Reklama

sobota 9. února 2019

Čínská hrůza a statistika

Jaroslav Loudil
9. 2. 2019
Český divák, který sleduje na ČT zpravodajství paní Barbory Šámalové z Číny, je neustále přesvědčován o tom, že čínské vedení krutě týrá svůj národ , lidé tam úpí v totalitě , většina dře bídu, všem vládne nesvoboda a skoro každý by tam chtěl žít v podmínkách naší skvělé liberální demokracie západního střihu. Tak hovoří ČT. Tedy lže. Není nic jednoduššího, než si věc ověřit na číslech. Suchá čísla neznají štvavou nepřátelskou ideologii šířenou ČT , ale měří každému "stejným metrem". 


Václav Klaus ml.: Je to prostě státní televize

9.2. 2019 Čm
Václav Klaus ml. (ODS): "Já jsem nováček ve Sněmovně a skutečně mě velice zaujalo, že máme 31. ledna 2019 a projednáváme zprávu za rok 2016. Mně z toho vychází, že Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, že to je stát ve státě.

Daniel Kroupa asi zapomněl, nebo nikdy nepochopil, jak to s tím Občanským fórem bylo. Zkušený docent Valenčík promluvil

ROZHOVOR
9. 2. 2019 ParlametníListy
„Nedostatek peněz rozhodně není jeho hlavní nedostatek,“ podotýká vysokoškolský pedagog, publicista, docent Radim Valenčík k působení šéfa TV Barrandov a jeho politickému hnutí List. A co šance hnutí Hlas, za které budou kandidovat do Evropského parlamentu Pavel Telička a Petr Ježek? „O mrtvých, byť i pouze politicky, jen dobré.“ Podle Valenčíka různých kibiců, kteří nabízejí více či méně přihlouplé představy, přibývá právě proto, že stávající politické subjekty jsou ideově vyprázdněné a odtržené od poctivé teorie. V souvislosti s děním na celoevropské půdě poznamenal: „Vícerychlostní EU asi bude znamenat soutěžení v brutalitě a jejím rozšiřování. Podle mého názoru jde tváří v tvář narůstajícím problémům o křeč moci, která se již přežila.“

Předseda Rady České televize rozdává ceny Bakalovým novinářům. Petr Žantovský se pokoušel zjistit, kdo to všechno platí, a zjistil ještě děsivější věci

Petr Žantovský
9. 2. 2019  ParlametníListy
TÝDEN V MÉDIÍCH Členem Společnosti Ferdinanda Peroutky, která čerstvě rozdala další novinářské ceny, je i Jan Bednář, jinak také předseda Rady České televize a také redaktor Českého rozhlasu. Petr Žantovský se v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí pozastavuje nad tím, zda by se z pozice veřejnoprávního funkcionáře měl podílet na takové podivuhodné aktivitě. Mediální analytik přináší výčet laureátů této ceny, z něhož je patrné, že jde takřka výlučně o novináře z médií nechvalně proslulého Zdeňka Bakaly. Pochvalu našel tentokrát pro komentáře o europoslaneckém duu Telička, Štětina a o politické korektnosti říznuté novomarxistickou snahou vnucovat dobro.


Dopisy z Vídně: Obléhání Vídně

Turci v roce 1683 Vídeň nedobyli
9. 2. 2019 Outsidermedia
Žádné obavy… tentokráte se nejedná o obléhání města Turky, ti jsou už dávno všude a že je Vídeňáci chtě-nechtě musí považovat za starousedlíky svědčí skutečnost, že Kebab vytlačuje „Vienerschnitzel“ z jeho privilegované pozice už i v nejzapadlejších okrscích, nemluvě o centru města.


