Reklama

úterý 31. prosince 2019

Porošenkova strana požaduje zřeknutí se dohody s Ruskem na tranzit plynu


Michail Ščelkačov
1. 1. 2020 rueconomics
Strana exprezidenta Ukrajiny Petra Porošenka Evropská solidarita přijala krajně negativně zprávy o podepsání dohody na tranzit ruského plynu. Žádá vládu, aby se zřekla všech dohod.Úspěšné podepsání plynového kontraktu a dohoda mezi Gazpromem a Ukrajinou naprosto neuspokojila stranu Petra Porošenka. Evropská solidarita prohlašuje, že Rusko je "energetickým agresorem" a že pokusy spolupracovat s ním slouží "negování" dosavadní image země.

Strana žádá po ukrajinských úřadech, aby se vzdaly všech dohod, aby obnovily všechny soudní procesy a aby se dožadovaly úplného navrácení krymských ložisek pod kontrolu Kyjeva. Mimo to považuje Porošenkův blok nutným vytvoření nátlaku na výstavbu Severního proudu 2.

Evropská solidarita je známá odiózními prohlášeními na adresu Ruska a zjevným nacionalistickým vektorem. Její zástupci několikrát vyzývali k úplnému roztržení vztahů s Moskvou a žádali "vrácení" Ukrajině nejen Krymu, ale také Kubáně.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. jak to že ten chlap ještě nesedí v ťurmě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ihned po vyhlášení výsledků voleb sedl do soukromého letadla a navštívil postupně Paříž, Berlín a Washington. A pak se spokojeně vrátil do Kyjeva a založil vlastní politickou stranu. Asi dostal ubezpečení o naprosté beztrestnosti. Jeho zlodějny, o kterých se mluví už veřejně nikdo oficiálně neprojednává. A asi ani nebude. Alespoň prozatím. Ale jak víme z vlastní zkušenosti s politiky z těchto měst: panská láska po zajících skáče. Kaddáfí, Sadat, Noriega,... To vše byli také jejich přátelé. A kde je jim konec?

   Smazat
  2. Slávku,spíš v blázinci,ne?
   Helanov

   Smazat
 2. Včera jsem to sledoval na ukrajinských kanálech. Momentálně nákup plynu od "Evropy" vypadá následovně: Slovensko si objedná plyn z Ruska pro sebe + dohodnuté množství pro Ukrajinu. Rusko pošle plyn na Slovensko přes Ukrajinu (jinudy to zatím nejde a ani není třeba). Tam si odčerpají množství, které si dohodnou se Slovenskem. Slovensko zaplatí Rusku peníze za veškerý plyn v dohodnutých cenách. Slovensko pošle účet Kyjevu za "reversovaný plyn" s 25% přirážkou. No nekupte to! Ukrajinský politik to řekl jasně: Ukrajinský spotřebitel platá 25% navíc za papír. Nikoliv za plyn. A také řekl, že se toto neděje zadarmo a že v těchto transakcích má prsty Porošenko osobně + jeho banda kamarádíčků. A nejde jen o plyn. Vyplouvají na povrch další kauzy. Momentálně se Porošenkovi lidé ve státní správě snaží zašantročit do cizích rukou Azovské, ale hlavně černomořské přístavy. A snaží se to stihnout dát do zákona co nejdříve, aby - až Porošenko potáhne kam patří (a to bude zřejmě brzy) a proběhne čistka od té bandy zlodějů už z toho nešlo vycouvat. Totéž je smyslem i rozprodání půdy cizincům. Zejména (ale zdaleka ne jen) černozemě. Ta je ve státních rukou. Tedy rozprodají ji úředníci. Ne běžní Ukrajinci. A úředníci si namastí kapsu. Chocholům zbudou oči pro pláč hrdost na Banderu.

  OdpovědětSmazat
 3. Hmm není volný kanderábl pro takové xindly chtějí válku pro celou Evropu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.