Reklama

pondělí 23. prosince 2019

Petrohrad - Sevastopol: od dnešního dne vlakem!

23. 12. 2019, Ďouba

Dnes vyjíždějí první vlaky, které pojedou na Krym po železničním Krymském mostu

aktualizace: živě - Putin jede vlakem na Krym z nového nádraží Tamaň
viz níže

Než se tak stane, pojďme se podívat, jak stavba mostu probíhala. Za 2 minuty (od 0:22 do konce videa), od projektu až po dnešek.

-most 19 km z Tamaně do Kerče
-nejdelší most v RF a Evropě
-rekordní rychlost stavby v extrémně složitých podmínkách (podloží), 2015 - 2019
-7 000 opor (23 - 108 m dlouhých)
-15 000 dělníků a inženýrů, 180 výrobců a dodavatelů
-zrození nové historické železniční trasy Petrohrad - Sevastopol "Tavrija" 2 741 km)

aktualizace viz níže
4 roky stavby za 2 minuty:

podrobněji z dnešních zpráv na Rossija24:
živě: Putin otevírá železniční most, Kerč, Tamaň - nové nádraží:
Alenka Bardovská o novém vlaku pro trasu "Tavrija":


20191223 speciální vydání pořadu "60 minut"
naše kamarádka Alenka právě vyjela z Petrohradu:

65 komentářů :

 1. Také se na Ukrajině mohou pokakat! Na YT jsou vyjádření ukrajinských "odborníků" od začátku stavby až po současnost. Docela dobrá klauniáda. Rusové to poskládali. "Nikdy stát nebude", "nestojí, je to iluze Mosfilmu", "stojí, ale při první příležitosti spadne", "je to náš most a poženeme přes něj okupanty" a teď už jen naprosté běsnění a žaloby na vše strany.... Ale na druhou stranu je nutné říci, že některé ukrajinské TV jsou daleko vyváženější, než naše ČT. Zvou obě strany, znějí tam argumenty i "argumenty" a je to povětšinou dobrá řežba a moderátor má co dělat, aby to nějak ukočíroval. Ale člověk se něco dozví a může si udělat nějaký názor. A divil jsem se, jak otevřeně tam obě strany mluví. Ale člověk musí umět alespoň nějak rusky.

  OdpovědětSmazat
 2. V Rusku dělají podobné debaty také. Proto si tam taky "pozvali" toho "našeho vašeho holoprdelníka". Já bych měl jen jeden dotaz. Jak dlouho se už - sakra - staví mnohem méně náročný obchvat Prahy? Nebo mi nějak uniklo, že je dokončený?
  Inu, jsme prostě vyspělá země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsme vyspělá země. i když se vám to evidentně nelíbí. Problém Pražského okruhu nespočívá v nedostatku peněz, v nevyspělosti, v neznalosti technologií, ale v tom že má vést v místech kde prostě žijí lidé. Ve "vyspělé diktatuře" přesně dle vašeho gusta, by si s tímto miniproblémem jistě snadno poradili.

   No a ta debata? No jsem rád, že jsem tuto hrůzu "60 minut" konečně díky Novotnému na vlastní oči viděl. Čistokrevný ruský fašista Žirinovskyj vypouštějící vůči ČR z huby neuvěřitelně drzé věci, "zcela nestranní" afektovaní moderátoři, vypnutí jimi samými pozvaného hosta, neuvěřitelně drzé žvanění, že Vlasovci potlačovali povstání ve Varšavě, když Rusové sami útočili v září 1939 po začátku WW2 na Polsko ve spolupráci s Nacisty a povraždili později 22.000 Poláků.... Opravdu neuvěřitelné.
   Opakuji, jsem rád že jsem tu hrůzu ze současných ruských reálií viděl konečně na vlastní oči.

   Smazat
  2. 11:32 Vám stačí pár keců a jste spokojen.Jste dost jednoduchý člověk

   Smazat
  3. 11:55
   Takovou záplavu odzbrojujících argumentů jsem skutečně nečekal :-D
   Kdybyste mlčel, zůstal byste filosofem.

   Smazat
  4. Lojzo,vzdytt vy vůbec netusite

   Smazat
  5. Opice se staví za opici. Na co chce opice 11:32 argumenty?

