Reklama

sobota 7. prosince 2019

Právnička Jelena Lukaš o „mírumilovném Majdanu“

7.12.2019 Newsone


Překlad klíčové části od 6:19 do 9:30:

Dnes jsem sebou přinesla údaje, o kterých ještě nikdo nikdy ve vysílání nemluvil. Jsou to údaje o lidech z pořádkových orgánů, kteří byli zabiti. Jak si asi pamatujete, tak podle všeobecné legendy, kterou nás pět let krmili, dvacátého, tedy v době, kdy masově umírali lidé, kdy “zlí berkutovci”, “zlí milicionáři” z pořádkových orgánů zabíjeli mírumilovné protestující.

A teď čísla, jen čísla. V době od 18. 2. a znovu připomínám, že k masovému střílení došlo až 20. 2., ano? A co bylo před tím, kdo to střílel? V době od 18. 2. do 19:00 hod. jako první padl policista (nadporučík) Gončarov z Feodosie. Byl zabit výbušnou kulkou Poleva-6. Odborníci ji nazývají „kvítkem smrti“. To je taková kulka, která v organismu tak exploduje, že roztrhá orgány tak, že je rána podobná velkému zejícímu kvítku. Použití tohoto typu zbraně ve vojenských akcích proti lidem je zakázáno už od roku 1899. Takže policista Gončarov byl zabit „neznámými mírumilovnými protestujícími“. Ano, přesně takovou kulkou.

Kromě něho bylo tehdy 18. 2. do 19:00 hod. ještě ze střelných zbraní raněno 83, 83! policistů a v této době také zahynuli Vlasenko, Zacharčenko, Cvigun, Fedjukin, Bulitko a Ivaněnko. Celkem šest lidí. To je k té verzi o mírumilovném protestu. V době od 19:00 hod. dne 18. 2. 2014 do 19. 2. 2014 bylo ze střelných zbraní raněno ještě 55 dalších policistů. A část z nich také zemřela kvůli kulkám Poleva. A konkrétně byl takovou kulkou zabit Vlasenko. V době od 20. 2 byl ihned zabit policista Zubko, Spičak, Michajlovič, Semesjuk a dalších 67 jich bylo zraněno ze střelných zbraní. Slyšeli jste ta čísla? 83, 55, 67! A také jsem vyjmenovala zabité policisty. A víte, tyto trestné činy, tedy trestné činy týkající se těchto vražd, protože se jednalo výslovně o vraždy, dosud nebyly vyšetřeny. Ze dvou důvodů. Ta první, nikdy pro to nebyla politická vůle „příjemců výhod“ z Majdanu. Nikdy! Tyto smrti byly na rozdíl od smrtí jiných lidí odsunuty stranou. Takže dokonce i po smrti, nejen za svého života si ti lidé nebyli rovni, dokonce ani po smrti. Tato úmrtí byla zapomenuta, zatímco jiní lidé byli vyneseni na piedestal.

Překlad: Irena7 komentářů :

 1. Hola héééj, pane bs! Schází zde Váš fundovaný komentář!

  OdpovědětSmazat
 2. Vypadá to podezřele. Pan bs asi zkoušel ten kvítek a nějak mu to vyšlo, ale kdo ví, možná se minul a připlazí se do diskuse.

  OdpovědětSmazat
 3. Už po tisíciletí platí, že dějiny píše vítěz. Na Ukrajině dnes vládnou ti, kteří řídili vrahy policistů. Trošku se to změnilo volbou Zelenského, ale ten nemá situaci tak pevně v rukou, aby něco změnil. Chce to čas, aby si lidé uvědomili, že jsou obětí obrovské manipulace, která je má připravit o vládu ve své zemi. Do té doby, než bude policie i justice schopna zasahovat proti vrahům z Oděsy, Majdanu a spousty dalších míst, se to nezmění. Myslím, že spousta Ukrajinců má dnes strach, protože ví, že takže vládnou oni vrazi. Pozitivum ale je už to, že se někdo odváží vůbec vyhodnocovat informace, což je první krok k nápravě a nastolení spravedlnosti. Snad budou jednoho dne alespoň někteří vrazi a jejich šéfové spravedlivě potrestáni.

  OdpovědětSmazat
 4. Samotnej čas asi nestačí. Jenže ono holt myšlení bolí...

  OdpovědětSmazat
 5. Každé násilí má za následek další. Pak to vibruje ještě několika generacemi. Proto i když to zní naivně, pokusme se zabránit násilí už na začátku. Nejdále došel Ghandí, ale nemá následovníky. Nominálně nikdo není proti ahimse, ale v reálu, jak máme klacek v ruce už hledáme záminku, proč a jak ho použít. Horší je, že dnes jsme vyměnili klacek za zbraně hromadného ničení a mozek nám zůstal na úrovni doby ledové. A vymlouvat se stylem, paní učitelko on si začal, je pitomost. Snad jediná cesta je vzdělání, chytří lidé jsou totiž méně ovladatelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adonisku, Adonisku jseš asi z jiné planety, tady už dávno není Ghadi moderní, teď se nosí bonzování, ranařeni, pomluvy, provokace a to napříč všech zemí a systémů. Kdo nechce hrát tuto hru bude diskvalifikován. My tady v našem dolíčku jen kráčíme s duchem doby.

   Smazat
 6. Shlédl jsem to video celé a žasnul jsem nad několika věcmi:
  1) Debata s kritikem poměrů na jednom ze tří hlavních Ukrajinských informačních kanálů je vedena tak korektním způsobem, o kterém se ČT ani nezdá.
  2) Majdan byl ještě horším svinstvem, než jsem si myslel. A "vítězové" překrucují fakta a dělají z Majdanu stejný mýtus, jako naši "hrdinové" z plyšáku. Také jen proto, aby něco trhli pro sebe na úkor státu.
  3) Příjmné překvapení bylo, že i na Ukrajině existují lidé, kteří se nebojí v televizi říkat pravdu. Právnička Jelena Lukaš je jedním z nich. Nejenom říká pravdu, ale velice přesně hodnotí i různé aféry na Ukrajině. Říká, že velmi často slouží jen k odvedení pozornosti, jako to dělají kapsáři. Podobnost s naší zemí je jistě jen náhodná.
  4) Nadšení nad svobodou médií podle bodu 1) mě přešlo, když jsem na webu našel informace o NewsOne. Tam píší, že 20.září 2018 dobrovolník Artur Pereverzev, spolupracovník poradce Ukrajiny Jurie Birjukova, zaregistroval petici za zákaz televizních kanálů NewsOne a 112 Ukrajina na webových stránkách Nejvyšší Rady. Za 9 dní petice získala potřebné množství hlasů. Následně poslanci Nejvyšší Rady odhlasovali sankce proti těmto televizním stanicím a nyní to má řešit Rada národní bezpečnosti. Takže se můžeme těšit, kdy u nás někdo vydá podobnou petici třeba proti televizi Barandov.
  5) Na kanálu "112 Ukrajina" vystupovala právnička Jelena Lukaš také:
  https://www.youtube.com/watch?v=4u7-ZJ6OD00
  Je to nejspíš další "dezinformační" kanál. Proto ho v rámci cesty do Evropy a boje za svobodu a demokracii ukrajinská moc také musí sankcionovat, dokud se ho nepodaří zakázat vůbec.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.