Reklama

sobota 6. dubna 2019

EU hodlá v roce 2020 zvýšit výdaje na "prosazování demokracie"

7. 4. 2019    russian
Evropská unie plánuje zvýšení výdajů na programy pro prosazování demokracie. Jak je uvedeno v dodatku k rozpočtu na rok 2020, financování těchto iniciativ se zvýší o 1 120 000 EUR - 1 335 000 EUR. Podle dokumentu, s nímž se RT seznámila, mají být tyto prostředky použity na úhradu nákladů spojených s "podporou demokracie a posilováním potenciálu parlamentů třetích zemí".

Drahý pane prezidente Trumpe, varování...

Raul Ilardi Meijer
7. 4. 2019 printfriendly
Neznám Váš osobní názor na p. Assange – možná máte za to, že asi trest zaslouží. Ale třebaže se Vás nechci dotknout, není Váš názor na tuto věc v tuto chvíli to nejdůležitější. Podstatné pro situaci Vaši i pro situaci Assange je to, že titíž lidé, kteří jdou po něm, jdou už tři roky též po Vás, a že po krachu aféry Watergate svůj dosavadní hon po obou z Vás ještě znásobí.

Drobnosti...

Štěpán Neuwirth
6. 4. 2019
Začátkem dubna 2019 proběhla sdělovacími prostředky informace, že došly tuzemské brambory. Cena této potravinové komodity se z původních čtyř korun českých vyšplhala k třiceti korunám a může jít ještě výše. Tato zdánlivá „drobnost“ svědčí o tom, že Česká republika není soběstačná v potravinové oblasti. Vždyť kupujeme mrkev z Itálie, rajčata ze Španělska, další zeleninu třeba z Holanska, atd. Dovážíme špatné maso z Polska nebo z Brazílie.

Volker prohlásil, že Rusko používá televizní kanál RT k ovlivňování situace na Ukrajině

6. 4. 2019 russian
Zvláštní zástupce USA pro Ukrajinu Kurt Volker řekl, že Rusko používá RT a Sputnik k ovlivňování situace na Ukrajině. Řekl to v rozhovoru se zvláštním dopisovatelem PBSNews Nickem Shifrinem. "Zelenský nemá vůbec žádné zkušenosti. Co zabrání Vladimíru Putinovi, aby ho vyzkoušel (na odolnost, pozn. RT) nebo využil současné situace a změnil status quo?", zeptal se Volkera novinář.

Rozhoduje se v Bruselu...

6. 4. 2019
Milan Uhrík: Slovenská Ústava nadraďuje záujmy Bruselu nad záujmy Slovenska


Černé dílo CIA: Usáma i Rudé brigády. K čemu má sloužit terorismus? Musel SSSR do Afgánistánu? Role nacismu a islamismu na cestě k NWO. Práce tajných služeb tzv. demokracií. Jaký je cíl? Naženou nás do králíkáren?

Vladimír Pavlenko
6. 4. 2019 Iarex a ProtiProud
Vladimir Pavlenko vysvětluje vznik, vývoj a současné zaměření teroristických uskupení od nacistů, trockistů a maoistů, k dnešním islamistům, kteří jsou vědomě či bezděčně součástí plánu na planetární tyranii Nového světové řádu


Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové -- 6.4.2019 - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Haftárova armáda kapacitu na ovládnutí Libye určitě má
Tereza Spencerová
6.4.2019  iPrima

→ „Libyjská lidová armáda“ maršála Haftára po ovládnutí Garjánu obsadila i bývalé tripoliské letiště, nicméně žádné těžké boje o Tripolis zatím nezačaly, čímž lze vysvětlit, jak je možné, že se „obráncům“ formální metropole toho, co z Libye po západní "demokratizaci" před osmi lety zbylo, údajně podařilo zajmout 145 Haftárových vojáků… a boje o Tripolis nejspíš nezačaly zcela záměrně, protože vše nasvědčuje spíš tomu, že Haftár chtěl využít návštěvy šéfa OSN v Libyi a postupem vojsk (jsou už jen pouhých 30 kilometrů od Tripolisu) mu jen ukázat „kdo je tu pánem“… 


Julian Assange
6. 4. 2019 VašeVěc
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange pravděpodobně v nejbližších hodinách nebo dnech opustí ekvádorské velvyslanectví v Londýně. Organizace WikiLeaks k tomu na Twitteru uvedla, že už existuje dohoda s Velkou Británií o jeho následném zatčení. Existují obavy, že následně by mohl být vydán do USA.

