Reklama

sobota 9. března 2019

Tři fundamenty naší civilizace

Jan Kadubec
9. 3. 2019  Outsidermedia
Historik prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc. uvádí, že dějepis se nemůže učit neutrálně, protože je hodnotově zakotven. Náš dějepis vychází z hodnot euroatlantické civilizace a kulturního dědictví. Z antické, křesťanské a částečně židovské tradice, která ovlivňuje naše každodenní postoje a pochopitelně i naši interpretaci dějin.

Jak funguje Evropská unie

10. 3. 2019

Další konflikt v Kosovu? Srbové odmítají narovnání vztahů

9. 3. 2019¨  EuroZprávy
Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes rázně odmítl jako ultimátum platformu, kterou pro dialog se Srbskem čerstvě schválil kosovský parlament. Podle srbských médií při setkání s náměstkem amerického ministra zahraničí Davidem Halem řekl, že tím Priština v podstatě zlikvidovala jednání o normalizaci vztahů vedené pod záštitou Evropské unie.

Babišova hodinová návštěva u amerického prezidenta

Jiří Paroubek
9. 3. 2019  VašeVěc
Česká média, zřejmě z nedostatku jiných zpráv, se mocně věnují návštěvě českého premiéra Andreje Babiše u amerického prezidenta Donalda Trumpa, jako by to bylo pro svět zcela epochální setkání. Je to až komické, jaká story se dělá z jednohodinové návštěvy u amerického prezidenta.


Contra Magazin: Třetí světová ještě nezačala díky Putinovi!

Kdo nahradí Putina?
Marco Maier -kou-
8. 3. 2019  ContraMagazin a PrvníZprávy
Západ používá Vladimíra Putina jako obraz nepřítele a přitom by všichni měli být rádi, že místo šéfa Kremlu je obsazeno rozumným a obezřetným stratégem, napsal rakouský Contra Magazin.

Není těžké si představit, jak by temperamentnější osoba reagovala na četné provokace Západu. Takže díky ruskému prezidentovi ještě Spojené státy a NATO dosud nerozpoutaly třetí světovou válku, je přesvědčen autor článku.

Vede nás NATO k válce a vtahuje do konfliktu s jadernými mocnostmi? Aneb Yankee, go home!

Vede nás NATO k válce a vtahuje do konfliktu s jadernými mocnostmi? Aneb Yankee, go home!

© AFP 2018 / Justin Tal
Vladimír Franta
9. 3. 2019 Sputnik
Dne 7. března 2019 v Praze proběhla tisková konference „Proč nás NATO vede do války?“ Událost iniciovalo České mírové fórum, České mírové hnutí, Iniciativa NE základnám ČR, Nezávislá média, Strana demokratického socialismu a Vojáci proti válce.

Kauza Vitáskové: "Zneužití pravomoci nelze dovodit"Zdeněk Jemelík
9. 3. 2019      ZdenekJemelik a Chamurappi
Před pár dny rozeslal Nejvyšší soud ČR účastníkům řízení písemné vyhotovení usnesení, kterým senát předsedy Vladimíra Jurky vyřídil v neveřejném zasedání dne 11.prosince 2018 balík dovolání skupiny odsouzených z procesu Krajského soudu v Brně, veřejnosti známého jako „kauza Vitásková“ a k tomu dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v neprospěch Aleny Vitáskové. Je to zvláštní úkaz: předseda senátu, podepsaný pod usnesením, odešel 31.prosince 2018 do důchodu, ale jeho podpis pod pečlivě vypracovaným textem přesto stále platí.

