Reklama

sobota 21. prosince 2019

Putin předložil dokumenty o tom, co polské orgány podnikly, když si Německo začalo činit nárok na část Československa

21.12.2019  Sputnik
Ruský prezident Vladimir Putin na schůzce prezidentů zemí SNS předložil řadu dokumentů týkajících se smluv různých zemí s Německem před druhou světovou válkou, přečetl některé z nich, včetně přepisů.


Během svého vystoupení si Putin položil otázku, zda je Pakt Ribbentrop-Molotov jediným dokumentem podepsaným jednou z evropských zemí s fašistickým Německem.
„Ukazuje se, že to tak vůbec není. Prostě je vyjmenuji s vaším svolením. Takže prohlášení o nepoužití síly mezi Německem a Polskem ... Podepsáno v roce 1934. V podstatě se jedná o smlouvu o neútočení," začal Putin.

Dále uvedl anglo-německou námořní dohodou z roku 1935.
„Velká Británie umožnila Hitlerovi mít své vlastní vojenské námořnictvo, což mu bylo v podstatě zakázáno nebo minimalizováno na základě výsledků první světové války. Poté anglo-německé prohlášení Chamberlaina a Hitlera, podepsané 30. září 1938, na němž se dohodli z podnětu Chamberlaina,“ řekl prezident.

Putin uvedl, že to není všechno. „Francouzsko-německá deklarace. Deklaraci podepsali 6. prosince 1938 v Paříži ministři zahraničních věcí Francie a Německa, Bonnet a Ribbentrop. A nakonec dohoda mezi Litevskou republikou a Německou říší. Dohoda byla podepsána 22. března 1939 v Berlíně ... o tom, že Klaipedský kraj se znovu spojuje s Německou říší. A smlouva o neútočení mezi Německou říší a Lotyšskem ze dne 7. června 1939,“ vypočítával ruský prezident.
„Dohoda mezi SSSR a Německem tak byla poslední mezi těmi, které podepsaly jiné evropské země, údajně zainteresované v zachování míru v Evropě. Zároveň chci zdůraznit, že SSSR nepodepsal tento dokument, dokud nebyly vyčerpány všechny možnosti, všechny návrhy SSSR na vytvoření jednotného bezpečnostního systému... v Evropě byly zamítnuty,“ řekl.

Prezident dále citoval výňatky z některých archivních dokumentů. Citoval slova francouzského předsedy vlády: „Nejenže se nelze spoléhat na polskou podporu, ale není jisté, že Polsko neudeří zezadu.“

Polský vůdce Piľsudski uzavírá smlouvu s hitlerovským Německem.

Putin dále uvedl, že francouzský premiér Édouard Daladier položil polskému velvyslanci řadu otázek. „Zeptal se ho, jestli Poláci nechají projít sovětská vojska. (Józef) Łukaszewicz odpověděl záporně. Daladier se zeptal, jestli nechají proletět sovětská letadla. Łukaszewicz řekl, že Poláci na ně začnou střílet. Když Łukaszewicz odpověděl záporně i na otázku, přijde-li Polsko na pomoc, pokud ... Německo vyhlásí válku Francii, Daladier prohlásil, že ve francouzsko-polské alianci nevidí smysl,“ řekl Putin.

Prezident RF uvedl, že to svědčí o tom, „že SSSR byl připraven poskytnout pomoc Československu, které Německo chtělo oloupit“. „V dohodě mezi SSSR a Československem se však uvádí, že SSSR tak učiní pouze v tom případě, pokud své závazky vůči Československu splní i Francie. Francie spojila svou pomoc Československu s podporou ze strany Polska. Polsko odmítlo,“ řekl.

Mnichov 1938: Francouzští a britští spojenci nás věnovali Hitlerovi
Putin také předložil údaje o tom, co polské úřady učinily, když Německo začalo uplatňovat nárok na část československého území. „Současně s Německem požadovaly podíl na kořisti... požadovaly, aby jim také byla předána určitá část Československa," uvedl Putin.

Poukázal na to, že Poláci byli připraveni použít sílu. „Existuje konkrétní dokument z archivu. Ze zprávy... o přípravě útočné operace v Těšínské oblasti a výcviku vojsk. Polské orgány připravovaly a vysílaly na československé území militanty k provádění sabotážních a teroristických útoků, aktivně se připravovaly k rozdělení a okupaci Československa,“ uvedl ruský prezident.

Dále citoval výňatky z nahrávky rozhovoru mezi německým velvyslancem v Polsku a polským ministrem zahraničí. „V tomto dokumentu polský ministr zahraničí vyjádřil naději, že, dále citace ,v oblastech nárokovaných Polskem nedojde k rozporům s německými zájmy‘. To znamená, že probíhá dělení československého území,“ uvedl Putin.
„Francie a Velká Británie nepodpořily Československo, což ho přinutilo smířit se s tímto násilím," dodal prezident.
Koněvova vnučka přijela položit kytici k pomníku svého slavného  dědečka.

Putin také přečetl citace z depeše francouzského velvyslance v Německu francouzskému ministru zahraničí Georgu Bonnetovi ze dne 22. září. V dokumentu se uvádí, že „navrhované odtržení území by znamenalo rozřezání“ Československa a zdůrazňuje se, že „to je právě to, co Říše potřebuje“.