   Smazat
  6. king kong 11:32

   To máme ale štěstí, že náš stát tak dojemně dbá na citové vazby občanů k rodné hroudě. To zase jen nějaké zlé jazyky, snad z ruských zdrojů, šíří nehorázné pomluvy, že pozemky v nedostavěné části okruhu koupili spekulanti
   Takový nesmysl, kdo by tomu věřil v naší naprosto nezkorumpované společnosti, kde úředníci neprozradí nikomu nic zneužitelného, se vzornou péčí řádného hospodáře dbají o veřejný zájem a raději by si ruku usekli, než by vzali úplatek. Však to vidíme denně kolem sebe, od zastupitstev v Horní dolní až po Parlament.

   Smazat
  7. 11:32
   Potěšení z "reprezentanta" naší republiky v RTV nemám, bylo to jako předvádění nedoléčeného pacienta. Vám to přišlo vhodné, asi jsme oba jinak vychování a z různých rodin. Navíc a to je pro mne ještě podstatnější, si myslím, že nechci aby Rusko se nepletlo do našich vnjtřních problémů a zrovna tak si myslím, že my nemáme co komentovat u nich. Nezávisle na politice, by nás stavba mostu 19 km za 4 roky mohla probudit ze stavební letargie. Když porovnám naše tempo stavby a ceny dálnic, naše super rychlé železnice, tak se zrovna nemáme čím chlubit.

   Smazat
  8. 11:32 Necháváte se příliš unášet fantazií o "vyspělé diktatuře". Na Krymu vím o třech případech "statkářek Havránkových", kdy se železniční trať a dálnice zastavily u jejich pozemků, dokud případ nebyl vyřešen k oboustranné spokojenosti. Jednou to bylo v Kerči u chatky důchodkyně v zahrádkářské kolonii. Podruhé soused s chatou ve tvaru věžičky také nechtěl prodat, ale nakonec se stavbaři bez toho pozemku obešli tak mu jí nechali. Dnes trčí mezi dálnicí a tratí, přístupná jen kanálem. Majitel je jistě spokojen, jak se státem "vydrbal". Třetí pžípad byl prázdný pozemek údajně pštrosí farmy, na kterém "zašprajcovaný" majitel vysekal v trávě ohromného smajlíka. Ale i tam nakonec došlo k dohodě.
   V Bagerovo místní nechtěli uvolnit pozemky na stavbu viaduktu přes trať, tak byl postaven až za obcí. Teď nadávají na bezohlednost státu, že si musí zajíždět.

   Smazat
  9. Pro toho jednoduchého king konga. Věci se mají tak že v roce 1938 na nás Polsko za útočilo spolu s Hitlerem a zabrali nám část území. A navíc s ním měli smlouvu stejně jako Britové. Lokajové ambasády USA ale o tom mají zakázáno mluvit. I když popravdě spousta z nich to ani neví, protože čím dál tím víc na západ, tím víc blbů.

   Smazat
  10. King Kong 11:57 Vidíte, jak se učíte! Vaše návštěvy zde nejsou pro vás zbytečné. (Pro nás zatím bohužel ano, protože často "odborně a fundovaně" lžete. Pardon fantazírujete.) Ale o tom mlčení a filosofii jsem vám to před časem psala já. :-)
   A ke všemu se to tam moc nehodí. To se říká člověku, který toho nažvaní hodně. Když řekne jen jednu větu, tak to chce něco jiného. Víc přemýšlet.

   Smazat
  11. Problém "Pražského okruhu" spočívá v tom, že jste buď zmrdi nebo debilové pod vedením zmrdů a debilů.

   Smazat
 3. Dobrá práce bylo třeba zajistit spojení pevniny s Krymem jeho občané udělali dobře že se připojili k RF.

