Reklama

sobota 16. února 2019

"Čeští elfové", tedy naši národní trpaslíci: Udavači se státní vlajkou pod sochou Masaryka a s podporou Britských listů

Ivan David
16. 2. 2019
Britské listy nás informují o nové vlně Bretschneiderů ZDE: Čeští elfové - tisková zpráva 15.2.2019:
"Rozsáhlá analýza Českých elfů odhalila 22 center, které produkují 60% proruské propagandy v českém kyberprostoru. Dále šetření řetězových mailů ukázalo čtyři časové vlny v daném čtvrtletí a jejich návaznost na domácí či zahraničně-politické události." Komentáře na jejich facebookové stránce ZDE však vyjadřují v drtivé většině názor příznivců svobody slova:

Lucie Groene "Dokázali jste, že jiný názor nedokážete respektovat. Zatímco my tady fungujeme pod vlastními jmény, ty se hrdino schováváš za anonymní název. Nedokážeš ani pochopit, že když ti deset lidí řekne, že se chováš jako bolševický udavač, že to není koordinovaná akce ideologického nepřítele, ale že tě prostě velká skupina lidí považuje za debila."

Změna rolí – padni komu padni!

Zdeněk Hrabica
16. 2. 2019
Listovat v paměti není příjemnou procházkou historií a obracením jednotlivých listů se může stát pro člověka doslova utrpením a trápením. Zejména, když poměřujeme roli člověka ve včerejším a nynějším režimu. Zcela to platí o mnoha jednotlivcích z branže, které jsem zasvětil skoro celý svůj život, někteří se nyní na rozdíl od včerejška holedbají tituly historiků, politologů, publicistů – a přitom se z nich stali mávnutím kouzelného proutku dokonalí soudci novodobých dějin. Ani profese soudce bez taláru jim však nepřisluší, role soudce vyžaduje stanovené vzdělání, praxi v roli koncipicienta; soudce do role ustanovuje hlava státu.

Šéfredaktorka RT a Sputniku Margarita Simoňanová. Ilustrační foto„V USA by šli všichni do vězení“: Šéfka RT o pražské organizaci cvičící revolucionář

Margarita Simonjanová
Přední ruský moderátor Vladimir Solovjov v jedné z pozdějších diskuzí věnovaných tématu lidí, kteří bojují nezákonnými metodami proti legálně zvolené vládě, prohlásil, že způsoby, jakými se těmto lidem čelí a jak se vyhledávají, připomínají metody práce se sektami.
16. 2. 2019    Sputnik
Hlavní redaktorka kanálu RT a Sputniku Margarita Simonjanová v rozhovoru pro kanál Rossia 1 prohlásila, že organizace jako Prague Civil Society Centre, která organizovala v arménském Jerevanu výcvik profesionálních revolucionářů za peníze USA, musí učit lidi lhát, aby dosáhla svých cílů. Za podobnou činnost by v USA šli všichni do vězení, dodala.

Vedení ČT, Rada ČT, Sněmovna. Proč to nikdo neřešil? Bývalý zpravodajský důstojník předkládá konkrétní průšvihy ČT v oblasti zpravodajství. Je toho opravdu mnoho

15.02.2019  ParlemantníListy
„Prohřešků je celá řada, ale obzvláště zarážející je, proč je neřešil a neřeší ani jeden ze tří odpovědných orgánů: vedení ČT, Rada ČT a Poslanecká sněmovna,“ komentuje veřejnoprávní médium plukovník v záloze Jiří Wagner, který působil jako zpravodajský důstojník v ozbrojených silách a nyní se věnuje analytické činnosti. Zmiňuje, že premiér Andrej Babiš je povrchní politik, ale to neznamená, že v parlamentních politických subjektech existuje někdo lepší. „Vztah Babiše s ostatními politiky vystihuje souhrnné hodnocení nazvané ´Žalostná a podřízená česká politická scéna aneb všichni politici na národní úrovni jsou Babišové´, dodává.


Rudá záře nad Washingtonem

Alexandria Ocasiová – Cortezová (v pruhovaném)
-zf-
16.2.2019   VašeVěc
Američtí Demokraté se seskupují kolem nejmladší a nejstarší levice a mluví o drastickém zvýšení daní pro domácnosti s největšími příjmy a pro ty nejbohatší. Budete se divit, u nejserióznějších ekonomů to nachází podporu.

