Reklama

sobota 16. března 2019

Tak dost, pane Fischere! Mne a moje předky nebudete nazývat prasaty!

Karel Hais
16. 3. 2019
Vzpomínkový večer k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem, který, pořádal Český svaz bojovníků za svobodu, vzbudil emoce v celé naší společnosti. Jasně se profilují jak politické postoje, tak charaktery aktérů, kteří se celospolečenské diskuze účastní. Můžeme dobře rozpoznat, kdo za koho kope.

"Porošenko privatizoval SBU": média sdělila, jak si garant vzal státní aparát pod totální kontrolu

16. 3. 2019 news-front
Ukrajinský prezident Petr Porošenko soustředil pod svou totální kontrolu všechny kyjevské úředníky. Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) za tímto účelem vytvořila impozantní systém, přičemž část odposlouchávacího zařízení byla laskavě poskytnuta americkým velvyslanectvím. Je to uvedeno v materiálu ukrajinského listu ORD. Podle této informace jsou telefonické rozhovory a zprávy takových známých messengerů, jako je WhatsApp a Viber, snadno zachyceny specialisty zvláštních služeb. Na tuto práci dohlíží Oleg Frolov, zástupce vedoucího rezortu. Je to on, kdo každý den poskytuje získané údaje garantovi.

Nová myšlenka Marka Bendy

Jiří Jírovec
16. 3. 2019
Jsem zapřísáhlý atheista, až se bojím, že mě panbůh potrestá. Jára Cimrman
V současném sporu o zdanění restitucí zaniká, že církve nejsou víc než nástroj k ovládání lidí. Křesťanský monoteismus zvítězil nad polyteismem, protože je jednodušší a bylo pro něj snazší vytvořit potřebný scénář a symboly. Adam a Eva, peklo a ráj, očistec, bůh a satan, tedy pohádky okořeněné hrozbami, že nedostatek víry vede do pekel. K tomu Desatero jednoduchých přikázání přímo od boha, které si, někdy v osmém století, drze upravili pozemští kupčíky s vírou.

Další fáze multikulturního ráje na „vyspělém“ „Západě“ – občanská válka

Michal Brand
16. 3. 2019
V novozélandském Christchurch několik útočníků napadlo mešity a zavraždilo při svém teroristickém útoku několik desítek lidí, včetně žen a dětí. Pojďme se zkusit podívat na věc z dálky, racionálně, věcně. Jde o zlý čin. Je to terorismus, zločin, odporný akt násilí. A také to je přímý důsledek hloupé, nesmyslné a zločinné politiky vlád západních zemí. Je to přímý důsledek realizace Kalergiho plánu na vyhlazení národů západní civilizace a jejich nahrazení smíšenou „evroasijsko-negroidní rasou“, jak říká Kalergi.

Atomový Hřib na Prahou

Martin Koller
16. 3. 2019
Kromě peprného výroku Václava Klause mladšího, kterým přesně popsal ubohou podlézavost českých volených vládních i opozičních zastupitelů vůči ideologické stupiditě a byrokratickému teroru Bruselu, bylo v tomto týdnu rozhodně nejzajímavější politické školení v pražském metru. Nedávno jsem nevěřil svým očím, ale tentokrát i uším. A nebyl jsem zdaleka sám. Tramvaje jezdily po Praze s vlajkami NATO, jakoby se jednalo o tanky, či obrněné vlaky. Ve stanicích metra se ozýval z reproduktoru hlas, jenž sděloval občanům svoji hrdost z našeho členství v NATO, které ukázalo naši příslušnost k západu. Poté se politické školení opakovalo v angličtině. 


Buď najde Evropa sebereflexi a dostane se z toho, nebo dojde k jejímu úplnému rozkladu, varuje Uzunoglu


16. 3. 2019    Parlamentní listy      Šifra
Do svého pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní
prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval zřejmě největší oběť české justiční mafie po listopadu 1989 – aktivistu, spisovatele, překladatele, lékaře a podnikatele s kurdsko-arménskými kořeny Yektu Uzunoglua. (Celý záznam ZDE)

Pracovníci Microsoftu protestují proti profitování z války (Budou propuštěni z práce?)

