Reklama

středa 25. prosince 2019

P.C.Roberts: Presstitutové nahrazují fakta svými názory

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts, americký publicista
25.12.2019 PrvníZPrávy a blog P.C.Robertse
Americký publicista ve svém komentáři upozorňuje jak mainstreamová americká média naložila s dopisem prezidenta Donalda Trumpa adresovaným předsedkyni Sněmovny Nancy Pelosiové.Souhlasím s webem The Saker, že Trumpův vliv na dobrý stav americké ekonomiky je z velké části zázrak vytvořený oficiálními statistikami, které byly dlouho nespolehlivé. Špatná data z doby prezidenta Trumpa nejsou jeho vina. Souhlasím také s The Saker, že pravdivě v dopise Trump charakterizuje obžalobu.

The Saker se ptá, zda presstitutové publikovali Trumpův dopis. The New York Times ano, ale pouze tak, že vybral určité pasáže.

The Hill nezveřejnil dopis. Šéf webu Bob Lehrman nepředložil obsah dopisu čtenářům s tím, že je Trumpův dopis „bohatým seznamem chyb“, kterým by se studenti jako budoucí řečníci měli vyhnout.

Prezidentka Washington Post Jennifer Rubinová označila Trumpův dopis jako „bizarní a děsivý“. Neposkytuje však kopii, která by čtenářům umožnila posoudit podle sebe.

AP nezveřejňuje dopis, ale píše, že „Dopis a historie Trumpa je zkreslená.“

Předseda CNN Paul Begala neposkytuje Trumpův dopis, který charakterizuje jako „zlo“.

Předsedkyně EJ Montini v USA dnes prohlašuje, že Trumpův dopis je „nechutný“ a „opakuje počet podvodů a klamů“. Opět žádný dopis.

NBC News je jedinou organizací z „mainstreamovývh médií“, která tento dopis zpřístupnila.

Presstitutská média opět jasně ukázala, jak je zaměřena na ovládání naší mysli nahrazením faktů svým názorem, dodává P.C.Roberts.14 komentářů :

 1. "Několik vět" tu taky svého času nikdo nezveřejnil, ale to tu byla tzv. totalita. Jsou to ale paradoxy, že.

  OdpovědětSmazat
 2. Oni Maj názory? A svoje?! Svoje vlastní? To jako fakt, jo?

  OdpovědětSmazat
 3. Cha chá jak fandim Trumpovi že to je menší zlo že usa končí tak to je. Normálnímu člověku je jasné že nelze žít na dluh. A odmítnutí světa platit zelený papírek na zatápění je doklad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já fandím republikánům 40 let a jste na omylu. USA zažívají ekonomicky jedno z nejlepších období, a proto bude Trump znovu zvolen, byť to není ani zdaleka jeho zásluha.

   Smazat
 4. Petr Hampl: Proč ani ten nejdrastičtější zážitek nepřiměje sluníčkáře změnit názor?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Proc-ani-ten-nejdrastictejsi-zazitek-neprimeje-slunickare-zmenit-nazor-608164

  OdpovědětSmazat
 5. Přesně takhle se u nás za hluboké totality hodnotila Charta 77.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobný režim, podobný postup. Jak prosté...

