Reklama

sobota 2. února 2019

Vítězství má jméno Stalingrad

Přemysl Votava  
2. 2. 2019
2.února 1943 kapitulovaly poslední jednotky německé 6.armády. O dva dny dříve, 31.ledna kapituloval velitel německé 6. armády maršál Friedrich Paulus. Nad Stalingradem zavlály bílé prapory kapitulace. Skončil německý sen o vítězství na Volze. Uplynulo již 76 let od porážky německé armády u Stalingradu, ta přišla po více než dvouměsíčním obklíčení ve stalingradském kotli. Selhaly Hitlerovy snahy o leteckém zásobování 6.armády, selhaly i všechny pokusy o proražení obklíčení z venku. Rudá armáda pod velením generála Čujkova každým dnem svírala obklíčení. 


Globalizace končí. Trendem je lokalizace

Antonín Karoch
2. 2. 2019   ČeskáPozice
Globalizace je zřejmě za svým vrcholem a rozvoj moderních technologií, jako je 3D tisk, a automatizace naznačuje směřování k lokalizaci. Ekonomka Ilona Švihlíková, ředitel strategie společnosti Triton Marek Pavlík a ekonom a propagátor odkazu bratrů Baťových Adrián Podskľan v rozhovoru představují výhody a možnosti lokální ekonomiky.
Zvýšit věk odchodu do penze?! Jen názor diletantů

Radim Valenčík
2. 2. 2019   blog autora
Na iDNES byl 1. února uveřejněn další "průlomový" článek k problematice starobních penzí, podle kterého padl mýtus o dlouhodobé udržitelnosti odchodu do důchodu v 65 létech. Z matematického hlediska prý nelze jinak. Zde je to nejdůležitější z článku. Barevně odlišuji a to nejdůležitější zvýrazňuji tučně:

Německo zakázalo vývoj systému raketové obrany s Ukrajinou!

2. 2. 2019 zdroj a zdroj
"Ale naši němečtí přátelé, vláda, jim to zakázali dělat s Ukrajinou". Orgány SRN zakázaly německé společnosti zapojit se do společné výroby protiletadlových raketových systémů s Ukrajinou. Bylo to řečeno náměstkem ředitele ukrajinské společnosti Arsenal Alexandrem Kločkem. Upřesnil, že jde o unikátní mobilní protiletadlový raketový systém.

Když světu vládne Hitler... a ne jeden

Tereza Spencerová
2. 2. 2019   iPrima
S lehkou nadsázkou lze říci, že kdo ani jednou nebyl za Hitlera, jako by vůbec nebyl. Nebo je naprostá nula, která nikomu nestojí ani za pozornost.

České zemědělství ničí přidanou hodnotu

Zbyněk Fiala
2.2.2019  VašeVěc
Vyvážíme živá zvířata a dovážíme maso. Vyvážíme mléko a dovážíme tvaroh a sýry. Nabízíme kvalitní surovinu a požadujeme za to podřadné výrobky. Ničení přidané hodnoty provází i ničení půdy.


Přepis rozhovoru prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

2.2. 2019   Hrad,   video zde
Pane prezidente, jako vždy náš rozhovor začnu takovými aktualitami, co přineslo posledních sedm dní. Jedna z nich je zpráva o tom, jak vláda utrácela za odměny, za odměny, za mimořádné příplatky k platu, asi za dobrou práci a tak. A je to 463 milionů korun, ano, je to za celou vládu, za všechna ministerstva a tak, ale přesto je to rekordní suma. Co tomu říkáte?

Slovenský prezident? ČT nahrála Harabinovi

RadimValenčík
1. 2. 2019   RadimValenčíkPíše
Včera jsem v reakci na zajímavou část pořadu Události, komentáře na ČT 24 o slovenských prezidentských volbách, viz:
ceskatelevize

(doporučuji se podívat na celé, velmi poučné)  dal na FB následující text:
Je to charakteristika jednotlivých kandidátů podle jejich pořadí, které bylo v pořadu uvedeno podle stávajících preferencí:

