Reklama

sobota 25. května 2019

V Nizozemsku nečekaně uvedli, že za katastrofou Boeingu 777 let MH17, může být Ukrajina

Tomáš Marný 
25.5.2019 Tadesco
…..pomalu, ale jistě, se vítr obrací a začínají mnozí otáčet. Lež není možné do nekonečna pod velkou tíhou důkazů opakovat….
Thierry Baudet, člen evropského parlamentu, vůdce fóra pro demokracii euroskeptické strany Nizozemska, veřejně prohlásil, že Kyjev by mohl být vinen smrtí cestujících při sestřelení Boeingu MH17 nad Donbasem 07.07.2014 uvedl nizozemský televizní kanál NL Times

Obsazení Ukrajiny Ruskem se ruší: Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny tuto hrozbu zkorigoval


Artur Avakov
25. 5. 2019 mk.ru/politics
Nový náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny Ruslan Chomčak, který tuto funkci získal z rukou prezidenta Vladimíra Zelenského, prohlásil, že neočekává brzký útok Ruska. Současně odsoudil kroky Kyjeva v Kerčském průlivu v listopadu 2018, kdy se tři lodě ukrajinského námořnictva spolu s mužstvem dostaly do rukou ruských pohraničníků. Experti MK vysvětlili dosah této rétoriky.

Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu – stále bez reakce našich představitelů – část VII. /závěr/

Jaroslav Tichý
25.5.2019   Outsidermedia
V této závěrečné části předám čtenářům zbytek informací vycházejících z původních článku slovenského autora Dušana Hirjaka s jejich doplněním o některé moje postřehy a o závěry k EU, a to především v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Tato část série obsahuje především následující okruhy dané problematiky.
Předchozí část najdete ZDE

Místo k volbám jdeme na zahrádku ?

Přemysl Votava
25. 5. 2019
Naši občané v těchto dnech ve volbách do Evropského parlamentu předkládají unii své hodnocení. Drtivá většina z nich však místo k volebním urnám půjde raději na zahrádku. Nedivme se! V České republice dle průzkumů Evropskou unii pozitivně hodnotí jen 30 % občanů! Ve většině členských zemí je to obdobné. Do čela volebních průzkumů se dostávají politické strany, které jsou ostře kritické k současnému stavu.

Inaugurace Zelenského uklidnila konflikt na Donbasu

25. 5. 2019    lenta
Po inauguraci prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského je ozbrojený konflikt na Donbasu méně napjatý. Izvestiím to oznámil zástupce náčelníka správy lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.

pátek 24. května 2019

Victorii Nulandové byl zakázán vstup do Ruska a ministerstvo zahraničí RF vysvětlilo proč

24. 5. 2019 lenta
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vysvětlilo, proč byl bývalé asistentce ministra zahraničních věcí USA pro evropské a euroasijské záležitosti Victorii Nulandové zakázán vstup do země. Oznámila to agentura TASS.

Sponzoři z USA žádali pořád víc. Michal Semín vzpomíná, jak fungovaly neziskovky hned po „sametu“


Milan Vidlák
24. 5. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval zakladatele a dlouholetého ředitele Občanského institutu, zakladatele společnosti Domácí školy, ředitele Institutu svatého Josefa, spoluzakladatele a lídra akce DOST, publicistu a otce devíti dětí s jednou ženou Michala Semína (52).

John Whitehead: Jak přežít čas, který přichází

John Whitehead
John Whitehead
24.5.2019 LewRockwell
Motto:
„Bez ohledu na to, kdo jste, bez ohledu na to, jak jste silní, dříve nebo později budete čelit okolnostem, které jsou mimo vaši kontrolu.“ - Cersei Lannister, Hra o trůny

Ti, kteří dnes dospívají, budou zažívat těžší časy, než které zažívali jejich rodiče či prarodiče. Zjistí, že nedokáží splatit daně, které se od nich budou vyžadovat, či zaplatit školné na vyšších školách či univerzitách. Čeká je tvrdá klání, až se budou ucházet o slušná zaměstnání a jejich soukromí bude narušovat neustále špehující stát. Stanou se poddanými vojenského impéria stále a stále vyvolávajícího války nikoli s nepřáteli skutečnými, ale s těmi, které impérium za nepřítele označí. A pak zjistí, že jim nezbývá nic jiného, než v pevném tvaru pochodovat společně s vládou, která už nebude sloužit lidem, ale bude od lidí vyžadovat, aby jí byli poslušní jako otroci.