Euromarxisté a Macrobama

Martin Koller
9. 2. 2019
V rámci pokračování článku na téma Venezuely, oligarchů a jejich slouhů ZDE, bychom si mohli připomenout, že Venezuela měla ve vztahu k zahraničí dost pohnuté dějiny, stejně jako mnohé latinskoamerické země. Asi stejně, jako naše země ve vztahu k pangermánům a jejich staleté agresi a okupaci, kterou se v současnosti snaží realizovat v kolonialistické EU pod pláštíkem svobody, demokracie, lidských práv a multikulturalismu.

Novinářská pakáž a žumpa zase řádila!

Neznámý 
9. 2. 2019 Outsidermedia
Nebýt neuvěřitelně drzého kousku investigativního novináře Patryka Szczepaniaka a jeho spolupracovníků, který se slizce vetřel na podezřelá jatka a nyní díky své podloudné činnosti, kteroužto tajné natáčení, fízlování a práskání zajisté je, likviduje polský masný průmysl a dodavatelsko-odběratelské vztahy po celé svobodné Evropě, žili bychom nadále ve sladké nevědomosti.

A že na ni máme svaté právo!

pátek 8. února 2019

Páteční glosa 8. 2. 2019: Že by boj proti nenávistným výrokům nefungoval?

Miroslav Macek
8. 2. 2019 

Tuto glosu jsem napsal před zhruba 60 hodinami: "Většina nenávistných komentářů prý zmizí ze sociálních sítí během 24 hodin, jak ukázala prověrka EU, neboť vše kontrolují tisíce lidí. Tak to vyzkouším a dám vědět!"
Vyzkoušel jsem a dávám vědět: Před 72 hodinami jsem na facebook napsal, že Putin je lump a patří na šibenici. Můj nenávistný komentář stále nikdo nesmazal…


Venezuela ze zcela jiného úhlu

Martin Koller
8. 2. 2019
Kromě narůstajících symptomů hospodářské krize v USA a v Německu, které hlavní proud médií tiše zamlčuje, hýbe světovou politicko-bezpečnostní realitou vývoj ve Venezuele. Jako obvykle, ČT ovládaná Bakalou a Babišem, který mimo to vlastní celé nakladatelství, stejně jako Seznam vlastněný v současnosti Sorosem (za 1,7 miliardy přes společnost Tiger Holding Four) podávají propagandisticky vydatně zkreslené informace. Od nich je přebírají další mediální posluhové na nižších úrovních. Nakonec nic nového, známe to již z Ukrajiny a Sýrie, odkud většina médií pravdivé informace buď zamlčuje, nebo je prezentuje zkresleně na politickou objednávku z Washingtonu a Bruselu, případně Berlína a Paříže. Každopádně objektivní informace bez propagandistického podtextu, případně podvodu a pokrytectví jsou v naší demokratické zemi problém.

Nikdy bych neřekl, že se politický srandista Jaroslav Kubera stane šéfem Senátu; přitom se modlí za výrobce klimatizací, aby mu do lázní dodali arabské revmatiky, kouření je mu náboženstvím a cigaretový kouř kadidlem

Břetislav Olšer
8.2. 2019   Rukojmí
Po roční odmlce se prezident Miloš Zeman vrátil v polovině ledna 2019 k novoročním obědům s předsedy obou komor parlamentu; s šéfem Senátu však předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka příliš nešetřili a kouřili přímo u stolu. „U mě 16, nevím, kolik u pana prezidenta,“ prozradil Jaroslav Kubera počet vykouřených cigaret během dvou společně strávených hodin.

Ministerstvo pravdy vzniká pomalu, ale jistěRoman Malach 
8. 2. 2019 PravýProstor
Včera byly zveřejněny výsledky čtvrté prověrky dodržování kodexu chování na internetu. Tento kodex vznikl v roce 2016 za spolupráce Evropské komise a několika velkých firem, jež provozují sociální sítě – mj. Facebooku, Twitteru, YouTube, Instagramu, Microsoftu a několik dalších.

