Reklama

sobota 27. dubna 2019

Putin by chtěl pohovořit se Zelenským

28. 4. 2019     lenta
Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že by podebatoval s vítězem prezidentských voleb na Ukrajině Vladimírem Zelenským o Minských dohodách a možném řešení situace na Donbasu, informuje agentura RIA Novosti. Podle vyjádření hlavy Ruské federace odmítnutím amnestie pro domobrance samozvaných DLR a LLR a přijetí zvláštního statusu těchto regionů Zelenský blokuje možnost plnění Minských dohod, které zůstávají jediným způsobem, jak tento konflikt vyřešit.

Naštěstí jsou jen v opozici

Jiří Jírovec 27. 4. 2019
Pokus o prosazení mimořádné schůze Sněmovny, který se konal 25.4. 2019, selhal. Česko má řadu problémů, ale opozice zůstává jen u hesel, protože žádná řešení nemá. Ze smečky, která krouží kolem Babiše občas vyběhne některý nově zvlčilý Pirát. Cení zuby a chňape, jinak by neukořistil. Soupeří s těmi, kteří dávno ochabli, ale stále mají udržovací návyky a svoje místo u žlabu jen tak neuvolní. Piráti by nestáli za řeč, kdyby jejich strategie nebyla založena na udavačství. 


Oslavy zabalené do vlajky pruhů a hvězd

Přemysl Votava
27. 4. 2019
Kdysi stával na náměstí v Rokycanech pomník Rudoarmějce. Místní mu říkali „Divíšek“. Mladí si u něj dávali rande, tak jako Pražáci, pod koněm na Václaváku. Ten rokycanský Divíšek se stal po dlouhá léta černým svědomím města, víme, že on Rokycany neosvobodil. Letos na jaře je to již 74let, co americká armáda vstoupila 6. května do Plzně. Dnešním politikům to pěkně zkomplikovali. Plzeňáci na US tanky totiž nepočkali a osvobodili se sami. Tak to nyní mnozí politici dohánějí ! Pamětníci plzeňských událostí, již nejsou mezi námi, i historici v tom tápají a novináři, ti pracují dle zadání…

Štáb Zelenského sdělil, za jakých podmínek je možný mír na Donbasu


Jelena Ničuková
27. 4. 2019     antifashist
Mluvčí volebního štábu Vladimíra Zelenského Dmitrij Razumkov na televizním kanálu 112 Ukrajina uvedl podmínky, za kterých bude možné nastolit mír na Donbasu. Poznamenal, že metodu, "jak zítra ukončit válku", bohužel, nikdo nemá, ale "existuje představa o tom, co je třeba udělat pro tento mír".

Janice Atkinson: "Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU" - projev europoslankyně Janice Atkinsonové na shromáždění SPD na Václavském náměstí 25.4.2019

27.4.2019 Reptor TV Live
Janice Atkinson, europoslankyně, Velká Británie


Poznámka redakce Nové republiky (vd):
Tento projev Janice Atkinsonové se na síti Youtube pokouší cenzurovat skupina britských islamistů a britských "pseudohumanistických" fandů islámu,  kteří proti tomuto videu protestují. Může mi někdo vysvětlit proč?

Hláška na Youtube:
Některé funkce jsou u tohoto videa vypnuty.V důsledku reakcí uživatelů jsme zablokovali některé funkce, například komentáře, sdílení nebo doporučená videa, neboť toto video obsahuje materiál, který může být pro některé diváky nevhodný nebo urážlivý.

Takhle přispívá síť Youtube k oklešťování demokracie a šíření demokracii nepřátelských ideologií.

pátek 26. dubna 2019

K navrhovanému rozpočtu EU

Tomáš Doležal
26. 4. 2019
Jedním z prvních – a zároveň nejdůležitějších – témat (a hlasování) nově zvoleného Evropského parlamentu bude tzv. víceletý finanční rámec (de facto rozpočet Evropské unie) na léta
2021-2027. Tento materiál je přijímána ve formě meziinstitucionální dohody, tzn. na základě konsensu mezi Evropskou komisí, Evropským parlamentem a Radou EU – kde, bohužel, Evropský parlament takříkajíc „tahá za kratší konec provazu“.