Utajené volby

Martin Koller
1. 2. 2019
V posledních letech jsme zažili několik volebních show, ne-li přímo komedií. Kdyby žili Šimek a Grossmann, měli by nejeden námět na svoje úžasné satirické povídky. Nicméně letošní volby do europarlamentu se jaksi vymykají obvyklému schématu. Slouhové cizích zájmů evidentně zvolili novou taktiku. Mohli bychom mluvit o skoro utajených volbách, téměř kategorie stealt. Mazaně využili plně pochopitelnou a stále rostoucí nechuť stále rostoucího počtu českých voličů k české politice a většině politiků. Stále více občanům se česká domácí a zahraniční politika jeví jako velká komedie a velký podvod. 


pátek 1. února 2019

Soukromý názor ministra zahraničních věcí

Karla Maříková
1. 2. 2019 PSP  
Interpelace na předsedu vlády, čtvrtek 31. 1. 2019
Poslankyně Karla Maříková (SPD): Děkuji za slovo, pane předsedající. Vážený pane premiére, ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal zákon, který rozšiřuje řady válečných veteránů o někdejší příslušníky Ukrajinské povstalecké armády, ozbrojené složky Organizace ukrajinských nacionalistů, lidově zvaných banderovci. České Ministerstvo zahraničí reagovalo na novelizaci ukrajinského zákona slovy - cituji: "Se složitými kapitolami dějin se každá země musí vypořádat sama. Není úkolem diplomacie hodnotit nebo zkoumat historii, to je záležitost historiků, nikoliv diplomatů."


Das Investment: investice do Ruska slibují investorům dvojnásobný zisk

1. 2. 2019    russian
Ruské akcie jsou pro investory stále atraktivnější, tvrdí Das Investment. Země překonala recesi, v současné době posiluje svou finanční nezávislost a prohlubuje obchodní vztahy s Čínou. U dlouhodobých vkladů umožní ruská burza investorům zdvojnásobit své peníze, tvrdí autor článku Guido von Schemm. V mainstreamových médiích na Západě se prakticky nic dobrého o Rusku neříká, píše Das Investment. Současně se USA a evropské země snaží s pomocí sankcí zpomalit ekonomický růst Ruska. A celkově nejsou v poslední době ruské akcie mezi investory příliš populární, uznává autor článku Guido von Schemm.

Eurovolby se blíží: Bažiny mobilizují. Do Prahy přijede balkánská řeznice. Má s sebou noty? V kavárně hořkne sojové latté. Nekonečně dlouhá chapadla think-tanků. Zatopíme jim volbou "fašounů"? Cihla do skleníku

M. Albrightová zvaná Balkánská Řeznice
při pokažené autogramiádě v Praze
Lubomír Vylíčil
1. 2. 2019  ProtiProud
Lubomír Vylíčil se v současné napjaté atmosféře napříč evropskou politikou podíval na zoubek jedné významné vlivové neziskové organizaci.

Už zanedlouho, 11. března, přivítá naše hlavní město vzácnou návštěvu. Do Prahy se chystá bývalá ministryně zahraničí USA, Madeleine Albrightová. Prý aby zde představila svou nejnovější knihu Fašismus: Varování. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka a zarytá liberální demokratka v ní naříká nad křehkostí demokratických vlád a úpadkem liberální demokracie po celém světě.

Merkelová & Macron použili náplast na roztříštěnou Evropu

Finian Cunnigham
1. 2. 2019  ICH, překlad Zvědavec
Když německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron podepisovali minulý týden novou francouzsko-německou smlouvu v historickém městě Cáchy, na pozadí byla nastavena okázalost a důležitost.Assange, Wikileaks a my

Jan Vítek
1. 2. 2019  iPrima
Handlování o osudu Juliana Assange spěje k neodvratnému řešení: Ekvádor mu zruší asyl a jakmile vyjde z jeho velvyslanectví v Londýně na ulici, Britové ho zatknou a vydají do USA, kde ho odsoudí. Vznikne nebezpečný právní a justiční precedent. Co může znamenat pro nás?

Proč Josef Baxa zaútočil na prezideta republiky M.Zemana. Mnohé Vám osvětlí odpověď renomovaného advokáta, doc. JUDr. Zdeňka Koudelky, Ph.D . Připomněl starou kauzu Josefa Baxy. Vše má, zdá se, poměrně letité kořeny...

1. 2. 2019  Pl, část článku
,,Vnímám to jako součást politického boje, který se řídí jinými pravidly než trestní právo. Josef Baxa i ústavní soudce Vojtěch Šimíček kritizované jednání jako trestný čin nezhodnotili. Předpokládám, že mají lepší znalost trestního práva než Jiří Drahoš."

