Reklama

sobota 12. ledna 2019

Má česká armáda smysl?

Croix
12. 1. 2019
Pokud si budeme chtít odpovědět na takovou otázku, nevyhneme se rekapitulaci úlohy české, resp. československé branné moci v moderních dějinách, čili v období novodobé obnovy české státnosti, počínaje první světovou válkou. Do října roku 1918 sice český, resp. československý stát v obnovené formě ještě neexistoval, ale československé legie v zahraničí sehrály podstatnou roli při jeho mezinárodním prosazení, kromě toho, že legionáři měli významný podíl na vzniku nové branné moci v prvních měsících a letech existence Československé republiky.

Neokonzervativci změnili Trumpův plán ohledně stažení vojsk ze Sýrie

Ron Paul
Ron Paul
12.1.2019  ICH,  překlad Zvědavec
Začínám uvažovat nad tím, zda má prezident Trump vůbec nějakou moc nad americkou zahraniční politikou. Mnoho lidí se domnívá, že americký prezident je jen figurka, a skutečnou zahraniční politiku má pevně v rukou „deep state“. Trumpův nejnovější dramatický obrat ohledně stažení vojáků ze Sýrie tuto teorii rozhodně potvrzuje.

Miroslav Grebeníček „Ve znamení kříže,“ pravda, nebo lež?

Jaromír Petřík
12. 1. 2019     jaromirpetrik
Velký rozruch způsobila nedávno vydaná kniha „Ve znamení kříže“ od Miroslava Grebeníčka. Na webu se objevila řada „recenzí.“ Tito „recenzenti“ ovšem, jak sami přiznali, knihu nečetli. Zato svorně nadávali autorovi Miroslavu Grebeníčkovi. Vyjádření ve smyslu – cituji: „...považuji předmětnou knihu za hanebnost a pana PhDr. Grebeníčka za etalon bolševické zhovadilosti. ZDE, nebo na názor, že se má všem měřit stejně, autor tohoto blogu odpovídá: „Tedy i zločincům z řad komunistů (namátkou Alois Grebeníček, sadistický bachař ....“).

Takže kupujme Huawei…

Jiří Vyvadil
12.1. 2019   Rukojmí
Před 30 lety padla železná opona a evropské země bývalého sovětského bloku radostně převzaly filosofii liberálního západního života včetně jeho uskupení typu NATO a později i EU. Lidé prostě chtěli na Západ, protože byli přesvědčení, že je tam vyšší životní úroveň a před třiceti lety i docela přirozený a sympatický způsob života. Když jsme navíc v té době viděli totálně rozvrácené Rusko s prázdnými pulty v obchodech a Jelcina, který nechal rozestřílet ruský parlament, koho z nás by to tehdy na Východ lákalo.

Hon na čínské čarodejnice?

Petr Vavruška
12. 1. 2018
Ve vyjádření NÚKIB k hrozbě používání výrobků Huawei a ZTE jde doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií. Ty prý mohou u nás být aplikovány Číňany, k čemuž ale nebyl předložen jediný důkaz. Přesto existuje spousta faktů, které jsou vážným varováním pro ochranu státní svrchovanosti. Jde o naprosté převracení všech faktických hrozeb, které se nikdo z vrcholových politiků neodváží ani vyslovit. Už v analýze Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síť ZDE, jsem konstatoval, že pokud je sněmovna nevezme v úvahu, odstartuje drahý a to bezvýslednější hon na čarodejnice. A nemýlil jsem se. Posuďte sami.

Zbořil: Hranice bídy je uměle vytvořený limit, abychom se báli! (VIDEO)

Zdeněk Zbořil a -rp-
12. 1. 2019  PrvníZprávy
S chudobou a bohatstvím je to trošku zapeklité, to co považujeme za hranici bídy je uměle vytvořený limit, buď proto, abychom se báli nebo abychom se radovali, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

12.1.2019 - Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové (Informační doplněk k hlavnímu proudu)

Tereza Spencerová
12.1.2018 iPrima
→ USA zatím nezahájily odsun vojáků ze Sýrie, ale jen „proces odsunu“, k jehož krytí k syrským břehům míří výsadková loď… upřesňuje Pentagon… v každém případě se zdá, že se americké ozbrojené síly postavily na stranu prezidenta Trumpa a odmítly plány jeho poradce pro otázky národní bezpečnosti Boltona, který odsun odmítá… Rusko dál nevěří tomu, že se USA ze Sýrie opravdu stáhnou…

Lze v Evropě zakázat islám?

