Reklama

sobota 30. března 2019

Bývalý premiér Jiří Paroubek odpovídá na otázku Prvních zpráv

30. 3. 2019    ParlamentníListy
Když jste narazil na evropské volby, jak vás překvapila podpora prezidenta Miloše Zemana směrem k sociální demokracii v evropských volbách?
Je dobře, že to Miloš Zeman řekl, a jde o logiku kroků, které udělal. Byl jedním z hybatelů, kteří dostali sociální demokracii do vlády, takže by bylo špatné, aby nyní znejisťoval koaliční projekt, aby ho nějakým způsobem oslaboval. Takže to podle mne má svoji politickou logiku. Miloš Zeman dává podporu také jinému kandidátovi, a sice lídrovi kandidátky SPD Ivanu Davidovi, takže jeho srdce je rozděleno na více dílů.  
Celý rozhovor ZDE.

Europoslankyně Dita Charanzová (ANO) je spoluautorkou včerejší rezoluce Europarlamentu podporující Juana Guaidó a žádající od států EU podporu dalších sankcí proti Venezuele

30 . 3. 2019 Euroskop
Evropští poslanci včera na plenárním zasedání ve Štrasburku zopakovali podporu vůdci venezuelské opozice Juanu Guaidóovi. Znovu potvrdili, že jej uznávají legitimním prozatímním prezidentem, a vyzvali členské státy Evropské unie, které tento krok neoznámily, aby tak učinily. Evropský parlament rovněž v právně nezávazném usnesení požadoval další sankce zaměřené na osoby zodpovědné za porušování lidských práv ve Venezuele.

Rusko našlo způsob, jak ochránit Severní proud 2 před USA

30. 3. 2019   lenta
Do konce roku Gazprom odkoupí své největší dodavatele, společnost Strojgazmontaž od Arkadije Rotenberga a Strojtransneftegaz od Genadije Timčenka. Píše o tom agentura RBC s odkazem na zdroje. Obě společnosti plánuje odkoupit vlastní dodavatel Gazpromu Gazstrojprom. Částky obou transakcí nejsou zveřejněny.

Mlha kolem Čaputové houstne! DOPLNĚNO!

-vlk-
30. 3. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Včera, po vydání druhé Mlhy kolem Čaputové mi dorazil od dalšího ze slovenských kosířů - JH, opět mail, upozorňující na dalšího Alfiho výstup k této dámě a její praxi. A na oficiální stížnost jednoho ze slovenských voličů na Slovenskou advokátní komoru, kde požaduje, aby vůči Zuzaně Čaputové zasáhla, protože jedná v rozporu s předpisy Advokátní komory. Přiznávám, že už jsem to nechtěl vydat. Nicméně od jednoho z dlouholetých slovenských kosířů mi jde neustálý příliv mailů, kde mi vytýká, kvůli těm článkům o budoucí slovenské prezidentce všechno možné a není prostě schopen vzít v úvahu žádný protiargument. Tenhle mail, plný nepochopení a výčitek rozhodl o tom, že vydám i toho třetího Alfiho. Jakkoli je vlastně časově v pořadí druhý. A přikládám i faksimile té stížnosti Slovenské advokátní komoře. Ať to máme v archivu kompletní.

Nešťastná Ukrajina: Bude možný život po volbách?

Rostislav Iščenko
30. 3. 2019    alternatio 
Nevím, zda bude možné pokojně dokončit tzv. volební kampaň na Ukrajině. Je to kupodivu, ale zdá se, že v této fázi se zájmy Ruska, USA a EU shodují. Všichni, i když z různých důvodů, by chtěli, aby změna moci v Kyjevě skončila bez větších otřesů. Ale zároveň se nikdo nechce špinit, míchat se do ukrajinské politiky a aktivně podporovat jednoho z kandidátů na post prezidenta.

Potíže s psaním článků pro Američany


Paul Craig Roberts

30.3.2019 Katehon, překlad Zvědavec
Psaní pro Američany, pokud to není jen pro jejich zábavu, je náročný počin. Jedním z důvodů je, že mnozí z nich, zejména mladší generace, již nemají pojem o objektivní pravdě.