Koalice v OSN z 50 zemí podpoří Venezuelu

Ljubov Stěpušová
16. 2. 2019      pravda
Ministr zahraničí Venezuely Jorge Arreaza oznámil vytvoření v OSN koalice zemí, která bude bojovat "proti nezákonnému pokusu USA svrhnout venezuelskou vládu". Jaké jsou její vyhlídky?

Jak daleko půjde jejich podpora fašizmu?

Lubomír Man
16. 2. 2019
Počátkem ledna 2015, konkrétně osmého dne tohoto měsíce, přiletěl tehdejší ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk do Berlína, aby zde kancléřku Merkelovou poprosil o další půjčku pro svůj finančně krachující režim. Při té příležitosti poskytl interview německé televizi ARD, ve kterém řekl: „Ukrajinu a Německo pojí společný osud. My všichni si dobře pamatujeme na vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa na podzim 1944. To se nesmí opakovat“.

Návrh Mezinárodního měnového fondu jak zrušit lidem úspory

Václav Klaus st. (citace, ParlamentníListy, kráceno)
16. 2. 2019

...Mezinárodní měnový fond nabízí další dáreček, který je aktivistickým projektem par excellence. Dva pracovníci MMF, Ind Ruchir Agarwal a Dánka Signe Krogstrupová, přišli s radikálním návrhem, jak udělat měnovou politiku centrálních bank "efektivní".

Co nám dnes schází

Jiří Jírovec
16. 2. 2019
Bývala to taková tabulka. Pod nápisem "Co nám dnes schází" byl seznam poživatin a drobných potřeb. U každé položky byla překlapovací pacička,  která směrovala hospodyni k obchodu. Po bálu, který uspořádal president Zeman, vyjevila jakási Františka, co dámám a pánům chybělo k dokonalosti. Kdyby bývali měli tabulku, na níž by  místo soli, mouky, chleba a koření byla slova smoking, frak, a motýlek,  mohli se vyhnout jejímu posměchu.

pátek 15. února 2019

Mnichovská konference se koná, ale diskuse už není...

Sergej Strokaň
15. 2. 2019 kommersant
55. mezinárodní konference o bezpečnosti, která bude v pátek zahájena v hlavním městě Bavorska, nás nutí připomenout si známý vtip o optimistovi a pesimistovi. Osoba, zastupující svět v pochmurném světle, říká: všechno je tak strašné, že to už nebude horší. A v odpovědi uslyší optimistické: "Bude, bude!" Když Vladimír Putin v únoru 2007 přednesl v Mnichově svůj proslov, mnozí dospěli k závěru, že vztahy mezi postsovětským Ruskem a Západem se dostaly na nejnižší úroveň, že se dostaly na dno. A dál už nebudou mít kam klesat.

Jak se mládež učí organizovat majdany

15. 2. 2019     pravda
V Jerevanu se konal mezinárodní seminář mladých opozičních aktivistů z Ruska CampCamp. Zúčastnilo se ho asi 150 osob ze zemí SNS, kteří se učili bojovat se státní mocí. Podle informací televizního kanálu Russia Today hradili příjezd účastníků do hlavního města Arménie Jerevanu organizátoři semináře - pracovníci Pražského centra občanské společnosti (Prague Civil Society Centre). Stojí za zmínku, že struktura je přímo financována z USA podle amerického zákona ze dne 2. srpna 2017, H. R. 3 364 "O boji proti odpůrcům Ameriky prostřednictvím sankcí" (CAATSA).

Válka bude: USA se připravují na "humanitární" intervenci ve Venezuele

15. 2. 2019     PrvníZprávy
Válka proti Venezuele je stále pravděpodobnější. Kubánská vláda obviňuje USA, že humanitární pomocí maskuje vojenské dobrodružství. V oficiálním prohlášení Havana vyzývá „mezinárodní společenství“, aby zmobilizovalo všechny síly, aby se zabránilo zásahu ve Venezuele. Podle kubánských informací byl od 6. do 10. února zaznamenán příchod zvláštních sil USA na různá letiště v regionu.

Zeman by jim nenadával

Jiří Jírovec
15. 2. 2019
Požehnána budiž země, kde novinářům nečouhá aktivismus jako sláma z bot. Vybavují se mi tři kanadská jména: Joe Schlesinger (1928), Brian Stewart (1942) a Peter Mansbridge (1948). Měli svoje politické názory, ale nedávali je okatě najevo. Politici si považovali za čest mluvit s nimi. Obrazně řečeno, stáli na ně frontu.


