Reklama

sobota 2. března 2019

Vyzobáno z webů za únor 2019 - 3.část

Jan Kadubec
2. 3. 2019   Outsidermedia
*Všude samá rovnost, ale ta začíná mít příchuť smrti, řekl nedávno Alain Finkielkraut v rozhovoru pro Figaro. Francouzi jsou však čím dál více přesvědčeni, že stále se jen řeční o morálce, ale ve skutečnosti se ctí jen jediné – peníze, úspěch a moc.

*Blahobyt nemnoha, jak potvrzuje i nedávná studie Oxfam, je vykoupen bídou mnohých. Akumulace bohatství na jedné straně a bídy na straně druhé, to řekl liberály nenáviděný a zesměšňovaný Marx, a tvrdá data současných statistik potvrzují, že měl pravdu.

Labutí píseň na Střelnici

Přemysl Votava
2. 3. 2019
Dva sjezdy, stejné místo a přece každý jiný. Střelnice 1993 a 2019. Ten z února 1993 byl bojovný, plný odvahy a víry ve vítězství. Předsedou ČSSD se stal Miloš Zeman. Strana pod jeho vedením vystoupala do nejvyšších pater politiky. V té době ČSSD šla cestou razantní opozice, se silným sociálním programem. Veřejností byla i tak vnímána, což se projevilo i ve volebních výsledcích. ČSSD sestavovala vlády, její premiéři určovali politiku státu. Po 26 letech by se chtělo zvolat, „Kde ty loňské sněhy jsou…! “

O majetku nejen katolické církve

Stanislav A. Hošek
2. 3. 2019
Prvním protikomunistickým činem polistopadových mocnářů bylo vyvlastnění majetku Komunistické strany Československa. Postačoval k tomu jediný argument, který zněl. KSČ svůj majetek má neoprávněně, protože jej získala v době, kdy měla hospodářskou, politickou a všespolečenskou, alias totalitní moc. Z toho pohledu byly jen o málo pozdější restituce majetku šlechty a katolické církve nejabsurdnějším počinem stejné polistopadové, vládnoucí vrstvy. Jmenovaná církev a tím víc i šlechta totiž získaly svůj majetek v dobách, kdy měly celospolečenskou, politickou a ekonomickou moc, tedy absolutní moc. 


Mnichovské hádanky lze rozluštit: Žijeme v typicky předválečném období. Čína na vrchol? Zhasne Rusko? Dosavadní světový řád padl. Ztracené iluze staré éry. Utajené pozadí Brexitu? Evropa na scestí

Vladimír Pavlenko
2.  3.  2019  Jarex
VLADIMÍR PAVLENKO vyvozuje vážné analytické závěry o stavu světa ze zprávy přednesené na nedávné Mezinárodní konferenci o bezpečnosti v Mnichově, kterou naše média z pochopitelných důvodů ignorovala.

Studená sprcha pre Kyjev: USA razantne varovali Ukrajinu, aby neposielala svoje lode do Kerčského prielivu a neprovokovala Rusko

Kerčský most
Eugen Rusnák
2. 3. 2019 HlavnéSprávySk
Vedenie Ukrajiny sa spamätáva zo šoku. Došlo k veľkému prekvapeniu na politickej šachovnici. Prezident, premiér, poslanci, veliteľstvo armády nechápe, čo sa deje a akú hru začal Washington. Ukrajinské médiá píšu o studenej sprche pre Kyjev: Spojené štáty v dosť razantnej forme varovali Ukrajinu, aby neposielala svoje lode do Kerčského prielivu a neprovokovala Rusko. USA totiž nemienia brániť ukrajinské lode…


Pokračující dezinformace a dezinterpretace o jednání mezi Trumpem a Kimem

2. 3. 2019  Agentura EXANPRO
Krátká analytická reakce (13056)
Ve vietnamské Hanoji se 27. a 28. února 2019 uskutečnil druhý summit mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a nejvyšším severokorejským představitelem Kim Čong-unem. Summit nebyl zakončen žádným společným prohlášením jako v případě prvního summitu, ale i přesto odhalil, jak ke dvoustrannému jednání přistupují oba aktéři. Toho si však novináři příliš nevšímají, a naopak pokračují v dezinformacích a dezinterpretacích započatých od prvního summitu.


