Reklama

sobota 1. června 2019

Na Ukrajině byly konstatovány obrovské ztráty kvůli konfrontaci s Ruskem. Opravdu to nemají v hlavě v pořádku?


Anton Pljuščenko
1. 6. 2019   mk
Bývalý ministr dopravy Ukrajiny Jevgenij Červoněnko hovořil o obrovských ztrátách, které země má kvůli zříkání se hospodářské spolupráce s Ruskem. Podle jeho vyjádření nyní Bělorusko těží z těch projektů, na něž již dříve byly smlouvy. Bývalý člen ukrajinského kabinetu připomněl, jak se ještě v roce 2014 udělalo všechno pro vypravení prvního vlaku z Evropy do ČLR, ale neuskutečnilo se to, protože "na Ukrajině došlo k revoluci". Kontejnerový vlak už přitom "stál naložený na straně Slovenska" a měl 7. března 2014 přejet přes ukrajinské území.

Dva mopslíci štěkají na Dámu

Lubomír Man
1. 6. 2019
Přiznám se, že o působení ženského živlu v politice jsem si nikdy nemyslel nic moc. Stačilo nechat si v představě promítnout obrazy Němcové, Langšádlové, Pekarové Adamové, Černochové, Udženije, vzpomenout moudrostí, které kdy vyšly z jejich úst, i činů, kterými se proslavily, a závěr byl jasný. Drží si je tam proto, aby ve stranách nějaké ženské měly. Cožpak taková Langšádlová řekla kdy něco, co by šlo – byť jen o milimetr - nad vyjadřovací či duchovní kapacitu Kalouska či Schwarzenberga? Kromě její otevřené výzvy k válce s Ruskem, která jí ovšem důvěryhodnost nad jmenované dva nepřidala. 


Horší než fašisté


Rostislav Iščenko
1. 6. 2019 alternatio
Nemohu říci, že by "boj" prezidenta Zelenského s Nejvyšší radou příliš občany Ukrajiny zajímal, ale určitou funkci plní. Tato "konfrontace" umožňuje agitátorům Zelenského z řad "rusofilů", kteří Rusko nenávidí (protože jeho moc neodpovídá jejich osobnímu pohledu na to, jaké by mělo být Rusko a jak konkrétně by mělo hájit práva kyjevských "rusofilů" na mezinárodní scéně a uvnitř Ukrajiny), prohlásit, že Zelenský ještě nic neudělal. Prý jenom mluvil, prý obsah jeho jasně rusofobních prohlášení je dán nutností bojovat s reakční Radou, která sní o tom, že vrátí odporný Porošenkův režim a nedovolí "lidovému prezidentovi" vést zemi do "světlé budoucnosti".

pátek 31. května 2019

Zatím jen verbálně a obrazem

Ivan David
30. 5. 2019
Václav Dvořák i já máme také hezké zkušenosti. V neděli 26. 5. 2019 asi v 19.30 jsem čekal na tramvaj na Náměstí bratří Synků. Přistoupil ke mně muž, který řekl: "Ty seš ten, co přede mnou utíkal. Pamatuješ si mě? Chceš přes držku?... Bojíš se?" Na nástupním ostrůvku bylo několik lidí. Odpověděl jsem: "Dej mi pokoj!" Poznal jsem muže, který mi vyhrožoval před rokem, jak jsem popsal ZDE. Nastoupil jsem do tramvaje č. 14 a uvědomil jsem si, že i tehdy šlo také o tramvaj na stejné lince.

Lice (čte se Lidže) - 1

Yekta Uzunoglu
31. 5. 2019
Lice – malé okresní město spadající pod krajské město Diyarbakir, které je vnímáno jako neoficiální hlavní město Kurdistánu. Městečko leží pod horami, není tam skoro vůbec nic na obživu, nelze ani moc pěstovat v zemědělství, ale ani chovat zvířata. Nás v mládí ze všech okresních měst našeho krajského města lákalo město Lice nejméně. Věděli jsme, že jsou tam chudí lidé, ale též jsme věděli, že aby přežili chudobu, jezdí stovky kilometrů na koních a pašují z Iránu zboží, aby přežili.