Rusi zreformovali sýrsku armádu, tá dnes predstavuje hrozivú bojovú silu

Alexandr Sitnikov
30. 3. 2019  SvPressa  a HlavnéSprávy
Alexander Sitnikov na portáli SvPressa publikoval zaujímavý materiál zo zákulisia sýrskej občianskej vojny v Sýrii, rozpútanej Američanmi.

Léčba Jaklem a Klausem ml.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
30. 3. 2019  VašeVěc

Před takovými pěti lety by bylo pro mne nemyslitelné, že bych se vážněji zabýval oběma pány uvedenými v nadpise. Celý svůj život od mých 14 let – ano, já vím, že je to komické, ale je to tak – jsem byl socialista masarykovského a benešovského typu a později ve věku vyzrávání stoupenec brilantního francouzského socialistického prezidenta Mitteranda či snad ještě brilantnějšího sociálnědemokratického kancléře Helmuta Schmidta.

Ať koza chcípne i sousedovi

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
30. 3. 2019  VašeVěc
Hospodářská soutěž je bohem ekonomie. Je to svatý grál, o kterém víme, kde by měl být, podnikáme nové a nové pokusy o jeho dosažení a předáváme si legendy o hrdinech, kteří mu byli hodně blízko. Jenže lidé jsou nedokonalá stvoření, a tak jejich hospodářská soutěž taky. Možná by se s tím klackem mělo mávat opatrněji.

pátek 29. března 2019

Slovenští europoslanci k migraci

29. 3. 2019
Richard Sulík (Sloboda a solidarita) 14. 3. 2019 
(Pozn. red. I.D. s jinými komentáři R. Sulíka často ne nutně souhlasíme)

https://www.youtube.com/watch?v=N5jTXHNipwE
Branislav Škripak (KDH) 28. 3. 2019 Odpor k migrantům označuje jako projev rasizmu
 https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=GRcYlRNBLPE


Němečtí propagátoři národní a kulturní sebevraždy

29. 3. 2019
https://www.pozitivnisvet.cz/nemcum-asi-hrabe-z-videa-beha-mraz-po-celem-tele-nebo-si-sami-ze-sebe-delaji-srandu/

Tvrdá odpověď mluvčí vlády RF Zacharovové Trumpovi


29. 3. 2019
Vidíme pokus USA diktovat suverénním státům jak musí budovat své vzájemné vztahy. VIDEO Ruští specialisté přijeli do Venezuely v rámci bilaterální mezivládní dohody o technicko-vojenské spolupráci. Ruská strana nic nenarušila, ani mezinárodní dohody, ani vnitřní legislativu Venezuely. Rusko nemění rovnováhu sil v regionu, Rusko nikomu nevyhrožuje, na rozdíl od určitých obyvatelů Washingtonu. 


Musím pochválit i Metnara

Martin Koller
29. 3. 2019
Leckoho asi vyvedu z míry, ačkoli tak činím bez velkého nadšení. Nikoli proto, že bych snad k němu zahořel čtyřprocentní láskou Jakuba Jandy, morálně čistého lidovce Hermanna, přítele sudeťáků, nebo dokonce samozvaného kněze Halíka, obdivovaného přítele králíkáře Drahoše. Nikoli proto, že bych mu odpustil Marákeš a další protinárodní tahy současné oligarchické a euromarxistické vlády. Rovněž jeho přístup k Svazu bojovníků za svobodu páchne pangermánským euromarxismem. Nicméně je třeba každého posuzovat spravedlivě a z hlediska akvizic a vyzbrojování naší armády již podruhé rozhodoval správně. 


The Saker: Velký podvod národního Sionismu


Komentář a překlad Brok
29. 3. 2019 OstrovJaniky
Relativně známý bloger The Saker zveřejnil na své stránce https://thesaker.is/ článek s názvem „The great fraud of National Zionism“, česky „Velký podvod národního Sionismu“.


