Reklama

neděle 1. prosince 2019

V Rumunsku se naplno odhalují manipulace z krvavé revoluce roku 1989

Poprava N. Ceaucesca a jeho ženy Eleny
MESSIN
2.12.2019 Messin
Zatímco ve východní Evropě roku 1989 vcelku nenásilně padaly komunistické režimy, trochu jiný průběh měly revoluční události v tehdejším Rumunsku. V televizi se kromě strašidelných záběrů (dětských!) mrtvol vytažených z márnic, falešně označovaných za oběti Ceausescovy tyranie, hovořilo i o tajemných teroristech, a údajných Ceausescových „sirotcích“, kteří se jako démoni vynořovali z úkrytů (i kanálů) aby dále bojovali za starý komunistický režim.


Španělský autor Ignacio Ramonet ve své knize Tyranie médií z roku 1999 tyto mnohdy vymyšlené zprávy považoval za účelovou snahu ukázat, že komunismus nebyl tak neškodný, jak mohly naznačovat někdy až „sametové“ průběhy revolucí ve zbytku východní Evropy.

I když se později většina těchto fám nepotvrdila, včetně té o 60.000 mrtvých, či partyzánské činnosti „desetitisíců agentů Securitate“, přeci jen dost mrtvých zbylo. Ovšem nyní se začíná ukazovat, že převážný počet úmrtí měla na svědomí podivná klika kolem pozdějšího prezidenta Iona Ilieska. Ten je ještě se dvěma dalšími osobami nyní čerstvě obviňován z velmi závažných zločinů právě během krvavého převratu z roku 1989. Mimo jiné je mu připisována smrt 862 lidí. Zatímco Ceausescovi z tohoto množství přísluší „jen“ 200.

Iliesku založil Frontu národní spásy, která v Rumunsku po revoluci a zrychlené popravě Ceausesca a jeho ženy převzala moc. Právě on byl jedním z lidí, na které bývalý prezident nevěřícně zírá na videu těsně před popravou. Nyní se ukazuje, že Iliesku se svou klikou stál v pozadí „rozsáhlé diverzní a dezinformační operace“, která vyvolala v zemi psychózu a zmatek a Ilieska vynesla do čela státu. Z těch doslova pár našich médií, co věc zmiňují, se mnoho více konkrétního bohužel nedozvíte.

Stačí ale zabrousit například na Le Monde, kde se dále píše o „zločinech proti lidskosti“ a vyvolání „psychózy poznamenané bratrovražednou palbou“. Operace měla umožnit Frontě národní spásy „získat moc a legitimitu v očích lidí“. Podle obžaloby byla „součástí operace i poprava Nicolae Ceausesca a jeho ženy Eleny“. Číslo 862 mrtvých 2.150 zraněných bylo přitom podle „původní verze přitom připisováno záhadným „teroristům“ bojujícím na straně Ceausescovy vlády“. Tolik informace z francouzského Le Monde.

Uvidíme, jaké informace se k nám z nyní zahájeného procesu s 89letým Ilieskem ještě dostanou, ale informační deficit by rozhodně zasloužil napravit. Iliesku spolupracoval jak s odpadlíky z KGB tak s americkou tajnou službou a plánoval vojenský převrat na přelomu roku 1989/90. Ovšem už nyní se nám začíná rýsovat obvyklý temný vzor práce tajných služeb při zapojení do různých převratů, ale i konfliktů v rámci občanských válek. Úmyslná střelba speciálních jednotek do vlastních lidí za účelem vyvolání patřičné reakce doma i v zahraničí.

Messin


Zdroje: 

42 komentářů :

 1. Nekde jsem cetla,ze to tam bylo krvave, protoze tam nemeli ruske vojenske posadky.Takze asi diky bohu,ze u nas byly

  OdpovědětSmazat
 2. Umyslna střelba do vlastnich lidi...co to připomína.

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak furt to samé do kola „demokratické" převraty akorát co si z toho dědka vezmou má to za pár.

  OdpovědětSmazat
 4. „Ať Rusové vidí, jak to v Česku vypadá 30 let poté, co nás předali Američanům.“ Petrov odpálil bombu k tyjátru Novotného:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120111040306-at-rusove-vidi-jak-to-v-cesku-vypada-30-let-pote-co-nas-predali-americanum-petrov-odpalil-bombu-k/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sputnik patří Rusku takže je to tam jen samá propaganda, zdá se mi že i BIS řekla že to tam je samí proruský výmysl.