Dezinformace: nejničivější ruská zbraň útočí. Mají neziskovky dost peněz na odražení agrese?

Michal Mikulenka
26. 4. 2019
Tak to vypadá, že vládce Kremlu nehodlá se svými provokacemi přestat. Nedávno v Rusku opět uspořádal vojenské cvičení, aby dráždil armády NATO, které zrovna u ruských hranic secvičovaly mírovou koordinaci. Putinovi už asi nestačí, že brutálním způsobem straší posádky amerických průzkumných lodí a letadel v Černém a Baltském moři, které si jen v klidu fotí ruské pobřeží. Jakpak se asi takoví průzkumníci mají cítit, když kolem nich s plnou forsáží prosviští ruský Su-27? Copak to se dělá? To je ta slovanská pohostinnost? 


Gerolf Annemans : Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU - projev na shromáždění SPD 25.4.2019 na Václavském náměstí

26.4.2019  Reptor TV Live
Gerolf Annemans, belgický europoslanec, předseda evropské frakce Evropa národů a svobody. Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU


Geert Wilders : Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU -- projev na shromáždění SPD na Václavském náměstí 25.4.2019 (VIDEO)

26.4.2019   Raptor TV Live
Geert Wilders, nizozemský politik, od roku 1998 člen sněmovny reprezentantů dolní sněmovny nizozemského parlamentu. Také je zakladatelem a předsedou Strany pro svobodu, která je v Nizozemsku parlamentní stranou.


Vystoupení Marine Le Pen na shromáždění strany Svoboda a přímá demokracie 25.4.2019 na Václavském náměstí (VIDEO)

26.4.2019  Raptor TV Live
Marine Le Pen, francouzská politička a právnička, od roku 2011 předsedkyně Národní fronty, od roku 2004 poslankyně Evropského parlamentu


Projev Tomia Okamury na shromáždění SPD 25.4.2019 na Václavském náměstí (VIDEO)

26.4.2019 Raptor TV Live
Tomio Okamura : Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU 25.4.2019

Pokrok musí bejt, i kdyby na chleba nebylo

Aleš Macháček
25.4.2019   E-republika
Takže když víme, že risk je zisk, nechme tyče kopulovat. Stačí být jen na jiném místě, protože zisk je jinde než risk. Za sebe jen doufám, že jsem na té správné straně.


NI: Revoluční design a cena „Armaty“ poráží západní tanky!

Ruský tank T-14 "Armata"
Mark Episkopos a -kou-
26.4.2019 
TheNationalInterest,  překlad PrvníZprávy
Nový ruský tank „Armata" má mnoho pokročilých funkcí, ale také to nebude levné, napsal americký časopis The National Interest.

Možnost jaderné války je nejvyšší za poslední desítky let, přesto to média ignorují

Linda McQuaig
26.4.2019 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
Stejně jako všichni ostatní jsem také zvědavá na Muellerovu zprávu, daňové přiznání Donalda Trumpa a komentáře Jody Wilson-Raybouldové, ale copak se opravdu mezi těmito tlachy nenajde žádný prostor na zprávy, že možnost rozpoutání jaderné války je nyní „vyšší, než tomu bylo v předchozích generacích“?