Pirátská slova primátora Hřiba na vzpomínkové akci k 76. výročí bitvy u Sokolova


Vladimíra Vítová
9. 3. 2019
76. výročí bitvy o Sokolovo a 74. výročí bojů u Jasla si 8. března 2019 v hlavním sále Ministerstva obrany v Praze připomněli váleční veteráni, leginonáři, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, Spolku Ludvíka Svobody, dalších vlasteneckých organizací, vojáci, hosté - a to mladí i starší.

pátek 8. března 2019

Sovětská nóta německému velvyslanci v Moskvě hraběti von Schulerburgovi z 18. března 1939

8. 3. 2019
Mám čest potvrdit příjem Vaší nóty ze 16. března, jakož i nóty ze 17. března , jimiž dáváte na vědomí sovětské vládě, že české země byly včleněny do Německé říše a zřízen nad nimi protektorát. Sovětská vláda nepovažuje za možné, aby přešla mlčky zmíněné nóty, a vzbudila tak dojem, že má k událostem v Československu lhostejný poměr, a proto pokládá za nutné v odpověď na uvedené nóty vyjádřit k zmíněným událostem své skutečné stanovisko.

Na Slovensku jsou ještě dál: Novinář najatý na znemožnění prezidenského kandidáta znemožnil sebe


8. 3. 2019Prezident Miloš Zeman k volbám do Evropského parlamentu

https://www.barrandov.tv/video/148696-tyden-s-prezidentem-7-3-2019

8. 3. 2019    TV Barandov video
Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Čekají nás evropské volby, už deváté evropské volby, mně na tom zaujalo několik věcí. Ty vysoké výdaje politických stran, které plánují do těch volebních kampaní, dokonce ANO chce utratit až 35 milionů korun a další strany nezůstávají příliš pozadu. To znamená podle mého názoru v tom vidí velkou důležitost, protože opravdu utratí stovky milionů korun za kampaň a také mě zaujalo to, že podle CVVM, já vím, nemáte rád ty výzkumné organizace, ale ta říká, že voleb se může účastnit skoro až 30 procent lidí, což by znamenalo, že i lidé tomu dávají velkou důležitost a váš názor?

Rakousko se vyjádřilo o nepřípustnosti cenzury na Ukrajině

8. 3. 2019    lenta
Vídeň odsuzuje jednání Ukrajiny, které nepustila rakouského novináře na své území. Ministryně zahraničí Rakouska Karin Kneisslová o tom napsala na svém Twitteru ve čtvrtek 7. března. "Zákaz vstupu pro novináře [televizní společnost] ORF Christiana Wehrschütze na Ukrajinu je pro Evropu nepřijatelným aktem cenzury", uvádí zpráva. Kneisslová poznamenala, že takový přístup je naprosto neslučitelný se základními evropskými hodnotami. Ministryně zahraničí rovněž vyzvala k okamžitému zrušení zákazu.

Od iráckých zbraní hromadného ničení k syrským chemickým zbraním

Thierry Meyssan
8.3.2019 Voltairenetorg a   MESSIN 
Zpráva Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) z 1. března 2019 potvrzuje skutečnost, že během útoku ze 7. dubna 2018 nebyly v syrské Dúmě použity žádné zakázané chemické látky. Odvetné bombardování spáchané třemi zeměmi (USA, Francií a Anglií) bylo proto neoprávněné. Tento skandál je úplně stejným příběhem jako ten falešný o iráckých zbraních hromadného ničení. Po něm bude následovat mnoho dalších falešných zpráv, pokud bude Západ i nadále důvěřovat svým médiím.

Na prahu změn: Dějiny se vždy falšovaly. Tři dědictví Angely Merkelové. A proč už i němečtí důchodci obracejí každé euro?

Milan Vidlák  
8. 3. 2019      casopis-sifra
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval matematika, analytika a jednoho z nejčinnějších českých blogerů Mariana Kechlibara, který jde, slovy Stanislava Novotného, „vždy do hloubky problému a nebude se s vámi bavit jen tak o vaření“.

Pozvánka na pietní akt ke 20. výročí letecké agrese států NATO proti Srbsku a Černé Hoře


8. 3. 2019 KosovoonlineCz


Jaký význam měla návštěva českého premiéra v ústředí CIA?