Bloomberg: USA to přehnaly s přeháněním „ruské hrozby"!

-kou-
6. 4. 2019  Bloomberg a PrvníZprávy
Spojené státy by měly přehodnotit své posouzení takové věci, jakou je ruská „hybridní válka“, napsal komentátor Bloombergu Leonid Bershidsky.

Čekání na malé dítě

Grata Thunbergová - dítě s Aspergerovým syndromem /1/
vystupuje před ekonomickými hlavouny v Davosu
TARAS2
6.4.2019 TarasovaTerasa
Ručička na ciferníku, který zobrazuje úroveň celosvětové debility lidského rodu, se už před pětadvaceti léty přehoupla hluboko do červeného pásma. Ručička u vnitrostátního kreténizmu se ulomila nárazem o koncovou zarážku za vlády Neimre Nagyho. Doufám, že nechcete důkazy.

pátek 5. dubna 2019

Jak Západ vykradl libyjské milióny

Libyjský sklad zlata, který už neexistuje
Nikolaj Sologubovskij
5.4.2019  Katehon,   překlad Zvědavec
30. března 2019 se belgický parlament se zanícením dotazoval bývalých ministrů financí. Jednou z hlavních otázek, kterou poslanci položili, zněla: „Kdo vám dovolil vybrat úroky a dividendy ze zmrazených účtů Libye v roce 2011?“ Touha belgických zákonodárců dodržovat mezinárodní právo je chvályhodná, ale... zatím nepřinesla žádné změny!


Změna klimatu není stěžejním problémem lidstva

Stanislav A. Hošek
5. 4. 2019
Musím se přiznat, že bych o tématu nepsal, pokud by mne k tomu nevyprovokovala nová kampaň, kterou globální „Deep State“ odvádí pozornost nepřemýšlejících od skutečně existenčních problémů současného světa.

Šéf BIS vyznamenaný organizací, která má „povolení zabíjet“

Jaromír Petřík
5. 4. 2019
V posledních dnech se v našich médiích skloňuje vyznamenání šéfa BIS Michala Koudelky od americké tajné služby CIA. Vyznamenání od organizace, za kterou jsou v její historii desetitisíce mrtvých... NKVD, Gestapo, StB, CIA – tajné služby, které prokazatelně zabíjely a zabíjejí lidi, aniž by dotyční byli odsouzeni jakýmkoliv soudním či právním systémem... Gestapo bylo zařazeno mezi zločinecké organizace, vraždy StB a NKVD odsuzuje naše i současná západní demokracie jako zločinné. Ale co současná CIA?

Polský generál hovořil o plánech jaderného úderu Západu na Rusko

5. 4. 2019       antifashist
Západ odpoví na "ruskou agresi" jadernými zbraněmi. Uvedl to polský generál Waldemar Skrzypczak. Podle jeho vyjádření byly Spojené státy připraveny zasadit tento úder, aby "zastavily Rudou armádu na území Polska", ale i dnes takové plány existují pro případ "ruské agrese", uvádí Vzgljad z odkazem na Wirtualna Polska.

Kam směřuje svět?

Paul Craig Roberts
5. 4. 2019     PaulCraigRoberts
Od roku 2016 se USA zmítají v podvodu Russiagate, vymyšleném vojenskobezpečnostním komplexem s cílem zabránit prezidentu Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. Ty by totiž devalvovaly RUSKOU HROZBU, která není ničim jiným než klamem, chránícím bilionový roční rozpočet tohoto komplexu. Demokratická strana, která zcela jistě není demokratická, tento klam podporovala v naději, že s jeho pomocí prezidenta Trumpa přece jen udolá, a do boje proti němu zmobilizovala všechna svá prostitující se média.

Čtenář mi přeposlal zdvořilou žádost, kterou obdržel

Ivan David
5. 4. 2019
Nová doba a s ní nové technické příležitosti umožňují nové druhy "podnikání", které byly až donedávna spojeny s nutností obtěžovat se do temného průjezdu a opatřit si pádný argument ve formě delšího nože či střelné zbraně, pokud nepostačovala zjevná fyzická převaha. Podobně jako jen některé politiky (SPD) zajímá výdělečná činnost pomocí zjevné lichvy či exekucí vedoucí od drobného opomenutí úhrady až k prodeji nemovitosti v dražbě a k svobodnému životu na ulici, ani tato forma přerozdělení jistě nezaujme orgány nečinné v trestním řízení.

