Reklama

sobota 7. prosince 2019

Součást oslav třicátého výročí?

Ilustrační foto
Onlooker
7.12.2019 Outsidermedia
Zdá se, že zásah nejvyššího státního zástupce (taky by se mohl jmenovat jinak než Zeman, pak se to plete) v kauze Ptačího hnízda zapadá do oslav výročí Sametové revoluce. Hned je v mediích další závan bombastických výroků. Ovšem, podíváme-li se na situaci střízlivě, objeví se nám řada problémů.


Hned tím prvním je otázka funkčnosti státních zastupitelství. Pokud se záležitost Čapího hnízda prošetřovala několik let s výsledkem zastavení, je zvláštní, že nejvyšší velitel těch zástupců věc znovu otevře s argumentem nedostatečného prošetření. Je pozoruhodné, že naše novináře nenapadla otázka, jak to asi v tom zastupitelství funguje a jak je organizované, když ten nejvyšší až na konci zjistí, že podřízení (i policie) pracovali nedostatečně a musí pokračovat. Pokud ten nejvyšší nemá pravomoci skutečně svůj ansámbl řídit a kontrolovat průběžně, je v té organizaci (a v jeho zákonném uspořádání) něco shnilého. Pokud nějaké organizace funguje špatně, bývá zapotřebí ji provětrat (a začíná se často od vedení).

Další otázkou je rozhodnutí, že většina podezřelých byla podezření zproštěna a bylo ponecháno jen na dvou z nich. Znamená to tedy, že u té většiny bylo to prošetřování dostatečné a dokonalé, aby mohli být hříchu zbaveni? Jak to tedy, že u dvou prošetřovaných tomu tak nebylo? Nezasahuje tady do právního posuzování i posuzování politické? Někde jsem četl, že na to posouzení měl nejvyšší zástupec ještě týden času, ale tím by Chvilkoví milionáři ztratili jeden z argumentů k manifestování v Den lidských práv.

Neobvyklé bylo i prohlášení nejvyššího, že neříká tak ani tak (aby na jeho slova mohlo v každém případě dojít) a že nesoudí, ale jen požaduje další prošetřování současně s tím, že žádá, aby byla respektována u obou dále stíhaných presumpce neviny. Takže on z prodloužení vyšetřování vyjde jako poctivec, ať obvinění padne, nebo bude zrušeno.

Také nepadlo žádné omezení délky pokračování vyšetřování, což umožňuje, aby se novináři mohli ještě dlouho strefovat do premiéra. Ale že by je napadlo strefovat se do státního zastupitelství pro vnitřní rozpory v rozhodování?

Ve firmě je obvyklé, že v případě, že šéf shledá práci svého podřízeného jako nedostatečnou, bývá dotyčný nedostatečně pracující vyměněn, pokud se sám za svou práci nezastydí a nedá výpověď (nota bene kdyby se o takovém případu bavila celá republika). Zdá se, že v tomto případě se nestydí ani nedostatečně svou práci konající ani jeho šéf.6 komentářů :

 1. Premiér Babiš se cítí být silný v kramflecích tak řekl že abolici od Zemana nepotřebuje. Tak bude mít pravdu a kavárna utře.

  OdpovědětSmazat
 2. Ekonomka Šichtařová o nebezpečí politických neziskovek: Propagují ideologie a tváří se, že jednají ve veřejném zájmu:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120611066576-ekonomka-sichtarova-o-nebezpeci-politickych-neziskovek-propaguji-ideologie-a-tvari-se-ze-jednaji-ve/

  OdpovědětSmazat
 3. Obdivuji AB, já bych se vykašlal na zdejší,žabomyší válku a utrácel peníze na břehu v Ženevě, nebo na jachtě v MC. Nestálo by Čapí hnízdo, které stálo už moč peněz a času, nebyly by koblihy ani řepka, ale byl by klid na dvorečku. Snad je workholik,ale je je fakt vidět že "maká" a nekecá

  OdpovědětSmazat
 4. Tento "knedlík v krku" jim nezaskočí, ten je zadusí!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Kolik let vydržel jako téma Kajinek, odsouzený na tzv. doživotí. Babiš má smůlu, bude zřejmě doživotně trestně stíhán, protože tak je správné, tak to má byť. Radost v očích Norky Fridrichové byla nepřehlédnutelná, když to hlásala. Oni v té ČT už nezvládnou ani nasazení neutrálního ksichtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezvládnou.Hlásky jim vibrují blahem.
   Kdyby v té naší/vaší seděli kočky a kocouři,tak by předli,že by zásobili všechny galanterie v celé EU.
   Helanov

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.