Vyzobáno z webů za únor 2019 - 2.část

Jan Kadubec
2.3.2019  Outsidermedia
*Dali jsme najevo, že nebudeme sedět se složenýma rukama, pokud spojenci v NATO budou nakupovat zbraně u našich nepřátel, prohlásil Mike Pence.

*Skutečnost, že evropské společnosti kupují vlastní evropská letadla za dolary, je vůbec absurdní, poznamenal Juncker.

Elita národa

Petr Žantovský
Petr Žantovský
2.3.2019 iPrima
Podle idealistických představ by volby do Evropského parlamentu měly být exkluzivním výběrem těch nejlepších osobností, které naše (i jakákoli jiná členská) země vysílá do epicentra společného evropského vládnutí. Za pár týdnů se nám naskytne pohled na štůsek kandidátek, které se budou ucházet o náš hlas v eurovolbách, snad vůbec poprvé považovaných za opravdu podstatné. A protože jsem přítelem historických poučení, zalistoval jsem v análech a vylovil odtamtud kandidáty eurovoleb, jež se konaly před pěti lety. 

Vyzobáno z webů za únor 2019 - 1.část

Jan Kadubec
2. 3. 2019 Outsidermedia
*Vladislav Šurygin: Během 10 let, k roku 2001, se z druhé ekonomiky světa (co do HDP na obyvatele) Rusko propadlo na 55. místo, což bylo za Malajsií a Bahamami. Globální index konkurence odsunul Rusko na 67. místo. Během jediného roku 1992 se Rusko objemem průmyslové výroby vrátilo o 12 let zpátky. V období mezi lety 1991-1998 se úroveň výroby v Rusku snížila o 42 % a stala se nižší, než ve kterékoli zemi G7, dvakrát méně než v Indii a čtyřikrát méně než v Číně.

pátek 1. března 2019

Stratfor: Rusko nikdy Krym nevrátí

1. 3. 2019      pravda
Za pět let Rusko upevnilo svou kontrolu nad Krymem a žádné vojenské akce a další sankce ho nebudou s to přesvědčit, aby se poloostrova zřeklo. K tomuto závěru dospěl analytik amerického listu Stratfor Sim Tack. Pokusy Ukrajiny a Západu zpochybnit kontrolu Ruska povedou jen ke komplikacím ve vztazích s Moskvou. Velmi často rozsáhlé krize v mezinárodních vztazích a dlouhé bezvýsledné spory nakonec vedou k tomu, že jejich účastníci jsou nuceni souhlasit s reálným stavem věcí, shrnuje autor článku.

USA varují Ukrajinu před novými provokacemi v Kerčském průlivu


Inna Vasejkynová
1. 3. 2019 politics
Porošenko byl varován ostrým způsobem. Oficiální Kyjev obdržel od Washingtonu jednoznačný signál, že nové provokace v Kerčském průlivu by byly nevhodné. Jak informoval list Strana.ua s odvoláním na informovaný vysoce postavený zdroj, Washington nepodpoří prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka při jeho případných budoucích provokacích v Azovském moři. Bílý dům navíc pohrozil Kyjevu, že veřejně odsoudí nové pokusy o vyslání ukrajinských lodí do Kerčského průlivu.

Na prahu změn: Lidé přestali uznávat demokracii a respektovat výsledky voleb. Kdo seděl na lavičce Václava Havla v Košicích? A proč jsou mladí lidé zblblí?

Milan Vidlák
1. 3. 2019
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo i toto pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval emeritního policejního radu ČR, dříve košického kriminalistu a ředitele federálního policejního sboru pro Východoslovenský kraj, dnes dokumentaristu soukromého televizního kanálu a polonistu Rudolfa Vitkoviče, který již dlouho žije v Praze.

