Reklama

pondělí 9. prosince 2019

Otevřený dopis Federaci židovských obcí v ČR

Stanislav A. Hošek
9. 12. 2019
Při neznalosti jakéhokoliv oslovení uvnitř vaší komunity, používám "české": 
Dobrý den.
Předpokládám, že pozornosti vaší instituce neušly aktivity posledních týdnů, kterými na sebe upozornil pan Pavel Novotný, současný starosta Řeporyj. Kupříkladu jeho záměr postavit pomník Vlasovcům a další. Díky jim jsem byl svými kolegy upozorněn na obsáhlý rozhovor tohoto politika ODS, který poskytl internetovému deníku Parlamentní Listy již 5. 2. 2017, zveřejněného na webu ZDE.

Pan Novotný se v něm prohlašuje za Žida.

Ovšem způsobem, který je nejen urážlivý vůči obyvatelům ČR, ale dokonce snad celého světa. Zásadně ale, podle mého způsobu myšlení, dehonestujícím veškeré židovství v očích jiných.

Je docela možné, že jste tento, skoro tři roky starý rozhovor vůbec nezaznamenali, stejně jako já. Je dokonce možné, že jste na něj veřejně reagovali, ovšem ne natolik silně, abych to zaznamenal, i když sleduji dění v naší zemi dost systematicky. V takovém případě jen žádám o váš názor na tvrzení zmíněného pána o tom, že je Žid.

Jsem v hloubi svého vědomí přesvědčen, že v uvedeném rozhovoru jsou nejméně dva důvody pro trestní oznámení. Ze strany vaši instituce pak nejméně jeden.

Že zmíněné vystoupení starosty z Řeporyj nebylo dosud odmítnuto žádným vrcholným orgánem ODS a nebyl z této strany vyloučen, je pro ni signifikantní. Že ve věci již dávno nejedná Státní zastupitelství, je pak pro mne nevysvětlitelné.

Píši vám tento dopis proto, a jen proto, aby došlo k nápravě.

S úctou a přáním spravedlivých dnů

Stanislav A. Hošek
Slezská 30
Český TĚŠÍN

s.a.hosek@tiscali.cz

39 komentářů :

 1. Pana Novotného si nikdo nevšímá, neslyší, nečte ani orgány nečinné v trestním řízení, které nez sluchátek na plachtách prakticky ani neusnou. Někomu přišijou předsudečnou nenávist a šíření té zcela evidentní nezaznamenají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu nic přišít nemohou,to by byl tenhleten antisemitismus.
   Proto také své židovství stále vyzdvihuje,ostatně není sám.
   Stejnou taktiku používá i jeho velký kámoš J.X.Doležal na Reflexu.
   A ono to funguje,né že né...
   Helanov

   Vymazat
  2. Před chvílí jsem nahlédl na jeho vystoupení v I-dnes. Naprosto šílený člověk. Zřejmě je pro něj jako hlavní ospravedlnění podpory Vlasovců to, že prý bojovali proti bolševikům. Opakovaně se omlouval Židům za Vlasovce, ale hlavně, že prý osvobodili Prahu. Koněv má prý na svých rukou více krve než Vlasovci a je to hovadu. Tentokrát už trošku mírnil své vyjádření proti Rusku, ale i tak vystupuje jako úplný magor. Neviděl jsem to do konce, protože se mi z něj dělalo fyzicky zle. V těch Řeporyjím musí žít opravdu divní lidé, když je reprezentuje tohle.

   Vymazat
 2. Správně pane Hošku už by se mělo něco dít nebo to bude horší a horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobre, gratulace.

