Reklama

úterý 17. prosince 2019

Ranní probuzení s generálem Šedivým

Jiří Paroubek
17.12.2019  VašeVěc
Když jsem dnes ráno, tak jako prakticky každý den, sledoval ČT24, která je typickým mainstreamovým médiem, tlumočícím názory pražské kavárny, u jednoho tématu jsem zpozorněl. Mezi hosty ČT24 jsou zváni, kromě profesionálních politiků jen lidé z úzkého okruhu, kteří mají prakticky totožné názory v rámci mainstreamu, a to zejména v oblasti zahraniční a branné politiky. Téměř všichni častí televizní hosté bez výjimky jsou více nebo méně protičínští, protiruští a nadšení atlantičtí hujeři. A tak můžeme v ČT24 v podstatě s železnou pravidelností sledovat k vojenské problematice jen názory generálského dua Šedivý - Pavel. Říkají to, co bychom si měli myslet.


Dnes ráno měl bývalý náčelník generálního štábu Šedivý s redaktorem ČT rozhovor na téma vojenských základen. Toto téma by samo o sobě nebylo nějak zvlášť zajímavé, pokud by pan generál ve výslužbě zůstal jen u americké základny Inčirlik v Turecku. Připomínám jen, že turecký prezident Erdogan v těchto dnech zahrozil, že by Američané za jistých okolností mohli být Turky vyzváni k vyklizení této základny, kde desítky let působí. Generál Šedivý celkem logicky sdělil, že by to v takovém případě byla velká ztráta v rámci obranné politiky Atlantické aliance, neboť na této základně, která je v podstatě na dostřel od jihu Ruska, jsou umístěny – jak známo – i jaderné zbraně.

Mnohem zajímavější ovšem byla ta pasáž rozhovoru, kdy se oba pánové věnovali možnosti umístění nové americké základny USA právě na českém území. Dokonce i Šedivý došel naštěstí k názoru, že zřízení takové základny nemá smysl a to hned z několika důvodů:

1) V tuto chvíli jsou některé základny USA umístěny již dále na východ od naší země

2) Politická elita Česka prý v těch letech, kdy se rozhodovalo o základně u nás (léta 2006 – 2008) „selhala“

A jak celkem vtipně poznamenal redaktor ČT, odpor Čechů vůči umístění vojenské základny USA, byl tehdy velmi silný. A z toho celkem logicky vyplývá, že se nikomu nechce znovu pokoušet osud. Takže základna USA podle Šedivého u nás nebude.

Nicméně, je potřeba trvale udržovat v této otázce bdělost, protože politizující vojáci mají někdy nebezpečné názory. Pokud gen. Šedivý označil iniciativu české levice v letech 2006 – 2008 za „selhání“ politiků a sdělil, že tak došlo k narušení stability státu (!), nemůžeme se divit, jakýmkoliv podivným změnám názorů vojenské kamarily v budoucnu. Šedivému by zřejmě vůbec nevadilo, že pokud bychom tu v roce 2008 s povinným jásotem umístili radarovou základnu USA (60 km od Prahy) a současně v Polsku by byla umístěna raketová základna (údajně protiraketová, abych byl přesný), Rusové by na to reagovali, jak je u nich obvyklé, neadekvátně. Namířili by na nás z Kaliningradské oblasti své rakety středního doletu s jadernými hlavicemi. A o to jsem samozřejmě vůbec nestál, protože to by ve svých důsledcích znamenalo již tehdy návrat do dob studené války a zvýšení napětí ve střední Evropě.

Jsem rád, že jsem byl jako tehdejší předseda ČSSD jedním z rozhodujících činitelů, který vzniku americké základny u nás pomohl zabránit.