Jitka Moody
12. 1. 2019 JM_Magazín
Pochopitelně jakákoli debata na toto téma byla vztekle udušena už v zárodku. Přece svoboda náboženství! Přece lidská práva! Tak se radši sundávají kříže u kostelů, mizí vepřové z nabídky, křesťanští rodiče bezmocně sledují, jak jsou jejich děti povinně se školou nuceny modlit se v mešitě k Alláhovi. Korektně ignorujeme, že historie by nás mohla poučit o tom, jak se islám šířil do jiných zemí zakázal ostatní náboženství. Bohužel, jsme tak moc humánní, až jsme nepoučitelní.

Globální oteplování

URZA
12.1.2018  PravdivěEu
I když odmyslíme zfalšované statistiky a pseudovědce, již dosahují na státní peníze skrze vyrábění důkazů a tvorbu katastrofických scénářů vycházejících z nejistých předpovědí počasí na desítky či stovky let dopředu, připouštím objektivní fakt, že v posledních sto či sto padesáti letech, kdy měříme teplotu, se trošku otepluje; nemáme však žádné důkazy, že by na to měla lidská činnost nezanedbatelný vliv.

Bill Warner: Islám - 1400 let strachu

https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=SO5_QQVYlpA12. 1. 2018
Pozn.red. I.D. - vím, že jsme to před lety již publikovali

pátek 11. ledna 2019

USA uznaly důležitost Asada v Sýrii

12. 1. 2019   lenta
Syrský prezident Bašár Asad se stane součástí politické budoucnosti země. Toto prohlášení učinil ministr zahraničí USA Mike Pompeo v rozhovoru s Fox News. "Doufáme, že se nám podaří posadit za jednací stůl záštiplné účastníky konfliktu, Rusy a Íránce a také zástupce vládnoucího režimu a zástupce všech ostatních zúčastněných stran, aby diskutovali o tom, jaká bude po skončení občanské války politická budoucnost Sýrie", uvádí jeho slova televizní kanál.

Huawei jako možná součást problému

Jiří Jirovec
11. 1. 2019
Mám telefon od té firmy a v něm jen bezvýznamné informace. Tedy pro Číňany. Pro domácí šmejdy ta placka ale funguje jako přenosný chip. Vytahují z ní informace o tom, kde se pohybuji, s kým mluvím a možná i co si myslím. Podezírám svého operátora, že takové informace nejen soustřeďuje, ale i prodává. Byl jsem s dávným známým v kavárně Slavie. Chvíli po návratu domů se v telefonu objevil dotaz: "Napište nám, jak se vám u nás dnes v 10.30 líbilo?"

Američané si potichu přivlastnili 5G satelitní frekvence pro celosvětovou internetovou síť Starlink! Huawei s tím nesouhlasil, ostře protestoval a zbytek už znáte!

11. 1. 2019      AENews
Podle Elona Muska budou mít sítě 5G superskalární charakter, budou moci samy růst spolu s počtem koncových zařízení. Firma SpaceX vynese na oběžnou dráhu 7000 satelitů na vytvoření celosvětové 5G sítě nového internetu! Vaše 5G zařízení se stane současně vysílačem pro další uživatele v lokalitě! Půjde o síť všech sítí, ztělesnění Skynetu z kultovního filmu Terminator, který toto předpověděl!

ČT manipuluje s historickými fakty a padělala historické dokumenty!

-ps-
11. 1. 2019 PrvníZprávy
"Na adresy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady České televize jsem právě odeslal tuto stížnost," oznámil na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek a upozorňuje na záměrné falšování dějin.
Profesor Jaroslav Šesták o bolševismu a demokratizaci

11. 1. 2018   Parlamentní listy (velmi kráceno)
Vy jste za půlstoletí ve Fyzikálním ústavu Akademie věd zažil bolševickou diktaturu i současnou demokratizaci, jak se tahle dvě období projevovala na vývoji vědecké etiky?
Rád bych uvedl příklad. V období utužování diktatury po sovětské invazi byly všechny opoziční názory tvrdě perzekvovány. V té době byl aspirantem Pavel Holba, zakladatel KANu, a tak se stal ve Fyzikálním ústavu nechtěným zaměstnancem. Tehdejší ředitel Miroslav Rozsíval byl pod silným tlakem se ho zbavit, ale byl vedle zaníceného komunisty i fyzik, a tak si byl se vědom odborných kvalit svého aspiranta, tj. schopnosti k vědecké práci, která přes politické tlaky byla i tehdy respektována. 