čtvrtek 14. února 2019

Pentagon ohlásil nový způsob vedení války

15. 2. 2019 military
Pentagon se chystá rozšířit používání umělé inteligence (UI) ve válce a varuje před úspěchy Ruska a Číny v této oblasti. Je to uvedeno ve zprávě Ministerstva obrany USA "Používání UI ke zvýšení naší bezpečnosti a prosperity", v níž je poprvé představena strategie USA v této oblasti. USA tak oznámily, že vstupují do svérázného digitálního závodu ve zbrojení. Podle nového strategického dokumentu Pentagonu již Čína a Rusko investovaly značné prostředky do UI pro vojenské účely.

Polovica sveta je nadosmrti zaviazaná Rusku

Veikko Korhonen (Ari-Veikko Peltosen)
14. 2. 2019
Veikko Korhonen, podľa iných údajov Ari-Veikko Peltosen – bloger z fínskeho mesta Oulu, mal veľmi múdru babičku. Preto on odmalička mal veľmi dobré znalosti zo spoločnej rusko-fínskej histórie. A tak raz, unavený zo stálych sporov s antirusky naladenými spoluobčanmi napísal na svojej stránke na Facebooku malý článok. A vždy, keď stretol ďalšieho rusofóba, jednoducho dal mu na svoj článok odkaz. Sám píše, že ako väčšina súčasných Fínov sa 
periodicky dostával pod zhubný vplyv prozápadných učebníc histórie.

Mike Pompeo... Nenechme se zatáhnout do války!https://www.facebook.com/watch/?v=234396410771790&t=1Ľuboš Blaha
14. 2. 2019 

Autor  je slovenský poslanec za Smer-SD
"Vyvolává zájem, proto budou diskuse": Peskov o Surkovově článku o "Putinově dlouhém státu"


Kateřina Naumkinová
14. 2. 2019   https://nation-news     ng.ru-surkov
Asistent ruského prezidenta Vladislav Surkov zveřejnil článek o "Putinově dlouhém státu". Publikace je prognózou vývoje Ruska v nadcházejících desetiletích. Klíčovým momentem materiálu je myšlenka nového modelu země, který "umožní Rusku obsazovat horní místa v nejvyšší lize geopolitického boje".

středa 13. února 2019

O Rasputinovi, Hitlerovi a rozbití monarchií v Evropě, Klinika špinavých iluzí a mediální manipulace Václava Moravce. Vyšlo nové číslo měsíčníku Šifra

Milan Vidlák
13. 2. 2019
Aby mohl začít nejkrvavější konflikt 20. století, musel jej někdo financovat. A taky odstranit z cesty dva důležité císaře a rozdrobit Evropu. Kdo mohl mít zájem na něčem tak odpudivém, jako je rozpoutání druhé světové války? Tím se zabývá šéfredaktor a autor měsíčníku Šifra Milan Vidlák v článku O Rasputinovi, spícím princovi a Hitlerovi.

Jak vidíme Venezuelu?

Zdeněk Hrabica
13. 2. 2019
Pravidelně komunikuji s přáteli, se svými bývalými spolustudenty z Latinské Ameriky, s přáteli. Rád se svěřím s čerstvým poznatkem; jeden od druhého se od sebe neliší! Sleduji informace, kterých se mi dostává v mé domovině. A ty jsou v ostrém rozporu od těch, kdo v této části žijí, studují a pracují. Nikdo z nich nemluví ani nepíše česky.

Američané válku ve Vietnamu prohráli

Tribun
13.2.2019 Tribun
Tvrzení, že Američané válku ve Vietnamu prohráli, není tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Už mnohokrát jsem se setkal s mýtem, nikoliv nepodobným tomu, který byl tolik oblíbený ve Výmarské republice, že Američané válku ve Vietnamu neprohráli, ale že je k ústupu donutili zrádci a zbabělci doma, kteří nechtěli pokračovat ve spravedlivém boji za správnou věc.

Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu – stále bez reakce našich představitelů

Jaroslav Tichý
13. 2. 2019 E-republika
Nedávno se mi dostal do rukou seriál 3 velmi obsáhlých článků na toto téma od slovenského autora Dušana Hirjaka, který se komplexně zabýval touto problematikou. Pokusím se proto celou problematiku poněkud zpřehlednit, zestručnit ale též doplnit a v této podobě ji předložit našim občanům (čtenářům).