„Budu spokojen, když se mi podaří bránit dalším zvěrstvům.“

Ivan David 
1. 3. 2019    Parlamentní listy (rozhovor)
Předsednictvo SPD vás jednomyslně schválilo lídrem kandidátky do voleb do Evropského parlamentu. Váhal jste chvíli, zda jít do evropských voleb? Jak jste výsledek jednání předsednictva SPD přijal? A jak bude vypadat vaše kampaň? Výsledek nominace jsem přijal jako projev důvěry, která zavazuje. Samozřejmě, že jsem váhal, neboť to v případě úspěchu znamená vzdát se dosavadního způsobu života a najít některé nové body stability. Konkrétně vzdát se pracovního úvazku, pozastavit znaleckou činnost a na druhé straně najít přechodné bydlení a nové pracovní návyky.

Branislav Fábry: Humanitárna pomoc alebo agresia?

Branislav Fábry
1. 3. 2019  NovéSlovo

Od začiatku roku 2019 prebieha vo Venezuele mocenský boj medzi vládou a opozíciou. V mesiaci január sa líder opozície J. Guaidó deklaroval za prezidenta Venezuely a vyhlásil predčasné voľby. Jeho pokus o prevzatie moci nevyšiel, vyvolal však novú vlnu nepokojov, ktoré pokračujú aj v mesiaci február. Hlavným nástrojom na pokračovanie mocenského boja sa pritom stal spor o „humanitárnu pomoc“ z USA. Je symptomatické, že táto téma sa stala zdrojom zásadných dezinformácií aj v našich médiách.

Nebenzja: USA a Británie okradly Venezuelu o 30 miliard dolarů!

- kou -
1. 3. 2019 LaTerecera a  PrvníZprávy
Rusko požaduje, aby Spojené státy a Velká Británie odblokovaly účty Venezuely, kterou již okradly o sumu ve výši asi 30 miliard dolarů, řekl stálý zástupce Ruské federace v OSN Vasilij Nebenzja.

Vítejte v Česku. Kandidoval za SPD, zakázali mu zpívat. Komunistický manýr od pirátského teroristy

-piš-
1. 3. 2019   FacebookTomiaOkamury a VlasteneckéNoviny
Tomio Okamura, který je předsedou hnutí SPD a místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, na svém profilu na Facebooku opět zveřejnil zajímavý příspěvek. Tentokrát se týkal českého písničkáře Josefa Nosa, který si zažívá stejné příkoří jako za komunistů před rokem 1989. O nehorázném a nechutném případu informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Venezuela informovala o obsahu kamionů spálených na hranicích

1. 3. 2019    lenta
Náklaďáky s humanitární pomocí, které byly spáleny na hranicích Venezuely a Kolumbie, obsahovaly nástroje k vytvoření barikád. Sdělil to ministr zahraničí Venezuely Jorge Arreaza během projevu v Radě bezpečnosti OSN, informuje agentura RIA Novosti. 


Podle Arreazy byl jeden z nákladních automobilů zapálen na straně Kolumbie koktejlem Molotova. Uvnitř se nacházely nejen léky a potraviny, ale také nástroje na barikády, drát, zátarasy a hřeby pro zbraně, poznamenal. Ministr dodal, že letální zbraně proti demonstrantům na hranicích nebyly použity a že většina zraněných v důsledku nepokojů jsou pracovníci bezpečnostních služeb, vojáci a policisté.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

čtvrtek 28. února 2019

Bargain chip

Jiří Jírovec
28. 2. 2019
Poslední jednání mezi Kimem a Trumpem skončilo patem. Představa, že dojde k formálnímu ukončení Korejské války, byla založena na nepochopení základního problému, jímž jsou geopolitické a obchodní zájmy USA. Severní Korea se dlouho a marně snažila o přímé jednání s Američany. Jenže ti nepotřebují klid a mír, ale chaos a atmosféru nebezpečí, ospravedlňující jejich vojenskou přítomnost a prodej zbraní. Situace se změnila, když Kim vytáhl bargain chip, po česku žolíka, v podobě jaderných zbraní. A věci se začaly dít: 


Kapitoly o českém národě - 1. Národ – výmysl, nebo skutečnost?

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
28. 2. 2019
Nesmějí se mluvit prázdná slova, nýbrž musí se pozorovat věc, která je slovy označena. (Platón)

1. Srovnáme-li definici národa, jakou prosazoval historik Dušan Třeštík v polistopadovém období, s pojetím této otázky, jak ji ve svých statích a zejména v knize Hledání dějin (rozhovory s Karlem Hvížďalou, 2018) vykládá právník Jiří Přibáň, můžeme rozdíl definovat pouze kvantitativně, nikoliv kvalitativně. Stručně řečeno, Třeštík zastává drsné pojetí (hard), Přibáň mírnější (soft). Přibáň, profesor práva, se nedopouští takových demagogických zkratů, jaké používá Třeštík, dostane-li se do polemické euforie.