Američanom sa vo Venezuele nedarí. Venezuelské tajné služby zachytili náklad zbraní z USA určených pre radikalizáciu majdanu

8. 2. 2019 RusVesna a HlavnéSprávy
Američanom sa vo Venezuele nedarí tak, ako by si predstavovali. Približne pred týždňom rozstrieľali venezuelské bezpečnostné sily bandu platených zabijakov z prostredia kolumbijskej narkomafie, ktorí mali podľa kyjevského vzoru radikalizovať situáciu v Caracase

Anatomie dezinformace, fake news, konspirace a účelové difamace II

vlkp
8. 2. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Motto:
Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu [zdroj?] a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.

A co kdybychom svrhli i Macrona? říká Tereza Spencerová k Venezuele. A má nevídané informace


Tereza Spencerová
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
8. 2. 2019 ParlamentníListy
„Fakt máme právo určovat, kdo že jako jediný má právo vládnout ve Venezuele? A pokud to právo máme, který kovaný demokrat nám ho asi tak dal? A když už to právo máme a jsme v takovém laufu, co kdybychom tedy opravdu ‚sestřelili‘ toho Macrona, když je doma tak neoblíbený, a strčili nahoru místo něj někoho vhodnějšího?“ komentuje analytička Tereza Spencerová fakt, že Česko uznalo venezuelským prezidentem Juana Guaidóa. Současně v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz dodává, že kvůli Venezuele válka nejspíše nebude. Věnuje se i vývoji na Ukrajině, ve Francii či výročnímu projevu Donalda Trumpa.

Podivné: Francie, USA a Rusko téměř současně odpálily své rakety!

Noční start rakety Minuteman III
-kou-
8. 2. 2019 NewsweekPrvníZprávy
Newsweek upozornil na podivnou shodu: s rozmezí pouhých několika hodin Spojené státy, Rusko a Francie otestovaly své balistické střely, schopné nést jaderné hlavice.
Všechny starty se uskutečnily právě v okamžiku rostoucího mezinárodního napětí kvůli kolapsu globálního systému kontroly zbrojení v souvislosti se záměrem Spojených států a Ruska odstoupit od smlouvy INF.

Šťastný nový rok, můj MČ!

8. 2. 2019, Ďouba


"Nepatrně" opožděné písničkové přání do nového roku 2019, určené všem našim ML.Sněmovna? Ne. Pastva!

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
8. 2. 2019  blog autora
Tak si to zrekapitulujme.

Nejdříve Jan Hamáček (ČSSD) dává rovnítko mezi pomateného důchodce Baldu a SPD, jako kdyby to opravdu byla SPD, kdo ho poslal pokácet stromy na koleje. Podpásovka jak hrom! A propos, pohádkář, fabulátor a demagog Hamáček není nějaký řadový poslanec, nýbrž ministr vnitra! Lubomír Volný (SPD) to nejen Hamáčkovi vrací, když za Baldovy strůjce označuje všechny vítače.

Anatomie dezinformace, fake news, konspirace a účelové difamace I

-vlkp-
8. 2. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
V českém , ale řekl bych vůbec celém západním mediálním prostoru létají pojmy dezinformace, fake news, konspirace a difamace jako blesky při bouři charakteru tropického přívalového deště. S tím rozdílem že soustavně a bez konce. rozhodl jsme s e napsat miniseriál, kde uvedu dva konkrétní příklady, které hodlám tvrdě přezkoumat na pravdivost, konfrontovat s doložitelnou skutečností a tudíž roztrhat na kusy, jak jsem zvyklý. A to metodou padni komu padni. Kos a seká na všechna strany a měří všem stejně. Budou nejméně tři díly.

Rada ČT zasluhuje odvolání

Petr Štěpánek
8. 2. 2019  blog autora
Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a namísto poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů (přesně tak to předepisuje zákon) se stala hlásnou troubou jedné (eurofilní) názorové skupiny. Platíme si ji všichni, ale do hlav nám valí názory jedné (minoritní) party.

Rusko vyzvalo USA, aby zničily pozemní zařízení Mk-41 pro Tomahawky!