Autor je bývalý předseda vlády ČR


66 komentářů :

 1. Mně by zajímalo když čtu že NATO je čistě obranná aliance jestli tomu ještě někdo věří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ty neřeš... Kdyby nebylo NATO a vojenských základen USA po světě, jsou komouši a jejich arabští spojenci už dávno rozlezlí po celým světě

   Smazat
  2. 14:14 Jak jest vidno ze zralé úvahy nade mnou, vždycky se nějaký trouba najde.

   Smazat
  3. 19:17. Mě se moc líbí, jak Blbý Sociopat hodil do jednej grupy komanče s arabskejma spojencema. Ten rozhled!

   Smazat
  4. 17:34
   No, přitom Saúdi a další jsou velcí kámoši a spojenci západu a USA, podporují stavbu mešit v Evropě a platí si některé evropské politiky, aby prosazovali islamizaci. A když se provalila ta vražda Saúdů na konzulátu, tak Amíci trapně strkali hlavy do písku a občas zahlásili bububu.

   Smazat
  5. Unknown 17. prosince 2019 14:14
   Ano, lze tomu věřit na slovo. Jen je třeba umět číst přesně naopak.
   Obranný - útočný, kolonizační, agresivní
   Humanitární mise - obsazení obchodně zajímavých území mimo prostory paktu
   Jednotné vybavení NATO - všichni nakupují za tržní ceny jen u Amerikánů
   Cvičení vojsk NATO - zastrašení místního obyvatelstva Putinem
   Přesun vojsk NATO - boží sranda se vždycky najde
   Zastaralé vybavení vojsk NATO - v USA se blíží další krize vojensko-průmyslového komplexu

   Stačí jako ukázka?

   Smazat
  6. bs17. prosince 2019 16:23, řekni, kolik ti je a jakou školu jsi absolvoval. To vysvětlí vše. BLBE!

   Smazat
  7. 16:23
   Tebe je na tlachání v diskuzích škoda. Zkus to v evropských hovnotách, tam se uplatníš.

   Smazat
 2. Dovolím si nesouhlasit s neadekvátním hodnocením, že by Rusové, prý jak je u nich obvyklé, reagovali neadekvátně. Pan Paroubek by mohl uvésti příklad. Většinou reagují maximálně symetricky a spíše se snaží při minimálních výdajích udržet svoji bezpečnost. J.Paroubek se asi snaží zviditelnit, ale podstata mu asi uniká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. R.P. Neobjevujete objevené, i nám obyč. občanům je jasné, že jsme taky cíl. Možná, že je i něco pravdy na tom, že přestáváme být důležití v taktice a strategii využití v 3.WW. To co nám naší jestřábové na Krkavčích horách zatajili,je důvod totální neprůchodnosti našich dopravních tepen a možná i lithium (tam kde vítěz uvažuje o těžbě surovin, tam si terén neznehodnotí) ale lidské zdroje nejsou podstatné. Panu Paroubkovi dodatečně děkuji,za típnutí radaru.
   Mír Vám a nám všem přeji od srdce, jsem pacifista.

   Smazat
  2. 14:26 To "neadekvátní" jsem brala jako takový sarkasmus. Drsný humor. Vždyť by to přece bylo ADEKVÁTNÍ. :-)

   Smazat
  3. Proboha! Což jste nevycítil ty uvozovky? To byl přece jasný sarkasmus!

   Smazat
  4. Sorry, jsem unavený a chybí mi vtip.

   Smazat
  5. Mno, adekvátní odpověď by byla asi tak v podobě strážních budek na obou březích kanálu La Manche. Ostatně již delší dobu minimálně deset let pozoruji, že čím dál tím více lidí ztrácí smysl pro sarkasmus, ironii i satiru. I ten "obyčejný" humor jaksi strádá na é kvalitě, doufejme, že ten má jen přestávku.