Disneyland klausovské dynastie

Václav Umlauf
1. 2. 2019  E-republika
Klaus a jemu podobní rozjeli český privatizační disneyland. Na nové lidové veselici dané sňatkem Pravdy a Lásky se cinkalo klíči a k tomu vyhrával Clintonův saxofonový dixieland. Po ukončení první fáze všelidové veselice vzniklo nové a radikálně vulgální náboženství zvané „neoliberalismus“.
1.2.2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu prouduTereza Spencerová
1.2.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

čtvrtek 31. ledna 2019

Kurgiňan: Dekomunizace nevyhnutelně ospravedlní nacismus a zničí Rusko

31. 1. 2019      rossaprimavera
O nevyhnutelné přeměně dekomunizace v ospravedlňování nacismu (odsouzení komunismu k renacifikaci), v důsledku porovnávání těchto dvou diametrálně protichůdných ideologií, mluvil politolog, vůdce hnutí Podstata času Sergej Kurgiňan 28. ledna ve vysílání pořadu Večer s Vladimírem Solovjovem na televizním kanálu Rossija 1. Politolog srovnal probíhající proces "masivní dekomunizace" se spojenými nádobami: čím ostřejší je proces dekomunizace, tím rychleji probíhá protikladný proces - ospravedlňování vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera, protože "bojoval s komunisty".

Pavel Telička jako živý důkaz, jak s námi EU vydrbala. Martin Koller také připomíná K. H. Franka

rozhovor s Martinem Kollererm
31.01.2019 ParlamentníListy
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTiNA KOLLERA Bezpečnostní analytik se ve svém pravidelném přispěvku pro ParlamentníListy.cz tentokrát věnuje volbám do Evropského parlamentu, které nás čekají v květnu. Při té příležitosti si všímá například pozoruhodných osudů Pavla Teličky, někdejšího hlavního vyjednávače našeho přístupu do EU, od té doby poplácávaného po zádech jako ten „nejlepší Evropan“.

Venezuelské spiknutí houstne... OSN by měla vyšetřovat Washington a spojence za zločiny, spojené se změnou režimu

Venezuelská bolívarovská vlastenecká armáda - opora demokracie 
Finian Cunnigham
31. 1. 2019 ICH,  překlad Zvědavec
Identické odsouzení ze strany Spojených států a spojenců a synchronicita ukazují, že cílem společného spiknutí, které řídí Washington, je změna režimu ve Venezuele.

Vzhledem k tomu, že v této jihoamerické zemi jsou největší známé zásoby ropy na planetě, je zřejmé, že ropa bude hlavní cenou pro americké a evropské korporace a banky.

„Demytizační“ snahy orwellovských přepisovačů a oprávců dějin nejsou než chatrně maskované zničující útoky na naši národní identitu a nejlepší kulturní tradice.

Stanislava Kučerová
31. 1. 2019
V souvislosti s přeskupováním politických sil jsme po každém společenském převratu svědky přehodnocování našich národních dějin, významu klíčových historických událostí a vůdčích osobností té které doby. V Orwellově krutě pravdivé utopii „l984“ se dějiny přepisují nepřestajně, protože u moci se střídají různé skupiny vládců v rychlém sledu a výklad a hodnocení minulosti musí vždycky tu skupinu, která se chopila moci, legitimovat. Střídá-li se moc, střídají se i výklady dějin. Čím rychleji se střídají režimy, tím rychleji se přepisují a přehodnocují dějiny.

Portrét novej “hviezdy” venezuelskej politiky: Hochštapler a hazardér Juan Guaido

Guaidó - Trumpova motorová myš
Roman Bednár
31. 1. 2019  HlavnéSprávy
Proopozičné venezuelské médiá označujú Juana Guaida propagandisticky za hviezdu venezuelskej politiky. Tvrdia, že sa mu podarilo zjednotiť všetky roztrieštené opozičné sily a postaviť sa na ich čelo. Pravdou je však niečo iné.


“Typická manipulativní technika” – Václav Klaus ml. okomentoval výzkum, podle kterého jsou dezinformace “hrozbou” v EU

Poslanec Václav Klaus jnr.
Václav Klaus mladší
31. 1. 2019    Facebook
Známý český politik Václav Klaus mladší na sociální síti Facebook kritizuje metody a manipulace kterých se dopustilo “vědeckého” zkoumání, varující před šířením dezinformací a fake news v Evropské unii. 

