Reklama

pondělí 9. prosince 2019

Tragedie hříšného doktora

Zdeněk Jemelík
9. 12. 2019   chamurappi
V rýnovické věznici si odpykává dvanáctiletý trest za -mírně řečeno- nevhodné nakládání s podřízenými ženami lékař Jaroslav Barták, kdysi se pohybující mezi společenskou smetánkou jako pstruh v proudící vodě, předseda Lions Clubu, s nímž se rád nechal vyfotografovat kdekdo, kdo něco ve společnosti znamenal. Pád do hlubin postavení vězně byl pro něj velmi tvrdý a zplodil hněv na všechny, o nichž si myslel, že mu k pádu dopomohli. Sám trest dvanácti let odnětí svobody se v jeho věku mohl snadno přeměnit na doživotí.


To nestačilo: dostal se znova před soud kvůli svým opileckým fantasmagoriím, jež zahrnovaly plánování útěku z vězení a vraždy, mučení a vydírání jeho nepřátel. Do věznice měl pro něj přiletět vrtulník, který jej měl dopravit do Polska a odtud soukromý gripen dále do Běloruska. Spoluvězeň recidivista Miloš Levko se pak měl po návratu na svobodu postarat o jeho nepřátele podle přesných pokynů, jež mu poskytl.

Prvním rozsudkem mu senát soudkyně Evy Drahotové liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí n.L. nadělil osmnáct let odnětí svobody. Naděje, že se někdy ještě vrátí na svobodu, se tak oddálila téměř do nekonečna. Měl ale štěstí. Jeho obhájkyně Hana Riedlová umí napsat „gramotné“ odvolání i dovolání, takže senát Evy Drahotové se nakonec spokojil s osmi lety vězení. V této souvislosti ze skutkové podstaty vypustil obvinění z plánování útěku. Ale ani tento „mírný“ rozsudek se nelíbil Nejvyššímu soudu ČR, který vrátil věc na první stupeň se závaznými právními pokyny. Senát Evy Drahotové měl zejména odstranit pochybnosti a nejasnosti o reálném významu jeho zločinných záměrů ke škodě nepřátel .

Podkladem pro jeho odsouzení byly videozáznamy jeho opileckého blábolení, jež pořídil spoluvězeň, recidivista Miloš Levko, na zařízení, skrytém v hodinkách. Aby mu rozvázal jazyk, bohatě jej zásoboval vodkou, za kterou musel platit „nekřesťanské“ peníze. Pan odsouzený se stal obětí intriky, kterou nemohl provést spoluvězeň sám. Určitě se na ní podílel řetěz spolupachatelů. Dodání hodinek do věznice patrně zprostředkovala kaplanka, která asi také obstarávala přísun alkoholu. Není známo, kdo je pak vynesl ven, ale je jisté, že je obdržel tehdejší šéf pražské mordparty plk. Josef Mareš, dnes údajně zaměstnanec Ústavu pro studium totalitních režimů. Ten se pak postaral o doručení jejich obsahu liberecké kriminální policii. Protože o existenci hodinek neuvědomil vedení věznice, umožnil únik recidivisty před kárným řízením za porušení vězeňského řádu. Není známo, kdo byli lidé, kteří hodinky poslali do vězení a doručili je pak plk. Josefu Marešovi. Jak recidivista Miloš Levko, tak bývalý policista Josef Mareš neposkytli soudu dostatečnou součinnost, aby mohl objasnit tyto záhady.

Tento způsob získání důkazů je dle mého laického mínění nezákonný a i když se již tímto příběhem zabývám několik let, dosud se nepřestávám divit poměrům ve věznici, které tento způsob pořízení důkazů umožnily. Divím se i nezájmu Generální inspekce bezpečnostních sborů o podivnou úlohu, kterou v tomto darebáctví sehrál bývalý policista plk. Josef Mareš.

Není bez zajímavosti, že recidivista Miloš Levko se dostal na svobodu, ale záhy jej Okresní soud v Liberci znova odsoudil k nepodmíněnému trestu. Společně s ním si vyslechla rozsudek i vězeňská kaplanka.

Objektivně vzato, senát Evy Drahotové nemohl bez součinnosti Miloše Levka a Josefa Mareše vyhovět pokynům Nejvyššího soudu ČR. Protože jeho myšlení se řídí oblíbenou zásadou trestních soudců „in dubio CONTRA reo“ , nedospěl k laické úvaze, že bláboly Jaroslava Bartáka jsou do té míry výstřední a nerealizovatelné, že přikládat jim význam plánování trestného činu odporuje zdravému selskému rozumu. Místo, aby jej zprostil nesmyslné obžaloby, posunul věc jako horkou bramboru Vrchnímu soudu v Praze, kterému nezbyde, než se sám vypořádat s pokyny Nejvyššího soudu ČR.

