Reklama

neděle 29. prosince 2019

Retro: 17.listopad a další zvěrstvo České televize: děti vykládají, jak jsme MY žili za socialismu! Jakým právem nás uráží?

29.12.2019 SkrytáPravda
Jak dlouho nás bude Česká televize urážet?
Je to normální? Dáma, která se narodila v roce 1972 posuzuje, jak se žilo v sedmdesátých létech minulého století. Průzkum vede zaháčkovaný synáček Daniela Kroupy Mikuláš z (honosně) Post Bellum - prý Paměť národa, který se narodil v srpnu 1975, (jeho bratříček je Janek Kroupa). Mimochodem po tatíčkovi Kroupovi zůstaly milionové dluhy, dodnes nesplacené za ODA, proto je důvěrník České televize - svůj k svému. K dluhům se nehlásí.


Položme si seriozně otázku:

Bylo za komunistů líp?

Samozřejmě že bylo. Pro ty, kteří neviděli do makroekonomiky (dokonce i dnes jí nerozumí 90% ekonomů a netuší, co bylo vnitřní zadlužení) bylo úžasně, pro mnohé dobře. Byla malá kriminalita, lidé se hodně bavili, Romové povinně stejně jako ostatní pracovali, takže skoro nulový rasismus, a až na nějaké malé konflikty s vietnamskou komunitou pohoda černošské studenty z kolejí kluci zvali na panáka a na pivo a gangy, či rowdies zde nebyli. Teprve kolem roku 1985 a uvolněním mravů se začaly projevovat skupiny skutečných zločinců dle zářného západu. Lidé nebyli v depresi, bylo málo sebevražd, povinná školní docházka, nebyla negramotnost, vymýtili jsme totálně očkováním nebezpečné choroby. Lidé, kteří se ze Slovenska či Moravy stěhovali do českých měst dostávali byty za 30 000 Kčs, byť byt stál ve skutečnosti 250 000 Kčs a víc. Stejně tak komunisti dostávali protekčně byty za hubičku, byť vnitřní zadluženost byla šílená. V televizi neběžely vraždy a mučení od rána do večera, ale většina filmů byla z reality, byť část poplatná režimu. Dětská úmrtnost proti západu byla minimální, vzdělání přes kritiku v porovnání se západem excelentní. A kdo utekl na západ, díky vzděláni rychle zbohatl. Zubaři, lékaři i prodejny, stejně jako hospody byly všude, dokonce i na mnohých vesnicích. Do důchodu se chodilo v šedesáti, ženy v 55 létech. Takže objektivně se žilo líp. Svobodu chce samozřejmě každý, ale za cenu, že se bojíte vyjít na Václavské náměstí, že v noci se bojí ženy na ulici? To je fakt vítězství demokracie?
Ta nostalgie na toto je oprávněná a urážet v České televizi zaháčkovaným synáčkem Kroupou z Post Bellum starší generaci je svinstvo. Vážně raději svobodu a dítě vám umře na obrnu či černý kašel? Což se nám dnes díky migraci a "pseudosvobodě" vrací! 

Idiotismus srovnání másla s průměrnou mzdou: za komunistů na tuto "průměrnou" hodnotu dosáhli skoro všichni, ale když je dnes průměr cca 35 000 Kč a normální platy jsou kolem 25 000 Kč hrubého, tak je jasné, že Bakalové jásají, zatímco zaměstnanci pláčou. Ne všichni, ale mnozí. Právo na práci, kdy označil hanlivě ekonom Zahradník starší generaci "vzpomínači": právo na práci znamenalo mimo jiné i to, že všichni museli chodit do práce a nikdo se neválel v příkopu ve výkalech jako dnes. Neexistovali bezdomovci a neuměli jsme si to představit. Taková zaostalost. Prostě byli i všichni šmejdi pod kontrolou. A v roce 1990 jsme žasli, před kým v hromadných prostředcích musíme utíkat...

Dnes se může cestovat. Máme banány. Máme pomeranče. Můžeme svobodně nadávat. Na Rusko, na Čínu... 