Paul Craig Roberts
16. 3. 2019    PaulCraigRoberts
Globální koalice zaměstnanců společnosti Microsof žádá, aby nejnovější kontrakt společnosti na práci pro armádu byl zrušen. Někteří ze zaměstnanců – nevíme, kolik procent z nich – zaslali jak své koalici, tak prezidentu Microsofu otevřený dopis, vyjadřující znepokojení nad tím, že Microsoft poskytuje americké armádě zbraňovou technologii, čímž s použitím prostředků, které vyvíjíme, pomáhá vládě jedné země ohrožovat životy lidí ve světě.

Co skutečně vadilo senátoru Fischerovi na vzpomínkové akci k 80. výročí okupace

Vladimíra Vítová
16. 3. 2019
Senátor Fischer, který na vzpomínkové akci k 80. výročí okupace naší země fašistickým Německem sám nebyl, a ani se žádné jiné akce na toto téma nezúčastnil (upřednostnil totiž slavnosti výročí NATO), projevil vrchol cynismu při interpretaci slov politiků, se kterými on sám ideologicky nesouzní.

Vzpomínkový večer k 80.výročí okupace Československa nacistickým Německem 12. 3. 2019

 
16. 3. 2019
Pořádal Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a Generálním štábem Armády ČR 12.3.2019 Dům armády, Vítězné náměstí, Praha 6 - Dejvice 
Projevy přednesli : 
  6:10 Václav Klaus ml., poslanec ODS 
12:30 Vojtěch Filip, místopředseda PS, KSČM 
14:50 Jiří Kobza, poslanec SPD 
19:50 Ivan David, kandidát na europoslance, SPD 
23:00 Jiří Železný, plukovník 
33:50 Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu 
36:10 Jaroslav Doubrava, senátor
Vodičkův svaz pořádal akci v Domě armády. Senátor Fischer zuří, pustil se do ministra
ČTK: Senátor Fischer kritizoval akci ČSBS v Domě armádySenátor Pavel Fischer osobní stránky "odborníka na zahraniční politku" 

pátek 15. března 2019

Turecká armáda se bude školit v Rusku, co na to NATO?

Baterie S-400 v palpostu
-rp-
15. 3. 2019 PrvníZprávy
V létě se začne turecký vojenský personál učit, jak pracovat s ruským protiletadlovým raketovým systémem S-400, píše The Times. Za prvé, vojáci budou pracovat s komplexem S-300 v Ázerbájdžánu a pak se přestěhují do Ruska, kde začnou cvičit s S-400.

Co bude s Brexitem? Nikdo neví

Zbyněk Fiala
15. 3. 2019  VašeVěc

V Británii jde do tuhého, ale kde je to tuhé a kde měkké, kam neradno šlápnout, to se zatím s určitostí neví. Autor vynikajícího zpravodajského blogu London Playbook, kterým je Jack Blanchard z amerického listu Politico, to shrnul pod titulkem Co se stane teď? Odpověď je jednoznačná: My nevíme. Já to nevím, on to neví, nikdo neví.

S. Pérez Borges: Jak to vidí venezuelské odbory

Stalin Pérez Borges
15. 3. 2019  zdroj
S předákem Chávistické odborové ligy (LUCHAS) Stalin Pérezem Borgesem to probral levicový americký list Workers World. Řeč byla jak o „boji kdo s koho“, tak o vnějších i vnitřních příčinách nynější krize.

Je to tady: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu

15. 3. 2019
Včera v 17:49. Redakce AC24
Dnes 13. 3. 2019 jsme v 9:56 obdrželi první výzvu k okamžitému vypnutí webu podle nového paragrafu §7b trestního řádu, který jsme v předchozích článcích kritizovali. Jednali jsme rychle a bezodkladně, tak jak nám nařizuje zákon. 

Piráti všech barev a pohlaví

Martin Koller
15. 3. 2019
Politický vývoj v naší republice spěje mírovými kroky k pravdě, lásce, lidským právům a blahobytu. V posledních týdnech se u nás předvedli především všemožní mládežníci, kteří stále více okupují českou politiku a plní ji svazáckým nadšením i kampaňovitostí. Jejich hlavními reprezentanty jsou Piráti, ale oranžoví bojují ze všech sil. Mají úspěch především díky nemyslícím voličům postiženým sebevražedným nadšením a primitivní vírou. Můžeme konstatovat, že čeští voliči se dělí na ty, kteří myslí a ty, kteří nemyslí, zato věří, především lžím, propagandě a primitivním heslům. 


