Reklama

sobota 23. února 2019

Dejme Mach. Putinovo poselství dohnalo leckoho k "prasečímu kvikotu"


Michail Šejnkman
23. 2. 2019 ria (+audio)
Zdálo se jim, že to vymysleli skvěle: obkličují Rusko ze všech evropských stran raketami, zatímco oni sami se dívají zpoza oceánu. Ale, jak se zdá, sekli se. Protože Rusko má právě "Machů" dost. Zase zaspal to nejzajímavější. Ach ten věčný rozdíl v čase. A hodiny srovnat neumožní. Tak se stává, že Putin jej stále předhání. Zdálo by se, že to on, prezident USA, první odstoupil od smlouvy INF, ale pokud se něco stane, tak stejně nedoběhne dokonce ani k bunkru. 


Kazašský prezident Nazarbajev „zrušil“ celú vládu

Eugen Rusnák
23. 2. 2019     hlavnespravy
Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev podpísal nariadenie o ukončení legitímnej práce domácej vlády a jej demisii. Jeho nariadenie je zverejnené na portáli prezidenta krajiny. V Kazachstane má prezident právomoci ako v štátoch EÚ: nebol spokojný s činnosťou vlády, tak ju poslal do „dôchodku“. Za dočasného premiéra vymenoval Askara Mamina. Zatiaľ členovia teraz už bývalej vlády ešte budú pokračovať vo svojej práci – dovtedy, kým nebude schválená zostáva nového vládneho kabinetu. Kazašské médiá podotýkajú, že to určite nepotrvá dlho…

Guaido – americká loutka, vyškolená bývalými členy srbské organizace

MESSIN
23.2.2019 B92 , překlad Messin
Po setkání s americkým viceprezidentem Mickem Pencem se Juan Guaidó prohlásil za prezidenta Venezuely.
To uvádějí americká média, zatímco Rusové hlásí, že samozvaný vůdce byl před deseti lety naverbován Washingtonem a není ničím víc, než americkou loutkou.

America (and Czechs) First?

Zbyněk Fiala
23.2.2019 VašeVěcČeho může dosáhnout washingtonská cesta Andreje Babiše za Donaldem Trumpem? Ocení naši podlézavost? Předpovědi znesnadňuje fakt, že Trumpovy názory se dost často mění a měnit se začíná i samotná Amerika.


Panelová diskuze Nové republiky na téma "Aby média nelhala" - závěrečná diskuze

23.2.2019
V závěrečné diskuzi vystoupili doc. Petr Žantovský, Mgr. Petr Štěpánek, Mgr. Stanislav Novotný, MUDr.Ivan David, velvyslanec Peter Weiss, Václav Novotný - Ne základnám a další
pátek 22. února 2019

M.Blumenthal dokazuje: západní média jsou propagandisty válečných zločinců

Paul Craig Roberts     paulcraigroberts
22. 2. 2019
Ani unci mravní integrity nenaleznete dnes v západním tisku a v západních médiích. „Obchody s potravinami zejí prázdnotou a jídlo se stává stále vzácnější záležitostí“, lamentuje britský deník the Guardian. „Dokonce i předměty nejzákladnější potřeby, jako jsou zubní kartáčky dnes ve Venezuele neseženete“, naříká americká CNN. „Hladoví Venezuelané si mohou vybrat už jen mezi tím být buď umučen, nebo vyhladověn“ zasmušile pronáší americká televize Bloomberg.

Iščenko sdělil, kdy může Rusko zasáhnout do vnitřních záležitostí Ukrajiny


22. 2. 2019 ukraina
Z pohledu mezinárodního práva je důvodem pro přímý zásah do záležitostí jiné země existence humanitární katastrofy nebo občanské války na jejím území. Na Ukrajině je dnes i jedno, i druhé. Konstatoval to politolog Rostislav Iščenko v rozhovoru s Ukrajina.ru.

