Reklama

úterý 10. prosince 2019

Větva

Ladislav Větvička (Větva)
Jan Hruška
10.12.2019  OstrovyJaniky
Zamrzí mě, když chytrý člověk začne z ničeho nic plácat. Proto si dovolím napsat následující řádky, které jsou reakcí na malou část článku „Propagandysti všech zemi, rušti aji češti- však vy vite co…“, který vyšel na Protiproudu.


Československé legie nemohly zradit císaře pána. Přestože vládnul většinou mnohem zodpovědněji než dnešní demokratičtí politici, za celých šedesát let mu nestáli Češi za to, aby se dal korunovat. Nebyl tedy král český a co je nám do císaře římského. Ostatně dovedete si představit, že by Rakousko – Uhersko bylo po válce obnoveno; jakou šanci bychom měli o dvacet let později proti zfašizovaným německojazyčným spoluobčanům?

Mimochodem: Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že Rusové nasazují legiím psí hlavu hlavně proto, že hrdinným Ruským vojákům vyprášily kalhoty, kdykoli si o to řekli.

Pražské povstání snížilo možnosti německých vojsk přejít do amerického zajetí. Tím snížilo vyhlídky plánu tyto jednotky obrátit pod vedením USA zpátky proti SSSR. Tento plán nebyl příliš reálný, ale u zelených mozků člověk nikdy neví. Právě proto měli sověti tak za zlé generálu Kutlvašlovi, že německé jednotky, opevněné v Praze nakonec propustil bez těžkých zbraní na západ.

Nad zrádcovstvím Vlasova nebudu mudrovat. Důležité mi připadá, co se neříká. K pražskému povstání se přidala malá část Vlasovců a ti podle svědectví očitých svědků, které jsem sám slyšel hledali hlavně čestnou smrt v boji.

České vládní vojsko nebylo nasazeno do bojů proti SSSR, ani když byla situace Německa zoufalá. Hitler věděl proč, ale Větvička to ví líp.

Český národ neměl po tři sta let vlastní vůdce. Proto se naučil v kritických situacích jednat koordinovaně i bez nich. Tím častěji byl poté zrazován těmi, kteří se během akce vůdci stali. Stalo se to už legiím, když je jejich velitelé zapletli do ruské občanské války, do které jim nic nebylo. Ještě víc jsme to viděli po roce 1989. No a průběžně se to projevuje špiněním vlastního národa, ve kterém se tak vyžívají malí čeští intelektuálové.

47 komentářů :

 1. Jo a ty co špiní náš národ dnes budou zas vyřvávat v práglu protože chtějí moc a Český národ zničit.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Hruško, Vy byste mohl psát častěji, máte výborné postřehy.
  A pan Větvička, trochu se bojím, aby se nestal obětí své popularity. I když píše velmi lehkým perem, neměl by teď začít i vážit s příliš lehkou myslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím,že pan Větvička to má srovnané v hlavě až moc dobře.
   Nalít si čistého vína nepovažuji za špinění národa.
   Helanov

   Smazat
  2. Souhlas s Vladou a panem Hruskou. Tentokrat Vetvicka hodne mimo jal fakticky, tak komentarem