A další vývoj ve Venezuele...

Jan Kubeša
15. 3. 2019
V důsledku rozhodnutí prezidenta Madura učiněnému v úterý v souladu s Vídeňskými úmluvami, včera 14. března velvyslanectví USA stáhlo z Venezuely všechen svůj diplomatický, konzulární a administrativní personál. Poté, co vypršela původní lhůta 30 dní a další prodloužení o 15 dní, se Venezuela rozhodla už další prodloužení neudělovat a vypověděla diplomaty USA do 72 hodin...

Nebezpečí pro demokracii

Jan Schneider
Jan Schneider
15.3.2019 PrvníZprávy
Kádrování je jedním z úhelných znaků, na nichž se láme poznání, zda společnost kráčí k demokracii nebo k totalitě. Pamětníci minulého režimu si ho pamatují dobře, mnozí na vlastní kůži, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Oxymoron a chucpe v přímém přenosu. Když „válečná lady“ a „privatizátorka“ Kosova káže o demokracii a varuje před fašismem

M. Albrightová při polibku s vůdcem albánských teroristů
Hašimem Tačim
Tomáš Vyoral
15.3.2019   iPrima
Prominentní členka klubu „humanitárních bombarďáků“ Madeleine Albrightová zavítala v rámci dvacetiletého výročí vstupu ČR do NATO do svého rodiště. A bývalé americké ministryně zahraničních věcí je (relativně pochopitelně) všude plno. Většina médií jde staré paní galantně na ruku a málokdo se odváží zmínit její „zásluhy“ na bombardování Srbska, privatizaci Kosova nebo její výrok, že půl milionu dětských obětí jí stálo za sankce proti Iráku. Tak to připomenu alespoň já.

Proč se Američané bojí ukrajinských voleb?

Rostislav Iščenko
15. 3. 2019    ukraina
Velvyslanectví USA upozornilo své občany, že v den volby prezidenta Ukrajiny (první kolo je naplánováno na 31. března) bude lepší, když budou mimo tuto evropskou zemi. Pokud se nešťastnou náhodou ocitnou na území, kontrolovaném kyjevským režimem, pak bude pro ně vhodné, aby zůstali v den voleb doma, a pokud budou příliš chtít jít ven, bude záhodno, aby předem informovali příbuzné a přátele o plánované trase, aby stále sledovali oznámení velvyslanectví USA a aby také dodržovali všechny požadavky místních orgánů činných v trestním řízení.

čtvrtek 14. března 2019

Kořeny dění devadesátých let

Stanislav A. Hošek
14. 3. 2019
Předesílám, že text byl napsán již před rokem. Nepublikoval jsem jej proto, že jsem důvodně předpokládal, že v roce třicátého výročí mocenského zlomu budou své vzpomínky a znalosti publikovat ti, kdo o věci vědí víc než já. Ke změně názoru mne přimělo vystoupení premiéra a předsedy ANO na nedávném sjezdu této vládnoucí politické síly, kde devadesátá léta ostře kritizoval a označil je za dobu vzniku nevratných škod. Především mne ale doslova vyprovokoval k jeho zveřejnění ohlas onoho vystoupení a jmenovitě výrok senátora Ladislava Faktora.

Odstrašující dialog

Ivan David
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html

14. 3. 2019
Jan Schneider si ve svém komentáři pro Deník.cz všiml zvláštního užívání slov, když cituje závěrečnou deklaraci prezidentů Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska a Slovenské republiky, neboli „Bukurešťské devítky pro konzultace a dialog“ (B9), kteří 28. února 2019 v Košicích deklarovali „silné odhodlání ke kolektivní obraně, jak je zakotveno v článku 5 Washingtonské smlouvy (NATO) založené na solidaritě, sdílené odpovědnosti a nedělitelnosti bezpečnosti spojenců.“

Diskuze na téma "Vzdělanost a výchova v českých zemích" - část 6. - poznámka Ivana Davida (VIDEO)

14. 3. 2019  Nová republika
Další příspěvek do diskuze na téma "Vzdělanost a výchova v českých zemích", která proběhla 13.3.2019 v Praze v Domě ČSVTS. S poznámkou vystoupil organizátor diskuzního panelu MUDr. Ivan David, CSc.
(Další vystoupení budeme postupně uveřejňovat)

Kdo chce u nás válku?