Jenomže ta starší a stará generace opustí domovy a co vidí? Smradlavé bezdomovce, co roznáší nemoci. To skutečně nebylo! Desetitisíce pologramotných Ukrajinců a jiných migrantů, kteří jsou sem zvaní jako otroci na práci, zatímco naši mladí jsou "nehákes". Sta neziskových organizací, kde se nepracuje, a kam prchají mladí, aby se vyhli práci. Nejsou lékaři, zubaři, v potravinách nám prodávají západní odpad či polský hnůj. Obyčejní lidé platí vzdělání mladých lékařů, zubařů a ty nám ukradne západ, protože na vzdělání jejich mládeže nemá zadlužený západ peníze. A starší lidé žebroní o lékařské ošetření a třesou se hrůzou, zda je někdo ošetří. Mládež je neuvěřitelně neurvalá ke starší generaci a flákači z nezisku jako je Člověk v tísni jim k tomu pomáhá. 50+ jsou uráženi dokonce lidmi jako je Jourová, Kroupové a vlastně by měli makat, nebo chcípnout. Okrádání starých lidí se stalo normou a dokonce jakousi základní formou Evropských hodnot. Stále je nám vnucován hladomor na Ukrajině a v Rusku, ale že to bylo díky embargu vývozu potravin ze západu do SSSR v době sucha a totální neúrody, byť zlato a ropu s plynem měl na zaplacení, se decentně mlčí. Mnozí důchodci obíhají krámy, aby ušetřili korunu. I žebrota se opět stala normou. Ještě se vrátí "Zilvar z chudobince". Úžasný svět.

Samozřejmě lidé zaháčkovaní dnes v dotacích, nezisku či jako ekonom Zahradník si mlaskají stejně jako Kroupové, Bakalové a další. Za 50 000 až miliony měsíčně, zatímco důchodci živoří za 10 000,- , i když nájmy ve městech jsou i 15 000. A ti vážně mají tleskat Bakalům, jak si chrochtají a mlaskají? Kde bere Česká televize právo starší a starou generaci urážet z nesvéprávnosti?

A hlavně: jak nám může z České televize generace těch, co tenkrát nežila vykládat nám, jak naše generace žila? Vážně vedení České televize přeskakuje "mozkové" vedení?

P.S Samozřejmě z pohledu makroekonomie si žijeme, jak ještě nebylo. Ale fakt to může ocenit důchodce s důchodem 10 - 12 000 měsíčně?

39 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Jen pto myslíci.... Ta ironie. Většina z vas co si tak, chváli komunismus jsou vlastně jen zoufalci ... Ta nostalgie po tom co se dalo za komanču nakrast, kolik z vad si postavilo chaty, domy, garaže z nakradeneho materialu... (proto tak zboznujete Babise) kolik z vas se hřalo strachem tech obyčejnych lidi z pozice funkcionaře KSČ. (a ted po vás nestěkne ani pes) kolik z vás si styska nad tim ze se mel lip bez prace a z ciziho potu. Neni vsechno idealní ani dnes ale poctiví pracují a mají, ti líní čtou novou republiku, a nebo breči...... Těch myslícich je zde jako šavránu.... ✌️

   Smazat
  2. Unkonow 12:59 jako vždy nezklamal. Uráží diskutující, podsouvá jim názory, které neměli, činnosti které nedělali. Ignoruje historické skutečnosti a především ve své lidské malosti uráží lidi s jinou životní zkušeností, s jinými názory. Nedivte se, že takového agresivního a omezeného hlupáka redakce z diskuze vyhazuje.

   Smazat
  3. Unknown 12:59

   Ty jsi skutečně tragéd.

   Smazat
  4. Roberte!
   Neurážejte prosím tragédy a pojmenovávejte lidi, věci a vztahy exaktně (pravdivě, jednoznačně a přesně) pomocí pojmů jazyka českého.

   Smazat
  5. 16:38
   No tak promiňte, tragéde... Vás jsem se nechtěl dotknout.

   Smazat
  6. S touto odporností hnojného serveru Nová republika se spoustou hnusných lží může souhlasit jen duševní retardát, nebo zavilý bolševik. Samozřejmě, že vše v dnešní době nezaslouží zrovna uspokojení, ale popis současnosti, jaký zde přednesl autor tohoto hnoje a jeho sdíleči, je založen na nenávisti k současnému demokratickému režimu, České televizi a vlastně všem, kteří zásadně nesouhlasí se lživým tvrzením, že "za komunistů bylo líp".