Ministerstvo pravdy EU skutečností! EU zavádí mezinárodní skupinu cenzorů; Co netvrdí EU je lež a dezinformace

Martin Bago a -byi-  
31. 01. 2019  HlavnéSprávy a VlasteneckéNoviny
Evropská unie se chystá ještě přitvrdit a zintenzivnit svůj boj proti dezinformacím, rozuměj alternativním informacím a informacím z jiných než západních zdrojů. Jedním z opatření je i vytvoření mezinárodní skupiny, která bude v rámci EU ověřovat „fakta“, což lze přirovnat k malému ministerstvu pravdy EU, informuje slovenský konzervativní server HlavnéSprávy.sk.


Čeští generálové objevují čínskou hrozbu

Erik Best
31. 01. 2019 - EB
Donald Trump vyhrál v roce 2016 americké prezidentské volby zčásti i díky tomu, že v Číně brzy rozpoznal obchodní a vojenskou hrozbu. Už 19. května 2015 si na Twitter napsal: „Náš dluh financuje čínskou armádu. Je načase přitvrdit.“ Jeho první Strategie národní bezpečnosti postavila do popředí čínskou a ruskou hrozbu, a jeho snaha o zákaz technologií firmy Huawei na to navazuje. Oproti tomu nejviditelnější český generál, Petr Pavel, působí dojmem, že čínskou hrozbu objevil v polovině prosince, kdy o ní informoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Guardian: „Lehké" hlavice USA vedou svět k vážným konfliktům!

Odpálení rakety Trident z ponořené ponorky
-kou-
31. 1. 2019  TheGuardian a  PrvníZprávy
Spojené státy začaly vyrábět „lehké" jaderné hlavice, které by podle názoru administrativy Donalda Trumpa měly sloužit jako další odstrašující faktor pro jiné jaderné mocnosti, včetně Ruska, napsal The Guardian.


Letět by měl Petříček

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
31. 1. 2019   VašeVěc

Internetové sdělovací prostředky přinesly informaci, že ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) jmenoval Daniela Hermana členem Rady Česko-německého diskusního fóra.
https://eurozpravy.cz/domaci/politika/247656-ovcacek-poleti-mluvci-se-navazel-do-petricka-a-hermana-prisla-drsna-reakce/

středa 30. ledna 2019

Panelová diskuze: Aby média nelhala

30. 1. 2019
Videa: Petr Žantovský
 
Stanislav Novotný
Petr Štěpánek

Diskuze ke všem referátům ZDE

Čína roste ať se to ostatním líbí nebo ne...

Jaroslav Loudil
30. 1. 2019
Současnou kauzu Huawei považuji jen za další doklad neschopnosti Západu držet s Čínou tempo v rozvoji moderní vědy a techniky. Proto se Západ zahnaný Čínou do kouta, uchýlil k -  "podpásovému chování". Je to naprosto stejný případ, jako když fotbalový tým 20 minut před koncem zápasu prohrává na svém hřišti  0 : 3  a když už na to nemá "herně", tak začne alespoň tvrdě faulovat soupeře unfér zákroky. 

Ukrajinci se mají podrobit prověrce ohledně spolupráce s DLR a LLR

https://www.youtube.com/watch?v=IVcvHXWxhTw

30. 1. 2018 lenta youtube
Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios navrhl, aby byli všichni Ukrajinci zkotrolováni ve věci spolupráce se samozvanými DRL a LLR. Uvedl to na televizním kanálu 112 Ukrajina. Příslušný fragment vysílání je k dispozici na YouTube.

Židé prchají z Ukrajiny do Izraele

Ukrajinští Židé po přistání na letišti v Tel Avivu se radují
Hagay Hacohen 
30. 1. 2019  TheJerusalemPost a VašeVěc
Zhoršující se situace na Ukrajině vede občany se židovskými kořeny k hledání nového života v Izraeli. V souvislosti s pondělním příletem několika desítek ukrajinských Židů to napsal deník „The Jerusalem Post”.

