Reklama

sobota 8. června 2019

Putin vystoupil na PMEF s "novým mnichovským projevem"


8. 6. 2019    pravda
Ústřední událostí druhého dne 23. Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra bylo plenární zasedání, kterého se zúčastnil ruský prezident Vladimír Putin, čínský prezident Si Ťin-pching, bulharský prezident Rumen Radev a také premiéři Arménie Nikola Pašinjan a Slovenska Peter Pellegrini a generální tajemník OSN Antonio Guterres.
Poznámka překladatelky: V roce 2016 jsem byla v Petrohradě ve dnech, kdy tam probíhalo Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum. Přesně jsem si proto dokázala vybavit i letošní atmosféru města na Něvě během PMEF. Doslova na každém kroku bylo cítit, že město je prodchnuto touto událostí. Na každém kroku. Upoutávky, plakáty, mimořádné akce... Nemohla jsem jinak, než se považovat za její součást.


Válka o pravdu

Paul Craig Roberts
8. 6. 2019 
Paul Craig Roberts
Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na život humánní a lidský. Síla jemná, s níž západní skryté agendy dříve operovaly, zmizela a nahradila ji síla otevřená a brutální, kterou v čase přítomném, drží na řetězu už jen vojenská síla Ruska a Číny. A poslední volby do EU prokázaly, že Britové i Evropané svou víru v mnohokulturnost i mnohonárodnost Evropy už vyčerpaly. 

Invaze, na kterou jsme dlouho čekali …!

Přemysl Votava
8. 6. 2019
Výročí invaze bylo velice vděčné téma pro naše sdělovací prostředky. Informacemi, rozhovory, vzpomínkami jsme byli doslova přehlceni. Bělostné pláže v Normandii si užívají dny slávy. Oslavy 75. výročí již po několik týdnů burcují naši pozornost, toto burcování není ale upřímné. Proto jen v krátkosti připomínám, že 6. června 1944 proběhla, tolikrát slibovaná a také tolikrát odkládaná operace Overlord, tedy vylodění západních spojenců v Normandii. V červnu 1944 tak byla konečně otevřena „druhá fronta“ v Evropě.

Bez komentáře psychiatra: Petr Cibulka představuje europoslankyni a předsedkyni Evropské pirátské strany Markétu Gregorovou

8. 6. 2019

pátek 7. června 2019

Na PMEF 2019 se rozhoduje o osudech miliard a kontinentů


8. 6. 2019    pravda
Dnes zahájilo svou činnost 23. Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum. Akce se koná od roku 1997 a od roku 2006 probíhá pod záštitou prezidenta Ruské federace. Hlava státu osobně PMEF navštěvuje. Letošní fórum nebude výjimkou.V letošním roce se fóra zúčastní více než 17 tisíc osob, přičemž pouze čínskou delegaci bude tvořit asi tisíc lidí. Mimochodem, fórum navštíví a pozdraví i hlava ČLR Si Ťin-pching. Kromě toho se očekává, že se fóra zúčastní zástupci více než 1 800 společností ze 75 států.

Génius Hamáček uprotřed milionů chvilek za miliony peněz

Lubomír Man
8. 6. 2019
Probíhá pokus spodiny republiky o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie. Prý demokracie lepší a skutečnější, než je ta, co máme. Čili do čehosi takového, co dnes vládne z Kyjeva a zdobí se to fascinujícími pochodňovými průvody někdejších příslušníků formací SS. 


Rozpaky nad OVM z 2.6.2019

Zdeněk Jemelík
7. 6. 2019     JemelikZdenek
Ve veřejném prostoru víří spousta dohadů o současném a budoucím dění v resortu spravedlnosti. Od zveřejnění návrhu na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo napětí ve společnosti a hlad po informacích postupně rostou, neboť se stále něco děje. Pokračují snahy o zvrácení výsledků voleb, jejichž nositelům se hodí úplně cokoli.

Milion je málo, demokracii stačí jedna jediná chvilka


Patrick Ungermann
7. 6. 2019
Kdo jste si k devadesátým letům pouštěli televizi, třeba abyste nějak ozvučili žehlení nebo úklid domu, mohli jste poměrně často slýchat i vídat, jak policie rozprášila radikální demonstraci a pozatýkala extremistický koncert. Usvědčujícím materiálem bylo, že pachatel někde něco řekl, nebo zazpíval. Neztotožňoval jsem se ani se skinheady, ani s anarchisty. Jen mi něco šeptalo, že přece proto jsem byl mluvčím studentského fóra, abych někde něco řekl, nebo zazpíval. Potíž s mladými rebely byla, že propagovali hnutí směřující k potlačení demokracie.