Další bludný omyl v jaderné energetice

J&T Bank
24.5.2019
Ukazuje se, že opustit jadernou energetiku, i když pravděpodobně jen dočasně, bude pro české politiky mentálně velmi těžké. Dnes už to ale visí doslova na vlásku.

O co politici chtějí více stavět a nechtějí z důvodu přízně veřejného mínění v jádro slyšet pravdu, o to více gradují komplikace na stavbách jaderných reaktorů technologie III+ generace v USA i Evropě. S tím se sypou i šance všech dosavadních zájemců o stavbu těchto reaktorů v Česku tak rychle, že vlastně Česko zůstává v jaderném vakuu. Tento vývoj ještě nedávno očekával jen málo kdo.


Homer Simpson a Greta Thunberg aneb Klimatická nouze, komedie pouze

Homer (Simpson) a Greta (Thunbergová)
Karolina Stonjeková
24.5.2019 iPrima a SvobodnýSvět
Znáte epizodu „Díky Bohu, je den zkázy“ z legendárního seriálu Simpsonovi, v níž se Homer snažil na základě různých znamení předpovědět soudný den? Klimatická nouze, komedie pouze

24.5.2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
24.5.2019 iPrima
Novinářka Tereza Spencerová přináší svůj pravidelný denní doplněk k hlavnímu mainstreamovému proudu, čili to, co hlavní proud českých médií buď nepovažuje za důležité či se mu tato fakta nehodí do obecně šířeného příběhu o našem světě.


Děkuji Rusku za vítězství ve druhé světové válce

Abel Cohen
24.5.2019  Couternpunch, překlad Miroslav Havlík
Rusko slaví vítězství nad Třetí říší 9. května, zatímco Západ 8. května. Rozdílná data oslav dávají smysl, protože komunisté bojovali s nacisty jiným způsobem než zbytek světa. Spojené státy nesly pouze čtvrtinu válečné tíhy než naši Sovětští spojenci – a také, my začali bojovat s fašisty až na konci války. Den konce války byl určen tak, aby zastavil Rusy při postupu na Západ, a ne, aby se osvobodil kontinent od nacistů. Západní mocnosti čekali s otevřením druhé fronty až do června 1944, tedy 11 měsíců před koncem války, protože naši boháči obchodovali s Árijci až do roku 1945.


EU že prý zabránila válkám? Ale jděte!

Ivan David
23. 5.2019     parlamentnilisty
Jak Milan Barna ví ZDE, že by bez Evropské unie války vůbec vypukly? Dříve bylo ovšem cizí zemi, aby mohla být vykradena, nutné vojensky porazit. Dnes na to stačí pátá kolona a přijetí pravidel EU.

čtvrtek 23. května 2019

Jak přežít čas, který přichází

John Whitehead
23. 5. 2019   rutherford
Ti, kteří dnes dospívají, budou zažívat těžší časy, než které zažívali jejich rodiče či prarodiče. Zjistí, že nedokáží splatit daně, které se od nich budou vyžadovat, či zaplatit školné na vyšších školách či univerzitách. Čeká je tvrdá klání, až se budou ucházet o slušná zaměstnání a jejich soukromí bude narušovat neustále špehující stát. 


Expert: Referendum pomůže Zelenskému zacpat ústa rusofobní menšině

Darja Rynočnová
23. 5. 2019    vz.ru
"Myšlenka je to správná, protože aktivní menšina vede zemi do slepé uličky svou rusofobií a marazmem. Většina obyvatel bude moci pomocí referenda tuto menšinu umlčet", řekl ukrajinský politolog Michail Pogrebinský pro noviny Vzgljad. Tak okomentoval sdělení administrativy Zelenského o možnosti referenda k formátu jednání s Ruskem.

