Reklama

sobota 19. ledna 2019

Prognóza neradostné budoucnosti 2

Martin Koller
20. 1. 2019
V první části neradostné prognózy jsem se zaměřil na ekologistickou korupční zlodějinu, která v EU a u nás z velké části nahradila ekologii. Z hlediska pakování se penězi nás všech je opravdová ekologie ve srovnání s ekologistickými lobby solárníků a větrníkářů a pěstitelů řepky, doslova žebračkou. Vzhledem k výročí hrdinského činu Jana Palacha, jemuž jsem věnoval nedávný článek, zabývající se spoluprací ministra školství Plagy za ANO a BIS pražské havlérky, jako ukázce myšlení doby nacistického protektorátu, která by se Palachovi určitě nelíbila, se věnuji pokračování v prognóze až dnes.

Kyjev odhalil dodavatele ruské ropy na Ukrajinu

19. 1. 2019     lenta
Kyjev nakupuje z Běloruska palivo, vyrobené z ruské ropy. Takové prohlášení učinil náměstek ministra pro problémy dočasně okupovaných území a vnitrostátně přesídlených osob Georgij Tuka na televizním kanálu 112.

Tak jsem se zasnil a představil si sebe stojícího ve žluté vestě ...

Michal Gulyáš
19.1.2019  facebookový profil autora
Tak jsem se zasnil a představil si sebe stojícího ve žluté vestě na Paříských barikádách dneška, co bych napsal a řekl. Je to jen taková lehká autorsko-interpretační licence. Chcete-li číst, čtěte, chcete-li poslouchat, záznam je součástí souboru: VIDEO ZDE


Czexit ano a jak dál - Část II.


Jaroslav Tichý
19.1.2019     část I. ZDE
Lépe pozdě, než vůbec ne – avšak dále neodkládat
Dle příslibu bych se chtěl v této druhé části zabývat argumenty „pro Czexit“, v nichž se pokusím zohlednit a shrnout jednotlivé argumenty pro náš odchod z EU a poukázat i na jejich souvislosti. Často se totiž stává, že jsou posuzovány jednotlivé (či dokonce jen selektivně zvolené) pohledy na tuto problematiku, avšak bez přihlédnutí k jejich komplexnosti a vzájemné souvislosti, což jsou závažné chyby. Tyto chyby jsou často záměrné a manipulativní.
Jsem proto rád, že pohled na Czexit ve smyslu titulku tohoto článku začíná sdílet podle posledních vyjádření T. Okamury i SPD. Doufejme, že definitivně.

Proč jim nevěříme

Petr Žantovský
19.1.2019  iPrima
Chci se vrátit o nějaký týden zpět k detailu, který mohl leckomu uniknout, protože se mu média při pitvání svatoštěpánského proslovu prezidenta Miloše Zemana příliš nevěnovala. Nicméně jak známe hlavu státu, obvykle neříká nic jen tak zbůhdarma a bez záměru, i když se ten cíl a smysl leckomu nemusí vždy líbit.

Retro: k bezpečnostní situaci ČR hovoří historik Jaroslav Bašta (3.7.2017)

Jaroslav Bašta
19.1.2019
Bc. Jaroslav Bašta na fóru BOS ,,Jsi bezpečná Česká Republiko?"


Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co

Ilona Švihlíková
19.1.2019  NovéSlovoSk
Ilona Švihlíková píše o tom, jak odcházení Velké Británie z EU strhává masky významných politických aktérů.


Pokud se Zdeněk Zbořil a Eric Best nevrátí na obrazovky ČT, je její vyhlašovaná nestrannost jen cynickým vtipem

Lubomír Man
19. 1. 2019
„Česká televize poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře“, praví se v kodexu České televize a na místě jiném se v něm vyhlašuje: „Česká televize si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti“ A jen malý kousek dál se ve stejném kodexu dočtete: „Česká televize přispívá k vytváření prostoru slova, myšlení a tvorby, v němž může vyrůstat demokracie“.

To se včera ČT zase povedlo!

RadimValenčík
19. 1. 2019   RadimValenčíkPíše
To se zase ČT včera povedlo – přímo v hlavních zprávách, respektive v Událostech v 19.00 při informování o uplálení člověka.
Nejdříve v hedlines nic: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100118/video/669671     Po té velmi stručně nic konkrétního, spíše mlžení, 30 vteřin a až jako 9. zpráva: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100118/video/669681    A potom obsáhle o Palachovi, jak byl minulý režim podlý a neinformoval dostatečně veřejnost:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100118/video/669688

Bezpečnostná stratégia suverénneho štátu?

