Reklama

úterý 24. prosince 2019

Pod dojmem Sarmatu budou Státy samy spěchat s prodloužením smlouvy START 3


24. 12. 2019     1tv.ru zelv.ru/v-rossii/127961
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov ve vysílání pořadu Velká hra na Prvním kanálu prohlásil, že Moskva po předvedení Washingtonu systému zbraní Avangard může představit výkonnější raketový komplex Sarmat. Šojgu už prověřil plnění státní zakázky na raketový komplex. Lavrov rovněž zdůraznil, že Rusko je připraveno zabudovat nové systémy zbraní do smlouvy START 3, pokud bude prodloužena.


Washington zatím neřešil, zda je třeba prolongovat tuto smlouvu, a přední vojenský expert Centra pro vojenskopolitické studie MGIMO Michail Alexandrov je přesvědčen, že odhodlání ze strany USA vznikne ihned po předvedení nové hypersonické zbraně.

"Když budeme vycházet z toho, že hodláme prodloužit smlouvu START 3, tak tyto rakety spadají pod tuto smlouvu, a Američané mají právo provádět inspekce. Na tom není nic nového a neobvyklého. Ať se podívají, jak mocný kousek máme. Třeba je to postrčí k tomu, aby přece jen přistoupili na prodloužení smlouvy. Už jsme jim předvedli systém Avangard, ale ten se zakládá na jiných raketách. Tento systém je ještě mocnější. Co do výkonu je srovnatelný se systémem Vojevoda. A americké rakety jsou dost slaboučké, střední třídy", vysvětlil Alexandrov.

Připomeňme, že 19. července Ministerstvo obrany RF oznámilo úspěšné ukončení programu zkoušek střelby z raketového komplexu Sarmat – unikátní zbraně, vyvinuté ruskými vědci. V USA její analogy nejsou. Náměstek Sergeje Šojgu Jurij Borisov sdělil novinářům, že Sarmat má takovou zásobu energie, že je schopný létat přes Severní a Jižní pól.

Dříve prezident RF Vladimír Putin konstatoval převahu ruských hypersonických zbraní a zdůrazňoval, že nikde na světě není nic podobného.

Smlouva o vzájemném snížení arzenálů pokročilých jaderných zbraní, samozřejmě, nemůže vyčerpávat všechny problémy v oblasti strategické stability v souvislosti se vznikem nových technologií. Nicméně je pro Rusko důležité ukázat svou otevřenost.

Je třeba uvést, že raketa Sarmat může zaútočit na území USA nikoli nejkratší cestou, ale z libovolného směru, i přes Jižní pól, obejítím rozvinutých prostředků americké PRO, předpokládaných pro trajektorii běžných balistických raket.

"Je třeba, aby Američané pochopili, že pokračujeme ve vyvíjení těchto raket, nehledě na to, že závod, který zůstal na Ukrajině, nám nic nedodává. Motor pro ni byl vyroben v Moskvě v podniku Eněrgomaš, a tato raketa se podařila dokonce o něco lepší, podle nejnovějších technologií. Ať se Američané podívají, jaké máme rakety, a zamyslí se, že by, možná, pro ně samotné bylo důležité, aby tato smlouva byla", uzavřel expert.

V červnu Vladimír Putin, když odpovídal na otázky během Přímé linky, oznámil, že raketa Sarmat se objeví ve výzbroji už v roce 2020.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Bohužel fašingnton rozumí jen síle zbraní budou muset tu smlouvu podepsat nic jiného jim nezbude. Ještě že usa nemají takové zbraně to už by jsme tu nebyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Nekdy i:
   Zlodeji na oktan, protoze kvadrat je malo...

   To se tyce, jak postupu, tak zkusenosti, znalosti.

   Odborne se tomu rika jinak, rekneme "prumyslna spionaz", ale skutecne je a byla.

   Za toto vse nemuzou radovi obcane USA, no zkuste si jen na moment predstavit blazna s treba jen hypersono, uz nemluve o kvantuu...
   Konec, z nenavisti k celemu svetu, jsme i my v p...

   Vzdyt vite, nobody.


   Takovy dalsi termin - dobro a zlo.
   Nekdo chce v dobrem smyslu spolecnost budovat a ti druzi z hloubky duse nenavidi vse, kolem sebe a nejvice to, ze nedospeli do stadia intelektualniho vyvoje, jako jejich "pomyslny nepratele".

   Dalsi termin - vychova.

   Thx, nobody

   Vymazat
 2. Možná, že Američani něco podepíšou je ovšem otázkou nakolik jim lze věřit. V poslední době je jejich zahraniční politika dost turbulentní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě smlouva podepsaná pindosem, není žádná záruka. Kdykoliv se jim hodí odstoupí, nebo ji prostě poruší a dělají mrtvého brouka.

