Reklama

sobota 28. prosince 2019

Věšťba z Vinohrad: Bude vojna veliká


Jiří Jírovec
28. 12. 2019
President Zeman poslal našim bojechtivým jasný signál. Neříká ani tak, ani tak (kdo se v něm vyzná), ale asi možná nepojede do Ruska. Špacírka se změní na maršálskou hůl a ukáže směr nach Osten. Výpad na cizí území by byl z politického hlediska nešikovný. Musíme se tedy modlit, aby Putina osvítila zloba a přišel ztrestat předměstského nýmanda a pomstít několik soch.


Putin možná má imperiální choutky, ale ještě jich nedorostl. Je totiž zajatcem ideologie, která mu znemožňuje uznat, že USA mohou být světu vzorem: Skutečná velmoc se totiž nikdy a za nic neomlouvá. Platí to pro Panamu i Srpen 68, Irák i Vietnam, Libyi i Syrii nebo Kosovo a Afghanistán. Omluva totiž nechá danou událost otevřenou námitkám, že byla falešná nebo nedosatečně hluboká.

Reakce Ruska na nevládní provokace z Prahy dokazuje, že se nechová jako sebevědomá velmoc.

Nenechá psy štěkat a nejde dál. To vzbuzuje naději, že se náš útok změní v bohulibou obranu naší země.

Doma, když chceme, na cizáky stačíme.

Bitva u Domažlic 1431 je jedním z pilířů našich obranných tradic. Křižáci ze IV. výpravy tehdy měli 100000 bojovníků (mezi nimi i budoucí milé krajany), kdežto Prokop Holý chabých 40000.

A přesto: Stačilo na buzerplacech natrénovat chorál "Kdož sú boží bojovníci" a križáci uprchli.

Tradice užití angažovaného umění obživla, když český muzikant Kocáb pobrukováním chorálu nebo jiného hitu vypoklonkoval ruská vojska za hranice. V našich kořenech je síla. A pak, co Čech to muzikant.

Katolická církev již Husovi celkem odpustila, že se nechal svévélně upálit upálit, aby ji rozvracel.

Putinovi se tedy může chorálem postavit sám Duka, podporovaný ze zákulisí Halíkem a možná i vatikánským Františkem.

Všelidovou obrannou akcí bychom odčinili Protektorát a navázali na pokrokové tradice našich dějin. Na otázku "kdy jindy než teď a kdo jiný než my" odpovídají naši generálové výmluvou. Vozová hradba prý je děravá a v richtiku bude až potřebné dokoupíme. Možná v pětiletce páté.

A tak se chce říct: Myslete na chorál, malověrné zelené mozky. Ten jediný slibuje naději na vítězství. Jinak se naplní vinohradská věšťba.

26 komentářů :

 1. Pane Jírovec.
  Netlačte na Putina,orel much nelapá.
  Putin si počká až se tady poperem,pak nám nabídne kůrku chleba a bez boje zvítězí.

  OdpovědětSmazat
 2. V první řadě, nenapadá mne jediný důvod, proč by chtěl Putin expandovat do Evropy. Kdysi byla Evropa nositelem bohatství. Kde ty loňské sněhy jsou. Přehlídka zadlužení jednotlivých zemí, kdy jsme my, se 44% HDP státního dluhu, vzorem hospodárnosti pro většinu ostatních, je přehlídka idiocie většiny Evropanů. Protože pokud jim jejich lídři takovéto hospodaření dávají za příklad prosperity a oni tomu věří, není to nic jiného, než názorný příklad duševního úpadku.
  Tak že si to shrňme. Státy cugrunt, obyvatelstvo převážně líné a debilní, suroviny vyčerpané a vyrábějící stále méně.
  A nyní mi někdo napište jediný důvod, proč by po nás Rusové měli toužit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde to dnes žijeme. Bývalý komunista a agent STB Štětina o morálce káže. Prase z Řeporyjí za podrbání za uchem od velkého Sama plivne na sochu Koněva. Měl jsem chuť zajít dnes na demonstraci u sochy Koněva, a tam ho nakopnout do zadku, a nebo alespoň dát mu jednu po držce, ale viróza mi v tom zabránila. Připravovaná plaketa pro agentku STB a významnou komunistku Chramostovou, to je také pěkná síla.

