Reklama

sobota 4. května 2019

Petice: Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

4. 5. 2019
V těchto dnech byla zveřejněna petice některých politiků a televizních pracovníků, která vyzývá k obraně médií veřejné služby. Značně emotivně nám je zde předložena teze, podle níž jsou veřejnoprávní média v České republice „ohrožena“, a to ze strany „ústavních činitelů a jejich příznivců“. Petice žádá prosazení „zákonných pojistek, které tato média vymaní ze závislosti na politické (z)vůli mocných“


My, níže podepsaní, se domníváme, že jde o naprosto bezprecedentní veřejnou lež a vyvolávání paniky, která má zakrýt skutečné ambice autorů oné petice, totiž totální a zákonem potvrzené ovládnutí veřejnoprávních médií, tzn. především veřejných prostředků ve výši celkem cca 10 miliard ročně, které musí podle zákona platit každý koncesionář (vlastník rozhlasového nebo televizního přijímače), tedy i my všichni. Jsme přesvědčeni, že autorům petice nejde o záchranu svobody slova, nýbrž o nekontrolovatelný dosah na tyto prostředky z našich kapes.

Jak se stal z Kosova „drogový emirát“, proč je opium v Afghánistánu na historicky nejvyšších číslech a jak to souvisí s válkami NATO?

4.5.2019  Šifra
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval brigádního generála Policie ČR, kriminalistu a ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha.
Ranní kávička Terezy Spencerové (4.5.2019) - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
4.5.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Řepka a Brambory po 30 letech

4. 5. 2019

Prečo na Západe nenávidia Rusko

4.5.2019 RusskajaVesna a HlavnéSprávy
Portál RusVesna publikoval článok, v ktorom vysvetľuje dôvody, pre ktoré Západ nenávidí Rusko.
Západ na čele s USA nenávidí Rusko. Nie jeľcinovské Rusko, ale putinovské Rusko. Jeľcin bol pre Američanov a Západ “dobrým Rusom”, pretože spoločne s Gorbačovom urobili Rusko slabé a závislé. Situácia s Putinom je opačná, Putin vytvoril opäť Rusko silné a sebavedomé, za to ho Američania a Západ nenávidia a vnímajú ho ako zlo.

Dobře, že ho vyrazil. Do petic proti odvolání Jiřího Fajta přistály obří vidle

Národní galerie (Praha)
4.5.2019 ParlamentníListy
Kauza odvolání šéfa Národní galerie Jiřího Fajta, které vyvolalo bouři v pražských uměleckých kruzích, má důležité pokračování. Své prohlášení totiž vydala odborová organizace Národní galerie, která ze své podstaty reprezentuje zaměstnance. Odbory s vyhazovem Fajta souhlasí a uvádí konkrétní důvody, jak galerii řídil.


Glyfosáty jsou horší, než si umíme představit. „Jsou všude“

William Engdahl
4.5.2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Zbytky glyfosátu byly nalezeny ve vodě z kohoutku, pomerančové šťávě, dětské moči, mateřském mléce, chipsech, občerstvení, pivu, víně, obilovinách, vejcích, ovesné kaši, výrobcích z pšenice a ve většině běžných potravin, které byly testovány. Stručně řečeno, je to všude.Kolaps USA se zrychluje

Paul Craig Roberts
4. 5. 2019      Paul Craig Roberts
Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Los Angeles, San Francisco a Seattle už přestávají být městy vhodnými k usídlení, a vražedné salvadorské gangy se zmocňují Long Islandu. Bohaté elity se ozbrojují a uvnitř svých usedlostí si budují „zabezpečené jádro“.

Vyhledávání ve slovníku: v Evropě bude zpracován mechanismus pro automatické rozpoznávání "propagandy země agresora" v ukrajinských médiích


Marta Litvinovová, Polina Poletajevová
4. 5. 2019 russian
Rada Evropy hledá zhotovitele, kteří sestaví několik slovníků, jež budou základem mechanismu pro automatické vyhledávání porušení ukrajinské legislativy ze strany médií. Je to uvedeno ve výběrovém řízení zveřejněném RE, s jehož textem se agentura RT seznámila. Program bude zejména zjišťovat případy "propagandy institucí státu agresora" a také informace zaměřené na "zdůvodnění zákonné povahy okupace území Ukrajiny". Experti se domnívají, že tyto iniciativy mají legitimizovat zasahování jiných států do vnitřních procesů na Ukrajině.