Ivan David : Za svobodnou Evropu bez imigrace a diktátu EU 25.4.2019 (VIDEO)

26.4.2019 Raptor TV Live
KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (42) – Hypnotizace islámem

Hilary Clintonová (uprostřed v hidžábu) vždy na straně muslimů...
Benjamin Kuras
26.4.2019 iPrima
Západní politici a média jsou hypnotizováni islámem jako myš vzpřímenou kobrou. Příkladem za všechny budiž Hillary Clintonová, která po útoku na novozélandskou mešitu sentimentálně a bojechtivě twítla toto: „Moje srdce puká za Nový Zéland a globální muslimskou komunitu. Musíme bojovat proti šíření a normalizaci islamofobie.“ Po několikanásobném masakru křesťanů na Srí Lance toto: „V tomto svatém týdnu mnoha náboženství musíme stát jednotní proti nenávisti a násilí. Modlím se za každého, kdo je postižen dnešními strašlivými útoky na velikonoční modlitebníky a turisty na Srí Lance.“

GRU: USA mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie. GRU našla džihádisty v Latinské Americe a dozvěděla se o nových "barevných revolucích" na objednávku USA

26. 4. 2019 russian a lenta a 360tv
Spojené státy mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie a také uznat Caracas sponzorem mezinárodního terorismu. Řekl to náčelník Hlavní správy rozvědky Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace (GRU), viceadmirál Igor Kosťukov.

KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA: K výročí bombardování jugoslávské televize. Je František Šulc legitimním cílem?

Rozbombardovaná budova jugoslávské televize. 16 mrtvých.
Jan Schneider
26.4.2019 iPrima
Před dvaceti lety zaútočila aliance zemí NATO leteckými údery na Jugoslávii. Obětí, většinou civilních, bylo přes dva tisíce, mezi nimi po bombardování budovy televize i 16 tamních zaměstnanců. Snad profesní kolegialita přiměla Českou televizi k odvysílání vzpomínky na tuto tragickou událost, což je nutno ocenit.

Rusko odmítlo možnost přesunu amerických jaderných zbraní na Slovensko

26. 4. 2019    lenta
Rusko považuje za provokativní informace o pravděpodobném rozmístění amerických jaderných zbraní na základnách na Slovensku. Jak informuje agentura RIA Novosti, oznámil to náměstek ministra zahraničí RF Alexandr Gruško.

Kde se berou udavači

Petr Hampl
26. 4. 2019   VIDEO

čtvrtek 25. dubna 2019

Projev na slavnostním shromáždění SPD s představiteli partnerských stran Evropy na Václavském náměstí v Praze 25. 4. 2019

Ivan David
25. 4. 2019    Parlamentní Listy
Vážení přátelé,
dnes jsme se sešli na tomto tradičním místě pro veřejná shromáždění, které připomíná vítězství i prohry českého lidu. Naši vzácní hosté přijeli, aby potvrdili, že nejsme se zdravým rozumem v Evropě sami. Hnutí Svoboda a přímá demokracie je velmi proevropské. Velmi nám záleží na budoucnosti našeho společného kontinentu. Říkám „našeho“, protože se ho nemíníme vzdát.

Retro: Prasata, ke žlabu

Tribun 
25. 4. 2019  Outsidermedia
Napsáno a uveřejněno 18. 4. 2012Na tom, že církevní „restituce“ jsou megachucpe, se už asi nic nezmění. Stačí srovnat následující dva titulky: Odložit restituce? Krize není na jedno období, argumentuje Duka a Arcibiskup Duka šokoval: Církev nikdy nic nevlastnila. Neboli nikdy nám to nepatřilo, ale my to stejně chceme za každou cenu a je nám jedno, kolik škody, zlé krve a nových křivd tím naděláme.
 

Kedmi vysvetlil, ako skončia lode NATO v Čiernom mori. Čierne more nie je bojisko, ale popravisko

Jakov Kedmi
25. 4. 2019 Politpuzzle.ru
Portál politpuzzle priniesol slová izraelského analytika Jakova Kedmiho, ktorý okomentoval manévre NATO v Čiernom mori. Kedmi uviedol, že v prípade, ak by lode NATO ohrozili Rusko, stretnú sa s problémami, o ktorých sa im ani len nesnívaloNa snímke Jakov Kedmi