Agetura EXANPRO
8. 3. 2019   zdroj
Krátká analytická reakce – předběžné hodnocení (12061)
Český premiér Andrej Babiš se v rámci své návštěvy Spojených států amerických sešel 6. března 2019 s ředitelkou americké Ústřední zpravodajské služby (CIA*), jíž je od května 2018 Gina Haspel. Pro zajímavost a úplnost doplňme, že stočlenný Senát Kongresu USA schválil její jmenování „pouhými“ 54 hlasy, což je od rozpadu Sovětského svazu (1991) historicky nejmenší podpora pro osobu navrženou do vrcholné vedoucí funkce CIA. Od roku 1991 už bylo přitom celým Senátem nebo senátním Výborem pro zpravodajskou činnost schváleno či potvrzeno 11 ředitelů CIA (případně ředitelů národního zpravodajství, kteří byli zároveň řediteli CIA – to byla zdvojená funkce v rámci zpravodajské komunity USA před rokem 2005, než vznikl a byl uveden v platnost „zastřešující“ úřad s vlastním ředitelem s přesným názvem Úřad ředitele národního zpravodajství*).

Na idnes.cz nepříjemnou pravdu nenajdete aneb Stažený blog

David Dvořák - ve volném čase bloger
David Dvořák
8. 3. 2019  blog autora a Zvědavec
Občas napíšu blog na idnes.cz. Poslední byl stažen, protože – dle mého – byl o nepříjemné pravdě, ovšem - dle redakce – nebyl řádně ozdrojován, tedy chyběly odkazy dokládající napsané sdělení.

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

Lubomír Man
8. 3. 2019
Z nemocnice, ve které přijal v úterý reportérku Deníku N Kalenskou, vyjádřil Karel Schwarzenberg mimořádnou spokojenost s prací nového ministra zahraničí Petříčka. „Babiš by mu měl poděkovat za to, že se podívá do Bílého domu“, řekl Schwarzenberg a dodal:“ Je to radost (myšleno mít takového ministra zahraničí ve vládě).

čtvrtek 7. března 2019

Pravda je v USA cenzurována

Paul Craig Roberts
7. 3. 2019  PaulCraigRoberts
 Byl jsem nucen podniknout kroky k ochraně svého webu proti zásahům zvenčí. Celý archiv mých rozhovorů pro nejrůznější organizace se mi jednoho dne totiž z počítače vypařil. A od svých čtenářů jsem náhle začal dostávat zprávy, že se jim z jejich internetového adresáře moje pošta ztratila. A tak teprve Soren Konsgaard mi pomohl archiv mých rozhovorů obnovit a pro jistotu jej celý přesunul na adresu zašifrovaného poskytovatele.

Tiež “žlté vesty”? V Albánsku demonštrujú už niekoľko týždňov masy proti korupčnej vláde

Protestujúci máva albánskou vlajkou
pred albánskymi policajtmi
počas protivládneho zhromaždenia v Tirane
Roman Bednár
7. 3. 2019 HlavnéSprávy
V hlavnom meste Albánska, Tirane obkolesili tisícky demonštrantov budovu parlamentu a žiadajú odstúpenie vlády, ktorú vedie vysoko korupčný premiér Rama. Demonštrácie trvajú už niekoľko týždňov.

AW: USA oživí program z dob studené války proti Rusku!


E-8C JSTARS
-kou-
7. 3. 2019 AviationWeek a PrvníZprávy
Řízení pro pokročilé výzkumné projekty Pentagonu (DARPA) má v úmyslu oživit program zadržování Ruska v Evropě, který byl vypracován během studené války.
Informoval o tom portál „Aviation Week“.