   Oj, ty naše školství nebeské krávy kvality! (pozn. pro "nepochopivší" - to je opět jeden z výše uvedených typů komentování s využitím známého citátu výroku z "jednoho nejmenovaného okrajového seriálu" z "dřevních dob" předlistopadových, kdy se to ještě mohlo uchytit mezi lidmi bez ohledu na věk)

   Smazat
 3. Jiří Paroubek dělal dobrou politiku a doufám,že ještě brzy dělat bude. Několikrát jsem psal,že to je jediný člověk,který by dokázal pozvednout ČSSD,ale dnes už to není aktuální a udělal by dobře,kdyby v příštích volbách kandidoval na prezidenta ČR. Je to nutnost,aby zůstala zachována kontinuita s prezidentstvím Miloše Zemana.A Zeman by ho měl podpořit. No a pokud by lid volil do sněmovny ANO,SPD,KSČM,TRIKOLÓRA,tak je vše vyřešeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také považuji působení Jiřího Paroubka za převážně pozitivní, ale co se jeho holedbání údajným bojem proti základně týče, asi byl ten boj příliš diskrétní. Z politiků na demonstracích proti té základně jsem tam občas potkával, pokud se dobře pamatuji, pouze paní Konečnou a Zaorálka.

   Smazat
  2. Pamatujete první reakci přítele Paroubka ne plán zřídit v Brdech rederovou základnu USA? Neměl s tím problém.

   Pak se ale zadíval do průzkumů veřejného mínění a rychle obrátil. Aspoň tak, když už není obdařen politickým čichem a intuicí.

   Jinak Paroubkovo vládnutí spíš lepší než dobré, ale děsněj jájínek a to mnoho lidí odpuzuje.

   Smazat
  3. Genose Paroubek,jinak olašský cikán z Olomouce,věrný nohdsled komančů a jájínek,(kdo z vás to má pánové...)se nechal zblbnout slovenskou horizontální hosteskou,zlatokopkou,vyměnil ji v betli za svou šeredku,upíchl jí dítko...(no možná mu pomohl nějaký dobrovolník)a nyní,když spadl po čuni z výšin lihového baráku,zjistil,že mu LEV 21 akorát zařval a zdechl,najednou ,kupodivu nějak pohublý,(že by dietka z nedostatku prašulí za nic,)zjistil,že holt raději měl jít na schůzi socanů a nelézt do postele s nosatou ...(čtenář si domyslí)ale najednou je chytrý jako Šalamounův exkrement.

   Smazat
  4. Takovejch věcí bylo, pane Dvořáku! Říkal jsem mu pro sebe Bradavice z Lidu. Naslinil prst, odkud větřík veřejného mínění věje, a už šupajdil po větru, jen za kočárem prášilo. Viz ta sranda kolem Czech Teku 2005. To se točil jako větrník, kluk jeden nedobrá. Jediné co mu přiznávám, že když už se točil po větru, tak aspoň po větru ČESKÉHO většinového veřejného mínění; ne jako Ozubená Pleš, který slinil prst, jakýže větřík věje z Bruselu. Nejlíp to vystihla jeho funglová manželka, kterou si pořídil (nebo spíš ona jeho), by mu ta stará nedělala ostudu, svým výrokem o jeho sexy mozku. On byl z mého pohledu celej sexy. Takovej falus. A takovej i zůstal. No, ale povadnul nám, povadnul. I když to "Já já já, jenom já" mu zůstalo.

   Smazat
  5. 18:24

   Já bych s tím neměl problém, pokud už člověk sám nemá správný úsudek, aspoň se řídí úsudkem veřejnosti. Nakonec naši politici nejsou(neměli by být) autokraté, mají pouze vykonávat vůli většiny.

   Já si také vzpomínám jakou nechutnou, do té doby nevídanou kampaň, proti němu vedla média. Docela chápu a mně osobně byl sympatický jeho arogantní a přehlíživý způsob komunikace s nimi. Nejsem zrovna přívržencem biblického "když ty po mně kamenem, já po tobě chlebem".