„Francie a Anglie, které se pokusily učinit ústupky a chtěly všemožně uspokojit německé požadavky, chtěly zachránit existenci českého státu, se ocitly před sjednocenou frontou tří států, které se snažily rozdělit Československo. Vůdci Říše, kteří se netajili tím, že jejich cílem je vymazat Československo z mapy Evropy, okamžitě využili polské a maďarské demarše," řekl Putin.

Upozornil také na to, jak hlavní světoví politici tehdy hodnotili dohodu mezi Hitlerem, Velkou Británií a Francií v roce 1938. „Můžeme říci, že až na vzácné výjimky reagovali velmi pozitivně a optimisticky. A pouze Winston Churchill poctivě vyhodnotil situaci a nazval věci pravými jmény," řekl.

Putin uvedl citaci z projevu lidového komisaře pro zahraniční věci Maxima Litvinova ve Společnosti národů v září 1938. „Vyhnout se dnes válce a získat skutečnou a komplexní válku zítra, a to i za cenu chutí nenasytných agresorů a zničení suverénních států, neznamená jednat v duchu paktu Společnosti národů. To znamená, že Sovětský svaz tuto událost odsuzoval,“ zdůraznil ruský prezident.

69 komentářů :

 1. Tak to je pravda a západ podporoval hitlera aby byl zničen první socialistický stát na světě. Fašisti z usa pokračují v jeho díle chtěli by zničit KLDR, Venezuelu a další státy povedl se jim fašistický převrat v Bolívii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ hlavně zafinancoval VŘSR v očekávání, že Rusko rozvrátí a rozdrobí a dostanou se k jeho nerostnému bohatství. Jenže Uljanov s Džugašvilim s nimi vyjebali a utřeli. Pak to zkusili znova za Gorbyho a Jelcina, který ať už byl jaký byl, pochopil, o co tu kráčí, a co hlavního, znal své meze a namísto sebe doporučil Putina. A západ opět utřel. To co nyní západ směrem k Rusku vytváří je právě následek jejich flustrace a neochota vzdát se svých cílů. Už sto let se Amíci snaží za žádnou cenu nepřipustit spolupráci Ruska s Německem - proč asi? To není domněnka z agentury JPP, ale dohledatelný fakt z US zdrojů.

   Smazat
  2. Z Á P A D !!!! Nás, i přes spojenecké smlouvy,hlavně zaprodal! Hitlerovi do klína tak spadl veškerý náš zbrojní průmysl a zbraně, které potřeboval k zaplácnutí toho, co mu ještě scházelo, aby mohl válčit. Spolu s našimi zbraněmi pak nakopal prdel právě těm Frantíkům, kteří nás zaprodali. Jak může vůbec někdo vykrákat takovou hovadinu, že válku způsobilo a zahájilo podepsání paktu Ribbentrop-Molotov. Válku způsobili mocnosti západu, když netečně přihlíželi tomu, jak Německo pod vedením Hitlera porušuje Versailleskou smlouvu a dovolili jim, aby se rozpínali a všestranně vyzbrojili víc, než jim bylo právě tou smlouvou dovoleno. Dnes, svou vinu chtějí házet na Rusko.

   Smazat
  3. Úplná pravda, západ všechno zavinil on stvořil Hitlera,aby bylo jasno,nebyl jsem komunista, měl jsem dříve rád Ameriku,ale pochopil jsem, že jsem se pletl,oni jsou imperialisti,dopadnou jako říše Římská.

   Smazat
 2. Pane Čarnogurský, teď z trochu jiného soudku. Ve středu vydaly agentury zprávu, že Američané vyslali do Sýrie 15 svých expertů, kteří mají na území ovládaném Kurdy prozkoumat tamní ropná pole. Nepřipadá vám to v tom vztahu USA a Sýrie zcela signifikantní?

  Přesně tak. Já to považuji za naprosto signifikantní, proč tam vůbec Američané byli a proč tu občanskou válku v Sýrii podporovali! V trestním právu je to znak „lupičství“. Lupičem je ten, kdo se pod hrozbou násilí zmocní určitého majetku. A to jsou nyní Američané, kteří se tímto způsobem zmocňují syrské ropy.

  Na druhé straně, v Sýrii si své zájmy se zbraní v ruce hájí více států – například Rusko.

  Dobře, to je sice pravda, ale Rusy tam za prvé oficiálně pozvala legální vláda Sýrie a za druhé Rusové s pomocí syrské armády dokázali porazit Islámský stát a jejich zájmy se zatím nesoustředí na ekonomické cíle, například právě na těžbu ropy.

  OdpovědětSmazat
 3. Dívejte se na ty liberální pošahance:

  Vánoce bez kapra! Sluníčkáři sahají už i po české štědrovečerní tradici. Kdy zakážou Ježíška?