Chov užitkových lidí


Vladimír Balhar
5. 4. 2019
S úsměvem pozoruji poměry v demokratické Evropě, ke které jsme se dobrovolně připojili po sametovém majdanu, pro někoho mejdanu. Nedemokratické struktury původního režimu byly nahrazeny jinými nedemokratickými strukturami, majetek a ekonomický potenciál původního režimu byl zničen, anebo převeden na dolary, které se hbitě přesunuly do zahraničních bank. V demokratických volbách jsou voleny nastrčené figurky, které pak tlachají a konají, co je jim ze zahraničí nařízeno. Stát je řízen zvenčí bez jakékoliv suverenity. Brežněvova doktrína v demokratické praxi.

Slovensku není co závidět

Petr Štěpánek
5. 4. 2019 blog autora
Poučení ze Slovenska. Pokud chcete být prezidentem (-kou), nedělejte politickou kariéru, nesbírejte zkušenosti jako zastupitel, starosta, poslanec či ministr, ale vyhlídněte si nějakou skládku. Proč? Protože boj o jednu skládku je prakticky jediným předchozím viditelným veřejným počinem budoucí slovenské prezidentky. Skoro to svádí, abychom spolu s naším národním klasikem Járou Cimrmanem zvolali: „Není to trochu málo, Antone Pavloviči?“

Chmelár: Jak vyrobit morální kýč? Starý obraz, Kriváň a Zuzanka...

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár
5. 4. 2019   PrvníZprávy
Použijte romantický obraz německého malíře Caspar Davida Friedricha Poutník nad mořem mlhy (1818), kde poutník stojí nad zemí labských pískovců a ukazuje na hranice Čech a Německa, ale vy místo toho tam umístíte vrchol Kriváně.

Zatím je to dobré

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
5.4.2019 VašeVěc
Dobrá česká čísla nejsou zárukou dobré předpovědi. Zejména extrémně závislé Česko může výrazně pocítit fakt, že se začíná sypat trh s klíčovým produktem, auty.

čtvrtek 4. dubna 2019

Zpověď novináře

5. 4. 2019

USA vyzvaly Turecko, aby si zvolilo mezi bezpečností NATO a S-400

Ilja Muromský
4. 4. 2019  riafan   russian
Spojené státy nemají v úmyslu zahálet, zatímco spojenci NATO získávají zbraně od "nepřátel, kteří ohrožují soudržnost aliance", prohlásil viceprezident USA Mike Pence, když komentoval dodávku ruských systémů protiraketové obrany S-400 Turecku. Napsal o tom na Twitteru. "Turecko si musí vybrat. Zda chce zůstat kriticky důležitým partnerem nejúspěšnější vojenské aliance v historii, nebo chce riskovat bezpečnost tohoto partnerství tím, že učiní taková nerozvážná rozhodnutí, která podkopávají naši alianci", uvádí Pence.

EU a my

3. 4. 2019
Nová Velká strategie Spojených Států

Thierry Meyssan
Thierry Meyssan
4. 4. 2019  Oriental Review, překlad  Zvědavec
Lidé ve Spojených státech běžně věří tomu, že země nemá od konce studené války žádnou velkou strategii.

Místo brambor, do škubánků banány?

Přemysl Votava
Přemysl Votava
4. 4. 2019
Zkoušel jsem to, ale nechutná to! Proč ten experiment? Na trhu schází brambory. Cena brambor letí vzhůru, jsou už dražší než banány, pomeranče… Banány leží v regálech nepovšimnuty, pereme se naopak o brambory. Banánů je dost, přesto se k řízku nehodí, obdobně jako do bramboráku, či do bramborové kaše. České brambory na trhu nejsou, ale jistě budou dovezeny z ciziny tak, jako vepřové, hovězí, kuřecí, mléčné výrobky….

Kosovská válka po 20 letech: Jak Británie a Amerika podporovaly džihádisty během celého konfliktu


Bojovníci kosovsko-albánské UČK s useknutou srbskou hlavou
Kit Klarenberg
4. 4. 2019  GlobalResearch, překlad Messin
Dne 24. března 1999 zahájilo NATO 78 denní bombardovací kampaň proti tehdejší republice Jugoslávii. Skutečný příběh kořenů a dědictví konfliktů, který je stále vítán západním hlavním proudem jako úspěšná „humanitární intervence“, je mnohem temnější a poukazuje na rozsáhlou spolupráci mezi Londýnem, Washingtonem a extremistickými islamistickými silami.

