Reklama

sobota 20. dubna 2019

Ukrajinská dráma pokračuje - Pred druhým kolom prezidentských volieb

František Škvrnda
20.4.2019  NovéSlovoSk
Prvé kolo prezidentských volieb na Ukrajine neprinieslo prekvapenie. Do druhého kola postúpila z 39 kandidátov dvojica v jednej z kombinácii, ktoré sa očakávali – V. Zelenskyj (30,24 % platných hlasov) a P. Porošenko (15,95 %). Pomerne vysoká bola pritom volebná účasť – 63,52 %.

Zbyněk Fiala: Čína a stabilita

Zbyněk Fiala
20.4.2019   VašeVěc
Čínská strategie postupně zvládla propojení socialismu s tržní ekonomkou, otvírání světu a přijetí globalizace. Teď potřebuje stabilitu, aby zvládla přesun do světa rovných.

Konec svobody projevu: Kritika Izraele vás dostane do vězení

Kurt Nimmo
20.4.2019  GloblResearch, překlad Zvědavec
Tento blog bude brzy nelegální.
Ne, neprodávám drogy ani nerozšiřuji dětskou pornografii. Píšu o amerických válkách a primárním cíli těchto nelegálních a nemorálních válek - učinit z Izraele hegemona na Středním východě, společně se Saúdskou Arábií. Veškerá americká zahraniční politika v tomto regionu se soustřeďuje na tyto dva národy.

Kulhavá spravedlnost

Zdeněk Jemelík
20. 4. 2019 ceska-justice a jemelikzdenek a chamurappi
Česká justice v těchto dnech přinesla zprávu, že předseda Nejvyššího soudu ČR podal kárnou žalobu na soudkyni zlínské pobočky Krajského soudu v Brně Ivetu Šperlichovou. Oficiální důvody nejsou známy, podle dohadů mělo její provinění spočívat v tom, že soudila a rozhodla v kauze, v které obžalovaní vznesli námitku podjatosti proti ní.

Poslední šance pro Ukrajinu


Rostislav Iščenko
20. 4. 2019    ishchenko
Letí nebo neletí do Kyjeva "neznámé bojové letouny", uspořádá nebo neuspořádá Porošenko masakr a převrat, rozšíří se občanská válka na celé území Ukrajiny nebo ne? Pouze na poslední z těchto otázek existuje jednoznačná odpověď. Rozšíří se. Pokud je nějaká událost historicky nevyhnutelná, lze ji odložit, ale nikoli zrušit. Občanská válka se stala velmi pravděpodobnou během a po Juščenkově převratu, který byl nazván prvním Majdanem. Tehdy se západu a východu Ukrajiny prostě nedostávalo vzájemné zuřivosti. Vlna nenávisti jen nabírala na síle. Obyvatelé Doněcku upřímně věřili, že billboardy s Juščenkem v uniformě SS je tlak politických technologů Janukoviče, zatímco zástupci západní Ukrajiny se zase snažili obejít nepříjemné téma s požadavkem Tymošenkové "obehnat Donbas ostnatým drátem".

pátek 19. dubna 2019

Triumf ďábla

Paul Craig Roberts
19. 4. 2019     PaulCraigRoberts
Včera jsem z Národního veřejného rádia (NPR), slyšel zprávu, charakterizující demokraticky zvoleného prezidenta jako „venezuelského diktátora Madura“. Neustálým opakováním teze, že demokraticky zvolený prezident je diktátor, se tak v hlavách spousty lidí, kteří dříve, než na ně toto označení spadlo z rádia či televize, o Madurovi nic nevěděli, vytváří obraz Madura coby diktátora.

Viktoria Hradská: NATO postrádá svůj původní smysl, protože vyhledává nepřítele. Neměli jsme tam vůbec lézt

Milan Vidlák
19. 4. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn ZDE si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval překladatelku, socioložku, bývalou političku, členku rady Asociace nezávislých médií a též ženu, která vedla zbrojní firmu RDP Group a založila Asociaci zbrojního průmyslu – Viktorii Hradskou.

M a r g i n á l i e o civilizačním pokroku / Co čeká naši civilizaci?

