Reklama

pondělí 9. prosince 2019

Sousoší slušných esesáků nebo 5 facek od Franty Nebojsy Pavlu Novotnému?

J. K. Novák
8.12.2019
Pavel Novotný, syn věhlasného Petra Novotného, dá v prosinci hlasovat o pomníku osvoboditelům Prahy, v jeho podání „slušným“ vlasovcům, taky Pražanům ale ne rudoarmějcům. Pavlík by mohl uvažovat i o pomníku-sousoší tří slušných esesáků. Esesačka dala kremroli koncentráčnici. Těsně před Vánoci r. 1944 eskortovala esesačka vězeňkyni z jedné pobočky koncentráku Neuengamme do pobočky jiné. Esesačka se zastavila v bufetu zčásti rozbombardovaného nádraží pro válečnou vzácnost – Schillerlocken, česky kremrole. Několik si jich koupila a jednu darovala vězeňkyni.


Říšský vůdce SS neměl rád střílení Židů. Milujícímu manželovi a otci H. Himmlerovi vadilo střílení Židů pohotovostními jednotkami (Einsatzgruppen), pověřil tedy gruppenführera SS A. Nebela hledáním jiného způsobu zabíjení; výsledkem byla pojízdná plynová komora.

Říšský protektor zlepšil život českých dělníků. Dobrý otec i houslista R. Heydrich zakročil v protektorátu proti keťasení a šmelině a zlepšil příděly jídla a tabáku českému dělnictvu.

Pavel Novotný může zřídit na svém pupku světa pomník Vlasovcům i slušným esesákům. Podívejme se na „slušné“ esesáky a vlasovce v opačném gardu.

R. Heydrich: Padělal důkazy proti vůdci SA E. Röhmovi-údajnému pučistovi zavražděnému v „noci dlouhých nožů“ r.1934. Zorganizoval německý přepad německé vysílačky v Gliwicích (útok pod falešnou vlajkou), po kterém následovalo německé přepadení Polska. Podílel se na vyvražďování polské národní elity podle seznamů sestavených německou menšinou v Polsku – v operacích Tannenberg a Intelligenzaktion bylo zavražděno asi 80 000 až 120 000 Poláků. Předsedal konferenci ve Wannsee, na které bylo– „konečné řešení“ neboli vyvraždění. Židů V protektorátu jej zajímal „český ksindl“ jako pracovní síla pro vedení války (zhruba třetina německých tanků a kulometů se vyráběla v protektorátu) a prosazoval „konečné řešení“ i pro Čechy. Po úspěšné likvidaci českého odboje měl zlikvidovat francouzský odboj. Zda a jak by proběhla invaze spojenců do Francie – den D, toť otázka.

H. Himmler: Střílení Židů mu vadilo, protože i někteří otrlí vrazi z Einsatzgruppen byli z masového vraždění psychicky rozhašení i když pro otupení smyslů chlastali fasovaný alkohol. Himmlerovi se také udělalo špatně, nesnášel krev a pohled na násilí. Organizovat hromadné vraždění mu nevadilo a dokázal přesvědčit členy SS o jejich absolutní beztrestnosti při zacházení s „podlidmi“, naopak vyzýval esesáky k „tvrdosti“. „Podlidmi“ byli Židé a příslušníci pěti slovanských národů, včetně Čechů. Na jeho příkazy vznikly koncentráky Dachau, Osvětim, Březinka (Birkenau), Belzec, Sobibor, Treblinka aj.. Vraždění neozbrojených a nebojujících civilistů ve Varšavě 1944 i jejich deportace do konc. táborů proběhly na jeho příkaz. Snad až 200 000 lidí, 60 tisíc Poláků bylo zaplynováno v Osvětimi.

Esesačka z lágru Neuengamme byla na počátku proškolování na dozorkyni, viděla krajanku a ne podčlověka, a ještě neprošla školou života jako sadistické vraždící bestie, např. Ilse Koch,

Irma Grese, Juana Bormann, Marie Mandl, Hildegard Lächert, Hermine Braunsteiner, Emma Zimmer, Elisabeth Becker, Dorothea Binz, Wanda-Jenny Barkmann, aj.