   Ještě mám o některých našich politicích i zprostředkované informace ze života. Známá pracovala jako pokojská v hotelech v M.L., kde se často ubytovávají politici. Říkala že většina se chovala neuvěřitelně arogantně, pravicoví téměř všichni, každým gestem dávali najevo svou velikost a pohrdání personálem. Paroubek byl z těch lepších hostů. Působil příjemně, usmál se, slušně pozdravil, nevymýšlel si nesmysly, nijak nedával najevo svou pozici. Choval se jako normální člověk.

   Smazat
 4. V USA nedávno vypuknul skandál ohledně téměř dvacetiletého lhaní o válce v Afghánistánu. O "vítězném" tažení US army a jejich spojenců, včetně našich udatných žoldvojáků, po celou dobu lhali jak generálové, tak i politici. Oba dva naši generálové absolvovali též školy v USA. Lhát se tam taky naučili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na západě se ve školách studuje hlavně lhaní a to ostatní jsou vedlejší předměty. :-)

   Smazat
 5. Snad ani nejde o to,jak se naučili lhát.Hlavně jde o to,že NEHÁJÍ České zájmy nýbrž zájmy USA a NATO.Stali se z nich zrádci národa,jinak je nazvat nemohu,kdy si přáli a přejí u nás cizí vojsko a základnu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to berou tak, že co je dobré pro Kolaloku je dobré pro zákon.
   Kolaloka, to je zákon !

   Smazat
 6. Soudruzi... klidně si tady kvičte, nadávejte, láteřte bezzubou dásní... Můžete se jít třeba i upálit před Turkmenskou ambasádu. Ale to je tak všechno, co s tím naděláte... Se stim smiřte. I s tím, že tady za čas bude základna US ARMY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně soudruhu! S SSA na věčné časy a nikdy jinak.

   Smazat
  2. 16:09 Správně, vy se bez základny neobejdete, sami jste v konečníku. Nejlíp by bylo kdybyste si tedy vyhlédli nějakou v zahraničí.

   Smazat
  3. Pánové, kdyby tady v Brdech ten XBR USA radar v pásmu X byl s šířkou svazku 0,18 stupň, tak by ptáci a menší letadla nad územím padala jak hrušky. Též i řada nehod nad Ruzyňským letištěm by padla na jeho účet. Naši slovenští přátelé zatím poskytnou US army dvě letiště.Tak tedy hrr společně na rusa ?

   Smazat
  4. US army tady? Nemáme dost vlastních buzerantů?

   Smazat
  5. Pane Dvořáku zablokujte bs IP adresu ať si táhne k tomu tlustýmu vlasovci. Kdo ty slinty jeho má číst. Dokud žijeme tak vy vládnout nebudete a žádné cizí základny v ČR nebudou.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. bs O tom by se dalo polemizovat když jsem byl mladý tak sem též věřil že se mě nemůže nic stát.....

   Smazat
 7. Obezretnost je na miste. Americane se nikdy neptali na nazor mistnich obcanu pri stavbe zakladen a poslusnych lokaju je u nas dost.
  SPD v tomto trochu zaspava a mela by byt vice aktivni. Ja bych se snazil prosadit (idealne do ustavy) zakon, ktery jasne rika, ze na uzemi CR plati ceske pravo a jakekoliv poruseni zakona podleha ceske jurisdikci. Zdanlive trivialni vec, ale jak znamo, tak pro americkeho vojaka plati americke "pravo" kamkoliv vkroci. Je potreba zamezit tomu, aby bylo mozne s jakoukoliv zemi podepsat smlouvu o umisteni zakladny, ktera by vynala umistene jednotky z ceske jurisdikce. Nesmi to byt mozne ani pri docasnem pobytu, kdyz tudy jen projizdi nebo tu cvici. A pochopitelne nesmi byt mozne k tomu ani zneuzit diplomaticke kryti (viz. megaambasada/zakladna v Bagdadu).