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová
Stanislava Kučerová
19.4.2019

Úvod

Nejeden autor úvah o budoucnosti lidstva vzpomíná na zkázu lodi „Titanic“ (1912). Při spoustě pohrom, které dnes hrozí světu, současná elita pěstuje bezstarostný způsob života. Má hesla, jako: „Konkurenceschopnost, zisk, maximalizace zisku. Růst růstu. Konzum. Co nejvíce konzumu.

Směrnice o držení zbraní na stole Evropského soudního dvora

Radovan Vích
19. 4. 2019
V Evropě se stále zvyšují bezpečnostní problémy zejména v souvislosti s příchodem nelegálních a neidentifikovaných migrantů z Blízkého východu a z Afriky. To je prostě fakt. Jak jinak odůvodnit betonové zátarasy rozmístěné po Praze v okolí Staroměstského náměstí a navýšení počtů policejních hlídek v období nadcházejících velikonočních svátků? V této souvislosti ale zní absurdně pokus Evropské unie znemožnit obyvatelům bránit se proti případnému útoku. V mnoha zemích západní Evropy se už podařilo zakázat držení většiny zbraní, ať již palných nebo bodných a sečných. 


Velký bratr …aneb Ksichtokniha

Rado Miko  
19.4.2019
Facebook vyrazil do boje proti dezinformacím, používá celou sadu nových nástrojů

„To znamená odstraňovat obsah, který porušuje naše zásady, omezovat šíření problematického obsahu, který neporušuje naše zásady, a poskytovat lidem dodatečné informace, aby si mohli rozmyslet, na co kliknout, co si přečíst a co sdílet…”


Kverulant.org: Seznam 50 míst, kde je lepší netankovat a účet za řepku

Vojtěch Razima

„Věcná diskuse“ o krizi počesku

Martin Hekrdla
Martin Hekrdla
19.4.2019 A2larm
Zatímco svět se chystá na ekonomické zpomalení, které se může proměnit v katastrofu, rozezlený lid táhne mimo hřiště a naši komentátoři projí proti zvyšování mezd.

Jan Schneider: Jandourkovi definitivně jeblo!

Kněz Jan Jandourek, co dává přednost výtahům pro ne-lidi
Jan Schneider
19. 4. 2019  PrvníZprávy
Na asociální síti, která se jmenuje Fakebook, nebo tak nějak, prostě jeho letoře blízké, napsal Jan Jandourek doslova následující.

Pašeráci už se těší, jak si na zvýšení spotřební daně z cigaret, které navrhuje ministryně financí Alena Schillerová, opět nacpou kapsy jako za Kalouska.


Ivan David
19. 4. 2019
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) navrhuje rekordní zvýšení spotřební daně z tabákových výrobků. Její návrh nových sazeb spotřební daně na cigarety, tabák, doutníky i nehořlavé náhražky cigaret, který je proti současnému stavu vyšší o 13%, překonává i zvýšení daně, které prosadil bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Po Kalouskově zvýšení daně o 10% kuřáci masivně přecházeli k nákupům na černém trhu. Každá čtvrtá v ČR vykouřená cigareta byla pašovaná, takže stát po zdražení vybral na dani o 9 miliard méně. Nad návrhem Babišovy ministryně financí si mafiáni zabývající se obchodem s nezdaněnými cigaretami určitě přiťukávají pravým šampaňským.

Irán je rozhodnutý poslať svoje jednotky do Venezuely

Íránské revoluční gardy v Sýrii
19. 4. 2019 In24 a HlavnéSprávy
Portál in24.org prináša potešujúcu správu z Iránu. Irán je rozhodnutý po Rusku a Číne poslať svojich dobrovoľníkov a príslušníkov špeciálnych síl do Venezuely, na pomoc venezuelskému prezidentovi Nicolasovi MaduroviNa snímke venezuelský prezident Nicolas Maduro

19.4.2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
19.4.2019 iPrima

→ bublina s konečnou platností splaskla… „Muellerova zpráva“ byla zveřejněna v plném znění a očišťuje Trumpa a jeho lidi ze spolupráce s Ruskem… americká média se proto nyní soustředí na Muellerovo konstatování, že Trump alespoň prý „bránil vyšetřování“, byť ministr spravedlnosti Barr v zásadě zpochybnil hned deset případů, kdy prý Trump vyšetřování „bránil“… zpráva, která je volně dostupná, prý už vychází v knižní podobě a tedy za peníze, a podle předběžných objednávek na Amazonu vévodí žebříčku bestsellerů… Trump je v každém případě na koni a vyráží „po lhářích“, kteří celou tu konspirační kampaň nastartovali, … v Demokratické straně mají za to, že volby jsou už za 18 měsíců, a tak prý už nemá smysl razit Trumpův impíčment…

Kardinální změna politiky PACE vůči Rusku: Situace slibuje Rusku značný politický zisk.