Jaroslav Tichý
12. 3. 2019
Prostřednictvím mainstreamové propagandy u nás dost našich občanů převzalo a bezmyšlenkovitě opakuje zaříkávadlo o tom, jak nám naše účast v NATO zajišťuje naši bezpečnost. K tomu někteří naši (bohužel zvolení) představitelé omílají stále dokola jakousi mantru o ochraně euroatlantických hodnot, aniž by uváděli, které to konkrétně jsou, zvláště pak za neustále se měnící situace, kdy původní občané našeho státu a celé Evropy svých práv a hodnot naopak pozbývají v přímém přenosu.


Slzy i sevřené pěsti, to byl 15.březen 1939

Přemysl Votava
14. 3. 2019
Sněžilo, když se ta nikým nezvaná zelenošedá masa valila ulicemi českých měst i obcí. Lidé stáli za deště a sněžení v ulicích, slzy měli v očích, nenávist v srdci. Otázky v každém z nich, co bude dále s námi ? 15. březnem 1939 skončily šťastné dny Československa (ČSR), začala šestiletá německá okupace.

Vzdělanost a výchova v české společnosti - 1. část - vystoupení Mgr. Václava Klause (VIDEO)

14.3.2019 Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti " moderované MUDr. Ivanem Davidem vystoupil předseda Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Sněmovny Parlamentu České republiky poslanec Mgr. Václav Klaus.(Vystoupení dalších diskutujících budeme postupně uveřejňovat)

Ministr Petříček ocenil M. Albright a J. Solanu za krveprolití v Srbsku


Jaromír Petřík
14. 3. 2019     jaromirpetrik
„Humanitární bombardování...“ Výraz, který se všeobecně vžil v souvislosti s vojenským napadením Srbska vojsky NATO. Na této agresi měli rozhodující podíl M. Albright a J. Solana, které ministr Petříček ocenil za „zásluhy...“ aktualne


SPD podpořila boj proti daňovým únikům přes internetové platformy. Vládní poslanci spolu s Piráty, lidovci, ODS a TOP 09 návrh odmítli.


Martin Kunštek
14. 3. 2019
Sněmovna odmítla uzákonit povinnost evidovat u Cizinecké police byty, které jsou pronajímány cizincům přes internetové platformy jako Air BNB. Návrh předložil Sněmovně formou svého usnesení Výbor pro bezpečnost jemuž předsedá Radek Koten (SPD). Poslanci za vládní ANO a ČSSD spolu s Piráty, lidovci, ODS a TOP 09 ve 3. čtení návrh odmítli. Proti návrhu se paradoxně postavil i ministra vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Přesto, že šlo o návrh z dílny Cizinecké policie. Pozměňovací návrh umožnit uzavření prostoru pro úniky daní a místních poplatků. Řada pronajímatelů cizince ubytované v bytech na policii neeviduje a neplatí za ně radnicím místní poplatky a států neodvádí DPH.

Strašidelné státní oslavy 20. výročí vstupu ČR do NATO… primátor Hřib se také vyznamenal


Vladimíra Vítová
14. 3. 2019
Sledování včerejší slavnosti ve Španělském sále Pražského hradu bylo jen pro silné nervy. Hlavní projevy českého, slovenského, maďarského a polského prezidenta a zástupkyně NATO byly přehlídkou neuvěřitelných lží. V demagogii však bezkonkurenčně vedl polský prezident Duda.

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku

14. 3. 2019
Pan Jan Hamáček
Ministerstvo vnitra
Nad Štolou 3
170 34 Praha 7

        Vážený pane ministře,
obracím se na Vás ve věci kurdského lékaře, překladatele a celoživotního bojovníka za lidská práva jak v ČR, tak ale i jinde na světě, MUDr. Yekty Uzunoglu.


Kuba obvinila Spojené státy z terorismu ve Venezuele


Ljuba Stěpušová
14. 3. 2019    pravda
Havana obvinila USA z "teroristického činu" ve Venezuele, protože se domnívá, že vláda Trumpa stojí za masivním výpadkem elektrického proudu v zemi. Byla to odpověď na projev ministra zahraničí USA Mika Pompea, ve kterém úředník prohlásil, že vlády Ruska, Indie a Kuby podporují životaschopnost režimu Nicolase Madura.

středa 13. března 2019

Retro: Krávy jsme porazili, zbyli nám již jen voli….