EU 2019: Problém přežití

Rostislav Iščenko
11. 1. 2019     ukraina
Do roku 2019 vstoupila Evropská unie se spoustou nevyřešených problémů, nadto trýzněná silnými rozpory. První a hlavní problém spočívá v tom, že EU byla vytvořena jako jeden z mechanismů kontroly západní Evropy Spojenými státy. Bez amerického Marshallova plánu, bez otevření amerických trhů pro evropské zboží, bez amerických vojsk na evropském kontinentu, bez NATO by ostatně Evropská unie nebyla možná.

Czexit ano a jak dál, Část I: Lépe pozdě, než vůbec ne – avšak dále neodkládat

Jaroslav Tichý
11. 1. 2019
V posledních dnech vyšel na Protiproudu článek ing. Kobzy (SPD) „Nebojme se Czexitu“, který převzaly i některé další internetové noviny (např. Nová republika). Vzhledem k tomu, že toto je jedno z ústředních témat, které jsme dlouhodobě prosazovali (ještě v době mého členství v ANS a to se značným předstihem před říjnovými volbami 2017), chtěl bych touto cestou uvedené téma více rozvést, a to v sérii tří článků, které následují:

Demise Západu

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
10. 1. 2019  Zvědavec
Politika identity je nyní definující charakteristikou liberální/progresivní/levicové a politické ideologie Demokratické strany. Je to ideologie nenávisti, hlásaná proti lidem, jejichž kůže je bílá. Politika identity je zcela v rozporu s multikulturní společností.

Jak se krade přes petrodolar


Václav Umlauf 
10. 1. 2019   E-republika
Jedno procento si koupilo politiky a proto neoliberálně neplatí daně. A jako skrytou zbraň má k dispozici dolar a petrodolar, kterým ředí vaše zisky. Takže jste na tom jak ten kůň, kterého cikán postupně odnaučoval žrát. A když to už uměl, tak chcípl, viz graf pro střední třídu.


čtvrtek 10. ledna 2019

Lenka Procházková: Slunce v úplňku

10. 1. 2019

ČS vojáci v záloze za mír

10. 1. 2019
V sobotu 12. 1. od 15.15 hod. bude probíhat interaktivní rozhovor s Ivanem Kratochvílem
velitelem "ČS vojáků v záloze za mír.


Americké impérium praská ve všech švech

The Saker
10. 1. 2019    zdroj
( Ruské přísloví: Lepší je prožít hrůzný konec, než prožívat hrůzu bez konce)
Není žádné pochybnosti o tom, že úpadek anglosionistického impéria bude pokračovat i v roce 2019. Avšak současně s tím zůstane schopnost USA zničit nukleárním útokem Rusko neporušena. A to proto, že všechny nové fantastické zbraňové systémy poskytují sice Rusku schopnost potrestat USA za jejich první jaderný úder, ale neposkytují mu schopnost tomto prvnímu jadernému úderu zabránit. Takže: jestliže se američtí neokonzervativci rozhodnou, že nukleární holokaust upřednostní před ztrátou své moci v USA, pak už jim žádná síla nezabrání v tom, aby na Zemi rozpoutali svoji vlastní příšernou verzi Soumraku bohů.

(pozn. red. ID: porovnejte s článkem Iščenka ZDE)

Co čeká USA v roce 2019

Rostislav Iščenko
10. 1. 2019    russnov
Příchod Donalda Trumpa v USA k moci znamenal rozhodující změnu ve stanovení cílů americké zahraniční politiky. Zatím si to neuvědomila většina expertů a politiků jak ve Státech, tak i mimo ně. Možná, a dokonce s největší pravděpodobností, si to Trump neuvědomuje. Není vyloučeno, že ani jeho podpůrná skupina si plně neuvědomuje, že ta část amerického establishmentu, která ho sice přivedla k moci, aby přerušila skázonosný globalizační kurz, spojovaný s Demokratickou stranou, je prakticky zcela zprivatizována rodinou Clintonových. 