Smyčka kolem Bakaly, Pokorného a Sobotky se utahuje

Jiří Paroubek
28.2.2019 VašeVěc
Před pár dny přinesl server Parlamentní listy závažný rozhovor s předsedou parlamentní komise k problematice privatizace OKD Černohorským. Předseda komise seznámil veřejnost s řadou nových aspektů a pohledů na privatizaci OKD, a to zejména v souvislosti s prodejem minoritního podílu státu v OKD v roce 2004. Tehdy po jistých peripetiích, získal minoritní podíl v OKD Bakala, a to za pomoci tehdejšího ministra financí Sobotky a jeho osobního přítele a dlouholetého rádce, advokáta Pokorného.

Korejská válka zatím pokračuje

Zbyněk Fiala
28.2.2019   VašeVěc
Předčasný závěr setkání Trumpa s Kimem v Hanoji odsunul podpis deklarace, která měla ukončit Korejskou válku po více než 60 letech příměří. Ale ani na ukončení mírového procesu to nevypadá.

Rusko: Američané přemísťují armádu k invazi do Venezuely!

-kou-
28.2 2019 ArgumentyIFaktyPrvníZprávy
Spojené státy, které přemísťují své jednotky do Portorika a Kolumbie, a připravují invazi do Venezuely, řekl tajemník ruské Bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev.

Jenom další Kapsch

27. 2. 2019  EB
Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj včera potvrdil smlouvu mezi ministerstvem dopravy a konsorciem SkyToll/CzechToll a tím Kapschi odzvonil umíráček třináctiletého panování nad zlatým dolem zvaným mýtný systém. Jistý pražský lobbista bude bezpochyby tvrdit, že včerejší rozhodnutí dokazuje, že jsme „lhali“, když jsme v říjnu 2017 varovali před možnými pletichami na ÚOHS, které by upřednostňovaly Kapsch. 


Čtěte! Cenzura nepohodlných sdělení pod záminkou, že jde o "desinformace". Co je desinformace chtějí rozhodovat ONI. Chtějí monopol na šíření svých desinformací. Vědí, že "Nevědomost je síla" (George Orwell, román "1984")


VYSOKÝ PŘEDSTAVITEL UNIE PRO ZAHRANIČNÍ VĚCI A BEZPEČNOSTNÍ POLITIKU

V Bruselu dne 5. prosince 2018, JOIN (2018) datová konference v San Francisku 36 v konečném znění

SPOLEČNÁ ZPRÁVA EVROPSKÉMU PARLAMENTU, EVROPSKÉ RADĚ, RADĚ, EVROPSKÉMU HOSPODÁŘSKÉMU A SOCIÁLNÍMU VÝBORU A VÝBORU REGIONŮ

Akční plán proti dezinformaci
Přeložila Mgr. Milena Míčová, místopředsedkyně ANS

středa 27. února 2019

Empirická metoda a umění předvídání


Rostislav Iščenko
 27. 2. 2019     mirnews
Čím víc se protahuje nevyhnutelný proces dokončení nacistické revoluce na Ukrajině, tím horší budou důsledky pro zemi a obyvatelstvo a tím smutnější příklad přátelství se Západem a integrace do EU obdrží světové společenství. Dokud nebude v USA dosaženo vnitropolitického konsenzu (nebo se nepřátelské tábory úplně nezřítí do konfrontace), nebudou s to formulovat strategické základy pro perspektivní zahraniční politiku nové administrativy. Dokud nebude jasno s USA, EU se také zdrží ostrých zvratů. A dva či tři měsíce mezinárodní politické rutiny bude pro dnešní Ukrajinu velmi obtížné přežít.