   Smazat
  7. 18:32
   ...pronesl nefalšovaný havloidní "pravdomluvný a
   láskyplný" buržoust...

   A retardát, je prosím pěkně co?
   My tu vaši Jandovskou prostituční univerzitu totiž nenavštěvovali...

   Smazat
 2. po 42 letech práce mám 10-11 litrů důchod!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti co poctivě odpracovali 40 a více roků jsou na tom podobně. Nefachčenkové a dobří známí lékařů jež dostali částečný nebo celý invalid.důchod jsou na tom lépe.Těm skutečně nemocným se omlouvám ...

   Smazat
  2. Nechte si od přátel za panáka potvrdit, že jste byl pronásledovaný komunisty a aktivní bojovník proti nim, za což jste byl perzekuován a pronásledován a musel např. dělat práci, která vás nebavila, dostanete status politického a bude vám k důchodu přidáno ,,výživné"...

   Smazat
  3. Zilvar z chudobince mel aspon kde bydlet..

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 10:52 To je pravda, můj soused, lampasák se válel v kanceláři a má přes 20 000 Kč. Nechci být podezřívavý, ale neváleli jste se vedle sebe ??? 9

   Smazat
 3. Oni vědí všechno nejlíp a podle toho to tu taky vypadá.

  OdpovědětSmazat
 4. Dám-li na startovní pozici před třiceti lety tehdejší ČSSR a ČLR a podívám-li se dnes na výsledky třicetileté práce, musím smeknout před čínskými komunisty. Jak řekl klasik: "Na začátku stvořil Bůh Zemi. Všechno ostatní je made in China".

  OdpovědětSmazat
 5. Mám možnost porovnat, 50% do sameťáku a 50% po. Byt se mi nepodařilo sehnat, pomohlo mi až dědictví. Za totáče nebyla inteligence zrovna rozmazlována. Nebylo ani co závidět, všichni jsme brali stejné platy +- 10% a nebylo ani za co utrácet, spotřební zboží zaostáválo za světem. Na druhé straně, nájmy, ceny energií a nejnutnější potraviny byly dostupné i cenově, ale třeba kvalitnější maso se exportovalo. Školství a zdravotnictví pracovaly i s omezenými náklady na 1☆ ! Elita se tehdy vyčlenila díky, často nepoctivé dostupnosti valut (tuzexových bodů a obchodů). Vzhledem k tomu, že ohromná část nár.důchodu se utápěla ve zbrojení, pak očekávání, že nový režim přinese prosperitu všem, bylo celkem opodstatněné. Naivně se nepočítalo s eskamotéry, kteří provedou výprodej (za babku) národního bohatství. Dnes se tváří, že naopak minulá generace nadělala dluhy a dnes navíc projídáme budoucnost dětí. Tolik říká moje paměť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje paměť a současnost mi říká, že jsem se měl dobře za komunistů a mám se dobře i dnes a to přes to, že jsem nikdy nikomu nepodlézal a neohýbal hřbet. Ona je naše společnost rozdělena na ty co se měli za komunistů blbě a teď se mají dobře, nebo naopak. U mne to tak není. On člověk když něco umí tak se neztratí za žádného režimu. Nemohl jsem za to, že jsem žil v socialismu a nemůžu za to že nyní žiju v kapitalismu. Jsem na vlastní noze a ,,vykořisťuji" tak akorát svoji rodinu, nejsem bohat ani chud.

   Smazat
  2. Asi to nejrozumnější co jsem zde četl.

   Smazat
 6. Souhlasím se vším i s mezerama. Je to tak. Teda bylo to tak.

  OdpovědětSmazat
 7. Spomíname na ten socík ako kamaráti z vojny, keď si po 15 rokoch u piva pripomínajú zážitky (na tú pakáreň). Človek by im aj závidel, že tam boli. Nostalgia za mladosťou je pekná sviňa, že?
  Nechcel by som, aby sa socík vrátil, ale to, čo po ňom prišlo, je od neho mnohokrát horšie. A s týmto náhľadom potom s autorom súhlasím. Aj s vami, čo tu diskutujete.