Prázdné regály v supermarketu ve Venezuele

22. 2. 2019
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=mbXqGiNlWWw&fbclid=IwAR3B2BOcteno1R8sW3XGElWEnCK-TZWFZgZ1tk1HFc0KNuxFyxBXzV8x3Mg

Holá fakta o situaci ve Venezuele

Jan Kubeša 
22. 2. 2019
Vzhledem k politováníhodné situaci, jaká byla kolem Venezuely rozpoutána, a nedostatečným-nepravdivým-lživým informacím prezentovaným jak drtivou převahou hromadných sdělovacích prostředků, tak vládou ČR a bohužel i prezidentem Zemanem, s cílem zamlžit jak faktickou tak právní podstavu věci v zájmu USA, publikuji přesný překlad těch zásadních článků venezuelské ústavy s komentářem. Je nanejvýš žádoucí, aby v poslanecké sněmovně byl prezentován tento skutečný překlad ústavy, a kéž by bylo dosaženo změny pozice představitelů ČR ohledně respektování státní svrchovanosti této země, její ústavě a v souladu s ní zvolenému prezidentu, stejně jako k tomu a těm, kdo ústavu nepochybně porušují a snaží se o protiprávní puč. Bez ohledu na to, kdo je levičák, pravičák, nebo osobní sympatie.

Už víme, co radili západní politici lídrům Majdanu


Novinář Ruslan Kocaba před soudem
Monika Hoření
22.2.2019  HalóNoviny
Rozhovor s ukrajinským novinářem a blogerem Ruslanem Kocabou

Proč může Kuvajt oslavovat svůj státní svátek na Staroměstském náměstí?

Vladimíra Vítová
22. 2. 2019
Občané Kuvajtu se stali základní oporou pro islamizací Čech. ZDROJ ZDE. A proč? Kuvajt totiž patří mezi tzv golfské monarchie ZDE. Kuvajt, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn, Katar a Omán - tedy monarchie Perského zálivu - jsou největší spojenci USA a EU a tedy i vlády ČR. Tyto tzv. golfské monarchie jsou ohromně finančně, vojensky (dodávky zbraní) a především soustavně podporovány USA, Velkou Británií a Francií a jsou hlavními strategickými partnery Západu při destabilizaci celého Blízkého východu a při svrhávání nepohodlných sekulárních režimů (Irák, Sýrie, Jemen, Lybie).

Pražské báchorky a ruští bajkeři: jak v České republice obvinili Moskvu z podněcování extremismu na Balkáně


Alexandr Bovdunov, Julie Gurejevová
22. 2. 2019    russian
Analytici z Pražského institutu pro bezpečnostní studia tvrdí, že Rusko údajně podporuje extremistické a radikální skupiny v zemích Balkánského poloostrova. Podle jejich verze Kreml ovlivňuje situaci v těchto státech s pomocí kozáků, bajkerů, politiků a vědců. Takové závěry jsou obsaženy v dokumentu napsaném s přispěním americké Národní nadace pro demokracii (NED). Jak však poznamenávají RT dotázaní aktéři dokumentu a experti, mnohá fakta uvedená ve studii jsou výrazně zkreslená nebo vůbec neodpovídají skutečnosti. Podle názoru politologů hrají takové úvahy o "ruské hrozbě" roli "informačního šumu", zatímco NATO překotně zvyšuje svůj vliv na Balkáně.

Europoslanec Jan Keller: Považuji se za stoprocentního euroschizofrenika

Euoposlanec profsor Jan Keller
Milan Mundier (vedl rozhovor)
22.2.2019 Literárky 
Francouzský prezident Macron si počká, až bojůvky vandalů úplně zdiskreditují hnutí žlutých vest a pak přijde s ještě tvrdšími požadavky, hospodářská krize nás nemine a levicí paralyzuje krajní liberalismus v anarchistickém podání, tvrdí europoslanec a sociolog profesor Jan Keller.