Rusofobie? Ani náhodou. Nazvěme to pravým jménem - misorusie!

S.A.Hošek
29. 3. 2019
Polsko nepozvalo nikoho z Ruska k letošnímu aktu připomínky začátku druhé světové války, čili napadení Polska hitlerovskými armádami. Podle vládního prohlášení je důvodem její tvrzení, že Sovětský svaz v roce 1939 porušil mezinárodní právo. Současní mocnáři Polska svým rozhodnutím vyjadřují, mimo jiné, pohrdání faktem, že při osvobozování Polska od hitlerovských vojsk zahynulo víc jak půl milionu vojáků Rudé armády. Nepozvání není nějakým jednorázovým výstřelkem protiruského chování v Polsku. 


Haaretz: Damašek vyzval Washington - dejte Izraeli vaše vlastní území!

Hlídka OSN na Golanských výšinách
-kou-
29. 3. 2019 haaretz.com  a PrvníZprávy 
Stálý představitel Sýrie v Radě bezpečnosti OSN Bashar Jaafari kritizoval rozhodnutí Donalda Trumpa na Golanských výšinách a označil to za „facku celému světu“.

Retro: Vraní soud

Mary Walshová na Bělehradském fóru
Mary Walshová
29. 3. 2019   Kosovoonline.cz 
Během mých let práce v Kosovu jsem často přemýšlela o příbězích, které mi vyprávěl můj otec o svém mládí v hrabství Kerry v jihozápadním Irsku. Vyrůstal poblíž Dingle a strávil mnoho času v pohoří Kerry, kde měl příležitost pozorovat celou řadu přírodních jevů, včetně jednoho „vraního soudu“.

Rolandas Paulauskas: Litevská europohádka (Jak žije dnešní Litva) - VIDEO

Jerevanský Geopolitický Klub
29. 3. 2019   Outsidermedia
Předseda Jerevanského geopolitického klubu Arman Bošian vedl rozhovor s Rolandasem Paulaskasem, signatářem „Aktu o obnovení nezávislé Litvy“ z 11. 3. 1991 na téma dnešního života v Litvě a ostatních zemích bývalého východního bloku. (Rusky, slovenské – občas nepříliš věrné – titulky, ale naši čtenáři si s tím jistě poradí – pozn. edit.)

Námět: HudryperMisetnie – pozoruhodná porucha


Ivan David
28. 3. 2019
Na zasedání zastupitelstva městské části, jehož jsem byl členem, probíhal ostrý spor. Tuším, že šlo o to, zda kolem jedné z cest vysázet lípy či javory. Zastánci javorů došly argumenty, a tak zařval na propagátora lip: „Vy jste fašista!“ Napadený zůstal klidný a navrhl útočníkovi, aby zalistoval ve slovníku cizích slov. Vzpomenu si na to, kdykoli čtu o SPD či dokonce o sobě, že jsou fašisté, že jsem fašista, fašoun, nahnědlý a podobné blbosti. Nebudu se zabývat rozdíly mezi italským fašismem a německým nacismem, o to nejde. Zatímco němečtí fašisté byli posedlí nenávistí k Židům, my v SPD (a několik osob ve vedeními to potvrdilo) máme rádi všechny národy, respektujeme je. Jsme ostražití tam, kde představitelé některých států nebo příslušníci jiných národů nerespektují naše národní zájmy.

O českém národě, kapitola 3. - O češtině, obrození a bláznech–vědcích

Mojmír Grygar 
29. 3. 2019
"Z řeči a ducha naší řeči povstal náš nový člověk z rakve a přímo skočil do víru moderního světa."
Emil Filla

1. Čeština je základním a nenahraditelným příznakem českého národa. Skutečnost, že dnešní čeština patří k jazykům, které se vyznačují bohatou slovní zásobou a schopností dostát požadavkům různých sdělovacích funkcí, není nic samozřejmého. Málokterý evropský národ prošel během tisíciletých dějin, ale i v nedávné době, tolika výraznými změnami, z nichž některé ohrozily nejen jeho prosperitu a růst, ale i samu existenci. 


