Reklama

pondělí 9. prosince 2019

Otevřený dopis Federaci židovských obcí v ČR

Stanislav A. Hošek
9. 12. 2019
Při neznalosti jakéhokoliv oslovení uvnitř vaší komunity, používám "české": 
Dobrý den.
Předpokládám, že pozornosti vaší instituce neušly aktivity posledních týdnů, kterými na sebe upozornil pan Pavel Novotný, současný starosta Řeporyj. Kupříkladu jeho záměr postavit pomník Vlasovcům a další. Díky jim jsem byl svými kolegy upozorněn na obsáhlý rozhovor tohoto politika ODS, který poskytl internetovému deníku Parlamentní Listy již 5. 2. 2017, zveřejněného na webu ZDE.

Pan Novotný se v něm prohlašuje za Žida.

Ovšem způsobem, který je nejen urážlivý vůči obyvatelům ČR, ale dokonce snad celého světa. Zásadně ale, podle mého způsobu myšlení, dehonestujícím veškeré židovství v očích jiných.

Je docela možné, že jste tento, skoro tři roky starý rozhovor vůbec nezaznamenali, stejně jako já. Je dokonce možné, že jste na něj veřejně reagovali, ovšem ne natolik silně, abych to zaznamenal, i když sleduji dění v naší zemi dost systematicky. V takovém případě jen žádám o váš názor na tvrzení zmíněného pána o tom, že je Žid.

Jsem v hloubi svého vědomí přesvědčen, že v uvedeném rozhovoru jsou nejméně dva důvody pro trestní oznámení. Ze strany vaši instituce pak nejméně jeden.

Že zmíněné vystoupení starosty z Řeporyj nebylo dosud odmítnuto žádným vrcholným orgánem ODS a nebyl z této strany vyloučen, je pro ni signifikantní. Že ve věci již dávno nejedná Státní zastupitelství, je pak pro mne nevysvětlitelné.

Píši vám tento dopis proto, a jen proto, aby došlo k nápravě.

S úctou a přáním spravedlivých dnů

Stanislav A. Hošek
Slezská 30
Český TĚŠÍN

s.a.hosek@tiscali.cz

12 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Osobně si myslím, že by bylo prospěšné kdyby se tak milion našich obyvatel prohlásilo za Židy. Národnost může mít každý jakou chce a být Žid neznamená vyznávat jakákoliv náboženství. Takový Žid - ateista by neměl obřízku, nenosl by jarmulku, baštil by vepřové, pil rum, nějaký žido cxhazarský svátky by mu byli ukradený. Těchto milion zdravých Židů by modernizovalo židovskou obec u nás a vymýtilo předsudky vůdči této velice mladé národnosti. ( byla uznána poprvé v ČSR v r.1922 ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když oni se "zmodernizovat" nedaj...
   Tam je to stejné jako u muslimů,nikdy se neví,kdy celkem normální člověk s muslimskými nebo židovskými kořeny nepropadne náboženskému třeštětí.
   Takový Karol Sidon býval úplně normální Karol Sidon.
   A najednou PIC,a je z něj Efraim ben Alexander.
   (I když,ti bigoti jsou asi nejmíň škodliví.Daleko škodlivější jsou jiní.)
   Helanov

   Vymazat
 3. 15:17!
  Židovská národnost je největší chucpe. To by vám potvrdil i Netanjahu, který investoval miliony státních úspor do mapy genomu státu Israel. Výsledky jsou známy od roku 2011 a dodnes se tají. Prosáklo pouze to, že jedinými Židy (potomky kmene JUDA a kmene LEVA) jsou Palestinci. Všichni ostatní jsou náplava z 15. století (Aškenánzy), 17. století (chazaři) a 21. století (okrajinci). Tož tak!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palec nahoru! Jen drobná poznámka k Chazarům - ti konvertovali k judaismu někdy v 9.století - viz kniha Jak byl vynalezen židovský národ.