   Smazat
  2. Dalibor vytrhl jste mi to z úst.
   lada

   Smazat
 6. Američané chtěli převážnou většinu výroby převést do levnějších zemí, což se jim podařilo (hlavně do Číny). Chtěli žít ze sektorů služeb (Reagan to přece slavnostně prohlašoval), což také udělali. Ale celkově to funguje jen tehdy, když mohou "poskytovat" "služby" celému světu. I proto ty "demokratické" nákupy amerického zbrojního vybavení. Jinak řečeno, ze zahraničí tahají prachy, ať už v podobě zisků, poradenství, zprostředkovávání prodeje (to, co se "občas" stalo kolem prodeje plynu např. do Evropy některým zemím, to je že jim nedodali "svůj" břidlicový plyn). Celkem nedávno proběhl také skandál kolem toho, že odpovědní lidé kontrolou zjistili, kolik věcí mají v armádním vybavení z Číny. Byla to i trochu sranda, protože se jakoby právě tehdy vyhrocovala situace mezi těmito dvěma státy a je švanda být závislý na dodávkách vybavení vojska (byť i jen "částečně") od protivníka.
  Američané si zadělali na lepší výsledky HDP - řekněme to otevřeně - podvody. Tak jen pro příklad, domy jsou tam brány na hypotéku a jsou fixovány ne na majitele, ale na dům samotný. A teď podle "úpravy" obyvatel takového domu není vlastně vlastníkem, ale vlastníkem je de facto hypoteční banka a taková hypotéka je pak vlastně čistou službou navíc (nic se jinak nezmění, ale jinak se to zapíše do jiné kolonky...). Šup a dali to do HDP. Ostatně ani tady v Evropě se už s HDP nikdo moc nemazlí. Co se dá, je tam "namleto". Jinak řečeno, HDP je dnes jen velký koláč "velkých očí" pro "voliče" těch správných politiků.
  Co to vlastně všechno znamená? To, že se zbavili vlastních odborníků - tak jako u nás. To, že jim zůstaly služby, které svět nechce tak "až moc", jak si představovali. Aby Amerika šla skutečně ekonomicky a hospodářsky "nahoru" musela by začít hledat cestu, stejně jako to pořád tvrdím i o nás, ke skutečné soběstačnosti a kvalitní výchově vlastních odborníků. Soběstačnost ne ve smyslu, budeme dělat a pěstovat všechno, ale ve smyslu přebytky můžeme vyměnit a prodat. Ale zemědělská soběstačnost je něco jiného. Tam je nutné být co nejvíce tuzemským, protože to je strategicky důležité.
  Ale kdo zná realitu, ví, že kapitalista se nikdy dobrovolně jen tak nevzdá vyššího zisku, a to ani když ví, že za pár let nebude mít nic. Výchova skutečných odborníků je navíc drahá a dlouhá, pokud chcete mít kvalitu.
  I proto u nás za těch třicet let zřejmě tak poklesla úroveň školství, navíc zamotaného do různých těch neziskových idiocií reálně amatérských "odborníků". To abychom si tak nevyskakovali a přijali tak - podle mne - ode dneška za patnáct dvacet let - maximálně - úlohu přímého poslušného "nebratříčka" nejspíše těch severovýchodních -mánů ve stejném obvodu hranic.
  Takže já číslům mnoho nevěřím, realita skutečné výroby je jiná. Mimochodem již prakticky minimálně neustále tak kolem roku klesá např. ukazatel převozu zboží po USA. Což je také bráno jako slušný indikátor skutečného stavu výroby a prodeje.
  To samé je i u nás, jenže s tím rozdílem, že tady "likvidace" odborníků v nějakém oboru může znamenat nejen obrovské problémy v budoucnosti, ale také nemožnost tyto obory vůbec obnovit.
  K tomu nejlepšímu období Ameriky bych měl otázku, proč je takový nárůst lidí, co přespávají v autě (a mají práci), a různých těch improvizovaných "městeček"? Ale samo, republikáni si žijí jinak a jinde. Já zapomněl. Republikáni mají zřejmě jinou, vlastní Ameriku. Takže se jim omlouvám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tentokrát s vámi ladím stejnou notou. Fakt,že zboží nejsou jen náboje, zbraně a služby krom finančních a armádních misií nejsou obvykle to co lidé potřebují. Nejsem geopolitik, ni turista, který USA osobně navštívil, ale snažím se jejich úlohu ve světě pochopit.Jejich prezident je nepřehlednutelný a možná i nepochopitelný. Fakt

   Smazat
 7. mam pocit, ze vsetko je len castou z velkeho planu vyjadreneho v zidovskych protokoloch. Kdesi som cital vypracovany navod ako si podmanit spolocnost - bolo to vyjadrene v styroch bodoch: Demoralizacia, Destabilizacia, Kriza, Riesenie. Demoralizacia vidime na kazdom kroku skoro vsade vo svete (LGTB ...), Destabilizacia (podporovane strajky - riots ...), otvorena kriza - revolty vzbury, revolucie - a Riesenie - celosvetovy fasizmus - otrokarstvo - NWO. Dufam ze moj pocit je zly a ze to je lem moja zla fantazia. Ale : pozrite sa na mnohe vlady vo svete - nevidite urcitu paraleru so spomynanymi styrmi bodmi ?

  OdpovědětSmazat
 8. Pindat a vědět jsou dva rozličné pojmy. Proto se zkusím zaměřit na to druhé. Protože jsem více než půlku života prožil v minulém režimu, tak si dovolím tvrdit ,že něco o tom musím vědět. Za mlada jsem se potkával s lidmi, kteří prožili první republiku ,hrůzy války, počátek budování socialismu a můžu zcela zodpovědně říci, že některé současné jevy ve mne vzbuzují hrůzu. Dávám si otázku, do jaké žumpy jsme to spadli. Dnes jsme se propracovali, třeba v učňovském školství, které se úrovní, ve státech pohybovalo před šedesáti lety. Na vlastí kůži jsem prodělal školení vedené Čechoameričanem na stroj jménem pikabont. Vysvětlovat na co a jak to vypadalo, by to tady přesáhlo příspěvek. Jenom hleděl jak jsme tuto metodu rychle zvládli. Po ukázce jak to děláme u nás valil oči jako tenisáky a okamžitě nám nabídl práci ve státech. Bohužel to tehdejší úřady nepovolily. Pokračování příště.
  lada

  OdpovědětSmazat
 9. Roberts se pozastavuje nad něčím, co je už léta u nás běžnou praxí. Proto jsou noviny nečtivé a ČT nedívatelná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.