Britové DNES volí a upozorňují: "Dohoda, kterou Theresa May prosazuje, není psaná britskou angličtinou, je plná chyb - od jejích přátel z Bruselu!" (VIDEA)

Janina z Londýna
Janina z Londýna
23.5.2019 (psáno dnes odpoledne)
"Dohodu o odchodu z EU, kterou nám Theresa May pořád vnucuje, ani nepsala ona," rozčiluje se Nicol ze severu Anglie, která tráví mnoho času angažovaností na podporu Brexitu a nové Strany Brexitu. 

Tak zítra už to začne (i VIDEO)

Blogerka Janina z Londýna s vůdcem nové Brexit Party
Nigelem Faragem 
Janina z Londýna
23.5.2019 (ale psáno včera)
Zítra to začne! Britové startují volby do Evropského parlamentu. A hodlají rozpoutat peklo. Bez velkého přehánění se dá říct, že jde o konec Británie jak jsme ji znali. Ale i konec EU jak jsme ji znali (je jasné, že EU už se rozšiřovat nebude, naopak se začíná ztenčovat).

Politické bojůvky maskované jako neziskovky

Ivan David 23. 5.2019    ParlamentníListy
George Orwell a jeho ponurý román „1984“ jsou stále aktuálnější. Boj o politickou moc se zostřuje a „hluboký stát“ má stále větší problém maskovat se jako demokracie. Metody matení veřejnosti jsou stále dokonalejší, takže nefungující nálepky pro nepřátele musí být nahrazovány novými a doplněny přesvědčivějšími narativy, tj. smyšlenkami o tom, jak prý věci fungují.

Charanzové nové šaty

Martin Koller
23. 5. 2019
Včera dne 22. 5. 2019 zveřejnily Parlamentní listy ve 14 hod 16 min článek europoslankyně Dity Charanzové s nadpisem Martin Koller lže. Jednalo se o reakci na můj článek zveřejněný téhož dne. (Článek obdobného obsahu vyšel jako dvoudílný na Nové republice jako Lekce z geopolitiky, k němu s Charanzová nevyjadřuje) Oba články se na PL již posunuly do archivu, protože tam přibývají rychlým tempem, především před volbami. Nejrychleji je lze najít na google pod heslem: martin koller právě dnes. Vzhledem k tomu, že europoslankyně Charanzová, která reprezentuje hnutí ANO oligarchy Babiše mne obviňuje ze lži, žádám v souladu s tiskovým zákonem o zveřejnění následujícího textu, který nejen vyvrací tvrzení Charanzové, ale rovněž ho dává do širší souvislosti.

Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

redakce Parlamentních Listů
22.05.2019 ParlamentníListy
Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve prospěch imigrace, uprchlíků či kvót. Například lídryně Kateřina Konečná z KSČM kvůli tomu podala na SPD trestní oznámení. ParlamentníListy.cz vyhledaly příslušné „přijaté texty“ a zároveň neskutečně dlouhý zápis s hlasováním.

Pro ODS stále nejsou nepřijatelní

23. 5. 2019
Martin Lang, radní v Jesenici u Prahy a Pavel Novotný, starosta Řeporyj

Pravda o čínské špionáži a telefonech Huawei. Jak šmírují svět a co dokáží, když nedáváte pozor a hrajete pod mrakodrapy třeba člověče nezlob se. Apple se propadá, šlape mu na paty OPPO

23. 5. 2019    hoppner
Se svou troškou do mlýna k válce USA proti telefonům Huawei přispěl čínský diplomat s vtipným jménem Čao. Ze svého bytu v 15. patra mrakodrapu v pákistánském Islámadádu natočil video novým telefonem Huawei P30 Pro. Dodejme, že v Pákistánu byl dopaden bin Ládin, který prý tak trochu řídil letadlo 11. září.

