Reklama

středa 11. prosince 2019

Zrušte České televizi reklamu a snižte ji poplatky!

Jiří Kouda
11.12.2019  PrvníZprávy
Vzhledem k vadnému hospodaření veřejnoprávní České televize by poslanci měli najít odvahu a této dezinformační, manipulativní a jednostranné propagandistické instituci zrušit reklamu a snížit poplatky.

Pokud platí zprávy o tom, že Česká televize není schopna řádně vysvětlit problémy v jejím hospodaření, by mělo být odvoláno nejen vedení televize, ale také zrušeny reklamy. Televize, která je od „spacákové okupace“ v rukou samozvaných vykladačů jediné pravdy, se postavila za nápad, že „zkrácením příjmů z reklamy omezí činnost dezinformátorů“, čímž se míní alternativní média. Mělo by to však platit především pro ni.

Prvnizpravy.cz nehodnotí ostatní internetové weby, a zda mají či nemají ve svém obsahu „fake news“. Je to věc otázky svobody slova a svědomí provozovatelů těchto webů a samotných čtenářů, kteří mají vynést onen verdikt. Samotné informace Prvníchzpráv vycházejí z evropských, amerických, ruských a dalších mediálních zdrojů a doplňují tak vylámané zuby „objektivním zprávám“ tzv. českého mainstreamu, které připomínají spíše černou můru každého dentisty - široký úsměv veterána bitek v kanadsko-americké hokejové lize.

Přičemž jsou to právě Prvnizpravy.cz, které figurují v jakýchsi soukromých seznamech „dezinformačních webů“ za to, že doplňují manipulativní, polopravdivé, mnohdy zcela lživé a tudíž dezinformační zprávy právě takových zideologizovaných médií, jako je Česká televize a další. A narušují prosazovanou černobílou linii po ose „Brusel má vždy pravdu“, „NATO je náš život“ a „Rusko s Čínou je zlo“. A protože si to nemyslí, a fakta to dokazují, stávají se terčem nejapných útoků, do níž se zapojila i Česká televize.

Například prostor v ní dostává samozvaná a velmi obskurní organizace Evropské hodnoty s pornohercem, která se finančně opírá o podivné struktury v EU i u nás a Sorosův Open Society Fondations, a která trhala peří Prvnímzprávám za to, že přetiskly část rozhovoru Putina pro německý Bild (a tak vyfasovaly přídomek „prokremelský“, za to, že očividně nepochopily hlubokou myšlenku cenzorů, že německý čtenář může Putina číst a český, který patrně není dobře kádrově a ideově vybaven, nikoliv).

Používají se i „jemnější“ manipulativní útoky. Například jakýsi strážce názorové čistoty psal o tom, jak se „dezinformační“ weby postavily proti plošnému očkování v ČR. Ačkoliv neuvedl jediný materiál Prvníchzpráv, web byl zařazen do tabulky „dezinformačních webů“ s tvrzením, že jen za rok 2018 zveřejnil 33 článků k očkování! Při marné snaze redakce PZ se v archivu nemohli dopátrat, jak autor pamfletu dospěl k číslu 33 článků – to by znamenalo, že by to bylo téměř druhé hlavní téma Prvníchzpráv a pravidelní čtenáři jistě potvrdí, že se jim asi v tomto ohledu jaksi nic nevybaví. Nemluvě o tom, že redakční názor je, že plošné očkování je pro obyvatele prospěšné. A tak by se dalo pokračovat.

Jenže, pokud si mají lidé učinit vlastní názor, musí dostat objektivní informace. Pokud se ruské pozice označují za propagandu, budiž. Každý má právo interpretovat fakta podle svého. Ale pokud se ruské informace cenzurují, popírají samozvaní vykladači jediné pravdy podstatu liberální demokracie, kterou je svoboda slova a svoboda myšlení a slyšení i druhé strany. Neobolševickou cenzurou zavádějí totalitní systém, který vyprazdňuje chápání „demokracie“, kterou se neustále ohánějí, což ostatně vedlo amerického novináře Erica Besta k ironické poznámce: „Není-li čas na ústavní článek o vedoucí úloze České televize?“

Česká televize ve svém zpravodajském a publicistickém běsnění rozpoutala rusofobní kampaň počínaje „převratem“ v Kyjevě roku 2014. V té době přijala tezi, že „Rusko zaútočilo na Ukrajinu“, ačkoliv fakta hovoří jasně – to převratová pomajdanovská moc zakazující ruštinu (podporovaná dříve profesionálním „sovětčíkem“, později profesionálním rusofobem - osobou Štětinou), poslala na jihovýchod země armádu a bandy ozbrojenců, aby potrestaly vzdorné ruskojazyčné obyvatele Donbasu a vyvolala tak občanskou válku.

Následně při Olympiádě v Soči si jakýsi Pazderka v ČT mohl nohy uběhat, aby našel nějaký „problém“ a Česká televize byla blahem bez sebe, že při úvodním ceremoniálu zhasl jeden z olympijských kruhů.

Prvnizpravy.cz - ČT v pořadu Newsroom posunula laťku propagandy nad Goebbelse

Přímou manipulací a dezinformací byla zpráva o protestním průvodu lídrů EU v Paříži po útoku islamistů na časopis Charlie Hebdo, kdy davy vedli „stateční“ lidé, jako Angela Merkelová. Až na to, že to takto sestříhala ČT, protože parta evropských činitelů cupitala v ruku v ruce osamocena po pařížském náměstí se stovkami ostřelovačů na střechách, zatímco desetitisícové davy byly o pár ulic dále. Stejně tak to bylo s informací ČT, že jeden z protiruských ukrajinských oligarchů uspořádal gigantický masový protiruský protest na statisícovém stadionu v Doněcku. Jenže pak se ukázalo, že se jedná o zcvrklý houf 300 příznivců, s nimiž novináři svým počtem hráli přesilovku a záběry se střihově soustředily jen na ten hlouček.

Ale kromě těchto, řekněme, ještě roztomilých manipulací, přistoupila ČT k důslednějším a vážnějším manipulacím. Publicistické pořady s pozvanými hosty jsou přehlídkou jednostranného názoru opakujících se person, kdy jiný názor zazní zřídka a jeho nositel již do pořadů ČT není pozván (například pravidelným hostem je Miroslav Kalousek, zástupce bezvýznamné straničky, českou populací rekordně neoblíbený politik, který dští oheň a síru na současnou vládu za podporu komunistů, který ale před časem uzavřel dohodu s ČSSD o vládě podporované komunisty!). Moravcovo ideologické nedělní okénko je pak jen vhodně předřazeno jako první z následujících nedělních pohádek.

Naprosto však nechutná byla a je adorace kopáčů do květin a fyzického násilí proti oponentům „správného názoru“.

Do manipulací a dezinformací lze zařadit naprosto šílené zdroje České televize, jako jakýsi „Hlídací pes“ či „Institut nezávislé žurnalistiky“, představující jednu (slovy „jednu“) prapodivnou, ale dobře financovanou figuru, jak ukázal skandál s poučování jednoho rozhlasového moderátora.

Ale vrcholem naprosté ztráty objektivity „ideologických novodobých svazáků“ na hranici fanatismu je již zmíněný Newsroom. Jeho poslední verze, kdy se ČT postavila na stranu vulgárního asociálního typa v podobě starosty Řeporyjí, překročila svojí demagogií i běžné chlívárny její televizní propagandy.

Nežádáme však, aby byla veřejnosprávní televize zrušena.

Přesto by ale měli poslanci Parlamentu České republiky, kterým záleží na demokracii a svobodě slova, najít odvahu a ze zákona zkrátit příjmy této odpudivě zideologizované instituci. Především zrušit reklamu, která veřejnoprávní instituci nepřísluší, a která dostává (povinně) od občanů poplatky a přitom na svobody těch samých občanů útočí. Musí tedy dojít k racionalizaci financí, jejich průhlednosti, v důsledku toho zkrátit platby řadě propagandistů a dezinformátorů, včetně předem preferované, názorově „správně“ orientované skupině umělců ladící s místními ideology.