Igor Melicher
19.1.2019 NovéSlovoSk

Kritický článek slovenského autora je namíře dovnitř slovenské společnosti ale témata a problémy, o kterých píše Igor Melichar jsou velmi podobné i našim českým. Volně navazuje na výstupy ze semináře Nové republiky na téma "Jak by měla vypadat Armáda České republiky", které tu postupně uveřejňujeme v podobě videozáznamů. Redakce NR si dovolila některé pasáže zdůraznit.

Necháme si ukrást duše našich dětí?!

19. 1. 2019    NWOO
Obdrželi jsme velmi závažné svědectví o probíhajícím, bezpreced entním vymýváním mozků naších dětí na středních školách a učilištích. Zveřejňujeme ho, názor si udělejte sami. Zřejmě je to centrálně řízeno z ministerstva ve spolupráci s neziskovými organizacemi.
Dobrý den,
předem se chceme omluvit, že vás otravujeme s nepodstatnými věcmi, ale musíme se někomu svěřit, protože to, co se dozvídáme ve škole na hodinách občanské nauky a podobných, je už vážně přes čáru.

pátek 18. ledna 2019

Konec běloruského socialismu


Rostislav Iščenko
18. 1. 2019    alternatio
Rok 2018 v rusko-běloruských vztazích skončil ostrou diskusí o ruském daňovém manévru, což podle názoru běloruské strany způsobilo Bělorusku nejen škody (o to se nikdo nepře), ale škody, které je Rusko povinno kompenzovat. Aby bylo jasné, logika běloruského požadavku spočívala v tom, že Rusko musí budovat svou vnitřní, daňovou, hospodářskou, finanční a mezinárodní politiku tak, aby běloruský rozpočet nebyl tratný. Bělorusko přece podobné závazky vůči Rusku nemá. Moskva je považována výlučně za dárce financí.

Patrušev: USA zprovoznily více než 200 biologických laboratoří po celém světě

18. 1. 2019      russian
Tajemník Rady bezpečnosti Ruska Nikolaj Patrušev v rozhovoru s Rossijskoj gazetoj uvedl, že Spojené státy zprovoznily více než 200 biologických laboratoří po celém světě. Přičemž nevyloučil, že některé země mohou provádět vývoj biologických zbraní nové generace.

Jak probudit náš lid

Jiří Jírovec
18. 1. 2019
Nejlépe se k tomu hodí výročí. Z boží milosti osmičkové. Mnichov byl vzhledem k roku 1918 načasován správně. Po válce přišly roky 48 a 68 a dokonce i Anticharta přišla tak akorát v sedmdesátém osmém. Cimrmanovu teorii o důležitosti zapamatovatelnosti historických dat nám narušila světová krize z roku 1929. Do naší historie se vloudila neblahá devítka. Následoval špatně naplánovaný Protektorát, zabití Jana Opletala a události, které následovaly. Rok 1969 začal nečesky. Upálil se Jan Palach. Požadoval zrušení censury a zákaz tiskoviny zvané Zprávy. Tenkrát ovšem censura neexistovala, alespoň ne v té podobě, v jaké ji známe dnes. Zprávy byly vyhledávané, protože to byla snůška jazykových a věcných obludností. Byla to humorná protisovětská propaganda
.

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Ladislav Větvička-ostravský bloger
Laďa Větvička
18.1.2019 blog autora
Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: „Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit“, asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: „Proč? Co tym změnim?“

Padesát let s pochodněmi…. DOPLNĚNO! A ještě jednou NAPROSTO NEČEKANĚ A ZÁSADNĚ DOPLNĚNO!

Pravděpodobná Palachova inspirace:
Budhistický mnich Thích Quảng Đức se 11.6.1963 upálil na ulici Saigonu,
protestoval proti pronásledování budhistů a proti válce ve Vietnamu.
Následovalo ho několik dalších mnichů.
-vlkp-
18. 1. 2019  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Je hrozně těžké napsat článek k dnešnímu půlstoletému výročí a nebýt šablonivitý až stádní. Povinně dojatý a sentimentálně světodějný, atd. atd. Toho nepochybně bude plný český mediální mikrokosmos. Takže co s tím?