Ještě o současné globální moci/1: Mayer, Campbell

Radim Valenčík
4. 4. 2019  RadimValenčíkPíše
Karel Mayer uveřejnil na svém blogu jako 5. díl věnovaný globalizaci část, kterou věnuje polemice s mým pojetím "jádra současné globální moci", celé (a stojí za přečtení) viz: ZDE Korektně cituje celý článek, který jsem uveřejnil před delším časem na svém blogu, viz: ZDE  Z toho, co jsem tehdy v článku uvedl a co K. Mayer cituje, připomínám (a odlišuji fialovou barvou): IV.


Washington Post: Ruský faktor ve Venezuele zamotal USA všechny plány!

John Bolton, poradce pro národní bezpečnost
-kou-
4. 4. 2019 Washingtonpost a PrvníZprávy
V posledních měsících musely Spojené státy zmírnit nadšení pro nevyhnutelnost a rychlost příchodu nové vlády, která by ve Venezuele převzala moc, vedenou opozičním vůdcem Juanem Guaidóem, napsal The Washington Post.


středa 3. dubna 2019

Druhé kolo vyhraje ten, kdo přinutí komise "správně" počítat hlasy

3. 4. 2019    actualcomment
Ústřední volební komise Ukrajiny dokončuje sčítání hlasů a kandidáti, kteří prošli do druhého kola, již přemýšlejí o možných koalicích, aby získali 21. dubna další hlasy. Mluvili jsme s politologem Rostislavem Iščenkem o tom, jaké koalice jsou možné a jak se budou události vyvíjet před druhým kolem. Všichni se budou snažit se domluvit mezi sebou, jak vítězové, tak poražení. Jiná věc je, že jejich dohody jsou bezcenné a oni se pokusí oklamat své kolegy.


Fareed Zakaria žádá na CNN Trumpa o rozpoutání války s Ruskem

Paul Craig Roberts
3. 4. 2019    PaulCraigRoberts
Máme zde v cizině narozeného imbecila a rádoby novináře Fareeda Zakariu, požadujícího v CNN prezidenta Trumpa, aby ještě víc vyeskaloval napětí s Ruskem, a to mezi jinými i těmito slovy: „Trump není ochoten jít do konfrontace s Putinem ani v jediné otázce...stane se Venezuela oním bodem obratu, kterým prezident konečně ukončí svoji ústupčivost?“

Jaroslav Bašta: Nové usnesení Evropského parlamentu o lidech afrického původu je vůči Evropanům rasistické. Je třeba jej zrušit


3. 4. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého politického vězně, disidenta, majora polistopadové tajné služby, poslance, ministra, velvyslance v Rusku a na Ukrajině, archeologa, publicistu, spisovatele a intelektuála Jaroslava Baštu.

Guaidó bez imunity

Jan Kubeša
3. 4. 2019
Ústavní národní shromáždění Venezuely na žádost Nejvyššího soudního tribunálu zbavilo včera na mimořádném zasedání Juana Guaidó parlamentní imunity. Důvodem bylo očividné pohrdání předchozími rozhodnutími Nejvyššího soudního tribunálu, ústavou země, a zpronevěra více než USD 100.000 na jeho soukromé zahraniční cesty.

Šmejdi – příběh ze života

3. 4. 2019  Tribun
Budu vám vyprávět příběh, který už jste v takové či onaké variantě slyšeli mockrát, příběh o starém pánovi a bandě šmejdů, příběh, na jehož konci má starý pán nůž na krku a je chudší o těch pár desítek tisíc, o které je banda šmejdů bohatší.


Rozsudek s otazníky


Zdeněk Jemelík
3. 4. 2019  Chamurappi
V článku Rozsudek v Kabelíkově z 5.března 2019 jsem komentoval rozsudek Městského soudu v Brně nad obž. Shahramem Zadehem (dále jen SAZ) & spol., který téhož dne ústně vyhlásil předseda senátu Michal Kabelík. Zmínil jsem se také, že pan předseda vyhlásil také usnesení o propuštění pana obžalovaného z vazby, proti němuž na místě podal stížnost uhlazený kamarád obhájců, státní zástupce Robert Henzel.Andor Šandor: Už dávno nevěřím tomu, že média jsou pojistku demokracie

Andor Šándor - rozhovor
3. 4. 2019  SvobodnéUniverzum
Jedním z témat předchozího rozhovoru s bývalým náčelníkem vojenské rozvědky, bezpečnostním poradcem, generálem Andorem Šándorem, byla otázka, proč byl svět vždy poněkud nebezpečným místem k životu. A také, že dnes je stále nebezpečnější.


