Reklama

neděle 29. prosince 2019

V OSN byla přijata ruská rezoluce pro boj s kybernetickým zločinem

29. 12. 2019 lenta
Valné shromáždění OSN přijalo Ruskem navrženou rezoluci pro boj s kybernetickým zločinem. Jak oznamuje Ruská informační agentura Novosti, pro její přijetí hlasovalo 79 zemí, proti se vyjádřilo 60, dalších 33 se zdrželo. Mezi odpůrci rezoluce byly USA, které prohlásily, že dokument "podlomí mezinárodní spolupráci ve věci boje s kybernetickými zločiny, zatím co je třeba zesílené spolupráce".


Zástupce stálého představitele Ruska při OSN Genadij Kuzmin zase sdělil, že speciální výbor, o němž se v rezoluci hovoří, uskuteční v roce 2020 první zasedání v New Yorku za účelem shromáždění co největšího počtu zemí. "Rezoluce přímo předpokládá, že budoucí speciální výbor musí vzít v úvahu výsledky práce vídeňské skupiny expertů v souvislosti s kybernetickou zločinností, jejíž zprávu očekáváme v příštím roce", dodal diplomat. Uskutečnění zasedání je naplánováno na srpen.

Rezoluce předpokládá, že Valné shromáždění OSN zřídí speciální mezivládní výbor expertů, zastupující všechny regiony, píše agentura. Struktura se bude zabývat zpracováním mezinárodní konvence o obraně proti použití informačně-komunikačních technologií se zločinnými úmysly. Spoluautory dokumentu je spolu s Ruskem dalších 47 států.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Dovolím si komentovat , že jde o velice důležitý dokument pro všechny! To je jedno, že jsou USA proti!Nakonec astronomicky a nesplatitelně předlužené USA dnes představují ekonomickou a politickou "rakovinu" pro celý svět! Rusko a Čína jsou dnes vedoucí fundamenty světa a jak tak koukám poslední roky, nedělají to špatně! Někdo musí velet a USA už to nejsou, ztratily přirozenou autoritu! Putin je dnes v USA velice populární, více než jejich vlastní, "rozkravákovaný" Trump!!! To se ale u nás nesmí napsat!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen jsem zvědavej, jak se na to první zasedání v New Yorku ruští zástupci dostanou. (Narážím na "US embargo udělování víz Rusům".)

   Smazat
  2. 12:57 Putina mimo několika málo zemí nesnáší celý svět,USA už vubec ne, proč tady sprostě lžete CHUDÁKU!

   Smazat
  3. 12:57 Nezdárek, Brouku Pytlíku! Zase jste jukal ze zábradlí na ČT?

   Smazat
 2. Skvělá věc aspoň usa nebudou moc beztrestně kyberneticky útočit na jiné země proto také jsou proti.

  OdpovědětSmazat
 3. A co mopslík USA, Česká republika?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je vrtichvost ze silným mandátem, před kterým se třese celý svět.
   lada

   Smazat
  2. V ČR stačí hackeři a nepůjde nic.

   Smazat
  3. 13:07 Biska, Petříček, Honibrk a Chvilky na tom už makaj, jak je vidět z ofiko médií, kde se sice dozvíte, co si podle vědců obléknout na první rande, nebo že v Ivanovicích hořela chatka - zajisté světohybné události - leč o tomto svorně mlčí.

   Smazat
 4. Kolik už bylo podobných rezolucí a nedodržují se,hlavně USA a Izrael.

  OdpovědětSmazat
 5. https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2019/2506433.html Argentina výpadek proudu
  https://www.youtube.com/watch?v=Nft1JLhd8vk 12.03.2019 Kto vyhadzuje do luftu venezuelské elektrické rozvodne?

  OdpovědětSmazat
 6. Ruská kybernetická zločinnost prošpikovala celou Evropu a nyní budou vydávat nějaká prohlášení.
  Ruská licoměrnost nezná hranic!

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak USA nemohou už utočit kyberneticky na někoho jiného ale i jím Rusko vypne media které bez důvodně haní Rusko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.