Srbský režisér žijící v Praze promluvil o tom, jak přežil bombardování Bělehradu

Srbský režisér žijící v Praze promluvil o tom, jak přežil bombardování Bělehradu

CC BY-SA 3.0 / JU580 / Bombed building of Serbian MUP (Ministry of Police) in Knez Miloš Street
Rozbombardovaná budova bělehradské televize v pozadí,
v popředí pomník 16 obětem.
25.4.2019  Sputnik
Producent, režisér a profesor srbského původu Igor Spasov, který dnes žije v Praze, promluvil o bombardování Jugoslávie, k němuž došlo dne 24. března 1999. Letecké útoky trvaly celkem 78 dnů a vyžádaly si dva a půl tisíce obětí. Sám Spasov na vlastní kůži zažil bombardování budovy televize v Bělehradě, k němuž došlo v noci na 23. dubna. Podrobnosti prozradil v rozhovoru pro portál Týden.cz.

Věrohodnost státu ohrožují nízké daně

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
25.4.2019  VašeVěc
Neomalené zájmy korporací způsobují rozklad kapitalismu, konstatují ti, kdo tomu rozumí nejlépe, neboť to dělali celý život. Sami uznávají, že stát potřebuje víc peněz, a že dát je musí ti, kdo jich mají nejvíc.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Wilders, Le Pen nebo Salvini mají ve čtvrtek promluvit v Praze. Zahraje Ortel. Média „mlčí“. Bude na Václaváku veselo?

Mateo Salvini - italský ministr vnitra  (vlevo)
a Tomio Okamura -  a předseda strany Svoboda a přímá demokracie
Tomáš Vyoral
25.4.2019  iPrima
Chystá-li se v Praze protivládní nebo „protizemanovská“ demonstrace organizovaná některou z politických neziskovek, na které má vystoupit klasická „demokratická“ klika v čele s Mirkou Němcovou, Petrem Pithartem nebo Jiřím Drahošem, informují o ní (a „zvou“ na ni) média v čele s ČT s dostatečným předstihem a v dostatečném množství. Mají-li však na Václavském náměstí vystoupit vlastenecky a protimigračně ladění politici smýšlející jinak než je „žádoucí“ v čele s Geertem Wildersem, Marine Le Pen, Okamurou nebo přes videopřenos Matteo Salvinim, je takřka „ticho po pěšině“.

Udavačství je „přirozené“, naučit se to nedělat je věc kultury a výchovy

Ivan David
25. 4. 2019 ParlamentníListy
Když Petr Hampl tvrdí, že „před několika desítkami let se svoboda projevu považovala za něco posvátného, zatímco dnes se říká svoboda projevu ano, ale jen pokud nezazní to, to nebo to,“ plně s ním souhlasím.

středa 24. dubna 2019

Pár postřehů k eurovolbám

Martin Koller
25. 4. 2019
Pomalu se nám začíná rozjíždět další volební komedie podporovaná euromarxisty z Washingtonu, Bruselu a Berlína a jejich médii, počínaje ČT. Nelítostný boj o přetékající koryta slouhů v Bruselu v pozici europoslanců a samozřejmě na ně navázaná koryta mezi 60 000 podslouhy, konkrétně všemožnými, vesměs zbytečnými úředníky, kteří jsou na eurokomisaře, europoslance a jejich partaje navázaní. Stále stupidnějšími nápady se snaží dokazovat svoji potřebnost. Margaret Thacherová správně konstatovala, že EU se opírá o byrokracii, protože nic jiného nemá. Jen zapomněla na slovo zkorumpovanou.

Ukrajina odstoupila od dohody o utajení vynálezů, vytvořených v SSSR

24. 4. 2019 russian
Ukrajina odstoupila od dohody s řadou zemí SNS o zabezpečení uchování mezistátních tajemství v oblasti právní ochrany vynálezů, vytvořených v SSSR. Toto rozhodnutí bylo učiněno na zasedání kabinetu ministrů země. Dokument byl podepsán 4. června 1999 mezi Ukrajinou, Ruskem, Běloruskem, Arménií, Gruzií, Kazachstánem, Kirgizií, Moldávií, Tádžikistánem a Uzbekistánem.