Nezbývá, než to zkusit jinak. Tak jak naznačuje titulek. Podívat se na minulých 50 let… Od okamžiku kdy Jan Palech před muzeem škrtl sirkou….


Poznámka k internetovému magazínu Forum 24

Stanislav A. Hošek
18. 1. 2019
Příliš si vážím svého času, než abych sledoval internetový magazín Forum 24 jakéhosi Šafra ZDE. Vím sice, že je to má chyba, jelikož politicky aktivní občan by měl znát názory odpůrců vlastních stanovisek. Ovšem zmíněný web nevnímám jako médium svých politických soupeřů. Při pročítání webů, jež mne zajímají, totiž již dlouho narážím na ohlasy a reakce těch, co zmíněný web alespoň příležitostně navštíví. Z jejich ohlasů jsem pak usoudil, že jmenované médium je kvalitativně naprosto něco jiného, než prezentace konstruktivních politických myšlenek, se kterými sice nesouhlasím, ale mohou mne obohacovat.

BIS a školství - jako za protektorátu. Školy není třeba ani zavírat.


Martin Koller
18. 1. 2019
Chtěl jsem pokračovat druhou částí neradostné prognózy na tento, případně následující roky, ale nezbývá mi nic jiného, než reagovat na doslova otřesnou informaci v médiích. Ministerstvo školství vlády oligarchy Babiše a BIS (Bezpečnostní informační služba-informace pro absolventy inkluzivních škol) jako reprezentace pražské havlérky a cizích zájmů chtějí společně a vydatněji přepisovat českou historii. Samozřejmě nikoli ve prospěch českého národa a jeho vlasti. No, ona je to vlastně také prognóza vývoje naší republiky v prvním roce po stém výročí.

Čučkař Koudelka z BIS nás táhne zpět do Protektorátu Böhmen und Mähren

Pražská centrála nového ministerstva dějeBISu
Lubomir Man 
18. 1. 2019
Ne tedy jen do Druhé republiky (1. 10. 1938 – 14. 3. 1939), která školní učebnice dějepisu a literární výchovy z republiky první nepřepisovala, nezakazovala školám mluvit o národním obrození, o Čelakovském a jeho písní ruských, o panslavismu, nenutila ministerstvo školství přepisovat školní osnovy republiky první. Ne nic takového zrůdná vláda Beranova druhé republiky nečinila, všeho toho jsme se dočkali až v republice pohavlovské a to od naší oficiální zpravodajské organizace – Bezpečnostní informační služby (BIS). Ta, zosobněna svým ředitelem Koudelkou, vykonala v minulých dnech cosi jako demarši u současného ministra školství Plagy (ANO), aby jej ke shora uvedeným požadavkům dotlačila.

Palach z toho, kdo si jej nyní bere do úst, by se musel znovu upálit

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek a -ps-
18. 1. 2019 facebookový profil autora a PrvníZprávy
"Pokud byl Jan Palach tak citlivý, jak ho líčí, musel by se dnes při pohledu, kdo všechno si ho bere do úst, znovu upálit," napsal na facebookový profil známý komentátor současného dění a hudebník Petr Štěpánek. Komentáře jeho čtenářů většinou s ním souhlasí.

50. výročí sebeupálení Jana Palacha – od oběti k spasiteli

Zdeněk Zbořil
18.1.2019 iPrima
V polovině devadesátých let minulého století napsal Bohuslav Šalanda, etnolog FFUK, přednášející také kulturologii, pozoruhodný soubor úvah na téma hrdinství a obětování se.

Tip na čtení od Petra Žantovského: Psychologie propagandy I.

Petr Žantovský
17.1.2019
Petr Žantovský dává tipy na zajímavé čtení. Některé knihy právě vyšly, jiné jsou v knihovnách již delší dobu. Zveřejňujeme několik pokračování, která Petr Žantovský vybral z knihy Františka Marka "Psychologie propagandy".