   Vymazat
  2. Na uzemi dnesniho Stredniho Vychodu ,zily rody , ktere se rozmnozily do kmenu a mensich narodu , ktere mezi sebou velice valcily a vyhlazovaly. Zakladat nejaky stat na uzemi jineho kmene /Palestincu/ napr. je okupace. Casto kmenu pribuznych ..A nic jineho..Tehdejsi kmeny se nesnasely ,casto prisly valky a okupace ,premistovani a kdyz si rimane nevedeli rady, vyhnani. Ale I pri oblehani Jerusalema okolo 66,uvnitr, nejmene tri nabozenske fanaticke skupiny se vyvrazdovaly navzajem v prestavkach v oblehani..Cili stat zalozeny na valce a okupaci v 1948 byl pouze zalozen na nepravdepodobnych zkazkach z bible a nabozenskeho fanatismu a pomoci korupce zastupcu v OSN , ktere na Strednim Vychode kvetou dodnes a treba I Katolicismus pochazejici odtud byl velmi ,velmi kruty a nenavistny /vyhubeni vsech ohnem a mecem napr.vseho co stalo v ceste a totoalni nadvlada a zotrocnei populace Evropy/ nez nasi predkove vsecko zkulturnili, zespolecensteli a HLAVNE ZHUMANIZOVALI..
   To ale zacina byt nas konec /nas humnaismus, kultura ,spolecnost a spolecensky zivot ,tradice, vyvoj, kdyz hledaji v nasi humanite zachranu a pritom jako parasiti /kdyz nic jineho neumi/chteji zaroven znicit vse jako a Strednim Vychode..Kde mimo tezeni ropy neni nic. Vezmete si ,ze zadna koporace neprestane napr. vyrabet a vydelavat miliardy na vyrobe aut napr. a tak kazdy do EU a USA uprchlik /a jsou jich miliony,/chce auto a musi auto mit ,jak to pozaduji lidska prava vsi destrukce/,, potom jeho manzelka nebo ctyri dalsi manzelky take chteji auta a jejich nemalo deti dospeji a take chteji auta ,ale to je samozrejme nad chapani kazdy Grety ...
   V USA pak nejde dnes o nic jineho nez podobnou situaci jako pri oblehani kdysi Jeruzalema /Vespasianem a Titem/ a jednotlive gangy valci o moc, jsou puvodem prave ze Stredniho Vychodu /ale , ktere na rozdil od nas nejsou schopny po dlouha staleti se zcivilizovat a snazi se znicit navzajem...Pomoci fanaticke nenavisti a prave proto si zvou na pomoc napr. Islam atd..

   Vymazat
 3. Pane profesore Fialo, kam zmizela vaše slušná ODS, když jste vyhnali Klause jr. a tohoto reprezentanta vulgarizmu si dále držíte?

  OdpovědětVymazat
 4. To je teda ten dopis adresovanej těm pravejm...
  Pan Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí, ondyno na ČRo docela drsně vysvětlil Čechům,co s námi provedou, když budem zlobit.
  Šlo o zdanění tzv.církevních restitucí.
  Pomyšlení,že by se částka určená Židovským obcím umenšila o nějakou daň,přivedla pana tajemníka do varu a přestal si brát servítky.
  Sdělil,že oni,jako židi,jsou na Čechy až nepřiměřeně hodní.
  Že jsme je strašlivě okradli,nebyl jim navrácen majetek,který jim po záboru Sudet sebrali Němci.
  (A že toho měli v Sudetech opravdu HODNĚ!)
  Takže: Jestli jako Češi nepřestanou židy s tím zdaněním dráždit,tak vypukne tóčo.
  Židi se rozčílej,budou chtít odškodné za Sudety a páč ty finance za ty roky naskákaly,tak to budou fakt těžký milijardy...
  Úplně jsem se hrůzou orosila!
  Už vidím svoje ňoučata jak choděj před synagogu na polívku pro chudá gójimská pakáž.
  ***
  Tím jsem jen chtěla říci,že pocit věčné ukřivděnosti nepřispívá k duševní rovnováze a činí z některých lidí nenávistné,arogantní vepře.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 5. Helo, často s vámi sdílím stejný názor, tentokrát ale rozhodně ne. Je to trapné, ale musím se jen pro vás doznat, že naše rodina do předchozích 5ti generací nespadala do sféry synagog. Nejsem tedy vůbec ovlivněn. Jen podle historie vím, že když se zvedá obecná nespokojenost, tak jako první na víně jsou Židé. Myslím si, že jsme trochu dál od středověku. Neznám výroky pana Krause, ale jsou-li za hranou lidskosti, tak suďte jeho, třeba jako aparátníka. Prosím, nezjednodušujte si situaci a myslete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mi strašně křivdíte, NIKDY bych si nedovolila házet do jednoho pytle všechny židy!!!!
   Nemám ráda jenom ty, kteří se VYMEZUJÍ proti nám,gójimům.A kopou za Izrael, sionismus považuji za zhoubný nápad.
   Můj nejmilejší spisovatel je Karel Poláček.
   A zastávám názor,že naprostá většina židů v Česku je slušných.
   Akorát jaksi nejsou vidět a slyšet, páč ke korytům se vždycky proderou ti druzí.Ti se špičatými lokty.
   Helanov

