Reklama

sobota 14. prosince 2019

Satanovský vyčíslil neočekávané tahy Ruska, které zmařily plány Západu proti němu


Grigorij Jegorov
14. 12. 2019  rueconomics
Rusko za poslední roky realizovalo řadu pro Západ neočekávaných tahů, které zmařily plány USA a NATO. Hovořil o tom politolog Jevgenij Satanovský.
Podle vyjádření experta zlom v zahraniční politice RF nastal po mnichovském projevu Vladimíra Putina v roce 2007. Tehdy, jak tvrdí Satanovský, "Moskva pochopila, že ji nikdo nemá rád a mít rád nehodlá, že žádná rovnost a rovnoprávnost nebude – zadupou a zaženou nás do bahna".


Výsledkem toho byli neočekávané kroky RF: v roce 2014 tak došlo k opětnému sjednocení Krymu s Ruskem. Politolog tvrdí, že to proběhlo "ve vyostřené situaci zítřejší válečné krize". Stejně neočekávaně pro Západ se řešily problémy Ruska na severu a Blízkém východě, kde situace přímo ohrožovala jeho zájmy a bezpečnost.

"Neméně ostrá situace vznikla se Zapolárním vojenským okruhem a Severní mořskou cestou – tam to nebylo lepší, než s Krymem. Za situace, kdy ti už už dorazí Asada a vezmou se za nás, vznikla syrská expedice, která vedla k dost neočekávaným (výsledkům) pro samotné organizátory. Vždyť co se podařilo: dvě základny, S - 400, východní Středomoří a kontrola nad černomořskými průlivy od jihu", řekl Satanovský.

Ochrana černomořských průlivů také zachovala na vysoké úrovni vztahy RF a Kazachstánu, který dodává ropu po dané trase pomocí Transnefti. K dalším tahům Ruska Satanovský zařadil podporu legitimního prezidenta Venezuely Nikolase Madura v době pokusu o převrat, sblížení se s Afrikou, vtělené do summitu v Soči Rusko - Afrika, a také zprovoznění Krymského mostu, výstavba Severního proudu 2, Síly Sibiře a Tureckého proudu. Partnerství s Tureckem politolog rovněž zařadil k neočekávaným pro Západ krokům Moskvy.

"Akce plodí reakci. Probíhají neočekávané tahy. Nějak se ochladilo – tak se muselo makat", řekl Satanovský ve vysílání Vesti FM.

Dříve politolog amerikanista Sergej Sudakov hovořil o vlivu mezinárodních projektů Ruska na snížení globální úlohy USA. Podle jeho vyjádření dirigentská hůlka Washingtonu už není vidět v Číně, Evropě a Turecku díky plynovodům jimi vytvořenými ve spolupráci s Moskvou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Nekdo by si mohl uz i u nas vsimnout, ze lidove prislovi: "panska laska po zajicich skace" je pravdive a ze si je nasi predci nevymysleli jen tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:11 omlouvám se, jsem jen hloupá blondýna, ale nějak nechápu aplikaci tohoto přísloví na aktivní
   nepředpokládanou zahraniční politiku RF v posledních letech.

   Vymazat
  2. 19,27
   Nikdy nikomu nevěřit. Nevěřit svým nepřátelům (i těm potenciálním), tím méně svým spojencům. Jak ukazuje zejména naše minulost, byli to právě naši spojenci, kteří nás dokázali bolestivě praštit.
   Hledáš li pomocnou ruku, najdeš jí na konci své paže.

   Vymazat
  3. Asi jste tou blondýnkou,když se domníváte,že Rusko vede aktivní nepředpokládanou zahraniční politiku.Spíš je jedná o nucenou reakci,na aktivní a nebezpečnou zahraniční politiku USA.

   Vymazat
 2. Rusko, díky za osvobození, díky za mír, díky za zastavení gangsterů za oceánem. Čest vašim padlým hrdinům.

  OdpovědětVymazat
 3. Správně Rusko dělá jen ať přitvrdí na ty dlužníky ze západu nic jiného neplatí rozumněji jen řeči z pozice síly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko si teprve buduje pozici, nejdříve musí ekonomicky zesílit.Kolik let uplynulo od doby,kdy bylo za pana Jelcina hospodářsky na kolenou.
   Je to běh na minimálně střední vzdálenost, rozhodně žádný sprint.
   "Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest."
   Jan Ámos
   Helanov

   Vymazat
 4. Dvojice VVP a VVP, jeden prezident a druhý globální politilog, jsou nejlepší lidé na této planětě. První pro svou obrovskou energii poháněnou láskou k vlasti a k normálním lidem, druhý spolutvůrce KSB a vynikající globálně politický analytik. Projekt národně sociálních států je cestou, která nedovolí zničení ani Země jako životodárné planety, ani lidstva jako kooperujícího civilizovaného společenství. To je naše národně sociální idea. Děkuji všem, kdo obnovují tradice Velké Tartárie, která měla být zapomenuta a vymazána z dějinné paměti. I já patří k nim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro neznalé

   VVP1 Vladimír Vladimirovič Putin
   VVP2 Valerij Viktorovič Pjakin

   Vymazat
 5. Komunisté vyzvali vládu, aby odmítla usnesení europarlamentu přirovnávající SSSR ke Třetí říši:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019121411108138-komuniste-vyzvali-vladu-aby-odmitla-usneseni-europarlamentu-prirovnavajici-sssr-ke-treti-risi/

  OdpovědětVymazat
 6. Starosti mi dělá Polsko, ne Rusko. Obávám se totiž, že svojí rusofobií rozloží V4. Jeniné obranné uskupení které může aspoň trochu oponovat Německo-francouzké nadvládě. Slovensko tu svojí slepici, doufejme, zvládne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď, když UK nebude v EU, je Polsko nejvěrnější americký spojenec v Unii. V4 tím rozhodně nerozloží, naopak. Polska je třeba se držet.