Odpálení rakety MK-41 Tomahawk
- kou -
8. 2. 2019 TASS a  PravníZprávy
Vojenský atašé na velvyslanectví USA v Moskvě byl pozván na ministerstvo obrany, aby doručil ruskou nótu k INF.

„Ministerstvo obrany vybízí USA, aby v období před ukončením smlouvy INF, přijaly nezbytná opatření pro návrat do plného souladu se Smlouvou o likvidaci nasazených pozemních univerzálních odpalovacích zařízení MK-41, které byly vypracovány pro odpalování křídlatých raket Tomahawk, cílových raket, analogických vlastností balistické střely, zničily úderné bezpilotní létající prostředky (UAV), které, podle jejich charakteristik, podléhají definici pojmu „pozemní křídlatá raketa", předpokládaná ve Smlouvě," uvedlo ministerstvo obrany.

Mohl by se u nás stát ministrem i šílenec?


Lubomír Man
8. 2. 2019
K té otázce mě přivedly činy, slova a dokonce i vzezření našeho nového ministra zahraničí Petříčka. Tvář má hlaďoučkou, nezbrázděnou duševními rozbroji či váháními ducha, vše se v něm zdá být v pohodě, je usměvavý, ale trošku tak, jako by nebyl stoprocentně příčetný. A ten dojem ve vás zesílí, když si přečtete, co povídá, když třeba vycestuje na Ukrajinu. 


čtvrtek 7. února 2019

Praxe nové inkvizice (O Západu, který stále doháníme)

Výtah z 63. dílu "Jak jsem potkal knihy" Petra Žantovského ZDE (silně kráceno)
7. 2. 2019
Text francouzského intelektuála Alain de Benoist  *1943: "Praxe nové inkvizice".
Rád bych se stručně vyjádřil k „politické korektnosti“, způsobu jednání, jenž se k nám dostal z USA (přesněji řečeno – který jsme převzali od americké společnosti, v níž zůstávají silně přítomny některé její zvláštnosti, především puritánství). Týká se hlavně jazyka jako systému znaků a svůj cíl spatřuje v odstranění každého pojmu nebo výrazu, který by určitá skupina nebo pospolitost mohla vnímat a pociťovat jako urážlivý. „Politická korektnost“ je tak svého druhu nežádoucí lexikální eugenikou (Pierre–André Taguieff), podnětem k čistkám ve slovní zásobě.

není to s námi zase tak špatné aneb Jak vidí občané americkou zahraniční politiku?

Jiří Paroubek
7. 2. 2019  VašeVěc
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začátkem prosince zpracovalo průzkum na téma „Co soudí česká veřejnost o americké zahraniční politice?“. No, řekněme si otevřeně, je to tristní výsledek a tristní vysvědčení politiky našeho největšího zahraničního spojence – USA. Neumím přesně říci, jaký vliv na výsledky provedeného průzkumu, respektive na názory občanů má jednostranné referování našich mainsteamových médií, která jsou vysloveně proamerická. Zda tedy jejich přístup nakonec občany spíše neodpuzuje. Zda by se tato média neměla zamyslet nad tím, že by bylo dobré a v zájmu věci posílit kritičnost ve vztahu k zahraniční politice našeho největšího spojence.

USA už mají před Ruskem náskok, mají jaderné zbraně v Německu

Sklad nukleárních zbraní v Büchlu (Německo)
Matthias Gebauer, Philipp Wittrock a -rp-
7. 2. 2019  DerSpiegelPrvníZprávy
Po skončení platnosti Smlouvy INF může začít nový závod ve zbrojení, Američané už mají náskok, jaderné zbraně, které zůstaly po ukončení studené války na německé základně Büchel.
Německá spolková vláda oficiálně nezveřejňuje žádné podrobnosti. Ani Bundestag nezjistil žádné informace v tzv.„Bílé knize vlády, jakési bibli bezpečnostní politiky.