Paradoxy Majdanu: na Ukrajine rapídne klesá výroba vodky, ale Ukrajinci pijú stále viac

-ER-
7. 3. 2019  strana.ua
Na Ukrajine došlo k ďalšej peremoge (v preklade do slovenčiny to znamená „víťazstvo“ – dnes je to obľúbené slovko ukrajinských radikálov a nacionalistov, radi sa pochvália svojimi víťazstvami). Čo sa stalo? Ak sa zamyslíme nad niektorými štatistikami, Ukrajinci sa premenili na prívržencov zdravého spôsobu života. V krajine sa rapídne znížila výroba vodky. Stávajú sa Ukrajinci abstinentmi?…Na snímke z videa výroba alkoholuGenerál: Babiše si v USA prověřili. Je jasné, proč jede on, a ne Zeman

Generál Miroslav Kostelka
7. 3. 2019 ParlamentníListy
Američané by si nezvali českého premiéra, aby mu nadávali do nějakých agentů Státní bezpečnosti, říká exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku generál Miroslav Kostelka. A přednost dali Andreji Babišovi před prezidentem Milošem Zemanem podle něj z pragmatických důvodů, premiér má u nás silnější politickou pozici a podle jejich důkladných rozborů vnitropolitické situace v České republice bude Babiš premiérem i v následující vládě, která bude rozhodovat i o tom, kdo bude dodavatelem dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín.


Současnou situaci charakterizují rozporuplné tendence

Prof. Oskar Krejčí
rozhovor s profesorem Oskarem Krejčím
7. 3. 2019 HalóNovinyPřed Vánocemi jsme spolu mluvili o tehdejší mezinárodní a vlastně i vnitřní situaci. Od té doby došlo k určitým posunům. K lepšímu, nebo k horšímu?
Situaci charakterizují rozporuplné tendence. Zklamání z posledního summitu KLDR a USA je namístě. Buď byla příprava nedokonalá, nebo se jednající strany dohodly na něčem, co nechtěly zveřejnit. Vnitropolitická situace ve Spojených státech nedává Donaldu Trumpovi velký prostor pro kompromisy. I proto washingtonský přístup k jednání se Severní Koreou, ale i s Čínou, často připomíná jednosměrnou ulici: vy odzbrojte, my ale neodstraníme ani sankce. K tomu se opět rozhořel pákistánsko-indický konflikt. Nejnebezpečnější je ale pokračující rozklad pracně utvářeného smluvního základu kontroly zbrojení, a to v době, kdy se objevují nové typy zbraní.


středa 6. března 2019

Jednací jazyk opozice

6. 3. 2019  russian
Seminář CampCamp 2018 se konal v budově bývalého Jerevanského vědecko-výzkumného ústavu Mergeljana. V sovětských dobách tento vědecko-výzkumný ústav vyráběl počítače, ale dnes je v jeho prostorách umístěno výstavní centrum. Během konání CampCampu 2018 se tam dalo dostat pouze podle seznamů. U vchodu obdrželi všichni účastníci akce jmenovky se dvěma tkaničkami: modré byly pro ty, kteří dávali svolení k fotografování, červené pro ty, kteří si to nepřáli.

Rozsudek v Kabelíkově

Zdeněk Jemelík
6. 3. 2019  ChamurappiCz
Spravedlivý soud by měl smést absurdní obžalobu. V našich podmínkách ale absurdita obžaloby nevylučuje možnost, že po ní padne neméně absurdní rozsudek. Po vyslechnutí závěrečné řeči žalobce Roberta Henzla v řízení proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol., vedeném senátem Michala Kabelíka u Městského soudu v Brně ve mně představa vyhovění jeho návrhům budila hrůzu: mimo spolupracujícího obviněného Ondřeje Kučery měli všichni dostat nepodmíněné tresty, z toho nejvyšší – 8 až 8,5 SAZ a advokát Záviš Löffelmann sedm let. I když jsem jako laik považoval žalobcovy návrhy za absurdní, s přihlédnutím ke všemu, čeho jsem byl od r.2013 v dění kolem SAZ postupně svědkem, očekával jsem, že se soud svým výrokem od obžaloby příliš neodvrátí.


