Reklama

čtvrtek 12. prosince 2019

Pentagon vyzkoušel dohodou INF zakázanou raketu středního doletu


Anna Orlová
12. 12. 2019     rueconomics
Pentagon provedl zkušební start rakety středního dosahu, zakázanou smlouvou INF. V souvislosti s tím bylo území nad Tichým oceánem západně od letecké základny Vandenberg v délce asi tisíce kilometrů uzavřeno.


Už v listopadu tohoto roku americká média s odkazem na Ministerstvo obrany USA oznamovala, že vojenský resort do konce tohoto roku provede zkoušku nové pozemní balistické rakety středního doletu.

Podle posledních informací může činit dolet rakety tři až čtyři tisíce kilometrů. Byla to první zkouška zbraně tohoto typu od okamžiku, kdy Státy odstoupily od Smlouvy o likvidaci raket středního a menšího dosahu.

Dříve prezident Ruska Vladimír Putin prohlásil, že odstoupení USA od smlouvy INF pod vylhanou záminkou se stalo citelnou ranou pro světový systém kontroly zbrojení. Přitom hrozba šíření raket dané třídy zvyšuje světové napětí a ohrožuje globální bezpečnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Proto to také usa udělaly že zrušily tu smlouvu za chvilku budou ty rakety vnucovat svým vazalům.

  OdpovědětVymazat
 2. Česko zve cizí vojáky na manévry. Proti Rusku a Srbsku?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019121211096444-cesko-zve-cizi-vojaky-na-manevry-proti-rusku-a-srbsku/

  OdpovědětVymazat
 3. Na svou vlast jsem byl hrdý od 21.8. 1968 do konce roku, pak 21. 8. 1969, a pak od ledna 1989 do konce listopadu. Takže ze zhruba 25 000 dnů co jsem na světě jsem se okolo 24 500 dnů styděl. A teď, poslední dekádu, čím dál víc. Sakra... já zapomněl odečíst hůděcí léta. Ale to je fuk. Nějakých 4 000 dnů to už nespasí; furt je to kolem 20 000 dnů invére studu. Ježíš! My jsme pakáž!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takhle to má asi hodně lidí.
   I když mně ta hrdost vydržela ještě cca 10 let po hadráku,než mi docvaklo která bije.
   Helanov

   Vymazat
 4. Tak hlavne se potvrdilo, ze odpalovaci zarizeni protiraketove obrany, kterou nam americani cpali (nam teda ten radar), je pouzitelne k odpalovani utocnych raket stredniho doletu jak Rusko od zacatku tvrdilo. Protoze ty rakety uz USA i Rusko davno maji, jen byly dosud umistene jen na lodich, coz INF nezakazovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti kréténi si asi myslej,že zatáhnou Evropu do války a ZASE na ní vydělaj.
   Rusko je rádo že dejchá,odtamtud nějaké výboje rozhodně nehrozej.
   Rozpočet Pentagonu stoupá,tak doufám že se v tom Amíci umlátěj sami a Čína jim pomůže.
   Helanov

   Vymazat
 5. Americká říše padne, ne Amerika sama
  12. prosince 2019 (Gunnar Ulson - NEO) - Kolaps celého národa je stejně velkolepý jako vzácný. Aby národ jednoduše přestal existovat, musí trpět takovou absolutní porážkou v celém spektru toho, co národ tvoří; ekonomicky, vojensky, kulturně, sociálně a politicky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.