Odpoveď na americkú agresiu. Venezuela formuje jednotky venezuelských dobrovoľníkov

Část venezuelských občanských milicí
hlídkuje v ulicích  ozbrojená
30. 1. 2019 RusVesna a HlavnéSprávy
Portál RusVesna si všíma slová venezuelského prezidenta Madura, ktorý tvrdí, že Venezuela bude vždy vďačná Rusku a pomoc, ktorú Rusi Venezuele poskytli v zápase s USANa snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a venezuelský prezident Nicolas Maduro

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Diosdado Cabello, symptom venezuelské krize

Diosdado Cabello, šedá eminence z Caracasu
Tereza Spencerová
30. 1. 2019   iPrima
Při stávajícím zkorumpovaném režimu venezuelskou krizi nejspíš vyřešit nelze, při zkušenostech s americkými „demokratizacemi“ ve světě ale příliš nadějí nevyvolává ani případná „změna režimu“.

Úloha propagandy

Leo K.
30. 1. 209 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Už delší dobu sleduji nejen v české, ale i v evropské společnosti vůbec, volání po bezpečnosti, Snad to souvisí s teroristickým náletem 11. září 2001 v New Yorku. Nebo byl tento útok jenom záminkou k prosazení autoritářství, represe a názorové pseudojednoty? Následné vyhlášení „války proti terorismu“ totiž umožňovala téměř libovolně zkracovat občanská práva a zároveň přinesla tolik vytoužené zakázky vojenskoprůmyslovému komplexu.

Jedině my a Rusko pohromadě! Poradce a analytik o našem „nelidském systému“, Babišovi a těch, kdo slouží nejmocnějším

Jaroslav Kuchař
ROZHOVOR 
30. 1. 2019  ParlamentníListy
„Polarizace ve společnosti probíhá rychlým tempem v celém našem civilizačním okruhu,“ varuje podnikatel a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař, který se rovněž aktivně angažuje v politice jako předseda hnutí Cesta. Prvotní příčinou strachu ve společnosti podle něj není premiér Andrej Babiš, nýbrž koncentrace politické a ekonomické moci jakožto hlavní projev globalizace. Tu Kuchař hodnotí příkře: „Nelidský, strojový mechanismus, který většině bere naději, skutečné hodnoty lidství, radost ze života.“


Štětina, miláček batalionu Azov, jehož znakem je runa Wolfsangel, jinak symbol nacistické divize SS Das Reich, viděl prý ruské žoldáky – kontraktniki – ve Venezuele; zakládá též hnutí Evropa společně

Břetislav Olšer
30.1. 2019   Rukojmí
Český europoslanec Jaromír Štětina právě okomentoval údajnou informaci o tom, že do Venezuely přiletěli ruští vojáci ze soukromé armády, aby zachránili prezidenta Nicoláse Madura...

Nový „Gang osmi“ pro Venezuelu

Erik Best
30. 01. 2019 - EB
Tři dny před koncem svého funkčního období 2. února 2003 připojil Václav Havel společně s premiéry dalších sedmi zemí svůj podpis pod „dopis Gangu osmi“, který vyjádřil podporu Georgi W. Bushovi a plánované invazi do Iráku. „Irácký režim a jeho zbraně hromadného ničení představují jasnou hrozbu pro světovou bezpečnost,“ psali Havel s ostatními. Dodali, že „Evropa nemá žádný spor s iráckým lidem.“ V následné válce zemřely desetitisíce Iráčanů a žádné zbraně hromadného ničení se nenašly.

US superdělo může být ve skutečnosti balistická raketa středního doletu

-rp-
30. 1. 2019  Globatimes a PrvníZprávy
Americký vývoj střely "superdělo" s dosahem 1000 kilometrů, o němž se tvrdí, že je schopno zasáhnout čínské lodě v Jihočínském moři, by mohlo být skrytým vývojem nové balistické rakety středního doletu.