Drahé byty, málo dětí - aneb - Ke startovním bytům a drahotě nemovitostí

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
13. 2. 2019   blog autora
Velmi podnětný příspěvek k problematice startovních bytů jsem dostal od našeho studenta (VŠFS´) Petra Martana:

Šojgu sdělil generálům, na jakou válku se musí připravovat


Anatolij Minkin
13. 2. 2019    360tv
Vysoce přesné zbraně, průzkum a REB změnily povahu ozbrojeného boje. Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu vyzval členy vedení ozbrojených sil, aby udrželi tempo zvyšování bojeschopnosti armády a námořnictva. S ohledem na vedení bojových akcí v nových podmínkách jsou od velitelů požadovány nejen znalosti, ale také schopnost používat nové a pokročilé zbrojní technologie. Jak uvedla agentura RIA Novosti, ministr učinil toto prohlášení na operačním a mobilizačním soustředění velení Ozbrojených sil Ruska.

úterý 12. února 2019

Proč dnes o médiích? Trest za cenzuru

http://www.novarepublika.cz/2019/01/panelova-diskuze-aby-media-nelhala.htmlIvan David
13. 2. 2019
Ano, samozřejmě, že je evidentní, že média "zprostředkovávají" a nebo "nezprostředkovávají" informace a tedy tak, či onak manipulují veřejným míněním. Jenže význam médií nebyl nikdy větší než dnes, protože nikdy nebylo snazší medializovat, než dnes, nikdy nebyly dostupné takové technické prostředky jako dnes, ani takové znalosti z oblasti psychologie umožňující ovládání "mas". Obrovský tok informací představuje jednak skutečnou svobodu, jednak nebezpečnou iluzi svobody, asi takovou, jako že každý si svobodně může koupit letadlo. Vládnoucí moc v mnohých zemích nejen Evropy ztrácí oporu často proto, že občané prohlédli, že se řídí a je řízena více globalistickými silami, než vůli lidu země, kterou spravuje.

Jiří Vyvadil: Tak abychom byli v obraze…

Jiří Vyvadil
12. 2. 2019   VašeVěc
Zatímco v Lidových novinách čteme sladkobolné čtení tuším na čtyřech stránkách, jak ten Julio zachrání Venezuelu a tu se k němu připojí jeden vojenský ataché kdesi ve Washingtonu (mimochodem, nenašel si tam už mladou kočičku a boj za osvobození Venezuely od diktátora Madury si jistě nechá dobře zaplatit). A potom také zběhne jeden letecký generál a tuším jeden podplukovník. No sláva. A to se referuje barvitě a tučnými řádky.

Fox News: USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!

12. 2. 2019 FoxNews a PrvníZprávy
Podle prognózy rozpočtového úřadu Kongresu bude deficit rozpočtu USA v tomto roce činit 897 miliard dolarů, děsí se americká televize Fox News.
Podle televizního kanálu státní dluh USA již překračuje roční HDP; pokud úrokové sazby stoupnou, daně Američanů budou zcela vyčerpány jen na úrokové platby.

O čom je návšteva amerického ministra

12. 2. 2019     hlavnespravy

Slovensko sa pridalo k Taliansku: neuzná Guaidóa za prezidenta Venezuely

12. 2. 2019     napalete
Slovensko sa nepridá na stranu západných spojencov a neuzná venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa za dočasného prezidenta. Miroslav Lajčák nakoniec nepredložil návrh na uznanie predsedu venezuelského parlamentu legitímnym lídrom Venezuely.Odmietol ho totiž podporiť Výbor NR SR pre európske záležitosti, kde sa Lajčáka z koaličných partnerov zastal iba Most-Híd. Rezort diplomacie sa ešte predtým dostal do sporu vládou, keď uviedol, že Guaidóa vníma ako jediného legitímneho zástupcu Venezuely. Ministerstvo zahraničia zároveň vyzvalo na nové prezidentské voľby. Vláda zastávala podobný odmietavý postoj ako spomenutý parlamentný výbor.

