mizerně garantovaným Organizací spojených národů a její Radou bezpečnosti, která se zdá být pouhou loutkou v rukách zbrojařských monopolů pod taktovkou „deep state USA“.

Celý můj článek se „motá“ kolem historie afghánského konfliktu. Jistě, je nejdelší v dějinách, snad kromě Třicetileté války v Evropě a vyvolává nejvíc otázek stran budoucnosti, smysluplnosti a doufejme, že i oprávněnosti této a podobných operací. Moje rozhodnutí sepsat svůj otevřený dopis ministru obrany a vládě ČR před pěti lety padlo však zejména na podkladě paralely ukrajinské krize s válkou v Kosovu. Bylo to právě Kosovo, které mne přimělo k tomu, abych odešel z vysokých armádních postů a s politikou NATO a tedy i naší země a její armády se nadobro rozloučil.

I zde se mnohým zdálo, že přeháním, vymýšlím si, sleduji nějaké jiné, pochybné, osobní cíle a bůhvíco jiného... Nebylo tomu tak. Kosovská mise mne „probrala“, zorientovala, znechutila mne a otevřela mi oči natolik, že jsem se musel s armádou a hlavně politikou NATO rozejít. Aby čtenáři pochopili, co mne k tomu vedlo a jaké byly ty pravé pohnutky k mé rezignaci, prosím, přečtěte si thriller Josefa Habase Urbana, Návrat do Valbonë.... Budete možná zírat! Je to jen zlomek toho, co dokáže touha po moci a po penězích. Pravá příčina všech konfliktů a všeho bezpráví na celém světě. Fenomen, kterému se neubrání nikdo a nic, žádná země na planetě, pokud její občané nepochopí, že jsou pouhou hračkou v rukou mocných. V rukou nadnárodních monopolů, korporací, které se nezastaví před ničím. V rukou korporátních fašistů, pro které jsme jen figurkami na šachovnici. Vzpomeňme však na Svatoplukovy pruty. Pouze to je možnost, jak vybojovat budoucnost pro naše děti.

Svůj článek dopisuji dne 27.12.2019, tedy v den, kdy před pěti lety dorazil můj otevřený dopis ministru obrany České republiky. Reakce na něj byla vlažná. A bohužel, to, co jsem předpokládal a chtěl zejména, tedy sebereflexi naší politické reprezentace ve vztahu k zločinecké podstatě NATO, se neuskutečnilo. Neuskutečnilo se to tehdy a co je ještě horší, neuskutečnilo se to ani v rámci vypršení naší dvacetileté smlouvy o členství v NATO, ke dni 12. 3. 2019. Má tedy naše politická reprezentace nějaké svědomí ve vztahu ke statisícům mrtvých, jejichž krev má na rukou?31 komentářů :

 1. Děkuji za článek,naše angažmá v agresivní organizaci vidím úplně stejně.
  S tím Zaorálkem je to jednoduché,byly splněny dva předpoklady.
  1) Není to blbec.
  2) Byl "po funkci".
  Dneska už je znovu "ve funkci" a tak by tu hříšnou myšlénku rozhodně nevyslovil.
  Vojín Menningová je znovu v base, Assange je na tom moc špatně a tak jim držme palce!!!
  PF 2020
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 006 Proč držíte palce těmto dvou zrádcum své země??. Proč potom také nedržíte palce Skripalovi, kterého se pokusili ruští agenti za podobnou činnost zavraždit NOVIČOKEM!
   Assánge, ať shnije zrádce USA, nic jiného si nezaslouží!

   Smazat
  2. 10:07...Z hlediska USA zrádci,to nepopírám.
   Ale z hlediska zbytku zeměkoule stateční lidé, kteří šli odvážně v zájmu informovanosti s vlastní kůží na trh.
   Nebo si vážně myslíte,že má Bílý dům právo oblbovat celý svět!?!?!?
   Řekli jen PRAVDU a za pravdu by neměl být nikdo trestán.
   Helanov

   Smazat
  3. 10:07
   Doufám, že vám se stane to, co přejete jiným.