Osvětim: stateční i v hodině smrti

Přemysl Votava
6. 3. 2019
8. března 1944 byla provedena největší vražda československých občanů. Ten den bylo v rámci „konečného řešení židovské otázky“ zavražděno 3792 našich spoluobčanů. Místem tohoto zločinu se staly plynové komory koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim) - Birkenau. Je to již 75 let…. 


Prožírají všechno. Okamurův lídr Ivan David: Takto změníme EU. Jde to.

Ivan David
6. 3. 2019    Parlamentní listy (rozhovor)
„Ti, kteří se zmocnili majetku, sežrali minulost. Ti, kteří odtud vyvádějí kapitál, prožírají naši současnost. A ti, kteří nás zadlužují a zavazují do budoucnosti, prožírají budoucnost.“ Lídr kandidátky SPD do Evropského parlamentu, exministr Ivan David, vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč je nutné se bránit proti budování evropského superstátu a jak. „Je to odporné stavět se na stranu lidu?“ „Je mi ctí být od ‚demokratického bloku‘ co nejdále,“ podotýká také David. V souvislosti s aktuálním tématem posledních dní hovoří o ekonomickém zločinu. Vyjadřuje se i ke svému působení ve vládě a podotýká: „Současná nová levice čili tzv. neomarxisté jsou užiteční idioti globalistů.“ A nízká nezaměstnanost? Iluzorní!


"Co když se jim to znovu podaří?" Rusko začíná se záchranou Venezuely

Prezidenti Nicolas Maduro (Venezuela)
a Vladimír V. Putin (Ruská federace)
6. 3. 2019  RusVesna
Venezuela stále zůstává v centru pozornosti světového politického a mediálního mainstreamu. V posledních dnech však došlo k jasné změně programu zpravodajství, týkajícího se této země.
Za prvé, obvyklá mantra o tom, že "autoritářský režim se už už zhroutí a k moci se dostane opozice, která povede Venezuelu ke světlé demokratické budoucnosti", byla nahrazena frustrovaným přiznáním, že "něco se nepodařilo."

úterý 5. března 2019

Kurz k "demokracii": USA hodlají vytvořit koalici kvůli změně moci ve Venezuele


Georgij Mosalov, Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová
5. 3. 2019   russian
USA hodlají shromáždit koalici za účelem změny moci ve Venezuele. Oznámil to poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton. Zdůraznil, že Washington se snaží již několik desetiletí učinit západní polokouli "plně demokratickou". Záměr Spojených států svrhnout stávající orgány se rozšiřuje i na státy mimo region, poznamenávají experti. Přičemž samotná aliance, jak upozornili politologové, již fakticky existuje - jsou to ty země, které podpořily samozvaného prezidenta Juana Guaidó.

O odcizení a jeho hrozbách

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
5. 3. 2019
1. Marx rozlišoval tři fáze ekonomické směny. V první fázi venkované prodávali výrobky, které jim přebývaly. V druhé fázi specialisté vyrábějí různé druhy zboží a svou produkci nabízejí na trhu. Ve třetí se již všechno stává zbožím – čest, společenské postavení, láska, vztah k vlasti – všechno. Dodejme, že dnes se prodává i to, co neexistuje, například předpokládané zisky v budoucnosti nebo jiné „zboží“ spekulativních hedge–fondů.


Skutečné důvody, proč byl český premiér pozván do Bílého domu a proč zrovna na březen 2019

Agentura EXANPRO
5. 3. 2019
Specifické hodnocení a předpověď (11097)

Od 20. února 2019, kdy americký velvyslanec Stephen B. King oznámil na sociální síti Twitter pozvání premiéra Andreje Babiše do Bílého domu, se vedou v médiích diskuse o obsahu této návštěvy. Všeobecně se uvádějí oblasti jako vzájemný obchod, energetická bezpečnost včetně té jaderné, kybernetická bezpečnost, mezinárodní situace, věda a výzkum apod. Konkrétněji se pak objevila témata jako dostavba jaderné elektrárny v ČR a obchod s výzbrojí a vojenskou technikou – přirozeně ve směru z USA do ČR.