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019122111138207-vanoce-bez-kapra-slunickari-sahaji-uz-i-po-ceske-stedrovecerni-tradici-kdy-zakazou-jeziska/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pššt!!
   Příští rok - nikomu to neříkejte - bude Ježíšek zrušen a místo toho bude svátek Strakatá Gréta. A protože se hned krátce po Novém roce nezávisle a neziskově zjistí, že ubližujeme rostlinám, zruší nejen vánoční stromky, ale i všechny přírodní nápoje, jako víno, šťávy, pivo a džusy, protože by rostliny mohly žalovat EU za způsobenou škodu a újmu na zdraví! Kdo od té doby porazí strom, zašlápne travičku nebo nedej Perun kvítko bude potrestán hrozivě - masitou dietou, aby brzo pocítil, co cítí vesmír kolem nás. A protože bude zakázáno jíst i maso, bude takový trest vlastně doživotním a trvalým stavem. Proto svátek Strakaté Gréty.

   Smazat
 4. Kdepak na ty genderofasisty a supremacisty s pravdou. Opovrhuji fakty a vsim co je na svete normalniho ,jsou posedli nevylecitelnou nenavisti a protoze nelidskou my lide to NECHAPAME.. Proste my jsme lide tomu nerozumime, protoze soudime dle sebe a a nejsme schopni videt zlocince takovymi jaci jsou kdyz se snazi se nas znicit pretvarkami a sprostymi hnusnymi podvody a leckami..Jejich sluhove pak se pitvori jako kdysi spravci na zamcich, kteri se opicili po vrchnosti ve vsem aby se zalibili a krutosti , protoze citi ze maji za sebou moc dalsich fasistu. A zebraji o drobky ze stolu mocnych..
  Zastavte treba merkel-macron ,pravdou ?..Netusi..Co to je.
  Ta je pouze pro ne duvod k masakrum v Parizi a jinde /Afganistan/,a reaguji na pravdu silenou zurivosti hrozbami, vezenim a pozvanim jeste horsich zlocincu a v milionech afroarabu Supremacistu ,atd na nas a v milionech ...a ty co ji rikaji zavrou jako to delal Hitler a dalsi....V tomhle je Putin trochu naivni./Ze se snazi neco rict,co tyhle nemocne ,nenavisti nakazene hyeny nemaji ve svych silach ani moznost pochopit..
  Vynechal ,ze na hrozby a utoky vseho druhu ,kdy je Hitler na nas postval, opakuji Hitler polaky na nas postval, sovetsky velvyslanec vystoupil a varoval Polskou vladu ,ze rusove ihned vypovi smlouvu o neutoceni...
  /a to kvuli nam !!!/.
  Britove byli odedavna predchudci Hitlerovych nacistu a prepadavali kazdeho a vsude a porad.Dale poradali obrovske hladomory v Indii a jinde a tez treba na iry v dobe kdy se neurodilo odvazeli tuny potravin pryc.Francouzi se snazili ale s dobytkem Napoleonem a krymskou valkou skoncili.
  O dobytkovi dnes vyucuji fasisticke valecne skoly zapadu ,ze byl masakrujici zlocinec a krici ze je genius. Jako byl sileny zlocinec zvany Alexandr Veliky a vubec ty jejich Veliky !! byly vzdy nestvury a hyeny svetovyho formatu..Hlavne proto ze napadl Rusko, tak se Hitler docka jiste co nejdrive velkeho oceneni brzy..Napoleon Kterej se udelal taky cisarem za 5 minut a vydal jako uplne blba Cervena Karkulka do lesa jako idiot. S pomoci polaku ,germanu , kteri tvorili vetsinu jeho armad.
  Mezi nami je prekvapeni ,ze vlada ucennych inteligentu prvni republiky ,BYLA PREKVAPENA JEDNANIM britsko-francouzskych spojencu, vzhledem k jejich krvavaym ,zaludnym a spinavym zlocinum v minulosti a tak nebylo logicky ani mozne ocekavat neco dobreho od nich ! Ale vse to a dalsi hrozne zlociny ma na svedomi fanaticky antikomunismus , ktery germani zavlekli do Ruska pomoci jejich valek. Hyeny pak pouzivaji a vyuzivaji nasledky a zamlcuji priciny..Ke svym propagandam a idelolgiim proti nam...Tak nas problem byl zavily antikomunismsu uz tenkrat..Naopak jejich prirozeny spojenec tehdejsiho sveta ktery vyhrozoval tim samym byl samozrejme Dolf. Lidska slusnost,duvera v umluvy , se setka VZDY jen s vysmechem , opovrzenim vecnych zlocincu a jejich zameru k tem kteri naivne jim a necemu vubec verili..Takovi jsou pro ne menecenni a odsouzeni k zahube... To je role Ruska a Slovanu v dnesnim i minulem svete...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Jo. Takže za všechno můžou Židi. Nespletl jste se, placatomyslný pane? NR je pro myslící! ne pro gipsohlavy. No jsem plebejec, tak můžu - jděte do prdele! P.S. Ne, nejsem Žid, ani Cikán, ani Rus. Jen nesnáším jednoduché pitomce otravující vzduch.