   Smazat
  2. Ad 8:05- četl jsi vůbec někdy něco ve Sputniku? Uvažuješ vlastní hlavou nebo za tebe mají myslet čučkaři? Ty jim věříš?

   Smazat
  3. 8:05 - krom jiných médií čtu denně i Sputnik, ale zatím jsem tam na žádnou propagandu - pokud pominu fotky propagující ženský půvab - nenarazil. Pouze a jen na informace. Oproti těm našim, oficiálním, nepotrefené ideologií. *** Hele 16:06, co máte se sebou za problém? Nebo jste jenom blbec?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Omylem jsem vymazal koment pro 8.05 je treba cist vse, nejen Sputnik ,kdo necte tak se pta stale jako
   debil na trivialni veci a otravuje Vencu dotazy na urovni one zname 4 tridy pomocne s maturitou.Jako v tom vtipu: Pane Kohen co ze delaji ? Ale obchody, za 5 koupim za 50 prodam ,a protoze nejse, zlodej ,tak mne ty 3 % uplne staci Roubicek ,vedej?
   Achtung!!! to je z televize ,zadna antisemi Vaclave

   Smazat
 5. Pokusím se o nemožné, aby pan Václav Dvořák nám podrobně vysvětlil změnu v podmínkách diskuze. Pokud jsem je přehlédl prosím o odkaz. Pokud "admin" a NR nemá na cenzuru vliv, budu považovat jejich nemožnost přímé odpovědi a vysvětlení za jejich "nemohoucnost vyššímu vlivu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné deklarované podmínky diskuze se.tu nezměnily. Kdo si založí svůj účet na Google, může diskutovat.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, asi si nerozumíme. Když je něco odstraněno autorem, tak kdo je ten autor? Pisatel článku, komentáře nebo cenzor NR, vnitra?

   Smazat
  3. Když je napsáno: "Tento komentář byl odstraněn autorem", tak byl ten komentář byl odstraněn autorem.
   To vám říká systém Blogger.

   Smazat
  4. Prošel jsem zpětně diskuze a skutečně objevil v jednom vláknu dvojí cenzuru. Pod původním "odstraněno adminem" bylo dále i "odstraněno autorem". První zásah je jasný (NR), druhý přisuzuji systému Blogger. Budu jen rád, zmizí li vulgarita, nikoliv pestrost. Dávám to na vědomí IT s otázkou, zda se mohu přihlásit i z jiných účtů než Googlu, předem děkuji.

   Smazat
  5. Jestliže v diskuzi se do sebe dali dva sprosťáci, nebo se dva náckové doplňují, mažu oba. Proto je v jednom vlákně víc zásahů redakce. Nevím jestli se vykázání nevychovaných či zvrhlých lidí říká cenzura.Myslím, že to není adekvátní slovo.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Zkusím to ještě jednou pane Dvořáku. NR má plné právo mazat kohokoliv i bez příčiny, to akceptuji. Nemám nic proti mazání "adminem". Já se ptám, kdo maže pod "autorem"? Také NR nebo Blogger? Zatím si překládám "mazače" jako "automatický regulátor" od Googlu.

   Smazat
  8. PS. ten mi nevadí,za určitých podmínek také, jako síto ale mám rád pravdu.

   Smazat
  9. Pane Povolný, ten, kdo dává svůj příspěvek do diskuze je jeho autor, takže když se rozhodne, že se mu příspěvek nezdařil, nebo že se netrefil do příslušného vlákna či z jiných důvodů se rozhodne svůj text smazat a smaže ho, zůstává po něm "stopa" v podobě oznámení "Tento komentář byl odstraněn autorem".

   Blogger resp. Google nemaže a to ani skrytě. On jen čučkaří, sleduje nás, sbírá data, a to převážně pro reklamní zacílení. Samozřejmě že spolupracuje, ostatně jako každá jiná americká firma, s administrativou USA včetně tajných služeb. Protože však nejsme zločinci ani nechystáme revoluci, mohou nám být podobné aktivity ukradeny. Kdybychom trpěli paranoiou, nemohli bychom dělat vůbec nic.

   Smazat
  10. Děkuji pane Dvořáku za snahu. Viděl jsem celá vlákna, která se "nepovedla", dokonce i letitým tapetářům. Chci doufat, že máte vše pod kontrolou.