Andrej Babický 19. 4. 2019 hnews-front.info
Ruská delegace by se mohla v červnu tohoto roku vrátit do Parlamentního shromáždění Rady Evropy. V předvečer to oznámil předseda výboru pro mezinárodní záležitosti dolní komory ruského parlamentu Leonid Slucký. Jeho myšlenka trvat na pozměňovacích návrzích, které vylučují z pravidel organizace pro meziparlamentní spolupráci sankční články, jež umožňovaly omezování národních delegací v právech, má všechny vyhlídky na to, aby byla realizována. 


čtvrtek 18. dubna 2019

Přiznání kosovského premiéra: Vykonávám jen příkazy Ameriky, jsem americký voják

Ramuš Haradinaj - dnešní předseda kosovské vlády,
spáchal osobně přes 60 vražd, k dalším  skoro 300 dal příkaz
 a má na svědomí přes 400 únosů.
MESSIN 
18.4.2019 GlobalResaerch, překlad Messin
Ve významném přiznání prozrazeném v pátek 5. dubna řekl kosovský premiér Ramuš Haradinaj, že politika jeho vlády slouží americkým zájmům proti Srbsku a Rusku a vykonává pouze rozkazy Washingtonu.


„Albánci ve všech našich zemích jsou součástí toho, co vede Amerika. V celém globálním plánu jsme při sobě,“ řekl minulý pátek Haradinaj albánsko jazyčné Gazetě Blic.

Jak se USA snaží rozdělit Čínu

Nikolaj Vavilov, překlad Bavor V.
18.4.2019  PoznámkyPanaBavora
Chceme-li velmi stručně charakterizovat vnitropolitickou situaci v ČLR roku 2018, můžeme ji označit za dosažení stability prostřednictvím kompromisu. Situace byla napjatá do krajnosti. Koncem roku 2017 a počátkem 2018 byla Čínská garda podřízena přímo Si Ťin-pchingovi, ozbrojená lidová policie, předtím skoro 20 let podřízená státní radě, byla podřízena vládě a premiérovi Li Kche-čchiangovi, od počátku roku začaly svým rozsahem bezpříkladné mobilizační cvičení, do pole byly poslány obrovské masy vojsk, m.j. i zmíněná ozbrojená policie. 

Svědek z podsvětí

Zdeněk Jemelík
18. 4. 2019      ZdenekJemelik a Chamurappi
Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve „velké daňové kauze“ proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. Na ten den předseda senátu předvolal jako jediného svědka Jana Doležala. V tlupě čekajících před soudní síní vládla nejistota: svědek působil také v řízení proti SAZ & spol. u Městského soudu v Brně, a tam se dostavil k výslechu až na druhý nebo třetí pokus. Když se tedy objevil před soudní síní, zavládla spokojenost: vyhlídka na další hodiny přehrávání odposlechů nikoho netěšila.

Russia-gate: koniec najväčšej konšpiračnej teórie našich čias?


Pochod žien v New Yorku, január 2017
Branislav Fábry
18. 4. 2019 LiterárnyTýždeník a NovéSlovo
Na konci marca 2019 slávil svet jeden z najväčších úspechov v boji proti tzv. konšpiračným teóriám. Ukázalo sa, že médiami šírená predstava o sprisahaní D. Trumpa a Ruska s cieľom ovplyvniť americké prezidentské voľby v roku 2016 (nazvaná ako Russia-gate) nie je nič iné než prázdna bublina. Niet pochýb, že D. Trump si zaslúži množstvo oprávnenej kritiky a väčšina jeho krokov v zahraničnej politike je neprijateľná, napriek tomu však treba odsúdiť snahu vytvárať z neho kohosi, kým určite nie je – akýsi „Putinov človek“. Žiaľ, táto snaha je jednou z najabsurdnejších tragikomédií 21. storočia.