Vlasovci - podle generála Vlasova, dříve stalinisty, od svého zajetí antistalinisty využívaného nacisty od r.1942 pro propagandu (Smolenský manifest). Himmler se souhlasem Hitlera jej r.1944 jmenoval generálplukovníkem a uložil mu vystavět dvě divize.. Buňačenkova 1. divize ROA byla složena s příslušníků různých jednotek. Známá je 30. brigáda SS (Sieglingova), vzniklá ve Východním Prusku – její členové se dříve účastnili genocidních a protipartyzánských akcí. Známá je i 29. brigáda SS Bronislava Kaminského –RONA – protipartyzánské akce a represe civilního obyvatelstva v Rusku i Bělorusku, Ochotský masakr ve Varšavském povstání, vraždění i ve Francii. Buňačenkova divize měla zhruba 14-15 tisíc mužů, z toho asi dvě třetiny byli bývalí příslušníci 29. a 30. brigády.

Pomoc Vlasovců povstalecké Praze inicioval a zprostředkoval sovětský důstojník, npor. Radolinskij – jak zjistil Pavel Žáček z ÚSTR a podrobně popsal.

Vlasov generál SS - podle textu a poznámek byl generál Vlasov v době pražského povstání v Suchomastech, případně v Rakovníku, ale ne v Řeporyjích. Byl proti účasi divize v jakýchkoli bojích a chtěl ji odvést neporušenou k Američanům. Generálu Buňačenkovi ale nechal volnou ruku k postupu na Prahu. Proti pomoci Vlasovců byla paradoxně ČNR (nejen komunisté), exilová vláda nabádala k opatrnosti.

Pamětní deska Vlasovcům? Už je asi dvacet let na zdi pravoslavného chrámu na Olšanech

Generál Patton byl přivítán v Plzni, již vlastními silami osvobozené, vyhlásil okupační režim a odzbrojil povstalce. Nadřízení mu výslovně zakázali osvobozování Prahy. Výslovně mu ale nezakázali pustit do Prahy ozbrojené české dobrovolníky. Jedni byli odzbrojeni v Plzni, druzí v bodě demarkační linie – na stanovišti Američanů v Rokycanech.

Pražská ofenziva maršála Koněva se netýkala jen Prahy. Vojska útočila ze západu, severu i východu, osvobozeny byly část Polska, Morava a větší část Čech. Ztráty Sovětů, Poláků, Rumunů a Čechoslováků - přes 52 tisíc, z toho 12 tisíc padlých. V okolí Prahy cca 700 padlých. Boje s jednotkami SS 9. Května – 10-30 padlých.

Maršál Koněv si svůj pomník zasloužil. Netušil, že se dvě slovenské divize (50 tisíc mužů) nechají posbírat jako brambory od asi 6 tisíc Němců a pustí Němce do Východních Beskyd. Mj. měl lví podíl na dobytí Berlína a na likvidaci posledních bojeschopných armád Německa. Budapešť obsadil na žádost maďarské vlády – scénář stejný jako v případě USA a banánových republik. Ve Vídni má pamětní desku s poděkováním za postavení mostu. Po invazi do Československa r. 1968 penzista Koněv vyjádřil svůj nesouhlas. Nešpicloval tu. SMERŠ, NKVD Stalin, Berija+Kruglov. Koněv jim nevelel ani jim neradil.

Pavlík, „protekční fracek“, je patrně první východoevropan s židovskými předky, který chce celebrovat spojence nacistů, z nichž mnozí byli zrádci vlasti i podle západních měřítek. Starosta Řeporyjí nemyslí hlavou ale hormony, jistě mu chybí 5 facek do správné výchovy.

Pozn.: Bolševiky nemusím už 50 let, proti židům nejsem zaujatý ale mám rád míru věcí.

20 komentářů :

 1. Jakým zázrakem přežili Novotného(nebo jaké má židovské jméno)židovští prarodiče .WW při německé důslednosti a holokaustu?To mě fakt rozum nebere.