čtvrtek 28. března 2019

Putin se domluvil na rozšíření vojenského vlivu Ruska v Kirgízii

Sergej Valčenko
29. 3. 2019     mk.ru/politics
Expert: "Ve skutečnosti jistíme vojáky sloužící v Tádžikistánu".
Během návštěvy ruského prezidenta Vladimíra Putina v Biškeku a jednání s kirgizským vůdcem Sooronbajem Žeenbekovem byly provedeny změny v dohodě o podmínkách pobytu ruské vojenské základny v Kirgízii. Podle nové smlouvy bude plocha pozemků pronajatých Ruskem pro naše vojenská zařízení zvětšena téměř o 60 hektarů. V souladu s tím se nájemné také zvýší, o 291 tisíc dolarů. Ruský prezident zároveň poznamenal, že Biškek je spolehlivým spojencem a strategickým partnerem Moskvy.

Učitelé v černém: Peníze ve školství užírají neziskovky a nesmyslné projekty


Ivan David
28. 3. 2019
Členství v EU dává českým studentům možnost poznat školství i život v jiných zemích. Výměnné pobyty a společné projekty škol z různých států jsou pro vzdělávání přínosem. Kromě nich jsou však z fondů EU financovány i extrémně problematické projekty, u nichž lze při komplexním posouzení dopadů zjistit, že užírají státní peníze, které pak chybí na platy učitelů. Příkladem je inkluze, která již několik let devastuje české školství. Kvůli jejímu financování ze státního rozpočtu nemá vláda peníze na zvýšení platů učitelů, kteří dnes ve svůj sváteční den šli do školy v černém. Na znamení smutku nad stavem školství. Na školy se však právě valí další pohroma ve formě projektů mediální výchovy.

Roger Waters: Vítězství nad „impériem ďábla“ je na obzoru

Paul Craig Roberts 
28. 3. 2019    PaulCraigRoberts
„Pokus cizích zemí prosadit změnu vlády ve Venezuele neuspěl“, prohlašuje někdejší frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters na videu, které prostřednictvím twitteru posílá svým příznivcům do celého světa. „Měli jsme pravdu v Russiagate a máme ji i pokud jde o Venezuelu“ říká Waters v doprovodném textu k videu s ironickou narážkou na krach aféry Russiagate, která, jak známo, neprokázala žádné spojení prezidenta Trumpa s Kremlem. 


Fejeton takřka marxistický

Xaver
28. 3. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Přátelé, tomu nebudete asi věřit, ale kousek za našimi humny se už zase volá po zavedení (aspoň selektivně) socialismu, který tam s takovým nadšením a pompou před jednou generací pohřbívali. Konkrétně v Německu, otčině toho, na kterého po zbourání té světoznámé zdi (s úsměvem pozoruju ve světě, dokonce v tzv. svobodném světě, budování jiných zdí o sto šest) a různých samostřílů a obmyslností na hranicích, všechen ten marasmus byvšího reálného socialismu svedli a jehož sochy i s jeho učením rozbíjeli na padrť (ale už to prý – někde zase až přehnaně – napravují). Úplně přesně, přímo v Berlíně, hlavním městě někdejší republiky, kde světodějná (tedy měla být!) diktatura proletariátu měla patřit k nejvzornějším (ve skutečnosti však patřila k nejnechutnějším)…

Co není kárným proviněním?

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
28.3.2019  ChamurappiCz
Česká justice přinesla dne 22.března 2019 článek Petra Dimuna o urážlivém dopisu, jímž mě napadl místopředseda Krajského soudu v Brně Aleš Flídr, a o pokárání, jehož se mu dostalo od předsedy soudu. V této souvislosti konstatuji, že se mne nedotkly Flídrovy úvahy o nedostatku mé inteligence a právnické negramotnosti, ale popudilo mě, že v pracovní době, na pracovišti a za peníze daňových poplatníků dělal cosi, co neměl. K obsahu jeho článku podotýkám, že můj podíl na tlaku proti soudcům Aleši Novotnému a Michalu Kabelíkovi značně zveličuje.


