Reklama

sobota 18. května 2019

Zrůdné stvořeníYekta Uzunoglu
18. 5. 2019
Defne Bayrak (Poklad Prapor) jednoho z nejnebezpečnějších “mozků” ISIS teroristů už zatkli Kurdské ozbrojené jednotky! Pocházela z bohaté rodiny, studovala žurnalistiku na jedné elitní istanbulské univerzitě a následně pracovala v prominentních provládních novinách, jako jsou Hürriyet, Vakit, Timeturk a Risale Haber. Nějak se seznámila opět na elitní istanbulské universitě s promovaným jordánským lékařem, za kterého se hned vdala. Prima pár, oba pocházejí z bohatých rodin, ona hned po promoci nastupuje, jako by byla zázračnou novinářkou, u největšího tureckého deníku Hürriyet a následně u dalších provládních novin. On nastoupí v renomované nemocnici v Jordánsku, kam odchází se svou “ženou”, která píše pro své deníky z Jordánska, je to ideální “moderní” dobře vzdělaný pár?! 


Deformátoři

Zdeněk Jemelík
18. 5. 2019      JemelikZdenek a Chamurappi
Pojem „deformátor“ je zde míněn jako protiklad k označení „reformátor“: označuje nositele nápadů na organizační změny, jejichž uskutečnění by přineslo nenapravitelné škody. Jistě by k nim patřila ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Naštěstí deformátorský zápal, s kterým vítězně vtáhla do úřadu, ji rychle opustil. Již bude pouze sbírat podklady pro reformátorské kroky svého nástupce. Potěšila mě dvakrát: poprvé odtroubením záměru vyvolat zmatky v soudnictví a státním zastupitelství, podruhé, a to ještě více, naznačením skutečnosti, že ozdobou příští vlády již nebude.

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Reforma EU?" - hovoří Martin Kunštek (VIDEO 36 min, 20 sek.-- snížená kvalita zvuku)

18.5.2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma "Reforma EU?" hovoří Ing. Martin Kunštek o tom, jakým směrem se Evropská unie od svého prvopočátku vyvíjí a kam směřuje. A věřte, není to nic pozitivního pro naše národní zájmy.
INTERNÍ PRACOVNÍK BÍLÉHO DOMU: Válka s Íránem, kterou Trump plánuje, má začít na podzim 2019

redakce ITN
18.5.2019 IsraelTodayNews, překlad Zvědavec
Jak uvedl zdroj pracující v Bílém domě, prezident Donald Trump a jeho vnitřní kruh plánují rozsáhlou invazi do Íránu.
Plán zahrnuje pozemní invazi a využití taktických jaderných zbraní v rámci vojenské akce, která je plánována na podzim 2019. Írán bude podle zdroje „vymazán z mapy“ a válečné úsilí by mělo stát „dva a půl krát více, než válka v Iráku“.


Bombardování přivede Írán zpět do doby kamenné, ale tak na půl

Eric Margolis
17.5.2019 ICH, překlad Zvědavec
Je to jen náhoda, že televizní společnosti znovu vysílají staré filmy typu „Drsný Harry“, přičemž silná americká námořní armáda a bombardéry vzdušných sil B-52 mají nakročeno ke střetu s Íránem? Opět zde máme „dobré hochy“ versus „padouchy“, a také „udělej mi dnes radost“.