   Smazat
  3. když ne o tom, že kdyby bejval byl Aleksandr I. po pádu Bonaparta místo organizování pompézních vojenských parádemašů v Tuileriích a deklarování Svatých aliancí přesvědčil ostatní panovníky k provedení car-pogromu (masové likvidace Chazarstva v celé Evropě), tak nebyly dneska žádný podobný problémy! Páč většina jich vyvěrá z toho, že tenhle obřeznej xindl dělá ve světě bordel a intrikuje proti nám! Např. nebyla by Krymská válka! Slované na Balkáně by bývali byli z tureckého jha vysvobození o sto let dříve! Konstantinopol i Svatá zem by byly opět křesťanské a nerozchcapovali by se tam Turci a Źidi! K občanské válce v USA by nedošlo, negři by byli odsunutí zčásti do Afriky, zčásti do Panamy, kde by byli použiti na prokopání průplavu o 50 let dříve a desetkrát lacinějc! Nebyla by búrská válka, rusko-japonská ani americko-španělská válka válka, nebyly by ruské revoluce, mladoturecká ani sinhajská revoluce, nebyly by světové války a krize! Negři a žlutí skrčenci žili by v prosperujících, ale nepřelidněných koloniích a nám by pro klidný a mírový život náležel prostor od Vladivostoku po San Francisco směrem z Východu na Západ! Místo toho se jebem navzájem, vybíjíme v rámci vlastní rasy a obřezanec nás zavaluje masama primitivů co likvidují náš svět! To se dneska bude sotva rudýma a jinýma cancama napravovat ...

   Smazat
 5. Pozn. Antikomunismus vydavali zapadni fasisti za komunismus aby mohli neustale zurive besnit,proto populacim vychodu..

  OdpovědětSmazat
 6. Já žasnu, jak někdo může vyčítat CCCP, že spolupracoval s Hitlerem. Západ mu umožnil demilitarizovat Porýní, obsadit Alsasko, Rakousko, naporcovat ČSR v Mnichově. Angličané našli nejpomalejší parník a vyslali v létě 39 do Moskvy delegaci bez kompetencí, aby tam "jednala" o spojenecké smlouvě. Když Stalin pochopil, že je to hra, tak jim vypálil rybník a uzavřel smlouvu s Ádou. A že si s ním naporcoval Polsko?? Stejně tak s ním rok předtím západ naporcoval ČSR a divné to přišlo málokomu, pomalu jako dneska, kdy se zde, a nejenom zde, raději Němcům nic nevyčítá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenávist k Rusku je nekonečná. Je to neuvěřitelné. U nás zvláště v Praze. Včera mi opět jeden bývalý kolega pražák řekl " Když já ty Rusy nemám tak rád"

   Smazat
  2. Kostěj Nesmrtelný 22. prosince 2019 5:08
   Dobrý den, to je právě jednodušší než si myslíte.
   Co dělá každý zločinec? Snaží se provést svůj trestný čin tak, aby nemohl být obviněn. Když zamění stopy, tak aby byl obviněn někdo jiný, klidně to udělá. Bude neustále lhát a snažit se odvrátit své odhalení. Není žádnou náhodou, že právě mezi zločinci je tolik praktikujících náboženství (ne skutečně věřících, aby se někdo neurazil), vždyť stačí se pomodlit, zakoupit odpustek (proč asi tak církev nenávidí Jana Husa? a vůbec nebyly ony slavné "reparace církvi" vlastně jen náhradou - skromnou - za neuskutečněné prodeje odpustků?) a vše je odpuštěno a máme tu čistý stůl! Za dnešní vraždu dostanu rozřešení zítra při zpovědi ...
   Ano, každý zločinec velmi dobře ví, kdy překračuje hranici mezi světem poctivosti a klamu, vražd, pomluv a nehorázných podvodů na straně druhé. Proto musí neustále svalovat vinu na někoho jiného, dělat si "alibi". Možná to znáte i ze svého zaměstnání, i tam se přece něco podobného děje až neuvěřitelně často, ne? A prochází jim to, protože vedoucí pracovníci si přece nebudou přidělávat práci.
   Takže Rusko je třeba nenávidět z toho důvodu, že má zdroje, které Evropa a Amerika už prohospodařily, má armádu, která byla za posledních dvě stě let nejméně třikrát úplně na kolenou, ale pokaždé se vždy nějak zvedla. Je třeba ho nenávidět i proto, že v podobě SSSR pomáhalo likvidovat kolonialismus v jeho nejhorší podobě. Ty ztracené zisky! Je třeba ho nenávidět i pro to, že se i tam ukázalo, že neexistují vyvolení lidé, protože po roce 1917 tam nastal tak bouřlivý vývoj ve vzdělanosti, že svět západu měl co dělat, aby držel celkově krok. Musí být dehonestováno i za to, že třeba rolník z nejchudších chudých jako maršál Žukov dokázal porazit armádu s vojáky "patnáctého" pokolení v rodu! Další nejchudší z chudých - Grabin - vytvořil pro Rudou armádu děla, která spolurozhodovala svou kvalitou a vlastnostmi Druhou světovou válku. A co teprve historie třeba T-34 nebo krátce po válce vznik automatu Kalašnikova? A víte, že dnes pracuje v Americe na sta tisíce ruských vědců?