30.1.2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové čili Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
30. 1. 2019   iPrima
→ britský parlament těsně odmítl tvrdý odchod z EU „bez dohody“… a navrch poslanci chtějí, aby Londýn nějak „zařídil“ irský „backstop“, čili uchování dosavadního provozu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem… ale jak?... EU okamžitě vzkázala, že znovu vyjednávat už nebude… Schrödingerův Brexit pokračuje…úterý 29. ledna 2019

Proti Chavezovi nemali USA šancu, s Madurom je to ľahšie

Roman Bednár
29. 1. 2019  blogg autora
Hugo Chavez bol charizmatický politik a národ ho miloval (mimochodom, ja tiež). Hugo založil v roku 1982 hnutie Movimiento Bolivariano Revolucionario, ktorého cieľom bolo zvrhnutie proamerickej vlády. Po prvom nezdarenom puči bol Chavez zatknutý a strávil dva roky vo väzení. V roku 1998 vyhral voľby a stal sa prezidentom. Potom to zopakoval ešte trikrát. Po jeho smrti sa stal novým prezidentom Nicola Maduro, ktorému chýba charizma jeho predchodcu. Nikdy nebol vo Venezuele žiadny prezident národom tak veľmi milovaný ako comandante Chavez, ako nazýval ľud.


Syrská otázka: Rusko bylo uvedeno jako vítěz při jednáních s Tureckem

Alexandr Achtyrko
30. 1. 2019       mk.ru/politics
Putinovi se podařilo přesvědčit Erdogana, aby zahájil dialog s Asadem. Rusko vyhrálo další kolo jednání s Tureckem o Sýrii. Píše to Arab Weekly (Arabský týdeník). Jak list konstatuje, před setkáním vůdců obou zemí v Kremlu se mluvilo o posílení pozic džihádistů v syrské provincii Idlib, nehledě na sliby Ankary o odzbrojení těchto skupin v konkretních termínech. V rozhovoru s Recepem Erdoganem se za této situace Putinovi podařilo získat tureckého prezidenta pro ruskou pozici.

Sankce USA zabíjejí obyčejné Venezuelany, ale OSN neposlouchá!

- kou-
29. 1. 2019  Independent a  PrvníZprávy
Poprvé za více než 20 let navštívil zvláštní zpravodaj OSN Venezuelu a ve své zprávě dospěl k závěru, že sankce USA hrají klíčovou roli v hospodářské krizi, která v zemi převládá.Evropská komise založí ministerstvo pravdy. Co je fakt a co fake news, rozhodne jí zřízená komise.


-smk-
29. 1. 2019   PravýProstor
Eurokomise dělá to, před čím jsme varovali. Před volbami do europarlamentu začne potírat opačné názory pod záminkou boje proti dezinformacím.V USA se protestuje proti intervenci do Venezuely


Rusťom Safronov
29. 1. 2019     pravda
Ve Spojených státech probíhají protesty levicových sil a protiválečných organizací proti americkému zasahování do venezuelských záležitostí. Jeden z vůdců Strany socialistického osvobození Eugene Puryear, který hovořil na shromáždění, uvedl, že plán na státní převrat, inspirovaný Washingtonem, zkrachoval. ... po pádu Madura prahnou nejen Spojené státy, ale i řada reakčních profašistických režimů v Latinské Americe, především brazilský a kolumbijský.

Prohráli jsme – "Radek Pokorný není lobbista"

29. 01. 2019  EB
Včera jsme prohráli jeden ze dvou případů, ve kterých nás právník Radek Pokorný a jeho advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři žalují pro pomluvu. Nesmíme úplně přesně říci, čeho se občanskoprávní spory týkají, vztahují se ale k raným fázím tendru na výběr mýtného a možného vlivu Pokorného skrze tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (bývalého Pokorného zaměstnance) a předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje (bývalého poslance ČSSD). 


Rusko: Jak je to s Boltonovou poznámkou o „vojácích do Kolumbie"?

John Bolton, poradce pro národní bezpečnost
-kou-
29. 1. 2019   Facebook a  PrvníZprávy
Po tiskové konferenci o Venezuele v bloku poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Johna Boltona fotografové zaznamenali jeho ručně psaný záznam „5 tisíc vojáků do Kolumbie".
Podle Marie Zacharové, zástupkyně ruského ministerstva zahraničí, tak byla Washingtonu naznačena možnost vojenské intervence USA do vnitřních záležitostíi Venezuely „s určitou mírou nestydatosti".

Rychetský hodil Baxu přes palubu

Erik Best
28. 01. 2019 - EB
Už v březnu roku 2015 předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský poprvé veřejně prohlásil, že by se mu líbilo, kdyby prezident Miloš Zeman jmenoval jako jeho nástupce tehdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu. Když se loni v květnu Baxa sešel se Zemanem, aby probrali jeho vlastního nástupce u NSS, plán Rychetského rošády byl znám už tři roky.