Reklama

sobota 23. března 2019

Ivan David o budoucnosti: Společnost se rozdělí na bohaté a jejich sluhy


23. 3. 2019
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval psychiatra, publicistu, exministra zdravotnictví, bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích a soudního znalce Ivana Davida.

Co ohledně NATO nevíte pravděpodobně a co docela určitě

-vlkp-
23.3.2019 KosaZostra
Propagandistické orgie ohledně 20. výročí vstupu do NATO máme za sebou. Nebudu psát ve zdraví, protože škody z vymývání mozku člověk nezjistí hned, ale většinou jaksi později. To bezbřehé juchání a oficiální nadšení z Hradu, z trachtace organizované Zemanem se zdálo nebrat konce. Nechci se k tomu vracet. Nastaly za se konečně normální dny. Nicméně když jsem sháněl materiály k těm dvěma dílům o 20-ti letech našeho členství v NATO, dostal jsem se ke dvěma materiálům, které , soudím, by na Kose měly být odprezentovány. Jeden mi byl zaslán – věděl jsem, že existuje, ostatně jinou, ale mnohem časově náročnější verzi mám ve speciální složce Fakta o Ukrajině. Tentokráte mi ale mailem od jednoho kosířského autora, dorazil koncentrovaný materiál. A navíc, tak jak to mám rád – tvrdě a neprůstřelně vyzdrojovaný. Ten druhý je v českém/slovenském internetovém prostoru zcela neznámý. Tedy minimálně k datu, kdy tento článek píši (a doufám, že to tak vydrží až do okamžiku, kdy si to přečtete). Ohledně zdroje i v tomto případě platí, že je vodotěsný.

Kauza V. K. junior po týdnu

Václav Klaus mladší
SK
23.3.2019 VašeVěc
Uplynul už téměř týden od vyloučení Václava Klause juniora z ODS a téma je stále živé. Slovy klasika – k zbláznění živé. Co je toho příčinou?

Proč Rusko prodává energonosiče téměř výhradně za fyzické zlato…?

Dmitrij Kalininěnko  (překlad Hroch)
23. 3. 2019  JugoZapadnyjFront,  překlad Outsidermedia
Předkládám vám text, který nejspíš vyvolá zvolání nevole i „vole“, nicméně doporučuji si odfiltrovat tendenční pochvaly geniality ruského vůdce a personifikace ruských úspěchů…., a zamyslet se nad obsahem. Možná to, uvedeno do souvislostí, pomůže nalézt si odpověď na řadu otevřených otázek o rostoucí protiruské hysterii, ale i o vnitřním dění „u nás na západě“… (Pozn. překl.)

Adolf se o ně postaral. Bývalí kati dostávají "Hitlerův důchod"

Andrej Sidorčik 
23. 3. 2019      aif.ru/politics/world
Německo zaplatilo desítkám, nebo dokonce statisícům přisluhovačů třetí říše. Platilo i v době, kdy mladiství vězni koncentračních táborů a lidé, kteří byli násilně odvlečeni na práce do Německa, nemohli mnohá desetiletí vymoci odškodnění. Aféra s "Hitlerovými důchody", které stále dostávají občané Belgie, kteří spolupracovali s nacisty během okupace, má pokračování. Jak se ukazuje, Německo v roce 2019 nadále vyplácí podobné důchody více než 2000 osob na celém světě.

pátek 22. března 2019

Nursultan Nazarbajev: odchází, aby zůstal. V Kazachstánu začal tranzit moci

Rostislav Iščenko
23. 3. 2019    ishchenko
Je samozřejmé, že se najdou marginální příznivci teorie spiknutí, kteří řeknou a napíší, že:
Rezignaci Nazarbajeva iniciovala Moskva, což svědčí o odvěké agresivitě Ruska. Ale teď Kazachstán odejde a Rusko nebude mít spojence.
Rezignace Nazarbajeva byla iniciována Spojenými státy, což svědčí o odvěké bezmocnosti Ruska proti americké efektivitě. Kazachstán teď odejde a Rusko nebude mít spojence.
Rezignaci Nazarbajeva iniciovaly místní nacionalistické elity. To znamená, že Kazachstán definitivně odešel, protože Rusko "se jím nezabývalo" a už nemá spojence.

Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu – stále bez reakce našich představitelů (4.díl)

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý 
22. 3. 2019  E-republika
Pokračuji tímto ve snaze informovat čtenáře o ultimativním požadavku A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné předání jejich suverenity Bruselu, vč, souvisejících důsledků takového kroku, který je nutné ze strany našich občanů v jejich vlastním zájmu odmítnout.


předchozí, 3.díl ZDE

20 let od zločinné agrese proti Jugoslávii (2. část)

Miroslav Pořízek
22. 3. 2019 VašeVěc
V prosinci 1991 po silné intervenci ze strany německého ministra zahraničí Genschera Evropské společenství uznalo až příliš snadno a rychle a především bez důkladné znalosti situace v tamní oblasti samostatnost Chorvatska a Slovinska. Tuto snahu podpořil i papež Jan Pavel II. Tento akt výrazně urychlil rozpad federativní Jugoslávie. Christchurch aneb Malá teorie Velké lži


Michal Brand
22. 3. 2019
Napsal jsem malou sérii článků na téma Psychologické operace Christchurch a teď na ni chci navázat – zdánlivým malým odbočením. Diskuse pod jedním ze zmíněných článků mne inspirovala – tím že konfrontovala můj názor. Konfrontace vlastních názorů s protiargumenty je velice cenná. Umožní totiž jednu ze dvou věcí, které jsou přínosem obě, ať již půjde o kteroukoli z těchto dvou možností. Buď to přiměje ke zpřesnění nebo opravě vlastního názoru konfrontací s protiargumenty, s otázkami, s novými nebo přehlédnutými fakty. Jako se stalo mně samotnému, když jsem původně myslel, že Christchurch byl opravdu teroristický útok na muslimskou komunitu, a až konfrontace s novými fakty, mne přiměla změnit zcela svůj názor (když jsem konečně viděl Tarrantovo video). Druhá možnost pak je, že si při konfrontaci s protiargumenty člověk svůj názor, svůj pohled na věc zpřesní, zprecizní. Obě možnosti jsou cenné.

Plakát jako výměna názorů


Patrick Ungermann
22. 3. 2019
Trochu jsem zapřemýšlel nad svou výchovou: Za mého mala neměly ženy možnost zůstávat tři, čtyři roky na mateřské. Ještě ke všemu se mi dva dny v týdnu vraceli rodiče ze zaměstnání až před večerníčkem. Proto bylo moc dobře, že se mému dětství věnovali rovněž dvě babičky a jeden nezapomenutelný děda. Ti se mi postarali o výchovu, jak se říká, mimochodem. Tím, jak žili a tím, co mluvili. Docela malý jsem se uměl pomodlit a v pubertě mi bylo jasné, že tělesné obcování zahájím až se svou ženou. Když jsem tohle v adolescenci napsal do gymnaziálního dotazníku pro mladé, podezřívala mě soudružka učitelka, že vtipkováním znevažuji vážné téma ankety.

čtvrtek 21. března 2019

Rusko a Čínu spojil most přes Amur: vlaky se po něm rozjedou již letos

21. 3. 2019     politik
Rusko dokončilo inženýrské práce na své části železničního mostu přes řeku Amur z Židovské autonomní oblasti do Číny, je uvedeno na internetové stránce administrativy provincie Chej-lung-ťiang. Byly tedy spojeny obě části konstrukce. Jak dříve sdělil agentuře RIA Novosti hlavní inženýr mostu Li Hua-hao, dokončení celé stavby je naplánováno na červenec. Očekává se, že vlaky začnou jezdit již letos.

USA přesunuly do Evropy jaderné bombardéry

21. 3. 2019    lenta
Letectvo USA přemístilo z Louisiany na základnu v britském Gloucestershiru eskadru šesti strategických bombardérů B-52H Stratofortress. Informuje o tom list Gloucestershire Live. Letadla, schopná nést jaderné zbraně, se stala součástí nasazení nové taktické skupiny amerických sil v Anglii. 16. března byla zjištěna na ruských hranicích v pobaltské oblasti jedna "stratosférická pevnost" . Bylo oznámeno, že letadlo provádělo manévry, simulující bombardování základny Baltské flotily.