Komentář Petra Žantovského: Předvolební bizár

Petr Žantovský
23.5.2019 iPrima
Nemám rád slovo „bizár“, tak módní mezi dnešními mladými lidmi. Trochu mi to slovo navozuje výrazy zvukově příbuzné, třeba škvár, cár, spár, zkrátka žádná milá představa. Když jsem však otevřel povědomě modrošedou obálku s volebními lístky do Evropského parlamentu, nenapadlo mne žádné lepší jednotící slůvko, než právě ten bizár.


středa 22. května 2019

Výběr z článků o Ukrajině se Zelenským

22. 5. 2019
Osobní advokát Kolomojského se stal hlavou administrativy Zelenského lenta
Prvním asistentem Zelenského se stal jeho obchodní partner lenta
Na Ukrajině bylo zahájeno další řízení proti Porošenkovi russian
Zelenský uspořádá referendum o jednáních s Ruskem lenta
Ukrajina se lekla referenda o jednáních s Ruskou federací, protože všichni budou hlasovat "pro mír" alternatio
Hlava administrativy prezidenta: Volby mnohé změnily, oligarchové už chtějí stejná pravidla hry s ostatními občany alternatio
Zelenský jmenoval Vadima Pristajka zástupcem hlavy své administrativy russian
Poslanci si vybírají: Rada odmítla posoudit první iniciativy Zelenského russian
První poslanci oficiálně utekli z Bloku Petra Porošenka alternatio

Petr Hampl a Martin Konvička na lavičce (Václava Havla) - jejich doporučení k volbám (VIDEO)

22.5.2019 Reptor TV„Chceme Evropu národů, ne Junckerů!“ Na volebním mítinku Nigela Farage a jeho Brexit Party vystoupil jako utajované „překvapení“ český exprezident Václav Klaus (VIDEO)

Václav Klaus na dnešním shromáždění britské Brexit Party
22.5.2019 Šifra
Velké překvapení si připravil před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu lídr britské euroskeptické Brexit Party Nigel Farage. Na úterní předvolební mítink v Londýně si pozval bývalého českého prezidenta Václava Klause, který vystoupil se svým projevem hned po exministryni a bývalé člence Konzervativní strany Ann Widdecombové, jež se nyní vrátila z politického důchodu a vstoupila do nově vzniklé brexitové strany. Do poslední chvíle o tom nikdo nevěděl.

MEDIÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ČLOVĚKEM V TÍSNI: DALŠÍ INDOKTRINACE STUDENTŮ

Ivo Strejček
22.5.2019 PravýProstor
20. května začínají na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.

Generál NATO ve výslužbě předpověděl Evropě katastrofu

Armin Siebert
21.5.2019 Sputnik
Bývalý generální inspektor Bundeswehru a bývalý předseda vojenského výboru NATO, generál ve výslužbě Harald Kujat, který dříve zastával nejvyšší úřad v německých ozbrojených silách, v rozhovoru pro Sputnik. 


KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: USA proti Íránu… vítězí Čína

Tereza Spencerová
22.5.2019 iPrima
Americká politika zavádí Teherán, jednu z ambiciózních mocností Blízkého východu, do „čínské stáje“, při současné ztrátě další kytičky u evropských spojenců, což asi není zrovna výsledek, který si v Bílém domě představovali. 
 

Třetinový model eurovoleb

Radim Valenčík
Radim Valenčík

22.5.2019 blog autora
Patrně nejlepší i nejobjektivnjěší rozbor toho, jak mohou dopadnout eurovolby najdete v článku Josefa Mači "O kolik vyhraje Babiš? Rozhodne to věc, o které voliči neříkají pravdu", který je ke stažení zde: 


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/o-kolik-vyhraje-babis-rozhodne-to-vec-o-ktere-volici-nerikaji-pravdu-72254?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detailPodle mě je to ještě trochu jinak. Nejlépe je vyjít z rozdělení:
1/3 : 1/3 : 1/3


Co tím mám na mysli? Z hlediska současného vývoje se politické spektrum rozpadlo na tři téměř vyrovnané (z hlediska voličské přízně) skupiny:


První třetina: Strany globální servility (cudně nazývané "proevropské" čím se má na mysli "prounijní"), tj. strany spoléhající na to, že politikou podporující ty největší lumpárny ve světě, což může vést až k horké globální válce, vydělají něco na podpoře ze strany jádra současné globální moci. Tradičně tam patří dnes již odepsaná TOP společně s KDU-ČSL, STAN, spadla tam "odklausovaná" ODS, ideově i eticky zhroucení Piráti, jejichž degenerace proběhla rekordní rychlostí, ČSSD, která petříčkovsky spadla pod úroveň historické zrady v roce 1914, když odhlasovala válečné úvěry a otevřela tím cestu k jednomu z největších masakrů v dějinách, potažmo i bolševické revoluci. Strany, které obsadily tuto parketu se poperou asi o třetinu hlasů, která bude mírně účelově nafouknuta hrou na "sociálno" a "liberálno"; ta ovšem jen kamufluje svinstvo, které se pod tím skrývá.