Eduard Chmelár o chystanej vojenskej prítomnosti USA na Slovensku

5.3.2019  YouTube

Hrdinové od Sokolova

Kapitánu Jarošovi byl udělen řád Hrdina Sovětského svazu
jako prvnímu cizinci
Přemysl Votava
5.3.2019
8.březen to je Sokolovo 1943, Kolik hrdinství je skryto v tomto jednom dnu. Tisíce hrobů našich statečných spoluobčanů leží někde daleko od vlasti.

Rusko zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků z USA!

-kou-
5. 3. 2019 RIA a PrvníZprávy
Rusko před několika dny zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků na své IP adresy ze Spojených států, řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

Přepisují dějiny, ale to přiznají leda u vodky… „Tohle nesmíte říct,“ varuje historička, která jezdí na Ukrajinu

Dagmar Martinková - historička
5. 3. 2019  ParlamentníListy
„Tragédie? Byl to jiný svět,“ poznamenává k osudům volyňských navrátilců historička Dagmar Martinková, která opakovaně jezdí na Ukrajinu a o svých poznatcích i překvapivých nálezech nyní informuje veřejnost na besedách. „Na Ukrajině je snaha přepisovat fakta. Argumenty nezná ani ministr,“ říká a oceňuje, že díky potřebě samotných Volyňanů vše po pravdě sepsat může ona jako badatelka najít správné odpovědi. Mluví o zaostalém Rusku, židovských hrobech čekajících na objevení i o současnosti: „Nesmíte tam říct, že banderovec někoho zavraždil, za to potrestají i vás.“ Po Česku právě putuje výstava, která odkrývá mnohem víc.

Laboratoř zaostalosti

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
5. 3. 2019  VašeVěc
Reformy jsou pravým opakem toho, že se zahledíme hluboko zpátky a začneme zkoušet, jak dlouho se dá s tou veteší ještě vydržet.

Česká neziskovka školící revolucionáře na území bývalého SSSR po skandálu zametá stopy

Čeští učitelé, lhářů, pučistů a krvavých majdanistů
(odnož Člověka v tísni)

Česká neziskovka školící revolucionáře na území bývalého SSSR po skandálu zametá stopy

© Foto : Courtesy of RT
5. 3. 2019    Sputnik
Pražská nezisková organizace Prague Civil Society Centre, v jejímž čele stojí Šimon Pánek, na svých internetových stránkách děkuje vládě České republiky za podporu její činnosti. Tato neziskovka sponzorovala seminář CampCamp 2018 v Jerevanu, kde učili novináře a aktivisty lhát a manipulovat, aby mohli vyvolat nepokoje vedoucí k barevným revolucím.

pondělí 4. března 2019

Jak vzniká sociální necitlivost

Jiří Vyleťal 
4. 3. 2019 E-republika
Tak, jak jsme se naučili, že nám nezáleží na čistotě prostředí, že se za bezohlednost za volantem a sprostotu nemusíme stydět, že druhým můžeme s klidem dělat to, co nechceme, aby oni dělali nám, tak zrovna tak je nám lhostejné, jak žijí druzí. A to je hlavní a poslední příčina sociální necitlivosti u nás.

Holzmann doporučuje: Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!

Felix Holzmann
-rp-
4. 3. 2019  PrvníZprávy
V jednom ze svých téměř nezapomenutelných rozhovorů Felix Holzmann vysvětluje svému partnerovi, proč si do svého deníčku zapisuje co, kdy a kde řekl nebo dělal, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


Kovářova kobyla chodí s plagiáty a stovky profesorů mají stažený zadek

-ps-
4. 3. 2019  PrvníZprávy
Případ profesora Martina Kováře, jehož práce, s kterými obhájil své akademické tituly, etické komise Filozofické fakulty i Univerzity Karlovy prohlásily plagiátem, vyděsil další profesory, kteří možná opisovali rovněž," říká student politologie, který si nepřeje být jmenován.
Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Francie: Protesty trvají, zraněných jsou tisíce. Země padá do propasti. Tři kasty a totalitní tyran Macron. Zoufalé probuzení periferní většiny. Nejhorší násilí od Alžírské války. Proč o tom z České televize neslyšíme?Guy Millière
4. 3. 2019   GatestoneInstitut, překlad  ProtiProud
GUY MILLIERE informuje o šílené situaci ve Francii a ukazuje, jak současná vládnoucí elita s podporou imigrantů hodila přes palubu většinovou veřejnost původních Francouzů.