   Oba odhalovali pravdu o zločineckém režimu v USSA a jeho špinavých plánech a za to si zaslouží velký dík.

   Smazat
  4. 10:07
   Assange je Australan a jako takovy nemohl zradit USA cili není žadny zradce

   Smazat
  5. Pro Unknown 1.ledna 10:07

   Takže ten, kdo odhalí a zveřejní zločiny vládců vlastní (nebo i cizí) země je podle vás zrádce té země?
   Slyšíte to, policajti, vyšetřovatelé, státní zástupci a soudci všech vámi odhalených kauz ve vládních kruzích? Nagyová, Nečas, Parkanová, Topolánek, Dalík, Rath...
   Asi by vás podle něj měli minimálně uvěznit, za to, co jste jim provedli...

   A ty "Unknown" se prober! Před psaním takovýchto trapných příspěvků si vezmi nejdříve hlavu do rukou a pořádně, ale pořádně s ní zatřepej. Před použitím, je to ve tvém případě nutnost... Nebo si rovnou vraž pár facek.

   Smazat
 2. Pan Obrtel je skutečný hrdina který ví o co jde jen o vysávání celého světa loupežníky z usa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak, loupeznici loupi vsude, kde jsou nerostné zdroje. Je skvele, že NR zverejnil film 13min o pricinach a dusledcich, sirte jej mezi lidi, musime se probrat!!!

   Smazat
 3. Protože nedostává slovo,účast v médiích ovládaných demoblokem,aspoň takto,aby se prezentoval a i v dalších alternativních médiích.Pro mne je pan Obrtel,charakter a vhodný kandidát na premiéra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to by byl mravny premier, nasi rozkradaci statnich ale i EU dotaci by utreli nos a snad by tlacil i na nutne zmeny v justici, podporil nase ceske firmy a konecne zdanil nadnarodni korporace zde v ČR, protoze nema stamilionove pujcky u bank, tak i ty by musely odvadet dane u nas, ztenceni prebujeleho byrokratickeho aparatu, zruseni zbytecnych neziskovek na zacleňovani Romů a migrantu, posileni sicialniho statu a vlastenectvi, zavexeni nove Varsavske smlouvy, tedy obranneho paktu, domobrany podobne jako maji ve Švýcarsku, zruseni inkluze ve školstvi, posileni kvality školstvi, zruseni mnoha soukromych VŠ, viz kvalita v Plzni atd

   Smazat
 4. Tenhle zkrachovalý kolaborant a vlastizrádce, by měl ještě vrátit veškeré peníze, které tomu darebákovi stát za ty leta ve službách NATO vyplatil. To se potom kupují dráhá BMV, co OBRTEL!
  Dnes se odsuzují lidé, kteří chvíli byli ve zločinecké KSČ před r.89,Pithart, Svěrák,Chramostová a záhy po zjištění co je KSČ za zločinnou org. vystoupili, ale darebáka, který sloužil ve " zločineckém " NATU oslavujete, tak trochu schíza, co komouši!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown
   Kolik jste toho na Silvestra vychlastal?
   Píšete jak kdyby jste ještě měl aspoň 3 promile alkoholu v sobě.

   Smazat
  2. Unkrovne! Desítky národních umělců vrátilo svůj titul udělený komunisty. Toto ocenění bylo finančně oceněno (myslím, že na tu dobu neslýchanou částkou 100 tisíc korun). Řekněte mi, kdo z nich vrátil i ty peníze??? Odpovězte a nebo tady neotravujte!

   Smazat
  3. 10:01...Vstoupil do armády,chtěl sloužit svojí vlasti.To je dobře,ne?
   Když zjistil čemu armáda ČR napomáhá,tak skončil.
   To je taky dobře,ne???
   Voják plní zadání své vlády,za její rozhodnutí nemůže.To snad dá rozum.
   Helanov

   Smazat
  4. Dotaz pro troubu 10:01:

   pokud byl Obrtel "darebák z NATO", znamená to, že souhlasíš, že celé NATO včetně USA jsou největší zločinci, jo? Kteří na rozdíl od Obrtela ani nevystoupili a dál to podporují...
   Tak to jsi překvapil, nevěděli jsme, že jsi tak velký příznivec alternativy a kritik NATO. :-)

   Smazat
  5. 10:01
   Co máš za sebou ty nýmande, že si do své nevymáchané tlamy bereš člověka, který napravoval zločinnou válkou mrzačené lidi?