Druhá třetina: Strana politického lavírování a ekonomických zisků, tj. stručně řečeno Babišovo ANO, které se stalo výrazným fenoménem "strany nového (či spíše neurčitého) typu". Výhoda této strany spočívá v tom, že ve své třetině nemá nikoho, kdo by ji obral o hlasy.


Třetí třetina: Strany globální vzdoru (které samy sebe nejen označují za protiunijní či vlastenecké, ale samy sebe tak i chápou). Patří k nim zejména KSČM a SPD, které mají velkou šanci překonat hranici pro získání euromandátů, ale i spousta dalších politických stran, které mají šanci minimální či žádnou (některým jde jen o peníze z voleb). Odsud zřejmá i příčina rivality KSČM a SPD, dvou kohoutů na jednom smetišti. Z třetinového zisku jim podstatným způsobem odkrojí strany, které se do europarlamentu nedostanou, přetrvávající iluze o některých jiných stranách globální servility a nízká volební účast nespokojených, kteří se bláhově domnívají ze neúčast ve volbách je rozumnou formou protestu.


Tak jsem sám zvědav, jak to dopadne, protože na základě třetinového modelu bude možné upřesnit parametry vývoje preferencí do příštích sněmovních voleb, které už nejsou tak daleko.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6873-tretinovy-model-eurovoleb.html

Lekce z Geopolitiky II.

Martin Koller
22. 5. 2019
Aktuálně nám hrozí rostoucí nesvoboda v EU a stále horší kolonizace z Německé EU. Dále afroislámská invaze podporovaná euromarxisty a jejich domácími sluhy ve Sněmovně, Senátu, médiích, především ČT a samozřejmě politickými neziskovkami. V neposlední řadě možnost vzniku jaderné války v Evropě. Kdo na tom má zájem? Realita je poněkud jiná, než tvrdí euromarxistická propaganda, ale rovněž mnozí její kritici.

Miluju Ortel

Petra Fialová
22. 5. 2019     Parlamentní listy
Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni nám.

Ivan David ve Svobodném rádiu: Někteří politici využívají možnosti se znemožnit


22. 5. 2019http://svobodne-radio.cz/2019-05-21-studio-beta-ivan-david-jednicka-spd-do-euvoleb/

Milion chvilek pro demokracii – stačí pár sekund

Martin Koller
22. 5. 2019
S pobavením pozoruji davy, které byly sezvány k tomu, aby demonstrovaly proti ministryni Benešové. Nikdo mne nemůže podezřívat z podpory oligarchy, který si z naší země dělá dojnou krávu a táhne ji do chudoby a ponížení v německé EU po vzoru svých ukrajinských kolegů. Totéž platí o celém protinárodním spolku ANO, euromarxistické ČSSD jejich opoře KSČM. Ta pod vedením Filipa a Dolejše už nemá mnoho společného se slušnými a poctivými komunisty, kterým byla vlast svatá, byli ochotni za ni položit život a neprodávali národ nacistům, oligarchům, německým pangermánům, nebo muslimům.

Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba? Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud. Nové informace

Plukovník Jiří Wagner (EXANPRO)
21.05.2019 ParlamentníListy
Bývalý důstojník vojenské zpravodajské služby Jiří Wagner úderně rozkrývá zfušovanou práci ústavních soudců. Případ „Hoteliér“, do kterého směšně tahají Čapkova doktora Galéna i Haškova Palivce, je prý odhaluje jako zpolitizované aktivisty. V kauze ostravského podniku, který odmítl ruské turisty, vytahuje fatální chybu – soudci zapomněli, že existuje dvojí občanství. Ukazuje, co odsunuli do pozadí, kde si protiřečí a podivně se zamotávají. A máme ignorovat mučení ze strany USA na různých místech světa? Byl plánován nátlak? Kde zůstali reportéři z České televize? Plukovník ve výslužbě klade v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz důležité otázky a prozrazuje, z čeho je mu hodně špatně.