   Smazat
 3. Včera v Obecním domě v Praze proběhl slavnostní vánoční koncert, který organizoval ministr obrany ČR Lubomír Metnar ve spolupráci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem,
  členy Jednoty ČsOL Praha 2 a válečnými veterány z 2.světové války.
  Akce byla pečlivě připravena a zabezpečena. Zúčastnili se ji vybraní hosté, většinou vedoucí činitelé některých důležitých státních institucí v oblasti bezpečnosti státu.
  Kromě ministrů obrany a vnitra byli přítomni Jaroslav Kubera, Pavel Rychetský, Lenka Bradáčová, František Bublan, za katolickou církev Dominik Duka a mnoho dalších
  významných osobností. Některým z nich byla udělena cena MORÁLNÍ AUTORITA arm. gen. v.v. Emila Bočka.
  Gen. Boček je jednou z nejvýraznějších dosud žijících osobností z 2. světové války. Bojoval nejen na Západě, ale i na Východě. Je to také blízký spolupracovník
  Ludvíka Svobody. Po skončení války v r. 1945 spolu vytvářeli armádu nového typu na základě Košického vládního programu. Oba potom byli persekuováni.
  V posledních letech si gen. Bočka začali přisvojovat politici, kteří straní jen Západu a donutili ho, aby oceňoval lidi, kteří si to podle mého názoru vůbec nezaslouží.
  Proto také na tuto akci nebyli pozváni ani prezident, ani exprezident, ani předseda Poslanecké sněmovny, ani premiér, a řada dalších vlastenců.
  Já v tom vidím nebezpečné politické hrátky lidí, kteří směřují k vlastizradě.
  Premiér má hned takové tři ministry (Petříček, Hamáček, Metnar). Metnar je z nich nejnebezpečnější, protože nejurputněji hájí zájmy NATO, Sorose a Němců.
  Ikdyž mu většina odborníků doporučuje nekupovat americké vrtulníky, odjíždí do USA dokončit kontrakt, který naše daňové poplatníky přijde neskutečně draho.
  Metnara přirovnávám k Luboši Dobrovskému, který naši armádu zdecimoval nejvíce.
  Pokud se premiérovi nepodaří zrekonstruovat vládu parlamentní cestou, mohou nás zachránit jen nové volby, odchod z EU a NATO. Vyzývám vlastenecké strany a hnutí,
  aby k tomu dali Babišovi mandát.

  OdpovědětSmazat
 4. Facebook mi tento článek nepřijal. Prosím o zveřejnění.

  OdpovědětSmazat
 5. "Jakou šanci bychom měli proti zfašizovaným německým spoluobčanům"...Toť otázka...Kdyby se R-U nerozpadlo,možná by nenastoupil Dollfuss,možná by nevznikl austrofašismus a možná by většina Rakušanů nepodpořila anšlus.
  Ale to jsou jen takové úvahy nad kanálem,stalo se,co se asi stát muselo.
  Když je někdo zahnaný do kouta,chová se jinak,než ten,kdo sedí na koni.
  A vedení 1.republiky si myslelo,že sedí na koni.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rakousko-Uhersko zničili pangermáni, kteří naše prababičky a pradědečky vtáhli do imperiální války, která zavinila smrt statisíců a ohromnou bídu. V té chvíli už na pouhé reformy v rámci mocnářství si nikdo ani nevzpomněl. Snad jen Karel I, ale to už bylo pozdě. Ono "kdyby" v historii neplatí.

   Smazat
  2. Helenko!
   Na koně posadili masaříka Wilson a jeho judaji ekipa a to z těchto důvodů:

   1) rádoby ukončili I. světovou totálním ponížením Německa na úroveň agrárního státu (o výpalném anglánům nemluvím)
   2)už v době jakobínských košů na náměstích judai věděli, že v počátku 20. století rozpoutají 1. světovou a pokud se nepovede rozparcelovat Rusko tak vzápětí II. světovou (takových Adolfů platili neúrekom)
   3) pokud by ani II. nedopadla měli v záloze III. světovou ke dni 1. 7. 1945 pod plánem NEMYSLITELNÉ


   Představa, že vládci světa čekají na odezvy soupeře a pak se rozhodnou k nějaké odezvě je velmi naivní. Vládci mají šachovou hru rozehranou dle mimoňské (božské) teorie ne na několik tahů, nýbrž na několik partií dopředu.

   Abych byl jako Pidsulský tak vám prozradím, že III. světová bude, ale my o tom nebudeme ani tušit. A nebude jaderná, nýbrž genetická a energetická (občas se pokochejte pohledem na jasnou oblhu, zamřížovanou chemohajzly (proti těm Gréta ani nešpitne - dementka)!

   Smazat
  3. ĎT - píšete ničím nepodložené hlouposti. Hlavně, že je to proti Židům,že?!

   Smazat
 6. Novotný velebí vlasovce. Chce věšet. Schörner: „Čechy je třeba držet v bázni před pánem!“

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019120911080814-novotny-velebi-vlasovce-chce-veset-schrner-cechy-je-treba-drzet-v-bazni-pred-panem/

  OdpovědětSmazat
 7. Prezident Donald Trump před dvěma lety konvertoval k judaismu, podle úředníka Bílého domu, který poskytl rozhovor CNN, jakož i bývalému úředníkovi ministerstva zahraničí Davidovi Goldbergovi.
  Známá jako „Isabel“, zaměstnankyně Bílého domu, odhaluje, že Trump také věří, že syn ze zákona Jared Kushner je Mesiáš, nebo Moshiach, a že oba sdílejí plány „zničit“ Skalní dóm a znovu postavit židovský chrám v Jeruzalémě.Henry Ford kdysi řekl: "Isolujte 50 nejbohatších židovských rodin a zastavíte všechny války na světě"... Byl H. Ford hlupákem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zdroj?K té konverzi Trumpa?
   Helanov

   Smazat
  2. Samozřejmě žádný není. To jsou jen fantazie antisemitů.

   Smazat
  3. Zdroj bude asi niekde na aeronetu, tam sa teraz schádza ich "výkvet" a portál festovne potápajú.

   Smazat
 8. Česká společnost nám začíná hnědnout. Nebo alespoň ta hlasitější a viditelnější část. Bohužel, následky ale poneseme všichni a myslím, že po právu. Neb jak se říká,"Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje". A tak se nám z mnohých viditelných stávají fašisté, prokazatelně šířející národnostní nesnášenlivost. Tu jsou jejich nepřátely Rusové, jinde zase Číňani. A společnost mlčí. Jí se to přece netýká. Nejsou přece ani Rusy, ani Číňany. Tak že až přijde odezva, budou čučet stejně, jako čučeli Němci, z jejichž podpory a nezájmu vzešel Hitler.
  Obávám se, že už to nepůjde zastavit.

  OdpovědětSmazat
 9. Větva se skloňuje podle vzoru fatva?

  OdpovědětSmazat
 10. https://www.arfa.cz/demonstrace-milion-chvilek-nejde-o-babise-ale-o-benesovy-dekrety-v-sazce-je-majetek-za-stovky-miliard-sudetsti-nemci-v-pozadi-protestu/
  https://aeronet.cz/news/video-pavel-novotny-to-dokazal-v-rusku-rozdmychal-mohutne-proticeske-nalady-objevuji-se-prvni-utoky-proti-ceskym-turistum-v-moskve-provokater-pavel-novotny-vyprovokoval-zirinovskeho/

  OdpovědětSmazat
 11. Dobry.Az na ten obdiv k čsl.legiim.V Rusku maji na triku cele vyvraždene vesnice.Dalsi vec,o ktere se nesmi mluvit protoze se nyni nehodi do krámu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně že se nezištně postarali o carské zlato ;-) Borečkové!
   Helanov

   Smazat
  2. O tom carském zlatě, to je přece pouhá pomluva, žádný fakt.

   Smazat
  3. 15:44...Je to možné.Ale zlato se nenašlo.
   Na to že se legionáři pohybovali v cizině byli poměrně akční.
   Helanov

   Smazat
  4. Pane Dvořáku!
   S tou klasifikací pomluva bych byl opatrný!
   Je mi 72 let a když mi bylo 15 let chodil jsem ke spolužákovi podívat se na rybičky a zahrát si šachy. Jeho stařičký otec byl legionář, který se vrátil z Ruska v roce 1923 přes Vladivostok, Jokohamu, Sant Frencisko, New York a Hamburk. Vyprável nám neskutečné příhody z Ruska, mimo jiné jak na severním srázu Bajkalu odstřelili poslední dva vagony vojenského vlaku a ty spadly ze srázu do jezera. Důstojníci legií pak na zastávkách magistrály šířili dezinformaci, že jim do Bajkalu zahučelo 10 vagonů, naložených stovkou tun carského zlata. To zlato dojelo po magistrále až do Vladivostoku a tam se nalodilo na lodi s legionáři. To byla jeho poslední stopa. Pochybuji, žeby nám ten staříček tenkrát lhal. Komunisté by ho za tyto informace určitě nepotrestali.

   Smazat
  5. Jedna paní/pán povídala/povídal.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku!
   Ten jeden pán byl stařík, který vzpomínal na své zážitky a neměl důvod je přikrášlovat nebo vylhávat. A na rozdíl od vás byl přímým účastníkem děje. Nechápu proč snižujete jeho výpověď na úroveň žvástu. Nebo snad snižujete důvěryhodnost mého příspěvku? Spolužák, (syn toho staříka) ještě žije a pokud potřebujete doložit má slova, tak to určitě rád učiní (byl tenkráte rovněž přítomen). Nasazovat psí hlavy, zlehčovat cizí výpovědi na žvást, odkud že si to pamatuji? Zklamal jste mne.