pátek 3. května 2019

Další zpackaný pokus o vojenský puč ve Venezuele: USA si nedají pokoj. Nahradí neschopného Guaidó osvobozený opoziční předák López? Ze západní propagandy se stává fraška. Maduro si dál upevňuje pozici

Caracas dnes - "Yenkeeové, vypadněte z Venezuely,
a z celé Latinské Ameriky!"
Jevgenij Krutikov
3.5.2019 Vzgljad, překlad ProtiProud
JEVGENIJ KRUTIKOV uvádí na pravou míru fake news našich veřejných dezinformačních prostředků o finální fázi operace Svoboda, která měla osvobodit Venezuelu od údajné diktatury legitmního prezidenta Madura


Ekonomika brzdí, ČNB utahuje

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
3.5.2019  VašeVěc
Efekt někdejšího „kurzového závazku“, který korunu znehybnil, znamená totéž, jako kdybychom onoho 7. listopadu 2014 - jentak bez jakýchkoliv příprav a bez dohody s kýmkoliv, natož s vládou – převzali euro v nevýhodném kurzu.

Paktování oligarchů: Zelenský prohrává s parlamentem, protože je to prospěšné pro Kolomojského

Rostislav Iščenko
3. 5. 2019    ishchenko
Více než sedmdesát tři procenta ukrajinských voličů chtělo věřit, že se zvolením Zelenského se situace v zemi může změnit k lepšímu. Ve skutečnosti by se změnila k horšímu bez ohledu na to, kdo by vyhrál volby (Porošenko, Tymošenková, Zelenský, Gricenko a třeba i nekandidující Vakarčuk). Logika je jednoduchá. Žádný z kandidátů (dokonce ani ti, kteří formálně zastupovali jihovýchod) nehovořil o nutnosti přeformátovat systém. Diskuse byla vedena výhradně o tom, jak systém efektivněji zachovat: přitvrzením teroru nebo mírným uvolněním smyčky a posílením demagogie.

Trump a Guaidó byli podvedeni Madurem


Trucprezident Guaidó: "Kde jste, moji spolupučisté?
Stojím na ulici sám!"
-rp-
3. 5. 2019 AllesShallUndRauch a PrvníZprávy
Po neúspěšném pokusu o převrat ve Venezuele to vypadá, že vláda Nicoláse Madura oklamala opozici vedenou Juanem Guaidóem a Leopoldem Lópezem.


Guaidóovi a jeho podporovatelům v Bílém domě (Trump, Pompeo, Bolton a Abrams) bylo dovoleno věřit, že velká část venezuelské armády a další vysoce postavení úředníci při „Operaci Svoboda“ změní stranu a odejdou od Madura. Týdny před úterým 3)0.4.) byla vedena tajná jednání s těmi lidmi, píše se na blogu Schall und Rauch.

Maduro to však věděl a nařídil svým lidem, aby předstírali, že přejdou k opozici. Ale v úterý se změna strany neuskutečnila a Guaidó a López zůstali sami. Vojáci a ministři osvědčili svou loajalitu k Madurovi.Jak se stal z Kosova drogový emirát, proč je opium v Afghánistánu na historicky nejvyšších číslech a jak to souvisí s válkami NATO?


Milan Vidlák
3. 5. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval brigádního generála Policie ČR, kriminalistu a ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha ZDE.

Kapitola z občanské výchovy pro antibabišovce

Stanislav A. Hošek
3. 5. 2019
Všichni, tedy především organizátoři demonstrací proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti, prozrazují veřejnosti ve skutečnosti své zásadní prozření. Nějak málo pochopitelně jakoby až teď najednou zjistili, že s naším právním řádem, Ústavou počínaje, není něco v pořádku. Konkrétně, že ani těch asi milion zákonů, jak tvrdí právní experti, které nám zákonodárci skoro za třicet let naordinovali nezajišťuje, aby naše zem byla právním státem. 


1. máj – oslava Svátku práce ve Venezuele a pokus o puč

Jan Kubeša
3. 5. 2019
 Obyvatelstvo vyšlo do ulic vyjádřit masivní podporu prezidentu Madurovi a jeho vládě. Den předtím další neúspěšný pokus ultrapravicové opozice o puč. Za tímto dalším neúspěšným pokusem o protivládní puč stojí vládní úředník USA John Bolton a ultrapravicová opozice vedená stranou Voluntad Popular. Zakladatel a skutečný lídr této strany Leopoldo López opustil v úterý ráno své domácí vězení, aby se společně s dalším předákem této strany, již bývalým poslancem Národního shromáždění Juanem Guaidó pokusili o násilný vojenský převrat. 