A dost! Tohle už je hodně přes hranu

Vylévání ODS-fekálií
Růžena Chrastekova
18.5.2019 VašeVěc
Bude konat Hamáčkovo Ministerstvo vnitra a jeho nové útvary i v těchto případech? https://nasregion.cz/demokracie-v-podani-ods-zeman-je-druhy-hitler-a-je-nutne-ho-podrezat-jako-svini-107262?fbclid=IwAR3XeZOEzePvkCsnnl9hJklCV4aUHHA_dT9E9LBNqA7F0_6u4AKI9I4ge9Q https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-zada-pro-poslance-KSCM-kulku-A-drzte-hubu-581872

Panelová diskuze Nové republiky na téma "Reforma EU?" - 1. část - úvodní slovo doktora Ivana Davida a následující úvaha politologa Ing. Tomáše Doležala (VIDEO 22 min - prosím omluvte zhoršenou kvalitu zvuku)

18.5.2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma " Reforma EU?" vystoupil s úvodním slovem MUDr. Ivan David a následovala úvaha politologa Ing. Tomáše Doležala.


pátek 17. května 2019

Svět ztrácí v USA důvěru

Finian Cunningham
17. 5. 2019    sputniknews
Říct, že USA provádějí „zahraniční politiku“ je zřejmý nesmysl. Americká politika není totiž ničím jiným, než na nižší obrátky seřízeným válečným stavem, zamířeným na celou planetu Zemi. A americká „zahraniční politika“ není ničím víc, než neustále běžícím programem psychologických operací. Důležitým prvkem tohoto kolosálního znetvoření politiky jsou tzv. americká média, která hrají rozhodující roli jak v zastírání, tak v propagování těchto psychologických operací.

Marxův plán, směrnice Barbarossa a vlastenecká jako občanská

Rostislav Iščenko
17. 5. 2019    cont.ws
Mezi úzkými kruhy rezunovců je populární, ale lživý, názor, že "nešťastný mírumilovný" führer, když náhle zjistil, že SSSR soustředil příliš mnoho vojáků v západních vojenských okruzích, ... s náhodnými divizemi, které byly po ruce, byl nucen urychleně zaútočit na SSSR, aby sám nebyl napaden. Ve skutečnosti Hitler nařídil přípravu útoku na SSSR již 31. července 1940 (Francie kapitulovala 22. června téhož roku). Transformace plánu Ost na plán Barbarossa je pro nás důležitá, protože kdyby nebylo německé okupace Ukrajiny, nesetkali bychom se s takovým jevem jako občanská válka během vlastenecké.

Ať žije EU, ale za své Petr Havlíček

Petr Havlíček 
Petr Havlíček
17. 5. 2019 blog autora
Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik a vytvořit obludu, nad kterou již nemá národ, žádnou ekonomickou, politickou a už vůbec ne demokratickou moc.

„Madeleine Albrightová se tenkrát v Luxoru chovala jako primitivní hajzlbába,“ vzpomíná režisér Dvořák na setkání se ženou, která spoluorganizovala válku na Balkáně

Václav Dvořák - dokumentarista
17.5.2019  SlobodnýVisielač a Šifra
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval režiséra, dokumentaristu, producenta a redaktora Nové republiky Václava Dvořáka.

Česká cibule už ve skladech není, kdy dojdou brambory?? Češi nebojte se nic, budete žrát řepku!!!

Řepka pod Řípem
Oldřich Rambousek
17.5.2019 SvobodnéNoviny
Toto téma je už nějakou dobu omílané a je pravdou, že dopady nulové zemědělské koncepce na občany značně doléhají. Odnáší to především nízkopříjmové rodiny, důchodci, matky samoživitelky a děti. Pálí tato situace politiky?? Ne!!! Je jim to úplně jedno, protože pro ně je nyní jiné ožehavé téma na tapetě. Tím tématem jsou volby do Evropského parlamentu a tedy boj o koryta!! Vlastní koryta!!

Brexit nikdy nebude


Benjamin Kuras
17.5.2019  iPrima
Že brexit nikdy nebude, se domnívá 76% v anketě britského internetového blogo-magazinu “i-news”. Legendární fotbalista Gary Lineker to vysvětluje takto: „Jednání o brexitu by mohlo trvat deset let. Do té doby vymře většina těch, co pro něj hlasovali“. Jméno „Brexit“, však už tu navždy zůstane. A bude jistě patřit mezi ty nejpopulárnější. U evropských novorozeňat možná hned druhé za různými variantami jména Mohamed.
(na snímku: "Anglický brexitový čaj v sáčcích")

Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
17.5.2019   iPrima
→ jeden z Madurových ministrů se v norském Oslu setkal s jedním z Guaidóových pobočníků, poslancem Stalinem Gonzalezem, a to v rámci „průzkumných rozhovorů“, potvrzují norské i jiné zdroje, u Guaidóa jednání s Caracasem oficiálně nepotvrzují, Maduro ale připouští, že jeho ministr informací je na „velmi důležité misi“ v zámoří… USA, které očividně „nebyly přizvány“, existenci rozhovorů okamžitě popřely… kanadská ministryně zahraničí jednala o Venezuele na Kubě… fascinující…

Kateřina Konečná (KSČM) lže, když tvrdí, že SPD lže. Prokazatelně hlasovala pro usnesení, které má vést k odstranění překážek pro příchod kohokoli z Afriky do EU.

Ivan David
17. 5. 2019
Paní Kateřina Konečná dál vesele veřejným popíráním rozmazává skutečnost, že hlasovala pro Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899(RSP)) (P8_TA-PROV(2019)0239) ZDE, který v článku č. 23 uvádí tento závazek: Evropský parlament žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU." Proto Konečná podá, jak prohlásila na tiskové konferenci, trestní oznámení policii v Praze 1 ZDE. Záznam z hlasování je ZDE (strana 68-69, viz obrázek dole).

Herečka Silvana Heißenberg píše Merkelové: Jste největší kriminálnice a nejvíce opovrhovaná spolková kancléřka, kterou musí německý národ trpět

Silvana Heißenberg
Silvana Heißenberg
17.5.2019 FB autorky
V lednu byl Silvaně Heissenberg uzavřen účet na Faceabooku díky zákonu Heiki Maase, který zároveň vstoupil v platnost. Silvana Heissenbergová je německé herečka. V Německu to pomalu vře. Jmenovaná umístila na Facebookové stránce Merklové následující článek:

Nigel Farage: Drtivý proslov v Evropském parlamentu na podporu Viktora Orbána

Nigel Farage v Evropském parlamentu
17.5.2019  SvobodnéNoviny
Pane Orbáne, díky Bohu, že existuje aspoň jeden evropský vůdce, připravený se postavit za své principy, svůj národ, svou kulturu a svůj lid.
Čelíte tak drastické šikaně. Díky Bohu, že tu jste.
A jsem si jistý, že Maďarům jistého věku, se vybavuje mnoho temných vzpomínek.
To je soudní fraška.

Ivan David se ptá a Jan Hrnčíř odpovídá: naše hospodářství v rámci Evropské unie. Zdrcující kritika. (VIDEO 8 min. 32 sek.)

17.5.2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
MUDr. Ivan David, CSc. - kandidát č.1 strany Svoboda a přímá demokracie do nadcházejících voleb do parlamentu Evropské unie - se ptá experta - poslance za SPD ve Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky PhDr. Ing. Mgr. Jana Hrnčíře, BMA, LL.M. na naši hospodářskou existenci v rámci EU. Přitom je Evropská unie podrobena zdrcující kritice.


Tomáš Petříček je ostudou České republiky, ne Zdeněk Ondráček

Jaromír Petřík
17. 5. 2019   jaromirpetrik
Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček navštívil Doněckou republiku, která vznikla následkem krvavého převratu na Ukrajině a dokázala se vojensky ubránit, když na ni pachatelé tohoto převratu s podporou Západu vyslali vojska. Následně se strhl mediální i politický povyk, že poslanec Ondráček poškozuje zájmy České republiky novinky.

Zakázala ODS moji včerejší přednášku v Brně?

Petr Hampl
17. 5. 2019   Parlamentní listy
Včerejší přednáška a beseda, kterou jsem měl mít v Brně v Knihovně Žabovřesky, byla zrušena z rozhodnutí vedení Knihovny Jiřího Mahena, kam dotyčná pobočka spadá. Podnětem byla „kampaň“ vedená studentem mediální komunikace na Masarykově univerzitě. Jako obvykle se neodvážil konfrontovat tváří v tvář. Nedal si ani práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Nenašel si čas ani na patnáct potřebných minut. 


Ivan David se ptá, Stanislav Novotný odpovídá (VIDEO 9 min 38 sek)

17.5.2019  Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
MUDr. Ivan David - kandidát č.1 na kandidátce voleb do evropského parlamentu za stranu Svoboda a přímá demokracie - se zeptal Mgr. Stanislava Novotného, ředitele Křesťanské akademie a předsedy Asociace nezávislých médií na jeho názor na fake-news, desinformace a pokusy o cenzuru v českém mediálním prostoru.

čtvrtek 16. května 2019

Ivan David se ptá a sociolog Petr Hampl odpovídá (VIDEO 6 minut)

16.5.2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
Sociolog a pedagog PhDr. Petr Hampl Ph.D. jeden ze zakladatelů České společnosti pro civilizační studia hovoří v rozhovoru s Ivanem Davidem o krizi naší civilizace a o nebezpečích plynoucích ze střetu s civilizací jinou, reprezentovanou velkou vlnou ilegálních migrantů


Ivan David: O budoucnosti (VIDEO 5 min 15 sek)

Ivan David
16.5.2019  Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
MUDr. Ivan David, CSc. - kandidát č.1 do parlamentu Evropské unie za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD) - natočil svou úvahu o budoucnosti.Farage sahá po vítězství aneb Chyba v českém Matrixu

Nigel Farage - tahoun brexitu a zakladatel nové "Brexit Party"
Karolina Stonjeková
16.5.2019 iPrima
„No jo… dneska už by to všechno dopadlo jinak. Dnes Britové výsledku referenda trpce litují. Podpora odchodu Británie z EU rapidně klesla a nové referendum by ostrovní království v Unii udrželo...“

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

Michael Morris
16.5.2019  StřípkyZeSvěta
Již léta pozoruji, jak stále více lidí v mém okolí (snaživí a slušní lidé) přichází o práci a z donucení se musí profesně „osamostatnit“ a to jim stačí sotva k přežití, protože nárok na podporu v nezaměstnanosti nemají. Znám mladé, vzdělané a velmi motivované lidi, kteří léta tvrdě pracují, aniž by jim za to někdo zaplatil. Jsou to praktikanti, vykořisťovaní moderní otroci. Během pravidelných pracovních pobytů v USA jsem si všiml, že v posledních letech rapidně narostl počet bezdomovců. Viděl jsem akademika v dobrém obleku, jak přespává v autě, protože přišel o dům. Vzpomněl jsem si, jak žebráci v Berlíně a Londýně stojí fronty u popelnic, aby sehnali k jídlu alespoň nějaké zbytky, a napadlo mne, že sbírání zálohovaných lahví se z nouze změnilo v povolání. Viděl jsem, jak se bída jako šedá clona znovu roztahuje nad celým západním světem, zatímco hrstka jedinců stále bohatne.


Lhali „o sto péro“? Sýrie a nová fakta. A Ukrajina, to si Trump vychutná

Vládní armáda u Idlibu
Tereza Spencerová
16.05.2019 ParlamentníListy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Uniklá zpráva Organizace pro kontrolu chemických zbraní sděluje, že „Asadův chemický útok“ nebyl Asadův, všímá si analytička Tereza Spencerová. A co s teroristy, kteří uvízli v Idlíbu? Nějaké si vezme Čína, nějaké si vezme Putin, sděluje Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. A pozor na Ukrajinu, odkud Donald Trump chce „tahat“ důkazy o angažmá Obamovy administrativy. Spencerová si všímá též dění v Izraeli, o kterém se běžně nemluví.

Ivan David se ptá a Jiří Kobza odpovídá - Je islám nebezpečný? Jak probíhá radikalizace evropských muslimů? Jak je to s muslimským pokrytectví.? (VIDEO 10 minut 7 sekund)

16.5.2019  Svoboda a přímá demokracie a Nová republika
MUDr. Ivan David, CSc. - kandidát č.1 ve volbách do europarlamentu za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD) se vyptává poslance Mgr. Jiřího Kobzy (SPD), místopředsedy zahraničního výboru Sněmovny Parlamentu ČR na jeho zkušenosti s islámem, jeho radikalizací a s hloupými rozhodnutími vedení Evropské unie. 
Jak by měla vypadat česká zahraniční politika? Jaké jsou zkušenosti člověka, který dlouho žil a pracoval v islámských zemích? Co to je muslimské pokrytectví a k čemu vede? Jaká je dynamika radikalizace islámu a jaké jsou jeho oběti? Chcete slyšet zasvěcené odpovědi? Pusťte si 10 minut videa:středa 15. května 2019

Julian Assange: Politický monstrproces maskovaný jako „obvinění ze znásilnění“

Michal Brand
15. 5. 2019
Ve spolupráci s nově nainstalovaným ekvádorským prezidentem, který vydal azylanta´Juliana Assange neo-totalitní zvůli, a v souladu s instrukcemi Velkého Bratra za oceánem, obnovuje neo-totalitní švédský režim vyšetřování Juliana Assange za „znásilnění“. Podobné špinavosti nenapadaly ani ty minulé bolševiky. Ti opozici a nepohodlné osobnosti věznili za „rozvracení republiky“ a podobné trestné činy a vytvořili k nim „důkazy“. Ale obvinit třeba chartisty z vyfabulovaného znásilnění je – pokud je mi známo – nenapadlo. Holt žabaři, ti estébáci, to dnes jsou jiní kabrňáci.

Yiwu myslí na Prahu

Jana Pavlová a Zbyněk Fiala
15.5.2019 VašeVěcKdyž se mluví o obchodu s Čínou, okamžitě padne řeč na americké zvýšení dovozních cel na 25 procent a jejich rozšíření na prakticky veškerý čínský dovoz do USA. Co to udělá? Možná, že nic, k dispozici je ještě měsíc, než budou lodi v Číně naloženy novým zbožím a dorazí k americkým břehům, ale na světových burzách to bylo patrné hned. Sypaly se dolů. List New York Times to doprovodil obavou, že obchodní válka mezi USA a Čínou může trvat věčně.


Giuliani definoval geopolitické postavení Ukrajiny

Rostislav Iščenko
15. 5. 2019   news-front
Rudolph Giuliani, bývalý starosta New Yorku a osobní právník Donalda Trumpa, zrušil svou cestu na Ukrajinu. Zdálo by se, zrušil tak zrušil, ... není třeba se znepokojovat. Ale je třeba se znepokojovat, jak celé ukrajinské politické elitě, tak zejména Zelenskému osobně. Giuliani se měl setkal právě se Zelenským. Se zvoleným prezidentem, který má být stávajícím do dvou týdnů. A Giuliani toto setkání odmítá, protože se mu nelíbí složení týmu Zelenského. 


Stále složitější geopolitika plynovodů EU

F. William Engdahl
15.5.2019  Katehon,  překlad Zvědavec
Izrael plánuje vybudovat společně s Kyprem a Řeckem nejdelší podmořský plynovod na světě, který má přepravovat plyn z východního Středomoří do Itálie a jižních států EU. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo právě tento projekt podpořil. To však uštědří políček konkurenčnímu turecko-ruskému plynovodu Turecký proud, navrhovanému plynovodu, který má vést skrze Katar, Írán a Sýrii, a také to de facto podkope snahy Washingtonu dopravit větší množství amerického plynu LNG do EU za účelem snížení závislosti na Rusku.

NYT: USA chtějí poslat proti Íránu 120 tisíc vojáků. Válka na dohled?

Noční ruch na palubě americké letadlové lodi
Abraham Lincoln v Perském zálivu
- kou -
15. 5. 2019 Nytimes.com a PrvníZprávy
Zástupce ministra obrany Patrick Shanahan představil aktualizovaný vojenský plán na vyslání až 120 000 vojáků na Blízký východ, pokud Írán urychlí vývoj jaderných zbraní nebo zaútočí na americkou armádu.

Rusko obvinilo USA z nahromadění obohaceného uranu v Íránu!

- kou -
15. 5. 2019 PrvníZprávy
Sankce uvalené Spojenými státy proti Íránu v konečném důsledku brání provádění bodů Společného komplexního akčního plánu a Írán nemůže ze země vyvážet obohacený uran a těžkou vodu.
Uvedl to ředitel oddělení ruského ministerstva zahraničí pro nešíření a kontrolu zbrojeníVladimír Jermakov.

Ivan David hovoří s Tomio Okamuroou o nadcházejících volbách do europarlamentu, o nálepkování a o představě jiné Evropy, než svázané bruselským diktátem (VIDEO - 12 min 15 sek)

15.5.2019
MUDr. Ivan David - kandidát č.1 ve volbách do europarlamentu strany Svobody a přímá demokracie - hovoří s předsedou SPD Tomio Okamurou o pomluvách, nálepkách, kterými se politická konkurence  před volbami do Evropského parlamentu snaží poškodit vlasteneckou SPD.
Nejde-li vám spustit video zde, najdete ho na Youtube na adrese: https://youtu.be/_axHgksC4TU


Ivan David: Proč jít k volbám do europarlamentu! (VIDEO 3 min 45 sek)

15. 5. 2019 Svoboda a přímá demokracie a Nová republika

Malá příručka pro rusofoby

Dnešní grafická tvář rusofobie
Ĺuboš Blaha
10. 5 2019  facebookový profil autoraPrvníZprávy
Tak si tedy ještě jednou a naposledy shrňme klasické protiruské argumenty, kterými se stále znevažuje Rudá armáda. Napočítal jsem jich sedm, které se dokola opakují, píše na facebooku slovenský poslanec Ĺuboš Blaha.

Ivan David: Reforma EU? Nemožné! - a říká proč.

15.5.2019 SPD a Nová republika
MUDr. Ivan David, CSc. - kandidát č.1 SPD v nadcházejících evropských volbách - vysvětluje, proč je reforma Evropské unie nemožná. Všichni, kdo slibují reformovat EU, nejsou schopni říct, jak to chtějí udělat ani jak má Evropa po "reformě" vypadat. Všichni, kdo říkají, že vědí jak, vědomě lžou.

úterý 14. května 2019

Beztrestně

Erik Best
13. 5. 2019 EB
Piráti minulý týden přenesli diskuzi o tom, „jak snadno se dá v Česku objednat trestní stíhání,” na půdu Poslanecké sněmovny, když požádali ministryni spravedlnosti Marii Benešovou o poskytnutí její analýzy vypracované pro Miloše Zemana. Benešová to odmítla s tím, že dokument není veřejný. Do sporu se pak vložil i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který sdělil, že dokument dosud neviděl a nemůže se tedy k problému vyjádřit. 


MUDr. Ivan David, kandidát č.1 za SPD a spisovatelka Lenka Procházková si povídají o kultuře

14.5.2019 SPD a Nová republika

Uvěznění v přítomnosti, příznaky úpadku, národní obrození a smysl národa, husitství a dnešní analogie, globalizace, nuda a prázdnota, nejistoty současného života....


Vrtulníky a výběrová řízení

Martin Koller
14. 5. 2019
Výběrová řízení na vyzbrojování naší armády jsou dokladem rozkladu, který se šíří celou zahnívající EU. Místy připomínají scény z filmu Dědictví, kde vzorový český, či spíše moravský buran skvěle zahraný Bolkem Polívkou nejen vyhazuje jako host z restaurace číšníka, ale předvádí i další moudra. Dlouhá léta byla mnohá výběrová řízení přehlídkou neodbornosti, ostudy a podezření z korupce, která je jedním z hlavních pilířů ekonomiky EU, spolu s šedou ekonomikou a všemožnými ekologickými zlodějinami.Nová kniha Jiřího Jírovce

14. 5. 2019knihu distrubuuje Kosmas (https://www.kosmas.cz/knihy/259687/sladky-zivot/

pondělí 13. května 2019

Maršál Koněv a historická fakta

Jiří Kobza, Tomáš Doležal
13. 5. 2019 (projev byl přednesen na slavnostním shromáždění u pomníku maršála Koněva 7. 5. 2019)
V souvislosti s výročím konce druhé světové války a osvobození Československa opět v mainstreamových mediích a veřejném prostoru startují orgie historického revizionismu a snahy ovlivnit oním ideologicky „správným a korektním“ výkladem historie zejména nejmladší generaci.

Vojensko bezpečnostní komplex USA si zlého nepřítele – když není – musí vyrobit. Ale co my s tím?

Lubomír Man
13.5.2019
Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojenskobezpečnostním). Šlo o výrok, který se dle britského listu the Independent stal nejzásadnějším varováním v historii lidstva, které ovšem ti, jichž se týkalo, odmítli vzít na vědomí. 

Trump už je na válku s Iránem „správně seřízen“

Paul Craig Roberts
13.5.2019 blog autora, překlad Lubomír Man
Svým výběrem vládních ministrů zmařil Trump svou šanci stát se úspěšným prezidentem a v tomto okamžiku je svým poradcem pro národní bezpečnost Boltonem a Izraelem úspěšně zpracován na válku s Íránem.S použitím stejného formátu lží, které byly použity proti Iráku, Libyi, Sýrii a Venezuele, obvinil Bolton Írán ze „znepokojivých a stupňujících se příznaků“ nadcházejícího íránského útoku na americké síly na Středním východě. Aby tyto síly pomohl uchránit, vydal Bolton příkaz bateriím raket Patriot, úderné skupině letadlových lodí a letkám bombardérů, aby se do oblasti krize přemístily.


Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala

-ps-
13. 5. 2019 facebookový profil Michala HaškaPrvníZprávy
"Než se naplno rozjede další hysterická vlna odstartovaná 12. května 2019 Václavem Moravcem a ČT proti ministrovi kultury, podívejte se, co říká zákoník práce," napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek. O co šlo?

Odvolaný ředitel Národní galerie pan Fajt dostal od prozatímního ředitele NG nabídku pracovat v této instituci jako finanční ředitel. Václav Moravec tuto informaci vypálil ve svém pořadu plného otázek na předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby tak trochu zesměšnil ministra Staňka.

Fake News: Pravda, lži a polopravdy…

Rado Miko
13. 5. 2019  Outsidermedia
PhDr. Jiří Hejlek, katedra filozofie, 20. 3. 2019, Pardubice


Debatu pořádala Česká televize ve spolupráci s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice. Určitě si přečtěte diskusi pod videem.

Lídr SPD Ivan David: Islám systematicky vyvražďuje odpůrce, EU možná zahubí Evropu. Feri je arogantní, Pavel Fischer se zachoval jako prase. A Kalousek...

13. 5. 2019   parlamentnilisty
Lídr SPD v eurovolbách, které se konají 24. a 25. května, Ivan David říká, že lidé neúčastí ve volbách nepotrestají nesympatickou EU, ale podpoří její působení, protože eurohujeři k volbám určitě přijdou. Islám podle něj systematicky vyvražďoval původní obyvatelstvo, které odmítalo islamizaci, a Evropská unie může zničit Evropu. Vyjádřil se i k boji proti dezinformacím, kauze Jágr v Číně, kauze Feri nebo k neziskovkám.