Postní ramadán: Stovky mrtvol a zraněných

František Roček
7. 6. 2019   Prvnizpravy
O budoucnosti Afghánistánu se nám dostalo zjevení - ukázka vraždění v době, kdy probíhal muslimský svatý čas - postní měsíc ramadán zakončený svátkem íd al-fitr (Eid al-Fitr).
Vraždění o postním měsíci ramadánu je důkazem, že islámská náboženská doktrína v podání islamistů – džhádistů (tedy i Talibanu) je mocenským prostředkem. Je to islámský druh fašismu.

Systém Liana zvýší obranyschopnost Ruska

Alexandr Artamonov
7. 6. 2019      military
Ministerstvo obrany Ruska oznámilo brzké zprovoznění všech prvků nového systému radarové rozvědky s kódovým označením Liana. Nezbytnost použití tohoto druhu techniky přímo souvisí s novým typem vedení boje, který nyní Pentagon aktivně implementuje jako novou doktrínu obrany. Jde o síťově orientovanou organizaci velení při vojenském konfliktu. Tuto metodu poprvé použili Američané v Iráku.

Unikátna politická pedofília na Václaváku. Upozorňujeme, že priložené video môže otriasť osobami nad dvanásť rokov

Ivan Lehotský
7.6. 2019 Screenshot:YouTube a HlavnéSprávy
Zdali sa vám vlaňajšie inscenácie za slušné Slovensko manipulatívne, zavádzajúce, zneužívajúce hystériu po smrti novinára? Tak vedzte, že to bol iba slabý odvar toho, čo sa v tých dňoch dialo na Námestí sv. Václava

Radim Valenčík: Česká levice umírá? Tak ji dorazíme!

Radim Valenčík
7.6.2019 VašeVěc

Před několika málo dny (3. června) napsal O. Krejčí pro časopis Argument článek "Smrt české levice", kterým reaguje na notorické a stále větší neúspěchy nejen české, ale i evropské levice, naposledy při provolbách. Článek se mnohým líbil. Není divu, je psán líbivě. Kýčovitě se dotýká řady problémů současné levice, takže při povrchním čtení unikne eklektičnost a neprovázanost dílčích témat i celkové, dosti sporné účelové vyústění. Především se však zpronevěřuje tomu hlavnímu, tomu, co je příčinou umírání levice, takže to, co O. Krejčí navrhuje, by levici spíše dorazilo.

Touha po "sametu" je jen infantilní snaha zbavit se své frustrace

-ps-
7.6.2019 Facebook a PrvniZprávy
"A vůbec nejde o počet demonstrujících - jde o vnitřní porozumění a respekt k demokracii jako takové. "Samet" se už NIKDY nebude opakovat z jednoho prostého důvodu," napsal na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa a napsal i ten prostý důvod:


Trump už se těší až skončí Merkelová, tentokrát si ani ruce nepodali (VIDEO)

Ani ruce si nepodali
-rp-
7. 6.2019  Jouwatch, Focus, a PrvníZprávy
Na konci oslav 75.výročí D-Day v anglickém městě Portsmouth se kancléřka Merkelová a americký prezident Trump sešli na krátkém jednání.


Zvláště pozoruhodná je scéna při příchodu. Merkelová a Trump si před připravenými novináři nepotřesou rukama a ani se nestaví na tiskovou fotografii. A co více: Trump odmítá jakýkoliv kontakt s Merkelovou.


Složka Trump aneb americké volby ve spárech ruských tajných služeb (II.)

Petr Pelc
7.6.2019 SecurityMagazin
Dnes zveřejňujeme 2. část článku ,,Složka Trump aneb americké volby ve spárech ruských tajných služeb” od bezpečnostního poradce Ing. Petra Pelze.

Editováno 17/5/2019:


Složka Trump aneb americké volby ve spárech ruských tajných služeb (I.)