Daily Beast: CIA obvinila Rusko ze „záměny" střely 9M729 na briefingu

Demonstrace 9M729 pro vojenské atašé
- kou-
22.2.2019 RiaRu,  DailyBeast a PrvníZprávy
CIA tvrdí, že ruské úřady nepředložily raketu 9M729, její dokumentaci a související vybavení na briefingu 23. ledna pro zahraniční zástupce.
Uvedl to Daily Beast, citujíce zdroje obeznámených se zprávou rozvědky.
To je cynická lež a dělají z nás idioty, reaguje Rusko.

Putinův triumf v Bělehradě a zanikající post-jugoslávská geopolitika Balkánu. Co bude dál?

Petr Zvolenský
22.2.2019  VašeVěc
Jednodenní návštěva ruského prezidenta v hlavním městě Srbska dne 17. ledna t.r. skončila podle očekávání. Její průběh -především víc než 100 000 srbský dav, který se na něj přišel podívat při návštěvě Chrámu sv. Sávy - potvrdil, že nikde na světě dnes Rusko a jeho prezident nejsou tak populární a oblíbení jako právě v Srbsku. Abychom byli zcela přesní, nejde výlučně o Srbsko. Jde o Srby jako národ – stejně tomu totiž tak je ve druhém srbském státním útvaru - v Republice srbské, která je volnou součástí Bosny a Hercegoviny (BaH).

V Česku jsou ukecané i vrby

Taras
22.2.2019 TarasovaTerasa
S postupujícím věkem se ledacos ze života muže vytrácí: lovecká náruživost všeho druhu, pracovní i sportovní nadšení, uslintané hospodské bratření a líbání (ty kluku ušatej, dyť já tě mám rád). Rozvíjející se choroby pak spolehlivě zlikvidují i ten zbytek všelijakého třeštění. I z bývalých rváčů stávají třaslaví dědkové. Ani mě to neminulo a dnes jsem na tom tak, že jsem se začal bát už i myší.

čtvrtek 21. února 2019

BT: Belgičtí kolaboranti stále dostávají „nacistické důchody"!

Waffen SS ve své "práci"
21. 2. 2019 BrusselsTimes a PrvníZprávy
Asi třicet belgických veteránů Waffen SS nadále přijímá „hitlerovské důchody" z Německa, napsaly The Brussels Times.
Jak se v novinách uvádí, velikost plateb se pohybuje od 425 do 1275 eur měsíčně, přestože Belgičané, kteří přežili v nacistických koncentračních táborech, dostávají z Berlína pouze 50 eur měsíčně.

Studentský vůdce z roku 1989 a ředitel nejziskovější neziskovky "Člověk v tísni", kterého Václav Havel označil jako svého možného nástupce

21. 2. 2019   (lidová tvořivost koluje po internetu)

Retro: Emir Kusturica a zakyslá Smetana aneb Rusko není SSSR

21.2.2019 YouTube
DVTV je Bakalovize. Na novinářku si v ní hraje mj. i Ema Smetanová. Takhle před časem vedla rozhovor s režisérem Emirem Kusturicou. Dobré je si některé věci připomínat.Joj, to je radosti!

Jiří Jírovec
21. 2. 2019
Jako by je pohnojil. Poznámka paní na statku když vidí reakci vojáků, jimž se dostalo vyznamenání od Napoleona. Ze hry Husaři, adaptované Werichem a Horníčkem. Přišlo pozvání do Bílého domu. V ČT se objevil Fiala (ODS) s patolízalským prohlášením, že Ameriku potřebujeme, že garantuje naši bezpečnost a že to snad tomu Babišovi i přeje. Tolik štěstí se na nás usmálo - hlavně, že ne na Zemana! Naši gubernátoři ve svatém nadšení zapomínají, že se věci mají jinak. Car je přece svolává jen tehdy, když se mu to hodí. Třeba když je potřebuje, aby se zadlužili nákupem carských pušek.