Karadžič a AlbrightováStanislav Novotný 21. 3. 2019   parlamentnilisty  (zasláno autorem)  

Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič dostal doživotí. O procesu panují pochybnosti, zvláště však o spravedlivém přístupu ke všem účastníkům balkánského konfliktu. Ale budiž. Vítěz triumfuje nad poraženým a „nezávislý“ soud se přizpůsobí. Historicky normální situace.
Má to však něco společného s hlásanými ideály naší civilizace? My jsme přece především chtěli kontrolovat moc. Zejména moc velmocí. Protože víme, že moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně. A chtěli jsme původně měřit všem stejným metrem. Dotvořili jsme proto po 2. světové válce mezinárodní právo veřejné a stanovili pravidla, za nichž je možno porušit suverenitu mezinárodně uznaného státu. 


Kam až dospěla arogance moci! Otevřený dopis občanům České republiky

18. 3. 2019
„To co si dovolil Pavel Fisher, senátor Senátu Parlamentu České republiky, s tváří nevinného člověka (jakou měl i Josef Mengele nebo Stephan Rojko), když nazval „prasaty“ a „antisemity“ bojovníky proti nacismu z II. světové války, kteří se zúčastnili vzpomínkového večera k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem, pořádanou pražskou oblastní organizací Českého svazu bojovníků za svobodu dne 12. 3. 2019 – to je vrchol arogance moci!“ Tato slova jsou jen malou částí výpisu z dopisů, které docházejí na ústředí ČSBS v Praze od bývalých (dnes už 90 letých) bojovníků proti nacismu a vězňů německ&ya cute;ch nacistických věznic, káznic a koncentračních táborů.

Brusel hodlá zavést v celé EU opatření, která musela Macronova vláda pozastavit na nátlak hnutí Žlutých vest

Martin Kunštek
21. 3. 2019
Evropská komise radostně hlásá do světa, že se jí zase podařilo udělat něco pro naše dobro. Jako velký úspěch rumunského předsednictví v Radě je vydána dohoda mezi Evropským parlamentem a Radou ministrů dopravy o změně směrnice 96/53/ES. Tím „pokrokem“, který má zázračně zlepšit hospodářství EU, mají být kulaté nástavce na přední a zadní část kamionu. Zdá se vám, že eurokrati nemají nic pořádného na práci a navrhují nesmysly? Pak jste četli jen tiskovou zprávu Evropské komise a ne celý text směrnice, kterou navrhuje. Za kulatými nástavci je totiž schováno ustanovení o povinném zavedení zapisovačů překročení rychlosti, aby bylo možno z vybraných pokut doplňovat děravé veřejné rozpočty. To, co ve Francii donutily Žluté vesty vládu odvolat, chystá EU v rafinovanější podobě na celoevropské úrovni. A navíc jednotnou výši pokut v celé EU.

O Petru Fialovi z ODS zvěsti neuvěřitelné


Lubomír Man
21. 3. 2019
„Poslouchej, víš že ten Petr Fiala, co teď vede tu bandu ODS napsal už 20 knížek,“ řekl mi kamarád a já po té informaci málem letěl z barového sedátka.
„Nežvaň, to by přece na něm muselo být vidět, ne? Nebo slyšet“, koktal jsem, když jsem už zas seděl pevně. „Nebo tys už od něj kdy zaslechl větu, která by stála za pamatování? A to i kdybys byl zažraný odesák?“

středa 20. března 2019

První krymská pětiletka

20. 3. 2019  Ďouba

První krymská pětiletka očima Alenky Bardovské

Jedna z nejznámějších krymských blogerek, kamarádka Alena Bardovská, se vrátila ze čtyřměsíční exotické dovolené a hned se pustila do práce. Minulý týden byl ve znamení výročí pěti let od referenda, a tak se hodně vzpomínalo, porovnávalo, bilancovalo, slavilo. Zde je její video o první pětiletce, které jsem opatřil titulky. Více nekomentuji, závěry nedělám, to zvládne každý z vás sám nejlépe.