Čtenáři se možná budou podivovat, proč se zajímám o osud obžalovaného, který díky své minulosti sympatie nevzbuzuje. Je to tím, že jsem přesvědčen, že každý zločinec má nárok na korektně vedené trestní řízení. Opatření usvědčujících důkazů jednáním skupiny, používající záznamové zařízení, skryté v hodinkách, a složené ze skrytých pachatelů, vysokého policejního důstojníka, recidivisty Miloše Levka a vězeňské kaplanky nelze považovat za zákonné, natož za korektní.
==================================================================================

Internetové vydavatelství Bez vydavatele vydalo mou knihu ŠKŮDCI V TALÁRU. Její obsah je trestí zkušeností a poznatků , postupně získávaných téměř 20 let v půtkách s orgány činnými v trestním řízení, které nekorektním vedením řízení poškozují obviněné.

Kniha je dostupná na http://www.bezvydavatele.cz/book.php?Id=1389

26 komentářů :

 1. No jo lepšočlověk si myslel že může všechno a narazil. Ale to neznamená že by se v base měla vyskytovat vodka a hodinky s nahráváním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:14 Nojo,ale O TO JDE !!! O stav naší justice! Plnou sazbu hned u prvního stání a držet pozice! Pak by se to nemuselo takto plichtit. Hele, mi se shodnem, že Bartáka pověsit za koule by byl adekvátní trest, jen máme jiný názor na prosazování práva. Takže já budu "držet pozice" se svým názorem, vy zase budete "držet pozice" se svým, no a je po problému. :-)

   Vymazat
  2. milane Však máme shodný názor vím o co jde takové provokace by se neměli trpět.

   Vymazat
 2. Pane Jemelíku, ve vší účtě, jestli podle vás je Barták ve vězení tragedie, tak já mám jiný názor. Jediné možné opravné řízení by snad předpokládalo psychiatrické vyšetření.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barták je psychoň a kdyby se měl pan Jemelka za něj po ev.propuštění zaručit, tak by to neudělal.
   Neudělal by to nikdo,kdo má zdravej rozum.
   Helanov

   Vymazat
  2. Barták za mřížemi rozhodně tragédií není, ale zato jí jsou způsoby které byli použity a skutečnost, že je to možné. Dosaďte si za konkrétní jméno Barták bezejmenného obviněného, někomu nepohodlného a jaký obrázek vám z toho vyjde?

   Vymazat
  3. 12:33...Tady se asi neshodnem,nevidím problém v tom,použít proti zákeřnému šmejdovi zákeřné prostředky.
   Helanov

   Vymazat
  4. Nojo, neshodnem. Já mám v prdeli Bartáka, napařil bych mu doživotí, ale nemám v prdeli stav justice. A právě to mě děsí. Pakliže zákeřné prostředky budeme tolerovat u šmejda, stane se to časem územ a než se nadějeme, budou se používat paušálně. Víte co bych bral? Stalo se krátce po hadráku v LTM věznici. Hovado typu páně Bartáka znásilnilo dceru pracovníka vězeňské služby. Hovado bylo vypátráno, zadrženo a vzato do vazby. A pak hovado někdo zneživotnil. Kdo? To se dodnes nevypátralo. A je fuk, zda ten bachař či kdo to byl, byl také z rodu hovad. Tak se měl dotyčný vyřádit na něm, ale ne na dceři. Takže bych bral, kdyby sviní někdo sedřel krupon zaživa, ale neberu tento způsob. Tož tak.

   Vymazat
  5. 17:55...Neshodnem.Mně se naopak líbí,že justice nešla na ruku členovi smetánky (jak je jejím dobrým zvykem), ale ještě mu přisolila.
   I když to bylo patrně nekorektní.
   Justice může konat z různých pohnutek nefér,tentokrát proti těm pohnutkám nic nemám.V tomto jednom případě.
   Helanov

   Vymazat
  6. Kdo urci ,kdo je zakerny smejd?Lidove hlasovani nebo zakon?Nezakonne prostredky jsou proste nezakonne.Tecka.Drayfuss byl v ocich nekterych take smejd a Slansky take.Justice nesmi konat nefer v zadnem pripade.Je to tak tezke pochopit?Myslite hlavou nebo opacnym koncem ?

   Vymazat
 3. Pan Jemelík posuzuje ten případ asi spravedlivě,ale já s tím rozsudkem docela souzním.
  Ten tvor je prase,na které není žádná lázeň dost horká.
  Dalo by se i říci,že tentokrát justice- výjimečně- ukřivdila tomu,kdo si to (aspoň v mých očích) hodně zasloužil.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:30 Pan Jemelík to zřejmě vidí optikou pana Dalíka, pokus o úplatek bezmála půl miliardy, směšný finanční trest, za dva roky venku. Výkon "trestu", údržbář v penzionu bez dohledu. Přeci byste nechtěli, aby byl v tom vězení věčně. Takže pan MUDr Barták by mohl, bez dohledu, někde dělat doktora, třeba gyndaře, aby moc netrpěl, když už musí být v tom "vězení", kde je zřejmě k dispozici bar.