Přemysl Votava
Přemysl Votava
(uveřejněno 3. 9. 2018  na ČNL)
Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem?


NATO je už zastaralé, mrtvé

Zbyněk Fiala
13. 3. 2019 VašeVěc
Naše oslavy výročí podpisu Washingtonské smlouvy se vztahují k události, kdy jsme řekli ano dodýchávající nevěstě. Až dozní dunění velkých slov, vraťme se k reálnějším úvahám, jak z toho ven.

20 let v NATO - II.

-vlkp-
13. 3. 2019  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Včera v prvním dílu článku k dvacetinám naší účasti v NATO jsem slíbil, že dnes v pokračování se dotknu dvou věcí - ruské hrozby a pozice Spojených států. A to s použitím tvrdých dat z naprosto neprůstřelných zdrojů. Na konec jsem se rozhodl, že přidám ještě cosi třetího, co se týká nasazení NATO v Afghanistanu…Něco, co v ČR ani SR zatím nikdo kupodivu nezaregistroval. Ačkoli by měl.

Již dnes v podvečer


Ivan David o současném ohrožení, které spojuje konzervativní pravici s autentickou levicí

13.3.2019
Na tiskové konferenci na téma "Proč nás NATO vede do války?", organizované iniciativami Ne základnám, Českým mírovým hnutím, Českým mírovým fórem, Nezávislými médii z. s. a zapsaným spolkem Nová republika vystoupil i nezávislý kandidát na poslance do Europarlamentu za SPD MUDr. Ivan David, CSc.

Vědomí a svědomí

Lenka Procházková
13. 3. 2019  
  (příspěvek pronesený na demonstraci na pražském Klárově k dvacátému výročí vstupu ČR do NATO)
Severoatlantická aliance byla založena v dubnu roku 1949. Cíl jejího vzniku byl shrnut do tří bodů: Udržet USA v Evropě, Rusko mimo západní Evropu a Německo při zemi. Sovětský svaz nicméně v březnu 1954 požádal bývalé spojence o vstup do NATO. Žádost byla zamítnuta. Ale už v říjnu téhož roku byla neočekávaně pozvednuta ze země NSR a oficiálně vyzvána ke vstupu do Severoatlantické aliance. Ten se uskutečnil 5. května 1955. O devět dní později vznikla Varšavská smlouva. Jako reakce na změnu pravidel.

POZVÁNKA

Prolomení hradeb


Přednášející: Petr Hampl - autor stejnojmenné knihy
Pořádají: Jihočeští vlastenci

J
ihočeští vlastenci vás zvou na přednášku autora bestselleru "Prolomení hradeb" sociologa PhDr. Petra Hampla. Bude hovořit na témata, o kterých se v médiích nemluví. Vše se ponese v duchu sociologického pohledu na současný stav EU, její další perspektivy a zachování národní identity na pozadí migrační krize. Ve druhé polovině přednášky bude prostor pro vaše dotazy. Na závěr přednášky bude autogramiáda knih Petra Hampla s věnováním.
Kdy: 14.3.2019 od 18:00 do 20:00 h. (první hodina přednáška PhDr. Petra Hampla, druhá hodina bude možnost diskuze + autogramiáda knih).
Kde: Husův sbor, Palackého náměstí 1, 370 01 České Budějovice
Vstupné: Vstupné je dobrovolné

Web Jihočeských vlastenců:
http://jcvlastenci.cz/  

20 let v NATO - I.

-vlkp-
13. 3. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Tento článek je psán řádově s týdenním předstihem. Nemám tedy tušení, jak vypadá mediální smršť dnešního dne. Ale nepochybuji, že bude mimořádně veliká. Až běsnící. Za tři dny tato země bude konfrontována s jiným jubileem – 15. březnem 1939, pro mne naprosto nejtragičtějším datem novodobých dějin českého národa a jedním ze čtyř historicky vůbec nejhorších v celé české historii, kam si osobně ještě řadím Moravské pole, Lipany a Bílou Horu. Tedy národní katastrofy, které z národa udělaly hadr na podlahu cizích zájmů. Ale jen ten březnový den z před 80-ti let měl na sobě cejch totální likvidace a genocidy celého jednoho národa.