Marian Kechlibar 1. díl: Pojem „fake news“ je směšován s názorem a používán k mlácení lidí po hlavách

3. 4. 2019  SvobodnéUniverzum
Blogující matematik Marian Kechlibar poskytl rozhovor redaktorce webu Svobodné Univerzum (Kupředu do historie). I když se jeho názory mnohdy rozcházejí s redakcí Nové republiky, přetiskujeme ho pro jeho zajímavé postřehy o internetu a svobodě slova, kterou stejně jako on shledáváme ve vážném ohrožení.

Rusové odpovídají Američanům: Krym? A kdy oznámíte, že Kosovo je Srbsko?


3. 4. 2019  FressGlobe
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vydal prohlášení, že USA „odmítají pokus o anexi Krymu Ruskem a slibují, že se tento postoj nezmění až do chvíle navrácení územní celistvosti Ukrajiny“. Vyzval rovněž Rusko k „ukončení okupace Krymu“. Na jeho prohlášení reagovalo ruské velvyslanectví ve Washingtonu.


úterý 2. dubna 2019

Nerušme třídní knihy!

Jiří Jírovec
2. 4. 2019
Uchvacuje mě ten optimismus českých nakladatelství, která předpokládají, že co Čech to blbec. (Jan Werich o vysvětlivkách v knize Osudy dobrého vojáka Švejka).
Lze předpokládat, že podobný optimismus existuje u orgánů, které se zabývají sledováním šizuňků, teroristů a podobných živlů. Tedy, co zlotřilec to blbec. Ústavní soud řeší zapeklitou situaci, totiž plošné uchovávání telekomunikačních dat a jejich využívání pro sledování občanů. Možná rovněž plošné. Jsou za tím Piráti a několik dalších poslanců. Poslanec Mikuláš Ferjenčík k tomu řekl: "V roce 2016 podala policie téměř půl milionu žádostí o data [která uchovávají telekomunikační společnosti], což představuje stamilionové náklady."

Rusko a Turecko zablokují pokusy NATO o zvýšení přítomnosti v Černém moři


Maxim But
2. 4. 2019 rueconomics
Ministři zahraničí NATO jen nominálně vznášejí otázku rozšíření své přítomnosti v Černém moři, protože ve skutečnosti to je nemožné. Generální ředitel Mezinárodní asociace veřejných organizací veteránů námořnictva a potápěčů, vojenský expert Vladimír Mamajkin to řekl v rozhovoru pro FBA (federální obchodní agenturu) Ekonomika segodňa.

Kvóty na migranty, kvóty na černochy – kvótová obsese EU. Není to rasizmus, když rozhoduje barva kůže?

Ivan David
2. 4. 2019
EU je posedlá myšlenou kvót. Nápad na přidělování migrantů jednotlivým členským zemím podle kvót se loni podařilo na chvíli odrazit. A už je to tu zase. Minulý týden Evropský parlament schválil usnesení v němž vyzývá orgány EU i členské státy k zavedení pozitivní diskriminace černochů, kteří přišli z Afriky. A jak bychom to podle představ Bruselu asi měli provést, když nemáme dost černochů? Podle europoslanců asi budeme muset přijmout migranty. Tak jak nám to Brusel loni vnucoval - podle kvót. To už je ale opravdu obsese.

Expert upozornil na anomálně vysokou účast v ukrajinských volbách


Maxim Karpenko
2. 4. 2019 politnavigator
Velké procento volební účasti v prezidentských volbách na Ukrajině svědčí o masivní falzifikaci a zpochybňuje jejich legitimitu. V komentáři PolitNavigatoru to sdělil politolog Denis Denisov. Expert poznamenal, že za účelem zajištění takové účasti by musely odhlasovat Krym, Donbas a emigranti všichni dohromady.

Římskokatolická církev, biskupové, kardinále - to se ani trošku nestydíte?

Růžena Chrasteková
2. 4. 2019 VašeVěc
V charitativním zařízení, azylovém domě svaté Máři Magdaleny v Jedlové pod Jiřetínem mají velký, ale klasický problém všech podobných zařízení - chybějí jim finance na provoz. Provozovatelem i zřizovatelem je Arcidiecézní charita Litoměřice, která je součástí Charity Česká republika a římskokatolické církve.