A konečně s novým vedením uplatnit důsledně principy „etického kodexu“ České televize, podle něhož „poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře“ a „představuje fórum pro veřejnou diskusi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“. Což ovšem z dnešního pohledu zní jako krutý výsměch.25 komentářů :

 1. Jenom k té reklamě v televizoru:
  Reklama je pro zadavatele ukrutně drahá. Náklady na reklamu je nutno započítat do nákladů na produkci výrobku či služby. Nu a tak je nezbytné zvýšený náklad podnikadějův promítnouti do ceny tovaru, či službu.
  A kdopak asi zaplatí onen nárůst ceny? Nu, přece zákazník, či spotřebitel. Že by se sám podnikaděj kvůli nákladům na reklamu zřekl své druhé, třetí, či které dovolené v zahraničí? Že by ošidil na kapesném svého potomka studujícímu někde v zahraničí? Odřekl se nějaké své hračky v podobě jachty, letadélka, či roztomilého vozítka? Nenechte se vysmát! Přece ti ťulpasové, co se skřípěním zubů jeho reklamu v TV sledují to nakonec zaplatí, že?
  KDO VYMYSLEL REKLAMU,
  ZASLOUŽIL BY PŘES TLAMU!
  ------------------------
  A že telževize lže jak když Rudé Právo tiskne je známo.
  Ještěže máme ten internet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimil Čech 8:38
   Ano, ještěže máme ten internet.
   I tohle si člověk musí vyhledat na (pro ně) tzv. "proruských webech plných propagandy a lži".
   Kde jinde by o tom taky vůbec ty mainstreamové "pravdomluvné" weby napsali, že?

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019102310861401-slunickarska-medialni-zumpa-okamura-na-tiskovce-rozslapal-redaktora-ceske-televize/

   Smazat
 2. Moc dobrý článek co odhaluje bruselskou TV měli by poplatky zrušit žijeme v kapitalismu a mám platit jenom co chci.

  OdpovědětSmazat
 3. NEčeskou havložumpu s jejími splašky ZRUŠI!

  OdpovědětSmazat
 4. Jako lhali američtí politici o válce ve Vietnamu, tak podobně lžou také o konfliktu v Afghánistánu. Poukazuje na to deník The Washington Post, který se po tříleté soudní bitvě dostal k důvěrným spisům americké vlády. Na 2000 stranách popisují, že nejdelší válka, kterou kdy USA vedly a ve které umírají i čeští vojáci, nespěje k úspěšnému konci. Stal se z ní konflikt, co nejde vyhrát. Američtí prezidenti, generálové a diplomati to ale zamlčují.
  Zásadní kontrast mezi obrazem války v Afghánistánu podle odtajněných dokumentů a americké garnitury spočívá v tom, že prezidenti George Bush mladší, Barack Obama a teď i Donald Trump a s nimi představitelé armády ujišťovali veřejnost rok co rok, že Američané dělají v Afghánistánu pokrok. A že stojí za to tuto válku vést.

  Jenže tím podle těchto dokumentů zveřejněných deníkem The Washington Post zakrývali realitu, která je úplně jiná. Bojové strategie byly podle nich osudově chybné.

  Washington také údajně plýtval obrovskými sumami peněz v marné snaze modernizovat Afghánistán. A Američané odvedli ledabylou práci při boji s korupcí, proti obchodu s opiem nebo při budování schopné afghánské policie a armády. Úspěšné zakončení mise je tak po 18 letech v nedohlednu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť jsou amiokupanti z místníma překupníkama drog jedna ruka,tak co by je měla zajímat místní policie a ochrana lidí před Talibanem?!

   Smazat
  2. Účelový výkup opia v Afganistánu i za vyšší ceny, než ceny mafiánů, by byl dvojnásob výhodný, opium by se mohlo využít v legálním zdravotnictví, pravděpodobně by to zlikvidovalo mafie a nebylo by proč udržovat armády v Afganistánu. Systém by byl "vin vin" a levnější. Chtělo by to jen poctivost, bez postranních úmyslů politiků a vlád. Žel je to asi neprůchodné, protože by to snížilo poptávku po zbraních a zisky z nich ( což se schovává za bohulibý boj proti opiu ).

   Smazat
  3. A naši politici a generálové, včetně vrchního velitele ozbrojených sil, nám o Afghánistánu lhali a lhali, až se hory zelenaly.

   Smazat
  4. Laco 16:15

   Lhali, lžou a dál lhát budou...

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019121111087863-cinske-ministerstvo-zahranici-oznacilo-usa-za-nejvetsi-hrozbu-pro-celosvetovou-bezpecnost/

   ...dokud s touto lží nezvítězí.

   Ale i pak budou lhát taky.