Procházková: Cenzura. Ta má dnes nový název: Boj proti dezinformacím

Lenka Procházková při projevu
Lenka Procházková
3. 5. 2019   PrvníZprávy
Lenka Procházková, publicistka, spisovatelka a chartistka, pronesla na na pietní akci na Václavském náměstí 2. května 2019 k výročí masového vraždění v Oděse)


ZNAMENÍ DOBY

(Projev Lenky Procházkové na Václavském náměstí 2. května 2019 k výročí masového vraždění v Oděse)

Demokracie EU: Prezident Juncker odhalil, že nedovolí euroskeptikům pracovat v Evropské komisi, bez ohledu na volby

Jean-Claude Juncker 
3.5.2019 SvobodnéNoviny
EU zajistí, aby euroskeptickým kandidátům byly zablokovány vstupy na nejvyšší místa v Bruselu bez ohledu na výsledky květnových voleb, pochlubil se šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

čtvrtek 2. května 2019

Zeman, Čína, Jágr a chlapci a děvčata s pěnou u pusenky

Režisér David Martínek
David Martínek
2.5.2019 Facebook
Musím přiznat, že se upřímně bavím. Jak se u další Zemanovy mise, tentokrát doprovázené hokejistou Jágrem, rozčilují lidé, u kterých lze sborově diagnostikovat syndrom indoktrinace polistopadovou mytologií moci. :-)
Nezlobím se na ně a nemám v nejmenším v plánu je urážet. Dokonce je chápu.

Svátek práce a šťastní otroci

Václav Umlauf
2.5.2019  E-republika
Jsem ze starší generace, takže nevidím žádný rozdíl mezi komunisty a dneškem. Dřív byli všichni v průvodě a to jedno procento, které tam nebylo, bylo monitorováno. Dnes je fízlováno to jedno procento, které je v průvodě. (Uveřejněno 1.5.2019)

Deep state vs. WikiLeaks

Pepe Escobar
2.5.2019 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
Obžaloba Juliana Assangeho ze strany FBI skutečně vypadá jako chodící mrtvý muž. Žádné důkazy. Žádné dokumenty. Žádné zaručené svědectví. Jen křížová palba kondicionálů.

Redakce Nové republiky děkuje symaptizantům


2.5.2019
Redakce Nové republiky děkuje svým čtenářům a příznivcům za finanční podporu, kterou posíláte na redakční účet 2300 736 297 / 2010. Zvláštní poděkování za dary poslané v měsíci únoru 2019 zasluhují:

Čížek Matěj, Čížek Vladislav, Dresler Ivo, Dvořák Antonín, Herblich Jiří, Henrych Jiří, Kárská Ludmila, Krampera Miloš Ing., Kratochvíl Milan, Kohout Lukáš, Kohut Jan JUDr., Kostelňák Milan, Mužík Oldřich, Rabl Tomáš, Robenek Tomáš, Tichá Ondřej, Tůmová Eva a dva anonymní dárci z 14.4. a z 16.4.2019.


středa 1. května 2019

Pantomimická loutka padla

Paul Craig Roberts
2. 5. 2019     PaulCraigRoberts
Zatímco šílení a zkorumpovaní lidé, tvořící Demokratickou stranu a americká média, pokračují ve svém povídání o tom, že hrozba Russiagate přece jen není tak úplně vymyšlená, hrozba jiného druhu - a především skutečná - se vynořuje v Rusku, Číně, Severní Koreji a Iránu. Ta hrozba pramení z faktu, že Washingtonu se už podařilo přesvědčit každou z těchto zemí, aby mu přestala věřit. Řečeno jinak: vlády uvedených zemí už dnes vědí, že všechno, co Washington řekne, je lež.

EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat

Alexander Tomský 1. 5. 2019     Parlamentní Listy Ivan David, kandidát na europoslance za SPD, řekl na pražské demonstraci proti diktátu EU, která se konala dne 25. dubna, zajímavé myšlenky. S Davidovým projevem jsem se seznámil na stránkách Parlamentních listů, kde byl uveřejněn pod titulkem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise (k přečtení zde). „Budoucnost nevidíme v likvidaci národních kultur a vytvoření masy primitivních chudých spotřebitelů bez opory v národním státu...