   Sinuhet 22. prosince 2019 5:31
   Já znám - bohužel - nejen Pražáky takto smýšlející, ale i mnoho "venkovanů". Za všechny jeden, který klidně vyprávěl o tom jak mu oni "rusové" ublížili v roce 1968. Pak to jednomu nedalo spát a zeptal se - kolik ti bylo? No, dva roky, ale všechno si dokonale pamatuju! A tu se mu vysmáli z plna hrdla i ti, co zrovna Rusko vůbec nemusí. Dnes mu děkuji, jen víc takových spolehlivých pamětníků (závidím jim takovou paměť, stejně jaka některým příbuzným slavných, kteří si VŠE pamatují, a to dokonce i tu podělanou politiku, co tehdá byla, jak každej přece ví! S každým "důležitým člověkem" mluvili a pamatují si dokonce co!
   Oj, já mít takovou paměť, byl bych dnes největším znalcem všehomíra na světě. :) :)

   Smazat
  3. 5,31
   Já bych si Rusy tolik nelakoval na růžovo. Rusko je velmoc se všemi neduhy velmocí. Naše štěstí je, že o Evropu nikdy nejevili moc velký zájem. Ten se projevil vždycky teprve potom, co Evropa projevila zájem o Rusko.
   Rusové mají svých problémů víc než dost. Tak že podsouvání ruské agresivity je ryze účelový krok jestřábů, kteří by si s Ruskem zase chtěli zaválčit.
   Pokud by jsme se ale ocitli, co by překážka, k uskutečnění ruských zájmů, asi by se s námi také dvakrát nemazali. V každém případě, je lepší je mít Rusy na své, než protilehlé straně. A protiruské provokace poslední doby vidím jako naprosto zbytečné. Nic dobrého nám nepřinesou. Zato špatného mohou přinést opravdu víc, než dost.

   Smazat
  4. Snazte si zvyknout pane K.N. Svet je dle hyen rozdelenej na vzorny a spatny. S tim se dnes operuje bez ohledu na jedinej fakt.
   Jedinej fakt zustava ,ze jsou v tom miliardy pro HYENOMEDIA triliony pro zbrojni prumysl a VALKYCHTIVE A NA VALKACH ZAVISLE VLADY, a zavislaci na stoupajicich ziscich, ktere je dnes mozne dobyt pouze koristnym dobitim vsech ,kteri jim stoji v ceste..

   Smazat
  5. Jeste Putin neupozornil na Stockholm Syndrom vladnouci v tehdejsi nejmocnejsi zemi na svete Britanii. Chteli verit Hitlerovi,at uz tenkrat masakroval na vsech stranach, klanet se az na zem vcetne Krale Edwarda 8. Ten si pozval napr. hitlerovskyho velvyslance aby mu zdelil;; ze mluvil s min.predsedou Baldwinem a kricel na nej ,ze zadny nasledky pro nacisty nebudou , za poruseni mezinarodnich dohod za Hitlerovu okupaci Sarska .Valka nebude , jsem vas chtel ujistit../Velvyslanec byl Ribentrop pozdejsi min.zahranici a visel po Norimberku..

   Smazat
 7. Nechápu proč s těmito obecně známími fakty více neoperují naši politologové /nemainstreamobví , ale pravdiví/ Zase je hvězdou Putin. O chameleonství Polska mluvíl i Pjakin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze stejného důvodu, kvůli kterému se tyto staré rány neotevíraly v dobách východního bloku. Zachování jednoty.
   Spousta lidí nepochopila, že problém nezmizí, když o něm nebudu mluvit.

   Smazat
  2. Nemohou. Prostě politika. Jednak mezinárodní a jednak, co chcete, mnozí politologové chtějí být také publikováni.
   Představte si, že se budeme domáhat našich práv a náhrad. Je celkem snadno možné sklouznout právě do pozice, kterou zastává z politických důvodů právě Polsko. To vyžaduje "náhrady" za všechno. Jak od Ruska, tak i od Německa. A nedej bože, aby se tehdy v roce 1938 stalo něco nějakému Polákovi! Mohli by chtít zase náhradu i od nás. Jenže, kdo se zajímá o tyto události, celkem snadno se dozví, že zdaleka ne všechno bylo tak, jak třeba právě Poláci prezentují. I když absolutně nesnáším zákeřného vraha - ano vědomě to uvádím zákeřného vraha - Winstona Churchilla, dovolím si použít jeho výrok o tom, že Polsko bylo hyenou Evropy dvacátých a třicátých let minulého století.
   Buďme - alespoň my - realisté. Nejsem pro to, abychom to plně odpustili, ale měli bychom to mít neustále v povědomí při všech jednáních s Polskem. Možná se pletu, ale nikde jsem nenarazil, co si pamatuji, na to, že by se nám Poláci za tehdejší činy omluvili.
   Putin je hvězdou právě proto, že je jedním z mála - ne-li jediným - politikem, který tvrdě a nekompromisně obhajuje zájmy svého státu - dnešní ruské politiky. I pro to je ve světě tak populární. My si myslíme, že Němci jsou důkladní a pečliví až do nejmenšího detailu, ale všiml jste si, že prakticky jen Rusko odtajňuje dokumenty o Druhé světové válce, které způsobí "poprask" a to takový, že EU musí zaujímat pozici k jednotné - rozuměj čistě proněmecké - historii? Neznám minimálně za posledních deset let jediný dokument z německých archívů dob války, který by jasně osvětlil a uvedl na pravou cestu nějakou tehdejší událost. A když něco vydají na světlo, ukáže se to padělkem - jako třeba už "dávno" pozapomenuté osobní deníky ... (čí - otázka za sto bodů :) ) Inu ach TI důkladní Němčouři!
   Nebuďme tedy lidskou hyenou, ale vlkem, který hájí své území a svoji smečku! Mimochodem vlci se o svou rodinu starají opravdu vzorově. Z nich bychom si měli brát příklad. Hájí jak staré vlky, tak i mláďata do poslední kapky krve. Kdybychom se tak jako oni chovali jako společnost, nikdy by nemohlo nastat takové období morálního marazmu v naší politice (a tím samozřejmě - že se opakuji z jiných komentářů - ani ve školství) jako dnes.