Soumrak svobody českých webů? Policie může od února tohoto roku vypnout jakýkoliv nepohodlný český web, stačí k tomu pouze rozhodnutí a posouzení řadového policisty, že věc nesnese odkladu! Do novely trestního zákona se tiše dostal nový gumový paragraf, který dává orgánům státní moci obrovské pravomoci! Největší provozovatel webhostingů v ČR odhalil šokující nátlaky ze strany orgánů na vypínání webů!


-VK-
21.2.2019  AENews
Redakce AE News byla upozorněna na skandální odhalení, které probublalo na veřejnost v souvislosti s novelou trestního zákona. Aniž by to většina z vás vůbec tušila, tak do zákona č. 141/1961 Sb. (Trestní řád), od února 2019 přibyl nový paragraf. Veselá odpoveď Venezuely na vykalkulovaný americký “humanitárny” cirkus: Koncert a humanitárna pomoc pre Kolumbiu!

Prezident Maduro oznamuje humanitární pomoc Kolumbii
Ivan Lehotský
21.2.2019  Ecco a HlavnéSprávy
Venezuela usporiada koncert pre Kolumbiu a pošle jej aj humanitárnu pomoc. Veľká časť obyvateľov Kolumbie, tejto „demokratickej“ krajiny priateľov USA, ktorá sa zrazu tak nezištne rozhodla zachraňovať svojich východných susedov, žije totiž v biede. Kolumbijská polícia robí eskortu pre dve nákladné autá s humanitárnou pomocou z USA pre Venezuelu v meste Los Patios pri Cucute, na kolumbijskej hranici s Venezuelou

Jana Masaryka zřejmě zabili britští agenti, myslí si bývalý poradce Václava Havla

Jan Masaryk
Milan Vidlák
21.2.2019  ČasopisŠifra
Zpravodajský server iDnes.cz upozornil na zajímavý článek česko-amerického experta Jiřího Valenty, který pracuje jako pro izraelské Besa-Center, think-tank přidružený Bar Ilanově univerzitě v Tel Avivu. Pan Valenta, jehož média popisují i jako někdejšího poradce Václava Havla, publikoval v americkém odborném časopise tezi, že známého a oblíbeného politika Jana Masaryka nezavraždili v roce 1948 komunisté, jak se domnívá většina historiků, ale spolupracovníci britské tajné služby SIS.Analytik: ČT vysílá „kdejaký pšouk“. A muž přímo z CIA potvrdil, jak USA mění režimy ve světě

Bezpečnostní analytik Jan Schneider
Jan Schneider (a Milan Vidlák)
21.2.2019 Šifra
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo i toto pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače.

Kdo potřebuje cizince na práci

Jiří Vyleťal
21.2.2019  E-republika
Z různých koutů naší mediální krajiny se dovídáme, že nejsou lidi na práci. Musíme je prý dovážet. Z ciziny. Ne však z ciziny ledajaké, jenom z ciziny některé. A také ne na práci kdejakou, ale jenom na některou. Není to zvláštní?

KAUZA ZADEH: ČEKÁNÍ NA ROZSUDEK

Zdeněk Jemelík
21.2.2019  ChamurappiEu
Tento článek jsem po předběžné dohodě připravil 15.února 2019 pro Českou justici. Nevyšel, protože je příliš dlouhý, rozvláčný a obsahuje osobnostní invektivy. Specifikace pojmu „osobnostní invektivy“ jsem se nedočkal. Dobrovolný závazek exkluzivního práva České justice na zveřejnění článku proto ruším.

Nerovnost lidí nebude jen ekonomická, ale i informační

Matěj Široký
20.2.2019  ČeskáPozice
Inzerenti média opouštějí a příjmy z reklamy stahují Google nebo Facebook. Je možné, že přístup ke kvalitním informacím budou mít jen bohatí lidé.


Švajčiarsky najvyšší súd: Ruskí športovci sú nevinní! MOV vážne porušil práva ruských športovcov a dokonca zatajoval dôkazy o ich nevine!