Nepochybuji o dvou věcech

Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell

Greta Thunberg nechodí v pátek do školy
Květa Pohlhammer Lauterbachová
13. 3. 2019  E-republika
Kdo je vlastně tato dívenka ze Švédska? Kde se vzala, tu se vzala a oznámila, že každý pátek nepůjde do školy na protest proti globální změně klimatu. A během pár měsíců již hovořila před hlavami států a manažerů jako v Davosu a OSN. A nyní se stala idolem teenagerů.


Bez míru nemáme budoucnost. Proč je pro ČR nezbytné vystoupit z NATO.


Vladimíra Vítová
13. 3. 2019
(Protestní shromáždění 12. 3. 2019 na Klárově „STOP podporování NATO!“)
Chceme vystoupit z NATO. Účast ČR v NATO a přítomnosti vojsk NATO na ruských hranicích považujeme za zdroj našeho smrtelného ohrožení, nikoliv za zvýšení naší bezpečnosti. Proto navrhujeme náš odchod z tohoto vojenského paktu, do něhož jsme nikdy neměli být zataženi.

úterý 12. března 2019

"Utíkej, Péťo, utíkej". Volební kampaň Porošenka je ve slepé uličce, je nějaká cesta ven?

Vasilij Stojakin
12. 3. 2019    ukraina
Vedoucí Národního sboru Andrej Bilecký slíbil, že bude mařit Porošenkova volební shromáždění, a požadoval od něj odpověď na otázku, kdy budou osoby odpovědné za korupci v Ukroboronpromu uvězněny. A zatím své slovo drží: už byla narušena dvě shromáždění - v Čerkasech a Žitomiru. Ale problém není v korupci, je v principu, jak se má Porošenko dál chovat? Musí se uznat, že Bilecký svůj slib splnil: 9. března bylo zmařeno shromáždění v Čerkasech a 11. března v Žitomiru. Porošenko musel uprchnout. V Čerkasech bylo maření shromáždění doprovázeno rvačkou.

Bude cenzura triumfovat?

Paul Craig Roberts
12. 3. 2019  
Paul Craig Roberts
Na internet se dnes, kdy tisk a televizní média slouží jako ministerstvo propagandy, nahlíží jako na posledního zachránce poctivé novinařiny a svobodného vyjadřování. Což ovšem platí jen v případě, kdy se lidé zřeknou služeb googlu, facebooku, twitteru atd. a připojí se k takovým alternativám, které vaše zprávy nezablokují v okamžiku, kdy se přestanou krýt s vysvětleními oficiálními.

DWN: sankce nezabránily německým společnostem, aby vytvořily rekord v investování v Rusku

12. 3. 2019     alternatio
Nehledě na západní sankce a ekonomické problémy v roce 2018, německé společnosti znovu zvýšily své investice v Rusku. Informuje o tom list Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odkazem na údaje Rusko-německé komory pro zahraniční obchod, uvádí InoTV.

Druhá fronta

Ivan David
12. 3. 2019
Probíhající společenské procesy s sebou přinášejí zásadní změny a s nimi nová politická témata. V podmínkách Evropy a specificky v České republice vedou ke změně průběhu siločar. Do nedávna se politika odbývala v dimenzi tradiční pravice-levice. Na tomto bojišti šlo o míru solidarity ve společnosti, v jednotlivých „národních státech“. Nástup neoliberalismu vedl k odbourání sociálního státu. Pravice jasně zvítězila, posunula hranice daleko na území bývalého sociálního státu a dál postupuje velmi zvolna při občasných dílčích výbojích zbytků tradiční levice. Třicetikorunové poplatky nebo zrušení karenční doby nic nemění na podstatě systému. Svoboda v pojetí neoliberálů nekončí tam, kde by měla začít svoboda druhého, má charakter nikde nekončící „svobodné zvůle“.

pondělí 11. března 2019

MZV USA: Jaká hrozba, že diplomat pašoval minu přes ruské letiště?

-kou-
11. 3. 2019 WashingtonNews a   PrvníZprávy
Zaměstnanec amerického velvyslanectví v Moskvě, jehož identita nebyla zveřejněna, byl zadržen poté, když se snažil pronést minu s pojistkou, ale bez výbušné látky v zavazadle na letišti v Moskvě Šeremetěvo.
Jak přitom napsal The Washington Times, ruské ministerstvo zahraničí to označilo za pokus o provokaci ruské dopravy.