Djokovič: Nikdy nezabudnem, ako nás USA bombardovali. Sú to kriminálnici

V sobotu 3.4.1999 přibližně v jednu hodinu po půlnoci
zasáhly dvě rakety Tomahawk budovu ministerstvo vnitra,
která je vzdálená 
 jen 200 m od nemocnice
Samuel Gdovin
7. 2. 2019  HlavnéSprávy
Agresia organizácie NATO na čele s USA sa zapísala aj do života slávneho srbského tenistu Novaka Djokoviča. Jeho otec spomína ako musel chrániť svoju rodinu pred “humanitárnymi bombami” kriminálnych krajín.

Spojené štáty americké a ich vazalské krajiny v roku 1999, v rozpore s medzinárodným právom zaútočili na bývalú Juhosláviu.

Nukleární únor

Ruská mezikontinentální raketa v kódovém označení NATO
"Satan"
Oskar Krejčí
7. 2. 2019  NovéSlovoSk
Politolog Oskar Krejčí ukazuje na postupující demontáž smluvního základu kontroly zbrojení. Za místo případné dislokace nových amerických raket středního doletu pokládá Japonsko, Jižní Koreu a při zhoršení situace Tchaj-wan, v Evropě Rumunsko a Polsko.

Senátor Jiří Drahoš se prohlásil prezidentem ČR...

Ivan David
7. 2. 2019
Senátor Jiří Drahoš se po včerejší konzultaci na Velvyslanectví USA prohlásil za nového dočasně dočasného prezidenta České republiky. Obdržel blahořání ke svému zvolení od prezidenta USA Donalda Trumpa a od představitelů demokratických zemí Evropy a Kanady a také předsedy vlády Babiše i ministra zahraničních věcí Petříčka. Prezident Drahoš oznámil, že jeho úkolem bude vyhlášení demokratických prezidenských voleb v nichž se bude ucházet o funkci definitivního prezidenta ČR.

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

Patrick J. Buchanan
Patrick J. Buchanan
7. 2. 2019   ICH, překlad Zvědavec
Aby generál James Mattis vyjádřil svůj odpor vůči rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnout ze Sýrie všech 2 000 amerických vojáků a polovinu ze 14 000 vojáků v Afghánistánu, vystoupil na veřejnosti a jako ministr obrany rezignoval na svou funkci.


Svoboda

Erik Best
7. 2. 2019     EB
Ve světových dějinách svoboda existuje v časoprostorovém kontinuu. Co je dnes svobodné, může být zítra nesvobodné, a naopak. Donald Trump ve své zprávě o stavu unie v úterý prohlásil: „Žádná síla v dějinách neudělala pro zlepšení poměrů lidstva více než americká svoboda.” Možná má i pravdu, když to říká, a dodává: „Ve 20. století Amerika zachránila svobodu, proměnila vědu a redefinovala životní standard střední třídy před očima zbytku světa.”

Boj o ropu a poklonkování české vlády americkému agresorovi

Tomio Okamura
7.2. 2019   Rukojmí
Česká vláda dnes po vzoru některých zemí EU uznala předáka opozice Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem Venezuely, přestože tato země má svého legitimně a demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura.Tuto pozici Babišovy vlády odmítám.

Washington obnovil závody ve zbrojení

Likvidace raket krátkého doletu je historií.
Začíná další kolo nebezpečných zbrojních závodů
Paul Craig Roberts
7. 2. 2019  ICH,  překlad Zvědavec
Setkání v Pekingu, které se konalo 30. - 31. ledna, a jehož se zúčastnily Washington, Rusko, Čína, Francie a Velká Británie, zjevně nedokázalo zachovat závazek, týkající se zákazu jaderných zbraní středního dosahu. Washington trval na svém rozhodnutí odstoupit od historické dohody mezi Reaganem a Gorbačovem, zaměřené na zničení všech jaderných raket středního doletu, umístěných na pevnině. Odstoupení USA od této dohody o snižování počtu jaderných zbraní navazuje na odstoupení režimu George W. Bushe/Cheneyho od smlouvy o antibalistických raketách. Skutečně, od dob Clintonovy vlády každý americký prezident vytvořil zhoršující se důvěru mezi oběma hlavními jadernými mocnostmi.