  OdpovědětSmazat
 8. Hej hou, hej hou, jdou Češi do války, mají čtyři tanky a dvě kutálky. Nepřítel se strachy třese, když dělostřelec k jediné houfnici poslední granát nese.

  OdpovědětSmazat
 9. http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm
  Jozef Banáš. Okrem iného uviedol: „Je mi ľúto, čo sa stalo z takej organizácie ako NATO, ktorá zohrávala kľúčovú rolu v časoch studenej vojny a výdatne prispela k pádu komunizmu. Tým, že padol komunizmus, NATO stratilo nepriateľa. Vôbec hovoriť o NATO ako o medzinárodnej organizácii je nadnesené, pretože to sú v podstate Spojené štáty a ostatní sú do počtu. Ak si v PZ NATO niekto v čase môjho pôsobenia trúfol povedať vlastný názor, tak to boli občas Francúzi. Inak to fungovalo presne rovnako ako za socializmu. Vtedy keď boli hlasovania, všetci pozerali po očku na sovietskeho predstaviteľa a potom hlasovali rovnako. Tu to bolo to isté – všetci sa dívali na Američana a potom hlasovali ako on. Ani raz som pri hlasovaniach, a bolo ich dosť, nezažil, že by bol niekto proti americkému návrhu.“

  OdpovědětSmazat
 10. HMMMM možná od věci, ale vše souvisí se vším!
  "Česká politika vůči Rusku nebezpečně “hnědne” a už je dovoleno velebit kolaboranty, nacisty i esesáky, jen když bojovali proti ruským švábům"
  "Hnědou barvu teď razí nejen Pavel Novotný, ale komplet i všichni čeští europoslanci, s výjimkou Kateřiny Konečné z KSČM, která jako jediná hlasovala proti usnesení EU parlamentu o tom, že Sovětský svaz je spoluviníkem vypuknutí II. sv. války. A proto i české soudy vrací v restitucích zámky a majetky vdovám po Sudeťácích a vojácích Wehrmachtu."
  "Velebit nacisty bylo dříve trestné, nevídané, neslýchané. Dnes je to naopak žádoucí, pakliže se to podloží argumentem, že Wehrmacht a oddíly SS bojovaly proti ruským švábům. Hnědé košile, hnědé rajtky, jáhnové ze Sudet na pódiu Milionu chvilek na Letné,....."
  A v přímém přenosu včetně komentářů, tedyk, tedyk!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=M5SZC9IGBcI
  a lže se a lže se a lže se!!!
  Že ten Žáček je hnědej je jasné, že nemá tričko se svastikou v červeném poli mě překvapuje!
  Že Bašta v podstatě nekomentuje lži toho "hnědého" to mě, ale překvapuje viz.
  -sovětští váleční zajatci trpěli více než jiní, protože SSSR nepodepsal ženevskou dohodu, no to už je totál přes čáru-vždyť takto se obhajovali váleční zločinci na Norimberském procesu, HRŮZA
  -Stalin vyhlásil, že zajatý rudoarmějec se má zastřelit a když ne, tak to odskáče celá rodina - no tohle, kde to ten Žáček sebral - vždyť by se Stalin sám musel zastřelit, když jeho syn padl do zajetí (tahle logika je tomu šmej... asi cizí) - Stalin vyhlásil, že povinností každého zajatého je utéci a bojovat za každou cenu proti fašismu...odboj, partyzáni atd. atd.)
  -ty neskutečné kecy o "vlasovcích" - vždyť to byli zrádci SSSR a SSSR se s nimi vypořádával podle válečný zákonu - vojenský tribunál!!! To byla jejich záležitost, jejich právo!
  -Měl by Žáček ukázat, kde se k vlastizrádcům v době války, ať ve Francii, ... a jinde chovali jinak!!!!
  Dále už pořad nešlo sledovat.
  Že by si Žáček už byl tak jist, že z vítězů se stávají poražení!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žáček není nic jiného než šplhající funkcionář SSM. Vždycky jsme s nimi pohrdali a v případě týpků ala Žáček to nepřešlo.