čtvrtek 17. ledna 2019

Seminář Nové republiky na téma "Jak má vypadat Armáda České republiky": vystoupení podplukovníka v záloze MUDr. Marka Obrtela (VIDEO)

17.1.2019
Ve středu proběhl seminář spolku Nová republika o situaci v Armádě České republiky. Hodnotil se její neutěšený současný stav, příčiny neschopnosti české armády bránit území našeho státu i důvody a okolnosti, za kterých k tomuto stavu došlo. Součástí řešení a návratu české armády do funkčního stavu je domobranecko-miliční charakter naší budoucí armády v nové republice, s kterým posluchače seznámil podplukovník v záloze MUDr. Marek Obrtel, zakladatel občanské organizace Národní domobrana.Seminář Nové republiky na téma "Jak má vypadat Armáda České republiky": vystoupení plukovníka v záloze Ing. Jaroslava Štefce (VIDEO)

17. 1. 2019
Včera proběhl seminář Nové republiky o současném neutěšeném stavu Armády ČR, o hodnocení současné situace a příčin neschopnosti české armády bránit území státu. Se podnětným příspěvkem vystoupil pan plukovník v záloze Ing. Jaroslav Štefec.
Karel Schwarzenberg má pravdu

Ivan David
17. 1. 2019
Podle Parlamentních listů čestný předseda TOP 09, poslanec a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg pravil: „Je správné, že BIS upozorňuje na nebezpečí. Nové osnovy by ovšem mělo vypracovat s mladými historiky Ministerstvo školství. Nutné to je, pamatuji, že v Rakousku se ve výuce dějepisu drželo hnědé myšlení ještě 25 po válce. U nás to bude obdobné.“ Má pravdu na zavádění hnědého myšlení se "u nás" pracuje. Sám Karel Schwarzenberg osobně byl na Majdanu, aby podpořil fašistický převrat. Nelze se tedy divit, že mu vadí, že "nové myšlení" nebylo dosud zakomponováno do učebnic.

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

Finian Cunnigham
Finian Cunnigham
17.1.2019  ICH,  překlad Zvědavec
Proč Británie vynakládá miliardy dolarů na dvě nové super letadlové lodě? To je otázka, kterou si klade státní BBC. Nicméně neočekávejte, že vám Britská Blbákovská Corporation poskytne nějaké chytré odpovědi.
Obě dotyčné lodě - nyní vstupující do služby, jedná se o HMS Queen Elizabeth a HMS Prince of Wales - jsou láskyplně pojmenované po britské monarchii. Celkové náklady na stavbu těchto „obrů“ jsou podle BBC přibližně 6 miliard liber (8 miliard dolarů). Ale až budou plně vybaveny novými bojovými letouny, náklady prudce stoupnou a cena se znásobí.

Zbyněk Fiala: Británie v rozkladu

Zbyněk Fiala
17. 1. 2019   VašeVěc
Londýn si konečně ujasnil co nechce, ale nic nenasvědčuje dohodě o tom, co chce. Británie, která neschválila vyjednaný způsob Brexitu, tak zatím pádí k nevyjednanému útesu. Ale ve finále nakonec bývá všechno jinak.

Pane ministře Petříčku, kde jste?!

Petr Sedláček
17. 1. 2019
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis. Nejenže urážlivým způsobem reagoval na slova českého exprezidenta Václava Klause, když ve svém příspěvku přirovnal Putina k Hitlerovi a vysmál se Klausovu vyjádření, označující Ukrajinu, provokující Rusko na popud Západu, za velký problém. K tomu dodal, že v tom případě by se snad mělo dávat za pravdu těm, kteří zastávají názor, že Československo v roce 1938 vyprovokovalo Hitlera. Korunu tomu ovšem nasadil, když tyto hloupé a povýšené poznámky na své stránce na Twitteru umístil pod fotografií Pražského hradu, na kterém prezidentskou standartu nahradila ukrajinská státní vlajka!!! ZDE

Noví cenzoři?

Jiří Paroubek
17. 1. 2019    vasevec
Uvítal jsem, že dokonce ve dvou velkých tištěných médiích se dnes objevuje jasné odsouzení snahy ředitele BIS Koudelky o vměšování této instituce dokonce i do vzdělávacího procesu. Je velkou chybou ministra školství R. Plagy, že vůbec umožnil vůbec diskusi s ředitelem BIS na téma, jak vyučovat české dějiny. Bláboly obsažené ve zprávě BIS, jež byla publikována v prosinci 2018, a obsahující strašení před vlivem ruských a čínských agentů, jsou zarážející. Každý soudný člověk si musí říci, že v BIS musí sedět nějaký ideový následovník někdejšího komunistožroutského amerického senátora McCartyho. 