   Vymazat
  2. 10:29...Je mi líto,že jsem svůj komentář napsala tak blbě,že jste jej nepochopil.
   Vaděj mi VŠECHNY minority,které se ostentativně vymezujou.
   A v našich podmínkách jsou to židi a muslimové.
   Samozřejmě,jen NĚKTEŘÍ.
   Budujou mešity/synagogy,požadují vlastní školství (Lauderovy školy),PROČ!?
   Aby si nějaký židovský mrňous o přestávce neukousnul od malého gójima kus šunky????
   Tak mi to vysvětlete!
   Černobíle ROZHODNĚ nic nevidím,to vůbec!!!
   Dokonce jsem si dobře vědoma toho,že když Poláčka křesťani vyhodili z redakce,tak mu obživu poskytla právě ta židovská obec.
   Což od nich bylo velkorysé,protože- pokud vím- se Poláček nechal vypsat z církve.
   Helanov

   Vymazat
  3. Helo, fajn už si zase rozumíme, já mám asi delší vedení, ale dnešní doba mne nutí k ostražitosti.

   Vymazat
  4. 16:02...Já se zas někdy moc rozjedu a nevážím tak přesně slova,jak bych měla.
   Helanov

   Vymazat
  5. Jsme Češi a tak se domluvíme, horší je, že řada slušných lidí se nechala stáhnout na cestu arogance a to podle mne zrovna druhá strana chce, pak se zapomene o co skutečně jde. Starosta, který ukazuje holý zadek, jen provokuje, socha vlasovcům je jen krůček a záminka ke ztrátě hrdosti našeho národa. Jejich cílem je udělat z nás primitivy. Cítím, že to je dnes podstatné.

   Vymazat
 6. Divím se že lze otisknout nějakou kritiku na "nadčechy",co si to ti gojímové dovolují.

  OdpovědětVymazat
 7. Jen za sebe si postěžuji, mně 30 let otrávil Husák a nebyl určitě Žid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navazoval na židy Slánského, Clementise, Frejku, Reicina atd. A ti zase navázali na Lenina, Trockého, Zinovjeva, Kameněva, Bucharina a nekonečnou řadu dalších (viz 200 let pospolu)...

   Vymazat
  2. Milý Dalibore, nechme toho, nehrajeme karty, dal bych vytáhnul trumfy jako Stalin a Hitler a za nimi jsou miliony mrtvých. Ptoti nim frejkové a slánští jsou nuly i když s nimi jsem nežil, ale k jejich grneraci patři JUDr Urválek a ten taky není synem Izraele.

   Vymazat
  3. Tento pán vám vysvětlí odkud Hitler a bolsevici brali peníze.
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton

   Vymazat
  4. Nounejmíku,v politbyru které rozpoutalo VŘSR byl JEDINÝ Rus,nějaký Dubnov.
   Jinak (až na Gruzína Kobu) samí kluci s židovskými kořeny.
   To je náhoda,že???
   Helanov

   Vymazat
  5. Nemám chuť řešit rasové problémy, které mají v duši někteří z nás. Možná by pomohlo, zjistit podíl vystudovaných občanů židovské víry k počtu ostatních, pak by hlavním faktorem mohla být vzdělanost. Totiž,nejde jen o politiky v Petrohradu, mohou to být doktoři, fyzici, filozofové... Dnes na vlivizmus máme odhalovácí matematický aparát. Když i on pracuje s pravděpodobností,ale nejvíc se bliží pravdě.

   Vymazat
  6. Slansky a aspol byli neco jako okupacni heydrichove..
   Kdyz ale Havel poslal syna Slanskeho jako velvyslance do Moskvy /a nikoliv treba syna z mnohych Slanskeho, antikomunistickych obeti/ uz jsem videl odkud a kam vitr fouka..A vo co de , diktat a zotroceni a nic jineho

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. No mají od nepaměti vnuknuto, že jsou rasa vyvolených a budou vládnout těm ostatním z jejich pohledu méněceným (gojim). Je to v nich i když si to většina neuvědomuje. Jsou rozeseti po celém světě a splývají s ostatními. A nedej bože jim zkřivit vlásek na hlavě. Mají svůj holokaust a přes to nejede vlak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:26 Tak nevím, ale podobná vnuknutí mají a měly i jiné národy. Na tom, že si Židé připomínají své zplynované, postřílené, ubité a umořené hladem nevidím nic špatného. A že nechtějí, aby s nimi někdo v budoucnu takto zacházel ke taky v pořádku. Už nikdy jako ovce. To jenom my se tváříme, že se tu nic nestalo. Stačí se podívat jak se Němci, a mnohdy úspěšně, staví do role obětí. Tak proč by se skutečné oběti měly stydět, či co.