Perličky z české legislativy I – seznam bezpečných zemí

Tribun
11. 3. 2019
Budiž tato noticka prvním počinem nového nepravidelného cyklu Perličky z české legislativy, který brán poctivě by vydal na samostatný blog a zaměstnal na plný úvazek středně velkou redakci.

Dnes je na paškále vyhláška č. 68/2019 Sb., kterou se provádí zákon o azylu a zákon o dočasné ochraně cizinců, stanovující tzv. seznam bezpečných zemí, tj. zemí, z nichž pocházející žadatelé o azyl jsou automaticky odmítnuti.

Nebezpečny pisničkařsky bacil... už zas se zakazuje zpivat z polityckych duvodu?

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
11. 3. 2019  blog autora
Kura, normalně na mě dychly stare dobre časy. Jak řika bolševik - pivo za dvě pade, hranice zavřene, Havel tež a Nohavicu vyprovazal mlady Šlouf z plzeňskeho festyvalu, aby mu nemohlo byt ubližene zavilym agentem z USA...

Je současná rusofobní hysterie podobná henleinovské z roku 1938?

Jaromír Petřík
11. 3. 2019      jaromirpetrik
Josef Nožička napsal blog o rozhovoru s bývalou ukrajinskou poslankyní a nynější ředitelkou tamního Centra svobody slova Jelenou Bondarenkovou: ZDE Článek autor napsal v neutrálním duchu, nefandil ani jedné ze stran, pouze předkládal fakta. Jelena Bondarenková se totiž zamýšlí nad tím, že pokud by Krym nebyl připojený k Rusku, Američané by si postavili vojenskou základnu v Sevastopolu. Úvaha logická, navíc doložená faktem, že bývalé státy SSSR jako Pobaltí již Američané vojensky obsadili: ZDE. Na Ukrajině USA podpořily násilný převrat. Nelegitmní pučisty uznali za nové vládce Ukrajiny.

Přednáška Prof. Petera Staňka ve Štětí - on line na internetu zde

11. 3. 2019
Ve středu 13.3. 2019 se koná od 17.00 bude ve Štětí přednášet Prof. Peter Stěněk. Přednášku můžete sledovat on line zde a následně ze záznamu: ZDE
 

Porošenko se stal nepotřebným provokatérem


Rostislav Iščenko
11. 3. 2019   cont
Uplynuly dva dny, co Bloomberg zveřejnil informace, že německá kancléřka Angela Merkelová během Mnichovské bezpečnostní konference odmítla "lákavou" nabídku amerického viceprezidenta Michaela Pence, aby společně s Francií vyslala válečné lodě do Kerčského průlivu. Účelem akce mělo být "předvedení jednoty Západu" a jeho záměr "zachovat přístup k těmto vodám". Vzhledem k tomu, že ani USA, ani Německo, ani Francie se dosud nepostaraly o vyvrácení této informace, můžeme ji považovat za potvrzenou. 


Vítej doma, slavná rodačko!

Stanislav Novotný
10. 3. 2019   ParlamentníListy
Taková normální česká satira: U příležitosti našeho vstupu do Severoatlantické obranné aliance přiletí do České republiky vzácná návštěva. Madeleine Albrightová! To jsme se ale načekali! V srdečném, soudružském a přátelském ovzduší bude se svými zdejšími druhy rozprávět o nerozborném přátelství mezi americkým a českým lidem, plánovat další spravedlivé a liberálně demokratické osvobozování národů z područí starého nepraktického světa a bude nás také varovat před námi samými.Nesmíme se prý bát potoků krve. Pravda a láska za to stojí. Vy, kdož sledujete cíle ušlechtilé, pravdu a lásku do krve bráníte, vězte, že velká źena míru nepřijíždí s prázdnou. Natočila pro vás motivační upoutávku:

neděle 10. března 2019

Vášně ohledně Číny: Každá konfliktní situace ve světě se řeší u jednacího stolu, pokud do toho nezasahují USA.