Volkerova slova o dialogu mezi Putinem a Zelenským jsou považována za lest


Michail Blinov
24. 4. 2019 riafan
Kurt Volker, zvláštní zástupce amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu, podpořil iniciativu Vladimíra Zelenského, který se vyjádřil pro dialog s ruským vůdcem Vladimírem Putinem. "Chce vrátit země. Nechystá se od toho ustupovat. ... Myslím, že jeho přání jednat přímo s Putinem je správná věc", řekl Volker.

Sestřel v Jemenu, Nesmrtelný pluk bez rudých vlajek, ponorka budoucnosti Lajka… Zprávy EA24

Bezpilotník Wing Loong sestřelen
ea24
24. 4. 2019 Eurasia24
Jemenští Húthiové, čelící Západem podporované saúdskoarabské agresi, si na konto připsali kapitální úlovek. V průběhu bojů v oblasti Saada se jim podařilo sestřelit…

24.4.2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
24.4.2019  iPrima

→ americký establishment si dál žije svým životem... Trumpův jestřábí stoupenec, senátor Lingey Graham, pošťuchuje Demokraty, aby tedy už přestali jen mluvit, sebrali odvahu, vykasali si rukávy a zkusili tedy prezidenta impíčovat… zatímco mezi demokratickými politiky nadšení pro impíčment opadá, se zveřejněním Muellerovy zprávy, která namísto o Trumpově spolupráci s Ruskem mluví už jen o Trupových „obstrukcích“, ožívá Hillary Clintonová a předkládá plány „cestovních map“, které by prý vedly k impíčmentu… „Kdokoli jiný, kdo by dělal podobné věci, už by byl obžalován,“ tvrdí manželka Billa Clintona… americký berňák mezitím podle očekávání ve stanovené lhůtě nepředložil Kongresu Trumpova daňová přiznání, což otevírá cestu k další soudní při s prezidentem…


Stručný komentář k aktuálním volebním preferencím

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
24.4.2019 blog autora
Nejnovější volební preference (CVVM zveřejněné 23. dubna) mohou být pro někoho překvapením. Z hlediska dobré teorie, která na základě analýzy příčin současných problémů, identifikování historického přelomu, o který jde, a realistické perspektivní vize trpělivě analyzuje současné dění, jsou nikoli překvapivé, ale logické.

Kádrované výročí: Setkání na mostě u Torgau 25. 4. 1945

Přemysl Votava
24. 4. 2019
Přicházelo jaro 1945, Německo již mlelo z posledního. Sen o nadvládě vyvolené rasy se hroutil. Česká i moravská města již vítala své osvoboditele. Koncentrační tábory vydávaly svá hrozná svědectví. Přicházely slzy štěstí, radostného objetí, každým dnem se blížil pád hitlerovské Říše. Na jaře 1945 Spojenci společně kráčeli k vítězství, postupovali vítězně Německem. Rudá armáda koncem dubna bojovala již v centru německé říše v ulicích Berlína. 25. dubna 1945, došlo na Labi k setkání vojáků americké a sovětské armády.

Vítězství Zelenského musí očistit i Česko od našich Porošenků…

Foto ze seriálu, kde si Zelensky zkusil
roli prezidenta jako herec
.
Jiří Vyvadil
24.4.2019  VašeVěc

Schwarzenberg, Kalousek, Štětina, Jakub Janda, Petr Fiala, ale i Zaorálek a zhulení Piráti jako celek omráčeni mlčí k vítězství Zelenského na Ukrajině. A to nemluvím o stovkách novinářů, kteří se pomalu učí nový příběh o Ukrajině, když doposud znali jen výrazy "agrese Ruska", "anexe Krymu", "imperiální chování Putina"…

Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu (5.díl)

"Je naživu!" - "...pouze!
Jaroslav Tichý 
24.4.2019  E-republika
Protiprávnost předání státní suverenity bez souhlasu občanů, nezákonnost rozhodnutí národního parlamentu o nadřazení nadstátní tvorby vůle vnitrostátní tvorbě vůle, nástroje k přesvědčování představitelů národních států k legalizaci vlastizrady zákonodárným aktem, dosavadní volby do parlamentu v členských zemích EU a jejich opakované výsledky.