Snaha o zničení historické paměti našeho národa

Vladimíra Vítová
27. 2. 2019
V úterý 26. 2. 2019 proběhlo v Praze 9. zasedání Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu. Jeho účastníci semkli své řady navzdory tomu, že se mainstreamová média a parlamentní politické strany - které rozhodně nemají v popisu práce ani ve svých programech obhajobu českých národních zájmů, ale naopak vehementně hájí zájmy cizích mocností v neprospěch naší země - rozhodly pošpinit a zničit tento největší nezávislý spolek, jehož hlavní činností je udržování národní paměti.

Pasák koz ze Somálska….

Martin Koller
27. 2. 2019
Původně jsem se chtěl zabývat jinými zajímavostmi, ale bohužel jsem nahlédl do Sorosova Seznamu. A ten je opravdu nevyčerpatelnou studnicí inspirace a zároveň agresivní stupidity. Mišmaš od politické propagandy a dámských hygienických potřeb, přes kulinářské recepty, auta, polo i více nahé prostitutky a sexuální životy komediantů, po zdravou výživu a v neposlední řadě rádoby odborné názory všemožných ekonomů, sociologů, pisálků, žvanilů, grafomanů a samozvaných expertů na cokoli. 


Spojené státy: Impérium se rozpíná až k výbuchu. Prohry, prohry, prohry. Další válečná pole? Tohle nemůžeme vydržet. Bude Trump bojovat s Venezuelou? Proč podporuje Saúdy? Úniky unavují. Marná snaha pochopit

Pat Jo Buchanan
Patrick Joseph Buchanan
27.2.2019 blog autora,  překlad ProtiProud
PATRICK JOSEPH BUCHANAN kroutí nevěřícně hlavou nad stavem americké zahraniční válečnické politiky a klade si otázku, co je cílem a jaký to jen má všechno smysl

Nechtěla na Eurovizi hlásat politické slogany

Ukrajinská pop hvězda Anna Korsunová
27.2.2019 VašeVěc
Je málo vlastenecká, uvedla veřejnoprávní NSTU jako důvod odvolání zpěvačky Anny Korsunové, vystupující jako Maruv, ze soutěže Eurovize v Izraeli. Podle portálu „Strana.ru“ zvítězila zpěvačka v národní kvalifikaci hlasy diváků, a to navzdory obviňování moderátorů a poroty, že koncertuje v Rusku.Okamura kandiduje do Evropského parlamentu. SPD ale do eurovoleb povede Ivan David

© Foto: Luděk Kovář
27.2.2019 zdroj
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury povede do voleb do Evropského parlamentu bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. Na seznamu nechybí ani předseda hnutí, Tomio Okamura, je však na posledním místě. Informuje o tom portál Novinky.cz.Státní energetická inspekce prověří subvence výrobnám čisté energie

Kateřina Surmanová 
27.2.2019  ČeskáPozice
Nezvládnutá podpora ze strany státu vedle prodražení spotřebitelských účtů zhoršila pověst čistých zdrojů energie. Na pranýři jsou především sluneční elektrárny. Nejdřív se stát zaměří na to, plynou-li nynější výplaty oprávněně. Ve druhém sledu zkontroluje, není-li veřejně dotovaný projekt tak ziskový, že tolik podpory nepotřebuje.

Komentátoři "zla", ve kterém se oni sami měli, křiváci, jak prasata v žitě

Růžena Chrastekova
28.2.2019  VašeVěc
Hodnotí-li jakoukoliv historickou událost, natož dobu po této události, zásadně jí ovlivněnou lidé, kteří alespoň zčásti v té době žili, jsou zvýhodněni právě tím prožitým. Pokud ovšem ve svém hodnocení nezapřou všechno prožité a nepřevrátí skutečnosti, fakta, doložitelná relevantními důkazy. I v podobě dobových dokumentů, u těchto lidí třeba diplomy ze škol, které absolvovali. Například.

úterý 26. února 2019

Průzkumníci z USA dorazili na pozice OSU na DonbasuArťom Košelenko
26. 2. 2019       mk/politics
Na Ukrajinu také přicestoval americký poradce pro problémy reformy ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu Donald Winter. Státy severoatlantické aliance chtějí změnit Ukrajinu na platformu pro diverzní válku. Toto prohlášení učinil ataman Mezinárodní veřejné organizace "Věrní kozáci" Alexej Selivanov. Podle něj přijeli do zóny prováděné operace sjednocených sil na jihovýchodě Ukrajiny průzkumníci USA, aby provedli audit a analýzu dodaných amerických zbraní. Dané kroky byly podniknuty kvůli korupci mezi vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), vysvětlil Selivanov. 