Guaidó zřejmě přestává být prezidentem

Jan Kubeša
28. 3. 2019     canal1.com.co/noticias
V kolumbijském tisku jsem právě nalezl zprávu, že podle německého Neue Osnabrücker Zeitung při interpelaci levice ministerstvo zahraničí Německa odmítlo akreditovat Otto Gebauera jako venezuelského velvyslance jmenovaného Guaidóem.

Karadžič dostal doživotí: Za co se bývalý haagský tribunál mstí? Soudy nad smyšlenými zločiny. Jednání v duchu kolektivní viny? Svědomí tlačí. Zbytky ohavné mezinárodní struktury. Jednou se to vrátí i s úroky

28. 3. 2019   ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD přináší hodnocení nečekaného zpřísnění trestu Radovana Karadžiče jako jediného východiska z nepřiznaného justičního teroru proti národu, který nechtěl sklonit hřbet.

Radovan Karadžič, jedna z klíčových politických postav balkánské války v 90. letech, už nikdy nevyjde z vězení. Rozsudek doživotí byl vynesen takzvaným soudem v Haagu – nebo spíše tím, co po něm zbylo. Co je to za podivný soudní mechanismus, proč byl trest Karadžiče tak nemilosrdně zpřísněn a jaký to má význam pro evropskou vládnoucí elitu?

Svět podle Brentona Tarranta

PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Petr Hampl
28. 3. 2019  stránky autora
Zkoumání lidského jednání může mít tři úrovně. Nejdříve zjišťování faktů. Poté porozumění motivům aktérů, a především toho, jak oni sami vidí svět. Potom teprve můžeme lidi soudit. Porozumění ale nesmí znamenat, že nebudeme na činy reagovat. Vrah patří na šibenici. I když třeba rozumíme, jak těžký byl jeho osud a cítíme určitý soucit a lítost, přesto patří na šibenici.

Máte strach ze smrti? Tak rychle na Slovensko, tam se nebudete bát umřít

Poslanec slovenského parlamentu Ĺuboš Blaha
Ĺuboš Blaha a -rp-
28. 3. 2019  FB poslance a PrvníZprávy
Chci, abychom byli zemí, kde se lidé nebudou bát umírat, řekla Zuzana Čaputová, kandidátka na slovenského prezidenta, v přímém přenosu na Rádiu Expres.

Pietní shrormáždění k 20. výročí letecké agrese NATO proti Jugoslávii (VIDEO)

Václav Novotný a Václav Dvořák
28.3.2019 Nová republika a Ne základnám 
Záznam z pietního shromáždění, na kterém promluvili bývalý ministr zahraničních věcí ČR Jan Kavan, bývalý ministr zdravotnictví ČR Ivan David, poslanci Jaroslav Foldyna a Václav Klaus mladší, Eva Novotná - mluvčí Ne základnám, spisovatelka Lenka Procházková a další.


středa 27. března 2019

Pohled z Turecka: čeho se obává Pentagon v souvislosti s dodávkami S-400

27. 3. 2019    military
Turecko bude moci při používání raketového systému S-400 zjistit, zda je stíhací letoun F-35 skutečně pro radarové systémy neviditelný. Trilionový program na výrobu letadel je ohrožen. V tom spočívá strach Pentagonu. Píše o tom turecký list Cumhuriyet v článku "S-400 - více než vojenský nákup". Autoři Onur Erim a Walid Mohammed uvádějí, že v moderních vojenských strategiích je nesmírně důležité kontrolovat vzdušný prostor. Kontrola je zajišťována "dokonalými" stíhačkami a "dokonalým" systémem protivzdušné obrany (PVO), který chrání před jakýmikoli létajícími objekty, ať už letadly, drony či raketami. Podle nich je turecký systém protivzdušné obrany "zranitelný vůči raketovému útoku zvenčí".