Rusko v souvislosti s pokusem o převrat vzkázalo Pompeovi: Nelžete!

Nicolas Maduro, prezident Venezuely
- kou -
1. 5.2019  
PrvniZpravy, CNNRIAFrance24
Zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová nazvala lživými informace, podle nichž Rusko údajně odradilo venezuelského prezidenta Nicolase Madura před útěkem ze země.

Vyzobáno z webů za duben 2019

Jan Kadubec 
1. 5. 2019  Outsidermedia
*Demokratický šéf sněmovního justičního výboru Jerrold Nadler už prohlásil, že i když zpráva Trumpa ze spojení s Ruskem neusvědčuje, „my víme“, že s Rusy spolupracoval… Představa, že takto uvažující lidé spolurozhodují o chodu „světa“, je vcelku děsivá.

Finanční elity zdánlivé a skutečné

Michal Brand
1. 5. 2019
V návaznosti na předchozí komentář „Finanční elity aneb Plán nebo Neplán“ bych rád zaměřil Tvoji pozornost, laskavý čtenáři, na jeden důležitý aspekt, který nesmíme přehlížet při snaze porozumět alespoň zčásti geo-politickému dění, nebo to nazvěme jednoduše – porozumět velkým hrám velkých kluků (a velkých holek, abych neopomenul krásnější a zranitelnější polovinu lidstva).

Můj Krym - třinácté pokračování (po Krymském mostu tam a zpět, Kerč, Azovské moře)

1. 5. 2019 - Ďouba


Zpráva o cestě na Krym v červenci 2018


Den čtrnáctý: Sudak, kemp Kapsel - Primorskoje - Krymský most tam a zpět, hymna mostu a 10 rad pro jízdu po mostu - Kerč - Kurortnoje, Azovské moře

Diskusní večer: Politické neziskovky přetvářejí svět.

1. 5. 2019
viz také: http://www.protiproud.cz/politika/4404-politicke-neziskovky-dobyvatelska-mocnost-ci-okupacni-sprava-lustracni-zakon-na-cizi-agenty-klaus-ml-budu-pozadovat-nula-penez-pro-ne-ze-statniho-rozpoctu-akce-dost-v-eurovolbach-okamuru.htm
https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/%C5%BEiv%C4%9B-politick%C3%A9-neziskovky-p%C5%99etv%C3%A1%C5%99ej%C3%AD-sv%C4%9Bt-maj%C3%AD-k-tomu-mand%C3%A1t-akce-dost-2942019-b/387416492102211/

Znovu aktuální článek: Je totální selhání EU pokrytectvím, neumětelstvím nebo záměrem?


Oleg Rybnikář
3.7.2015 
Smutná odpověď na otázku, položenou v titulku, zní: je to fatální kombinace všech uvedených faktorů. Smutek této odpovědi vyplývá ze skutečnosti, že hospodářská, organizační i politická integrace jednotlivých částí evropského kontinentu, za nevysloveného předpokladu, že bude uskutečňována rozumně, účelně a demokraticky, je smysluplná, účelná a pokud ne zcela nezbytná, tak jistě alespoň potřebná.

1. Máj v Moskvě

1. 5. 2019, Ďouba

Přímý přenos z Moskvy:

Kvůli Marii Benešové se plnil Staromák. Tak si přečtěte, co o ní říká profesor Jičínský

ROZHOVOR s profesorem Zdeňkem Jíčínským
1.5.2019 ParlamentníListy
Podle právníka a bývalého poslance ČSSD profesora Zdeňka Jičínského nemůže být za daných poměrů v České republice lepší vláda, než je koaliční vláda ANO a ČSSD s premiérem Andrejem Babišem. Ale připustil, že načasování změn v čele ministerstva spravedlnosti v době, kdy hrozí obžaloba Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, nebylo nejvhodnější, protože oživilo nejrůznější pochyby a otázky spojené s premiérem a jeho kauzou. „Ale Marii Benešové bychom měli dát šanci a nepodezírat ji z nekalých úmyslů, které se sice v české politice dají předpokládat, ale ne vždycky to tak musí být. I v české politice jsou lidé, kteří si zaslouží úctu za to, co dělají,“ prohlásil profesor Jičínský.