   Smazat
  7. O zlatě!
   Koncem 19. století koupily USA od Ruska Aljašku za nějakých pár milionů dolarů ve zlatě. V Ruských archivech je druhopis této "obchodní smlouvy", z obsahu kterého plyne, že se jedná o dohodu o pronájmu Aljašky na 99 let, což by odpovídalo ceně i zájmům Ruska. Zlato vezla do Ruska nějaká obchodní loď, která cestou ztroskotala a tak Rusi utřeli po židovsku. Nedávno , údajně tuto loď našli hledači pokladů a světe div se, žádné zlato v ní nebylo.
   A 15. 3. 2014 přistál v 03:30 v Kijevě vojenský speciál USA a naložil 42 tun okrajinského státního pokladu ve zlatých ingotech a skýtský zlatý poklad návdavkem. Panamský průplav si pronajali amici na 99 let a po skončení pronájmu obsadili Panamu, šoupli presidenta panamy do kriminálu a bylo vymodleno. Američti kovboji rabují zlato po celém světě (Malajzie, Mali) jenom u nás nemusí. Naši banstleři jim ho rádi vyměnili za bezcenné emerické dluhopisy. Je to zvláštní, ale kde je veškeré zlato světa. Když Andělka požádala obamu o vrácení germánského zlata, málem čelila inpíčmentu. Když požádal o vrácení slovenského zlata Fico (minulý měsíc), tak má obratem na krku žalobu za rasismus (souhlasil s výroky jiného poslance o romech). Takže na zlato jsem opatrný, někdo je po celém světě sbírá a zásoba nikde.

   Smazat
 12. Ke gen. Kutlvašerovi pravím, že udělal dobře, neb myslel na Prahu a občany. V opačném případě by při bojích se sovětskou armádou byla Praha mnohem více poničena a mnoho lidí by zbytečně zemřelo.

  OdpovědětSmazat
 13. To chce klid. Od rána do večera špiní všechny demokratické sračkomety Babiše a ANO válcuje šmejdy a ti jsou zoufalí. Hlavně nechodit nikam jinám, jenom k volbám.

  OdpovědětSmazat
 14. Nějak nevidím světlo na konci tunelu. Všechny politické strany jedou podle notiček. Občas si některá zaremcá, ale stačí vyjet mezi soukmenovce do Bruselu a je nalazeno. Mít v programu vystoupení z EU, či NATO si netroufne nikdo. Je hezké, že Babiš sice nechce přijímat přerozdělené migranty, ale ti se ho pochopitelně neptají na souhlas. Mezi SRN a ČR si mohou šmajdat jak chtějí a s německými dávkami jsou tu bozi. Pokud mají německé občanství tak je vymalováno definitivně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto není jiná možnost než volit SPD,která už je větrem ošlehaná a neskočí nikomu na špek.
   A hlavně kdo přežije vlastní smrt,ten mívá dlouhý život.
   Hlavně další Černochy na palubu nebrat ;-)
   Helanov

   Smazat
  2. Vy jste to kostěji trefil na hlavičku- na to neupozorňuje ani SPD.

   Smazat
  3. 15:12... Protože je to každému jasný.
   A nemá smysl to rozebírat,Schengen je PRO VŠECHNY ostatní strany svatej grál.
   Helanov

   Smazat
  4. 15:24 Každému je to jasné, ale v žádné debatě jsem neslyšel, že by se někdo ohradil proti blábolům, že my migranty nepřijímáme. V Řecku, Itálii atd. "vyrobí" ročně mraky nových občanů EU, aniž by věděli o koho jde /to jsou ti 15 letí vousáči/a ti se mohou usadit kde chtějí. My je tady samozřejmě přijmeme, po té, co bylo jejich vniknuti do Schengenu, někde v tramtárii, zlegalizováno. A to nemluvím o těch co jsou tu jenom na špacíru.