Proč zrušili budoucnost? (VIDEO)

Nestor
26.2.2019 bloger Nestor a Eurasia24
Uvědomili jste si někdy, jak se v posledních desetiletích zadrhl vědecko-technický rozvoj v oblastech, které nejsou „ekonomicky zajímavé“, nesouvisí s ovlivňováním spotřebního chování lidí či kontrolou populace?

Panelová diskuze NR - březen 2019

26. 2. 2019

Čertovo kopýtko pirátského návrhu penzijní reformy


Radim Valenčík
26. 2. 2019   blog autora
Předpoklad, že se kolem toho, co dělat a českým penzijním systémem, rozpoutají vášnivé diskuse, se ukazuje jako oprávněný:


Co ukázala sociální vzpoura ve Francii

Václav Umlauf 
26.2.2019 E-republika
Ptejme se proti Kellerovi: Co ukázalo hnutí Žlutých vest? Za prvé a zásadně demaskovalo to, o čem v krátkém textu není zmínka, což je represivní a antidemokratický režim jednoho procenta. Tato elitní skupina vlastní stát a od 99 % požaduje jediné, totiž chození do práce.


Jiří Kobza: Mezinárodní otazníky: Na prahu zmien 15 - 2019-01-28

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/na-prahu-zmien-15-2019-01-28/26. 2. 2019   https://hearthis.at/slobodnyvysielac/na-prahu-zmien-15-2019-01-28/
Pozn.red.I.D. Pokud se chce někdo něco dozvědět  o SPD a její mezinárodní orientaci, ať si poslechne tento záznam. Kdo chce po idiotech opakovat, že SPD je "populistická" a "nacionalistická", ať to raději neposlouchá, utrpěl by šok.


pondělí 25. února 2019

WHO nazvala Ukrajinu ohniskem epidemie spalniček

25. 2. 2019     pravda
Výskyt spalniček se v Evropě v roce 2018 více než ztrojnásobil. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) bylo v roce 2017 v regionu registrováno 25,5 tisíce případů spalniček a v roce 2018 již 83 tisíc. Hlavním ohniskem epidemie se stala Ukrajina - v loňském roce tam bylo zaregistrováno 54 tisíc osob, které onemocněly, 16 lidí zemřelo.

Protikomentář vůči stati Petra Žantovského „takzvaný vítězný únor"

Vladislav Černík
25. 2. 2019
P. Žantovský (dále P.  Ž.) se (podle mne) pokusil o jakýsi fukuyamovský komentář v tomto duchu: Nelze mít lepší společnost, tedy lépe ji politicky uspořádat, poněvadž lidem (lidu?) nejde o ideje, ale o hmotné statky. Z několika důvodů to nesdílím.
V r. 45-48 šlo ve velké většině o instalaci lepšího politického uspořádání než bylo to prvorepublikové. To v údobí poválečném konfliktu je skoro normou a skoro normální. V Evropě, z hlediska dnešního politologického poznání, byly dva takové státy, Švýcarsko a Švédsko, přímým zapojením do dvou světových válek nedotčené. Jejich model zčásti chtělo kopírovat poválečné Rakousko, zcela se odtrhnout od svého podílu na nacismu.
V poválečné situaci byla tehdejší ČSR jinde. Byla obětí mnichovské zrady a měla silný válečný odboj komunistické orientace, to asi P. Ž. neakcentuje.

Jak se Vám líbí? Pomluva není pomluvou, je-li z "důvěrného zdroje..."

25. 2. 2019    Hrad
Vyjádření zmocněnce prezidenta republiky k usnesení MSZ v Brně ze dne 7. února 2019 ve věci pomluvy
11. února 2019
Městské státní zastupitelství v Brně rozhodlo dne 7. února 2019 o zamítnutí stížnost prezidenta republiky proti usnesení policejního orgánu ze dne 18. prosince 2018 o odložení věci podezření ze spáchání přečinů pomluvy a poškození cizích práv, kterých se měl dopustit Svatopluk Bartík tím, že na svém Facebooku umístil dne 7.11.2017 v souvislosti s uzávěrkou nominací na hrad vyjádření, podle něhož „Miloš Zeman má rakovinu, metastáze na více místech, svoji diagnozu zná už cca 3 týdny, léčbu odmítl, prognóza 3 – 7 měsíců“ a zdroj nezveřejnil.