   Vymazat
  2. To je z bláta do louže neboli z deště pod okap.

   Vymazat
  3. Martine,jakože víc Severní aliance,víc výbojů na Středňáku a v Africe,víc strašení Rusů, víc výroby teroristů???
   Aha ;-)
   Helanov

   Vymazat
 7. Málo kdo z našich politiků vzpomene, že dříve něž naše pohraničí okupovalo nacistické Německo, obsadilo Polsko část území bývalého Československa a to oblast Těšínska a část území okresu Čadca. Od našich severních sousedů můžeme očekávat cokoliv. Pro svoje velmocenské regionální ambice jsou schopni rdousit jakoukoliv slovanskou zemi a to včetně rozpoutání válečného konfliktu s Ruskem.

  OdpovědětVymazat
 8. No,ona dirigentská hůlka ještě vidět je,Evropa se hned tak neemancipuje,tady bych byla spíš skeptická.
  Rusko by mělo spíš sázet na spolupráci s Východem,vytvořit východní centrum globální moci.
  Nebude to lehké,Amíkům se role světového hegemona náramně zalíbila a chcípající kobyla nejvíc kope.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko!
   Ta východní spolupráce je nyní nevyhnutná, jinak ta kobyla začne kromě kopání kousat a obsírat vše kolem sebe. Ale do budoucna bych Číně nevěřil ani šikmé oči, protože ke vlastním občanům se již dnes chová jako superorvel (každý má po narození kredit a po každém zaevidovaném přestupku morálky jsou mu strženy body, což představuje společenská omezení a zákazy). Stane li se čína hegemonem, jak se asi bude chovat ke slovanům? Všeho s mírou, toť správné heslo. Bohužel, kde sehnat toho míru?

   Vymazat
 9. Putinovi se podařilo oslabit vnější tlaky. Doma musí ještě hodně bojovat. Pravidelně sledujte Otázky a odpovědi V.V.Pjakina na pravdive.eu
  Poslední jsou z 9.12.

  OdpovědětVymazat
 10. Musím opakovat: USA je nejzločinnější stát světa, nyní na čele s brutálním kapitalistickým diktátorem (ne nepodobný tomu v Severní Koreji), který vydává zákony proti ostatním státům světa, uděluje sankce, zastrašuje, vyhrožuje, rozvrací, blokuje pokrok k míru ve světě. Ono je už dost států, které USA nerespektují, to jen v ČR máme pohůnky, které Trumf ohromuje a klaní se mu (manekýni z ODS, či TUP-ka ...), ale i negenerálové, které nejzločinnější špionážní banda CIA vyznamenala, chtějí honit čínské a ruské špiony(kteří nepotřebují dokumenty o spolupráci)neboť si všechno co se u nás děje přečtou na internetu. A "čučkaři" zatím ani jednoho čínského či ruského špiona nechytili. Jenom blbě provokují. Čína je skutečně zářným vzorem rozvoje své země a rychlým tempem, jakým žádný stát na světě nenapředuje. Čína už nepotřebuje techniku USA, technologicky je na tom lépe než astronomicky zadlužené USA. Bylo to v USA, když se prezident Kenedy chystal odstřihnout vojensko-průmyslový komplex na zabíjení lidí, odstřihnout od ovlivňování vlády USA, tak jej zavraždili a od té doby jsou prezidenti USA loutkami v rukách vojensko-průmyslového, ropného či jiných komplexu? A mrzačí a trestají státy, které nejsou "ochotné dělat to co si přejí USA"....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím naprosto souhlasím.Nutno dodat že USA si ve světě dělá co se jim hodí bez ohledu na právo.Všichni prezidenti až dosud jsou váleční zločinci.V

   Vymazat
 11. Jak USA zničily Británii a podrobily Evropu.

  Marshallův plán byl pro americké nadnárodní společnosti většinou programem sociální péče. Druhou pravdou je, že Evropa a Anglie za tuto finanční pomoc výrazně platily. Teprve v roce 2006 zaplatila Británie konečně poslední splátku z půjček, které jí USA poskytly v roce 1945. Třetí je, že poválečné financování Evropy nebylo primárně pro rekonstrukci, ale jako základ pro drtivou politickou kontrolu, která do značné míry přetrvává dodnes.
  https://beforeitsnews.com/eu/2019/11/how-the-usa-destroyed-britain-and-subjugated-europe-2652550.html

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby EU byla alespoň z poloviny tak schopná.... Naposledy mne dojalo,jak nám USA vnutilo zbraně, které mimo Evropu díky Rusku už nikdo nechce...My tedy převezmeme jejich přebytky...ale co z toho máme?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.