Rostislav Iščenko
10. 3. 2019     zvezdaweekly
Na konci 19. století se Evropané nechali unést Východem. Dálným východem, protože Blízký východ dobře znali od dob křížových výprav. A pak najednou Evropa pro sebe objevila čínskou a japonskou civilizaci. Toto nadšení přineslo mnoho užitku pro rozvoj evropské (například ruské) sinologie a japonistiky, ale skončilo to neblaze. Už v prvních letech dvacátého století Evropané upadli do kolektivního šílenství a začali očekávat "invazi hord z Východu", "nové velké stěhování národů" atd. V Evropě vznikaly jedna krize za druhou, duněly italsko-turecká, dvě balkánské války, už už měla vypuknout první světová válka, ale ve světáckých salonech se mluvilo a noviny psaly o "žlutém nebezpečí" a předpovídaly další zánik civilizace.

Svět ruskýma očima 497

Zajoch
10. 3. 2019 Outsidermedia
Během deseti let má dojít k válce mezi USA a Čínou   * * *  Jak se blíží volby, má Porošenko stále víc problémů  * * *  Bulharský předseda vlády Borisov vycítil obecný trend  * * * *  Další barevná revoluce na obzoru

Jaroslav Bašta: Lépe zemřít jako vlk, než žít jako pes

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
10. 3. 2019  PrvníZprávy
Přiznám se, že jako historika mě vždy fascinovalo, jak se v dobách dějinných zlomů vracejí zdánlivě dávno zapomenuté ideologie a vzorce chování. Dokonce i takové, o nichž si všichni mysleli, že už neexistují, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

NOVIČOK - vyšla nová kniha Ing. Ladislava Středy. Je dostupná na internetu. Ukázka:

Ladislav Středa
10. 3. 2019  StřípkyZe Světa 
PŘEDMLUVA 

„Lež oběhne půl světa, dřív než má pravda příležitost si natáhnout kalhoty.“
Winston Churchill 

 Doyen amerického tisku a bývalý vedoucí redakce New York Times John Swinton pronesl v roce 1880 před noblesním newyorským tiskovým klubem následující komentář: 

„Cosi takového jako nezávislý tisk do dneška v dějinách světa neexistuje. Víte to vy a vím to i já. Není mezi vámi jediný, kdo by se odvážil poctivě napsat svůj názor, a pokud to udělá, ví dopředu, že se to nedostane do tisku. Jsem placen každý týden za to, že se můj počestný názor nedostane do novin, u nichž jsem zaměstnán. Další z vás jsou podobně placeni za podobné věci, a kdo z vás by byl tak hloupý a své počestné názory napsal, ocitl by se na dlažbě a musel by se poohlédnout po novém zaměstnání. Kdybych byl býval svůj počestný názor zveřejnil v některém vydání svých novin, během čtyřiadvaceti hodin bych byl bez místa. Ničit pravdu, lhát bez obalu, pervertovat, zapírat, líbat nohy mamonu a prodávat zemi za každodenní chleba, takové je zaměstnání novináře. Víte to vy a já vím, jaké je to šílenství narazit na nějaký nezávislý tisk. Jsme nástroji a vazaly bohatých mužů za scénou. My jsme panďuláci, oni tahají za provázky a my tancujeme. Náš talent, naše schopnosti a celý náš život je majetkem jiných lidí. Jsme intelektuálními prostitutkami.“ 

Americkým generálům se rozsvítilo: Naučili se počítat a zjistili, že Putin neblufuje. Procitnutí do strategické hrozby. Budou nové dohody? Čtvrt hodiny na zničení měst. Deset let zpoždění a pořádný problém na krku

Raketa s krátkým doletem Pershing 2
- už to tady v Evropě jednou bylo
10. 3. 2019   ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD přináší zprávu o procitnutí amerických strategických velitelů a doufá, že zachovají chladnou hlavu v zájmu míru a rovnováhy
Ruský prezident Vladimír Putin před shromážděnou Dumou řekl, že by si Američané měli přeměřit vzdálenost, která je dělí od ruských odpalovacích zařízení, uvědomit si rychlost moderních ruských raket a vše si důkladně přepočítat. A až pak ať přikročí k dalším svým krokům.

Terrence J. O'Shaughnessy patří k bystřejším americkým důstojníkům. Právě on si vše přepočítal a před Kongresem potvrdil, že ruské rakety odpálené z pozemních základen mohou opravdu zasáhnout americké území do 15 minut (z ponorek mnohem dříve). O projevu O'Shaughnessyho psal i The Washington Times.