   Smazat
 3. O MZ si myslím svoje,s tou neúčastí na trachtaci v Rusku to zas jednou silně přepísknul.
  Slavit něco smutného (což srpen 68 byl) mi přijde...no,prostě blbé.
  Navíc počátkem devadesátých proběhla dohoda,že už se nebude rejpat ve starých věcech.
  Ten komu vyhovuje vytahování starých křivd je hňup.
  Pan prezident mne zas jednou zklamal,jsem nemile překvapená.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vytahování (a zveličování) starých křivd vyhovuje těm, kteří touží po válce. Tak to bylo, je a bude.

   Smazat
  2. Pan PREZIDENT Zeman pronesl jako vždy velice uvážlivé a vše říkající poselství z patra. Svědčí o tom většina kladných komentářů a nesouhlasů s negativci. Nesouhlasící občané buď jeho slova vůbec nepochopili, nebo to jsou placení provokatéři a vlastizrádci. Všeho dočasu PRAVDA zvítězí !

   Smazat
  3. 19:23...Je to divné...
   Přijde mi to, jakože mu Kmoníček slíbil návštěvu v oválné pracovně.
   On je ješita,cítí se spřízněn s Trumpem...
   Jinak si to salto neumím vysvětlit.
   Helanov

   Smazat
  4. Pan prezident mne zklamal už tehdy, když v šábesdeklu devotně stepoval u zdi nářků a strkal tam jakýsi papír. A totéž po něm za rok opakoval Babič. Zkrátka jsme Gojimové někteříale vědí co je jejich povinnost, aby si uchovali pozici a úřad.

   Smazat
  5. Kulisák Havel se projevil hned po zvolení prezidentem.
   Krátkými kalhotami dal najevo světu komu bude sloužit.
   Tento slib jako jediný neporušil. Kancléř Trautunberk na něj dohlížel- oba se báli Sorose.

   Smazat
 4. Hmmm Pan Jírovec se skutečně předvedl "čecháčkovský" model jemně krytý malou rudou vlaječkou v pozadí a nenápadným máváním vlaječky s mnoha hvězdičkami - co kdyby.
  Už zase radíme, jakby, coby, ..... už dokonce vsunuje Putinovi do úst (nebo spíše do hlavy?) co a jak, co kdyby...
  Vždyť ten Putin se o nás ani nezmínil (dost pečlivě sleduji dění v Rusku a nic jsem tam z jeho strany nepochytil).
  Domnívám se, že autorovi výše uvedeného článku tak trochu uniklo, že Putin zvýrazňuje především pro občany Ruska co se děje v Evropě - že výrazně HNĚDNE - "...tito potomci plivou na vaše otce a dědy co za tuto "svoloč" nastavovala krky.
  Obracet se na husity je velice chválihodné (co do hrdinství), ale to už je asi všechno, pak už to bylo, nevím jak to říci slušně, všechno!
  Proboha, na co si to autor hraje! Vždyť jsme hotel ve střední Evropě! Navíc v Evropě, která je snůškou BANKROTÁŘŮ.
  Že mu tak trochu nevadí, že jeho spoluobčané už hajlují a na tribunách nosí tralaláky, oprašují, opravují a znovu budují hroby náckům atd. atd. policie, prokuratury, soudy NIC! ...... a prožívají ty neskutečné hrůzy r.68, kdy půl národa profičela spojeneckými krematorii a v hrdinství potomků husitů zpívali "Ktož sú...".
  Ono udělat si pořádek ve svém baráku to je jiné kafe, než se stát kritikem toho "obrovského sídliště" tam na východě. Oni si tam pořádek dělají! Za to tady je takový chlív až je to neskutečné a navíc nám ten chlív už vlastně ani nepatří a ještě sekundujeme (naši EU poslanci už i pro to hnědnutí hlasují).
  Pokora, pokora, .... modlit se, aby nás z toho čurbesu zas někdo vysekal!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Zaměřme se na ten hnůj, co pokrývá naši vlast a ukažme, že si dokážeme poradit s těmi proradnými hajzlíky, dědici a potomky protektorátních zrádců, konfidentů a udavačů.

   Smazat
 5. Vím že jsem volil menší zlo a president svoje levicové voliče už nepotřebuje. Tak ať tam nejede no víme co bylo i den osvobození 9 května kdy ještě umírali Český vlastenci a sovětský vojáci.