   Smazat
  2. Taky mi pan Žáček nepřipadal jako historik, ale jako obhájce pana starosty při debatě občanů v Řeporyjích. Na jednoduchou otázku, složitě mlžil. Bylo vidět, že všichni občané nestojí za starostou a na požádávek referenda, Novotný neodpověděl. Zdroj YT Raptor.

   Smazat
 11. Nemají náhodou vojáci a policisté zakázano být členy stran a naopak že mají přikázáno být apolitičtí? Neporušují právě tyhle "šajby" zákon? No, pak se nedivím,tomu, že máme takovou armádu jakou máme a válčíme za cizí zájmy, byť jsme členy NATO. Ale jaké zájmy máme třeba v Mali? My Češi žádné. Nebo se mýlím?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šedivý je generál ve výslužbě. Stran Mali, zřejmě budeme mít levnější exotické ovoce, tak jako jsme měli levnější benzín, když jsme se motali po Kuvajtu, jo a taky množství zakázek na vybudování všeho možného, kosmodromem počínaje.

   Smazat
  2. Ano, Saudská i Kuvajt nás zahrnuly zakázkami, že se to nedá všechno stihnout.

   Smazat
 12. No jo už to dlouho nebude trvat až dlužníci z usa zkrachují tak budou muset táhnout domu. U nás je nechceme nevím proč by se mělo neustále válčit v Evropě. Nestačilo posledně kdy skopčáci vyvraždili půlku Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:29 To, že USA zrachují už slyším 60 let a ono stále nic, blbý co.
   Mluvte pouze za sebe, já bych byl velice rád za základnu Amíka u nás, rusákovi nevěřím ani pozdrav.
   Ti " skopčáci " jak píšete, se už dávno rozloučili s Hitlerem a fašismem a od druhé války s nikým nebojovali, neokupovali na rozdíl od Rusa kde jsou neustále pomníky vraha Stalina a neustálá propagace rudého moru a nespočet Ruských vojenských akcí po celém světě!

   Smazat
  2. 10,26
   Proto vykádají na okupovaných uzemích všechno,co můžou a vrcholem všeho,jsou vykradený zlatyý sbírky a zlatyý artefakty v iráckým muzeu!Není divu,ve Fort Knoxu je leda velký kulový s přehazovačkou,obchody s opiem v Afghánistánu po podpisu potupný kapitulace už taky nejsou co byly a kupovat ten amišrot se dobrovolně nikomu nechce.....inu,všeho do času,Hitler měl tisíciletou říši na papíře navždy a Řím taky padnul!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10,47
   Nasrat,jo nasrat,nasrat....ty milionovej geronte z Liberecka!!!!!!

   Smazat
  5. 10:47 Vy přímo hýříte seběvědomím. Dýcháte sám, nebo pomocí přístrojů ?

   Smazat
  6. Pro AVE JÁ:Veřejným tajemstvím je,že emerika prošmelila i cizí zlato v úschově!!Germáni chtěli své zpět a dokonce jim ani neumožnili kontrolu jejich zlata v jůesej...Pak prohlásila ta hitlerovská mrch,že vlastně ani zlato nechtějí a že věří,že je dobře uschováno!!!Poláci měli problém dostat pár tun svého zlata z VB ,ale ti se s tím nesrali a řekli jasně:navalte naše zlato nebo to budeme řešit mezinárodně...a jejda,zlato už se valí zpět do Polše...on ten Londýn,který nám spoustu nár.zlata ukradl za to ,že za Anglii umírali naši piloti si s námi vytřel zadek a co zbxlo,prošmelil žid Tošovský za pusinku.