Putin pred dôležitým rokovaním v Srbsku: NATO na Balkáne znamená eskaláciu napätia

17. 1. 2019  HlavnéSprávy
Ruský prezident Vladimir Putin sa pred oficiálnym stretnutím so svojim srbským kolegom Alexandrom Vučičom vyjadril pre médiá na viacero politicko-ekonomických témNa snímke ruský prezident Vladimir Putin

Politik SPD americkému vyslanci: Německo není protektorátem USA!

Bernd Westphal, SPD
-rp-
17. 1. 2019 Focus a PrvníZprávy
Za sankční hrozby německým společnostem za účast na plynovodu Nord Stream-2 je americký velvyslanec Richard Grenell stále kritizován, píše se v článku německého portálu Focus.

Grenell zašel příliš daleko, řekl politik SPD pro energetiku Bernd Westphal.

„Vyslanec Grenell není guvernérem v Německu, ale pouze vyslanec jeho vlády. Podobně, Německo není protektorátem Spojených států a neposlouchá povely nepředvídatelného prezidenta,“ uvedl Bernd Westphal.

Obchod s orgány: „Žalobce Nice zničil důkazy, Carla del Ponte to věděla“

MESSIN
16.1.2019 B92, překlad Messin
Jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“.


Podle dnešního vyjádření právníka Bronislava Tapuškoviče pro bělehradský deník Večernje Novosti, který se v té době účastnil procesu před tribunálem v Haagu (ICTY), o tom v minulosti hovořila i bývalá hlavní žalobkyně ICTY Carla del Ponte.

středa 16. ledna 2019

Jeden den v historii. Před 25 lety byla 14. ledna podepsána dohoda o likvidaci jaderných zbraní na Ukrajině

Rostislav Iščenko
16. 1. 2018  ukraina (kráceno)
14. ledna 1994 podepsali v Moskvě prezidenti Ukrajiny, Ruska a USA trilaterální prohlášení o likvidaci jaderných zbraní na Ukrajině. Podle dohody se mělo na území Ukrajiny odstranit 176 mezikontinentálních střel a 1500 jaderných hlavic. Zdálo by se, co s tím má co do činění Donbas? Když dnes ukrajinští radikálové říkají, že kdyby si Ukrajina udržela třetí jaderný arzenál ve světě, nikdo by nemohl zabránit Kyjevu udusit protifašistické povstání nejen na Donbasu, ale také na Krymu - je to naprostá pravda. S takovými věcmi se nežertuje. 


Čučkař Koudelka z BISu nás táhne zpět do Protektorátu Č a M

Lubomír Man
16. 1. 2019
Ne tedy jen do Druhé republiky (1. 10. 38 – 14. 3. 39), která školní učebnice dějepisu a literární výchovy z republiky první nepřepisovala, nezakazovala školám mluvit o národním obrození, o Čelakovském a jeho písní ruských, o panslavizmu, nenutila ministerstvo školství přepisovat školní osnovy republiky první. Ne nic takového zrůdná vláda Beranova druhé republiky nečinila, všeho toho jsme se dočkali až v republice pohavlovské a to od oficiální zpravodajské organizace ČR BIS. jež, zosobněna svým ředitelem Koudelkou, vykonala v minulých dnech cosi jako demarši u současného ministra školství Blagy (ANO), aby jej ke shora uvedeným požadavkům dotlačila.

úterý 15. ledna 2019

BIS studuje dějepis ??

Loudil
15. 1. 2019
Naše BIS ve své výroční zprávě napadá výuku dějepisu v našich školách, která prý je zcela pod vlivem "sovětského vidění světa" a výuka češtiny zase prý propaguje - "slovanský panslavismus". SSSR jak známo zanikl už 1991 , tedy před 28 lety , je tedy zajímavé, jak může být pod jeho vlivem výuka dějepisu v Čechách. Osobně mne zaráží, že "mezi vážné úkoly" naší BIS patří také zevrubné studium učebnic dějepisu, češtiny a dalších předmětů našich škol. 

Prznění paměti národa, fašismus. Lenka Procházková velmi zle o naší současnosti. A o ČT

Rozhovor s Lenkou Procházkovou
15. 1. 2019  ParlamentníListy

 „Lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody,“ komentuje Českou republiku třicet let po revoluci spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podle ní svoboda myšlení leká i mnohé současné politiky, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Hledání pravdy však prý není koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, ale spíše plavání v divoké řece.