   Smazat
  3. To bude opravdu hodně těžké. Když pominu generaci novodobých politických Jidášů, kteří hájí všechno a všechny, jenom ne nás, díky rozdělení Československa nám ubyla třetina obyvatel. Armáda se změnila ve sbor nájemných žoldnéřů a rozklad společnosti dostoupil do stadia, že vlast a národ je pro spoustu mladých sprostým pojmem. Vystřídaly je pojmy jako multikulturalismus a evropanství.

   Historie nám říká, že se Češi dokáží sjednotit pouze pod útlakem. A i potom jde o sjednocení pouze částečné, protože se vždycky separuje alespoň malá skupina kolaborujících s utlačovatelem. Tak to bylo za Rakouska, za Hitlera i za socialismu.

   Smazat
  4. Díky našemu školství i našim politikům je dnes vlast u mladých lidí tam, kde se mohou sladce vyspat a dobře nažrat.

   Smazat
 8. Jenom to doplňuje to, co o Polácích už vím.
  Myslím, že naším budoucím nepřítelem nebudou Němci, ale právě Poláci. Němci mají zaděláno na spoustu obrovských problémů, z nichž některé bych se nebál nazvat existenčními. Ale Poláci jsou jiným šálkem čaje. 40 milionů, které pomalu ekonomicky, politicky i vojensky posilují. Doutnající nacionalismus a potlačený pocit křivdy regionální mocnosti. Nenaplněné choutky po obnovení (a rozšíření) Polsko Litevské unii, které by vedly územním nárokům vůči nám, Slovákům, Litvě, Bělorusku, Ukrajině, Maďarsku a Rumunsku.
  Myslím, že nám Poláci ještě ukáží, zač je toho loket.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak teď jste mě pane zhnusil. Od prvopočátku mám bobky, že Polsko rozvrátí V4, a jak tak koukám, Nejsem sám, kdo je směrem k Polsku ostražitý. A to mě zhnusilo. Kdybych byl sám, bylo by to fajn, mohl bych to svést na paranoiu a doufat, ale takhle? Ach jo.

   Smazat
  2. 8,11
   Poláci to mají ve své nátuře. Přečetl a vyslechl od pamětníků jsem toho dost. V západní Ukrajině to byli po banderovcích druhé největší svině, které jako by se nechtěli nechat v brutalitě zahanbit divokými Ukrajinci. Když si potom poskládáte historii od konce první světové války po současnost, dostane se vám vcelku zřetelný obraz polské nátury. Paradoxně, za bolševika i po sametu se o polských excesech většinou cudně mlčí. A pokaždé je stejný důvod. Nenarušovat "spojeneckou jednotu".

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Já mám tu smůlu, nebo štěstí? že jsem po meči ze selského exulantského rodu a po přeslici pro změnu... jak to sakra říct? z mlynářského rodu kolonizátorů Volině (na pozvání cara) a že oba ty rody mají něco, co většině současných rodů nyní schází - historickou paměť. Podepřenou deníky, zápisky, vyprávěnou tradicí atd. atd., takže po přeslici zkušenosti předků s Ukrajinci, Němci, Poláky a Rusy, a po meči s Němci a Poláky, mám ne z druhé, ale z první ruky. A jsa dítko zvídavé, tak jsem ušiska roloval a v dospělosti se přeptával. Ostatně s Poláky, Rusy a Ukrajinci mám i osobní zkušenosti. Proto mám obavy o osud V4.

   Smazat
 9. Celý projev V.Putina na neformálním summitu SNS

  http://kremlin.ru/events/president/news/62376

  OdpovědětSmazat
 10. JUDr. Ogňan Tuleškov: Petice panu Ing. Andreji Babišovi, předsedovi vlády ČR, ze dne 15.12.2019

  http://www.rukojmi.cz/clanky/9525-judr-ognan-tuleskov-petice-panu-ing-andreji-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-15-12-2019

  Otázkou je, zda a kdy se od ing. Andreje Babiše dočkáme odpovědi nebo zda v uvedených záležitostech drží „bobříka mlčení“ ?

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:59 Píšete nesmysly, šířené "pravdoláskaři" v ČT... Doporučuji vám si přečíst knihu N.V.Starikova "Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina", 2019.

   Smazat
  2. 10:14
   Já vám zase doporučuji místo četby obskurních figurek jako stalinista Starikov, zopakovat si ZŠ nebo si přečíst seriozní literaturu.