   Smazat
  11. Proto je dobré najet na "Pd Zprávy ze světa - Právě dnes" a vybrat si z nabízených asi 30 titulů - od leva přes střed až po pravo. Sputnik je tam mimochodem až jako poslední. Libo-li, můžete se pokochat deníkem N, nelibo-li třeba Hospodářskými novinami - jak je ctěná libost. Nejlépe ode všeho něco a ještě lépe stejnou zprávu na více listech a pak to porovnat. Tož tak, jak říká Tereza.

   Smazat
  12. Milane, to nestačí. Měl byste vždy vzít v úvahu i tendenci/zaměření zdroje, z kterého informaci čerpáte, protože pravda není "někde uprostřed|". Pravda je tam, kde je.

   Smazat

 6. Jen ať Dvořák neplodné sprosťáky bez identity maže. Bez toho tady ta diskuze zanikne a o to jim jde. Kdo se bojí pod svůj názrr podepsat tak tady nemá co dělat. Dvořáku je potřeba všechny ty zbabělce Unknown vyfiltrovat a nepustit do diskusí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Slávku, vždyť i vy jste anonymní. Copak to nechápete? Jakej Slávek? Proč se nepodepisuje třeba Mirek, nebo Rebeka? Nebo Starosta?

   Smazat
  2. Mažu pouze takové lidi, které byste i vy ze svého domu jako nepříjemnou návštěvu vyhodil: rasisty, nácky, sprosťáky, zvrhlíky, tapetáře, žvandy a podlé lháře, kteří pomlouvají a napadají redakci či autory.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 7,19
   Ynteligent promluvil!!!!

   Smazat
 7. na mainsrtrýmu si taky se skrytou identitou nepodiskutujete.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážení kdo jste při zdravém rozumu, k čemu je dobré plácání uvedené slovy Odulý cenzor Dvořák ...?
  Takže mazat, mazat a zase mazat.
  Doporučuji a prosím.
  Možná, že se ten básník potom odhodlá napsat něco s hlavou a patou a nikoli onen volný verš...
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 9. Pamatuji si fotografii dětských mrtvolek (tzv. obětí agentů tajné služby Ceausescovy vlády) zveřejněné v MF akčními mladými českými novináři, kde bylo jasně vidět šití po pitvách na patologii. Mrtvolky daly z nemocnic na jednu hromadu a hned byl argument o nelidském režimu. Ti novináři co do MF psali jsou kde? U Bakaly, u Jandy na BIS? To co jsem viděl já museli vidět a znát i oni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen dovětek: do doby událostí v Rumunsku byla MF pro mne nejlepší tiskovinou, se skvělými titulkáři - tím vším se mi zhnusila-

   Smazat
 10. Snad se brzy dočká odsouzení i ten hnusný a odporný parchant Gorbačov?! V Ruské Federaci už se na něj šije obžaloba a hodně lidí tam volá zcela oprávněně po trestu smrti pro tohoto neskutečného grázla, který v zájmu pindostánu, alias tz. "usa" zničil SSSR! Však se tato obluda už z Německa zdekovala do pindostánu ke svým chlebodárcům, o kterých tento pacholek ví, že ti jej Ruské Federaci NIKDY k potrestání nevydají! V Německu si tak jistý nebyl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gorbačov měl pouze 2 možnosti: za hromadu peněz postupně položit SSSR a celý soc tábor.
   2. zemřít i se svou rodinou ....

   Smazat
  2. 18:09 A to jako usuzujete z čeho? To je prostě taková vaše "myšlenka" že? Ono by to tak sice teoreticky mohlo být, ale pak existuje minimálně tucet jiných způsobů a důvodů, proč se věci vyvíjely tak a ne jinak.

   Smazat
  3. Amerika měla zákony před občanskou válkou (3 federální zákony) - Nyní máme SLAVES & STATUTES (MILIONY STATUTES = Enslave / vražda / genocida AT WILL) Atentát na prezidenta Lincolna poskytl dostatek chaosu, aby nahradil suverénní republiku "Spojených států amerických" s cizineckou korporací "United States Inc", která operovala kriminálně, aby dosáhla maximálního zisku, ukradla náš národ, ukradla naše nerostné bohatství, plody naší práce, a to; vraždu, znásilnění a mučení našich dětí a všech, kteří bydlí v Americe. Totéž se stalo každému národě na Zemi za různých okolností a v různých časech. TRUMP .
   https://www.youtube.com/watch?v=22Y7wEQviks
   10 zabitých prezidentů
   Trump se stane americkým velikánem až tehdy, kdy se odhodlá zemi a světu odhalit dvě velké americké lži: a) američtí astronauti na Měsíci nikdy nepřistáli, b) mrakodrapy byly dne 11. září 2001 demolovány samotnými Američany jako záminka pro napadení dalších států ve světě. Snad to udělá po svém znovuzvolení a snad to i přežije.