Petr Pelz
7.6.2019 SecurityMagazin
Security magazín publikoval v únoru 2018 článek od bezpečnostního poradce Ing. Petra Pelze s názvem ,,Složka Trump aneb americké volby ve spárech ruských tajných služeb”. Článek, který sklidil příznivý čtenářský ohlas, se zabývá ovlivňováním prezidentských voleb ruskými zpravodajskými službami. Nyní se svolením Ing. Pelze zveřejňujeme doplněnou a aktualizovanou verzi článku o další zdroje. Kvůli rozsahu pak článek bude rozdělen na dvě části.

Naši udavači


Pavel Letko
6.6.2019 E-republika
Udavači společně se svým fanklubem „Milion chvilek pro demokracii“ pořádají demonstrace za vrácení dotací České republiky Evropské unii, aby se tyto prostředky ušetřené díky těmto českým udavačům mohly přerozdělit mezi nějakou od kosti poctivou korporaci z Řecka, Itálie či Malty.

„Hra o trůny“ jako odraz krize Západu…

Vasilij Koltašov
6. 6. 2019 IF24, překlad Outsidermadia
Zajímavé zamyšlení ruského ekonoma a publicisty Vasilije Koltašova*) na zdánlivě odtažité téma
„Hra o trůny“ získala skoro mýtickou popularitu. Ale zatímco se filmoví kritici přou o technické efekty a dějové zvláštnosti seriálu, je dobře zaměřit pozornost na jeho sociální a ekonomickou podstatu. Není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá, a skrývá nemálo hlubokého smyslu – problémů společnosti, kterých si na Západě nechtějí všímat.

čtvrtek 6. června 2019

Amerika mezi dvěma póly zoufalství

Chris Floyd
6. 6. 2019    chris-floyd
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes. Ale když se přemístíte na pól protilehlý, můžete tam znovu zastihnout sebe sama, tentokrát však přesvědčeného o tom, že dnešek není vlastně ničím jiným, než pokračováním toho, co zde už bylo - čili hrůz a pekel, které vás provázely celý váš život: válek, lži, zvěrstev, komplotů, nespravedlnosti, terorizmu, korupce i měst v ohni. 


Charkovský primátor apeluje na Ukrajince, aby se "vrátili z majdanů ke zdravému rozumu"

6. 6. 2019    zelv.ru
Charkovský primátor Genadij Kernes vyzývá obyvatele města, kde minulý týden nacionalisté demolovali pomník maršála Georgije Žukova, aby skoncovali s "revoluční účelovostí majdanu". Výzva primátora se objevila na oficiálním portálu Charkova. Primátor upozornil na slova tiskového tajemníka prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského o "právní kolizi" v zemi, která vznikla v důsledku přijetí zákona o dekomunizaci. Oficiální zástupce hlavy státu potvrdil právo obcí samostatně rozhodovat o otázkách demolice a zachování historických objektů.

středa 5. června 2019

Dolanský z ČT rozmetal raison d´d’être humbuku na Václaváku

Lubomír Man
5. 6. 2019
"Raison détrem", čili nejbytostnějším důvodem včerejšího shromáždění na Václavském náměstí byl názor jeho organizátorů o tom, že předběžný audit EU o Babišově údajném pochybení při čerpání dotace na Čapí hnízdo je totéž, co audit konečný a definitivní, a že tedy už dnes je relevantní proti původci tohoto údajného pochybení co nejmohutněji a nejhřmotněji protestovat a žádat jeho abdikaci coby premiéra české vlády.

Současná Ukrajina: Pomník válečnému zločinci

Pomník R. Šuchevyče byl odhalen 24. května
Jan Urbach
5.6.2019 VašeVěc
Velvyslanci Izraele a Polska na Ukrajině napsali společný dopis starostovi Ivano-Frankivska, ve kterém protestují proti postavení pomníku vůdci Ukrajinské povstalecké armády (UPA) Romanu Šuchevyčovi. Připomínají odpovědnost Šuchevyšče za tragickou smrt desítek tisíc Poláků a Židů. Dopis v anglickém znění byl v pondělí zveřejněn na twitterovém účtu polské ambasády.

Korporace Rand: Jak zničit Rusko

Manlio Dinucci
5.6.2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Přinutit protivníka, aby se lehkovážně roztahoval, má za cíl vychýlit ho z rovnováhy a poté jej zničit. To není popis žádného chvatu z džuda, ale plán proti Rusku, který vypracovala korporace Rand, nejvlivnější expertní skupina v USA. Prestižní výzkumná instituce Rand, která zaměstnává tisíce odborníků, se prezentuje jako světově nejspolehlivější zdroj pro analýzy zpravodajských služeb a politické analýzy, určené lídrům Spojených států a jejich spojencům.

Porošenko se chce stát otcem národa

5. 6. 2019     lenta
Bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko stanul v čele seznamu strany Evropská solidarita, aby se stal nejen poslancem, ale otcem národa. Uvádějí to zdroje listu Ukrajinská pravda v politické straně. "Porošenko povede stranu, ale musí se stát nikoli poslancem, ale otcem národa. Něco jako Kaczynski v Polsku, který neobsazuje žádné pozice, ale ve skutečnosti má největší autoritu a vliv", uvádějí v rozhovorech s novináři zdroje.

úterý 4. června 2019

Miklas: 100 tisíc na Václaváku proti Babišovi? Zaleží, jak budete počítat

© AFP 2019 / Michal Cizek
Jana Petrova
4.6.2019  Sputnik
Iniciativa Milion chvilek pro demokracii opět vyzývá občany, aby přišli v úterý 4. června na Václavské náměstí. „Máme toho dost! Chceme demisi!“ prohlašuje spolek, který úterní demonstraci svolává, na své oficiální stránce.

Sputnik se zeptal pražského politologa, občanského aktivisty Jana Miklase, jestli tam půjde.

Konečný trest pro Juliana Assangeho novinářům připomíná, že jejich úkolem je odhalovat, co stát tají

"Svobodu Assangeovi"
Robert Fisk
4.6.2019 IHC a  Zvědavec
Pokud budeme dělat svou práci, budeme vystaveni stejně odporné prolhanosti našich lídrů, která vedla k výkřikům nenávisti k Assangeovi, Manningové a Snowdenovi.

Matka všech bitev: Nad D1 zamíří helikoptéry

Bojová helikoptéra Bell AH 1Z Viper
Zbyněk Fiala
4.6.2019 VašeVěc
Jako skrytý pacifista (teď se to provalilo) bych samozřejmě dával přednost tomu, aby zbraně byly jen pro potřeby přehlídek, okázalých průjezdů a na kšeft. Kdybych měl jistotu, peněz nelituji. Jenže byly případy, kdy čeští vojáci málem stříleli, než byl záměr obrany našeho území zrušen, a na to musíme být mnohem spolehlivěji připraveni. Jistěže i s pomocí helikoptér.

Jaká témata k volbám do Evropského parlamentu měla být a vesměs nebyla

Jaroslav Tichý
4.6.2019  E-republika
Začít dosahovat pronikavě lepších výsledků než dosud bez koordinace cílů a postupů k nim vedoucích politickými subjekty skutečné alternativy nepůjde. Na další otálení již opravdu není čas.


NATO chce zvýšit "vzdělanost" v Republice srbské, ale jde o vymývání mozků

-rp-
4. 6. 2019  Pecat a PrvníZprávy
NATO se prostřednictvím různých nadací a jiných způsobů snaží zahájit propagandistickou kampaň v Republice srbské.*/

Pod záštitou „zvýšení úrovně kritického myšlení“, Severoatlantická aliance vymývá obyvatelstvu mozky a přesvědčuje je, že Rusko představuje pro Evropu vojenskou hrozbu.


Svět ruskýma očima 509

Zajoch
4.6. 2019
Sedmdesát šest amerických generálů a diplomatů vyjádřilo „hluboké znepokojení“ ve spojitosti s prudkým zhoršením vztahů mezi Washingtonem a Teheránem, hrozícím na Blízkém východě válečným střetem * Rusové v Pobaltí musejí nadále hájit svá práva v nerovném boji * USA pokračují v podpoře „demokracie a svobodných a spravedlivých voleb na Ukrajině a ctí právo Ukrajinců volit si samostatně svého vůdce“ * Diplomatické návštěvy čínských vysokých představitelů v Rusku a ve Střední Asii

pondělí 3. června 2019

Pád Sociální demokracie


Vlastimil Podracký
4. 6. 2019     vlastimilpodracky
Možná se jeví ztráta hlasů ČSSD jako záhadná. Vyjádření jejích vůdců nenapovídá, že by byli schopni skutečnou příčinu postihnout. To vše je jen signálem nepochopení nové situace, která v našem životním prostoru vzniká. Stará dělnická strana s bohatou historií a se zřetelným podílem na naší historické realitě, ztrácí prestiž. Je to jako vždy: změnilo se prostředí, ideály zestárly a jejich použitelnost se snížila. 


Zisková demokracie podle neziskovek

Václav Umlauf
3.6.2019   E-republika
Organizátoři už málem celonárodních majdanů proti Benešové a Babišovi by měli do veřejnoprávní TV a do médií, které je fedrují, jasně říci za koho kopou, kdo je platí, proč to doopravdy dělají a čeho chtějí doopravdy dosáhnout, pokud by eventuálně došlo ke splnění jejich požadavků.


Na hraně občanské války: Pátá kolona Bruselanů připravuje puč. Odpoví Babiš revolucí? Piráti k nám chtějí stěhovat muslimské vesnice. Mladý Klaus to odpálí za týden. Má to Zeman již promyšlené? Půjde do tuhého

Petr Hájek
3. 6. 2019 ProtiProud
PETR HÁJEK se zájmem pozoruje přípravy Kavárny na státní převrat ve spolupráci s Bruselem a črtá jeden z možných scénářů babišovské (kontra)revoluce s dalekosáhlými důsledky

Na prahu změn: Mirko Raduševič

Milan Vidlák
3. 6. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval Mirka Raduševiče zde, zakladatele oboru výpočetní techniky pro žurnalisty na Fakultě sociálních věd UK, průkopníka internetové novinařiny v Česku, novináře, jenž pracoval například v Mladém světě, Týdnu nebo Deníku.cz a vedl server iHned.cz. Dnes pracuje jako editor internetového zpravodajství TV Prima, kam se společně s Terezou Spencerovou uchýlil po nuceném odchodu z Literárních novin.

Stádečko

Lubomír Man
3. 6. 2019
V souvislosti s předběžnou zprávou Bruselu o Babišově Ptačím hnízdě jako by se s tím roztrhl pytel. Myslím tím vpády zástupců našeho tzv. demobloku na obrazovky našich televizorů. Zaplní ji vždy celou, vlevo stojí muž dosud mi neznámý, podsaditý a černovlasý, vpravo pirát Bartoš, uprostřed a vedle sebe Fiala z ODS a Pospíšil z TOP 09, a mezi nimi, respektive v druhé řadě za touto elitou pak zbytek: Gazdík, Kalousek, Pekarová Adamová, Udženija a další. 


Lotyšsko žádá, aby byl na jeho území umístěn americký systém protiraketové obrany

3. 6. 2019     regnum
Toto přání oznámil ministr obrany Artis Pabriks při návštěvě Spojených států, když navštívil Centrum strategických a mezinárodních studií ve Washingtonu. Podle sdělení zpravodajského portálu bb.lv s odkazem na lotyšský deník Segodňa ministr učinil několik rezonujících a "agresivních prohlášení".

Než začnete slavit, přečtěte si zprávu EU

Erik Best 3. 6. 2019 EB
Návrh auditní zprávy Evropské komise, který v pátek unikl do Hospodářských novin, vyzdvihuje střet zájmů Andreje Babiše, problém by ale mohl přinést i dalším českým politikům a funkcionářům na všech úrovních. Podstatou věci je rozhodnutí auditního týmu Evropské komise samostatně si vyložit český zákon o střetu zájmů a nenechávat to na českých soudech. 


Malajský premiér: Vinu za MH17 hodili na Rusko, ale kde jsou důkazy?

-kou-
3.6. 2019 malaymail.com a PrvníZprávy
Malajská vláda chce vidět přesvědčivé důkazy, že Rusko je na vině za zřícení letadla Malaysia Airlines letu MH17 v roce 2014, řekl premiér Mahathir Mohamad na setkání s novináři.
neděle 2. června 2019

Je to vůbec možné? Státní televize zve na protistátní demonstrace. Video jako důkaz. Pojďme všichni, bude sranda – vždyť, jářku, právě probíhá pokus o státní převrat! 2. 6. 2019

2. 6. 2019    hoppner
Česká televize pozvala dne 31. května veřejnost v hlavním zpravodajské relaci Události a komentáře na demonstrace na Václavském ty náměstí. Informaci o chystané demonstraci sdělila Česká televize včetně místa a času konání na závěr reportáže o jednání mezi novou ministryní spravedlnosti Marií Benešovou a nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Není běžné, aby Česká televize informovala o něčem, co bude. Většinou má potíže zachytit i to, co bylo.