Zatčení Assange je varování z historie

Julian Assange těsně před zatčením britskou policií
John Pilger
18. 4. 2019 ICH,   překlad Zvědavec
Letmý pohled na to, jak byl Julian Assange odvlečen z ekvádorského velvyslanectví v Londýně, je symbolem této doby. Síla proti právu. Moc proti zákonu. Sprostota proti odvaze. Šest policistů, hrubě zacházejících s nemocným novinářem, který mhouřil oči před přirozeným denním světlem, jež viděl poprvé za téměř sedm let.

Ján Čarnogurský: Porovnanie zmluvy Slovenska s nacistickým Nemeckom a s USA

Ján Čarnogurský
18.4.2019 SRSSk
Na verejnosť prenikol návrh zmluvy medzi Slovenskom a Spojenými štátmi o dočasnom pobyte amerických vojsk na slovenskom území.

Institut Aleny Vitáskové podal trestní oznámení na exministra spravedlnosti Roberta Pelikána v kauze Nikulin

18. 4. 2019
· Dopustil se exministr spravedlnosti Robert Pelikán trestních činů?
· Ústavní soud vydal rozhodnutí, že Robert Pelikán porušil zákon!
· Jaké pohnutky vedly ministra spravedlnosti k nezákonnému jednání?
· Jedná se o korupci?
· Garant a představitel spravedlnosti-ministr spravedlnosti porušil zákon?

18.4.2019 - Svět při čtvrteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Nacističtí okupanti vyvěšují vlajku na athénské Akropoli (1941)
Tereza Spencerová
18.4.2019 iPrima

→ řecký parlament většinou hlasů podpořil plán vlády žádat po Německu odškodnění za druhou světovou válku… „cena“ zatím nebyla oficiálně stanovena, ale dříve se spekulovalo o necelých 300 miliardách eur…

středa 17. dubna 2019

USA se snaží dále vyhrocovat situaci okolo Venezuely a nebezpečí vojenské agrese z jejich strany trvá.

Jan Kubeša
18. 4. 2019
10. dubna proběhlo utajované jednání u kulatého stolu ve Washingtonu. Publicista Max Blumenthal získal dokument o jmenovité účasti na tomto jednání organizovaného think-tankem CSIS (Center for Strategic and International Studies), kde se projednávalo „použití vojenské síly ve Venezuele“. Dva přímí účastníci jednání – Sarah Baumunk a Santiago Herdoiza -Blumenthalovi potvrdili, že :“…hovořilo se o armádě a vojenských možnostech ve Venezuele.“ 

Když hoři symboly, přichaza blba doba


Ladislav Větvička
17.  4. 2019 blog autora
Je to smutne, když zhoři jakysik barak. Navic pěkny barak. A navic symbol. Ale nic neni nahodne. Symboly mizi v přesně stanoveny čas. A po jejich zmizeni obvykle přichazaju horši doby.


17.4.2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
17. 4. 2019 iPrima
→ když propukla aféra se „smrtícím“, ale přesto nezabíjejícím Novičokem, Trump se prý nechtěl přidávat k hysterii, jak ji od svých spojenců požadovala Británie, ale pak mu šéfka CIA Haspelová předložila fotky kachen, které byly prý otráveny spolu se Skřípaly, a Trump se rozčílil a nechal z USA vypovědět 60 ruských diplomatů, což bylo víc než z celé EU dohromady… fejkové kachny, které se Skripaly neměly nic společného a oficiální britské vyšetřování se o žádných zabitých zvířátkách ani nezmiňuje, a jak dokonale dál zhoršily vztahy mezi USA a Ruskem… aspoň tak to popisuje New York Times, které šéfku CIA opěvují pro její špionskou šikovnost… fascinující… kachny…

Jak se vznítila Nôtre-Dame? (KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (38))

Benjamin Kuras
17. 4. 2019   iPrima
Než se definitivně dozvíme (nebo možná nikdy nedozvíme?), zda požár Nôtre-Dame byl nehoda, nedbalost, sabotáž nebo civilizační džihád, jaký Evropě slíbil poražený Islámský stát (za nějž bojovalo přes 6 tisíc muslimů s francouzským občanstvím), zkusme si ho dát do kontextu jemu těsně předcházející série několika týdnů vandalizace francouzských kostelů. Podle některých zpráv to odnášejí až dva kostely denně. V roce 2018 se poškozených francouzských kostelů napočítalo 1 063, podle internetové agentury PI-News. (Ve srovnání se 100 případy poškození objektů islámských a 541 židovských).

