Reklama

pondělí 23. prosince 2019

Rusko obnovilo v Sýrii provoz závodu na výrobu hnojiv

24. 12. 2019    russian
Rusko obnovilo činnost jediného závodu na výrobu chemických hnojiv na území Sýrie a také plánuje uvedení jeho výrobků na regionální trh. Informuje o tom agentura RIA Novosti s odkazem na vicepremiéra Ruska Jurije Borisova, nacházejícího se v Sýrii na pracovní návštěvě.


"V rámci investičního kontraktu pro obnovu a modernizaci chemického závodu v Homsu, rozpočítaného na dobu 40 let, se plánují investice do provozu podniku ve výši 200 milionů dolarů", prohlásil.

Poznamenal, že v podniku, který nebyl v provozu v souvislosti s bojovými operacemi, pracuje 1 500 osob. Je prováděna výměna zastaralého zařízení a také se zvyšují ekologické normy výroby.

V podniku se vyrábí amoniak, karbamid a superfosfát.

Podle vyjádření Borisova plánuje ruská strana uvedení produkce podniku na trhy blízkovýchodních zemí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Skvěle Rusko pomáhá tak to prostě je a us loupežní vrazi kradou a ničí.

  „Spojené státy používají nezákonnou vojenskou základnu v At-Tanf, posílaly drony do Homsu a zaútočily na ropnou rafinérii. Stalo se to před čtyřmi dny. Chci poznamenat, že se to všechno děje v zimě, kdy opravdu potřebujeme jak ropu, tak plyn,“ řekl Muallem na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

  OdpovědětSmazat
 2. Kurva USA dokaze jenom nicit,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu. USA v Afghánistánu financovaly výstavbu šesti závodů na zpracovávání nezralého máku. Tím se podstatnou měrou zapojily do obnovy afghánského průmyslu.

   Smazat
 3. Petříčku, Stropnický, Zaorálku, Kohoute, knížepane Sráči, vy trapní poskoci strejdy Sama, k čemu vůbec občanům této republiky jste? Kdysi jsme se spolupodíleli na rozvoji Sýrie a dnes? Jejda, vééélká omluva. Já zapomněl. Dnes vyvážíme "naši západní demokracii". Děsně tam po ní všichni touží. Jako všude na středním východě. A všechny ty trhy které jsme za posledních třicet opustili, okamžitě zaplnili "naši spojenci". Ty museli mít radost, když Všašek Pravdoláska zrušil zbrojovky. Tehdy to začalo. A tak to jde celé ty tři dekády. No a teď jim tam pomáhají Rusové s rozvojem chemického průmyslu. To zas bude řevu. Proč to nejsme my? Byly jsme v Sýrii dobře zapsaní. Čas minulý. Svůj kredit jsme, co slouhové strejdy Sama nenávratně projebali. Jsem zvědav, kdy vyleze první kretén s tím, že jim Rusové pomáhají s výrobou chemických zbraní. Upřímně - za naši zahraniční politiku jsem se za bolševika občas lehce zastyděl, po Hadráku se za ni hluboce stydím celých třicet let dnes a denně.

  OdpovědětSmazat
 4. Jééé hele, on je štědrý den! Tak všechno nejlepší všem lidem dobré vůle a Kongovi nádavkem banán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víte, že jo. A on ten banán oloupe a pak ho zahodí, že není celej,

   Smazat
 5. Přeji čtenářům tohoto, webu administrátorům a všem normálním lidem pěkné vánoční svátky.

  OdpovědětSmazat
 6. Pochybuji o nějakém provozu hnojiv, spíše nějaké chemické prostředky proti civilistum, tak jako již mnohokrát rus použil!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, Vietnam, agent orange a napalm by mohl vyprávět. Ale kdopak to tam ověřeně používal?? Že by USA ? Tak to je v cajku.

   Smazat
  2. Co ty jsi za debila, to se nevidí.

   Smazat
  3. 10:46 Probuzený, Já si to taky myslím, co ten kosťa čmárá, máš pravdu!

   Smazat
  4. 13:37 Ony USA nepoužívaly ve Vietnamu chemické zbraně? Čím pak asi hubily džungli, aby se Vietkong neměl v čem skrývat. Takový malý předchůdce Roundapu,ale melete co ten Rus kde vyrábí.

   Smazat
  5. A už je to tady. Ani osm hodin to netrvalo a už tu máme "chemické prostředky proti civilistům". Ach jo.

   Smazat
 7. Novoroční výprodej: Čína nehodlá poskytovat úvěry USA:

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2019122311156517-novorocni-vyprodej-cina-nehodla-poskytovat-uvery-usa/

  OdpovědětSmazat
 8. Ekonomické oslabení, ne moc času na přípravu, finanční krize, kdy banky mohou selhat! Pondělí 16. prosince 2019.
  Fed nikdy nedovolí bankám selhat, ať už v USA nebo v Evropě ... vytiskne obrovské množství peněz, ale skryje je před veřejností. Japonsko podporuje své zombie banky již 30 let! Fed také vytiskne peníze pro čínské dolarové dlužníky / banky! Pokud Fed nebude chtít zkolabovat finanční systém! To je vždy možnost. To je obvyklé MO Fedu: vyfukujte bubliny a poté je pop. Doufám, že zítra dojde ke kolapsu, ale jsem realista: Fed je mezi skálou a těžkým místem své vlastní výroby a bude tisknout, tisknout, tisknout, dokud se stroj nezachytí ... pokud to někdy udělá, to je!

  OdpovědětSmazat
 9. Nepotěšili jste mne, chemii jsem opustil už na gymplu, ale pamatuji si, že hnojiva a výbušniny mají k sobě setsakramentsky blízko.
  Proto přeji všem lidem, mír a dobrou vůli elit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad pouze dusičnan amonný. Dusičnan draselný pak jako součást černého střelného prachu. Víte někdo o něčem dalším?

   Smazat
 10. Írán je připraven pomoct Sýrii vyvést americké jednotky ze země:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019122511163077-iran-je-pripraven-pomoct-syrii-vyvest-americke-jednotky-ze-zeme/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to bude fuška. Kam vstoupí noha amerického vojáka tam zůstane 1 000 let, spolu s kanystry na ropu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.