Martin Bago
21.2.2019 InfoVojna
V týchto dňoch došlo k veľmi dôležitej udalosti, o ktorej ale mainstream nejako „zabúda“ informovať! Najvyšší súd Švajčiarska totiž v sobotu zamietol odvolanie Medzinárodného olympijského výboru proti rozhodnutiu Športového arbitrážneho súdu (CAS) vydaného 1. februára 2018, ktoré oslobodilo 28 ruských športových reprezentantov z obvinení z užívania dopingu počas ZOH 2014 v Soči!

středa 20. února 2019

Vojensko-politické aspekty Donbasu


Rostislav Iščenko
20. 2. 2019 politicsglobal
Donbas, stejně jako jakoukoli frontovou oblast s neurčitým statusem, periodicky pokrývají vlny fám. Fám nejneuvěřitelnějších, nejabsurdnějších, avšak šířících se rychlostí viru. Nehledě na jejich pravidelné opakování a stejně pravidelné vyvracení, znovu a znovu se objevují, a znovu a znovu vyvolávají důvěru. Počet lidí, kteří žijí na Donbasu, jejichž "přítel osobně slyšel od Putina" nejnovější "zákeřné ruské plány" ohledně osudů lidových republik, přenechává prvenství pouze počtu těch, kteří totéž "slyšeli osobně od Pušilina". ...vzniká otázka, která je často kladena nejen na Donbasu, ale i na celé Ukrajině. A co, Rusko nemohlo osvobodit ruskou zemi s ruským obyvatelstvem od formálně banderovské, ale fakticky americké okupace? Je zřejmé, že mohlo. 


KOMENTÁŘ PETRA ŽANTOVSKÉHO: Kam jdou naše peníze

Petr Žantovský
20.2.2019  iPrima
Předseda SPD Tomio Okamura zveřejnil zdrcující informaci. Pražské zastupitelstvo vedené Pirátskou stranou před pár dny schválilo individuální dotaci v hodnotě přes 5 milionů korun neziskové organizaci Integrační centrum Praha (ICP), která se prý stará o integraci migrantů v Praze. Většinu dotace však spolknou platy vedení této neziskovky. Jen za loňský rok za mzdy utratila 15 mil. Kč, převážně z kapes nás všech. Ředitel organizace má plat 79 tis. Kč, finanční manažer 67 tis. Kč eur a učitel arabštiny 40 tis. Kč měsíčně. Tolik Tomio Okamura. Jeho informace, kdyby nic jiného, inspiruje k tomu, podívat se do střev této pozoruhodné organizace poněkud podrobněji.

Debata nejen o EU

4. 2. 2019

Přímý přenos od 18.00 můžete sledovat zde: https://youtu.be/BGEV7NXhMMM

 


Mezinárodní výzva „STOP 5G technologiím“

Květa Pohlhammer Lauterbachová
20.2.2019 E-republika

Zastavme 5G projekt na Zemi i ve vesmíru!

Na české alternativě se objevují postupně dílčí informace, týkající se zavádění 5G, tedy páté generace telekomunikačních sítí. Naposled se k tomu vyjádřil Václav Umlauf a alopaticky nám ZDE vysvětlil, o co v boji proti čínské HUAWEI jde.

Nová Evropa na cestě k atomové válce

Pavel Letko 
20.2.2019 E-republika
Chamtivost, krutost, bídu, hloupost, lenost, nekulturnost, nevzdělanost a zločin nelze řešit nacionalismem a náboženskou intolerancí. Recept, který předepisují, se podobá tomu, jako by někdo chtěl alkoholismus léčit heroinem.

Svobodné rádio Kladno: Národ, stát, Evropská unie

Ivan David 
20. 2. 2019

Česku hrozí arbitráž za znárodnění OKD, český prezident a premiér obdrželi z Londýna ultimátum od bývalého likvidátora NWR, že český stát musí do 3 měsíců vyplatit bývalým akcionářům NWR stovky milionů eur! V opačném případě postoupí americká arbitrážní firma celou věc Světové bance a její arbitrážní komoře! Záchrana OKD vyjde nakonec český stát hodně draho?