Panelová diskuse: Jak by měla vypadat armáda ČR?

9. 1. 2019


Plk.v.v. Ing. Ladislav Petráš:
https://www.youtube.com/watch?v=0T4064515uU&feature=player_embedded

Plk.vz. Ing. Jaroslav Štefec:
https://www.youtube.com/watch?v=An4qYNzShB0&feature=player_embedded

Pplk.vz. MUDr. Marek Obrtel:
https://www.youtube.com/watch?v=7iRy1mlg5D4&feature=player_embedded  


Pan pplk. Ing. Martin Koller svoji účast omluvil

Má česká armáda smysl?

Croix
15. 1. 2019 Zvědavec
Následující text je příspěvkem k zítřejší panelové diskuzi Nové republiky v budově ČSVTS v Praze na Novotného lávce:
Pokud si budeme chtít odpovědět na takovou otázku, nevyhneme se rekapitulaci úlohy české, resp. československé branné moci v moderních dějinách, čili v období novodobé obnovy české státnosti, počínaje první světovou válkou.

Pád impérií: Londýn, Washington a Paříž jsou na pokraji kolapsu

George Galloway
15.1.2019 RT,  překlad Zvědavec
Navzdory drtivé síle dezinformačního aparátu NATO vstoupilo centrum impéria v roce 2019 do stavu úplného chaosu.
Washington, Londýn a Paříž - tři hlavní města impéria - nejsou dnes v podstatě řízena, jsou zastavena, a potácejí se na pokraji zhroucení nebo jsou v obležení vlastního lidu.

Banksterské praktiky současné ČNB

Kde je české zlato?
Václav Umlauf
15. 1. 2019   E-republika
Bankster je ten, kdo z hlediska politické ekonomie vykonávané jedním promile dělá jednostranné monetární výhody pro jedno procento privilegovaných, a tím okrádá 99 procent nás všech. Platí tato definice i pro ČNB?Voskovec uprchl před Hitlerem do USA, pak se vrátil domů, ale jeho americké manželce se v ČSR nelíbilo, tak odletěl zpět za Atlantik a skončil na ostrově Ellis Island, který byl obehnán ostnatým drátem; 11 měsíců ho tam vyslýchala americká policie...


Břetislav Olšer
15.1. 2018   Rukojmí
Jak to bylo s tragicky naivní pohádkou o zemi neomezených možností a splněných přání? Začala pragmaticky; na poslední chvíli Jan Werich s Jiřím Voskovcem prchají před Hitlerem do USA (9. ledna 1939). Oba byli šéfové a autoři velmi oblíbeného Osvobozeného divadla, pro které napsali během 10 let na divadelních her a 30 premiér revuí.

pondělí 14. ledna 2019

Potrefená hUSA se ozvala!

Reklamní tváří firmy Huawei byl také J. Jágr
Přemysl Votava
14. 1. 2019  VašeVěc
Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení o ukrytých čínských špionech přímo v kapse svého saka. Copak já, ale co ti všemocní vládci světa, kteří chodili se svým špionem v kapse po těch nejdůležitějších schůzkách, jak státních, tak i těch s milenkami. Pokud máme všemu věřit, co nám ti „moudří“ bulíkují, tak Pán Bůh s námi. Všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty naše milenky. Nyní se bojíme ukázat na ministerstvu, v úřadě, ale i doma.

Dvojí metr? Nástroj zla. Jak mu čelit

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
14.1.2019 blog autora
Přečetl jsem si celý článek L. Žáka "Dvojí metr..." uveřejněný na stránkách "Vaše věc". I když chápu jeho vypointování, přece jen si dovolím s některými formulacemi polemizovat, protože se jedná o věc mimořádně citlivou, významnou a prvky naivity, které do článku pronikly, mohou vést k nepřesným praktickým závěrům. Současně upozorním na mimořádně významný postřeh, formulovaný v článku spíše mimoděk. 