Politická elita vám ukradla zemi, ale vy máte právo si ji vzít zpět! Petr Hampl hovoří na prahu roku 2019 o rozpadu systému a politikům radí rychle utíkat

PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Rozhovor se socilogem Petrem Hamplem
10. 1. 2019  ParlamentníListy
„Spojené státy jsou v tuto chvíli státem, který okázale porušuje mezinárodní právo, porušuje všechny civilizované zásady a uznává pouze jedinou hranici – dolet svých raket,“ říká nemilosrdně sociolog Petr Hampl, podle nějž můžeme jen doufat, že se americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi podaří dostat vše pod kontrolu. Jako vážnou vidí i situaci v Evropské unii, která již není schopna jakékoliv reformy a lze předpovědět vypuknutí výrazného otevřeného a dost možná násilného konfliktu. Proto prý unijní představitelé připravují evropské bezpečnostní sbory zaměřené na represi proti neposlušným obyvatelům. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že rok 2019 nebude rokem velkých změn, ale může být rokem přípravy na velké změny.

USA stále rychleji ztrácejí zájem o NATO. Co na to Praha?

Peter Zvolenský
10. 1. 2019   VašeVěc
Oznámené americké stahování ze Sýrie zdánlivě s NATO nijak nesouvisí. Ale jen zdánlivě. Rozhodnutím sólo odejít ze Sýrie totiž nastolil Donald Trump otázku Washingtonu jako spojence. Zdaleka nejen proto, že USA jsou v čele - byť krajně nekoherentní - „koalice spojenců“ bojující s Islámským státem v Sýrii a Iráku. Spojenecké závazky jako riziko omezující americkou volnost jednání je téma, jež naopak souvisí se Severoatlantickou aliancí zcela bezprostředně.

Otevřená výzva pro ústavní činitele České republiky

10. 1. 2019 Ústavní činitelé České republiky!
Voláme vás k odpovědnosti a požadujeme nápravu situace ohledně nežádoucí migrace do naší země. Tuto situaci jste sami způsobili svým nezodpovědným konáním a to navzdory přání a mínění naprosté většiny obyvatel naší země. My, obyvatelé České republiky, jsme vás zvolili v dobré víře, že budete hájit naše zájmy a chránit naší zemi. 


S Petříčkem jsou všichni spokojeni

Erik Best 10. 1. 2019       EB
Role oběti se Andreji Babišovi natolik vyplácí, že se o ni pokouší už i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Na svůj facebookový profil včera napsal, že drtivou kritiku od Václava Klause staršího a Václava Klause mladšího vnímá jako velké ocenění své práce, a bude v ní proto pokračovat. Tato reakce byla velmi populární mezi těmi, kdo svět vidí klausohavlovsky (černobíle). 


Banksteři a výroba globálních fake news


Václav Umlauf 
10. 1. 2019 E-republika
Proč se dolary dávají jednomu promile zadarmo? Protože banksteři dělají ohromné planetární fake news. Vezmou naše dobré peníze, udělají z nich dluhový šrot a ten napumpují do burzovního kasina a hlavně do trhu s deriváty.
středa 9. ledna 2019

Pravda, chudoba a domov


Patrick Ungermann
9. 1. 2019
Představte si, že cestou vlakem sedíte pod citátem: „Jestliže pravda existuje, proč je tak těžké na ni přijít? A pokud žádná není, proč se o to stále snažíme?“ To je reklama na poslech Českého rozhlasu plus. Člověk, který hledá písmenka, chce číst a přemýšlet, se má nad větou pozastavit a má v šoku zapnout rádio, „když chcete vědět proč,“ jak se v reklamě praví. Víte, mně šmodrchance a žonglování s pojmem pravda nepřijdou pravděpodobné. To už je taková pilátovština. Něco se očividně děje a Pilát Pontský se ptá: „Kde je pravda?“ „Co je pravda?“ „Jaká pravda?


Šmíra a slaboduši na její úrovni mají novou hymnu

9. 1. 2019
https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=fTYdnz4VN0c


Komentář Terezy Spencerové: Když tak posloucháte toho Junckera…

Tereza Spencerová
9. 1. 2019 iPrima
Koho by napadlo, že po třech dekádách skončíme hodně blízko tomu, odkud jsme vycházeli, tedy s vedením, které je mimo a neví, kudy dál. A tak jde prostě zaslepeně dál, očividně v marné naději na zázrak.

Italský vicepremiér: Žluté vesty, nevzdávejte se!

-rp-
9. 1. 2019 PrvníZprávy
„Facka“ pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona! Vláda středomořských sousedů otevřeně podporuje protestní hnutí, protestující proti němu.
Italský vicepremiér Luigi di Maio a ministr vnitra Matteo Salvini podporují francouzské hnutí „žlutých vest“ .