   Smazat
  7. 10:26 Komu píšete takové bláboly vaše us army vraždí po celém světě krade ropu kšeftuje s opiem. Ti „hodní" skopčáci se dali na multikulti a výsledek by byl stejný zničení Evropských národů. Zadluženým bankrotářům z usa nevěřím nic natož abych je obdivoval.

   Smazat
  8. Koukám, že Radosta a Lulu mají zdatné nástupce.

   Smazat
 13. Co to je skopčák? Třeba Hitler, Himler, nebo Goebels a spol. se domnívám, nebyli Germáni. Židé to také nebyli, protože to by nestavěli koncentráky, kdo to tedy byli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stanislav Upřímný Vy moc upřímný nejste nehrajte habaďuru že nevíte kdo jsou skopčáci tak němčouři lepší?

   Smazat
  2. Stanislave upřímný!!
   Skopčák je historicky vytvořený pojem již v průběhu I. světové. Znamená to něco jako násilnický germán-němčour. Pokud se vás to osobně dotýká, emigrujte z čechije do germánije a máte vymodleno. Pokud vám osobně chybí vlastnictví pár českých otroků, tak vězte, že to už se v jevropeji nikdy nebude opakovat. Slované dneška raději vymřou, než se nechat znovu zotročit židy a jejich slouhy germány. Ale jak říká Putin nevymřou sami a pokud máte iluzi, že se vás to netýká, pak nejste jenom nenávistný satanský predátor, ale i neskutečný hlupák (naprosto nevzdělaný a neinformovaný).

   Smazat
  3. Stanislave pokračování!
   A s těmi koncentráky. Ty stavěji germánští komunisté a byli jejich prvními nájemníky. Štafetu pak v roce 1939 převzali poláci a dopadli stejně. Židé koncentráky nestavěli, protože nejsou schopni pracovat (pouze kšeftovat a úžerničit - neplést s úderničit nebo ničit), ti je pouze užívali, pokud je rodina z anglie či emeriky neměla za co vykoupit (vykoupené šikovali germáni přes balkán do palestiny (země zaslíbené, potají aby si toho gojové a arijci nevšimli - divadlo éry babylonské). Dostudujte dějiny a hlavně oddělte informační zrno od manipulačních plev, jinak budete zbytek života žrát šrot.

   Smazat
  4. Ďuro Trulo Skvěle jste mu to nandal souhlas.

   Smazat
 14. Děkuji politické "elitě" za její "selhání", když si netroufla umístit na území ČR vojenskou základnu USA.
  Dost již na tom, kolik proUS mimovládních organizací v ČR operuje, aby zdejší tvárné generaci vymývalo mozky.
  Ničivý účinek překoná i zbraň hromadného ničení ...

  OdpovědětSmazat
 15. Šok: Okamura nařkl Klause z něčeho velmi zlého:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-Okamura-narkl-Klause-z-neceho-velmi-zleho-607335

  OdpovědětSmazat
 16. Ty rakety už na nás stejně míří. A je to vlastně jedno. My jsme se zařadili do šiku, který zatím jenom šeptá :" Na Rusa, na Rusa,...". Ale vzhledem k tomu, jak rychle se stupňují protiruské nálady, a jak rychle se západ začíná nořit do všemožných sraček, to začnou co nevidět západní reprezentanti řvát z tribun.
  :"Na Rusa, na Rusa,..."
  Už to tady několikrát bylo a vždycky to dopadlo stejně. Západ dostal od Rusa po hubě. Ale dnes je to jiné. Západ se topí v problémech, které tady ještě nikdy nebyly. Přelidněnost planety, předlužené země i lidé,vyčerpanost zdrojů a klimatické změny v pohybu. A ani náznak vize, jak z toho ven. Skutečně, plány do budoucna nad deset let bych už nedělal. Může to bouchnout zítra, můžeme vydržet ještě několik let. Ale jak přemýšlím, tak přemýšlím, jiná, než apokalyptická budoucnost se mi nerýsuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zhnusený!
   Přesné, výstižné a pravdivé. Ještě tak vědět jak 100ho ven??