Sám proti „triumvirům“

Zdeněk Jemelík
13. 5. 2019      JemelikZdenek a Chamurappi z.s
Trojjediný (viz 1) Andrej Babiš soustavně tvrdí, že v tomto státě je obecně možné objednat trestní stíhání. Důkazem má být kauza Čapí hnízdo. Tvrzení je součástí jeho mediální obhajoby proti sdělení obvinění, právě hrozícímu přerůst v obžalobu. Osobní vztah k věci oslabuje objektivitu jeho názoru. Nicméně přesto s ním nezůstal osamocený. Převzal jej mimo jiné prezident republiky Miloš Zeman a přidala se jeho poradkyně Marie Benešová, nyní ministryně spravedlnosti. 


neděle 12. května 2019

Den vítězství na Ukrajině - zásadní obrat

12. 5. 2019    jpgazeta
Vítr se změnil a nyní fouká do jiných plachet. Vycítil to dokonce i Antonina Geraščenko (Anton Geraščenko, gej, Antonina je jeho přezdívka, pozn. překl.), který na svém Facebooku napsal v postu úryvek z filmu "Jen starci jdou do boje" ... Zkrátka a dobře, lidé jásali naplno. Ale nepříliš c nimi jásal nově zvolený prezident, který upřednostnil skoupou a polovičatou slovní zásobu. Vovo, ale vždyť tě zvolili všichni tito lidé - právě ti, kteří dnes vyšli do ulic. Budeš schopen zasloužit si jejich důvěru? V opačném případě se připravuj na "studenou sprchu" při parlamentních volbách.

Diskuze kandidátů do Evropského parlamentu na DVTV 12. 5. 2019

12. 5. 2019
https://video.aktualne.cz/dvtv/ze-kopeme-do-premiera-pokud-si-to-babis-zaslouzi-tak-ano-rik/r~d677ba7a74db11e9a049ac1f6b220ee8/

Xenofobie pro lepší lidi

Stanislav Blaha 
12. 5. 2019  E-republika
Ústavní soud obětoval na oltář rusofobie celou stavbu pečlivě budovaného antidiskriminačního zákonodárství.

Ústavní soud vynesl rozsudek, kterým zesměšnil svou autoritu a tak poškodil již tak hodně pošramocené jméno České republiky. Jde o vážnou věc, proto se na celou záležitost podívejme podrobněji.

Paní prezidentka a skládka v Pezinku – překvapivá zjištění

Ivo Rušák
12. 5. 2019
Začínám být už lehce alergický na neustálé zdůrazňování nehynoucí slávy nově zvolené slovenské prezidentky plynoucí z její doposud největší politické zkušenosti, tedy z činnosti okresní aktivistky kolem skládky odpadu v Pezinku. A jelikož se stále mluví o nelegální skládce a hnutí občanů za odstranění této těžké ekologické zátěže nacházející se v těsné blízkosti obytných domů, tak jsem se konečně odhodlal k hledání na netu, co že to tam kdo páchal za zhůvěřilosti, proti kterým se paní Čaputová tak statečně postavila.

Ovládá Trump svoji vládu? Připravuje se provokace k rozpoutání války.

Paul Craig Roberts
12. 5. 2019 
PaulCraigRoberts
Cítím krysí pach. John Bolton, Trumpův poradce národní bezpečnosti, ale spíš izraelský agent, dal dohromady tým, v němž vedle něho samotného figurují ještě izraelský premiér Netanjahu, princ Mohamed bin Zajed se Spojených arabských emirátů a saudský vládce Mohammed bin Salman. Tito muži představují čtyřlístek nejsveřepějších nepřátel Iránu.