Lze za terorismus soudit někoho, kdo se zbraní v ruce pomáhal obětem teroristů s obranou?


Ivan David
27. 3. 2019
U Krajského soudu v Pardubicích je pro terorismus souzen českých výsadkář, který se před vstupem do Armády ČR údajně zapojil na straně Opolčenů do obrany Donbasu proti útokům ukrajinské armády. Terorismus je Trestním zákonem definován jako soubor násilných činů, jejichž cílem je rozvrácení ústavního pořádku ČR. Státní zástupce buď neumí zeměpis, a neví, že Donbas není součástí ČR. Nebo jde o účelovou šikanu, kdy trestem má být už samotné stíhání. 


Nebyl by mrtvý Guaidó pro USA užitečnější?

Jan Kubeša
27. 3. 2019
USA nedosáhly svého cíle ohledně vojenské intervence více zemí do Venezuely. Na schůzce tzv. Skupiny Lima v Bogotě ostatní země toto řešení odmítly. USA samy nechtějí riskovat. Kolumbie nemá vojenskou kapacitu pro úspěšný útok na Venezuelu, protože její armáda má zkušenosti především s bojem proti guerrilám, narkotrafikantům a paramilitares, ale ne proti regulerní armádě. Přímý útok USA proti Venezuele by znamenal, že by se obyvatelstvo semklo s Madurem proti zahraniční intervenci a vznikla by všeobecné partyzánské hnutí, které by mohlo jednat společně s levicovými FARC a ELN z Kolumbie, na teritoriu 2 milionů kilometrů čtverečních osídlených 78 miliony obyvatel – to by znamenalo druhý Vietnam a to už blízko USA…

Teď se ukáže, je-li Trump skutečně prezidentem

Paul Craig Roberts
26. 3. 2019     PaulCraigRoberts
Co vše můžeme vyvodit z totálního krachu „vyšetřování“ Russiagate, které (jak oficiálně oznámeno), nepřineslo žádný důkaz o „ruském vměšování“? Můžeme vyvodit, že šlo o zločin, upečený korupčnickým a nemorálním vojensko-bezpečnostním komplexem, který se rozhodl ubránit svůj bilionový rozpočet a moc tak, že americkým občanům ještě jednou představí Rusko jako zavilého a proradného nepřítele Spojených států.

úterý 26. března 2019

Trump se zbláznil – uznal izraelskou suverenitu na Golanskými výšinami!

vlkp
26. 3. 2019   KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Před 24 hodinami jsem s potěšením psal článek o závěrech Muellerovy komise ohledně Trumpa. Dneska jsem v přesně opačné pozici. Musím konstatovat, že současný americký prezident, pokud se regulérně nezbláznil, je naprosto nebezpečný celosvětový podpalovač! A měl by být dán do přísné karantény.
Včera vyhlásil speciálním dekretem, že Spojené státy uznávají svrchovanost nad Golanskými výšinami a mají je tak za integrální a nedělitelnou součást státu Izrael!!!!
Šílenství má nepočítaně forem. To Trumpovo tuhle.


Bývalý agent CIA: Lži pomohly rozbít Jugoslávii. Ze všeho jsme obvinili Srby

Robert Bear - bývalý důstojník CIA
26. 3. 2019    VašeVěc
Bývalý agent CIA Robert Baer, který před několika lety opustil službu, odhalil největší tajemství této organizace, jak penězi a lhaním rozporcovali bývalou Jugoslávii a vinu za to všechno svedli na obětního beránka – na Srby.

Máme krvavé ruce: Přesně před 20 roky jsme napadli Srbsko. Jeho osud můžeme prožít sami. NATO ani EU nás neochrání. Spíš napadnou. Horší než zločin je chyba. Jak z toho pryč? Tyran naslouchá. Chytrému napověz

Originální grafika Protiproud
Petr Hájek
26. 3. 2019  ProtiProud
PETR HÁJEK připomíná ostudné výročí, v jehož světle dokonale vidíme, kde jsme se ocitli „prodáni“ do NATO a EU, z nichž napohled není cesta ven.