   Rusko, resp. SSSR byla od začátku války až do 22.6.1941 regulerní součástí OSY, nacistick kolaborant. Ve spolupráci s nacisty Rusové po začátku války přepadali státy (Polsko, Finsko, Rumunsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko), vraždili (Katyň), nacistům dodávali strategické suroviny (palivo, obilí, kukuřice, kaučuk...), pořádali s nacisty vojenské přehlídky, poskytovali nacistům vojenské základny (uzavírali další smlouvy (Německo-Sovětská smlouva o spolupráci uzavřená po dobytí Polska 28.9.1939)....

   Smazat
  3. 10:37 I vy "historiku", to jsem se opravdu "zasmál". Takové "bláboly" už jsem dlouho nečetl. Z kterého "kanálu" jste právě vylezl ?

   Smazat
  4. 10:49
   Jak jsem psal, zopakujte si aspoň základní školu, zoufalče. Pro začátek si nastudujte:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

   https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmecko-sov%C4%9Btsk%C3%A1_smlouva_o_p%C5%99%C3%A1telstv%C3%AD,_spolupr%C3%A1ci_a_vymezen%C3%AD_demarka%C4%8Dn%C3%AD_linie

   Pak se můžete smát do syta.

   Smazat
  5. King KOngu, try jeden opičáku, víš kdo rediguje hesla na české či anglické Wikipedii? Přiznej si bravu a s tímhle "zdrojem" na nás nechoď. Wikipedie může být zdrojem v chemii či fyzice, ale ne v historii či jiných společenských vědách.

   Smazat
  6. Pane king kongu, Unknowne atd. Když si potřebujete popovídat sám se sebou, sedněte si k zrcadlu a užívejte si. Jinak většinu z nás ty vaše hlody nezajímají. Jste jak kolovrátek. Vzdělání málo a melete pořád dokola.

   Smazat
  7. 20:16 Na Silvestra bude dobrej. Poťouchlých bavičů s novejma vtipama není nikdy dost. A co teprve až objeví jména jako Chamberlain, Daladier, Ford, Moosly, Kennedy sen. a pod.. To jsem zvědav, kam je šoupne.

   Smazat
 12. Z knihy Dobrovolníci od S.Auského: "Slovensko se podílelo na německém vpádu do Polska (1.9.1939) svou pravidelnou armádou v počtu téměř 50.000 vojáků. Útvaru (...) velel generál Ferdinand Catloš, bývalý ruský legionář."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad generál Čatloš? Byl potom jedním z velitelů za Slovenského národního povstání.

   Slováci si 1.9.1939 vzali zpět to, co jim Poláci ukradli po Mnichovu. Nikam dál do Polska se nehrnuli.

   Smazat
  2. Zustava fakt ze s polakama si nikdo nikdy nevedel rady. Ani oni sami se sebou. Vzdycky fanatici a tak se pridavali na stranu a pomahali nadsene s miliony obetmi samotnych polaku /to jim ale neprijde ani lito ,ale ,kdo tomu rozumi ?? at se prihlasi/,kazdymu reznikovi. pred okupaci taky Hitlerovi. proste neni mozny je nejak ANI usmernit ABY aspon NESKODILI TAK HROZNE SAMI SOBE ..Beda.Asi sou moc sebevrazedny , nebo co a zavislaci na tom , bez moznosti vyleceni...
   Proto polaci byli deleny nekolikrat do mnoha jinych uzemnich celku aby dali konecne pokoj..Protoze si s nima NIKDO nikdy nevedel rady..
   Vesely Vanoce ale nikdy pro ty co pachaji Vanoce smutny Preje Vam a redakci a zaroven Nepreje Hyenam ,Pavel.
   Sem se tak rozzuril, ze s imperialistama nebude mluvit ani jejich pes za kurku chleba. Ale porad to neni dost..Priste snad vo tom jak USA a EU populace strasne vymiraji /dle tvrzeni politiku/, no a v EU mame asi 550 milionu populace a v USA okolo 300milionu jenom a tak brzy asi v pristim roce uz vyhyneme na nedostatek!!! Novych evropskych deti .
   A zda se navic ,ze ani netusi neco o svete kolem nich a nechteji.Nesmi. Nedostali by nazrat atd.
   Zadnej chytrej pejsek nahubek nepotrebuje ale roste pocet politiku ktery potrebujou nutne jeste navic sveraci kazajky a leceni v psychiatrickych ustavech aspon aby dali nam pokoj aspon pres nase Vanoce ...
   Pan Buh s nami a zly pryc...

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už v úvodu máte, že jsou to stránky pro myslící.. Takže nic pro vás

   Smazat
  2. Jen totálně zakomplexovaný idiot si musí pomáhat zapnutým Caps Lockem. Gratuluji.

   Smazat
  3. 11:35
   Jste neuvěřitelně trapný, aniž si to uvědomujete. Opakujete a papouškujete Goebblsovy axiomy a nebo těch "správných" bojců za Vaši "lásku" a "pravdu". Nepřistihl jsem Vás ještě ani u jediné skutečné myšlenky. Máte bezesporu chudý život, že musíte provokovat tam, kde Vás nechtějí. Ale nevadí. Díky. Aspoň je vidět, co jste zač. Na Vašem příkladě se dá snadněji pochopit, proč ta EU vyvádí tak, jak vyvádí. Není nad názorný příklad. Ten velký a tupý osel jste - pro Vás bohužel - Vy!