Polemika na téma „influenceři“

Konzultanti přišli
PPK
2. 4. 2019  Outsidermedia
Tak nám tady vyrostla generace, které médiální šmokové říkají „influencers“, přičemž ve slovníku k tomu najdem český výraz „ovlivňovač“, což by možná šlo přeložit i slovem lobbista. Čili někdo, kdo sice rukama ani hlavou zodpovědně nepracuje, ale o to více mluví v duchu toho soukupovského citátu, že něco by mělo být nějak lepší a proto že je tedy třeba, aby se s tím cosi udělalo. Zkrátka, je tu nová generace lepších lidí, vyučených do politicky kecacího povolání jménem „mělobyse“, jinak že prý bude zle.

Rusofobie? Ani náhodou. Nazvěme to pravým jménem - misorusie!


Stanislav Hošek

2. 4. 2019  VašeVěc
Polsko nepozvalo nikoho z Ruska k letošnímu aktu připomínky začátku druhé světové války, čili napadení Polska hitlerovskými armádami. Podle vládního prohlášení je důvodem její tvrzení, že Sovětský svaz v roce 1939 porušil mezinárodní právo. Současní mocnáři Polska svým rozhodnutím vyjadřují, mimo jiné, pohrdání faktem, že při osvobozování Polska od hitlerovských vojsk zahynulo víc jak půl milionu vojáků Rudé armády. Nepozvání není nějakým jednorázovým výstřelkem protiruského chování v Polsku.

Retro: Dřív jsme živili jen stát, dnes živíme kapitalisty a taky stát

Onlooker 
2. 4. 2019  Outsidermadie
Za socialismu byly ceny i platy nízké. Půda a průmysl patřil „všemu lidu“, v účetní praxi tedy státu. Pokud předpokládáme, že i tehdy respektovali Marxovy poučky, tak nadhodnota, vytvářená pracujícími, šla do státní pokladny. Kromě toho byli lidé i zdaněni. Zisk z podnikání státu a příjmy z daní – společně tedy příjmy státního rozpočtu sloužily na financování chodu státu, zdravotnictví, výplatu důchodů atd. 

 

K čemu se Andrej Babiš za nás zavazuje

Vladimír Pelc
2. 4. 2019 VašeVěc
Po jednání v Bílém domě v USA vydali jeho aktéři, Donald Trump, prezident USA, a Andrej Babiš, předseda vlády ČR, společné prohlášení. Je stručné: čtyři sta dvě slova. Je mimořádně obsažné a závažné. 1 Hlavně pro Českou republiku. Možná právě proto mu sdělovací prostředky našeho establishmentu a pražské kavárny příliš pozornosti nevěnovaly.

pondělí 1. dubna 2019

Koalice USA používá ISIL v Al Tanfu

Ilegální základna americké armády v Al Tanf
Steven Sahiounie
1. 4. 2019  Global Research, překlad Messin
Jak USA-NATO používají aktiva, které mají po ruce.

ISIL je poražen a Syrské demokratické síly (SDF) oznámily, že se v jejich vazbě nacházejí tisíce zajatých teroristů ISIL, jejichž ženy a děti byly odvezeny do táborů v severovýchodní Sýrii. Otázka v mnoha myslích je: kam přijdou tito teroristé? Kdo má kapacitu a zdroje aby ubytoval tisíce krutých a krvežíznivých teroristů, kteří jsou dobře známí sekáním hlav?

Jak kolonizují USA a jak Rusko

Václav Umlauf 
1. 4. 2019    E-republika
Spojené státy se jako odcházející impérium se všemi současnými prohranými válkami od Vietnamu až po dnešek chovají dosti neuvěřitelným způsobem. Rusové po výprasku v Afghánistánu a po rozpadu impéria v roce 1990 zvolili nízký profil a provádějí světovou politiku hodnou šachového velmistra.

Hybridná vojna medzi Ruskom a USA. Ako ju vidia Američania

1. 4. 2019  HlavnéSprávy
Sergej Iščenko na portáli SvPressa píše o tom, akým smerom sa môže vyvíjať hybridná vojna, ktorú medzi sebou vedú Rusi a Američania na pôde tretích štátovNa snímke vpravo americký prezident Donald Trump a Fabiana Rosales

 


Američania onemeli, po Rusoch do Venezuely prileteli aj čínske lietadlá

Čínští vojenští experti v Caracasu
1.4.2019 HlavnéSprávy
Situácia vo Venezuele sa vyvíja a k Rusom sa pridali aj Číňania. Portál rusvesna informuje o tom, že do Venezuely prileteli už aj ťažké čínske transportné lietadla. Čínske lietadlá pristali na letisku Simona Bolivara, 20 km od Caracasu.