Zeman a Guaidó

Martin Koller
12. 2. 2019
Řadu příznivců prezidenta Miloše Zemana doslova šokovalo jeho pozvání pro samozvaného prezidenta Venezuely Guaidó, známého rovněž jako Macrobama (Macron a Obama) o čemž jsem psal v rozsáhlém článku nedávno. U některých českých politiků naší demokratické vlády oligarchy Babiše i demokratické opozice slouhů oligarchů by mne takový tah neudivil. Ti by pozvali i Hitlera, Pinocheta, nebo Franca a ještě by jim o závod lezli o zadku, případně hlasitě volali, jak to voní. Konec konců to mnozí čeští demokraté předvádějí beze studu veřejně, někteří tajně, mezi půlkami Sorose, Allbrightové, Babiše, Merkelové i sudeťáka Posselta. 


pondělí 11. února 2019

Ten den Praha plakala

Přemysl Votava
11. 2. 2019   VašeVěc
Kolem amerického náletu na Prahu se dnes chodí po špičkách, není vhodné o něm příliš mluvit. Tato tragická událost ze 14. února 1945 se stovkami mrtvých dostává stále více ideologický nádech. Historici hledají omluvy, média mlčí. Dokladem zbytečnosti náletu je, že nebyl zničen ani jeden průmyslový objekt. Skutečný důvod náletu nebyl ze strany Američanů nikdy objasněn. Nepadla ani omluva.

Boj o Severní proud 2 pokračuje: jak Rusko zničilo americký mnohachodový plán.


Jurij Podoljaka
11. 2. 2019      rueconomics
Poslední kombinovaný americko-francouzský útok byl, i když s obtížemi, ale odražen německou kancléřkou Angela Merkelovou. Podle jejího vyjádření k výsledkům slovní potyčky 8. února již "proudu ze strany Evropy nic nehrozí". Možná, ale, bohužel, definitivně to bude možné říci až o pár měsíců později, když bude potrubí položeno a připojeno ... Současně je třeba chápat, že Washington se prostě nemůže zřeknout dalšího boje, protože cena jeho prohry je pro americkou geopolitiku velmi vysoká.

K otázkám Václava Moravce z 10.2.2019: Sedlání mrtvých koní

Zdeněk Jemelík 
11. 2. 2019     ZdenekJemelik a Chamurappi
Do druhé části Otázek Václava Moravce dne 10.února 2019 si moderátor pozval trojici rozumných lidí: ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, soudce Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu a předsedu Unie státních zástupců Jana Latu. V jejich debatě nezaznělo nic revolučního. Neprobírala se žádná témata, jež by byla v současnosti předmětem živých sporů, a účastníci se mezi sebou nepřeli. Celkově v pořadu vládla pohoda „jako na Starém Bělidle“.

Stát ve státě jménem NÚKIB

11. 2. 2019      EB
Nikdo si toho příliš nevšiml, ale prezident Miloš Zeman naposledy skutečně podpořil Huawei 20. ledna, kdy poskytl hodinové interview TV Blesk. Více jak 10 minut z celkových 60 zuby nehty bránil Huawei a zopakoval své tvrzení, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost oklamal Babišovu vládu v případě bezpečnostního rizika, které má Huawei představovat, aniž by předložil jakékoli důkazy. Od té doby už lze Zemanova slova chápat spíše jen jako morální podporu Huawei. 


Pravda o „ruském vlivu“

Finian Cunnigham
11.2.2019  ICH. překlad Zvědavec
I přes to, že nebyly poskytnuty žádné důvěryhodné důkazy o ruském vměšování do voleb v USA v roce 2016, od nynějška budou kampaně Kremlu, zaměřené na ovlivňování americké veřejnosti, tak propracované a prohnané, že je nebudeme moci ani spočítat.


Samotná Asie je pro čínskou expanzi příliš velká!

11. 2. 2019     PrvníZprávy
Pozoruhodný materiál Forign Policy argumentačně popírá tvrzení západních analytiků či spíše ideologů strašících, že se Čína stane hegemonem světa a nahradí tak Spojené státy. Ať už bude výsledek konfrontace mezi Spojenými státy a Čínou jakýkoliv, unipolární svět už nebude existovat, napsal Parag Channa, odborník na mezinárodní vztahy be Foreign Policy. Podle analytika není pravděpodobné, že by Čína mohla dosáhnout jediné nadvlády dokonce ve svém vlastním regionu. Asie je příliš velký a složitý prostor, který byl po většinu své historie vícepolární.