Simoňjanová odmítla uvěřit vlastním očím: RT smetl západní média "pod stůl" ...Georgij Pavlodubov
9. 1. 2019     politexpert
Ruská novinářka Margarita Simoňjanová, hlava media holdingu RT nemohla hned uvěřit, že její mezinárodní televizní kanál byl schopen "smést pod stůl" západní sdělovací prostředky. Simoňjanová se na svém kanálu messengeru Telegram podělila o úspěchy televizního kanálu RT, který se stal nejoblíbenějším sdělovacím prostředkem na Blízkém východě. Podle sdělení novinářky o tom svědčí údaje, publikované anonymními hackery. Jak se Simoňjanová přiznala, když se s dokumenty seznamovala, nemohla uvěřit vlastním očím.

úterý 8. ledna 2019

Slovenská poolicie postupuje standardně, i personál v koncentračních táborech postupoval standardně, pořádek musí být, ne jako v Thajsku, které neposlalo dívku ze Saudské Arábie zpět: V Košiciach zadržali Kurda. Posielame ho späť, aktivista má o neho obavy

8. 1. 2019    Aktuality.sk
Cestoval s falošným slovinským pasom. Podľa kurdského aktivistu ide o politika, ktorý by sa inak do Európskej únie, kde chce žiadať o politický azyl, nedostal. Na košickom letisku v utorok zadržali cudzinca, ktorý na Slovensko pricestoval s falošným slovinským dokladom. Podľa kurdského aktivistu, lekára Yekta Uzunoglua, ktorý dlhodobo žije v Česku, ide o člena Kurdskej demokratickej strany v Iráne, ktorý uteká pred režimom. Stranu v minulosti iránsky režim zakázal.

Kdo má děti, nemůže mít radost. Profesor Keller o válce a míru dneška: Vážné čtení

Profesor Jan Keller
Rozhovor s Janem Kellerem
8. 1. 2019   ParlamentníListy
„Irák, Libye a Sýrie tvořily hráz expanzi náboženských fanatiků,“ říká sociolog a filozof Jan Keller, který hájí barvy ČSSD v Evropském parlamentu. Podle něj se zbořením této pomyslné hráze povedlo západním spojencům odstartovat masovou migraci do Evropy a destabilizaci umírněných režimů v arabském světě. Americký prezident Donald Trump je prý nevyzpytatelný a to neprospívá nikomu. Další část rozhovoru se věnovala postojům prezidenta Miloše Zemana a také jeho kritice. Podle analytika Jakuba Jandy prý Rusko a Čína v letošním roce zesílí svůj tlak. Prezident Zeman je podle Jandy služebníkem obou těchto zemí. „Když takhle vypadá ‚myšlenkový tank‘, hrozně by mě zajímalo, jak asi vypadá myšlenková stříkací pistolka,“ trefuje se Keller do práce Jakuba Jandy v think-tanku Evropské hodnoty.

Porošenko vypouští džina z lahve

Bohemista a spisovatel PhDr. Mojmír Grygar, PhD.
Mojmír Grygar
8. 1. 2018
1. Prohlášení Ministerstva zahraničí České republiky o tom, že ukrajinský zákon rehabilitující ukrajinské vojenské organizace, které pod patronací německé armády bojovaly proti Sovětskému svazu, je vnitřní záležitost Ukrajiny, hrubým způsobem porušuje právní, historické a morální principy, na nichž stála jednota všech států protihitlerovského spojenectví, pozdější základna a záruka poválečného uspořádání Evropy a světa. 

Appeasement selhává, bude válka

Erik Best
8. 1. 2019  EB
Na konci roku 1938 Dr. Charles K. Leith z Wisconsinské univerzity předpověděl, že politika ústupků selže, protože tehdy šlo Německu, Itálii a Japonsku převážně o přírodní zdroje. Německo sice získalo Rakousko a Sudety, ale ty téměř žádné přírodní zdroje neměly. Informovaly o tom New York Times 31. prosince 1938. Celý článek je k dispozici zde. Přeložili jsme pro Vás pár klíčových odstavců.

Prognóza 2019, 1. část

Martin Koller
8. 1. 2018
Vstupujeme do roku 2019 a je vhodné se zamyslet, jaký bude svět i naše republika. Je to téma na knihu, ale pokusím se o kratší text, jenž raději rozdělím na několik částí, tato je první. Nejdůležitější jsou samozřejmě otázky mezinárodního a globálního charakteru, od nich se odvíjí naše politika kolonie a bude vhodné se opět věnovat našim i jiným ozbrojeným silám. Pokud bychom celý problém zjednodušili, mohli bychom mluvit bez velké nadsázky o pokračování boje dobra a zla, jenž existuje od nepaměti. Přestože většina médií nás ze všech sil přesvědčuje, že se máme skvěle, nejlépe v historii, realita za propagandou výrazně pokulhává. 


