Reklama

středa 25. prosince 2019

Pozemek pod budovou Národního divadla je stále ve vlastnictví Voršilek


Pozemek pod touto budovou je stále ve vlastnictví Voršilek
-ps-
25.12.2019 PrvníZprávy
Nekřesťanský příběh o proradnosti církevního řádu sv. Voršily, který zneužil pro něj již známou chybu ve výčtovém zákoně a získanou budovu Národního divadla na začátku devadesátých let rázem prodal. Tu po mnoha letech Národní divadlo odkoupilo za desítky milionů od překupníků zpět.


Případ, zdá se není uzavřený.

Kšeftovat s nemovitostmi je byznys od Pána Boha, tak proč by s nimi nemohly kšeftovat právě i církve a církevní řády.

Čísla popisná i parcelní čísla nemovitosti vraceným církvím a řádům uvedených ve výčtovém zákoně sepisovalo po roce 1990 ministerstvo kultury. Provozní budově Národního divadla, kterou získaly Voršilky, po její výstavbě bylo v osmdesátých letech přiděleno stejné číslo popisné, jako měla před druhou světovou válkou zbouraná a předtím ovšem řádně vykoupená budova patřící skutečně Voršilkám. V těch předválečných letech byl i pozemek převedený z vlastnictví řádu patrně na stát.

Kdo za to může

To se dozvíte, pokud ještě žijí někteří úředníci a jejich nadřízení na ministerstvech kultury a spravedlnosti, kteří by odpověděli na tuto otázku ...

Proč výčtovým zákonem Voršilky získaly neprávem budovu s nynějším číslem 1435 i pozemek očíslovaný 944/2 ?

Podle informace od bývalého poslance, který se snažil složitou situaci kolem budovy a pozemku provozní budovy Národního divadla později vyřešit, byl návrh výčtového zákona podepsáný náměstky a jako na potvoru to byli dokonce nejenom straničtí ale i rodní bratři působící na ministerstvech. Návrh poté putoval k poslancům Federálního shromáždění a tam byl závratně rychle schválen. Podobně závratně rychle Voršilky prodaly i provozní budovu Národního divadla.

Třeba se z toho už oba náměstci těchto úřadů z lidově smýšlející politické strany, že proradně darovali část Zlaté kapličky, vyzpovídali.

Co znamená, že program Nahlížení do katastru nemovitostí potvrzuje vlastnictví pozemku pod provozní budovou Národního divadla Českomoravské provincii Římské unie sv. Voršily?Budovu před časem stát prostřednictvím Ministerstva kultury odkoupil pro potřeby Zlaté kapličky, jak se Národnímu divadlu říká, od tehdejších vlastníků provozní budovy Národního divadla, ale proč se tak nestalo s pozemkem, který stále patří církevnímu řádu?

Budova se do spárů překupníků dostala prvotně proradným prodejem Voršilek na konci minulého století. Ten byl uskutečněný, přestože se vědělo, že tato nemovitost se ocitla ve výčtovém zákoně chybně a kdo ví, možná se tak od začátku dělo s vážným záměrem poskytnout řádu majetek, za který už dostali zaplaceno před druhou světovou válkou.

Nejsou to paradoxy, že zrovna budova Národního divadla na Náměstí Václava Havla leží na pozemku v pochybném vlastnictví Českomoravské provincii Římské unie sv. Voršily?


9 komentářů :

 1. Havel taky restituoval majetek, vyvlastneny podle Benesovych dekretu, takze kolem V.Havla neni divneho nic. To jenom ja se divim, ze se jeste necemu vubec divim.

  OdpovědětSmazat
 2. Někdy si myslím, že cílem sametové revoluce bylo vybudování feudalizmu.

  OdpovědětSmazat
 3. Voršilky to mají "dobře zařízené", nájem za používání "jejich" pozemku (tržní!) jim budeme platit, my všichni, zřejmě navždy.

  Vypořádání staveb umístěných na cizích pozemcích:
  https://www.epravo.cz/top/clanky/vyporadani-staveb-umistenych-na-cizich-pozemcich-102059.html

  OdpovědětSmazat
 4. To není jen tohle budou dávat církevní restituce i těm co na to nemají nárok.

  OdpovědětSmazat
 5. Mohou si koupit odpustky, složil se na to zbytek národa, včetně miminek a chudáků bezdomovců, to se pak poskytuje charita těm obraným občanům. To píši i s vědomím že jsem křesťan, tuto partu s nimi nedržím, chovají se jako aparátníci.

  OdpovědětSmazat
 6. Nové důkazy ukazují, že skutečný důvod Papež Benedikt najednou byl „v důchodu“ kvůli časům na konci kabiny vedené George Sorosem, Barackem Obamou a Hillary Clintonovou.
  Úterý 3. září 2019
  V posledních deseti letech byl Sutherland jako zvláštní zástupce OSN pro mezinárodní migraci klíčovým architektem , spolu s Georgem Sorosem, Barackem Obamou, Hillary Clintonovou a dalšími globalisty globálního systému, který zaplavil Evropu katastrofální muslimskou vlnou tsunami migranti. (Jejich plány, které volaly po podobné migrační potopě pro Spojené státy, začaly za prezidenta Obamy, ale byly potlačeny volbou prezidenta Trumpa.) Jako vrcholný eurokrat hrál hlavní roli při ničení národní suverenity nahrazováním národních měn (a národní měnové kontroly) eurem, jakož i vytvářením „Evropy bez hranic“, o které se současná krize migrantů nyní ukazuje destruktivní.

  OdpovědětSmazat
 7. Vorošilovovy sestry jsou jenom v řadě zlodějů, kteří neoprávněně restituovaly - Havel, Švarcenberk, církve bez vyjímek atd.

  OdpovědětSmazat
 8. Měli bychom taky slyšet druhou stranu: Voršilky říkaly, že v budově, která jim byla přisouzena jsou mimo jiné elektroměry, plynoměry a vodoměry pro Národní divadlo. Účty ze energie Národního divadla začaly chodit jim jako majitelkám budovy. Národní divadlo odmítalo tyto účty platit a odmítalo také budovu převzít za rozumných podmínek. Nakonec jim nezbylo než budovu prodat překupníkům, kteří měli na Národní divadlo lepší páky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.