  OdpovědětSmazat
 8. Něco k tématu:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9182-ceskoslovensko-po-listopadu-1989-aneb-co-by-bylo-kdyby-nebylo

  OdpovědětSmazat
 9. Odpovědi
  1. O jaká "tvrdá" data vám jde?
   Vy nemáte přístup ke statistickým ročenkám?

   Smazat
 10. Skvělý článek to je vše pravda a nám co jsme v socialismu žili nebudou lhát.

  OdpovědětSmazat
 11. Každé uspořádání - organizaci života dělají lidi.
  Mně se komunisti jevili, hlavně za mlada, jako opravdu blbí a echt jim to pokazily paranoici a "služebý svině".
  Komanči si mysleli, že mají ideu.
  No, i v matematice je problém s vnitřně bezespornými systémy. Pro některý, kteří si myslí, že všechno ví asi moc těžký?
  Klerikálové mají výhodu, ti asi znají výrok Pontia Piláta, že?
  Kapouši to jsou echt "sv.ně". Ti kálejí na pravdu, snad ani něco takového neznají. Tak nějak se podobají kvasinkám v demižonku s rybízovým vínem.

  Takový malí kvíz.
  Dole jsou dva výroky.
  (Kopíroval jsem to z Inet, nepřepisoval z Knihy). Kdopak pozná, co je z Nového Zákona?
  A co je "kodex socialistického člověka".

  Není sranda najít pravdu jak říkal Říman Pontius. Avšak nemoudrému se dá nakukat cokoliv.
  Takže!:
  =====================================================
  „Nezabiješ, nezcizoložíš, nepokradeš, nepromluvíš křivé svědectví, cti otce svého i matku
  svou a miluj bližního svého jako sebe samého!“
  =====================================================
  „Nezabiješ, nepokradeš, nepromluvíš křivé svědectví, cti otce svého i matku
  svou a miluj bližního svého jako sebe samého!“
  =====================================================

  OdpovědětSmazat
 12. :) :)

  Já navrhuji něco jiného. Kdybychom se dali nějak dohromady a MOHLI bychom popisovat BUDOUCÍ život těch "čétéšňátek" v těch nejčernějších pastelových barvách. Ostatně k tomu by nebylo si ani tak až moc třeba vymýšlet. Psát by stačilo jen to, co už de facto bylo a je a dovést to k logickému konci!

  Ale vážně. Já si myslím, že tak to bylo vždycky. Tedy, že "štěňata" poučovala "už odepsané", jak mají žít, myslet a hlavně jak jim IHNED předat vládu nad majetkem i dušemi. A ten, kdo tu není jednu dospělou dekádu ví, že nikdy mezigenerační konflikt neprobíhal jednoduše. A toho se nejen v ČT "chytli". Ostatně jak jinak pořádně a trvale rozorat společnost pro snadnější ovládání?
  Mne utěšuje jenom jedno. Oni tihle DNEŠNÍ mladí budou ještě více kritizováni a poučováni svými vlastními BUDOUCÍMI mladými "čétéšňátkami" a nejspíše mnohem agresivněji. A to budou moci mluvit o štěstí, protože jinak by už žili "svobodně a o vlastní vůli" v novodobém dokonalém otrokářském systému. Pak budou moci jen zpívat písně otrokáře ...
  Ale také vím, že vždy se našli "mladí a noví", kteří hledali cestu ke SPRAVEDLIVĚJŠÍ společnosti. I já občas takový signálek možné budoucnosti zahlédnu kolem sebe a často velmi nečekaně. Tihle totiž hovoří svými často nenápadnými činy a skutky, kdežto ti, co vidíme jako třeba "čétéšňátka" promlouvají jen křikem, chaosem, ignorancí a nezřídka i nakonec násilím.