Vysoký ukrajinský zpravodajský činovník: To Ukrajina ukončila let MH 17

Paul Craig Roberts
26. 3. 2019     PaulCraigRoberts
Vysoký pracovník Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) Vasilij Pozorov, který se v nedávných dnech uchýlil do Ruska, učinil dnes, to je 26. března, směrem k mezinárodním médiím prohlášení o tom, že to byla Ukrajina, která s cílem rozpoutat etnickou genocidu na Donbase zastavila 17. července 2014 let MH 17 Malasijských aerolinií na trase z Amsterodamu do Kuala Lumpur.

Evropská unie má ze sankcí větší ztráty než Rusko, bylo konstatováno v OSN

26. 3. 2019    ria.ru
Ztráty Evropské unie z důvodu potravinového embarga ze strany Moskvy se ukázaly být větší než škody, které Rusko utrpělo kvůli sankcím EU, uvedl v rozhovoru s agenturou RIA Novosti Idris Džazairi, zvláštní zpravodaj OSN pro otázky negativního dopadu jednostranných donucovacích opatření na práva a svobody.

Jugoslávská tragédie: K jubileu „humanitárního bombardování“

Blogger Dmitrij Jurijevič Pučkov
Dmitrij Pučkov
26. 3. 2019  Outsidermedia
Nebýt Švamberkova včerejšího připomenutí, tradičně dobrého komentáře V. Klause mladšího a opatrné zmínky v ČT 24, pes by o dvacátém výročí ostudného bombardování Jugoslávie (přesněji – této její části, která dnes nese název Srbská republika) letectvem tzv. „mezinárodního společenství“ (jeho členem jsme měli a máme pochybnou čest být), v českém „SMRADu“ ani neštěk… No, a na přídomek „humanitární“, má údajně mít copyright někdejší český prezident Havel *)… Použiji část komentáře ruského bloggera Dmitrije Pučkova – alias Goblina. (Pozn. překl. Outsidermedia)

Velké vítězství, které se obrátilo v prach

Poručík Radul Milkov na svém stroji Albatros Dopeltaube.
Michail Stavrev
26. 3. 2019
Je tomu 106 let, kdy spojenecká bulharská a srbská vojska pod vedením generála Nikoly Ivanova dobyla město Drinopol, dnes turecké Ederne. Stalo se tak 26. března 1913.

Guayanský štít: Venezuela vytváří ruskou vojenskou základnu

Ljubov Stěpušová
26. 3. 2019    military.pravda
Venezuela uvedla do pohybu plán Guayanský štít za účelem vytvoření ruské vojenské základny v Guayaně. Hovoří o tom žurnalistické šetření a objektivní údaje. Dvě ruská vojenská letadla Il-62M a An-124 se stovkou osob vojenského personálu a nákladem 35 tun přistála v sobotu v hlavním městě Venezuely Caracas, informovala místní média. Tento přesun potvrzují údaje monitorovací služby CivMilAir, která sleduje pohyby letadel. 23. března směrem k Venezuele odstartovala dvě letadla: Il-62M RA-86496 a nákladní An-124-100 s palubním číslem RA-82035. Oba letouny směřovaly do Latinské Ameriky ze Sýrie.

pondělí 25. března 2019

Dokument bez komentáře: Společné prohlášení prezidenta Spojených států, Donalda J. Trumpa, a předsedy vlády ČR Andreje Babiše

25. 3. 2019
Zahraniční politika
Vydáno: 7. března,2019
Rozdělení: Všechny zprávy
V tomto roce si Spojené státy a Česká republika připomínají třicetileté výročí inspirativních a světově měnících událostí Sametové revoluce. Obyvatelé Československa převzali svou svobodu a skončili desetiletí komunistického útlaku. Také si připomínáme 20 let od vstupu do Severoatlantické aliance (NATO).