Mobilizace ve Francii neoslabuje. Podpora protestujících od veřejnosti mírně poklesla, ale je stále obrovská (podle průzkumů 60 - 70 %) Hlavní slogan zůstává od 17. listopadu 2018 stále stejný: "Macron musí odstoupit". V prosinci byl přidán další slogan: "Občanské referendum".

"Válka bez střílení": Contra Magazin předpověděl konec hegemonie USA


Sergej Matvějev
4. 3. 2019    politros
Celý svět může být poškozený válkou, kterou Spojené státy vedou proti Ruské federaci a Číně. Je to uvedeno v článku rakouského listu Contra Magazin ... Po skončení druhé světové války se Americe podařilo stát se nejmocnější ekonomickou a vojenskou silou na světě. Bílý dům dokázal tuto situaci úspěšně využít k tomu, aby se vnutil světu. Dopisovatel Contra Magazinu poznamenává, že USA používaly pro dosažení svých cílů hrozby, vojenské invaze a okupace, ekonomické vydírání, podporované dominantním postavením dolaru, změnu režimu v neposlušných státech.

Stanovisko ANS k Deklaraci tzv. B9

4. 3. 2019
ANS zásadně nesouhlasí s podpisem českého prezidenta pod "DEKLARACI HLAV STÁTŮ ZASEDÁNÍ BUKUREŠŤSKÉ 9". Svým podpisem deklaroval, že Česká republika vítá a podporuje americkou vojenskou přítomnost v Evropě a uznává naši další účast v příslušných aktivitách NATO, včetně mise v Afghánistánu. Svým podpisem také deklaroval, že Rusko údajně nedodržuje mezinárodní právo a demonstruje modely „konfrontačního chování“. Přihlásil se veřejně k podpoře „přístupu NATO k Rusku, založenému na silném odstrašení“.

Clo na auta připravuje Ameriku na válku

Erik Best
1. 3. 2019    EB
Každý týden připravujeme v angličtině delší analýzu pro platící zákazníky. Více informací zde. Lehce upravená analýza z minulého týdne vrhá trochu jiný stín na Trumpovo dodatečné clo na evropské automobily. Německá kancléřka Angela Merkelová se v půlce února dostala na titulky novin, když si dělala legraci z prohlášení Donalda Trumpa, podle kterého německá auta ohrožují americkou národní bezpečnost. Merkelová na to na Mnichovské bezpečnostní konferenci reagovala takto: „Abych byla upřímná, pokud to s transatlantickým partnerstvím myslíme vážně, tak mě jako německou kancléřku minimálně znepokojuje, když se mám dočíst – černé na bílém jsem to ještě neviděla – že americké ministerstvo obchodu říká, že evropská auta představují hrozbu pro americkou národní bezpečnost. 


4.3.2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu4.3.2019 iPrima
Každý den na web iPrima vzchází vybrané zprávy o aktuálních událostech ve světě opatřené krátkými glosami Terezy Spencerové (ZDE). Doporučujeme k pravidelnému čtení, abyste nebyli závislí tom, co si mainstream a "naše" televize uráčí zveřejnit, co zamlčet a co překroutit. 

Ladislav Větvička: Dnes mažou profily, zítra lidi. Přituhuje. Pravda o Havlovi

Ladislav Větvička
4. 3. 2019   ParlamentníListy
ROZHOVOR „Ano, s nejvyšší pravděpodobností se celá akce odehrála v prvních dnech pod taktovkou StB pod vedením Aloise Lorence, geniálního šéfa StB s IQ okolo 150. Ale koho to dnes zajímá?“ říká k neustálým dohadům ohledně toho, jak to vlastně bylo se sametovou revolucí, známý bloger Ladislav Větvička. Obsáhle promluvil o Václavu Havlovi a nevynechal ani „humanitární“ bombardování Jugoslávie. Vyjádřil se i k situaci na sociálních sítích. „Denně přijímám několik žádostí lidí, kterým FB zrušil profil nebo zakázal komunikovat, obvykle kvůli naprosto neškodným výrokům,“ říká několikanásobný bloger roku. V rozhovoru s ním pak nechybějí ani Michael Kocáb nebo Zdeněk Svěrák.

Pane Petříčku, co vy na to?

Petr Sedláček
3.3.2019  VašeVěc
V noci na neděli 3. března se konečně naplnil sen lvovských úřadů a třicetimetrová stéla Monumentu slávy se v západoukrajinské metropoli poroučela k zemi. Na třetí pokus. Rozbila se o zem za plechovým plotem, na který kdosi dříve velikým písmem napsal „Bandero, vstávej!“

neděle 3. března 2019

Svět ruskýma očima 496

Zajoch
3. 3. 2019   Outsidermedia
Ukrajina se mění na biologickou bombu * Arktická vojenská logistika je na straně Ruska * Polsko uštědří políček litevským Polákům a nakládá na Ukrajinu svůj protektorát

5. výročí tragédie Euromajdanu očima ukrajinské opozice (VIDEA)

Rado Miko
3. 3. 2019 

Politický emigrant Oleg Muzika o upálení lidí v Oděse 
2. května 2014


Olena Bondarenko o prezidentských volbách 2019

Praha, 18. února 2019

Ruslan Kocaba k 5. výročí tragédie Euromajdanu

Praha 21. února 2019
K anketě Gallup: proč se Američané začali nejvíce bát Ruska

3. 3. 2019     ria
Obyčejní Američané se obávají Ruska mnohem víc než Číny nebo KLDR. Takové jsou výsledky průzkumu, který provedl Gallup. Čísla a srovnání nových údajů s údaji z minulých let jsou působivá. Ze všech respondentů se 51% domnívá, že vojenský potenciál naší země je velmi vážnou hrozbou pro USA; 32% uvedlo Rusko na pvním místě, pokud jde o nebezpečí, Čína s 21% dostala stříbro, bronz připadl Severní Koreji. Severní Koreje se obává 14%. V roce 2016 pouze 39% Američanů považovalo ruské zbraně za vážnou hrozbu a v roce 2004 18%.

Jaroslav Bašta: Holobrádek sluhou lidu

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
3. března 2019  PrvníZprávy
Přiznám se, že v době, kdy jsem sloužil v Kyjevě a sledoval vývoj ukrajinské politiky, tak jsem občas žertoval, že si mohu zřídit futurologickou agenturu, která bude s nebývalo přesností předpovídal vývoj české politiky, píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Jaroslav Bašta.

Česko zasáhne silní vítr, varovali meteorologové


Lubomír Man
3. 3. 2019
Oznamuje nám s obzvláštním ohledem na český pravopis a gramatiku na svých Novinkách přímo v titulku seznam.cz, a první co člověka po jeho přečtení napadne je, jak věrně se úroveň pravopisu těchto seznamových Novinek rýmuje s jejich obsahovou či morální úrovní. Mám na mysli onu novinku seznamu.cz, ve které její autor dnešního dne nezřízeně jásá nad faktem, že právě skončený sjezd ČSSD opovrhl důtklivou radou prezidenta, aby se strana vrátila ke svým kořenům, tzn. dbala v prvé řadě zájmů lidí manuálně pracujících a lidí starých, a nehonila se za iluzorní vidinou získat na svou stranu mladé intelektuály, jak to zcela nerealisticky a nesmyslně navrhuje její nová posila ministr Petříček.