Britský novinár: „Kauza Skripaľovcov je hanbou a klamstvom britskej vlády a polície”

Salisbury - britské komediální divadlo podporované médii
Eugen Rusnák
17. 4. 2019 Theblogmire.com a HlavnéSprávySk
„Kauza s otrávením Sergeja a Júlie Skripaľovcov je ozajstnou hanbou pre Veľkú Britániu. Táto historka je preplnená klamstvami, vyšetrovatelia nezodpovedali na viaceré otázky a polícia sa vôbec neponáhľa odpovedať. Vláda zaťato mlčí a to svedčí o tom, že celá kauza je od začiatku až do konca spolitizovaná a nevyvoláva žiadnu dôveru,“ uviedol vo svojom otvorenom liste britskej polícii domáci novinár Rob Slane. Tento list bol zverejnený na portáli The BlogMire. Na snímke dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija


Ľuboš Blaha: Liberáli sú obyčajní pokrytci

Slovenský poslanec Ĺuboš Blaha (SMER)
Ĺuboš Blaha
17.4.2019 VašeVěc a facebook autora
Mňa by fakt zaujímalo, kde sú teraz všetci tí najslušnejší a najspravodlivejší slniečkarski aktivisti, keď ide o Juliana Assanga.

Příběh Zuzanky Čaputové (VIDEA) - analýza volební manipulace

Igor Jurečka a Martin Daňo
17. 4. 2019 YouTube
Zajímavý pohled na poslední slovenské prezidentské volby, jejich vítězku a její osobní a profesní zázemí, manipulace s občany, vliv neziskovek a zahraniční ovlivňování slovenského politického života. Ze slovenského internetu přebíráme i proto, že podobných manipulací v Česku jsme již několik zažili a další jsou před námi.
Kolaterální škody ze zběsilého čerpání evropských fondů vysokými školami
Jana Kunšteková
17. 4. 2019

Akademici se od počátků existence univerzit potýkají s otázkou: Co je posláním vysokých škol? Mají se zabývat vzděláváním studentů tak, aby jim předaly co nejvíce současných poznatků příslušných oborů? Nebo se mají spíš věnovat vědeckému bádání? Což dnes umožňuje škole rychle získat peníze z fondů EU. A jak se tato vedlejší hospodářská činnost projevuje na úrovni vzdělání, které vysoké školy předávají svým studentům?

úterý 16. dubna 2019

Rusko pohrozilo NATO a Ukrajine v prípade provokácii v Kerčskom prielive vojenským úderom

Raketonosné lodě ruské Černomořské flotily
16. 4. 2019  HlavnéSprávy
Vyzerá to tak, že Rusi už majú dosť provokácii Američanov, NATO a Ukrajiny. V prípade, ak NATO bude podporovať Ukrajinu a lode NATO sa rozhodnú porušovať medzinárodné zákony a nezákonne sa aktivizujú v Kerčskom prielive, Rusko bude rozhodne reagovať, čo môže viesť k nebezpečnému vyhroteniu na medzinárodnej scéne. Informácie priniesol portál RusVesnaSnímka z videa


Dokaž, že jsi nevinen

Marian Kechlibar
16.4.2019 blog autora
Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákona. Převracel by kompletně důkazní břemeno a umožňoval neziskovkám hromadné žaloby bez konkrétních poškozených.


Milí čtenáři, mám pocit, že politiku sleduji dost pečlivě. Ale o tom, že se chystá zpřísnění a rozšíření antidiskriminačního zákona, jsem se dozvěděl až z nenápadné večerní zprávy na iDnes. Ta konstatovala, že záměr je už hotov, ale vládě se úplně nelíbí a poslala jej k projednání do parlamentu, aniž by se na něm úplně shodla.


Teror přichází ve jménu pravdy, lásky a slušnosti za mohutného aplausu většiny médií

Internet cenzuru poráží. Jak dlouho ještě?
Misha Julišová
16. 4. 2019  Eurabia
Zajímavý komentář jsem před chvíli četla na FB k tématu udávání, cenzura a šikana na FB. Volně parafrázuji - začíná to cenzurou názorů, fotek, vepřového atd. a končí to vykopnutými dveřmi!