Iščenko oznámil, proč orgány zahájily trestní řízení proti Medvedčukovi

11. 2. 2019    ukraina
Generální prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení proti předsedovi politické rady Opoziční platformy Viktoru Medvedčukovi, protože začal činit prohlášení, která by mohla skutečně zaujmout voliče jihovýchodu. Konstatoval to politolog Rostislav Iščenko v rozhovoru s Ukraina.ru. Dříve Medvedčuk uvedl, že je nutno vytvořit na Donbasu autonomní region se svým vlastním parlamentem. Podle experta je jihovýchod fakticky vyloučen z volební kampaně, protože žádná politická síla neodráží jeho zájmy.

neděle 10. února 2019

O suchu, než přijdou povodně

Zbyněk Fiala
10. 2. 2019   VašeVěc
Mocná nálož sněhu na horách nás nutí doufat, že jaro přijde pomalu. Pokud ano, voda se vsákne a máme vystaráno, ovšem jen na chvíli. Pokud ne, přijdou povodně, a až opadnou, sucho je zpátky. Práce Národní koalice pro boj se suchem proto bude v každém případě aktuální.

Může být růst nekonečný?

Radim Valenčík
10. 2. 2019   RadimValenčíkPíše
O tom, jak moc potřebujeme dobrou teorii, svědčí podle mého názoru poměrně ostrá diskuse, která se před několika málo dny odehrála prostřednictvím výměny mailů mezi mnou a dvěma o zastánci odlišných názorů. Ukazuje na následující:
1. Pokud si neujasníme naprosto zásadní věci, může se každé hnutí, které nepochybně v blížících se turbulencích přijde, rozložit již v prvních krocích. (K tomu už určitou historickou zkušenost máme a pokusím se ji – patrně až v navazujícím článku – stručně připomenout.)
2. Pokud chceme v komunikačním prostoru vytvořit životaschopné jádro srozumitelné, perspektivní a realistické vize (které by mělo dostatečnou míru "nakažlivosti"), nemusíme se hned od počátku na všem shodnout, ale musíme vědět, na čem se neshodneme, ale také se snažit vyjasnit si jak to jde.

V ďáblově pasti

Stanislav A. Hošek
10. 2. 2019
Katolická církev je bezesporu nejbohatší institucí světa. Její nemovité bohatství je doslova astronomické, s ničím jiným na této planetě nesrovnatelné a ve velkém rozsahu ani hodnotou těch nejopravdovějších peněz vyjádřitelné. Veškerý majetek všech současných, takzvaných financiérů dohromady, nadtož Forbesem a jinými rádoby znalci deklarovaných superboháčů, je jen smítkem ve srovnání s majetkem a bohatstvím katolické církve, potažmo Vatikánu. Především proto, že církev vlastní nemovitosti a zmínění banksteři pouze doslova skartovatelnou makulaturu z turbulentních papírových poukázek víry v bohatství, ba dokonce v poslední době už jen jejich digitálních značek kdesi v kyberprostoru.

Jak je to s venezuelskou ústavou? Pane prezidente, proč z nás děláte blbce?

Pavel Kolář
10. 2. 2019
Jako většina z těch, kteří Vás brali za svého prezidenta, za to vše, co jste zatím ve funkci prezidenta pro nás udělal, jsem byl zcela zaskočen Vaším souhlasem s pošlapáním mezinárodního práva a opětným prosazením „práva silnějšího“. Od středy večer (kdy jsem se to dozvěděl) jsem sledoval dění na internetu a velmi často jsem viděl nevěřícné reakce, včetně mnoha úvah na téma, že je to od Vás nějaký zvláštní druh humoru, či strategie, která v konečném důsledku „nabančí“ těm „zlým“. Že byste se mohl zpronevěřit zásadám, které jste do té doby „neochvějně“ hlásal, nikdo z nás nečekal a proto to mnozí nebyli schopni pochopit.

EU to vyřeší!?

Ivan David
10. 2. 2019
V čekárně ležely na stolku dnešní noviny. Dnešní Dnes. Nahlédl jsem a narazil na známou tvář MUDr. Olgy Sehnalové, MBA: „Evropa dvojího metru nemá budoucnost“, hlásal titulek. To mě zaujalo. Na co asi přišla po deseti letech v Evropském parlamentu usměvavá lékařka z Kroměříže? Začetl jsem se: „V posledních letech vyplouvají v EU stále zřetelněji na povrch rozpory, které se obracejí proti ní samotné.“ Jako hlavní vidí „propast mezi bohatými a chudými“ a jako hlavní důsledek, že lidé v produktivním věku odcházejí za lepším. Po jejich odchodu „chybějí lidé“. No to je svěží myšlenka!