Guaidó se pokusil o převrat, Washington ho podpořil zatím slovně - Samozvaný venezuelský prezident Juan Guaidó vyzval venezuelskou armádu k převratu.

Pokus o převrat ve Venezuele (pučisté skrývají tváře
pod modrými šátky).
-rp-
1. 5. 2019  BBCSchallundrauch a PrvníZprávy
Záběry Guaidóa byly pořízeny před leteckou základnou Caracas Miranda (letiště Generalisimo Francisco de Miranda, zvaná La Carlota), vedle něj stálo několik vojáků. Nastal okamžik "skoncovat s uzurpací," řekl Guaidó na videu.Juan Guaidó pro americkou CNN řekl: "Máme podporu velké části ozbrojených sil a v příštích několika hodinách budeme konsolidovat veškerou jejich podporu pro přechod (asi převrat,ne? -pozn.NR) ve Venezuele."

úterý 30. dubna 2019

1. máj

Ivan David
1. 5. 2019
Stále je víc než dost důvodů, proč si připomínat 1. máj. Nemám na mysli tradici, kterou si i moje generace pamatuje z dob normalizace jako demonstraci loajality. Říkalo se jí EXPO. Nikoli pro podobnost s mezinárodní výstavou, ale jako EXistenční POchod. Demonstrace neuvědomělosti ve formě neúčasti mohla mít za následek komplikaci v kariéře. Nejde také jen o připomínku stávky amerických dělníků za osmihodinovou pracovní dobu. Význam prvního máje je mnohem hlubší.

"Levicovost" EU a příležitost pro ženy pracovat v dolech


Ivan David 
30. 4. 2019
V řadě komentářů publikovaných v médiích hlavního proudu lze najít tvrzení, že EU je „levicová“ nebo „socialistická“. S tím, že tato slova mají nahrazovat pojmy „hloupá“ nebo „nesmyslná“. Autoři to nejčastěji dokládají odkazy nebo citacemi různých nesmyslných nebo až absurdních regulací, které jsou obsaženy v právních předpisech EU. Pravda je, že řada předpisů z Bruselské legislativní dílny nebo jejich částí je bizarních. S mezilidskou solidaritou, která má být podstatou socialismu, však většinou nemají nic společného.

Dnes od 19.00 Ivan David na Svobodném rádiu


http://svobodne-radio.cz/30. 4. 2019

 

To je to, oč lži a zlu běží

Lubomír Man
30. 4. 2019
Každý u nás dnes ví, že v otázce postoje k nejzávažnějším problémům dneška, kterými jsou vztahy našeho státu vůči USA, vůči Rusku, vůči EU a vůči NATO, je naše veřejnost rozdělena na dvě početně zhruba stejné poloviny – a tento poměr zůstává už roky nezměněn vzdor zběsilému úsílí téměř všech našich oficiálních médií změnit tento poměr tak, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATO.

SIPRI: Rusko vypadlo z pětice zemí s nejvyššími náklady na armádu!

-kou-
30. 4. 2019 ria.ru a PrvníZprávy
Světové vojenské rozpočty loni dosáhly 1,8 bilionu dolarů, což je o 2,6% více než v roce 2017 uvedla výroční zpráva Stockholmského mezinárodního institutu pro výzkum míru (SIPRI).

Zároveň Rusko poprvé od roku 2006 vypadlo z pětice zemí s nejvyššími náklady.


Krvavá Oděsa 2014

Přemysl Votava
30.4.2019   VašeVěc
Od této události plné hrůzy uplynulo již pět let. V Oděse 2. května 2014 byly upáleny desítky občanů během pokojného májového shromáždění. Staly se cílem nenávisti pravicových extrémistů. Stalo se to v naší Evropě! Vraždy z Oděsy daly připomenout obdobnou tragickou událost, která se stala před 75ti lety ve francouzském městečku Oradour. Jednotky SS tam upálily ve stodolách a v kostele na 642 obyvatel, včetně žen a dětí. Svět na tuto hrůzu dodnes nezapomněl. Neotočil se ale zády, naopak vrahy potrestal.

Orchestrace rusofobie je předehrou k válce

Paul Craig Roberts (na snímku)
30.4.2019 blog autora, překlad Zvědavec
Ruské velvyslanectví ve Washingtonu připravilo precizní 121 stránkovou zprávu s názvem HYSTERIE RUSSIAGATE: PŘÍPAD TĚŽKÉ RUSOFOBIE

Každý by si měl tuto zprávu přečíst. Dokumentuje falešné zprávy, lži, porušování diplomatických norem a mezinárodního práva a bezdůvodné agresivní kroky vůči Rusku v období od 18. května 2016 až do zveřejnění Muellerovy zprávy.