   Vymazat
  2. Kostěji!
   Všichni, nejenom židé si připomínají své mrtvé (dokonce i germáni v Jizerských horách).
   https://aeronet.cz/news/zapomente-na-vlasovce-v-jizerskych-horach-mistni-obyvatele-obnovili-nacisticky-pamatnik-vojakum-wehrmachtu-a-oddilu-ss-padlych-na-vychodni-fronte-pri-oblehani-leningradu-a-behem-rzevske-operace/

   Zda je na tom něco špatně či dobře závisí na vládcích za oponou, kteří pravnukům gojů, židů či Slovanů občas napoví, že je třeba si vzpomínat a proč. Tak se pěstuje mezi stá(d)y gojů otevřená nenávist a zášť končící rozkládajícími se těly gojů v mundurech a v bahně. Vůbec nevíte co dokáže stádo beranů, když je páníškovi slouhové před zimou ostříhají dohola a vyženou na horskou salaš. To byl pokus o alegorii, ale pro vás asi zbytečný.

   Židé jsou obětí, ale ne hitlera, ten plnil pouze úkol a chucpe je v tom, že kdyby ho neplnil on, našel by se další poskok a řada slouhů (vojna muší bej Slovani, jen na ní může páníšek zbohatnout a koupit si vás do otroctví). Napoleonské tažení vymyslel, naplánoval a zaplatil rodšild a taky na něm tisícinásobně zbohatl. Dva dni po watrlo už vlastnil celou anglii i s královnou a mohl se v klidu přestěhovat do ňújorku, kde založil wolstrít. Jeho potomci totéž zopakovali poté co utopili konkurenci na Titaniku a koupili si FED. Pak v klidu naplánovali, objednali a zaplatili velkou světovou (nějaký Pidsulsý již v roce 1912 věděl, že budou v jevropeji dvě války a mýlil se pouze ve výsledku té druhé - inu i Josip Visarjonovič byl žrec a věděl svoje). Zkuste se i vy občas něco dozvědět nejenom reklamu (opakované klamání) a propagandu (na tu dojel i Ada).

   Vymazat
  3. 15:28 Žasnu jak jste z mého příspěvku došel k závěru, že čerpám z reklamy /opakovaného klamání/ a propagandy. Nota bene z téhož bych mohl podezřívat i já Vás.

   Vymazat
  4. Kostěji,jestli si myslíte,že někdo pokojně sedí a pije kafe,a sousedi se na něj vrhnou a ono pogrom,tak jste ,řekněme,trošinku naivní.
   Ona je pravda vždycky někde uprostřed, někteří židé měli poněkud vřelý vztah k oběživu a škubali gójimy dost nevybíravě.
   Takový židovský stařík dokázal v pohodě zlikvidovat slovanskou vesnici,v poměrně krátkém čase.
   Pomocí lichvy,kořalky a lákavého zboží docílil,že nevzdělaní vidláci vozili tržbu za půl úrody rovnou židovi,stávali se snadnou kořistí pro vzdělance.
   Víte, horší než lež je polopravda.
   Jaký úděs vzbuzoval příchod žida do pražské domácnosti pěkně vystihl Jan Neruda v Povídkách malostranských.
   Helanov

   Vymazat
 10. Osobně si myslím, že by bylo prospěšné kdyby se tak milion našich obyvatel prohlásilo za Židy. Národnost může mít každý jakou chce a být Žid neznamená vyznávat jakákoliv náboženství. Takový Žid - ateista by neměl obřízku, nenosl by jarmulku, baštil by vepřové, pil rum, nějaký žido cxhazarský svátky by mu byli ukradený. Těchto milion zdravých Židů by modernizovalo židovskou obec u nás a vymýtilo předsudky vůdči této velice mladé národnosti. ( byla uznána poprvé v ČSR v r.1922 ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když oni se "zmodernizovat" nedaj...
   Tam je to stejné jako u muslimů,nikdy se neví,kdy celkem normální člověk s muslimskými nebo židovskými kořeny nepropadne náboženskému třeštětí.
   Takový Karol Sidon býval úplně normální Karol Sidon.
   A najednou PIC,a je z něj Efraim ben Alexander.
   (I když,ti bigoti jsou asi nejmíň škodliví.Daleko škodlivější jsou jiní.)
   Helanov

   Vymazat
 11. 15:17!
  Židovská národnost je největší chucpe. To by vám potvrdil i Netanjahu, který investoval miliony státních úspor do mapy genomu státu Israel. Výsledky jsou známy od roku 2011 a dodnes se tají. Prosáklo pouze to, že jedinými Židy (potomky kmene JUDA a kmene LEVA) jsou Palestinci. Všichni ostatní jsou náplava z 15. století (Aškenánzy), 17. století (chazaři) a 21. století (okrajinci). Tož tak!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palec nahoru! Jen drobná poznámka k Chazarům - ti konvertovali k judaismu někdy v 9.století - viz kniha Jak byl vynalezen židovský národ.