Slunkofašisté! Troubové. Petr Štěpánek se neovládl, když viděl Dolínka, Jurečku a další vychvalovat ČT

Petr Štěpánek
části rozhovoru s Petrem Štěpánkem
7. 2. 2019      ParlamentníListy
„Je to jen další merkelovsko-macronovská mocenská kabinetní trapárna,“ říká ke smlouvě o společném partnerství mezi Německem a Francií hudebník a spisovatel Petr Štěpánek s tím, že to k ničemu dobrému nepovede. V souvislosti s volbami do Evropského parlamentu promluvil o povyku v eurofilních kruzích. Vyjádřil se i k brexitu a k manifestu, který podepsal například Milan Kundera. V rozhovoru zmínil eurobolševiky, slunkofašisty a také Brouky Pytlíky a jejich servírování v České televizi. K té se pak vyjádřil i v souvislosti s projednáváním výročních zpráv o její činnosti.

středa 6. února 2019

Nová důchodová komise

Jiří Jírovec
6. 2. 2019
S pravděpodobností hraničící s jistotou lze předpokládat, že dopadne stejně jako ty předcházející. Z prohlášení ministryně Jany Maláčové totiž vyplývá, že není ochotna jít k jádru věci. Výsledkem bude návrh na záplatování zjevných děr a fantazírování o tom, jak si lidé budou šetřit v takovém či onakém pilíři na důchod.

Češi jen závidí, Maďaři vrací úder. Německo to bude zatraceně bolet!

Petr Šulka 
6. 2. 2019    Globe24.cz
V závodě na výrobu motorů firmy Audi v maďarském Györu skončila stávka, která může otřást střední Evropou. Zaměstnanci německého automobilového giganta si vystávkovali podmínky a zvýšení platu, které jim může mnohý český zaměstnanec jen závidět.BHL a 29 moudrých

Bernard-Henri Lévy
Petr Robejšek
6. 2. 2019  blog autora
Třicet evropských kulturních osobností, mezi nimi i Milan Kundera, podepsalo dramatické provolání proti populismu. Je zajímavé tím, kdo je autor a signatáři.


Keller: Západní metropole vidí přítěž i ve vlastní periferii. Co potom ve východní Evropě?

Profesor Jan Keller
rozhovor s profesoram Janem Kellerem
6. 2. 2019  web ČT24
Redakce Zpravodajství stejně jako některé další redakce České televize (ČT), toho prý „nestranného veřejnoprávního media“, mnoho let otravují duše českých diváků manipulacemi, překrucováním, slouhovstvím a jednostranným komentováním událostí. Web ČT24 se občas pokusí z této protispolečenské tendence ČT vystoupit. Tak je tomu i v případě uveřejnění rozhovoru se sociologem a evroposlancem Janem Kellerem.

Že ale Venezuela pěkně EU rozpoltila…

Jiří Vyvadil
6.2. 2019   Rukojmí
Kde jsou ty časy, kdy Obama a Merkelová houkli a celá EU obratem podpořila kyjevský euromajdan a jako na povel odsoudila „agresivní“ Rusko. V zásadě je dnes situace změněná a ohledně Venezuely půl na půl. Prostě některé státy více přemýšlejí a nechtějí lacino dělat ovce.