-VK-
20.2.2019  AENews
Ze švýcarského bunkru Zdeňka Bakaly přichází hlasitý smích a jistě nejen on má důvod k velké radosti. Včera unikla na světlo informace v českém tisku, že bývalý likvidátor NWR chce zažalovat Českou republiku za poškození bývalých akcionářů společnosti, která vlastnila OKD [1]. Podle bývalého likvidátora NWR, Charlieho Lightfoota z americké firmy Jenner & Block [2], která ovšem působí z Londýna, ale jinak je registrována v americkém státě a daňovém ráji v Delaware, poškodil český stát v roce 2016 věřitele NWR tím, že de facto znárodnil OKD a vlastním restrukturalizačním nákladem převzal trvalou kontrolu nad těžařem, aniž by došlo k uspokojení pohledávek zahraničních investorů.

Poznámka k jmenování profesorů vysokých škol

Stanislav A. Hošek
20. 2. 2019
Jeden ze současných sporů mezi prezidentem Zemanem a veřejností, je již příliš dlouhodobý, než aby nevolal po řešení platném po delší budoucí období, než je kadence jedné osoby ve funkci prezidenta. Nezaujal by mne, pokud by se za dobu prezidenta Zemana nestal dalším „kyjačiskom“, kterým lze jmenovaného býti. V současné fázi má řešení vynést výrok soudu, předpokládám, jak je u nás příliš časté, že to bude spíše mnoha soudů. Hlavně jsem ale toho názoru, že soudní zasahování do problému není nejrozumnější řešení.


Retro: Umlaufoviny – analýza církevních restitucí

Václav Umlauf
Václav Umlauf
20.2.2019   E-republika a Umlaufoviny
Tento sedm let starý text, který vznikal v době projednávání zákona nazvaného mediálními spindoktory "o církevních restitucích" uveřejňujeme proto, abychom připomněli loupeživý nájezd pravicových stran na společný majetek. Vše, co v tomto článku bylo Václavem Umlaufem kritizováno a předpovězeno, se stalo. Na jeho námitky stejně jako na námitky dalších oponentů nebyl ve Sněmovně brán zřetel a zákon byl schválen i hlasem pravomocně odsouzeného poslance, který krátce po hlasování nastoupil výkon trestu.

Děti a drogy: Krystalické dobro 

Ivan David
20. 2. 2019  
Přednáška v panelové diskuzi v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 18. 2. 2019

Pacific Gas and Electric Company aneb Náš americký vzor

Chico, Kalifornie
Aleš Macháček 
20.2.2019  E-republika
Požár Camp, který stále ještě hoří v blízkosti města Chico, je nejhorší v historii Kalifornie. Doposud v něm zahynulo 79 lidí a shořelo více než 15 000 budov, většinou obytné domy.

Spiegel: USA už nejsou lídrem světa, ale i nadále mu káží, jak žít!

Mike Pence, americký viceprezident
Konstantin von Hammerstein a -kou-
20.2.2019 Spiegel a PrvníZprávy
Mike Pence, při projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci, hovořil o „americkém vedení" a rozdával instrukce evropským partnerům, napsal Der Spiegel.

úterý 19. února 2019

Ještě že tam nemají srp a kladivo, to by bylo šokující

https://www.facebook.com/eduard.dolinsky/videos/2343901078975280/20. 2. 2019    JerusalemPost
Schodiště v kyjevském obchodním domě na ulici Stepana Bandery. 


NÚKIB našel novičok

Erik Best 19. 2. 2019 EB
Když Velká Británie minulý rok oznámila, že jedna z nejprohnanějších špionských organizací na světě zfušovala pokus o vraždu ruského zrádce pomocí extrémně nebezpečného jedu, čeští politici a zpravodajci se za Brity postavili a neptali se na nepříjemné otázky ohledně nesrovnalostí v jejich příběhu. Velká Británie je náš spojenec, říkali, a Rusko není. Tím to hasne. S Huawei to teď má zcela jiný průběh. 