Patnáctý březen 1939 – nejstrašnější datum československých dějin

Jiří Jaroš Nickelli 

Jiří Jaroš Nickelli 
20. 3. 2019
V současnosti bývá médii a politiky upřednostňován 21. srpen 1968, ale pravdou je opak – 21. srpen zdaleka neznamenal takové ztráty pro občany ČSSR jako 15. březen pro občany první ČSR! To je nepopiratelný historický fakt. Alespoň pro každého pamětníka a pro znalce novějších dějin.


20 let od zločinné agrese proti Jugoslávii (1. část)

Hořící Bělehrad při bombardování - duben 1999
Miroslav Pořízek
20. 3. 2019  VašeVěc 
Sdělovací prostředky hlavního proudu se mohly zkraje roku 1999 doslova přetrhnout ve svém vychvalování našeho členství v NATO, ke kterému právě v této době došlo. Všichni ti, kdo upozorňovali na temnou historii tohoto uskupení, jemuž pevnou rukou již desetiletí vládnou USA, byli umlčováni a označováni za nezodpovědné hazardéry nevážící si našich nových spojenců na západě. Pokud si připomeneme, jakým způsobem probíhala oficiální vládní kampaň k našemu členství v tomto agresivním vojenském paktu, zjistíme i s odstupem dvou desetiletí o jak manipulativní a zcela jednostrannou záležitost šlo. 

RETRO: Jiří Kobza: Proč jsem v SPD. (VIDEO)

20. 3. 2019 Regionální TV
Nemůžeme diskutovat s ideologií, která nediskutuje, říká poslanec Jiří Kobza. Proč se rozhodl Jiří Kobza, bývalý diplomat a člověk, který hovoří pěti jazyky včetně perštiny, kandidovat právě za SPD? Proč je podle něj SPD označována za extrémistickou, či rasistickou stranu? Nejen o tom je náš rozhovor s ... Jiřím Kobzou.


Za Mnichov a 15. březen se Češi Francii pomstili

-rp-
20. 3. 2019  PrvníZprávy
Po 15.březnu 1939 získali nacisté v Čechách a na Moravě kromě velkých zbrojovek tisíce továren využitelných pro výrobu armádní výstroje a výzbroje, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček. 
Nemalou kořistí byl též železniční vozový park. Německý průmyslový potenciál byl sice velmi rozsáhlý, ale v době přípravy na válku se ukázal nedostatečným. Další výrobní zdroje byly mimořádně cenné.

Nevydrží Rusko nové závody ve zbrojení a kapituluje?

Dmitrij Suslov
Dmitrij Suslov
20. 3. 2019 Vesti FM, překlad Outsidermadia
Podle návrhu zákona USA o finančním rozpočtu na rok 2020 má směřovat 750 mld. USD (navýšení o 5 %) „Na překonání strategického soupeření s Čínou a Ruskem“, tedy na jejich porážku…

úterý 19. března 2019

Panel "Vzdělanost a výchova v české společnosti" - část 7. - vystoupení doc. Petra Saka

19.3.2019  Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti" vystoupil i docent Ph.Dr. Petr Sak, CSc. z Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity. Jeho tématem je typologie českých poválečných generací a jejich přístup k životu.Expert na ruské dezinformace: "Jakmile si k sobě článek stáhneme, snažíme se pochopit, o čem je." Nepřítel nejen naslouchá, ale také píše a pochybuje, místo aby věřil.

Ivan David
19. 3. 2019
Celkem nahodile jsem při hledání čehosi jiného na internetu narazil na zlatou žílu. Svitla mi naděje, že se konečně dozvím, jak je to s těmi ruskými dezinformacemi, těšil jsem se na konkrétní příklady dezinformací šířených z Ruska, na popis způsobu jejich odhalení a na popis hrozivých důsledků jejich šíření. Nic takového, zato jsem se hodně nasmál. v tomto ohledu lze hovořit o zlaté žíle. První článek na "irozhlas.cz" nese název "Dokázal, že Rusko na nás útočí dezinformacemi. ‚Klíčovou roli hrají Zeman a Facebook,‘ říká analytik" ZDE . Píše se tam v perexu: "Datovému analytikovi Františku Vrábelovi se podařilo vyvrátit tvrzení, že ruská propaganda neexistuje." To je tedy génius! Proč by zrovna Rusko nemělo šířit propagandu, když tak činí tolik zdrojů po celém světě včetně irozhlasu?