Po Dieselgate

Erik Best
16. 4. 2019    EB
Existují korporátní lži takového typu, za jaké si včera bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn vysloužil obžalobu z podvodu, a pak jsou korporátní lži, které sice k trestnímu stíhání nevedou, ale vrhají stín pochybnosti na integritu firmy a jejích manažerů. Kriminální lži jsou věcí státních zástupců a značně je ovlivňuje politický kontext. 


Jsou bratři Mašínové teroristé?

Svázaný a podřezaný strážmistr SNB Jaroslav Hozátko (28),
Čelákovice, 28. září 1951.
diskutující Asfalt, Třešeň a MaB
16. 4. 2019  Ostrov Janiky
Na webu Ostrov Janiky proběhla diskuze o hodnocení trestného činu bratří Mašínů.  Uvádíme jako podklad pro další diskuzi:


Marx a Engels o Češích za revoluce 1848 - O českém národě (kapitola 4.)

Pražské červnové povstání 1848

Mojmír Grygar
16. 4. 2019
1. Protože někteří čtenáři požádali o bližší informace o Marxově vztahu k české otázce, rád toto téma zařazuji do svého seriálu. Protože jsem se touto problematikou zabýval v přednášce Obrana obrození pro III. Kongres světové bohemistiky 2005, dovolím si uvést příslušné pasáže z tohoto vystoupení a obohatit je o nová fakta a komentáře.

pondělí 15. dubna 2019

Panelová diskuze Nové republiky na Téma "Evropská unie a my" - hovoří politolog a historik Zdeněk Zbořil. VIDEO rozšířeno o odpovědi PhDr. Zdeňka Zbořila na dotazy posluchačů

15. 4. 2019 Nová republika z.s. a Nezávislá média z.s.
V panelové diskuzi Nové republiky na téma "Evropská unie a my" vystoupil historik a politolog PhDr. Zdeněk Zbořil, který Evropskou unii podrobil kritice. Zmínil Kalergiho plán, pokus o špionáž senátora Fischera, Panevropské hnutí, paniku evropských elit před nadcházejícími volbami, srovnal nacistickou Novou Evropu s dnešní Novou Evropou a její "novořečí", připomněl rozdíl v historii USA a EU, vývoj Višegrádké V4 a nakonec se dotkl i czexitu.Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře internetu, kterou se postupně snaží budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší, i jen občas. Slibujeme, že prostředky plně využijeme v boji za Vaši a naši svobodu informací a názorů, které se EU elity a na ně napojení slouhové snaží potlačovat a tajit! 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

Číslo účtu: 2300736297 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ5420100000002300736297 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Evropská unie a my", hovoří PhDr. Jan HRNČÍŘ. VIDEO je rozšířeno o odpovědi na otázky z pléna.

15. 4. 2019  Nová republika z.s. a Nezávislá média z.s.


Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře internetu, kterou se postupně snaží budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší, i jen občas. Slibujeme, že prostředky plně využijeme v boji za Vaši a naši svobodu informací a názorů, které se EU elity a na ně napojení slouhové snaží potlačovat a tajit! 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

Číslo účtu: 2300736297 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ5420100000002300736297 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Babišova ministryně financí Alena Schillerová jde ve šlépějích Miroslava Kalouska k další metanolové tragédii

Ivan David
15. 4. 2019
Ekonomika zpomaluje růst. A protože EET nepřineslo slibované zvýšení výběru daní, navrhuje ministryně financí Alena Schillerová (ANO) k naplnění plánovaných rozpočtových příjmů rekordní zvýšení spotřebních daní na alkohol. Stejnou chybu už před tím dvakrát udělal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). V obou případech byl výsledkem pokles daňového výnosu.

Hrozba masové imigrace nikam nezmizela

15. 4. 2019    news.rambler a russian
Redaktoři zpravodajské agentury RT Viktor Mironov a Jelizaveta Komarovová uvádějí nová fakta o imigraci do Evropy. Ministr vnitra Rakouska Herbert Kickl podle agentury TASS informoval Evropskou komisi o tom, že EU hrozí nová migrační krize a že do západní Evropy může v nejbližší době proniknout cca 70 000 nelegálních migrantů. Rakousko proto hodlá uzavřít své hranice minimálně do listopadu. 