úterý 23. dubna 2019

První prezident Ukrajiny poradil Zelenskému, aby změnil svůj postoj ke Krymu

24. 4. 2019     lenta
První prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk poradil Vladimíru Zelenskému, aby změnil státní politiku týkající se Krymu. Uvedl to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti. Vysvětlil, že Kyjev neuznává vstup Krymu do struktury Ruska, ale je důležité vytvořit "lidské" vztahy s obyvatelstvem poloostrova. Mezi nezbytnými kroky v tomto směru politik označil odstranění všech blokád a také přechod k civilizovaným tržním vztahům ohledně zásobování vodou a elektřinou.

Svět ruskýma očima 503

Zajoch
23.4.2019 Outsidermedia
Na soukromých zahraničních účtech je nyní přes tisíc miliard USD, vyvedených z Ruska  * * * Venezuela je fantasticky krásná země, kde je zdravo a čisto  * * *  Kdo kontroluje nebe nad Libyí?  * * *  Varšava si přeje vybudovat americkou vojenskou základnu Fort Trump, ale Washington se k tomu nemáZdroje jsou, jen mít odvahu použít je

Jiří Jírovec
23. 4. 2019
Zdroje jsou, jen mít odvahu použít je ministryně Maláčová a europoslanec Niedermayer si roztomile zatlachali u Moravce o důchodech a různých přilepšeních občanům. Europoslanec je gentleman a tak jen občas Maláčovou přidusil otázkou, kde najde peníze. Nápady ministryně Maláčové se totiž podobají Cimrmanově pohádce "Jak chudák do ještě větší nouze přišel." 


Debata nejen o EU

17. 4. 2019

Živě možno sledovat  dnes od 17.30 a další dny ze záznamu ZDE


pondělí 22. dubna 2019

Zelenský je očekáván na Krymu

22. 4. 2019    360tv
Zdá se, že Vladimír Zelenský, vítězící v prezidentských volbách na Ukrajině, se okamžitě ponoří do nesnadných rusko-ukrajinských vztahů. Už byl pozván na Krym, v souvislosti s nímž slíbil, že jej vrátí své zemi. Republika si činí naděje, že pochopí a uvědomí si volbu Krymčanů ve prospěch Ruska. Toto prohlášení udělal předseda výboru krymského parlamentu pro mezietnické vztahy Jurij Gempel.

Iščenko charakterizoval pravděpodobnou budoucnost Porošenka, pokud neuteče z Ukrajiny, za prezidentování Zelenského


Grigorij Jegorov
22. 4. 2019    rueconomics
Petr Porošenko vážně riskuje, když zůstane na Ukrajině po prohře ve volbách. Konstatoval to kyjevský politolog Rostislav Iščenko ve vysílání Vesti FM. Expert pochybuje o tom, že by Porošenko obdržel od západních partnerů v případě porážky ve volbách nějaké bezpečnostní záruky. Jeho prohlášení o připravenosti zůstat v politice svědčí o tom, že Porošenko se snaží vyjednávat s vnitroukrajinskými "přáteli", kteří jsou s největší pravděpodobností za Zelenským. Ale tato hra může poraženého přijít draho, soudí Iščenko.

Volby na Ukrajině? Dneska komik, zítra kůň. DOPLNĚNO!

vlkp
22 .4. 2019   KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Ukrajinské prezidentské volby svět sledoval. Nebudu psát že s napětím. A nebudu ani psát, že se zájmem. Napětí totiž člověk pociťuje tehdy, když výsledek se pro něj personifikuje do podoby bílá/černá, dobro/zlo, výhra/prohra. A zájem je vzbuzen tehdy, když se buď děje něco nečekaného nebo když jde, v případě voleb, o velmi těsný souboj.