   Smazat
 5. 10.40 Na rozdíl od tebe chlastám minimum.
  Co není na mém přís. pravda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno, blbe, úplně všechno co píšeš, není pravda!

   Smazat
 6. Jste HRDINA, pane lékaři a OPRAVDOVÝ MUŽ, který ví, že je jeho povinností chránit rodinu, deti, ženy své rodiny, tedy nejen svoji manželku ale i maminku, tety,... Vážím si Vás a velmi dekuji, že budujete domobranu, otevirate oči zmanipulované změkcilé generaci ml.mužů atd.,ano,hodil byste se na PREMIÉRA, děkuji Vám za Váš vlastenecký boj, jistě byste měl velmi mnoho voličů, Jana Václavíková

  OdpovědětSmazat
 7. Pro 10:01
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm
  http://pravdive.eu/news/112570/recky-dustojnik-ktery-se-odmitl-ucastnit-agrese-nato Marinos Ritsoudis, který se v roce 1999 odmítl účastnit bombardování Srbska organizací NATO, o osmnáct let později řekl, že je na tuto chvíli hrdý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:05 Potom s takovým,který neplní rozkaz je pouze jedno řešení, koule do palice!
   Srb dostal za vyvolání konfliktu, vraždění civilistu v býv. Jugo. zaslouženě po držce!

   Smazat
  2. Hlupáku, MUDr.Obrázek své povinnosti a všechny rozkazy bezvadně splnil. Po skončení svého angažmá v AČR vrátil s opovrženílamu metály, které ve zločinecké organizaci NATO dostal. Marek Obrtel je frajer a ty jen hlupák a zabedněnec.

   Smazat
 8. Pan Marek Obrtel, je opravdu muž na svém místě, který evidentně je proti porušování suverenity všech zemí na světě !!!! V jeho článku je naprostá pravda, protože on, který se zůčastňoval jako voják různých "misích" v rámci NATO, popisuje, že jsme jako Česká republika jen nástroj v provádění okupací ve jménu agresivní Ameriky !!!! Pan Okamura má také narostou pravdu, že by mělo proběhnou referendum o odchodu ze zločineckého spolku NATO, Vždyť Československá republika ve své historii, NIKDY v žádné zemi NEBYLA jako okupant a agresor !!!! Každým rokem se odsuzuje rok 1968 když vojska Varšavské smlouvy obsadila Československou republiku !!!! A CO dělá dneska Česká republika, v Afganistánu, v Mali a dalších státech, JE TO ČISTÁ OKUPACE !!!!! To jsme dopadli, že pomáháme bez mrknutí oka západu ( Americkým jestřábům) rozpoutat válečný konflikt v Evropě !!! PROTO musíme volit SPD a Okamuru, který chce referendum o výstupu ze zločineckého NATA !!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Bohužel nemůžu diskutovat s panem Unknown, který má v každém příspěku jin názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Papoušek propagandy nemůže mít názor.
   Bylo by to proti jeho tupé přirozenosti.

   Smazat
 10. Dvořáku, to že je Obrtel zrádce je neoddiskutovatelný fakt, za vašeho miláčka Stalina by šel okamžitě ke zdi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty anonymní tupce, proč sem chodíš, nikdo tě nebere vážně. Choď si papouskovat tu prozapadni lež ke svým soukmenovcum, dutohlave.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Koho pan doktor Obrtel zradil, ty jeden neoddiskutovatelný fakte? Zločineckou aliancí NATO? To ho přece ctí!
   A to tvoje vyšplíchnutí o Stalinovi, to je jen ukázka hrubé demagogie a podsouvání - u nenávistných idiotů dost častý jev.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.