KOMENTÁŘ PETRA ŽANTOVSKÉHO: Smutné výročí

Petr Žantovský
15. 4. 2019 iPrima

Před deseti lety, v únoru 2009, naše Poslanecká sněmovna akceptovala Lisabonskou smlouvu. Byl tak překonán první ze čtyř nutných kroků k její plné ratifikaci Českou republikou. Následovalo hlasování v Senátu, jako třetí krok předpokládané veto prezidenta Václava Klause a nakonec další hlasování v Poslanecké sněmovně. Dnes už víme, že ono první hlasování ve Sněmovně odstartovalo, jako ten výstřel z Aurory, proces, během něhož se Česká republika postavila po bok těch zemí EU, které již předtím Lisabonskou smlouvu uznaly jako základ budoucího, tedy dnešního uspořádání unie.

KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA: Jak se dělá propaganda

John Sipher - bývalý CIA odborník na svrhávání vlád
Jan Schneider
15. 4. 2019 iPrima
John Sipher, bývalý šéf sekce pro ruské operace, který v CIA sloužil 28 let, se Praze se zúčastnil konference Stratcom Summit 2019, pořádané think-tankem Evropské hodnoty. Jako obvykle se o summitu nelze téměř nic dočíst, veřejnosti je uzavřený, sponzoři jsou neznámí – prostě nic nesmí rušit příjemnou atmosféru, kdy přesvědčení přesvědčují přesvědčené, premisy jsou nezpochybnitelně dány a taktéž i závěry, protože všichni jsou tak jedné mysli, že by i rodilý totalitní aparátčík zjihnul a závistivě zamáčkl slzu.

15.4.2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové

Tereza Spencerová
15. 4. 2019  iPrima
Informační doplněk k hlavnímu proudu
Každý den přináší paní Tereza Specerová na webů televizní stanice Prima svůj výtah ze světového zpravodajství, který vřele doporučujeme našim čtenářům k pravidelnému čtení.

USA používají DAEŠ k nové rozsáhlé invazi do Libye ...


Ludmila Zajcevová
15. 4. 2019   politexpert
Upozornění amerických "expertů" na hrozbu obrození DAEŠ v Libyi by mělo být chápáno jako příprava USA na vojenský zásah, říkají experti. Na pozadí zostřeného vojenského konfliktu mezi armádou maršála Chalífy Haftara a vládou v Tripolisu vyjadřují američtí experti znepokojení nad možnou aktivizací teroristů v Libyi. Podle jejich názoru mohou teroristé v Rusku zakázané skupiny DAEŠ využít občanské války k obnovení svého dřívějšího vlivu.

Německo trpí bytovou nouzí

Richard Seemann
15. 4. 2019  VašeVěc
Miliony občanů žijící v Německu akutně trpí bytovou nouzí v důsledku nedostatku státem dotovaných tak zvaných sociálních bytů. Podle odhadu chybí na milion a v důsledku raketově rostoucích nájmů se stává pro rodiny a málo vydělávající stále složitější získat ubytování především ve městech. Pokud ještě mají prostředky je zaplatit zůstává jim stále méně financí pro životní potřeby a rodiny chudnou.

Se Švédkami se neto… Nikdy, za žádných okolností!

Assangeovi Švédky, které již stáhly žaloby zpět
Taras2
15. 4. 2019  Tarasova terasa
Tak nám lízli Assange, pravila paní Müllerová. Za „znásilnění“ z roku 2010, na základě švédského (dnes již zrušeného) eurozatykače, který ovšem britská třídní justice opečovává jako oko v hlavě. Neboť jejím ideologicky podloženým zásadním zájmem je vyhovět buržoazní konzervativní vládě Británie, jejímž základním zájmem je zase análně speleologicky posloužit americké zločinné vládě, která si na Assangeovi potřebuje zchladit žáhu. Za co?

Asociace nezávislých médií: Otevřený dopis předsedovi vlády ČR ve věci Juliana Assange

Asociace Nezávislých Médií
15. 4. 2019Vážený pane premiére,

zatčení Juliana Assange pobouřilo celý demokratický svět. Zakladateli WikiLeaks hrozí mnohaleté vězení. Veřejnost přitom nebyla seznámena s jediným věrohodným důkazem, který by svědčil v jeho neprospěch. Demokracie stojí a padá se svobodou slova!

