Reklama

pátek 13. prosince 2019

Zelenský předložil "formuli budoucnosti" pro úspěšný rozvoj Ukrajiny


Maxim Panov
13. 12. 2019    rueconomics
Ukrajina může dokázat celému světu, že "nemožné je možné", prohlásil prezident Vladimír Zelenský. Svou "formuli budoucnosti" vyložil časopisu Nová doba. Svět v roce 2020. Hlava Ukrajiny hovořila o svém vidění budoucnosti země v pěti důležitých bodech, z nichž hlavním je dosažení míru. Bez navrácení vězněných osob a míru na území státu nemůže být žádný rozvoj, soudí Zelenský. Na druhém místě v seznamu podmínek se ocitla efektivnost a průhlednost "pravidel hry, závazných pro všechny". Sem přiřadil spravedlnost soudů, vítězství nad korupcí a rovnost každého před zákonem.


Dále následuje získávání investic. Pro toto je třeba "odstranit nepotřebné regulace". Ty silně brzdí rozvoj podnikání, podotknul prezident. Čtvrtým bodem ve "formuli budoucnosti" je kvalitní digitální, finanční, vzdělávací, medicínská a komunální infrastruktura v zemi. Vždyť to pomáhá občanům úspěšně žít a rozvíjet se. Na poslednímu místě seznamu je reálná, nikoli deklarativní lidovláda.

Vladimír Zelenský souhlasí s tím, že Ukrajina zatím nereflektuje na globální lídrovství ani ve vojenské, ani v teritoriální sféře. Odpovídajícího postavení nedosahuje ani průmyslový potenciál, ani těžba nerostného bohatství. Země se však může stát "nejdynamičtěji se rozvíjející zemí na světě".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. aha? samo tohle prohlášení je deklarativní blábol jednoho komika který sám nevládne, ale je ovládán. Až to rozjede tak budeme pozorně sledovat jak mu to jde. Zatím jen ....slova,slova,slova... (Hamlet, kralevic dánský)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mluvíte o sobě, Vy komiku. Hlupák, který
   o sobě mysli, že je chytrý...... Takový umyl.

   Smazat
  2. Ale Ukrajina má opravdu dobré předpoklady pro rozvoj. Jen by musela využít své přednosti. Tou prvou je spolupráce s bohatým ruským sousedem, který je schopen ji ochránit, odebrat její zboží i prodat jí levně suroviny. Druhou je pořádek v ukrajinské justici, státních úřadech a vypořádání se s korupcí. Třetí podmínkou je spolupráce se Západem na podkladě vzájemné výhodnosti. Bohužel ani jedna z uvedených podmínek není v současné Ukrajině splnitelná. Je tomu tak především proto, že se země vydala cestou nepřátelství s Ruskem. Kooperace se Západem, která není vyvažována Ruskem, vede jen k dovozu šmejdů do země a současně omezení vývozu levnějšího zboží nízkými limity, aby levné zboží nemohlo konkurovat tomu evropskému. A k tomu všemu utíká z UA každý, kdo je jen trochu schopnější. Ukrajinců je mi líto, ale mnohé si zavinili sami, takže si to budou muset také sami odtrpět.

   Smazat
 2. ... a pak ještě počkat, až přijde i kouzelník

  OdpovědětSmazat
 3. Já myslel, že i komunisti svoje ideály poněkud upravili. Ale jak koukám, leckdo zaspal dobrých 200 let!

  OdpovědětSmazat
 4. To co prohlašuje komediant Zelenský patří mezi ustanovení Charty OSN, tedy nic nového. Jen je to nutné respektovat a prosazovat( nejen na Ukrajině). Bohužel v situaci v jaké je Ukrajina, tedy je ovládaná zájmy USA proti Rusku, asi žádný pokrok nelze očekávat. Kdo by si nepřál mír a spolupráci, respektování lidských práv?

  OdpovědětSmazat
 5. Odtrženost j-elit je čím dál větší. Co to zkusit tak, že by aspoň jeden týden v roce musely vykonávat práci nejníže postaveného podřízeného aby lépe chápaly co se děje v provozu. Zlikvidovat korupci na UK by znamenalo vyhnat všechny občany.

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajinští idioti.S Putinem by se jím žilo líp!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Do jakého kouzelného zrcadla to koukal. Vždyť on chudák ani neví, co bude s ním, natož s Ukrajinou.

  OdpovědětSmazat
 8. Osobně si myslím, že Ukrajinu může v této době zachránit už jen Ukrajina - to jest občanská válka. Smutné, ale jinou možnost záchrany Ukrajiny nevidím.

  OdpovědětSmazat
 9. Hned poznate komika:jak se stati nejdynamicteji se rozvijejici se zemi na svete:Napred se dostat na úplne dno a pak i vyroba jedne jedine židle je statisticka bomba.Radio Jerevan.

  OdpovědětSmazat
 10. No jo ti politici jsou stejní fráze a skutek utek.

  OdpovědětSmazat
 11. Ukrajinci, u nich kopou zákopy, u nás kanalizaci. Určitě se jednou povznesou, třeba tím, že při tom tamním exodu obsadí jinou zemi.

  OdpovědětSmazat
 12. Stou občanskou válkou máš myslím pravdu!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.