Punc havlovského souhlasu

Erik Best
06. 02. 2019 - EB
Včera tomu bylo 16 let, co tzv. „Vilniuská desítka“ východoevropských zemí se zájmem o vstup do NATO podepsala prohlášení podporující George W. Bushe a jeho plánovanou invazi do Iráku. Skupina se inspirovala „dopisem osmi“, který o týden dříve podepsali Václav Havel, Tony Blair a další. Dopis zdůvodnil nutnost rychlého zásahu tím, že Saddám Husajn disponuje zbraněmi hromadného ničení. Donald Trump včera večer ve své zprávě o stavu unie označil socialismus a brutalitu Madurova režimu za hlavní důvody, proč bychom měli „stát s venezuelským lidem při jeho vznešeném zápasu o svobodu.“

Daily Star: Hrůza, jak se povalí ruské tanky Evropou!

-kou-
6. 2. 2019  PrvníZprávy
Se železnou pravidelností opakující se scénář, kterak Rusko napadne Evropu, je oblíbeným žánrem nejdříve vyděsit a následně uklidnit veřejnost nadějí na zvýšení vojenských výdajů zemí NATO.
Nejinak tomu je i s čerstvým materiálem v britském deníku The Daily Star. Opakuje se tak naprosto neodůvodněný, ničím nevysvětlený scénář, ne nepodobný těm z dob studené války.

Případ Huawei aneb Korporátní fašismus versus čínský kapitalismus

Václav Umlauf
6. 2. 2019  E-republika
Případ Huawei ukazuje, proč korporátní fašismus přestává fungovat jako kapitalismus volné soutěže. U nás to v českém mafiánském kapitalismu futrovaném dotacemi z EU ani nikdy nebylo, ale ve světě alespoň částečně ano.

úterý 5. února 2019

Kdo jinému jámu kopá - nauč se programovat!

Petr Kubáč
5. 2. 2019       NekorektníBlogPetraKubáče
Když Bakala definitivně rozkradl Ostravsko-Karvinské doly až ke krachu, jeho vlastní noviny nadšeně reportovaly: "Horníci se teď učí programovat" - jakože hlupáci, kteří zatím jenom kilometr pod zemí na hřbetě tahali metrákové důlní výztuže - konečně začnou dělat něco pořádného. Skoro se mi chce nechat diskusi otevřenou, aby se případně přihlásil vyhozený havíř, kterého to programování dnes živí.

Chápeme strach pana ministra, kdyby přišli o svůj jednostranný propagandistický nástroj, byl by to jejich konec

5. 2. 2019 ceskamedia (podstatně kráceno)
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD): "Já bych chtěl úvodně jasně deklarovat a vyzvat všechny kolegy a kolegyně v Poslanecké sněmovně, aby tyto zprávy byly schváleny. Je totiž zřejmé, že neschválení výročních zpráv by bylo politickým tlakem, který by mohl znamenat odvolání Rady České televize a nutnost volby rady nové. A pro tento krok opravdu nevidím žádný důvod. Dle mého názoru Česká televize funguje dobře, plní svoji úlohu a hospodaří transparentně, což dokládají právě výroční zprávy, o kterých se dnes jedná.

Proč zrovna Venezuela?

Ladislav Jakl
5. 2. 2019     LadislavJaklBlog

Pustíte si zprávy: Venezuela. Posloucháte rádio: Venezuela. Kouknete do novin, na zpravodajské weby: Venezuela. Kde to je? Někde v Latinské Americe. Mají tam velikou řeku - Orinoko. A ropu. No a? Zemí je na světě asi dvěstě. Pravda, Venezuela patří mezi čtyřicet největších, má ale každá ze všech ostatních čtyřiceti takhle úpornou publicitu? Vládne tam režim prezidenta Madura, blízký marxismu. Což o to, k tomu mají blízko (nebo v poslední době častokrát měly) skoro všechny země tohoto subkontinentu. Lidový marxismus je tam všude velice rozšířen, stejně jako antiamerikanismus. Dokonce velice levicová je i většina jihoamerických katolických kněží a biskupů, a to už po dlouhá desetiletí. 