Svět ruskýma očima 489

Zajoch
14. 1. 2019  Outsidermedia
Ruská ponorka Borej je postrachem Washingtonu * Odvetný úder Ruska způsobí konec rozkvětu státu, který sáhl na bezpečnost ruských občanů * Trump proti demokratické většině ve sněmovně reprezentantů * Současný rozpočet EU neumožňuje vytvořit jednotnou evropskou armádu * Mezinárodní konkurence obchodu s plynem se zostřuje.V Německu se začalo mluvit o vystoupení z EU

14. 1. 2019     lenta
Německá ultrapravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) hodlá požadovat, aby Německo za určitých podmínek vystoupilo z Evropské unie. Informoval o tom list The Local. Na sjezdu, který se konal v Sasku, se členové strany rozhodli zahájit v Evropském parlamentu kampaň za vystoupení Německa z EU v případě, že reformy Evropské unie, které navrhli, nebudou zahájeny do roku 2024. Je to poprvé, co s tímto tématem vystoupilo nějaké politické hnutí v Německu.

O tom, jak český karbanátek převálcoval Ameriku….

Přemysl Votava
14. 1. 2019
Je to jak v té pohádce o českém Honzovi, který se stal králem …. Tento příběh je zcela pravdivý. Najděte si Stupno, vesnici nedaleko městečka Radnice na Zbirožsku. Z tohoto kraje, kde si bída s nouzí podávaly ruce, odešel do světa roku 1888 hostinský Alois Kroc. Tehdy za císaře pána, statisíce našich krajanů odcházelo za lepším živobytím do ciziny, tedy do Ameriky, na ruskou Volyň, nebo do Banátu….

Svět ruskýma očima 488

Zajoch
14. 1. 2019 Outsidermadia
Obchodování v amerických dolarech vystavuje podnikání měnovým i politickým rizikům  * * * Krize, z níž není cesta * * *  Vojenský expert o možných ruských reakcích na změnu v jaderných silách USA
Komentář Petra Žantovského: Indoktrinace

Hlasatel jediné správné pravdy - Bakalův Erik Tabery - indoktrinuje
trochu přerostlé skauty v SI v Praze (foto Tomáš Tkáčik)
Petr Žantovský
14. 1. 2019  iPrima
Sociolog Miroslav Petrusek definuje na první pohled nesympatické slovo z titulku takto: „Indoktrinace znamená úsilí zaměřené k slepému a odevzdanému přijetí určité doktríny, názorů či postojů, které nepřipouští diskusi ani kritiku. Někdy je provázeno nátlakem nebo hrozbami.“

14.1.2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
14. 1. 2019   iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Vypelichaný samet

Karel Sýs
Karel Sýs
14. 1. 2019
Orgie oslav 30. výročí Vítězného Listopadu vypukly naplno, sotva dozněly novoroční zvony. Budeme vykrmováni propagandou celých 365 dní a možná ještě déle, neboť Listopad nějak ne a ne zvítězit.
Vyhrnout si rukávy a přiložit ruku k dílu musí každý občan, zejména však příslušník nepracující inteligence.

Do jubilejního roku vzorně vykročil i čtrnáctideník Křížovka a hádanka. V letošním čísle 1 vyhlašuje 1. kolo hádankářské soutěže „Zakazovaní umělci“.

Zemanův čínský syndrom

Erik Best
14. 01. 2019  EB
Stejně jako šel Miloš Zeman vlastní cestou v případě konfrontace Západu s Ruskem, což nejvíce symbolizovalo uzavření dveří na Hrad tehdejšímu americkému velvyslanci Andrew Schapirovi v roce 2015, hledá teď český prezident vlastní cestu v otázce Číny. Stejně jako tehdy poskytuje Zemanovi určité krytí Německo, které se neztotožňuje s americkým tažením proti Huawei a jeho technologii 5G. 


České TV pořady – a proč, prosím vás?

Lubomír Man
14. 1. 2018
To abychom si snad o sobě mysleli bůhvíjací nejsme kabrňáci, co si umí udělat všechno sami, jak jsme si to namlouvali za totality? Televizní mnohahodinové revuální a hudební pořady všech druhů, filmy každého myslitelného žánru a snad z každého prostředí, které v republice existovalo? Vědecké pořady tak tak že ne snažící se přetrumfnout famózní díla z dílny BBC? – to vše v národě druhořadém, ale ve své namyšlenosti furiantsky trylkujícím, že „vzpíná-li se lidstvo jak Alpsko nad tou zemí, pak Čech buď Mont Blanc a Mont Rosa, povýšen nade všemi?“