  OdpovědětSmazat
 4. Aféra „neziskovka v Brně vybírala u dětí“: Řediteli přišel dopis. Od právníka:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Afera-neziskovka-v-Brne-vybirala-u-deti-Rediteli-prisel-dopis-Od-pravnika-607950

  OdpovědětSmazat
 5. Vykaššlete se na Čučkaře a jeďte se do Ruska podívat. Naše ČT1 vám totiž zatajila, že do Ruska máme bezvízový styk - jen nahlásit internetem 4dny předem.

  https://evisa.kdmid.ru/ru-RU

  ztím jen Kaliningrad, Leningrad a Petrohrad, ale během roku se to podstatně rozíří. Žádáte 4 dny předem, povolení přijde internetem a platí 3 měsíce na 8dní pobytu s Rusku. Nevěřte lhářům a jeťe se tam podívat. Já tam byl.

  https://www.youtube.com/watch?v=0_bJB0pCp38

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súhlasím, treba vidieť

   Smazat
  2. A co všechno vám ještě ČT o světě a vesmíru "zatajila"? Nepletete si ČT se základní školou?

   Ale především, když už pomlouváte a očerňujete, tak si to aspoň napřed ověřte ať nevypadáte jako podvodník a lhář.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2962397-rusko-zavadi-elektronicka-viza-pro-petrohrad-a-dalsi-dve-mesta-slibuje-si-od-nich-vic

   A nejhorší ze všeho jsou povrchní rádoby cestovatelé, kteří stráví jeden víkend v centru Moskvy a Petrohradu s naditou šrajtoflí a zpáteční letenkou a myslí si, že znají Rusko. To samé samozřejmě platí i o jiných zemích.

   Smazat
  3. Kingkongu,vy jste tak kyselej,že by se z vás šestinedělce mohlo srazit i mlíko...😋
   Helanov

   Smazat
  4. Opičáku, myslíš, že když přijede do ČR ruský turista, jde se podívat do Chánova a podobných našich lokalit?
   (řečnická, netoužím po tvých tendenčních slintech.)

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 13:01 JO, JO až na to, že vám předem určí trasu kam mužete a kam ne. To je ta ruská " demokracie a svoboda " že.

   Smazat
  7. Pro:15:35 Popisujete zřejmě svoje bydliště. Já jsem procestoval okolí Sankt Peterburgu (tehdejšího Leningradu), Moskvy a Novgorodu na začátku 70. let. Bylo to tam všelijaké. Okolí rozbité domy ještě z války. Ve střeše kostela díry po granátech. Ale vše tak nějak funkční. Na krásu věru moc nehleděli. Ale ani tehdy to tam nevypadalo jak popisujete. A byl jsem se podívat na některá místa loni. To se nedá popsat. Ani jsem to nemohl kolikrát poznat. Zejména okolí Sankt Peterburgu se dočista změnilo. Vše upravené, opravené. Kostely a chrámy nasvícené... Měl jsem radost. Jste bl.b, který byl nejdále ve vaší díře v putyce a melete hovadiny, které vám řekli vaši neméně dementní kumpáni.

   Smazat
  8. Hele lidi, pojďme udělat opičákovi radost. ... Dobře no. Tak mu ji udělám já. King Kongu, máte největšího pinďoura ze všech diskurujícíc!

   Smazat
  9. King Kongu, najdi si ženskou a přestaň se trápit problémy vesmíru a světa. Život je krátkej. A.Š.

   Smazat
 6. Mašinka na trati vesele si píská,
  strojvůdcé topiči mastné vlasy víská,
  nestaví,nestaví,vůbec nikde nestaví,
  kdo se jí postaví,toho zajede.
  🎼🎹🎻☺
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 7. Zuste si pustit, jak to dnes "uchopili" v poledne ve zprávách na ČRo... ,PP .)

  Zase nějakej ten jejich mladej nadrnčenej politolog...

  Nádoba bezradnosti, závisti a zášti.
  Lepší jak na ČT... ,D

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Že vše opět proběhlo podle plánu mě už ani nepřekvapuje. Naštěstí, když už to holt není jen holografická projekce, stejně co nevidět spadne, protože most je postavený nekvalitně a ještě k tomu platili málo zaměstnancům, jak ví každý šéf natěračů.
  Ale to už jsou takové evergreeny, mě zaujalo něco jiného. Asi se opravdu otepluje globálně, 23. prosince není v Petrohradu po sněhu ani památka.

  OdpovědětSmazat
 10. Proč se Putin nechlubí třeba Vostočným? Který je minimálně o 8 let pozadu, vše rozkradeno, obrovská korupce, dělníkum dluží za pul roku peníze. Rus nemít Bajkonur, tak sedí doma na prd...zadku, ale tady se chlubí, zoufalý národ! Jen se divím, že je Kazachstán toleruje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Právě Vostočný mi včera diskutér JK dával za příklad skvěle fungující Ruské ekonomiky, stavebního umu a skvělé organizace. A tvrdil, že máme všichni protažené obličeje z naší závisti k Rusku :-D
   Co dodat?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:43 + 15:59 Pročpak jen se mi při čtení vašich příspěvků vybavuje bajka "O lišce a zelených hroznech"? Proč pro kontrast neuvedete, jak skvěle je budován evropský kosmodrom s naší účastí? Vždyť kdysi jsme nejen stavěli jaderné reaktory, ale vyráběli jsme i družice a dodávali techniku pro Bajkonur. Dnes přece musíme být dál, když máme takové přátelské a vyspělé partnery.

   Smazat
  4. king kong 15:59

   Že se tak neurvalé míchám do vaší duchaplné debaty, mohl byste prosím citovat, jak přesně jsem "dával Vostočnyj za příklad fungující Ruské ekonomiky, stavebního umu a skvělé organizace"?

   Já vím jen o tom, že jsem tuto investici v předpokládané výši 400 miliard rublů uváděl jako jeden z příkladů velkých investic RF, realizovaných "navzdory všem snahám Spojených států a jejich pejsků škodit jak jen to jde". Nic víc, nic méně.
   Ale třeba se mýlím a vy "opět prokážete" mou chorobnou lhavost a přesvědčíte, že vaše výkřiky rozhodně nejsou jen výplodem bujné obrazotvornosti, zhmotněné z ještě bujnějších přání. Rád se nechám překvapit.

   Smazat
  5. Vůči nefalšovanému podpindosovi z pralesa:
   Co dodat?
   Nezbývá než věřit, že si dáte novoroční předsevzetí:
   Nebudu lhát,
   nebudu si nic vycucávat z ničeho,
   nebudu si vymýšlet,
   nebudu ze sebe dělat hlupáka,
   nebudu za idiota.

   Ale protože myslící lidé vědí, že novoroční předsevzetí se plní málokdy málokým, tuším, že takovým, jakým jste, zůstanete do konce života.
   Ach, jak Vám ZÁVIDÍM, máte jednoduchý, prostý a naprosto neužitečný zbytečný život, když jste se rozhodl vzdělávat ve Vaší podpindosové pravdě TY nevěřící pohany a domorodé darebáky. Hodně štěstí ke svátkům, pralesní "civilizovaný" "inteligente".

   (český význam slova podpindosník - viz od dětského slova pindík, převedeného do tvaru pro dospělou osobu (pindos), která ".ulí" nejen onen org.n svým jediným správným vzorům ze zámoří daleko na Východě někde za Japonskem a Barentsovým mořem. Předpona pod- znamená, že vše vykonává z pozice buď vkleče nebo ležíc na břiše na znamení superhotdog úcty, žadoníce o nějaké ty drobky z domnělého stolu hojnosti mletých kuřat. Místo Ámen! tito nešťastníci uzavírají debatu slovem Hamburger!)

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Perune, ani si to předsevzetí nemusí dávat. Stačí když bude držet pysk, a nikdo ho za idiota mít nebude.

   Smazat
 11. ŠMEJD, který vidí na Rusku jen negativa, je placený štváč a troll! Most, který nezvládne každý, je super. Takže jdi do elfí prdele a vyřid soudruhům v neziskovce a us ambasádě, že jste už trapní i názvem king kong! A hlavně už padáte do sraček i s celou emerikou, tupci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:47 O stavby mostů se zajímám. Proto vás prosím o uvedení alespoň několika z těch DESÍTEK takových mostů, postavených ve srovnatelné délce, srovnatelných geologických, seismických a klimatických podmínkách. Já žádný takový neznám, vy jistě ano, když to tvrdíte. Nebo jenom blábolíte, jako ve zbytku příspěvku?
   Dálniční polovina mostu od loňského otevření ušetřila řidičům přes 4 miliardy rublů, které by zaplatili za lodní přepravu. Pokud jsou majitelé lodí důchodci, pak ano, most je o tyto peníze připravil.
   Vánoce jsou za dveřmi. Tak nemluvte sprostě, nebo vám Jéžíšek nasere!!

   Smazat
 12. Tak určitě palec nahoru, Rusům se zase povedlo něco co "dělá šťávy" žlučovitým rusofobům. Dokonce sem tahají zašlou éru raketoplánů, které již 8 let nelítají, což má být doklad zaostávání Ruska...

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. 17:22 Ten " zašlý " raketoplán udělal v kosmonautice tolik práce, jak nikdy nikdo od sputniku. Jen dalekohled Habl ukázal v desítkách tisíc fotek vesmír jaký je. To vaše podcenění je výraz hlupáka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:22. Nic proti tomu, že ve své minulé době raketoplán udělal hodně práce. Jo Takové, ruchadlo bratří Veverků taky nadělalo ve své době práce, panečku...

   Smazat
  2. 18:14 Heroin, pokud jseš blb, tak příště nereaguj!

   Smazat
 15. Moc mě zpráva o mostu potěšila! A přeji Všem našim lidem na Nové republice,jen to nejlepší a webu at´ se daří v Novém roce!

  OdpovědětSmazat
 16. Die Zeit: Erdogan, stejně jako v roce 2015, varoval EU před novým přílivem uprchlíků:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019122311158707-die-zeit-erdogan-stejne-jako-v-roce-2015-varoval-eu-pred-novym-prilivem-uprchliku/

  OdpovědětSmazat
 17. Petrohrad - Sevastopol: Od dnešního dne vlakem!
  ČSSR - ČSR: Od Hadráku s dluhem!

  OdpovědětSmazat
 18. V Česku jsou zablokované stavby dálnic a obchvatů kvůli nějakému lemplovi z neziskovky Patrikovi! Kde to jsme? Jeden bastard ničí nervy všem řidičům v zácpách, protože chybí vůle. nakopat(říkám já, parazita do koulí)! Řekl pan Babiš. prej "děti Země"

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se pochlub, jak tobě ublížilo Rusko? Anebo máš jen nakukáno v hlavě? Vyprávěj, přeháněj, trapnej trotle!

   Smazat
  2. 8:57 Máte velké nadání předvést v pár větách, jak směšná a ubohá je protiruská propaganda. ČT na to vynakládá milióny, vy jste s tím hotov cobydup. Veselé Vánoce.

   Smazat
  3. 10:24 Pochlubím, ale je to dost smutné. Mému otci v r. 68 ruský parchant zastřelil kamaráda, kterého jsem znal , bylo mě 15 roku, od té doby je pro mě rusko tím nejhorším co ve světě je.
   Ani nemusím přehánět, ta trapný proruský hovado.

   Smazat
  4. "U rozhlasu stříleli Kazaši a Turkmeni. Mému kamarádu Rudolfu Slezákovi tam ustřelili dolní čelist. Proto nenávidím Rusko!" - to je ten vzorec vašeho brilantního uvažování, že?!

   Smazat
  5. kazaši ustřelili a ty nenávidíš rusko?

   Smazat
  6. 14:54 Dvořáku, podle tvé teorie druhou válku válku vedlo Rakousko a nakonec válku vyhrála Gruzie co, že ty to máš opravdu pomotané.

   Smazat
 20. King Kong 11:57 A vidíte King Kongu,
  Unknown ŠTĚDRÝ DEN 8:57
  tady by se ten citát s mlčením a filosofem zrovna parádně hodil. A vy jste nebyl dost pohotovej!

  OdpovědětSmazat
 21. Pane King Kong, mám pro vás doporučení navštívit tento hotel
  https://www.youtube.com/watch?v=O3oQpth6ZuE

  Můžete přijet s někým z firmy. Mají tam 12 míst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to ten hezký hotelový komplex v Dobřanech, nebo snad v Kroměříži či v Bohnicích?

   Smazat
 22. prajem vám ničím nerušené vianočné sviatky a štedrého Ježiška.Pekné biele Vianoce vám prajem bratom Čechom a šťastný noví rok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přeji celému Slovensku štastný Nový rok a nehašteřivé politiky, tak jako nám. Štědrého Ježiška všem.

   Smazat
 23. Všem unknownům!!
  Vážení, alespoň se očíslujte pořadovými čísly! Kdo se má v tom vašem světonázorovém bordelu přehrabávat. Po číslech poznáte je ......

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.