   Vymazat
  2. Lhali nám, lžou a budou lhát a podvádět. Před pár desítkami let jeden západní demokrat po příletu z Mnichova vystupoval z letadla a držíce v ruce Mnichovskou smlouvu pravil lidu Velké Británie "Přivezl jsem vám mír". Ten mír poté stál svět více než 60 milionů mrtvých. Další západní demokrat nám lhal o přepadení vysílače v Gliwicích a nato rozpoutal 2. světovou válku. Poté nám demokrati ze západu lhali o incidentu v Tonkinském zálivu, o zbraních hromadného ničení v Iráku, o sestřelení letadla nad Ukrajinou, o Litviněnkovi, Skripalovi, o chemických zbraních v Sýrii, o napadení Libye. Lhali o nerozšiřování se NATO do bývalých zemí Varšavské smlouvy. Západní demokrati nám lžou na každém kroku. Snad se z toho Rusko již poučilo.

   Vymazat
  3. Přeji dobré ráno,
   ve svém výčtu lží zapadních, tzv."demokratů" jste na mnohé zapomněl. Za zmínku bych dodal jen ono mýtické ll. září 2001. Pěkné svátky Vám všem František

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v něčem máš ty trotle asi trošku pravdy, ale dyby si začal psát jako čloujek a ne jak debyl, tach by tě určo bral něgdo i vážně
   Ale esli stréc Čundrák nebude mět v tý svý makovůvce nasráno, tak začne rychle jednat se fšema, kerejch se to tejká, bo jinak se amíci tentokrát sami uzbrojí. Už na to maj fajně našlápnuto ...

   Vymazat
  2. 104:24 Jenže Amíci maj krapánek víc možností co se ekonomiky tejče než Putlerojc Vofka,což je dáno celkem dost důmyslně makavou rasou na rozdíl mod ruskejch chlastoslovanskejch mužyků, takže jim nic jako "uzbrojení" nehrozí ....

   Vymazat
 4. Nikto nikdy neukáže najmodernejšie technológie. Vždy sa ukazujú technológie 3-4 kategórie. Aké zbrane sú 5-6 kategórie a aké budú zbrane 7 kategórie na rysovacom stole???

  OdpovědětVymazat
 5. Američané jsou nepřekonatelní, i myš bez skafandru jim létá ve vesmíru...

  RomanV 24.12.2019 o 10:23
  Tak tentokrát Musk trumfnul I Cimrmana a poslal myš do kosmu:

  https://youtu.be/-aoAGdYXp_4

  20:03 to jest timer okolo 5 minuty letu. A myš si běhá okolo trysky. Asi má nějaký azbestový high tech pacičky a dýchací přístroj má lepší jak James Bond. A kožíšek taky nějaký speciální že vydržel teploty startu…

  Vypadá to tak důstojně a pak takový sek… Jo Hollywood a Vostočnyj jsou jiné světy…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bo, to je jen TA pravá amícká myš. Ta za mergle bude i krasobruslit ve vakuu. Jen mi vrtá v palici, který režisér to filmuje tentokrát? Vždyť je to ouplně jistý, že tentokrát nám určitě nelžou. A s tím voni nemaj ani za fík zkušeností (původní plod v českém přísloví neuvádím, mohlo by se jednat o nežádoucí propagaci, doufám, že fík je dostatečně neutrální :) ).

   Vymazat
 6. Pro pana Davida:

  Po volbách do Evropského parlamentu jste hovořil o směřování EU do slepé uličky. Mění směr?

  Evropská unie směr zásadně změnila. Místo do slepé uličky míří teď někam do bažin. Stačí si přečíst usnesení o tzv. evropské paměti, odhlasované v polovině letošního září. Ti, kdo ho sepsali, i ti, kdo pro něj hlasovali, působí dojmem, jako by jim bylo úplně jedno, jestli druhou světovou válku vyhrál SSSR, anebo Hitler. Nám jako příslušníkům národa určeného v tom druhém případě k likvidaci, by to tak úplně jedno být nemělo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin: Některé země v Evropě uzavřely spiknutí s fašistickým Německem, existují dokumenty:

   https://cz.sputniknews.com/svet/2019122411162038-putin-nektere-zeme-v-evrope-uzavrely-spiknuti-s-fasistickym-nemeckem-existuji-dokumenty/

   Vymazat
  2. To, že západní svět měl pro Hitlera slabost, je zřejmé už jenom z toho, že se ve třetí říši konala olympiáda a že jistý renomovaný americký časopis vyhlásil fűhrera osobností roku. Pokrytci.

   Vymazat
 7. „Role Play“ aneb příprava na budoucnost? Švédské školy nutí žáky k recitaci muslimských modliteb v arabštině:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019122411160141-role-play-aneb-priprava-na-budoucnost-svedske-skoly-nuti-zaky-k-recitaci-muslimskych-modliteb-v/

  OdpovědětVymazat
 8. A chodí do těch švédských škol ještě vůbec Švédi ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.