Panelová diskuze Nové republiky "Vzdělanost a výchova v české společnosti" - díl 5. - vystoupení PhDr. Jany Maříkové Kunštekové

19. 3. 2019  Nová republika
V panelové diskuzi pořádané spolkem Nová republika na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti" vystoupila po MUDr. Ivanovi Davidovi, Mgr. Václavu Klausovi jnr., docentu Radimu Valenčíkovi a řediteli gymnázia Ing. Michalu Šmucrovi i PhDr. Jana Maříková Kunšteková, středoškolská profesorka jazyků. Nabídla zajímavý pohled praktikujícího pedagoga.


Jaro národů 1848

Stanislava Kučerová
19. 3. 2019
Hesla francouzské revoluce, Volnost, Rovnost, Bratrství, tak dobře vyjadřující přání a požadavky širokých vrstev národů (dříve i nyní), rozlétla se po celé Evropě a působila jako třaskavina. Proti útlaku šlechtických rodů a absolutistických vlád, proti korupci a chamtivé bezohlednosti vládnoucích vrstev, proti všemocné cenzuře a proti omezování svobody svědomí, svobody projevu, svobody shromažďování. Proti všemu, co prosazovala „Svatá Aliance“ panovníků ponapoleonské Evropy a čím trpěli všichni bojovníci za lidskou důstojnost. Vždyť „jen ten je šťasten, kdo může beze strachu poslouchat hlas svého svědomí.“

Oslava Albrightové fakticky slavila bombardování Srbska

Madeleine Albrightová vzkládá o fašizmu
-rp-
19.3.2019 PrvníZprávy
V uplynulých dnech nešlo přehlédnout, kterak oslavám 20. výročí jubilea přístupu České republiky k Severoatlantickému paktu dominovaly chvalozpěvy na bývalou ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou pro její nezapomenutelné zásluhy o dobro naší vlas

Pouze tato skutečnost mne přiměla napsat dnešní sloupek; jinak by floskule typu „členství v NATO je v existenčním zájmu Česka“ nestálo za to komentovat, píše v komentáři Jaroslav Hošek.

Hnutí pro ochranu klimatu – žádná zmínka o válce

Michel Chossudovsky
Michel Chossudovsky
19.3.2019 Global Research, překlad Messin
Zatímco 15. března proběhly po světě demonstrace pod transparenty o globálním oteplování, dnešní války včetně Sýrie, Jemenu, Afghánistánu, Venezuely nebyly vůbec zmíněny.Stejně nebylo zmíněno nebezpeční třetí světové války, která ohrožuje budoucnost lidstva.Ľuboš Blaha, největší čert fanoušků Čaputové: Bojíte se pravdy o vaší favoritce, ale ona stejně vypluje na povrch. A bude velmi bolavá

Ľuboš Blaha - slovenský poslanec za stranu Smer
Ľuboš Blaha
19. 3. 2019 ParlamentníListy
Slovenský poslanec SMERu a marxistický filozof Ľuboš Blaha sepsal na sociální síti reakci na první kolo slovenských prezidentských voleb, které v sobotu vyhrála právnička Zuzana Čaputová. V druhém kole se střetne s eurokomisařem Marošem Šefčovičem, kandidátem s podporou vládní strany SMER. Je prý zjevné, že Slovensko je rozděleno na dva tábory. A slibuje, že pravda, která teprve vyplave na povrch o Čaputové, bude ještě bolet.