Nevzdávejme to! (Z projevu Iniciativy NE základnám ČR, mluvčí Eva Novotná, 24.3.2019 ve 20 hod. v Mostecké ulici Praha)

25. 3. 2019
Stop dvojímu metru při posuzování zločinů!
Kdy se z podílu na zločinech v minulostí vyrovná ODS, KDU-ČSL? Pane Kalousku, paní Němcová? Byla to naše kazetová munice použitá v Jugoslávii?
Podle kterého článku Severoatlantické smlouvy (NATO) byla Jugoslávie bombardována?
Je porušení mezinárodního práva, porušením vlastní smlouvy zločin?

Pavle Svobodo, odstupte z kandidátky a omluvte se

doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
25.3.2019 blog autora
Připomínám:
Zatčení Miloslava Ransdorfa ve Švýcarsku při pokusu o trestný čin považuji za mezinárodní ostudu naší země, s jakou zatím nenacházím srovnání. Budeme se za to červenat ještě několik let."  ZDROJ

Mašiny bez bohů

Lenka Procházková  
- Projev na pietní akci před srbskou ambasádou k dvacátému výročí zahájení náletů sil NATO na Jugoslávii)
25.3.2019
Autoři starořeckých dramat vymysleli způsob, jak vyřešit neřešitelnou krizi zásahem shůry. Ten vynález se jmenoval Deus ex machina. Spočíval v tom, že představitel některého z olympských bohů se za pomoci kladky snesl na jeviště a vědoucím projevem objasnil situaci. Pak nařídil klid zbraní, potrestal zloduchy a ověnčil hrdiny. O vnitřní očistu člověka a zušlechťování jeho života usilovali napříč časem náboženští i političtí reformátoři, filozofové a umělci z různých kultur. Až donedávna.


neděle 24. března 2019

Jsme vždycky o krok vpředu, bratři Slováci

Jiří Vyvadil
24.3. 2019   Rukojmí
Každý národ je jiný a každý národ v určité situaci reaguje odlišně. Novozélanďané nyní uspořádali jakousi tryznu za oběti teroristického útoku v Churchchrist a nemuslimské ženy si oblékly muslimské šátky… Něco u nás nemyslitelné a v mnohém smyslu. Především, kromě části Moravy jsme ateistickou zemí a nepropadáme antikatolicismu, který přece jenom jakous takous souvztažnost k Česku měl, ale už vůbec ne k islámu, který je nám absolutně cizí.

Boeing na nebi, USA v Sýrii

Václav Umlauf 
24.3.2019 E-republika
Problém je v tom, že vláda cvoků musí nutně skončit jako dobrodružství amerického Maxe na nebi a v Sýrii. Jestli tento stav chceme globálně, tak strčme hlavu do písku a dělejme, že to neoliberálně vyrobené a korporátně-fašisticky manažované letadlo létá.


Konference o NATO 29. 3. 2019: ČR - EU - NATO - Jak dál...?

24. 3. 2019
Asociace vojáci proti válce, z. s. (Přidružená organizace Světové rady míru, Členská organizace mezinárodního poradního výboru důstojníků v záloze) vás zve na konferenci 

ČR - EU - NATO - Jak dál...?
pod záštitou poslance EP Ing. Jaromíra Kohlíčka, CSc.
K tématu vystoupí:
- předseda Asociace Vojáci proti válce plk.v.v. Jiří Bureš
- politolog prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc.
- poslanec EP Ing.Jaromír Kohlíček, CSc.
- poslanec EP prof.PhDr. Jan Keller, CSc.
- byl pozván zástupce Ministerstva obrany ČR
koná se 29 března 2019 10.00 – 14.00, Slovenský dům, Praha 1, Soukenická3

Moskva se pustila do šéfa NATO: Stoltenberg lže a ani se nezačervená!

Jens Stoltenberg - generální tajemník NATO
- kou -
24. 3. 2019 facebook.com
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nepředkládá žádný důkaz, že by Rusko údajně porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF).