Reklama

sobota 11. května 2019

Očima "rasisty a extrémisty"

Ivan David
11. 5. 2019
Dnes jsem si na konci první třetiny zápasu ČR - Norsko na chvíli zapnul TV, a uviděl jsem záběr na fanouška v českých národních barvách nadšeného z gólu české reprezentace. Ten fanoušek byl černoch. Mám podezření, že je slovo "černoch" politicky nekorektní. Tím raději ho používám. Možná se má říkat "afroevropan" po americkém vzoru "afroameričan", možná "afročech", možná se to má psát s velkým písmenem na začátku. Nevím. Podstatné je, že ten fanoušek cítí sounáležitost s českým národem.

"Nastavit moc shora dolů": USA vyčlení 900 tisíc dolarů "na upevnění demokratických procesů" na Ukrajině

11. 5. 2019   ZDE a ZDE a ZDE a ZDE
Ministerstvo zahraničí USA vydá nejméně 900 tisíc dolarů "na upevnění demokratických procesů" během místních voleb na Ukrajině v roce 2020. Jak se agentura RT dozvěděla, mezi hlavní úkoly projektu patří práce s voliči a sledování volebního procesu veřejností. V případě úspěšné realizace projektu přidělí Washington další finanční prostředky ve výši 600 - 800 tisíc dolarů. Tyto prostředky budou nasměrovány na sblížení moci a občanské společnosti. 

Opět neznámý vojín - projev Lenky Procházkové ze dne 9.5.2019 (VIDEO)

Lenka Procházková
11.5.2019 Nová republika a Nezávislá média
Ve výroční den osvobození Prahy Rudou armádou pronesla spisovatelka Lenka Procházková projev u sochy Sbratření v Praze ve Vrchlického sadech.


Voj. bezp. komplex USA si zlého nepřítele - když není - musí vyrobit. Ale co my s tím?

Lubomír Man
11. 5. 2019
Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojenskobezpečnostním). Šlo o výrok, který se dle britského listu the Independent stal nejzásadnějším varováním v historii lidstva, které ovšem ti, jichž se týkalo, odmítli vzít na vědomí. 


Volker: Ukrajina musí udělit zvláštní status Donbasu a amnestovat domobrance. Kolomojský: Ukrajině nepomůže ani Západ, ani plivání na portrét Vladimíra Putina


11. 5. 2019    rusnext a actuallno
Zvláštní zástupce ministerstva zahraničí USA pro Ukrajinu Kurt Volker vyzval tým nového prezidenta Ukrajiny Zelenského, aby splnil svou část minských dohod - udělil Donbasu zvláštní status a také amnestoval domobrance. "Ukrajinci musí splnit svou část, což znamená respektovat příměří, i když je to pro ně nyní složité, protože na druhé straně frontové linie bojuje Rusko; udělit amnestii těm, kteří spáchali trestné činy, jež jsou součástí tohoto konfliktu; musí proběhnout místní volby; a územím musí být přidělen zvláštní status, jak je to uvedeno v Minských dohodách", řekl zvláštní zástupce ministerstva zahraničí USA.

Petr Žantovský sledoval rozhovor Takáče s „odborníkem na dezinformace“. Chtěl znechuceně vypnout televizi, ale vtom to přišlo...


Vrábelův Stroj na  Jedninou Správnou Pravdu
Petr Žantovský
11.5.2019 ParlementníListy
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize si do vysílání pozvala odborníka na dezinformace, o němž se divák téměř až do konce pořadu nedozvěděl, co je zač. Petra Žantovského nejprve zaujalo, že dotyčný host František Vrábel rozkastoval českou společnost na blbce a neblbce, ale ještě víc to, jak nastínil technologicky opravdu velmi zajímavě pojatou novou formu cenzury. Ta bude spočívat v tom, že Vrábelova instituce nebude likvidovat jednotlivé obsahy na sociálních sítích, ale bude rozbíjet komunity vzniklé na technologické bázi, aby se spolu už nemohly spojit.

pátek 10. května 2019

Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bulváristu Ondřeje Höppnera: Cílená deformace veřejného mínění je odpudivější než bulvár.


Milan Vidlák
10. 5. 2019
Novinář Ondřej Höppner by se dal bez nadsázky označit jako král českého bulváru. Po studiích na Vysoké škole ekonomické, kde zjistil, že být ekonomem pro něj není dobrý nápad, a několikaletém cestování po Evropě se v 90. letech dostal řízením osudu do redakce novin s názvem Lidová demokracie. Novinařina se mu zalíbila a už u ní zůstal. 

Slobodný vysielač ZDE

Ivan David: "Druhá fronta" (VIDEO)

10.5.2016 SPD a Nová republika (4 minuty, 12 sekund)
Ivan David - kandidát č.1 strany Svoboda a přímá demokracie upozorňuje na změnu linie, na které dnes probíhá politický boj v Evropě.
Dnes hlavní linie politického boje neběží mezi levicí a pravicí ale mezi těmi subjekty, které chtějí nadvládu globalistů a kteří jim slouží a mezi těmi, kteří chtějí spolupracující suverénní národní státy.

Ústavní soud ČR potvrdil svůj politický status, když poskytl další důkaz o své podjatosti. Na druhou stranu vydal návod, jak beztrestně odmítat klienty z USA a jejich „spojence“ (1/2)

10.5.2019  Agentura EXANPRO
Specifická analýza a hodnocení (13058)
O velmi zavádějící výstup v médiích se postaral Ústavní soud České republiky, když ve svém rozhodnutí ze dne 17 dubna 2019 zveřejněném 30. dubna 2019 konstatoval, že provozovatel ostravského hotelu s názvem Brioni Boutique byl oprávněn na vstupních dveřích hotelu vyvěsit nápis:
Ivan David proti nálepkám, které politická konkurence věší na stranu Svoboda a přímá demokracie (VIDEO)

10.5.2019  SPD a Nová republika (video - 3 minuty, 40 sekund)
MUDr. Ivan David, kandidát č.1 strany Svoboda a přímá demokracie v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu ukazuje na programu SPD, jak jsou dehonestující nálepky, kterými je označována SPD, nepravdivé a nesmyslné. Probírá jednu po druhé a dokazuje, že je SPD protixenofóbní, protirasistická, protifašistická a není ani populistická a ani nacionalistická.

 

Demografická krize: Rusko usnadní udělování ruského občanství Ukrajincům

Andrew Korybko
10.5.2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Návrh prezidenta Putina usnadnit všem ukrajinským občanům získat ruské občanství představuje odvážnou snahu ucházet se o přízeň sousedů z civilizačně podobné země coby „náhradních migrantů“, a povede to ke konkurenci s Polskem, historickým soupeřem Ruska, kvůli těmto cenným „lidským zdrojům“.

American Conservative: je třeba se zbavit Boltona, než bude pozdě


Maxim Isajev
10. 5. 2019   regnum
Není pochyb o tom, že současný poradce pro národní bezpečnost USA by měl svou pozici opustit. Někteří mají zcela pochopitelné přání, aby v zahraniční politice americký prezident Donald Trump a poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton zaujali ostře protikladné pozice, ale nechápu, proč si myslí, že tomu bude právě tak? Bývalý americký velvyslanec v Iráku Christopher Hill například tvrdí něco takového: "Prezident je zásadně proti vojenským akcím, ať je to kdekoli, ale Bolton je, naopak, ostře naladěn ve prospěch vojenských akcí, proto administrativa nemůže vypracovat jednotný postoj".


Nejen bezmasé salámy – aneb proč Brusel nemá rád normy

Ivan David
10. 5. 2019
Před koncem roku 1991 nebylo možné zákazníkům jako salám prodávat výrobek v němž nebylo maso. Československé státní normy (ČSN) předepisovaly co a v jakém množství se do uzenin dávat může a co naopak obsahovat nesmí. Každý salám měl v rámci řady ČSN 5772 vlastní jakostní normu. Stejně tak bylo v normách ČSN předepsáno co a v jakém množství má být obsaženo v pečivu a ostatních potravinách. Normy obsahovaly z bezpečnostních důvodů i výčet látek, které v jídle být nesmí. Po podpisu Asociační dohody mezi ČSFR a Evropským společenstvím v roce 1991 byly normy ČSN na uzeniny zrušeny. U ostatních norem ČSN pro potraviny byla zrušena jejich závaznost. Podle Bruselu představovaly narušení volného trhu.

CO CHCEME? - Ivan David popisuje program strany Svoboda a přímá demokracie pro nadcházející volby do Evropského parlamentu (VIDEO)

10.5.2019  SPD a Nová Republika   (8 minut)Nesmrtelný pluk v Praze 9.5.2019

10.5.2019 Youtube


Lépe později než vůbec ne, ale víme už dnes, jak na to?

Jaroslav Tichý
10.5.2019   E-republika
Procento ročně odtékajícího HDP do zahraničí dále stoupá a za samotný rok 2017 již činilo 8,3 % (stoupá tak i dlouhodobý průměr odlivu HDP z ČR), aniž by naše vláda (jako celek a premiér Babiš obzvláště) s tím hodlali něco udělat. A tento trend dále pokračuje. Poměr mezi tím, jaké peníze od nás ročně odtékají a jaké se vrací formou eurodotací se tak změnil z cca 25 % již na cca 20 %. Čerpáme tedy zhruba jednu pětinu toho, co od nás ročně odtéká.


Egyptské letectvo obdrželo dodávku ruských vrtulníků Ka-52. Arménie koupí modernizované stíhací letouny z Ruska na úvěr. Indie se bude bránit před Pákistánem stovkami ruských tanků


10. 5. 2019 mk.ru lenta lentanew_tanks
Aligátoři budou zapojeni do bojů s teroristy.
Egyptské ozbrojené síly obdržely dodávku ruských útočných vrtulníků Ka-52 Aligator. Fotografie techniky byly opublikovány online. Podle předběžných údajů, založených na satelitních snímcích, byla do Egypta dodána dávka 10-15 strojů, které byly nasazeny na letecké základně egyptských vzdušných sil Wadi al Jandali západně od Káhiry.

čtvrtek 9. května 2019

Panelová diskuze: Reforma EU?

10. 5. 2019

Tato vláda platí neziskovým organizacím na Ukrajině.

9.5.2019 SvobodnéNoviny
Neziskové organizace jsou podle své definice organizacemi, které nevytváří zisk. Tedy by měly svůj případný profit vložit do rozvoje své další činnosti.

Jediná šance, jak zachránit zbytky našeho státu, je czexit. A klidně tvrdý

Šárka Nová 
9. 5. 2019   ParlamentníListy

Ivan David, kandidát na europoslance za SPD, a politolog Alexander Tomský mají ve svých výrocích o EU naprostou pravdu.

Otevřený dopis členům Senátu Parlamentu České republiky

9. 5. 2019
Vážené senátorky, vážení senátoři,
v pátek 10. května se má v Senátu konat rokování o petici scénáristy (a nově zvoleného senátora) Davida Smoljaka, režiséra Martina Vadase, novináře Tomáše Klvani a dalších pod názvem „Braňme média veřejné služby!“ (tisk č. 283), v níž se praví: „Vadí nám stupňující se útoky některých našich ústavních činitelů a jejich příznivců na novináře v České republice. Jsme znechuceni z představ, že média veřejné služby mají sloužit k upevňování jejich moci. Jsme rozhořčeni snahami tato média ovládnout nebo umlčet!“ To jsou vážná slova, avšak ještě vážnější je fakt, že nejsou ničím doložena.

Ivan David: Polemika s Věrou Jourovou o „označování obsahů“ na internetu

Ivan David
9.5.2019 VašeVěc
Společnost je buď svobodná, a pak musí unést pravdu, nebo manipulována, a spokojit se se lží, která je spolehlivou cestou ke krizi.

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu a práva spotřebitelů a rovnost žen a mužů Věra Jourová (hnutí ANO) poskytla Lidovým novinám dne 4. května 2019 rozhovor, nazvaný Internet otevřel otázku, co je pravda. V interview mě zaujala jedna otázka a následná odpověď eurokomisařky, kterou níže cituji:

Kosovo. Svedectvo o poslednej najväčšej lži geopolitiky konca dvadsiateho storočia

Generál Dominique Delawarde
Serge Halimi a Pierre Rimbert
8. 5. 2019 LeMondeDiplomatique a HlavnéSprávy
Generál v zálohe Dominique Delawarde zažil fázy “pred, počas a po vojenskom ťažení” bombardovania Srbska na pozícii šéfa “spravodajstva a elektronického boja” generálneho štábu Spoločného operačného plánovania. Zapojený do prvej línie tohto štábu v daných udalostiach, poskytuje nám svoje svedectvoIlustračné foto


Proč se musí ve vykrádaném Česku zavést bankovní daň

Václav Umlauf 
9.5.2019  E-republika
Propagandistické výkřiky poslední doby byly o tom, jak nás EU zaplavuje dotačními penězi. Tak se podívejme na opačnou stranu mince. Jak nás okrádají banky a jak naopak my zaplavujeme našimi poctivě vydělanými penězi Západ.


středa 8. května 2019

Diskuze politiků na TV Barrandov

8. 5. 2019
https://www.barrandov.tv/video/153657-arena-jaromira-soukupa-7-5-2019

Glosa k současnosti: Jde pořád o stejné lidi – mentálně stejné

Stanislav A. Hošek
8. 5. 2019
Sociologické průzkumy ukazují, že v kterékoliv společnosti je pouze asi 10-15% osob politicky aktivních. Jen ale asi tak jedno procento je ochotno věnovat se politice profesionálně. Proto se kupříkladu tak těžce hledají občané na kandidátky v obcích a městech. Bohužel, neznám, že by se některý výzkum zaměřil na dvě dílčí skupiny zmíněné vrstvy politických aktivistů, jimž říkejme třeba exhybové a fízli. Obě skupiny jsou tvořeny převážně lidmi jenom s určitou mentalitou, kteří procházejí dějinami prakticky všech společenství v podobném procentuálním počtu a vyskytují se v běžné společnosti vždy a všude. 


Jan Zahradil (ODS) odpovídá na otázku Parlamentních listů o ministru zahraničních věcí Petříčkovi

8. 5. 2019 Parlamentní listy
Už jsem se k panu Petříčkovi několikrát vyjadřoval. Je to člověk, který by se možná hodil do TOP 09 nebo takové podobné strany. Nevím, co s jeho názory dělá v sociální demokracii. Myslím, že se to také projeví na výsledcích ČSSD v nejrůznějších typech voleb. Pan Petříček je z názorové školy, která pokračuje v linii Sobotka, Prouza, Dienstbier apod. To jsou lidé, kteří sociální demokracii z pozice první či druhé nejsilnější strany dostali tam, kde dneska je.
Sociální demokraté začínali v roce 2013 ve volbách s dvaceti procenty a Babiš s osmnácti. Skončili tak, že Babiš měl 30 a ČSSD měla 7. Jestli si myslí, že lidé typu pana Petříčka je dovedou zpátky někam do bývalých pozic, já si to nemyslím. Nic mi do toho ale není, je to jejich věc.

Nukleární válka? Kvůli Venezuele?

Ron Paul
8. 5. 2019     ronpaulinstitute
Chystá se prezident Trump napadnout Venezuelu? Jeho poradci se stále větší rozhodností opakují, že „všechny možnosti jsou na stole“ a že „americký zásah k obnovení venezuelské ústavy“ se „může ukázat jako nezbytný“. Americký ministr zahraničí Pompeo pak v neděli večer v televizním vystoupení prohlásil, že „prezident Trump by vojenskou akci proti Venezuele mohl zahájit dokonce i bez souhlasu Kongresu“. Doslova řekl: „Jsem plně přesvědčen o tom, že jakákoli akce, kterou by prezident ve věci Venezuely podnikl, by byla zákonná“.

Washington ztrácí Pašiňana. Podaří se Jerevanu udržet vícevektorovou zahraniční politiku?

Stanislav Tarasov
8. 5. 2019    regnum
Zbývá jen několik dní do prvního výročí vlády arménského premiéra Nikoly Pašiňana. Polovina této doby, až do parlamentních voleb 9. prosince, byla vynaložena na akce, směřující k legitimizaci moci, získání plné kontroly nejen nad výkonnou, ale i zákonodárnou mocí. Samozřejmě, jak je tomu v těchto případech téměř vždy, nové úřady rozdávaly mnoho velkorysých slibů, hovořily o potřebě bolestivých reforem k zajištění ekonomického růstu a často vystupovaly s protikladnými zahraničněpolitickými prohlášeními. 


Lumír Němec k Rudé armádě: Že nás mohli osvobodit jen Američané? Pravda je jiná, zde jsou fakta

ROZHOVOR
8.5.2019 ParlamentníListy
„Rudá armáda bojovala na našem území téměř osm měsíců, osvobodila převážnou část území tehdejšího Československa a na našem území padlo téměř 140 000 rudoarmějců,“ připomíná k výročí Dne vítězství bezpečnostní analytik Lumír Němec, dříve náčelník vojenské policie SOG v Afghánistánu. Během osvobozování Československa samozřejmě docházelo i k excesům a násilnostem, podle Němce je ovšem nutné brát v potaz veškeré souvislosti, především pak obrovskou oběť, kterou všechny národy spojeneckých vojsk položily. „Na základě dohody tří mocností jsme, bohužel, zůstali ve sféře vlivu Sovětského svazu a toho uměl Stalin mistrně využít. Do klíčových pozic byli dosazeni kovaní komunisté, kteří plnili úkoly sovětských soudruhů. Což vyvrcholilo únorovým převratem a dobou temna po následujících čtyřicet let,“ dodává bezpečnostní analytik Němec.

Brazílie již není ochotna podporovat Spojené státy při zasahování ve Venezuely

8. 5. 2019     news-front
Stále více evropských, amerických a latinskoamerických politiků začíná přesvědčovat Donalda Trumpa, aby se zřekl myšlenky na vojenskou invazi do Venezuely. Evropa reaguje na prohlášení vlády USA snahou o vyzvání k mírovému řešení konfliktu. Latinská Amerika nechce porušovat vnitřní stabilitu, ale přesně to se stane, pokud podpoří USA.

úterý 7. května 2019

Pieta u pomníku tankové bitvy ve Starovičkách a pieta jinde!


-vlkp- a nafotil Šebr
7.5.2019 KosaZostra čili 
.wordpress.com
Vlkův úvod:
Dnešní příspěvek je neplánovaný. Ale dávám ho s potěšením a s náležitou skromností a úctou. Nick Šebr se tradičně účastnil piety za padlé v závěrečných bojích II.ww. na území jižní Moravy. Tentokráte ve Starovičkách, což je obec na půl cestě mezi Břeclaví a Brnem.Marné volání o pomoc: Máme tu zase německý protektorát. Rozhlas opět plný kolaborantů. Soudruh estébák v boji o „víru“ v náš stát? Paní Jourové z úplatků konečně přeskočilo. Vědce i Piráty už Putin také dostal. Co s tím?

Grafika ProtiProud
Petr Hájek
7. 5. 2019 ProtiProud

Petr Hájek je konzervativní katolík a mimo jiné i odpůrce povinného očkování. Je ale dobrým analytikem a proto si dovolujeme pt čtenářům předložit jednu z jeho poslendích úvah plné výborných postřehů.
Například s uznáním hodnotí další lekci „výuky“ od šéfa našich čučkařů, kroutí hlavou nad přemrštěnou sebekritikou soudružky komisařky – a má za to, že nás nikdo neosvobodí, pokud si nepomůžeme v eurovolbách sami.


Masakr třídy plné dětí v Plzni, ale primátor Baxa (ODS) adoruje zabité válečníky Pattona, kteří neexistují!

7. 5. 2019 SkrytáPravda
Minulost neumlčíte!
Rok se sešel s rokem a plzeňská šaškárna oslav mrtvých, co i po smrti žvýkali žvýkačky je zde zpět. A zatímco si novodobí američtí soudruzi tlapkají po ramenou, na třídu plnou dětí díky americkým bombám zmasakrovanou si nikdo nevzpomene.


Nebo se primátor Plzně Baxa z ODS pochlapí a veřejnosti řekne pravdu? Tomu nikdo asi nevěří...

Poslanec za Krym přirovnal výzvu k "vylidnění Donbasu" s nacismem


Anna Mancová
7. 5. 2019      polit.info
Poslanec Státní dumy RF Ruslan Balbek komentoval v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti 6. května návrh "na vylidnění Donbasu", který přišel od jeho ukrajinského kolegy z Nejvyšší rady Semjona Semenčenka. Zástupce ukrajinské strany Samopomošč v rozhovoru pro kanál YouTube Politika vyzval vládu země, aby vyčistila území samozvaných DLR a LLR.

Vraťte nám ČT! Občané se připojují k petici a připisují peprná slova

http://www.novarepublika.cz/2018/08/seminar-svoboda-projevu-pravo-obcana-na.html
6. 5.2019    Parlamentní listy
Petice s názvem „Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!“, jež bojuje proti privatizaci ČT a ČRo do rukou jejich zaměstnanců, má už přes 1000 podpisů. „Chceme informace, nikoli interpretace.“ To je refrén komentářů, které se pod peticí objevují. „Propaganda ČT mi začíná připomínat propagandu ČST v osmdesátých letech,“ napsal například jeden z petentů Miroslav Hložek. 


Politika na Ústavním soudu

Erik Best
6. 5. 2019     EB
Američané jsou zvyklí na velmi politický Nejvyšší soud. Výklad Ústavy se mění podle toho, jestli většinu soudců dosadil republikánský či demokratický prezident. Český Ústavní soud byl zatím takového stranického rozdělení povětšinou ušetřen a teď ho zjevně překonal úplně.


Bude další „prima válčička“?

Eric Margolis
7.5.2019 OrientalReview, překlad Zvědavec
Jasně. Pojďme vtrhnout do Venezuely. Další prima válčička. Vždyť je to tam plné komoušů a mají tam moře ropy. Jediné, co tihle kubomilní Venezuelani nemají, jsou zbraně hromadného ničení.

Pozdravem „Bílá síla“ zdravili při inauguraci noví estonští ministři

Z inaugurace
-rp-
7.5.2019 Independent.uk a PrvníZpravy
Nová koaliční vláda Estonska vyvolala mezinárodní znepokojení poté, co dva z jejích nových ministrů kabinetu tento týden použili při inauguraci pozdrav „Bílá síla“.


Mart Helme a jeho syn Martin, oba z krajně pravicové estonské strany EKRE, použili gesto, které je populární v nacionálních kruzích.

Armáda maršála Chalífy Haftara informovala o zničení štábu vlády národní jednoty v Libyi

Armáda maršála Chalífy Haftara informovala o zničení štábu vlády národní jednoty v Libyi

© REUTERS / Goran Tomasevic
7.5.2019  zdroj
Letectvo Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara zaútočilo na řadu pozic v Tripolisu a zničilo operativní štáb vlády národní jednoty, v jehož čele byl Usama al-Džuvaili. O tom informoval operační štáb LNA.
„Libyjské letectvo (LNA) zaútočilo na řadu cílů, včetně diplomatického klubu, cesty vedoucí do mešity El-Kahili,“ uvádí se v prohlášení štábu.


Hákový kříž nad ukrajinskými pozicemi

Jan Urbach
7.5.2019 VašeVěc
Příslušníci ukrajinského pluku „Azov“ vyvěsili nad pozicí na styku s Doněckou lidovou republikou v obci Marinka vlajku s hákovým křížem. Dokumentuje to videonahrávka pořízená z doněcké strany.


57 varieties senátora Václava Lásky a spol.

Senátor Láska (telefonující) na Prague Pride 2016
Vladimír Pelc
7.5.2019  VašeVěc
Čísla hrají obrovskou roli. V marketingu. I v politickém marketingu. Senátor V. Láska a spol. plagiovali historický reklamní slogan „57 odrůd okurek“ od firmy H. J. Heinz se sídlem v Pittsburghu, Pennsylvania, Spojené státy. Aktuálně jako Heinz 57. Třeba na Heinz tomato ketchup.

pondělí 6. května 2019

Prokletí oděské války

Štěpan Achmatov
6.5.2019 FSK, překlad Zvědavec
Před 5 lety 2.května 2014 stoupenci hospodářského převratu, který proběhl v Kyjevě, provedli ohavnou akci zastrašení. Výsledkem střetů v centru města a požáru v Domě odborů byla smrt 48 lidí a více než dvě stě bylo raněných. Převládající většina obětí - stoupenci oděského antimajdanu. Vyšetřování ani za pět let nebylo provedeno. O soudu nad zadavateli a vykonavateli tohoto zločinu není ani řeči. I když jména podezřelých jsou: tehdejší gubernátor Dněpropetrovska Igor Kolomojskij, kandidát na prezidenta a budoucí prezident Ukrajiny Petr Porošenko, vůdce "sebeobrany majdanu",nyní mluvčí Nejvyšší rady Andrej Parubij...

Svět ruskýma očima 505

Zajoch
6. 5. 2019 Outsidermedia
Američtí experti mají zato, že kvůli pevným vazbám Moskvy a Pekingu se budou američtí vojáci muset střetnout s více než jedním protivníkem  * * *  Limity na převody peněz v hotovosti do zahraničí  * * * Běluha v roli ruského špiona, aneb trocha ironie nikoho nezabije.

Porošenkovy zločiny již vyšetřuje zvláštní skupina

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
-rp-
6. 5. 2019 Newsone.ua, Vesti.ru a PrvníZprávy
Na Ukrajině i v zahraničí již působí „neformální skupina lidí“, jejímž úkolem je postavit před soud současného prezidenta republiky Petro Porošenka a jeho nejbližší spolupracovníky.
Podle novinářky Světlany Krjukové, zástupce šéfredaktora webu Strana.ua, se tito lidé budou zabývat "systematickým sledováním současné mocenské elity ".

Dostala jsem nesmírnou zlost

Maria Saláková
6.5.2019  blog autorky
Obchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi.neděle 5. května 2019

Ministerstvo obrany Ruské federace vážně začalo posilovat obranu Kuril


Anatolij Koškin
5. 5. 2019 https://regnum.ru/news/polit/2622717.html
Moskva a místní velení se postarají o pohodlný pobyt svých vojáků.
Nehledě na "zákazy" ruským vůdcům a politikům od japonské vlády navštěvovat Kurilské ostrovy, které jsou nesmyslné a porušují princip nezasahování do vnitřních záležitostí suverénního státu, a doprovázející "pobouření" Tokia a jeho hloupé "diplomatické protesty", život na těchto "vzdálených, ale našich" zemích běží normálně. 


Prof. Ivo Budil: Ivan David promluvil na demonstraci jako pravý vlastenec

Ivo Budil
5. 5. 2019 ParlamentníListy
Tvořivá a inspirující idea Evropy byla unesena byrokratickou stavbou Evropské unie, která opakuje všechny chyby velkých padlých impérií minulosti, aniž k nim přidává jakoukoliv pozoruhodnou či inovativní přidanou hodnotu.

Několik stovek slov nekorektního textu o našem soudnictví

Stanislav A. Hošek
5. 5. 2019
Politická ideologie liberalismu, které se poněkud neoprávněně dneska říká politologie, vydává moc soudní za jeden ze tří pilířů moci v demokratickém státě. V tomto textu nehodlám polemizovat s tím, že teorie tří pilířů politické moci v zastupitelské demokracii ve skutečnosti nevypovídá vůbec nic o celkové reálné moci v takovém státě. Hodlám nadhodit několik myšlenek pouze o moci soudní.

Miloš Jakeš: Příběh komunisty. Životní drama dnes vysmívaného muže. Z jedné totality do druhé? Povinná četba pro nevymyté mozky. Jak laciné bojovat dnes staré války! Disidentská literatura současnosti...

Petr Hájek
5. 5. 2019  ProtiProud
Petr Hájek připomíná poslední vůdčí osobnost doby "reálného socialismu" - dnes totálně a vpravdě bolševicky desinterpretované - v souvislosti s unikátní knihou vzpomínek, jež může přemýšlivějším pomoci pochopit kontext časů, v nichž žijeme:


Pane Šimíčku, to už je jak z Bohnic, kroutí hlavou bývalý kolega. Šílený soudce, bigotní havlista, komplot zastavený prezidentem Zemanem


Soudce Ústavního soudu Vojtěch Šimíček
ROZHOVOR
5.5.2019 ParlamentníListy
Právníku Vyvadilovi nad nálezem schvalujícím odmítnutí ruských turistů došla slova.V souvislosti s autorem nálezu Vojtěchem Šimíčkem hovořil jeho bývalý kolega z Nejvyššího správního soudu o projevu duševně chorého člověka či alkoholu. Připomíná také, že Šimíček byl účastníkem „komplotu“ soudních špiček, který zastavil prezident Miloš Zeman.

Martin Koller velvyslanci SRN v ČR

5. 5. 2019
Vážený pan velvyslanče
Květen a červen jsou měsíce, kdy se toho děje opravdu hodně. Jako téměř každý rok jsem se i letos vypravil do Plzně na Slavnosti svobody. Přijíždí tam vždy řada kamarádů, sběratelů historické vojenské techniky a především přesvědčených vlastenců od nás i ze zahraničí. Čestní, civilizovaní a pracující lidé. Parazita tam nenajdeš. Mimo jiné tam letos dorazilo deset veteránů z druhé světové války z 2., 16. a 97. americké pěší divize a belgického 17. střeleckého praporu. Nejmladšímu je 91 let. 


Americký velvyslanec: Nemyslitelné, co dnes Evropa dovoluje Rusku!

Richard Grenell, velvyslanec USA v Berlíně
-kou-
5.5.2019 Fokus a PrvníZprávy
Velvyslanec USA v Německu Richard Grenell opět vyhrožoval sankcemi proti německým společnostem, které se podílejí na výstavbě ruského plynovodu Nord Stream-2, v rozhovoru pro Focus.