Docent Radim Valenčík na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti" (VIDEO)

19. 3. 2019  Nová republika
Panelová diskuze Nové republiky "Vzdělanost a výchova v české společnosti" - vystoupení docenta Radima Valenčíka z Vysoké školy finanční a správní.Byl posouzen dopad nových protiruských sankcí na svět

19. 3. 2019     lenta
Ministr energetiky, průmyslu a nerostných zdrojů Saúdské Arábie Khalid A. Al-Falih konstatoval, že nové americké sankce proti Rusku ovlivní globální trh s energií. Řekl to na tiskové konferenci v Baku v předvečer setkání Monitorovacího výboru OPEC +, informuje agentura RIA Novosti . "Rusko je velkým dodavatelem plynu do Evropy a ropy do Číny. Pokud k tomu dojde, ovlivní to Evropu, Čínu a celý svět", varoval.

pondělí 18. března 2019

Odešla legenda

Petr Sak
18. 3. 2019
Zpráva o úmrtí JUDr. Mirka Polreicha mne zastihla v přestávce mezi přednáškami a hluboce mne zasáhla. Podle věku úmrtí svého otce Mirek sliboval, že “tady bude do sta let“ a byl k tomu důvod. Stále měl co říci a jeho pohled byl originální, jedinečný, s úzkostnou snahou přibližovat se k pravdě. Po tom co odešel Jan Petránek byl snad již posledním hlasem mimořádné generace, který nekompromisně nastavoval zrcadlo společenskému dění.

B-52 versus Tu-22M3, Ukrajina versus Maďarsko, učitelé versus debilizace… Zprávy EA24

Ruský Tu-22M3
ea24
18.3. 2019
Přesun ruských dálkových bombardérů Tu-22M3 je odpovědí na rozmístění prvků americké protiraketové obrany v Rumunsku…

Svět ruskýma očima 498

Zajoch
18. 3. 2019   Outsidermedia
Hlavní viník současného nepřátelského postoje Evropy k Rusku je Merkelová * Jednání současné americké administrativy vyvolává nelibost spojenců * Rozbijí zemské volby na východě Německa vládní koalici CDU/CSU? * Si Ťin-pching nabídl pomoc Nicolási Madurovi

O českém národě (kapitola 2.) - O obraně, kultivaci, zneužívání a hubení jazyků

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
18. 2. 2019
Čtenářům Nové rpeubliky dnes předkládáme volné pokračování úvah dr. Mojmíra Grygara o českém národě, jeho původu, kultuře, historii a jazyku. Předchozí text byl  Novou republikou uveřejněn dne 28. 2. 2019 pod názvem "Národ - výmysl, nebo skutečnost". (ZDE)

18.3.2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové

Teroristé z Baghúzu se stávají trvalkou televizních zpráv
Terteza Spencerová
18 .3. 2019   iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.
L'Expression: Konference donorů Sýrie ukázala, že Evropa nerozumí syrské realitě

18. 3. 2019  lexpressiondz          russian
Syrský ministr zahraničních věcí zkritizoval účastníky mezinárodní konference o Sýrii, která se konala v Bruselu, nazval jejich slova pokrytectvím a prohlásil, že po sankcích proti Damašku Evropa přišla v této věci o jakoukoli důvěru. Novinář L'Expression s tím souhlasí a poznamenává, že pro pomoc Sýrii západní země stanovily "drakonické" podmínky. 


V USA má pravda svázané ruce. Dočká se i svého knock-outu?

Paul Craig Roberts
18. 3. 2019
PaulCraigRoberts
Morrise Deese, zakladatele a ředitele Právního centra pro chudobu amerického jihu, které je součástí izraelské lobby v USA, a jehož úkolem je špinit a démonizovat vykladače pravdy, z úřadu vyhostili. Údajně pro jeho sexuální harašení, ale pravděpodobnější je, že se tak stalo poté, co mu soud nařídil zaplatit 60 milionů dolarů za pomluvu, kteroužto částku vybral Dees z celkového jmění své nadace, která v tu dobu představovala částku 500 milionů dolarů.