   Smazat
  4. Anonymní blbe 11:35! Jen blb může zde diskutující nálepkovat coby rudochy, soudruhy a vímjáco se v těch vašich kavárnou vymetených lbích vylíhne. Nezaznamenal jsem, že by pan Dvořák vymazal příspěvek, byť i vulgární, ve kterém by dotyčný argumentoval na základě INFORMACÍ. Z vás a dalších ajnštajnů však padají jen hovna vzešlá tu z masturbace ega, tu z placatomyslného myšlení fanatika. Fráze, urážky pro urážky atd. atd. Viz King Kong, nebo ten kretén, mající za původce všeho zla Židy. A je-li to, co jste právě zplodil, produktem vašeho myšlení, tak vás prosím, raději nemyslete. A hlavně - nechte si to pro sebe. Prokážete tím sám sobě ohromnou službu - nikdo se tak nedozví, jaký průvan se vám prohání mezi ušima.

   Smazat
  5. Hovno hovno, slavnej soude. Většinu těch příspěvků jsem četl ještě před výmazem, hlavo. Ale o tom přece není řeč, řeč je o nálepkování a urážkách. Kde argumentujete, tam vám to - a nemyslím jen vás - p. Dvořák ponechal. Takže na mě tuto manipulaci z pozice ukřivděného chudinky nezkoušejte; nežeru to Burešovi, tím méně vám.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A takhle blbej ses už narodil, anebo ses k tomu poctivě dopracoval (prochlastal)?

   Smazat
  2. 10:51
   Dejte nám zdroje! Tohle si nedovolil napsat ani zpravodajský přeběhlík, kterého díla vyšla i u nás v překladu, pod pseudonymem Viktor Suvorov! A jemu při psaní pomáhala ta správná britská elita zpravodajských služeb!

   Smazat
  3. S pomocí USA? Sakra, to jsou věci! Nejen USA, ale celý tzv. západ začal sovětům pomáhat a otevřel druhou frontu, až když dostal bobky, že se Ivani probijí do Berlína i bez jejich pomoci. Zjistěte si, kdy Stalin tzv. západ žádal o otevření druhé fronty a kdy ji otevřel. Mohl bych vám to sem napsat, ale raději si to vyhledejte. Třeba to u vás podnítí proces známý jako myšlení a budete hodný druhového označení homo sapiens sapiens. Nebo aspoň jeden sapiens.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 15. Ruská historická společnost představila dokumenty o smlouvě o neútočení mezi Německem a SSSR

  https://iz.ru/910104/2019-08-14/rio-predstavilo-dokumenty-po-dogovoru-o-nenapadenii-mezhdu-germaniei-i-sssr
  Více zde http://leva-net.webnode.cz/news/ruska-historicka-spolecnost-predstavila-dokumenty-o-smlouve-o-neutoceni-mezi-nemeckem-a-sssr/

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy se zase nejspíše stále více podobáte pravidelným konzumentům hamburgerů, tlustý, neforemný a pořádně tupý. Divil bych se, kdybyste jedl něco jiného, mohl by to být jinak utajený ruský recept! Pak byste ke své postavě ještě mohl dostat ona oční víčka, že?

   Smazat
  2. Perune, to je argumentace co? Hele, 11:54, zaznamenal jste tu podobu Putina s Grétou? Žeby taky byla mongoloasiatka? Nebo jenom mongoloidka? Hm... Odkud jste to "celé Rusko" viděl? No, ještě že Rusové ty diskuze zde nečtou. Ona stačí Řeporyjská svině domácí, aby ruský národ žasl. A pak se chechtal.

   Smazat
  3. Rasistu a nácka 11:54 jsem smazal. Bohužel s velkou prodlevou, za to se p.t. čtenářům omlouvám.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 17. Volyňák zdraví potomka volyňáků. Je potřeba prostudovat co jsou Semité, Hebrejci, Chazaři a nově Židé a židé. Nejlépe Šolomo Sand: Jak vznikl Izraelský národ. Dále životopis Sepana Bandery. Na mnoho Poláků platí: Navrch Huj, uvnitř Fuj.

  OdpovědětSmazat
 18. A krom toho také jak a kdy přišli Židé o své území a jak, kdy a odkud na jejich historické území dorazila náplava z východu, kterou mají i někteří zde diskutující za potomky historických Pelištejců, kteří byli nesemitské etnikum pravděpodobně indoevropského původu. A roní zde slzy nad osudem Palestinců a jací jsou chudáci a že jim Židé zabrali jejich historické území a kdesi cosi, aniž si uvědomují, že nynější Palestinci jsou Arabové a nemají s historickými Filištíny naprosto nic společného. Ani kulturně, ani geneticky, stejně jako turkičtí Chazaři se Židy, kteří přijali židovskou víru v podstatě jen proto, aby nasrali jak své křesťanské, tak machometánské sousedy, kteří jim vytýkali že jsou pohané. Tedy údajně, že. Přece jen už je to flák času. Tož tak, jak říká Terezek.

  OdpovědětSmazat
 19. Malý omyl. Palestinci jsou Semitského původu.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tady ztrácí někdo nervy. Argumenty došly a poté už zbývá dělat to jako nacisté - fackovat, věšet, střílet, trávit, pálit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.