Ruce pryč od Venezuely! Prohlášení ČMF k situaci ve Venezuele

5. 2. 2019
České mírové fórum se vší rozhodností odsuzuje postoj české vlády. Měřítkem při jejím rozhodování totiž není kvalita venezuelského prezidenta a jeho vlády, nýbrž neúnosná míra dvojího metru a politického farizejství tzv. transatlantického společenství. Kdyby tomu tak nebylo, tak by česká vláda musela bez prodlení revidovat svoji politiku vůči Ukrajině a tamnímu postmajdanskému režimu nastolenému "prozápadními" oligarchy a militantními fašistickými skupinami.

Myluju francusky narod!

Ladislav Větvička (pro mnohé Laďa Haluzka)
5. 2. 2019  blog autora
Mam je rad, ty synky francuske. Ta ladnost a jemna arogance, s keru trhaju žabkam zadni nožky a vysvětluju jim přitom nonšalantně, že chodit po dvuch je přirozene.

Sjednocení národa by mohlo být tak snadné...

Lubomír Man
5. 2. 2019
Český národ je rozdělen na zhruba dvě zhruba stejné poloviny – a to podle dvou různých pravd, které ony dvě poloviny národa vyznávají. Ta první polovina národa má za pravdu to, že Kreml je sídlem zločinců a vládní budovy Washingtonu obývají andělé, zatímco půlka druhá vidí situaci přesně opačně. A takhle si to v hospodách, úřadech, školách, dílnách a ústavech obě ty půle navzájem stále ostřeji a ostřeji vysvětlují, při čemž obě zůstávají, pokud jde o jejich počet,stále zhruba stejně silné.

Ozval se nám geopolitický expert z Ruska: Jde o zahraniční misi Petříčka na Ukrajině. A měli byste o tom vědět

Ministr Petříček na Ukrajině: poklonil se komu neměl,
nepoklonil se komu měl.
rozhovor s Markem Kynclem
5. 2. 2019 ParlamentníListy
Do bouřlivé diskuze ohledně návštěvy ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) na Ukrajině se zapojil i geopolitický analytik Marek Kyncl. Ten pro ParlamentníListy.cz jeho aktivitu v této oblasti zhodnotil. „Návštěvu ministra Petříčka na Ukrajině jsem pečlivě sledoval a z mého pohledu pokazil, co se pokazit dalo. Pan Petříček má evidentní mezery ve znalosti geopolitiky a velmi pochybné morální postoje. Obojí nepovažuji u osoby, která vykonává tak závažnou funkci, jako je ministr zahraničí, za dobré pro Českou republiku,“ sdělil.

5.2.2019 - Svět při úterní ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Madurova podpora ve Venezuele neklesá (twitter)
Tereza Spancerová
5. 2. 2019  iPrima
→ Venezuela je už 68. pokus o „změnu režimu“ v dějinách americké politiky… někdy to vyšlo, jindy ne, ale i tak… u nás oblíbené číslo… poté, co Itálie vetovala jednotné unijní uznání nezvoleného lídra opozice Guaidóa prezidentem, se do procesu americké „změny režimu“ sama vložila desítka evropských premiantů, kteří už nezvoleného prezidenta uznali, je i Česká republika… nezvoleného prezidenta ale uznala i Ukrajina, takže… Francie navíc dokonce tvrdí, že Guaidó má právo vyhlašovat nové volby… EU společně alespoň uvalila sankce na některé členy venezuelského vedení… současný prezident Maduro slibuje „americkému imperialismu“ ráznou vojenskou odpověď… a coby „skutečný křesťan“ požádal o pomoc papeže Františka…

Lustrování vlivu PPF

Erik Best
5. 2. 2019  EB
Schovaná na stránkách 46 a 48 dnešního Respektu je výbušná informace s potenciálně zásadním významem pro českou politiku i byznys. Jaroslav Spurný píše, že české bezpečnostní instituce nyní považují moc PPF nad tuzemskou komunikací za riziko, zejména kvůli memorandu s Huawei o technologii 5G, které PPF podepsala koncem loňského roku, a také kvůli závislosti Kellnerových investic v Číně na libovůli tamního režimu.