Jak Moskva převzala od Západu iniciativu ve Velké hře. Od "zmrazení" po "rozmrazení": od Ukrajiny ke Koreji


Eduard Birov 
30. 2019    regnum
V posledních týdnech se ruská diplomacie výrazně aktivizovala a předvedla řadu posunů ve veřejné sféře. Po zdlouhavé pauze, která byla poznamenána taktikou "zmrazení" a rétorikou hlubokého znepokojení, Moskva téměř současně učinila sérii posunů v klíčových oblastech zahraniční politiky - na Ukrajině, Korejském poloostrově, v Afghánistánu. Nejsou to rozhodující posuny, nicméně znatelné. Je jasné, že se neobjevily náhle, ale po celou tu dobu byly pečlivě připravovány. Je však také zřejmé, že se objevila politická vůle Kremlu k tomu, aby byly splněny.

Prohlášení Českého mírového fóra ke kauze Golanské výšiny

30. 4. 2019
Koncem měsíce března tohoto roku podepsal prezident Donald Trump proklamaci, která uznává suverenitu státu Izrael i nad Golanskými výšinami. Tento akt se konal v zásadním rozporu se stanoviskem OSN, která obratem vyjádřila, že na statutu Golan se nic nemění: jedná se o syrské státní území obsazené Izraelem během války v roce 1967. Jde tedy o stejný statut, jako v případě Západního Jordánska, Gazy, Východního Jeruzaléma a do roku 1982 Sinaje.

200 000 tun diplomacie

30. 4. 2019     21stcenturywire
Kdo si ještě pamatuje staré dobré časy, kdy se diplomaté zabývali dipomacií a kdy platilo: nejdřív jednej a teprve pak střílej? Soudě podle výroku amerického velvyslance v Rusku Johna Huntsmana, už toho, bohužel, z dodržování minulých rozumných zásad do dnešních dob mnoho nezbylo. Huntsman totiž nad všechno ostatní velebí účinnost dipomacie dělových člunů, známé ze Studené války a Washingtonem dnes znovu do mezinárodních vztahů uváděné.

Tři přednosti systému Poseidon, na který USA nemají odpověď

30. 4. 2019     military
Vojenský expert Michail Něnašev uvedl tři přednosti Poseidonu, podvodního dronu, na který USA nemají odpověď. 23. dubna byl Vladimír Putin přítomen spuštění jaderné ponorky Bělgorod, která bude prvním nosičem bezpilotního systému Poseidon s jadernými hlavicemi.

P.C. Roberts: Veto

P.C. Roberts, překlad Lubomír Man
30.4.2019  osobní stránky autora a  VašeVěc
Tak toto je skutečná žurnalistika, s jakou se už dnes v médiích západního světa nesetkáte. Film Veto vám dá totiž nahlédnout, jak CNN, Kanál 4 a dokonce i Al Džazíra vyráběly a do oběhu pouštěly vymyšlené zprávy, zobrazující syrskou vládu jako tu, která zabíjí své vlastní děti, které se ovšem ve skutečnosti staly oběťmi západem financovaného terorizmu namířeného k likvidaci Sýrie. 

Hermelín jako esence kapitalismu

Tribun 
30.4.2019  Tribun
Snědl jsem hermelín. To vám samozřejmě nesděluji proto, abyste věděli, že jsem měl hlad a už ho nemám, ani proto, abych se chlubil, že konzumují mléčné výrobky. Sděluji vám to proto, abych si postěžoval, že vlastně nevím, co jsem jedl. 

Svět ruskýma očima 504

Zajoch
30.4.2019  Outsidermedia
Kaljulaidová v centru pozornosti  *  * * Dne 25. dubna spustila Nejvyšší rada Ukrajiny aparátní majdan  * * *  Francouzský prezident se snažíKOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: „V Bílém domě čekají Zelenského k rozhovorům a Porošenka k výslechu“

Porošenko - Binden
Tereza Spencerová
30.4.2019 iPrima
„Ukrainegate“ střídá „Russiagate“, přičemž nejdůležitější rozdíl spočívá samozřejmě v tom, že tentokrát už není vyšetřovaným Trump, ale jeho odpůrci.