   Smazat
  5. 16:01...Tak to je jasný,že když je nepřijmeme dobrovolně,tak jim rozdaj evropské pasy a máme smolíka.
   A KTERÝM z nich je rozdaj je asi taky jasný.
   V sousední nonstop pákistánské večerce je hotové učňovské středisko pro pákistánský dorost.
   Po krátkém zácviku-cca 3-6 měsíců vyrazej do terénu budovat...Ách jó.
   Funguje to tak už nejmíň 1/4 století.
   Ale co s tím?Ofiko jsou to patrně Britové,nó...
   Helanov

   Smazat
  6. 17:39 Řešení by bylo, ale ten kdo ho vysloví nahlas je promptně prohlášen za debila. I když EU údajně není jako RVHP a tak je možno ji opustit. Ovšem za podmínek ne nepodobným jako po prohrané válce a takoví jsme byli přátelé.

   Smazat
  7. Mám pocit, že se snažíme i když poctivě řešit najednou mnoho problémů. Některé spolu souvisí a některé ne. Promiňte, ale problém okolo carského pokladu, necítím jako prioritu k okamžitému řešení. Dva problémy které spolu těsně souvisí,v jednom jde o naši 5.kolonu a její tlak na likvidaci Benešových dekretů a v tom druhém jde o migraci a reformu EU (nebo CZExit). V obou případech mi připadá nevhodné nepočítat s ANO, SPD, Trikolorou možná i pofiderní ČSSD a KSČM. Nejsme v cukrárně a nevybíráme si dorty ke kafi, tak neohrnujte nos. Ve vztah k EU, by bylo možná vhodné počkat, jak dopadne BREXIT a pak se pokusit společným tlakem V4, zreformovat EU. Možná by se našli i partneři do diskuze např.FR.IT. Náš singl odchod z EU nevidím moc schůdný ani hrdinný, řada korporací a bank by si na nás ráda smlsla. Buďme realisti a neblbněme, hujeřiny nechme jiným a hlavně nelézt z louže pod okap.

   Smazat
 15. a nebyli náhodou čeští legionáři, kteří se přidali k ruské občanské válce z každého pohledu cizí agresoři? a že by tak prášili kalhoty? proč teda nakonec byli rádi, že byli rádi?

  v každém případě je od Ruska velkorysé se o jejich hroby starat a dokoncem to už rozum zlstává stát, povolovat stavbu nových pomníků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Legionáři chtěli rychle z Ruska pryč. Ale Trockij je chtěl nechat odzbrojit. Narazil.

   Smazat
 16. 16:01 Jak píšete: Karavana i u nás jede dál.
  https://www.arfa.cz/sokujici-rozsudek-v-ceskych-skolach-se-smi-nosit-muslimsky-hidzab-zalovana-reditelka-skoly-se-zhroutila-jeji-podporovatele-se-bouri-prezident-zeman-reditelce-kohoutove-loni-udelil-vyznamena-za-boj/

  OdpovědětSmazat
 17. To, co rusové vyčítají legionářům je právě jejich zapojení do Intervence.
  Plán Nemyslitelné zavrhli právě vojenští velitelé. Byl to hlavně politický plán W.Churchilla a "spol.".
  Pražské povstání bylo i proto důležité, že Němci při ústupu likvidovali výrobní podniky, sklady a důležité objekty. Velmi mnoha destrukcím bylo zabráněno po celém území Čech a Moravy doslova na poslední chvíli buď odbojem, partyzány či "nečekaně rychlým" osvobozením. Němci ostatně prakticky do posledního možného okamžiku i popravovali své vězněné "budoucí" možné protivníky.
  Vlasovci se rekrutovali z části z těch, co nenáviděli Sovětský svaz, z části z těch, kteří tak viděli jedinou možnost přežít. Často jim bylo nabídnuto zařazení do stavu ROA a nebo jít na druhou stranu (doslova a do písmene). Přesto, pokud mne paměť neklame, nedal Vlasov dohromady ani dvě početně plnohodnotné divize.
  Vlasov zradil de facto přímo v boji, kdy měl vést svá vojska u Leningradu.
  Pokud se nepletu tak to byl někdo z českých kolaborantů, kdo navrhoval vytvoření vojsk z Čechů. K.H.Frank však Hitlerovi toto nedoporučil a argumentoval právě přeběhy českých vojáků za První světové války na ruskou stranu.

  OdpovědětSmazat
 18. Už je to tady, Řeporyje sochu budou mít. !! ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novotného holú riť? To by bol pomník tak na ich úrovni. :D:D:D

   Smazat
 19. Jano, souhlas a v tom případě pošlu i příspěvek. Slovenské mamičky, chytrých cerek mátě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.