  OdpovědětSmazat
 13. CHACHÁÁCHÍÍ Tak jsem se nezasmál dlouho, za komoušu bylo lépe. Ano komoušum,zeleným mozkum, nebo dobytek, který " pracoval " u STB a taky vexlákum kteří využívali toho, že v obchodech nic nebylo.
  Co jste za toho zrudného komoušského režimu koupil? Několik málo základnich potravin jinak na vše fronty, uplatky, nebo Tuzex.Nedávno tady někdo psal co vše jsme vyráběli ano, tak proč byly obchody prázdné,veškerá bílá domácnost,bar. televize, ne ruský křáp, lepší kola, ne těžká ukrajina, fronty před Čedokem celou noc, to samé na lepší auta, stavební materiál, náhradní díly pro auta, nic , prázdné pulty! Abych vubec bydlel, 3 roky po 100 hodinách, každý měsíc mimo prac. dobu, práce na druž. bytě, panečku to byla doba! Aspoň náplast, že jsem prodal byt pčed několika roky za 2 miliony!
  Prosím, zanechte těch blábolu, ti co prožili několik desetiletí tak jako já, v tom všem zadrátovaném bordelu tak mohou srovnávat s dneškem a věřte, že srovnání s dobou před 89 r. nevychází pro vás vubec dobře!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě máte pravdu. Jako má pravdu každý, kdo srovná životní úroveň v Československu v roce 1933 a v roce 1963 nebo v roce 1950 a v roce 1980.

   Smazat
  2. 11:11
   Ještě jednou (aniž bych se chtěl nějak dotknout Ďura Trula) JSI TRAGÉD.
   "Tragéd
   mírně ironické označení člověka, který selhal v některé jednoduché činnosti"
   A ta činnost, je u tebe myslet. Papouškuješ tu dokola pořád to stejné..., jak se TY, důchodče, máš dnes dobře. Tak si toho užij !!!, a přestaň plivat i na SVOU minulost, v které jsi budoval a tvořil tak, jak dnes píšeš. Na ho.... Buď tedy rád, že jsi v tom socíku nezdechl, když to bylo tak hrozné. To, že si vidíš tak leda na špičku svého nosu, ti už při tom tvém věku asi těžko někdo vyléčí. Stejně tak jako ten tvůj zatemnělý mozek, který není schopen ani reálně zavzpomínat, a tak tu zvracíš jenom lži a polopravdy...
   Docela bych se nedivil, kdybys měl lampasácký nebo fízlácký důchod. Když tak chrochtáš blahem.

   Smazat
  3. Pro 11.11.Je to již dávno(30 let),byla jiná doba.Smáli jsme se jiným věcem a žili jinak,nebyli jsme nároční tak jako dnes.To neokecáte že jste makal každý rok 100 hodin.Socialistický stát nebyl zadlužen(ne že ano),nebylo západní zboží-ano,ale nyní západní šunt,na to lepší si nevyděláme-hlavně potraviny.Řekl bych že většinu nedostatků vyvážili životní jistoty.Také se dnes mnozí chlubí že ten režim sabotovali.To také bylo znát. V

   Smazat
  4. 18:38 Ano mám se dobře, ale pouze díky své mu přístupu jako dělníka, který od školy a vyučení dělal svoji práci lépe jak ostatní. A to že ten tvuj sociális. stál za velké HOVNO, ti budu psát třeba každý den. Ještě jednu věc ti troubo napíši, 10 let jsem žádal o výj. doložku, bylo mě řečeno vstup do Ksč a budeš jezdit do Jugo. nebo Západ každý rok. Hovno soudruzi, velké hovno. A dnes se mohu každému bez studu podívat do očí, ne jako vy co jste straně lízali prdel.