Panelová diskuze Nové republiky "Vzdělanost a výchova v české společnosti" - část 3. (VIDEO)

18. 3. 2019 Nová republika
V panelové diskuzi pořádané spolkem Nová republika na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti" vystoupil po Ivanovi Davidovi a Václavu Klausovi jn. i ředitel gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově Ing. Michal Šmucr.

neděle 17. března 2019

15. 3. 2019 tragicky zahynul Miroslav Polreich


Vladislav Černík
17. 3. 2019
Vlastně o něm toho o něm nemohu tolik říci.
Znal jsem dost povrchně z několika akcí. Ale i tak mne zaujal.
Nenápadný chlapík, jemuž by nikdo jeho věk nehádal, již není mezi námi.
Tragická nehoda 15. 3.2019. Parlamentní listy 
Čelný diplomat v USA z r. 1968, a současně taky rozvědčík. Ostatně tak, jak je to i dnes. Jen to někteří nepřiznávají a tváří se, že jsou nějak lepší.    

Nesvatá aliance k rozvratu společnosti

17. 3. 2019   (video 9 minut)
I přes matoucí zkratkovitost a nálepky stojí za to si poslechnout zejména autentická prohlášení nesvaté aliance hyperburžoazie a pirátské levice směřující k ovládnutí světa prostřednictvím jeho rozkladu.

Slovensko stojí před volbou mezi kiskou a turbokiskou

Ivan David
17. 3. 2019
Na Slovensku vyhrál Soros, Merkel, Macron a ti další a podobní globalizátoři a hubitelé národních států. Co k tomu ještě dodat. Mají peníze, a za ty si najmou experty na výběr kádrů a jejich propagaci. Za První republiky se říkalo "za peníze v Praze dům". Platí to stále. V tomto případě za peníze v Blavě hrad. Co tak dobrého pro slovenské voliče slíbila Čaputová? Co si od ní slibují? Co dobrého přinesl Slovákům Kiska? Přiznemje, že jejich najatí spindoktoři to umějí. Vyberou obličej a dodají k němu hezký příběh, držitelé fondů dodají prostor v médiích. To stačí. Z důsledků se nikdo nepoučí. Macron je jistě dnes nepopulární, ale skrze něj mají ohromnou moc ti, kteří ho dosadili. To díky té ohromné síle, kterou představuje lidská blbost. Na Slovensku to bude totéž, jen úměrně velikosti Slovenska.

Vůbec se Petru Fialovi nedivím, že nemohl vystát Václava Klause

Ivan David
17. 3. 2019
Petru Fialovi došla trpělivost s Václavem Klausem mladším. Selhání Václava Klause ho musí mrzet o to víc, že, jak sdělil, Václava Klause do ODS sám přivedl. Říká se, pro dobrotu na žebrotu. Jak ten se mu za to odvděčil? Dělal si co chtěl. Považte sami: Václav Klaus ml. otevřeně podporuje vystoupení ČR z EU, zpochybňuje účast vojáků AČR ve vojenských misích nebo se účastní akcí pořádaných problematickými organizacemi. Jde nepochybně o Vzpomínkový večer k 80.výročí okupace Československa nacistickým Německem 12. 3. 2019, který pořádal Český svaz bojovníků za svobodu ZDE nebo o panelovou diskusi o vzdělávání pořádanou Novou republikou o den později ZDE. Václav Klaus je vyhraněný vlastenec, zatímco Petr Fiala je starý kamarád Bernda Posselta mluvčího Sudetoněmeckého krajanského sdružení a stoupenec velkoněmecké říše v hranicích EU.

Za schvalování atentátu na …..

-vlk-
17. 3. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Dneska jsem na Kosu psát nechtěl. Ale musím.Právě totiž přiletěla moje dobrá žena Karkule s očima na vrch hlavy – pojď si poslechnout co hlásí v televizi!! A nebylo by lepší, abys konečně ten svůj blog už zavřel, než se dostaneš do maléru , voni říkají , že si na ten internet došlápnou
!!

LGBT versus islám

Benjamin Kuras
Benjamin Kuras
17. 3. 2019    iPrima
Chcete zabránit výuce LGBT (lesbo-gay-bi-trans) ve školách? Pošlete na ně muslimy. Nebo opačně: chcete zastavit islamizaci? Zaveďte ve školách výuku LGBT. A sledujte, kdo nad kým zvítězí. Či přesněji řečeno, kdo z nich zvítězí nad vámi.