   Vymazat
 4. Máme my to ale kriminály, když si v nich mohou odsouzení opilecky tlachat. Nějak se mi ztrácí rozdíl mezi pobytem "tam" a "venku". Možná, že oni mají lepší přístup k lékařské péči. Taky nechápu, proč by starší člověk nemohl dostat delší trest, argument o doživotí je na hlavu. Čím budu starší, tím mohu dělat větší alotria s nadějí na menší trest, tak aby to nebylo, vzhledem k věku, doživotí ? To je legrace??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:18 Hm... Třeba proto, aby ta debata byla výživná. A to ona zase je

   Vymazat
 5. Než hájit práva toho darebáka, je na místě se zamyslet, co vše lze v tomto zločinném, demokratůrském systému s "nezávislou" justicí a s vrcholnou policejní zvůli, ještě pardonovat.
  A pak, že tu nelze objednat trestní stíhání nepohodlných lidí.
  No, hlavně že se všichni máme dobře...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tovíže jde! Proto také na to pan Jemelík upozorňuje! Abychom byli v obraze, co vše je u nás možné. Lidi, nejde přece o Bartáka!

   Vymazat
  2. Vždyť o tom p.Jemelík píše Mlho!

   Vymazat
  3. 12:49...Chápu že nejde o Bartáka.
   Akorát mne zaráží,že si pan Jemelík vybral na demonstrací justiční zvůle zrovinka tak nechutné individuum.
   Helanov

   Vymazat
  4. Zrejme Holanovo nemate o pravnich zasadach ,tahnouci se uz od antiky ani ánunk.Jeste ze byl pred 2000 lety vyvinut jakystakys pravni system.I tak jsme prosli v tech 2000 letech obdobimi,kdy rozhodovali o byti a nebyti lide jako vy.Tenhle je nechutny,ten nezaplatil prispevky,tak nic.

   Vymazat
 6. Švédská církev otevřeně oslavuje Sodomu a Gomoru rouhavým LGBT oltářním obrazem:

  http://svobodnenoviny.eu/svedska-cirkev-otevrene-oslavuje-sodomu-a-gomoru-rouhavym-lgbt-oltarnim-obrazem/

  Obyvatelé oblastí dříve zvaných SUDETY by měli být ve střehu. Starosta Řeporyjí ve své prudérnosti poodhrnul roušku tajemství:

  http://svobodnenoviny.eu/obyvatele-oblasti-drive-zvanych-sudety-by-meli-byt-ve-strehu-starosta-reporyji-ve-sve-prudernosti-poodhrnul-rousku-tajemstvi/

  OdpovědětVymazat
 7. Jak píše autor článku, a také někteří v diskuzi,
  opravdu nejde o toho Bartáka!
  Jde o poměry, které už teď, a je to stále horší, umožňují kriminalizovat kohokoliv.
  Orgánům činným v trestním řízení nesmí být takové trestuhodné praktiky umožňovány!
  Protože to, že se o nich mluví v souvislosti s takovým Bartákem znamená, že se dějí i v případech, o kterých se nedozvíme a kdy trpí třeba i nevinní lidé!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:09 Tak si vzpomínám na jistého Dr. Sládka, který byl zašit, aby mohl být zvolen ten správný prezident. Pokud si pamatuji nějakou významnou odezvu to tehdy nevyvolalo.

   Vymazat
  2. Sládek byl zašit že šlechetných pohnutek,aby zvítězila pravda a láska :-)))😎
   Helanov

   Vymazat
  3. 16:22 Pravda a láska vítězí ve většině ložnic, aniž by kvůli ní musel jít někdo kukat. Nehledě na to, že výsledky jejího vítězství nejsou tak drtivé.

   Vymazat
 8. Bývalý policejní náměstek Houba má podezření k případu švýcarského účtu: spolčení detektivů, státních zástupců a magistrátu.
  http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/kdo-zametl-janouskovy-miliardy-ve-svycarsku.A120807_181510_pozice_74463
  Zlodějská prasata Kellner, Železný, Ronald Lauder, Petr Dvořák, Jiří Šmejc sehráli Čechům divadélko, že Železný prý vzal Lauderovi NOVU, a Česká republika musela zaplatit Lauderovi/jim arbitráž 10,7 miliardy korun (353,4 miliónu dolarů), za údajné zmaření Lauderovy investice v televizi NOVA! Kellner dotáhl celou transakci na konci roku 2004, kdy očištěnou NOVU prodali zpět do rukou Ronalda Laudera a jeho mediálního holdingu CME. Hodnota transakce nikdy nebyla zveřejněna, ale podle důvěryhodných zdrojů na ní PPF vydělala asi 8 miliard korun. Soupis politicko justičních všiváren je velmi rozsáhlý. Ani Klausova podrazácká amnestie to vše nepostihla !
  https://byznys.ihned.cz/c1-54567970-zelezny-postavil-tiskarnu-na-penize-ktere-ho-znicily-nova-ma-zlata-leta-za-sebou

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.