   Smazat
 5. Samozřejmě, souzním s předešlými komentáři, až na to, že je smutnou realitou, na zabrzdění TV nestačí domácí síly, je řízená nadnárodní autoritou, stejně, jako Reuters, BBC atd.

  OdpovědětSmazat
 6. Bezpečí je produktem svobody jednotlivce a svobody celku. Současné nadřazování svobody jednotlivce svobodě celku ve svém důsledku ohrožuje jednotlivce i celek.
  Je potřeba si uvědomit, že obě svobody - individuální i kolektivní jsou nezbytné pro skutečnou demokracii. Ta je nejvyšším stupněm kolektivismu. Synergickým efektem obou svobod je nejvyšší možná míra bezpečí celku a jeho členů.

  OdpovědětSmazat
 7. "Neobolševickou cenzurou zavádějí totalitní systém" - proboha, co to je blábol, za absolutně hloupou a prázdnou floskuli? Za I.republiky tu byla cenzura jako řemen! Kapitalistická cenzura! Takže jestli na něco navazuje dnešní neoliberální korporativně fašistický režim, tak na 'tatíčka Masaryka'.

  OdpovědětSmazat
 8. Mě už je to putna. Platím za to, že mám bednu i když vyplou, platím za to, že mám popelnici, i když je to honička ji za týden naplnit, platím poplatek za psa, který běhá na mém pozemku a tak bych mohl pokračovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Já jsem proti, jednak se mne nikdo neptá, zda za službu veřejnoprávky chci platit, jako se mne nikdo neptá, zda chci svými daněmi platit neziskovky. Nějak jsme dialogy vyměnili za monology což je cesta do pekel a pápá demokracie.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsme nesvobodní a nežijeme v právním státě -bohužel!
  Jednotný odpor lidí je blokován "chytrým" dávkováním různých informací a udržováním rozdělení občanů na spokojené a nespokojené a na nerozhodnuté a apatické ke všemu politickému.
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2820-17-listopad-a-dalsi-zverstvo-ceske-televize-deti-vykladaji-jak-jsme-my-zili-za-socialismu-jakym-pravem-nas-urazi

  OdpovědětSmazat
 11. Super článek, když už opomenu že s křížkem po funuse (zpráva o hospodaření ČT byla schválena nedávno), tak mě dojímají fráze "....by mělo být odvoláno nejen vedení televize, ale...", "mělo by se....".

  A vyzývat poslance, ty předesrané parazity? Vždyť kromě SPD a snad i komunistů hlasovala většina pro schválení. A celá ta Babišova ANO měla příkaz tak hlasovat - hlasovat pro schválení tunelování (rozkrádání) peněz koncesionářů!!!! No a vidíte, ticho po pěšině a Babišovi narůstají hlasy - díky připitomělým ovcím s mozky vypucovanými právě ČT. Co chce proboha ještě někdo očekávat od tohoto zbabělého národa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do národa se Bloggere nenavážej! Za sráče lze považovat většinu poslanců. To je pravda. Ostatně výše uvedený článek připomíná některé trestuhodné případy, kdy se ČT zpronevěřila příslušnému zákonu. A poslanci nereagovali, což je prostě skandální. Ale trpělivost není nekonečná a jednou se budou ta prodejná hovádka z ČT pěkně divit...

   Smazat
  2. Bloggere, Bloggere ty revolucionáři, prozraď kde jsi postavil barikádu. - Co jsi udělal ty ? - JFK. Za sebe prozradím, že nejsem bojovník a chci vše řešit bez boje, například volbami. Jestli jen tak pošťuchuješ, ponižuješ a přitom sedíš za PC, tak se jdi bodnut.

   Smazat
 12. žumpa sem, žumpa tam!
  Článkem prosakuje odpor k reklamě a veřejnoprávním médiím. Protože s těmi medii vedu mnohaletý boj (zatím prohrávám), pokusím se prezentovat svůj pohled.

  Reklama (re - klama), jak vidno z rozkladu slova je opakovaným klamáním a pokud útočí ze soukromých medií, tak oprávněně. Pokud nás deptá z veřejnoprávních medií (místo pohádek a zpráv reklama za naše poplatky) tak je to židovské chucpe nejodpornější kvality.