   Vymazat
  2. Není to národnost ve smyslu rasy.
   Je to jen potrhlé náboženství a jediný stát založený výhradně na náboženství je Izrael.
   Nemají ani Ústavu,říděj se tórou.
   Takový apartheid jako v Izraeli neprovozovali ani v Jihoafrické republice.
   Helanov

   Vymazat
  3. 26:20...Tu knížku od Šlomo Sanda by si měl přečíst každý,koho trochu zajímá Střední východ.
   Je k mání v každé veřejné knihovně a je dost čtivě napsaná.
   Pan profesor je antisionista,přesto je ale ke svým souvěrcům loajální.
   Knížku zakončil sentencí,že i dítě počaté ze znásilnění má nárok na život.
   Helanov

   Vymazat
 12. Svinstvo a nelidskost jsou vlastnosti, které asi můžeme najít u všech národů Němci (koncentráky), Rusové (gulágy) Američané (My Lay) i u nás (konec války, Liberecký most). Často místo studu a poučení to bývá použito k revanši, pak ale nikdy z toho ďábelskho kruhu nevybřednem.

  OdpovědětVymazat
 13. Novotný se tedy otevřeně hlásí k Chazarům. Říkám k Chazarům, nikoliv k Židům, protože poslední lidé se skutečně židovskou krví jsou dnešní Palestinci, kterým Chazaři z povolžských stepí ukradli zemi a vybíjejí je všemi možnými prostředky. Chazaři se rádi povyšují, mají pocit nadřazenosti, ale vnitřně vědí, že nemají na Němce a Slovany. Němce se zřejmě podařilo Chazarům konečně decimovat pomocí řízené migrace z Afriky a brzkým rozředěním jejich genofondu. U Slovanů to mají těžší. Tak se aspoň snaží je navzájem rozeštvat. A to je přesně to, co Novotný dělá. Jen plní úkol. Prosím naše ruské kamarády, aby pochopili, že Novotný není Čech a za Čechy nemluví

  OdpovědětVymazat
 14. Že P.Novotný prohlašuje, že je žid, mi nevadí, spíš mi vadí, že něco takového má pravděpodobně českou státní příslušnost. Letmo jsem přelétla jeho výlev z r. 2017, jak asi nazvat jeho voliče, když on nás, voliče presidenta Zemana, prohlašuje za lidoopy? Co se týče židů a Židů :já si tohoto etnika ( nejsem tak vzdělaná, abych mohla stát na označení "národnost" nebo "náboženská skupina"), vážím a je udivující, že po zničení chrámu a rozprášení židů po celém světa si zachovali velmi tvrdošíjně svou víru a příslušnost k židovské rase. Vím, že to byla hlavně víra v to, že jsou "národem vyvoleným, národem božím", ale i tak je to s podivem. Můj vztah nevyplývá z vlastní zkušenosti, pracovala jsem dlouhá léta s jedinou židovkou (byla fajn). Vycházím spíš s literatury (Feuchtwanger, Kosidowski, bible, různé židovské povídky a samozřejmě historie 2SV apod.) Mí rodiče a prarodiče měli k Židům vztah spíše opatrný - "Nedá se jim věřit" - říkali. Takže jim nevěřím, ale můj obdiv mají. Nemluvím o jejich boháčích, ovládajících světové finančnictví, to jsou arcilotři - na rozdíl od našich normálních lotrů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,je to obdivuhodné,že po 2000 let dokázali přes absenci vlasti si udržet soudržnost.
   Ale,Věruško,ZA JAKOU CENU!?!?!?
   Kolik svých "slabých" chladnokrevně obětovali,aby si jejich špičky udržely pocit "vyvolenosti"???
   To se mi na nich jeví nejhnusnější,že jejich slabí jsou pro ně jen kanónenfutr,nic jiného.
   Koho myslíte že cpou na Západní břeh???
   Členové knesetu to asi nebudou,že?
   Spíš přistěhovalci z Ruska, kteří tím pořeší svoji bytovou nouzi.
   Helanov

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.