   Smazat
 11. Mazání a cenzura!
  Dva pojmy odlišného obsahu, ale...mazat znamená odstranit z diskuse nějaké příspěvky (lhostejno či hrubiánské, výhružné nebo lživě manipulační).
  Cenzurovat, znamená odstraňovat (mazat) z diskuse či veřejné platformy příspěvky popisující více méně pravdivě obsah diskutovaného tématu (události, problému, stavu), protože pravda je v každé době považována za největší zločin. Mezi těmito dvěma aktivitami je tak uzoučká hranice (často i klikatá), že přiřadit něco k mazání či cenzuře je pro laika téměř nerozlišitelné. A toho využívají manipulátoři a lháři k záměně významu cenzura - mazání. Proto doporučuji zásadně necenzurovat a pokud možno nemazat!
  Je to těžké protože trolové a volové jsou schopni a často i osobně angažování k rozbití jakékoliv diskuse o sociálních nebo přírodních problémech. Existují dvě metody jak mazat transparentně, vlastně tři (třetí je kombinací prvních dvou).
  1) mazat a zdůvodňovat, (což je výchovné, ale nedůvěryhodné)

  2) nemazat, ale přemisťovat troloviny do speciální strány či adresáře a umožnit na ni vstup opětovným přihlášením. Komu stojí zato hrabat se ve sračkách, ten to udělá, ať má důvod libovolný (zvědavost, sounáležitost, hloupost). Navíc existuje možnost veřejné kontroly příspěvků izolovaných v ZOO a jejich případná rehabilitace, pokud se časem ukážou pravdivými a informačně podstatnými. Takže metodu 2 považuji za pregnantnější a výchovnější (omyly jsou lidské), aneb jak říkával můj otec blahé paměti "je to lidský a není to vždycky!".
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký, šíleně nasraný valašský staříček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne je treba si uvedomit ze zde nejsme na strankach verejnych ,dotovanych statem z dani. Toto je privatni web a majitel si muze delat co uzna za vhodne (me vymazal spoustu comentu) ale ani jsem se nedivil, cili mnoho zbytecnych slov dedecku
   PS Vadi mne ze maze Starostu neb to je recesista a ma pravdu ,to bych Vencovi zazlival

   Smazat
 12. Zapoměl jsem do výčtu ještě 4-tou možnost, prostě se na mazání, cenzuru či nějakou izolaci vykašlat a děj se vůle boží. Doufat, že se diskutéři zorientují pravdivě, správně a nedají se strhnout k nenávistným projevům. Z některých diskusí na NR ale plyne, že tato možnost je absolutně kontraproduktivní a končí heslovitými, vulgárními a násilnými obojstrannými reakcemi. Nazvat je diskusí je trolí propagandou.
  ďuro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyzkoušeli jsme všechny varianty, které popisujete a které nám systém Blogger dovoluje. Kdybychom nechali diskuzi jen tak plynout, stane se smetištěm, na které nikdo z vás nebude chtít vstoupit. Stačí jeden či dva psychopati a je po diskuzi. Bohužel, kvůli nezralým a vyšinutým individuím se musí v diskuzi neustále uklízet.

   Smazat
 13. 20:44!
  Děkuji za poučení. Já jsem hlupák ze staré školy, a proto jsem se domníval, že na NR a další alternativě jde o věc (o principy lidství, o pravdu a morálku) a že provozovatelé vebu, ale i přispěvkáři a podpůrci to cítí stejně. Že jsme všichni na jedné lodi alternativy a máme elementární soudržnost v šíření našich představ o světě, jako dobrém místu k životu člověka. Chápu, že každá sranda něco stojí, zejména v korporátním fašismu a protentokrátu, ale každý dle svých možností (někdo vládne slovem, jiný znalostmi, další logikou a někdo schopností poskytnout platformu). Bez libovolného ohnivka (článku řetězu) by nebylo za co tahat a nepohnuli bychom se z místa. Své podněty jsem neuvedl proto, abych se dozvěděl, že si je mám řešit na svém vlastním vebu (který bohužel nemám, jako většina přispěvatelů NR). Proto považuji váš argument za majetnický (obdoba lobingu v parlamentu) a tudíž nepatřičný.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.