  Veřejnoprávní media, jsou to šiřitelé pravdy a lásky, ale bohužel ani opak šířeného obsahu nenaplňuje tuto proklamaci. Vpodstatě jsou to media zprivatizovaná spacákovým pučem ve prospěch sluníčkářů, praglkafileristů a majdanistu ze sletné (lhostejno jak velká menšina za nimi stojí za šoroškovy stravenky a jízdenky).
  Osobně jsem bojoval proti těmto rádoby mediím dvěma způsoby:
  1) celý rok 2018 jsem neplatil koncese a až mi začaly chodit výzvy s modrým pruhem od nějaké DINO (výpalnická pobočka SIPO) tak jsem to vzdal. Předtím jsem se snažil oslovit barandovského Soukupa a navrhnout mu spolupráci (potřeboval jsem medializaci), ale ukázalo se, že je to chazar, což poslední dobou silně potvrzuje.
  2) navrhoval jsem na alternativě (zvedavec, PL, NR, AENet) nový systém plateb koncesionářských poplatků (medioúžery), aby alespoň motivoval media k boji o přízeň ovčanů. Princip spočíval v možnosti zatrhnout na speciálním šeku políčka s příjemci výpalného (včetně alternativy), což by umožnilo platit z koncesí i NR, PL, a další a dokonce by to mohlo vyloučit platby majstrýmu.

  Odezvy na mé návrhy a osobní boj žádné. Zájem, byť formální - nulový. Tak o co jde? Plaťte si gojové debilizaci vlastních potomků a dopadnete jako staří kmérové, které rudi kmérové (potomci-pitomci) umlátili motykami (polovinu populace za půl roku 1976).

  OdpovědětSmazat
 13. „Až vám budou něco vykládat o čecháčcích, ukažte jim tohle.“ Kobza přišel s tvrdou odpovědí pro sluníčkáře.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019121111088178-az-vam-budou-neco-vykladat-o-cechaccich-ukazte-jim-tohle-kobza-prisel-s-tvrdou-odpovedi-pro/

  Putin prozradil, jak Rusko odpoví na pokusy o přepisování historie ve 2. světové válce:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019121111093432-putin-prozradil-jak-rusko-odpovi-na-pokusy-o-prepisovani-historie-ve-2-svetove-valce/

  Ruské velvyslanectví reagovalo na rozhodnutí postavit pomník vlasovcům. Připomnělo oběti Lidic a Ležáků:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019121111091123-ruske-velvyslanectvi-reagovalo-na-rozhodnuti-postavit-pomnik-vlasovcum-pripomnelo-obeti-lidic-a/

  OdpovědětSmazat
 14. „Buď muže být v alianci Turecko, anebo my. Česká republika musí přestat budovat expediční ozbrojené síly pro zahraniční mise NATO a musí posílit vojenskou spolupráci v rámci zemí V4,“ uvedl na závěr Tomio Okamura.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019121211093779-bud-muze-byt-v-alianci-turecko-anebo-my-okamura-chce-reformu-nato-a-hrozi-odchodem/

  OdpovědětSmazat
 15. Myslím si že o obsahu a profesionalitě ve "veřejnoprávní" toho bylo napsáno až až. Já pokládám za nedemokratické a navíc za obchodní zvýhodnění jedné ze služeb, platbou ze zákona, koncesionářskými poplatky. Navíc nevím, proč jí mám přispívat na digitalizaci. Totéž milý státe, proč mají majitelé starších televizí platit za settop boxy, když uvolňují dálnici frekvencí,kterou stát opět zpeněží, kdyby šlo alespoň o elementární slušnost, tak by měl stát umožnit zdarma výměnu za staré. Mnoho lidí má funkční aparáty, na nové nemá a navíc, že i poslední usnesení EU, nabádá k omezení vyhazování funkčních zařízení do odpadu !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Držet ústa,krok,vše kromě Ruska a Číny chválit jak se máme dobře. A hlavně platit , nebo Exekuce .

   Smazat
 16. Nejlepší řešení pro tuto žumpu alias tzv. "ČT" by bylo ZRUŠIT JI BEZ NÁHRADY!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Je to prosté. Služba veřejnosti musí být pro ČT zaákonem. Začít se musí u KONTROLY počínaje profesionalitou a kompetencemi Rady ČT, přes hospodaření, registr smluv, střet zájmů zaměstnanců a fingovaných firem atd. atd.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.