   Vymazat
  2. Není to národnost ve smyslu rasy.
   Je to jen potrhlé náboženství a jediný stát založený výhradně na náboženství je Izrael.
   Nemají ani Ústavu,říděj se tórou.
   Takový apartheid jako v Izraeli neprovozovali ani v Jihoafrické republice.
   Helanov

   Vymazat
  3. 26:20...Tu knížku od Šlomo Sanda by si měl přečíst každý,koho trochu zajímá Střední východ.
   Je k mání v každé veřejné knihovně a je dost čtivě napsaná.
   Pan profesor je antisionista,přesto je ale ke svým souvěrcům loajální.
   Knížku zakončil sentencí,že i dítě počaté ze znásilnění má nárok na život.
   Helanov

   Vymazat
 4. Svinstvo a nelidskost jsou vlastnosti, které asi můžeme najít u všech národů Němci (koncentráky), Rusové (gulágy) Američané (My Lay) i u nás (konec války, Liberecký most). Často místo studu a poučení to bývá použito k revanši, pak ale nikdy z toho ďábelskho kruhu nevybřednem.

  OdpovědětVymazat
 5. Novotný se tedy otevřeně hlásí k Chazarům. Říkám k Chazarům, nikoliv k Židům, protože poslední lidé se skutečně židovskou krví jsou dnešní Palestinci, kterým Chazaři z povolžských stepí ukradli zemi a vybíjejí je všemi možnými prostředky. Chazaři se rádi povyšují, mají pocit nadřazenosti, ale vnitřně vědí, že nemají na Němce a Slovany. Němce se zřejmě podařilo Chazarům konečně decimovat pomocí řízené migrace z Afriky a brzkým rozředěním jejich genofondu. U Slovanů to mají těžší. Tak se aspoň snaží je navzájem rozeštvat. A to je přesně to, co Novotný dělá. Jen plní úkol. Prosím naše ruské kamarády, aby pochopili, že Novotný není Čech a za Čechy nemluví

  OdpovědětVymazat
 6. Že P.Novotný prohlašuje, že je žid, mi nevadí, spíš mi vadí, že něco takového má pravděpodobně českou státní příslušnost. Letmo jsem přelétla jeho výlev z r. 2017, jak asi nazvat jeho voliče, když on nás, voliče presidenta Zemana, prohlašuje za lidoopy? Co se týče židů a Židů :já si tohoto etnika ( nejsem tak vzdělaná, abych mohla stát na označení "národnost" nebo "náboženská skupina"), vážím a je udivující, že po zničení chrámu a rozprášení židů po celém světa si zachovali velmi tvrdošíjně svou víru a příslušnost k židovské rase. Vím, že to byla hlavně víra v to, že jsou "národem vyvoleným, národem božím", ale i tak je to s podivem. Můj vztah nevyplývá z vlastní zkušenosti, pracovala jsem dlouhá léta s jedinou židovkou (byla fajn). Vycházím spíš s literatury (Feuchtwanger, Kosidowski, bible, různé židovské povídky a samozřejmě historie 2SV apod.) Mí rodiče a prarodiče měli k Židům vztah spíše opatrný - "Nedá se jim věřit" - říkali. Takže jim nevěřím, ale můj obdiv mají. Nemluvím o jejich boháčích, ovládajících světové finančnictví, to jsou arcilotři - na rozdíl od našich normálních lotrů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,je to obdivuhodné,že po 2000 let dokázali přes absenci vlasti si udržet soudržnost.
   Ale,Věruško,ZA JAKOU CENU!?!?!?
   Kolik svých "slabých" chladnokrevně obětovali,aby si jejich špičky udržely pocit "vyvolenosti"???
   To se mi na nich jeví nejhnusnější,že jejich slabí jsou pro ně jen kanónenfutr,nic jiného.
   Koho myslíte že cpou na Západní břeh???
   Členové knesetu to asi nebudou,že?
   Spíš přistěhovalci z Ruska, kteří tím pořeší svoji bytovou nouzi.
   Helanov

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.