   Smazat
 17. Pokud je ironie, nebo satira bez uvozovek je věta velice lehce zneužitelná. Stačí citovat bez souvislostí. To se děje denně. Budeme kupovat radary z Izraele( měli jsme kdysi na lepší), bojové vrtulníky a tak "obrana proti neadekvátnímu nebezpečí" bude zajištěna. Jak píše Ulrich Beck, když nestačí válka ekonomická a mediální přechází se do třetí fáze.

  OdpovědětSmazat
 18. Právník Kubát: Chvilkaři ať se srocují. Ustoupit jim? Měli bychom tu diktaturu jak vyšitou:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019121711121435-pravnik-kubat-chvilkari-at-se-srocuji-ustoupit-jim-meli-bychom-tu-diktaturu-jak-vysitou/

  OdpovědětSmazat
 19. Hnědne to a fofrem!
  "Mnichovská dohoda 1938: Měli jsme se bránit? | Pro a proti"
  https://www.youtube.com/watch?v=C-AGQ3_7GX4&t=1343s
  už s větším přitvrzením v září r.2018 se "vypouštěly" signály "CO NA TO ŘEKNOU ČEŠI?"
  Ten historik z Akademie věd Němeček ten perlil se vším všudy, neboť dle něho bránit se bylo nevýhodné, protože by případná prohra pro nás měla podstatně více obětí než se vzdát, což dle něho potvrdila historie, hmmmm to jsou mi věci! Takový "HISTORIK" (samé kdyby,...atd. atd.). On jako velký kritik SSSR i současného Ruska nějak při své inteligenci zapomněl kdo nás z toho vlastně vytáhl a nebo "že by" bylo, dle něj, jasné jak to dopadne? Že ti bolšáni tomu Dolfovi nakopou zadek a ty kaštany za nás vytáhnou?
  Co pak ten "CHYTRÁK" produkoval to byl úžas nad úžas, to už nejde komentovat, to už lze jen zvracet při pohledu na toho česky mluvícího!!!!
  Co ty "ZVEDNUTÉ RUCE" z nás nadělají....moc času k tomu nebylo zapotřebí!!! viz.
  https://www.youtube.com/watch?v=9wiB1fwR6Tw
  Ten "VOJÁK", který je za to place-Stehlík ředitel válečných veteránů MO ČR, rovněž "HISTORIK" tomu už scházelo, aby to jednoznačně potvrdil co uváděl ten jeho "OPONENT", ale jak by to vypadalo, kdyby veřejně připustil, že je "VOJÁK NA BATERKY", který považuje za optimální hned hodit ruce nad hlavu. To však z jeho strany bylo vše, neboť už následně si zpívali společnou písničku:
  "...vesele hnědneme, bílé ponožky a tralalák,
  v dálce veselé zítřky vítáme,
  až to tady všechno "pojebem", tak se zase vzdáme,
  kolaborace včera či dnes, já přece tehdy i dnes nadával.....
  Tak to tady vypadá v té české kotlině,
  jak se už zas těšíme až nás zas budou řvát: "ty česká svině!"
  hmmm
  Číst komentáře pod (aspoň ne všechny) to je smutné a snad i hrůzné kam to může dopracovat nízké IQ a nenávist!
  Tak jak se můžeme divit co se děje v téhle kotlině na konci roku 2019.

  OdpovědětSmazat
 20. PePan a Šedivka jsou pokřivení a vygumovaní chudáci už od dob kdy na PVS vykonávali PŠM. A nechápu toho ubohého cenzora, proč maže názory, které vzhledem k činům a skutkům těch, kterých se to týká nemohou být urážlivé.
  Vždyť jsou na to hrdí..., a svou minulost nepopírají, nebo snad ne?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.