  OdpovědětSmazat
 2. Fakticky, co já vím, plynové komory nebyly vymyšleny, protože by někomu vadilo střílení židů, ale hned na počátku pro psychicky nemocné pacienty a mentální děti. Byl to "logický" krok od plynujících automobilů.

  Jenom drobnost v jinak dobrém článku..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. karpi Opravdu to tak je byly z toho hotoví ono masakrovat celý den děti ženy a starce dá zabrat i fanatikům. Plynové komory vymyslel podřízený hesse v Osvětimi.

   Smazat
 3. Je divné, že Žid Novotný se zamiloval právě do vojáků SS. Kdyby se s některým z nich setkal před rokem 1945, mohl by hovořit o štěstí, pokud by přežil. Možná by ho měl někdo pozvat do Osvětimi, kde skončila značná část jeho etnika v plynových komorách. Vojska SS vraždila Židy bez slitování a dnes jim chce zidovský pohrobek stavět pomník.

  OdpovědětSmazat
 4. S tými 2 divíziami na východnom Slovensku ma to vcelku zaujíma. Ministri slovenskej vlády(Karvaš, Čatloš a zrejme aj iní) pripravovali povstanie, ktoré ale partizáni Veličkom počnúc vyprovokovali povraždením nemeckých civilistov skôr ako to malo mať nejaký význam. Náčelníka GŠ Malára Nemci odvliekli a popravili. Tohoto roku som bol v oblastiach dukelského priesmyku, je tam múzeum...hodil som reč s tamojším správcom. Jednoduché odzbrojenie toľkých vojakov vysvetľoval tým, že Nemci to mali dobre vyšpekulované, prišli počas raňajšej rozcvičky, takže divízie tam boli, ale zbrane boli v skladoch. No, neviem.
  Trápi ma aj otázka, prečo ČA oslobodzovala Slovensko, keď nebolo okupované...Teda pokiaľ to nedosrali spomínaní partizáni.
  Ináč, verte-neverte, vojačikovia, keď dostali rozchod a každý sa nejako vracal domov, boli asi radšej, než keby ich nasadili rovno na front. Akurát neviem, prečo po vojne brali dáke peniaze za "odboj".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že Slovenský štát přišel "osvobozovat" CCCP, jako první, navíc ve společnosti dalších, "velmi" milých lidí.

   Smazat
  2. Během SNP bylo Slovensko na pozvání prezidenta Tisa okupováno nacistickým Německem. To bys bratře Slováku měl vědět, vždyť je to především vaša história.

   Smazat
  3. Slovenská republika uzatvorila s Nemeckom ochrannú zmluvu, aby sa vyhla zániku utvorením spoločnej hranice Poľska s Maďarskom. Ak máte lepšiu alternatívu pre vtedajšie rozhodovanie, sem s ňou. Lebo inak irónia vo vašich príspevkov nedáva zmysel. A to prostoduché odhalenie, že Nemci potrebovali k okupácii Tisovo pozvanie, nekomentujem. Je to to isté, ako pozývanie WZ v 68-om, či US Army po 89-om.

   Smazat
 5. Pan starosta je blb i kdyby byl eskymák. Je mi líto protože já jsem měl tu čest poznat jednoho Žida, který měl rád židovské vtipy a dokázal rozdávat kolem sebe srandu všem, jmenoval se Jan Werich a kdyby byl můj příbuzný, tak budu pyšný. Dnes, kdy sranda zmizela a nahradily ji jen úšklebky, mi pan Werich opravdu chybí.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážený pane Nováku, děkuju za článek a děkuju i za to, že jste mne nezklamal. Proč nezklamal? No protože jste nezapomněl podotknout, že bolševiky nemusíte. To totiž říkají všichni, aby náhodou jim někdo nepřipočetl k tíži, že to (ve vašem případě TO znamená článek o vlasovcích) snad říkají z komunistického přesvědčení, a aby je někdo, kristova noho, nenařkl, že jsou... snad... propána... levičáci. Fuj tajbl! To by snad bylo na věšák!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem si všiml, že je to jakási povinná fráze, něco jako heslo, které pokud by nezaznělo, člověk by byl společensky vyřízen. Špína chlap, vyvrhel který snad by ani neměl morální právo promluvit, ať by byly jeho myšlenky sebeušlechtilejší.