V Syrské provincii Idlíb bojují pod ochranou Turecka džihádisté mezi sebou

Syrští islamističtí rebelové v Idlibu končí
Jana Kunšteková
8 . 1. 2019    LiterárníNoviny
"V Severní a severozápadní Sýrii probíhají těžké boje – Turecko je v bryndě," napsal 2. ledna na svůj facebookový profil komentátor dění v Sýrii Faruk Firat, který má zdroje přímo na místě. V minulosti už několikrát postoval v předstihu před běžnými médii aktuální vývoj, který se během pár dní potvrdil. A jeho informace se potvrdily i nyní.

TEORIE DNEŠKA: Startovní byty pro mladé/59

doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
8. 1. 2018 blog autora
K tomuto tématu jsem se původně nechtěl vracet. Je pro mě trochu bolestivé, poprvé jsem se hodně zklamal, a to i v některých lidech. Bylo to kolem roku 1998. V souvislosti s přípravou prvního ročníku konference Lidský kapitál a investice do vzdělání jsme na Bankovní akademii (která se o něco později stala zakladatelem VŠFS) formou několika studentských závěrečných prací VOŠ řešili problematiku startovních ("absolventských") bytů pro mladé rodiny.
 

Co týden dal a Hampl napsal: když silvestrovské fórky nejdou přes pysky

PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Petr Hampl
8. 1. 2018   PravýProstor
Sociolog Petr Hampl, velký kritik Evropské unie  a její migrační politiky zvlášť, glosuje týden od Silvestra minulého roku do neděle 6.1.2019

Ladislav Větvička: Projel jsem dnešní Rusko a Ukrajinu. Zde je pravda

Ladislav Větvička
8 . 1. 2019   ParlamentníListy
CO NÁM DAL ROK 2018 „Aktivisti placení z našich peněz nám zakazují komunikovat, zakazují vtipy, ironii, sarkasmus, textilní firmy se omlouvají, že vyrobily černou opičku a že to tak nemyslely, děcko s hadrem na hlavě si vyskakuje na ředitelku, že má povinnost mít hadr na hlavě, protože to tak jakýsi chlap před 1 300 lety napsal do knížky,“ říká v „bilančním“ rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý bloger Ladislav Větvička. Zhodnotil předešlý rok pro sebe i Českou republiku, prozradil, jestli je spokojený s výsledky voleb, a vyjádřil se k Andreji Babišovi i k tomu, co se děje ve Francii nebo v Německu. Promluvil i o Rusku a Ukrajině.

Zavraždit spoutaného člověka je bestialita

Pavel Opl
8. 01. 2019 blog autora
V České republice, bohužel, hrdinský čin odměněný státním vyznamenáním. A co když se to stane znovu ?
Opět se v internetovém prostoru objevilo video, ve kterém Mašín bagatelizuje svoji vraždu - podřezání příslušníka SNB v Čelákovicích.
video zde : https://www.stream.cz/krvava-leta/10029550-protikomunisticka-odbojova-skupina-bratri-masinu-jak-probihalo-prepadeni-sluzebny-snb-v-celakovicich

Hackeři odtajnili evropský útvar pro dezinformace


Alexej Sacharov
8. 1. 2019   360tv.ru
Skupina hackerů Anonymous odtajnila dokument britského státního informačního projektu Integrity Initiative. Je v něm otevřeně uvedeno, že v EU existuje útvar pro dezinformace, informovala agentura RIA Novosti. Podle zveřejněných údajů analyzuje Integrity Initiative za peníze britských daňových poplatníků činnost labouristické strany, televizního kanálu RT a práci Londýna v zemích sousedících s Ruskem. Konkrétně jde o vysvětlování situace v zemích bývalého SSSR, otravy v Salisbury a situace na Blízkém východě, včetně Sýrie.

pondělí 7. ledna 2019

Čínský zázrak: Kreml nepochopil, že bohatnout musí lidé, ne oligarchové

Michail Morozov
7. 1. 2018    economy

Za 40 let Peking ve svém unikátním boji proti chudobě navždy předběhl Rusko. Koncem roku 2018 Čína oslavila 40. výročí politiky "reforem a otevřenosti". Výsledky čtyřicetiletí jsou ohromující a zjevují světu fenomén čínského velkého skoku ke světovému vůdcovství.