  OdpovědětSmazat
 6. Neblbněte, lidi. Prezident do Moskvy pojede, řekne Putinovi od plic svoje, hlavně mu vysvětlí, že dělají Rusové blbost, když se nechají provokatéry vtáhnout do sporů, které v konečném důsledku slovanské národy vzájemně odcizují...

  OdpovědětSmazat
 7. Vzpomeňte, co udělal Zeman před 5 léty. Do Moskvy vyvezl devadesátileté veterány, na přehlídku je nepustil a nechal se je dívat na televizi na hotelu. On sám také na přehlídku nešel, jen kdesi za kremelskou zdí položil k jakémusi památníku květiny. Moc si ho tam nevšímali. Dopadl by doma lépe, kdyby nikam nejezdil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. V tom letadle byl také doktor Rajko Doleček, kterému muselo být trapně.

   Smazat
 8. „Nacistický Moloch rád opět ochrání Evropu před židobolševiky i menševiky, stalinisty a leninisty, marxisty, komunisty, socialisty, ale jako vždy, něco za něco, bude požadovat lidské oběti. Židé už v Evropě skoro nejsou, ale jako druhý chod kdysi Moloch dostal slíbené Slovany. A Moloch nezapomíná. Slované ano?“ konstatoval Schneider.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019122811177428-bezpecnostni-analytik-schneider-varoval-pred-hnednutim-evropy-nacisticky-moloch-nezapomina-slovane/

  OdpovědětSmazat
 9. Lidičky, napište mi někdo, jak je možné, že VŠECHNY státy jsou zadluženy. Který je tedy ten generální věřitel. Čína? Nebo státy dluží soukromníkům? A jak se jmunuje? A on ten soukromný super věřitel nemá státní příslušnost? Žeby to byl Číňan?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na začátku Bůh stvořil Zemi. Všechno ostatní je made in China.

   Smazat
  2. Oficiálně jsou nejčastěji věřiteli států banky. Banky jsou vesměs akciovými společnostmi a zde se nám vlastnická struktura začíná mlžit. Rockefeller a Rotschild jsou pouze dvě známá jména. Odhaduji, že za nimi stojí ještě několik desítek dalších, pro nás bezejmenných, kteří žijí v mediálním stínu, ale ve skutečnosti ovládají světovou ekonomiku i politiku.
   Vyjímku tvoří pouze Čína, která má banky státní.

   Smazat
  3. a to je důvod proč Čína tak "jede". Státní banky neprovozují lichvu, jedou na přiměřený zisk nutný pro svoje zdárné podnikání.Pracují na stát jako svého "vlastníka" a nemají kam ulívat přebytečný kapitál než ho vracet zpšt státu, kterému patří. U nás není státní ani ČNB, i když se tak jmenuje. Šafáří tam bankovní rada "nezávislých" (na našem státu ovšem) guvernérů ( jak americké, že ano?) kteří si v podstatě odhlasují cokoliv, a nikdo jim do toho nesmí zasáhnout. Viz zlato.. čárymáry fuk a je v prdeli.

   Smazat
  4. Jsou pouze 3 státy jež nemají CB -nejsou pod přímou kontrolou židovských bankéřů a nejbohatšího státu světa Vatikánu. Jinak zadlužené jsou všechny státy světa.Vzpomeňte si na J.F.Kenedyho který chtěl SSA vymanit z dluhového otroctví-byl zabit. Egypt v čele s Kadáfím chtěl pomocí zlatého dináru vymanit Afriku z dolarového otroctví. Byl svými dlužníky /Francie,Itálie-NATEM/ ZABIT. Země se životní úrovni vyšší než v Německu proměněna v trosky různých klanů.

   Smazat
 10. "....kapitalistické vlády jsou kontrolovány největšími bankami, přestože existují "demokratické" parlamenty. Parlamenty ujišťují, že právě ony kontrolují vlády. Ve skutečnosti to však vypadá tak, že složení vlád předem určují a jejich činnost kontrolují největší finanční konsorcia. Kdo by nevěděl, že v žádné kapitalistické "zemi" či "velmoci" nemůže být utvořen kabinet proti vůli největších finančních es: stačí jen provést finanční nátlak - a ministři letí ze svých křesel jako splašení. To je skutečná kontrola bank nad vládami, přes domnělou kontrolu parlamentu. ....."

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.