A proto se naléhavě obracím právě na Vás, pane předsedo vlády České republiky, abyste Julianu Assangeovi poskytl politický azyl v České republice. Naše země uměla lidem, ohroženým bezdůvodnou perzekucí, pomoci už mnohokrát v minulosti. Nefalšované sympatie okolního světa si nepochybně získá, dokáže-li to i tentokrát.

S díky předem za porozumění a vstřícné stanovisko

Stanislav Novotný
předseda Asociace nezávislých médií


Událost na Facebooku na podporu Juliana Assange – 15.4.2019:
https://www.facebook.com/events/421487538608290/

Petice za udělení politického azylu J. Assangeovi:
https://www.petice24.com/brame_svobodu_slova_petice_za_politicky_azyl_pro_juliana_assange

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Evropská unie a my" - vystoupení Martina Kunšteka (VIDEO)

15. 4. 2019  Nová republika a Nezávislá média
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma "EU a MY" vystoupil Ing. Martin Kunštek. Přítomné seznámil se svým pohledem na vznik a vývoj Evropské unie. Poukázal na jeden z hlavních negativních rysů EU - nadbíhání nadnárodním korporacím, což doložil mimo jiné i na příkladu evropské agentury EASA. Na konci videa odpovídá Ing. Kunštek na dotazy z pléna.
Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře internetu, kterou se postupně snaží budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší, i jen občas. Slibujeme, že prostředky plně využijeme v boji za Vaši a naši svobodu informací a názorů, které se EU elity a na ně napojení slouhové snaží potlačovat a tajit! 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

Číslo účtu: 2300736297 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ5420100000002300736297 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXXPanelová diskuze "EU a my" - vystoupení Ivana Davida (VIDEO) - na žádost čtenářů DOPLNĚNO o odpovědi na dotazy

15. 4. 2019    NováRepublika a NezávisláMédia
Ve svém vystoupení v panelové diskuzi doktor Ivan David,  kandidát do euroarlamentu za SPD, upozornil na temný koncept konstruktérů a režisérů Evropské unie, který se krůček po krůčkem naplňuje. Tak zvané "chyby" jsou vlastně záměrem a naši politici jsou spíš zástupci Bruselu v ČR než zástupci České republiky a jejích občanů v Bruselu. Ostatně poslechněte si sami pádné argumenty:

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře internetu, kterou se postupně snaží budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší, i jen občas. Slibujeme, že prostředky plně využijeme v boji za Vaši a naši svobodu informací a názorů, které se EU elity a na ně napojení slouhové snaží potlačovat a tajit! 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

Číslo účtu: 2300736297 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ5420100000002300736297 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX


Svět ruskýma očima 502

Zajoch
15. 4. 2019  Outsidermedia
Armáda maršála Haftára pokračuje v útoku na Tripolis * * * Islandský prezident o společném rozvoji severní námořní cesty * * * Zatvrzelost Berlína ohledně Severního proudu-2 * * * Kde je Evropa se zdravým rozumem?


Milan Kundera je svatý aneb jak manipulují Manipulátoři.cz

Jiří T. Král
15. 4. 2016 Literárky
Když nemáš argument, začni moralizovat, když chceš vyhrát debatu, podváděj a přepiš svůj článek. Sledovat média je jako pouštět si najednou filmový horor a komedii.

Bulvární deníky každou chvíli přinášejí zprávy, o jejichž pravdivosti snad nejsou přesvědčeni ani novináři (tedy spíše weboví opisovači textů z angličtiny). Vtipné ovšem je, když takovou zprávu vezme vážně i autor z víceméně seriózního týdeníku. 

neděle 14. dubna 2019

Šuchevič sní: USA změní Ukrajinu na štít proti Rusku a meč nad Evropou

Vladimír Gladkov
14. 4. 2019  politnavigator
Ukrajina by se mohla stát milovaným vazalem USA - Washington může investovat do Kyjeva a nadále jej používat i proti Rusku i proti Evropě. Ve vysílání televizního kanálu ZIK to prohlásil syn velitele UPA, která spolupracovala s hitlerovci, Romana Šucheviče ZDE, poslanec Nejvyšší rady Jurij Šuchevič, informoval korespondent Politnavigatora.