Čeština versus němčina O českém národě (kapitola 5.)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar 
22.54.2019
Český historik a bohemista Mojmír Grygar přináší další inspirativní úvahu o Češích, naší historii a o českém jazyce. Napsal ji pro čtenáře Nové republiky, za což děkujeme.

Národní stát ať roste a vzkvétá


Petr Robejšek
22.5.2019      PravýProstor
Když jsem před více než třiceti lety poprvé poukázal na vitalitu a funkčnost národního státu, tak jsem za to byl kritizován. Po desetiletích evropské integrace vidíme, že všude v Evropě je na první místě vlastní národ.


úterý 21. května 2019

Lekce z geopolitiky I.

Martin Koller
21. 5. 2019
Za dveřmi volby do Europarlamentu ovládaného německými zájmy. Volby mohou přece jen trochu ovlivnit naši budoucnost, takže účast by měla být hojná. Rozhodně to nevzdávat. Jinak půdou k volbám organizovaně, možná se zpěvem Ódy na radost pouze bezmyšlenkovitě věřící voliči těch, kterým nic neříká vlast, národ, jejich historie, rodina tvořená mužem, ženou a jejich dětmi, slušnost a další pojmy, především čest, na nichž stojí lidská civilizace ve své pozitivní vývojové fázi.

Ministr obrany na odchodnou zveřejnil fotografii se zničeným Kremlem!

Poltorak se zničeným Kremlem
- kou -
21. 5. 2019 Unian.net a PrvníZprávy
Stepan Poltorak, který odstoupil z funkce ministra obrany Ukrajiny, zveřejnil na své stránce na Facebooku fotografickou koláž, ve které je zobrazen na pozadí zničeného moskevského Kremlu.

Parodie na volby, parodie na demokracii, parodie na soud – rozhovor s Václavem Klausem mladším, z kterého eurohujeři nebudou mít radost.

Mgr. Václav Klaus jnr.
-vd-
21.5.2019 zdroj
O víkendu proběhnou další z mnoha voleb na našem území. Provozovatelé billboardů si mnou ruce, pár čímanů se těší na diety v eurech, ale všem je jasné, že hlas odevzdaný v České republice toho moc nerozhodne. … tohle píší včerejší NovinkyCz a dále citují pravicového politika Václava Klause mladšího, nedávno vyloučeného z Fialovy ODS, který nyní připravuje novou politickou stranu. Ta má pod jeho vedením na podzim vstoupit do kolbiště české politiky.

Výběr z RT

21. 5. 2019
Po Triumfu: Erdogan se zaměřil na společnou výrobu S-500 s Ruskem ZDE.
USA vyčlení 8 milionů dolarů na rozvoj "kritického myšlení" studentů v Bosně a Hercegovině ZDE.
"Úder po reputaci": jak interní dokument OPCW zpochybňuje prohlášení organizace o chemickém útoku v Sýrii ZDE.
Brusel popřel zvěsti o ruském vlivu na volby do Evropského parlamentu ZDE.
NATO si bude osvojovat zkušenosti Ukrajiny v boji proti "ruské taktice hybridní války" ZDE

Schizofrenní ČT

Erik Best
20. 05. 2019  EB
Před týdnem citoval investigativní pořad Reportéři ČT právníka Petra Kuhna z kanceláře BADOKH, který pracuje pro věřitele OKD, že má důkazy o tom, že 24,5 miliardy Kč bylo Zdeňku Bakalovi a jeho partnerům v letech 2006-2007 z OKD vyplaceno nepochybně protiprávně. To je předmětem občanskoprávního sporu a ani Kuhn, ani ČT, se nevyjádřili, zda mohlo jít o trestný čin. 


Ivan David: Drtivá většina českých europoslanců hlasovala pro přijímání všech migrantů

21. 5. 2019    parlamentnilisty
Pro usnesení Evropského parlamentu "o základních právech lidí afrického původu v Evropě" hlasovali mj. lidovci, ANO, TOP 09-STAN, ČSSD a komunisté…
Koho by nedojalo, jak mainstreamová média ochotně referují o trestním oznámení na SPD kvůli údajné lži. Už se ale nezmiňují o tom, že europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná skutečně hlasovala pro březnové usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě. A nebyla sama. Spolu s ní z řad europoslanců hlasovali lidovci (KDU-ČSL), hnutí ANO, dále TOP 09-STAN, ČSSD a ostatní komunisté…Pro byli dále europoslanci Petr Ježek, Pavel Telička, a Jaromír Štětina. Třešničkou na dortu je, že europoslankyně Dita Charanzová tvrdí na billboardech, že „chrání ČR“. 


Informace a dezinformace

LeoK.
21.5.2019 KosaZosta čili vlkovobloguje.wordpress.comBezpečnostní analytici se rozhodli, že nás konečně ochrání před „dezinformacemi“. Před volbami do Evropského parlamentu nasadí Facebook tým „ověřovatelů“ ve všech jazycích EU, aby „chránili“ uživatele Facebooku před závadným obsahem. Při té příležitosti, jenom abych měl jasno, bych se rád zeptal, jaký je rozdíl mezi informací a dezinformací? Když tedy přijde zpráva, že pod střechou Notre Dame de Paris vypukl požár, tak dezinformací je, že tam požár nevypukl? Nebo je dezinformací jiný komentář té zprávy, než ten oficiální?

V Německu je paralelní spravedlnost, potvrzují to rozsudky proti migrantům

-rp-
21. 5. 2019 JournalistenWatch a  PrvníZprávy
Po skandálních rozsudcích německé „plyšové spravedlnosti“ v několika krvavých případech nejbrutálnějšího násilí migrantů přinesl mírný verdikt proti dvěma Afgháncům v kauze "zabití Köthen", pohár nyní přetéká.
Budou zavírat za hrubky?

Jan Kristek 
20. 5. 2019 Outsidermedia
Neustále slyšíme, že jsme rasisté, xenofobové, homofobové, sudetofobové, nacistofobové, islamofobové, že jsme nenávistní a kdovíco ještě. Jednak nic z toho nejsme. A za druhé: Fobie je definována jako chorobný, objektivně neodůvodněný strach. Pokud tedy někdo i trpí nějakou fobií, je to nemoc a není možné ho za to diskriminovat. A už vůbec není možné to převracet a tvrdit, že kdo trpí třeba arachnofobií, diskriminuje pavouky, a je třeba ho za to zavřít. Zároveň musí být splněna podmínka, že strach je v daném případě neodůvodněný. A už vůbec nesmí být strach úmyslně vyvoláván objektem fobie – v případě arachnofobie nejde o to, že by pavouci někoho záměrně strašili.

Atentát z dílny tajných služeb: V Rakousku první výstřely opravdové války. Kauza Strache odhaluje víc, než by její autoři chtěli. Druhý plán celé provokace. Testují si nás. Otestujme si je: Hoďme to Okamurovi!

Petr Hájek
21.5.2019 ProtiProud
PETR HÁJEK konstatuje, že provokace tajných služeb v Rakousku má dalekosáhlý význam pro celý bruselský protektorát a snaží se vysvětlit, že pokud pochopíme, oč jde, v sobotu a v neděli můžeme dát „čučkařům“ v EU docela pěkný direkt

Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu – stále bez reakce našich představitelů – (6.díl)

Jaroslav Tichý
21.05.2019 E-republika
V této části pokračuji v předání informace čtenářům, jež se týká důsledků a souvislostí postupného předávání suverenity členských zemí EU do Bruselu za cenu připravované likvidace národních států členských zemí, jakož i politické praxe, jež tento proces provádí, přičemž tyto informace vycházejí z původního článku slovenského autora Dušana Hirjaka. Tato část se týká především níže uvedených okruhů problematiky.
(Předchozí část najdete ZDE )

pondělí 20. května 2019

Dánský politik zatčen kvůli údajnému sdílení videa, na němž džihádisté řežou hlavy dvěma skandinávským turistkám

Jeppe Juhl
redakce FWM
20.5.2019 FreeWestMedia, překlad Zvědavec
Ve středu ráno byl zatčen kandidát Nové konzervativní strany Dánska, Jeppe Juhl. V reakci na obvinění ze strany policie Juhl pronesl, že „kritici islámu musejí být patrně zničeni“.