   Smazat
  5. 15:54
   No, je vidět, že jsi nikde moc nevycestoval... a zřejmě už ani nevycestuješ.
   Asi by tě jeblo, zjistit, jaké životní úrovně jsi dosáhl po třicetiletém rozkrádání této země v porovnání s tvým vysněným západem..., ale bohužel i s tvým opovrhovaným východem, kde mnohdy skutečně obchody zely prázdnotou. Nevím, jestli máš děti, vnuky nebo vůbec někoho, komu bys chtěl předat zkušenosti, jak si na půl svého života budoval socialismus a na půl svého života kapitalismus. Nicméně je hlavně pouč, jak v téhle "svobodě" splácet "nesvobodně" ty dluhy, které jim tví obdivovatelé do života nachystali, aby TY SIS CHROCHTAL (a to dost teda skromně) BLAHEM. Připomínám, že na konci roku 2018 dělal státní dluh 1 622,0 mld.!!! Kč. Někdo z nich si jednou bude muset denně odtrhávat od úst a škemrat o každou korunu. Ale to je ti zřejmě jedno. Po tobě klidně potopa, co?
   A že ses měl dobře i za socíku, kdy jsi cit: "...pouze díky svému přístupu jako dělníka, který OD ŠKOLY A VYUČENÍ dělal svoji práci LÉPE, JAK OSTATNÍ..." (asi jako správný komsomolec na 125%), tak neobviňuj jiné, že lízali straně prdel...
   Je tu naštěstí ještě dost pamětníků, kteří potvrzují, že jsi zabedněný hlupák. A to bez urážky.

   Smazat
 14. Nepodepsaný zoufalec ze " skryté pravdy" OOOO jak vzešeně, má asi nějaký problém. Článek samá lež.
  Proč by někdo, kdo se narodí v r.72 nemohl psát o 80 tých letech. Také se dnes píše o době před 100 a více lety! a nejsou dnes pamětníci.
  Ty nechutné kydy o lékařském ošetření, před rokem jsem si zpusobil uraz a měsíc jsem byl ve špitále ( je mě 65r ) taková péče jaká se mě dostala, jen jsem zíral, super.
  Co se týče hladomoru na Ukrajině, Stalin má na svědomí 5 milionu Ukrajincu, vše jim bylo ukradeno.
  Pisálku, velice trapná manipulace soudruhu, myslím, že ti to za těch pár drobných co jsi dostal nestojí dělat ze sebe rudého noka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Stalina se počet obětí (obětí ne mrtvých!) udává od 750 000 až po 50 milionů. Proč jste si vybral jen 5 milionů? Kurňa, kde berete tu jistotu?

   Smazat
  2. Soudruhu Dvořáku, máte v těch mrtvých velký guláš. Tak vás musím poučit!
   Těch 5 milionu jsou pouze oběti hladomoru, který zpusobil Stalin na Ukrajině, jinak v samotném Rusku se oběti čistek Stalina odhadují AŽ k 40 milionum. PANIMÁJEŠ SOUDRUCHHCHCH

   Smazat
 15. 11:25. Ano z doby opřed 100 lety již pamětníci nejsou. Ovšem z doby před 30 a více lety je ještě pamětníků dost. Proto se těm hrůzostrašným histokám o té děsivé bídě a útlaku můžou jen smát.
  A na rozdíl o těch pohádkářů mohou srovnávat.

  OdpovědětSmazat
 16. unknown zoufalci z 11:25 (protože unknownů na NR vystupuje hafo)!
  Pamatuji si své dětství od roku 1952, kdy mi bylo cca 5 let a od roku 1957 si pamatuji i souvislosti. Pokud srovnám současnost a socík, tak dnes má společnost o 20% větší příjmy a tím i bohatství. Bohužel , dnešní sociální nůžky vytvářejí obrovskou nerovnost (2 až 5-ti násobnou mezi dělňasi a tzv. střední vrstvou). Vládnoucí struktury se do průměru ani nezapočítávají, protože pak by si toho příšerně vysokého průměru všimli i hlupáci a to se nesmí stát. No a jediní, kteří skutečně tvoří hodnoty, které jsou zdrojem zisku, jsou a vždy budou, oni dělňasi. Střední vrstva jsou buď nepostradatelní odborníci (udržující výrobu a distribuci) nebo hajzlové, placení za vytváření kulis pro skutečné korporátní vládce (jsou to umělci, politici, soudci a mediální debili), určení k likvidaci hněvem lidu až to praskne, a proto dobře placení. Takových unkhovnu naleznete na každé skládce bordelu neurekom.

  OdpovědětSmazat
 17. pro 11:11

  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/6539-cteni-na-prazdniny-pohadka-o-ceske-zemi-a-zlych-komunistech

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.