   Já můžu za sebe říct, že politická příslušnost pro mě není prvotním rozlišovacím znakem pro hodnocení kohokoli. Znám i členy ODS, kteří nejsou špatnými lidmi, nic neukradli a nikomu neuškodili. A znal jsem i komunisty, kteří byli lidmi skutečně úctyhodnými. Byli to srdcaři a kdyby dění řídili oni, bylo by na světě dobře. Narozdíl od ukomunistických prospěchářů, kteří když se to na ně vytáhne, tak "bojovali proti systému rozbíjením zevnitř".

   Smazat
 7. Ten pan Novotný je takový asijský tip, vypadá jako Osman, myslí to upřímně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novotný je v první řadě arcisvině. Praha byla vždycky kolébkou Jidášů. To platilo už za Husitů. A když se otočil režim, byli vždycky pomýlení. Dlužno dodat, že ten režim otáčeli především sami pražáci. Mají to holt dobře spočítané.

   Smazat
 8. Tady je ticho po pěšině v září i v březnu, neboť kdo by našim ctěným přátelům vyčítal Mnichov a následnou okupaci. Šetříme si totiž na síly na srpen, kde obratně vynecháme výraz vojska varšavské smlouvy, abychom opět nemuseli upozorňovat na naše současné spojence. No a pak se najde otylý mamlas a v rámci trendu chce vztyčit pomník spojencům A. Hitlera,ale to už tu přeci bylo, ve Vratislavicích nad Nisou byla umístěna pamětní deska na rodném domě Ferdinanda Porscheho, tankového a automobilového konstruktéra a jen tak mimochodem vysokého důstojníka SS. Dokonce zde bylo i muzeum jeho vozů, jen ten Ferdinand chyběl a to z něj měl vůdce takovou radost.

  OdpovědětSmazat
 9. Nejvýznamnějším agentem nacistického abwehru byl německý žid Max Klatt.

  OdpovědětSmazat
 10. " Takto Američané "osvobozovali" Prahu v r. 1945… Toto potvrdila jednou,
  kdesi v diskuzi na internetu, i jedna paní průvodkyně amer.turistů v Praze,
  kdy k ni, po ukončení prohlídky a rozloučení, přišel starší manželský pár, a
  pán se ji představil, jako jeden z pilotů, který bombardoval Prahu a řekl,
  že se nikdy nesměli splést, byl to příkaz, který museli splnit. Nová
  ortofotomapa 1945 Ještě se někdo domnívá, že se spojenci spletli a místo
  Drážďan bombardovali Prahu? Vzápětí titíž spojenci udělali v Praze
  fotodokumentaci... Proč neletěli nad Drážďany, to se spletli podruhé? Viděli
  jste někdy, že by se kost rvala o psy? Historická ortofotomapa na IPRu, z
  roku 1945 zobrazuje letecké snímky focené americkými průzkumnými letadly,
  Toto potrvdila po bombardování Prahy, na tu dobu ve velmi dobrém rozlišení!
  http://pravdive.eu/news/145485/fakta-praha-jako-terc-cislo-61-americky-plan-pocital-s-vyhlazenim-ceska

  OdpovědětSmazat
 11. americky-plan-pocital-s-vyhlazenim-ceska.
  Teď už to neplatí ? SSA náš největší ..přítel !?

  OdpovědětSmazat
 12. Viděl jsem několik fotografií Novotného a mail byl pojmenován "Debil roku". Jsem pro. Takovou cenu by bylo třeba zavést. Též bych ji Novotnému udělil. Já osobně bych ho poslal do té řepy, tam by jeho intelkt našel, myslím si, vhodnější využití.

  OdpovědětSmazat
 13. Už snad bylo řečeno vše. Co zbývá ? Než jen dál očekávat co "dobrého" jestě v Řeporyjském Silikon Valey vymyslí. Doufám, že je nenapadne velikost Stalina na Letné, nebo putovní verze. Proč my zaostalí jim nedarujeme autonomii a naopak brzdíme jejich tvůrčí síly.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.