Republika asistentů

Jiří Jírovec
25. 2. 2019
Čím výše politik sedí, tím pečlivěji je izolován od těch dole. Proto existují ochranky, automobily se zabarvenými neprůstřelnými skly, bezpečné trasy se zavařenými dekly kanálů, alternativní únikové cesty, tiskové konference s vybranými novináři i otázkami a třeba jízda v koloně dvou nachlup stejných vozidel, aby se nevědělo, ve které ten který papaláš jede. Trumpovi do Helsinek přivezli dvě presidentské limuzíny. Jel v té první nebo druhé? Kdo ví, třeba se to losuje. Obě vozidla zajela do stanu, postaveného před hotelem. Neví se, ze které limuzíny vystoupil a dokonce ani to, jestli náhodou nepřijel jiným vozidlem a nevešel zadním vchodem pro služebnictvo. 

"Zoufale hledají důvod pro válku": co stojí za pokusy venezuelské opozice k dodání humanitární pomoci do země


Sergej Gusarov
25. 2. 2019     russian
Na hranicích Venezuely s Kolumbií a Brazílií došlo ke střetům. Podle některých údajů bylo více než 300 osob zraněno, jsou informace o čtyřech úmrtích. Důvodem konfrontace se stal pokus venezuelské opozice k dodání humanitární pomoci, na jejíž přípravě se podílely USA. Několik vozů s nákladem bylo spáleno. Zákonné orgány země uvedly, že neexistují žádné důvody pro dodání tohoto nákladu, a zablokovaly dopravní hraniční přechody. Washington zdůraznil, že "přijme opatření proti těm, kteří se staví proti obnově demokracie". 

To se gangsterizmu USA nikdo nepostaví?


Paul Craig Roberts
25. 2. 2019 paulcraigroberts
Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na hranici venezuelsko-kolumbijské vyvěsil Saker na svůj web už 20. února: ZDE. Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem. John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že DonalduTrumpovi, Mike Pompeovi a Elliot Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona: ZDE.


Jaký svět tu bude?

Sergej Karaganov
Sergej Karaganov
25.2.2019   Outsidermedia
Světa analytiky – jak ruské, tak i zahraniční – se zmocnila idea neurčitosti budoucnosti. Svět je přitom, bez ohledu na svou chaotičnost, naprosto předvídatelný. Představa o jeho totální nepředvídatelnosti je nebezpečná nejen kvůli chybám v politice, ale i vzdání se aktivního vlivu na jeho rozvoj. Kvůli zmatení elit je, jako nikdy, poddajný k jeho ovlivnění.


Skandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky, které jí budou položeny. Zákon přitom politickou agitaci na školách zakazuje

Arcibiskupské gymnázium v Praze na Náměstí Míru
Milan Vidlák
25.2.2019 Šifra
To, že se různé moderní ideologie, od multikulturalismu přes gender po pseudoliberalismus, který silně připomíná totalitní myšlení, valí do hlav i dětem ve školách, je bohužel smutným faktem. Studenti jsou manipulováni tak, aby byli poslušní a příliš nepřemýšleli – rovnou se jim říká, co je správné a co si mají myslet. Asistují v tom i různé celebrity a neziskovky typu Člověka v tísni, jejichž úkolem by přitom mělo být pomáhat lidem v nouzi, nikoli provádět ideologická školení.


Pompeo, Pence & odcizení Evropy

Mike Pence - viceprezident USA
Patrick Lawrence
25.2.2019 ICH,   překlad Zvědavec
Kolik práce odvedli minulý týden v Evropě viceprezident Mike Pence a ministr zahraničí Mike Pompeo! Pokud mělo být cílem zhoršení již tak kritického transatlantického rozkolu a další izolace USA, nemohli se vrátit do Washingtonu s lepším výsledkem.