Vyprázdněná informace o Číně

Jiří Jírovec
19. 2. 2019
Horizont ČT24 (17.2. 2019) informoval o potížích, které mají čínští dělníci, když se chtějí odborově organizovat. Byla to ukázka současné omezenosti české publicistiky. Prostřednictvím nic neříkajících záběrů na skupiny studentů a vyjádření několika osob z "bezpečnějšího" Honkongu dostal divák do mozku implantát o zlé komunistické moci.

Vypadl. Amerického stíhače nad Baltem rázně odehnal pilot Su-27 (VIDEO)

-geo-
19.2.2019 Eurasia24
O tom, že šmírovat se nevyplácí, se přesvědčil americký pilot stíhačky F-15C. Od sledovaného objektu nakonec uháněl, „seč mu motory stačily“. Video s obdivuhodným výkonem obránce zveřejnil na svém instagramovém účtu vysloužilý ruský pilot s přezdívkou FighterBomber.

Seminář Nové republiky na téma "ABY MÉDIA NELHALA" - 3. část - vystoupení Stanislava Novotného

Nezávislá média, z.s.
19.2.2019
Na semináři spolku Nová republika na téma "Aby média nelhala" vystoupili i Mgr. Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií a glosoval MUDr. Ivan David, předseda spolku Nová republika. Probíralo se i porušování listovního tajemství podle paragrafu 182 společnostmi Google a Facebook, ovlivňování českého politického prostoru zahraničními "novými médii" a politickými neziskovkami, kterou jsou financovány ze zahraničí. Cizí korporace před politické neziskovky a granty zahraničních ambasád prosazují cizí agendy, dost často odporující českým národním zájmům.


Výsledky Mnichova: Západ v pokusu adaptace


Rostislav Iščenko
19. 2. 2019     ukraina
V sobotu a neděli 16.-17. února se konala další konference o bezpečnosti v Mnichově. Proběhla všedně a téměř nepozorovaně. Ze světových vůdců byla přítomna pouze Angela Merkelová, která se však v blízké budoucnosti také chystá opustit vysokou politiku.

Zajoch
19. 2. 2019  Outsidermedia
Na Ukrajině se blíží prezidentské volby, v počtu kandidátů jsou rekordní   * * *   Čína je v technologii 5G na prvním místě ve světě   * * *    Poznatky bývalého ruského studenta z ČR   * * *   Rusko musí začít kontrolovat prodej venezuelské ropyKořeny západní nejistoty

Profesor Oskar Krejčí
Oskar Krejčí
19.2.2019  NovéSLovoSk
Politolog Oskar Krejčí ukazuje na některé posuny v globální ekonomice, které vyvolávají obavy Západu z Číny a Ruska. Varuje před nebezpečím, které přináší geopolitická interpretace probíhajících změn.„Války dnes nevyhrávají vojáci, ale média.“ Motto školitelů revolucionářů z Prahy (VIDEO)

Války dnes nevyhrávají vojáci, ale média.“ Motto školitelů revolucionářů z Prahy (VIDEO)

© Foto : Courtesy of RT
19. 2. 2019  Sputnik
Televize RT přinesla svědectví z několikadenního semináře CampCamp 2018 v Jerevanu sponzorovaného pražskou neziskovkou Prague Civil Society Centre. Účastníky učili manipulovat a lhát za účelem vyvolání nepokojů vedoucích k převratům. To, jak pražští učitelé lhaní a manipulování fungují, ukázali již v roce 2018 ruští filmaři v seriálu Spící agenti.

Jan Campbell: Střípky paradoxů (2)

Jan Campbell
Jan Campbell
19. 2. 2019  VašeVěc

Zatím co budeme sledovat odjezd čínského vlaku do zbytku světa, nebo poslouchat radu demonstrantky z Mnichova, vůdce asymetrických spojenců, USA, bude dále vymýšlet sankce, podezření a výmluvy pro technologické a vojenské zaostávání EU a NATO. Dovedu si představit, jak bude růst prodej antidepresiv amerického původu závislým uživatelům smartphonů, až se objeví první 5G-smartphone z ČLR a oni nebudou schopni ho používat, pouze si s ním hrát. Kdy to bude možné?

Jan Campbell: Střípky paradoxů (1)

Jan Campbell
Jan Campbell
19.2.2019 VašeVěc
Hmotné bohatství a bída. To je paradox a to jsou také zjednodušeně formulováno dvě oblasti, které od chvíle, kdy člověk začal vlastnit majetek, provázejí lidstvo. Denně se střetávají v různých podobách a vedou nás do situací bez možnosti návratu. Příležitosti se totiž neopakují.ABY MÉDIA NELHALA - záznam panelové diskuze pořádané spolkem Nová republika 13.2.2019 - 2. část - vystoupení Mgr. Petra Štěpánka, Petera Weisse, Mgr. Stanislava Novotného a MUDr. Ivana Davida (VIDEO)

- redakce -
19.2 .2 019
Na panelové diskuzi spolku Nová republika na téma "Aby média nelhala" vystoupili Mgr. Petr Štěpánek, Mgr, Stanislav Novotný, slovenský velvyslanec v ČR Peter Weiss a MUDr. Ivan David, předseda spolku.pondělí 18. února 2019

Zázrak: Duch svatý zajistil růst: Iščenko o ratingu Porošenka a fejkové sociologii

18. 2. 2019     ukraina
Politolog Rostislav Iščenko vyzval k tomu, aby se nedůvěřovalo výsledkům sociologických průzkumů, které se dnes provádějí na Ukrajině v předvečer prezidentských voleb. Upozornil na to 15. února v projektu Ukrajiny.Ru "Iščenko o tom nejdůležitejším". Podle údajů posledního průzkumu, který se uskutečnil 31. ledna - 10. února, je v čele prezidentského ratingu na Ukrajině showman Vladimír Zelenský. 26,9% Ukrajinců je pro něj připraveno hlasovat. Na druhém místě je současná hlava státu Petr Porošenko s výsledkem 17,7%. Třetí je vůdkyně strany Baťkivščina Julie Tymošenková (15,1%), následuje vůdce Opoziční platformy Jurij Bojko (9,8%) a vůdce Radikální strany Oleg Ljaško (6,6%).

ABY MÉDIA NELHALA - záznam panelové diskuze pořádané spolkem Nová republika 13.2.2019 - 1. část - vystoupení docenta Petra Žantovského a MUDr. Ivana Davida (VIDEO)

- redakce -
18. 2. 2019

Rusko je žádáno o umístění vojenské základny

18. 2. 2019 informnovosti
Nestává se často, že by jeden stát požádal o umístění na svém území vojenské základny jiného státu. Ještě ojediněleji se stává, že je o to žádáno Rusko. A tím spíš, když tam už jedna ruská vojenská základna je. A ne, není to Sýrie, ale ruský partner v EAEU a ODKB Kyrgyzstán. Proč tato žádost vznikla a v čem spočívá vzájemný zájem stran, na to se podíváme v této publikaci.

Jenom zírám

Martin Koller
18. 2. 2019
I člověk, který má zkušenost s předlistopadovou a polistopadovou politikou se nestačí divit vývoji ve společnosti, ekonomice i bezpečnosti v posledních letech. Nicméně při pohledu na vývoj v minulém a tomto roce už lze jen zírat. Musím konstatovat, že já jsem zíral nedávno při průjezdu kolem stadionu pražských Bohemians. Vedle stadionu se vznáší obrovský billboard s reklamou Respektu. To by samo o sobě nebylo nic divného, bussines je bussines a vzhledem k možnosti daňových odpisů na sebestupidnější reklamu přispíváme zadavatelům a výrobcům všichni, aniž si to většina z nás uvědomuje.