čtvrtek 30. května 2019

Heydrichiáda, Gavrilo Princip a video z Vejprnic, které nikdo nechce (+VIDEO)

vlkp
30.5.2019 KosaZostra, video natočil Pavel Kučera
Vlkův úvod:
nedávno mi přišel zase jeden zajímavý mail. stojí v něm následující:

Zdravím Vlku,
s kolegou jsme natočili dokument o popravišti Suchý důl ve Vejprnicích. Do dokumentu jsme chtěli natočit i hrané scény, ale bohužel se nám nepodařilo nikoho sehnat. Jen plané řeči. Škoda… Dokument není nijak finančně podporován, vše na naše náklady. Jde jen o připomenutí a vzdání úcty obětem nedávné historie.

Pavel


A byl přiložen link na Youtube. Už jsem s Pavlem Kučerou v kontaktu byl. A některé dokumenty z jeho produkce viděl. Takže vím, že jde skutečně o poctivou práci, kterou má smysl zveřejnit. Zejména dnes! A to dokonce hned dvakrát.

Ukrajinský expert: Zelenský půjde k míru na Donbasu "drobnými krůčky"

30. 5. 2019    pravda
Jsou tři faktory, které brání Vladimíru Zelenskému, aby vydal rozkaz OSU (Ozbrojeným silám Ukrajiny) k ukončení střelby na Donbasu, řekl ukrajinský politolog Vadim Karasjov. Vladimír Zelenský by mohl splnit svůj hlavní slib o ukončení války na Donbasu rozkazem o příměří. Je to naprosto možné na základě statusu vrchního velitele OSU. Nedělá to však, lidé nadále umírají v zóně konfliktu a odpovědnost za to padá na nového prezidenta.

Impérium a cyklon B

Obžalovaní zločinci v Norimberském procesu (1945-46)
Václav Umlauf
30.5.2019 E-republika
Shrňme božskou komedii, která se odehrává před našima očima. Naši vlastní spoluobčané se prodali nové totalitě a za peníze daňových poplatníků veřejně a legálně ničí demokratické instituce a iniciativy našeho typu.

Boeing 737 Max – príbeh pýchy, pažravosti a imperiálneho protekcionizmu. Nie všetky médiá o tom hovoria celú pravdu

Ivan Lehotský
30. 5. 2019   HlavnéSprávy
Zrejme ste aj vy zachytili správu, že Boeing už opravil softvér, ktorý nedávno spôsobil dve fatálne havárie lietadiel so stovkami obetí. Nechýbalo tam vyjadrenie šéfa Boeingu, že odteraz by mal byť model 737 Max jedným z najbezpečnejších lietadiel na svete. Ale nevyzerala by tá správa inak, keby nešlo o Boeing? Na snímke lietadlo typu Boeing 737 MAX 8


Ruský ministr zahraničí S. Lavrov

Lavrov okomentoval politickou krizi v Rakousku

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
30.5.2019 Sputnik
Hlava ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov okomentoval situaci kolem skutečné politické krize v Rakousku. Uvedl, že odvolávat se na zásah Ruska je dnešním trendem, a že Moskva vyzývá novináře k objektivnímu hodnocení.

Potvrzeno: 30% žadatelů o azyl přilétá do Německa letadlem. Tajné noční operace na letištích se tak ukazují jako pravdivé

30.5.2019 HöppnerZvědavec
Podíl žadatelů o azyl, kteří uvedli v průzkumu Federálního úřadu pro migraci a uprchlíky, že se do Německa dostali letecky, je 30%. Toto neuvěřitelné číslo vyvolává řadu otázek, například tu, kdo jim to zaplatil.


Quo vadis, Europa?

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
30.5.2019
Jak bude pokračovat seriál evropských krizí, až v Evropském parlamentu a v dalších bruselských institucích nastoupí ti noví, mladí, kteří se nezakecají?

Jan Keller se loučí: Eurovolby? Duch Merkelové kráčí dál. Nikdo myslící v Bruselu neuspěje. ODS by zvolila i vraha Zemana. A ČSSD...


30 5. 2019      parlamentnilisty
„Budou označeni za nepřátele, se kterými se nemluví, budou izolováni a rozeštváni mezi sebou.“ Tohle včetně skandalizování v médiích čeká i po volbách do Evropského parlamentu podle sociologa profesora Jana Kellera všechny, kdo budou mít něco proti současné EU. A co říci k úspěchu Zelených v Německu? „Představitel Zelených vybízel v době vrcholící migrační krize, aby byli migranti převáženi ze srbské hranice na hranici rakouskou přes Maďarsko služebními limuzínami Evropského parlamentu. Zdůvodňoval to tím, že to naštve Orbána,“ poznamenává bývalý europoslanec s tím, že Merkelová jde sice do důchodu, ale její duch pochoduje dál. Nešetřil ani českou politickou scénu. 

Pozn. red. I.D.: v hodnocení SPD se s Janem Kellerem neshoduji, a to nikoli v důsledku loajality k SPD, ale proto, že ji na rozdíl od Jana Kellera už dost znám zevnitř.

středa 29. května 2019

Rusku se zvedl tlak: Další zastrašování a provokace Prištiny!

Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí
Marija Zacharovová
- kou -
29. 5. 2019 PrvníZprávy a MID Ruska
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla, že Moskva považuje zadržení 13 Srbů kosovskými speciálními jednotkami za další provokaci Prištiny.

Před měsícem čili mladé retro: Pozor, ČSSD: V noci přišlo vyjádření o Klausovi ml. Od Foldyny

Jaroslav Foldyna - poslanec - zatím stále ČSSD  
29.5.2019  (vyšlo 25.4.2019)  ParlamentníListy
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se vyjádřil k názorům, jež se objevily v médiích, že by chystaná strana Václava Klause mladšího byla hrozbou pro demokracii. „Tuto otázku jsem dostal před několika dny a původně jsem na ni vůbec nechtěl reagovat, protože mi přišla absurdní. V Parlamentu je sice poměrně dost politiků a političek, které pokládám za hrozbu pro demokracii, ale kolega Klaus k nim rozhodně nepatří,“ poznamenal Foldyna v odpovědi pro ParlamentníListy.cz, kterou zaslal dnes v noci. Jak je tedy patrné, odpověď si potřeboval promyslet.

Napadený Jakl promluvil: Bolí to, beru léky. Hnula se mi páteř. Nelituji, že jsem šel s SPD. Díl viny má Respekt

Místo politického násilí - vagon pražského metra. 
Kde to bude příště a kdo bude příští obětí?
ROZHOVOR
29.5.2019 ParlamentníListy
Ladislav Jakl, kterého o víkendu v metru napadli a zbili neznámí útočníci pro jeho politické názory, bude muset znovu vyhledat lékařskou pomoc. Zranění ho stále bolí, musí užívat léky na bolest a na spaní. Jakl to řekl ParlamentnímListům.cz. Rozhodně nelituje, že za SPD do Senátu kandidoval. Média jeho napadení prý nerozmázla možná proto, že s tím hned neběžel za novináři a ven se to dostalo až po několika dnech.

Češti sladci dobyvaju svět


Ladislav Větvička
29.5.2019  blog autora
Čim byly kdysik ve středověku klaštery, tym su dneska pro českeho cestovatela pivovary. A nejenom v Čechach, na Moravě a ve Slezsku, ale všude, kde česky pocestny dorazi v prachu cest.

Jak se dělají nezávislá média

Václav Umlauf
29.05.2019 E-republika
Zdánlivá pluralita českého miliardářského tisku je ve skutečnosti chmurné znamení, že jsme s demokracií úplně na hnoji.


KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (51) – Internetovou cenzuru rozhodně zákonem zakázat

Benjamin Kuras
29.5.2019 iPrima
Parlamentní rozhodování o internetové cenzuře a jejím zákazu, jakou (zatím vágně) navrhuje Václav Klaus ml., by mělo mít dvě fáze.

29.5.2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
29.5.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tímotvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrimaMy občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomněli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno.

Milión a jedna chvilka: Kterak prosadit pravdu a lásku kladivem. Zbabělci a hrdinové. Je na čase se ozbrojit? Média mlčí. Proč? Bílý heterosexuál, kandidát za Okamuru není Feri, ale Muž určený k likvidaci

Milion chvilek pro demokracii je útokem na naši demokraii
Petr Hájek
29. 5. 2019 ParlamentníListy
PETR HÁJEK s neskrývaným obdivem popisuje další velkolepou akci Chvilek pro demokracii a přináší vyjádření spolupracovníků Ladislava Jakla k témuž.


Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

Lubomír Man
29. 5. 2019
Dnes večer ve 20:00 dala ČT 2 svým posluchačům možnost seznámit se s naprosto fantastickými možnostmi amerického letectva v příští válce, kterou britští tvůrci pořadu, jak z jeho dikce jasně vyplývalo, považují za jistou a nevyhnutelnou. Ještě štěstí, dýchlo na vás z uvedeného dílka, že do ní půjdeme s těmito zázračnými letadly, rekordně rychlými, nesetřelitelnými a vytrvalými (uletí na jedno pozemní tankování dlouhé tisíce kilomterů, unesou nepředstavitelné tuny bomb atd.). 


Piráti slibují zrušení daňových rájů, což je ale totální nekompetentnost

Ivan David
29. 5. 2019     zRo Plus a parlamentnilisty
Aby se něco takového v Evropském parlamentu prosadilo, je třeba změny kompetencí orgánů EU, což ale Evropská komise členským zemím EU nedovolí, protože to korporace nedopustí.


úterý 28. května 2019

Barma - Islám donutil i buddhistické mnichy vzít do rukou zbraně

Bezbranná neviňátka - barmští Rohingové
-art-
28.5.2019 SvobodnýSvět
Média nás už několik dní masírují povídáním o tom, jak jsou v Barmě (Myanmar) na chudáka islamánka zlí. Masturbují nad srdceryvnými příběhy muslimů, aniž by dostala prostor druhá strana.

Policejní akce nelegálního kosovsko-albánského státu vyvolala na severu Kosova opět násilí proti Srbům

Příslušníci ROSU - speciální jednotky kosovských Albánců
dnes ráno na srbskému území okupované provincie
-vd-
28.5.2019 zpracováno podle FacebookReporter
Zásah speciální jednotky kosovsko-albánské policie ROSU a Kosovských policejních sil (PKS) na severu Kosova a Metochije, který obývají Srbové. Srbský prezident Vučić nařídil plnou bojovou pohotovost armády a policie.

Případ Kramný, bod zlomu: Soud spolku Šalamoun vs. MF Dnes. Pomluva jako zbraň nezávislých médií? Budou platit milióny? Co na to Babiš? Padne přelomový rozsudek?

28. 5. 2019 HöppnerCz
KONEČNĚ! Případ Kramný se vrací do mediální roviny. Tedy tam, kde začal. Byla to právě média napříč žánry, která vytvořila lživý (ale prodejný) obraz monstra s elektrickými kabely v pazourech nad dvěma andělskými těly pod pyramidami.

Prohlášení institutu IVK k napadení L. Jakla v metru dne 25.5.2019

Přepadený Ladislav Jakl
28.5.2019 IVK
V sobotu 25. května 2019 ve večerních hodinách byl v pražském metru fyzicky napaden náš dlouholetý kolega, člen Institutu Václava Klause a před nedávnem Parlamentem ČR zvolený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pan Ladislav Jakl. Hulákání útočníka, kterým svůj útok doprovázel, jednoznačně potvrzují, že šlo o politicky motivovaný čin s cílem napadnout, zastrašit a zranit člověka s odlišnými politickými názory.

Chris Floyd: Amerika mezi dvěma póly zoufalství

Chris Floyd
28.5.2019 CFP, vybral a přeložil Lubomír Man
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes.

Ještě (a opět) k příčině debaklu ČSSD

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
28. 5. 2019 blog autora
Ještě (a po kolikáté už?) se vyjádřím k příčinám dalšího debaklu ČSSD. Ale i debaklu dalších sciálně demokratických stran, z nichž některé ovšem neklesly hluboko pod úroveň historického selhání sociáních demokracií v roce 1914, kdy tyto odhlasovaly válečné pvěry a daly tím zelenou trgediím i důsledkům světové války. Ta naše "petříčkovská" spadla pod tuto úroveň.


Nejnebezpečnější zbraň Ruska na světovém trhu. Ne, není to S 400

Irina Alxnisová
28. 5. 2019   sputniknews
Spojené státy jsou odsouzeny k rostoucímu počtu porážek, pokud nepochopí, co se děje. Jen několik týdnů zůstalo do zahájení dodávek ruských protiletadlových raket S 400 Triumf do Turecka. Podle dubnového prohlášení prezidenta Erdogana se to může stát již v červnu. Zprávy, které s tím souvisejí, v posledních dnech prostě zahltily mediální prostor, píše Irina Alxnisová na RIA Novostech.

Po útoku na Jakla to vře: Když narazili Feriho na parapet, to byl cirkus. Ale když napadnou SPĎáka... Jaké pořady nám o tom připraví milovaná ČT?!

27.5.2019  Echo24
K napadení spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicisty Ladislava Jakla se již začali vyjadřovat i první politici a tážou se, zdali bude v médiích stejný ruch jako po napadení Dominika Feriho (TOP 09), nebo jestli tentokrát jde o „dvojí metr“. „Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ poukázal ve svém příspěvku Václav Klaus mladší.

Senzace: 7,7 procenta uprchlíků v Německu by mohlo pracovat…

-rp-
28. 5.2019 JournalistenWatch a PrvníZprávy
Co chtějí němečtí politici vládní koalice prezentovat jako "úspěch", to je prostě neuvěřitelné.
Muži uprchlíci si mohou najít práci snadněji než ženy uprchlice. To potvrzují i nejnovější údaje Spolkové agentury práce. Pravděpodobnost zaměstnání v následujícím měsíci podle agentury činila 7,7% pro nezaměstnané uprchlíky z hlavních zemí původu (celkem 118 000) v dubnu.

pondělí 27. května 2019

Zlo slaví, ale v dálce začíná svítat

Martin Koller
27. 5. 2019
Eurovolby jsou u konce. Zlo stále slaví, ale ne všude. U nás se jedná především o oligarchu Babiše a jeho spolek ANO a Piráty. Znovu uspěli nestydatou komedií. U voličů Pirátů se ani nelze divit. Pubertální mládež je lehce ovlivnitelná a v současné společnosti, která je notně zhlouplá a dětinská mnozí zůstanou puberťáky až do smrti. Někteří naštěstí vyrostou a dostanou rozum. Jde jen o to, kolik bude kterých, protože budoucnost není růžová.

Podporu banderovců zaplatila ČSSD ve volbách do europarlamentu naprostým propadákem

Jaromír Petřík
27. 5. 2019   blog autora
Myslím si, že nikdo nečekal ve volbách do europarlamentu pro ČSSD takový debakl. Takže, je asi na místě, položit si otázku, proč levicově založení voliči ČSSD tímto způsobem odepsali.

Svět ruskýma očima 508

Zajoch
27.5.2019 Outsidermedia
Výběr z ruského netu, který pravidelně připravuje a překládá Zajoch je tentokrát věnován vztahu Maďarska a EU, pokusům diktovat Rakousku a stavět ho "do latě", ruské účasti na světovém trhu se zkapalněným zemním plynem a předvolebním úvahám o posílení pozice protiunijních a euroskeptických stran Evropském parlamentu.EU je nedemokratický skandál

VSa
27.5.2019  !Argument
Byly volby do Evropského parlamentu opravdu tak demokraticky zásadní, nebo jen sloužily jako zástěrka dalšího neoliberálního směrování EU? A pokud ano, pak jaké je řešení?
Dobré volby - u nás i v Evropě.

JUDr. Jiří Vyvadil
JiříVyvadil
27.5.2019  VašeVěc
Je dobrou zprávou, že ANO nepostihly ty nesmyslné demonstrace Chvilek a vyhrálo. To je dobré pro stabilitu země. Někdo říká, že vlastně ANO neuspělo, protože se nepřiblížilo svým 30%, které má podle průzkumů k volbám do Poslanecké sněmovny.

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

-kou-27. 5.2019 PrvníZprávy
Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, poukázala, že od konce druhé světové války nebylo nebezpečí jaderného konfliktu nikdy větší.
Podle expertky je toto riziko částečně vyvoláno strategickou rivalitou Washingtonu s Pekingem, uvedl deník The Independent.

Kanibalské hodnoty aneb Norimberk byl také evropským městem

Pavel Letko
27.5.2019  E-republika
A tak jednou znovu přijde den, kdy bude Židům zakázán vstup do hotelů, pokud neodsoudí protiprávní osidlování okupovaných území Palestiny a nakonec jim nebude stačit ani to, aby nebyli po právu našeho Ústavního soudu posvěceného v Norimberku kolektivně vykázáni, kam patří.

27.5.2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
27.5.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení. 

Jaroslav Bašta: Už jim to také začalo

Jaroslav Bašta a -rp-
27. 5. 2019  PrvníZprávy
Téměř celé tři poslední desetiletí doprovázely volby v České republice skandály načasované na poslední dny před hlasováním, tak aby zanechaly dojem, který se kvůli časové tísni nepodařilo napadené straně či politikům smazat.


Štěpán Kotrba po volbách: Verbež ČSSD, zvracet z nich. Volil bych Salviniho. Pravda o Pirátech. EU už není pro lidi

Štěpán Kotrba
27.5.2019  ParlamentníListy
ČSSD je nicnedělající verbež, jejíž ministr Petříček „leze do zadku“ kdekomu, na české voliče však kašle. Blábolící Okamura si hraje na českého nacionalistu, názory jeho nového poslance Ivana Davida jsou však správné. I tak komentuje pro ParlamentníListy.cz politický analytik Štěpán Kotrba proběhlé volby do Evropského parlamentu. V celounijním kontextu vyzdvihuje roli Mattea Salviniho při zastavení migrace a upozorňuje: EU tu už není pro lidi, ale pro velké korporace. Dle Kotrby nám, občanům, EU „ukradli“.

Poděkování

27. 5. 2019
Vážení členové a příznivci SPD,
děkuji za podporu SPD v předvolební kampani, děkuji za projevenou přízeň ve formě 33 055 preferenčních hlasů.
Jsem si vědom obrovského úsilí členů a aktivistů, kterého jsem byl svědkem na ulicích měst i na sociálních sítích. Tato snaha se zhmotnila ve dva poslanecké mandáty. Svoje zvolení vnímám jako závazek pracovat ze všech sil pro dosažení společných cílů tak, aby se naplnilo očekávání voličů včetně dlouhodobého růstu podpory SPD jako vlastenecké strany, která se snaží o co nejlepší budoucnost národní komunity.

Ivan David

Blahopřání k volebnímu úspěchu.

Blahopřejeme

panu MUDr. Ivanu Davidovi, CSc.
k jeho zvolení do Parlamentu Evropské unie za Českou republiku.


Děkujeme všem, kteří hlasovali a kroužkovali pro našeho kolegu a zakladatele webu Nová republika. 

Jsme přesvědčení, že pan doktor Ivan David spolu s dalšími vlasteneckými silami zastoupenými v Evropském parlamentu bude rozhodně obhajovat české národní zájmy a bude nesmlouvaným kritikem dnešní podoby Evropské unie. Jsme přesvědčeni, že spolu s panem generálem Hynkem Blaškem budou svým hlasem bránit dalšímu oklešťování pravomocí českého státu v rámci EU a že se budou zasazovat za spolupráci suverénních a svobodných evropských národů 
bez diktátu bruselských byrokratů a sociálních inženýrů.


Redakce Nové republiky.