Jaroslav Bašta: Kdy začíná vážná krize?

Jaroslav Bašta
-rp-
21. 4. 2019  PrvníZprávy
Odpovědí na tuto otázku mohou být stovky, nicméně historická zkušenost říká, že zlomový moment přichází v okamžiku, kdy erudovaní zastánci a obránci určité politiky či institucí začnou používat argumentaci jejich dlouholetých nesmiřitelných kritiků.

neděle 21. dubna 2019

Přestože kosovští Albánci vypalovali srbské kostely, Západ jim „tleskal...“

Jaromír Petřík
21. 4. 2019  jaromirpetrik
Západní svět vyjadřuje pohnutí a lítost nad požárem chrámu Notre Dame, kde vznikl požár zřejmě nešťastnou náhodou. Stejný západní svět toleroval řádění kosovských Albánců, kteří ÚMYSLNĚ vypalovali srbské kostely před 20 roky. Na tomto videu je zachycené barbarské řádění kosovsko-albánských muslimů, kteří kromě brutálního vraždění Srbů vypalovali srbské křesťanské kostely: youtube.

USA prohrávají s Ruskem ve Venezuele

Ljuba Stěpušová
21. 4. 2019 pravda
USA prohrávají s Ruskem ve Venezuele ze dvou důvodů - z vlastní hlouposti a ze zkušenosti Moskvy. V této situaci má Kreml mnoho partnerů, takže to je perspektivní hra. Rusko má politické spojence, je důležité je ekonomicky podpořit, byť na úkor zřeknutí se ekonomického sponzorství těch zemí SNS, které jimi nejsou. Proč je důležitá politická podpora od Venezuely, Kuby, Nikaraguy, Bolívie? Protože když uznávají úsilí Ruska chránit jejich občany a území před západní agresí, boří nadřazenost Západu v mezinárodních organizacích, přispívají k vytváření pozitivního veřejného mínění kolem Ruska. A to nakonec povede k rozpadu režimu sankcí z důvodu nepotřebnosti nebo zůstane čistě formální.

Provokatér a hysterici

Zdeněk Jemelík
21. 4. 2019
Humor je lék, chránící před zoufalstvím. Proto nepovažuji za svatokrádež, nacházím-li v trapnostech našeho politického života komické prvky. Komickou stránku mají odezvy jinak smrtelně vážných politických představitelů na rozhodnutí Andreje Babiše nevzdáti se funkce předsedy vlády ani v případě, že na něj státní zástupce podá obžalobu. Chápu: cílem vyvolání jeho trestního stíhání bylo napravit jejich politický neúspěch a snažení nevede k žádoucímu úspěchu. 

Říkali, že po Ježíšovi zemřel i Mojžíš

Yavuz Ozcan
21. 4. 2019
Když mraky nad Paříží zakryli nebe, Mojžíš vždy hledal svůj domov v malých liduprázdných ulicích. Byl jako pero, kterému došel inkoust, lidé ho obcházeli, šli rychlými kroky kolem něj, bez všimnutí. Jak popsat bolest sahající až do kostí, ve které se utopil, a neb hluchý Quasimodo se svým hrbem, co byl jeho štítem lásky k Esmeraldě…. jak já mám pro Boha najít obratná slova?

Ivan David ve varu: „Vy ste ty, co kácej stromy na koleje!“ hulákal na mě blb u metra. Na takové míří média idiotskými nálepkami SPD. Čiré svinstvo

MUDr. Ivan David, CSc. - kandidát č.1 do europarlamentu
za stranu Svoboda a přímá demokracie
Ivan David
21. 4. 2019   ParlamentníListy
Ivan David, nestraník, kandidát na poslance do Evrpského parlamentu č. 1 za stranu Svoboda a přímá demokracie, poskytl dnes rozhovor Parlamentním listům. Uveřejňujeme v celém znění i s předmluvou PL: