Reklama

sobota 15. června 2019

Noční vlci poníženi v Lidicích. Nesměli klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní!

Noční vlci poníženi v Lidicích. Nesměli klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní! (FOTO, VIDEO)

© Sputnik / Vladimír Franta
Vladimír Franta
15.6.2019 Sputnik
Zcela bezprecedentní politický incident se odehrál dnes 15. 6. 2019 v Lidicích, kde probíhal pietní akt kladení věnců obětem nacistů. Když se chystali k aktu kladení připojit Noční vlci, podle údajů, které máme, to měl být Filip Petlička, vedoucí oddělení prezentace Památníku Lidice, který Vlkům jejich akci překazil. Vadily mu ruské trikolóry.

P.C.Roberts: Ještě ke Dni D po 75 letech

P.C.Roberts
15.6.2019 blog autora, překlad Miroslav Suja
Ještě jednou jsme v minulém týdnu oslavili invazi spojenců v Normandii a ještě jednou to vyznělo jako glorifikace Ameriky a jejího vítězství ve Druhé světové válce.


Stephen Lendman: Pompeo falešně obviňuje Irán

Státní sekretář (ministr zahraničí) USA Michael Richard Pompeo
Stephen Lendman
15.6.2019  blog autora
Jak se očekávalo, obvinil zahraniční ministr Pompeo z incidentu v Omanském průlivu Írán. A to aniž by pro své obvinění uvedl jediný důkaz. Pompeo uvedl: USA předpokládají, že Islámská republika Írán je zodpovědná za útoky na tankery (jeden norský, druhý japonský, plující prý však pod panamskou vlajkou), ke kterým ve čtvrtek došlo v Omanském průlivu. Tento předpoklad se zakládá na amerických zpravodajských informacích (sic), na druhu zbraně, které bylo k útoku použito (sic), na technické úrovni, které bylo k provedení akce zapotřebí (sic), na podobnosti této akce s jinými útoky, které Írán proti lodní dopravě provedl už i v minulosti (sic), jakož i na faktu, že žádná jiná země v dané oblasti nemá zdroje a schopnosti provést útok tak vysoce sofistikovaný, jako byl tento (co je lež, ze všech uvedených nejkřiklavější).

Kam kráča európská ľavice


15.6.2019 NovéSlovo
Diskusiu pripravilo občianske združenie Progresívne fórum (Proforum) s podporou
Friedrich Ebert Stiftung e.V., zastúpenie v Slovenskej republike.
Hosťami podujatia, ktoré sa konalo 29. mája 2019, boli:
Richard Filčák, Centrum spoločenských a psychologických vied SAV
Radoslav Geist
, EURACTIV.sk
Michal Polák, Ministerstvo financií SR
Moderoval Milan Ftáčnik, Progresívne fórum


Zločinci defilují v Kosovu: I balkánská řeznice již má pomník. Co Clinton poradil Albáncům? Monumenty všem “ex” - ještě než exnou. Romantický večer v roce 99. Madeleine, však my také nikdy nezapomeneme

Balkánská řeznice Madeleine Albrightová
Eugen Rusnák
15. 6. 2019
EUGEN RUSNÁK poukazuje na zvrácenost současné temné doby, kdy se zlodějům a válečným zločincům budují pomníky ještě za jejich života. Podivný paradox: pokud člověk žije příliš dlouho, může se účastnit nejen odhalení pomníků historickým osobnostem, ale i ... sobě samotnému. ¨

T.G.Masaryk: Ta socha byla pro nás politickou potupou

T.G.Masaryk, první československý prezident
-rp-
15. června 2019 PrvníZprávy
Už jste to také slyšeli nebo o tom v posledních 14 dnech něco četli? Obnova mariánského sloupu na Staroměstském náměstí ztrženého skupinou vlastenců v týdnu po vyhlášení republiky, dostala nebývalou publicitu, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Dezinformační hra Evropské komise

Ivan David
15. 6. 2019
Globalizační "elity" se snaží vytvářet ve veřejnosti pocit ohrožení tak, aby ho mohly použít jako záminku k potlačení svobody slova a ovládnutí společnosti. Myslím, že oni ve své většině nejsou paranoidní, ale že paranoiditu chtějí indukovat ve veřejnosti. Metoda není nová, naopak, opakovaně používaná, kdykoli je třeba zavádět cenzuru, protože nepříznivé informace jsou ohrožující a s nimi je třeba z veřejného prostoru odstraňovat i jejich původce. Euroskop zveřejnil článek "Jourová: Dezinformátoři jsou připraveni na dlouhou hru". Velmi doporučuji ho přečíst. Je ukázkou manipulativního desinformačního textu.


Android byl zakázán: přejde Huawei na ruský operační systém?


Margarita Gerasjuková
15. 6. 2019     gazeta
Operační systém Android v telefonech Huawei může zaměnit ruský mobilní operační systém Aurora, informují média. Uvádí se, že v předvečer Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra generální ředitel Huawei Guo Ping a ministr pro digitální rozvoj a komunikace Ruské federace Konstantin Noskov hovořili o možném přechodu čínských smartphonů na ruský software v souvislosti se sankcemi ze strany USA.

Lidstvo je nepoučitelné. Zapomíná na dějiny


Ivo Rušák
15. 6. 2019
Nedávno mi po netu přišel text s názvem „Lidstvo je nepoučitelné. Zapomíná na dějiny – kdo zradil Čechy…“. Nebudu se zabývat obsahem, koluje to už delší dobu, takže většinou víte, o čem se tam píše. Jenže jak pár myšlenek z jeho obsahu, tak zejména sám nadpis jaksi zapadnul do toku myšlenek, jež se mi honí hlavou asi tak od loňského roku, zejména pak od vydání článku uvedeného níže ve druhém pořadí. A ozub zapadnul do ozubu a kolečka stroje na vyvozování závěrů se roztáčejí dál a dál. Jeden z řady možných závěrů vám tedy předkládám. 

Když ne Babiš, tak kdo?

Stanislav A. Hošek
15. 6. 2019
Veřejnost je celkem obsáhle informována o tom, co demonstrující pod taktovkou „Milionu chvilek pro demokracii“ odmítají, koho a kde nechtějí, nebo co se jim nelíbí. Občané, kteří už prožili nejednu turbulenci v naší politice, by už konečně ale od nich rádi slyšeli, co vlastně jmenované hnutí, nadtož jím vzedmuté vášně davů, vlastně chtějí.

Grojsman*) připojil Ukrajinu k Organizace amerických států


Semjon Dorošenko
15. 6. 2019 politnavigator
Kabinet ministrů Ukrajiny se rozhodl provést dobrovolný příspěvek ve výši 40 000 dolarů Organizaci amerických států (OAS) jako stálý pozorovatel, informuje PolitNavigator. Oznámila to tisková služba kabinetu ministrů Ukrajiny.

Čelíme globálnímu potravinovému kolapsu?

William Engdahl
15.6.2019  Katehon,  překlad Zvědavec
Ne, v žádném případě nejde o potvrzení apokalyptických scénářů společnosti AOC nebo Gréty, té slavné mladé klimatické expertky ze Švédska. Nicméně je to pohled na katastrofy, které má na svědomí extrémní počasí v několika klíčových pěstitelských oblastech od USA po Austrálii, Filipíny a další země, které by mohly dramaticky ovlivnit dostupnost a ceny potravin v nadcházejícím roce. To by zase mohlo mít velké politické důsledky v závislosti na tom, jak se bude vyvíjet zbytek vegetačního období.

US army v Polsku
Jiří Paroubek
15.6.2019  VašeVěc
Při středeční návštěvě polského prezidenta Andrzeje Dudy u prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě se hovořilo hlavně o vojenských výdajích. Polsko již před časem vyjádřilo ochotu ze svého státního rozpočtu vybudovat na vlastním území stálou vojenskou základnu USA, na které by bylo umístěno na dva tisíce vojáků.


Uvěznění Golunova jako způsob, jak přebít Putinovo vystoupení na Petrohradském ekonomickém fóru

Redaktor Ivan Golunov propuštěn
Michail Chazin
15.6. 2019 ChazinRu a Outsidermedia

Úvodní informace překladatele:
Šestého června byl na moskevském Cvětném bulváru zadržen 36letý novinář portálu „Medúza“ Ivan Golunov, u kterého při prohlídce byly objeveny 4 gramy drogy 4-methylefedronu („taneční droga“). Potom byly v jeho pronajatém bytě dle policie nalezeny elektronické váhy, tři balíčky a „psaníčko“ s práškovitou látkou, později označenou za kokain. Skoro bezprostředně po zadržení novinář prohlásil, že drogy nikdy neužíval ani neprodával. Počínání bezpečnostních orgánů označil za provokaci a pomstu za svoje novinářské vyšetřování případů korupce (přičemž o konkrétních výstupech dosavadní činnosti tohoto „investigativce“ se jaksi nic neví).

Das Erste: Sankce proti Rusku se staly divadlem s dvojím metrem!

Tim Herden, komentátor televize Das Erste
-kou-
15.6.2019 Tagesschau.de a PrvníZprávy
Spory o sankce vůči Moskvě se staly jednoduše jen divadlem s „dvojím metrem“, uvedla německá televize Das Erste. Do debaty o protiruských sankcí se přidala i německá televize.

V Íránu uvedli pravděpodobnou příčinu požáru na tankerech v Omanském zálivu

© AP Photo / Tasnim News Agency
15.6.2019   Sputnik
Požár na dvou ropných tankerech v Omanském zálivu podle předběžných výsledků vyšetřování mohl vzniknout z technických důvodů, řekl íránské agentuře Tasnin Allahmorad Afifipur, generální ředitel Organizace přístavů a lodní dopravy provincie Hormozgán.


Ľuboš Blaha pre Hlavné správy: “Smer-SD ide doľava, budeme klásť dôraz na národné témy. Jediná šanca pre Slovensko je, aby zvíťazila národná antiglobalistická ľavica”

Slovenský poslanec Ĺuboš Blaha
15.6.2019  HlavnéSprávy
Poslanec Ľuboš Blaha sa nedávno vrátil z Kazachstanu, kde sledoval, ako si tamojší obyvatelia zvoliť svojho prezidenta, a po návrate si určite všimol, že sa to pod Tatrami príliš nezmenilo. Ale predsa… Prevetral sa na cestách a môže mať aspoň trochu iný pohľad na to, čo sa v súčasnosti deje na Slovensku. Určite vie, že blížiace sa parlamentné voľby budú možno tie najdôležitejšie za posledné štvrťstoročie. Jednoducho už nepôjde o zápas pravice a ľavice, demokratov a konzervátorov, ale o súboj slniečkarov a antiglobalistov.

pátek 14. června 2019

Norsko pochopilo, že neexistuje žádná ruská hrozba a nepříjemně NATO překvapilo


14. 6. 2019     yandex
Nečekané zprávy přišly z Norska. Vláda této země se rozhodla uzavřít hlavní vojenskou leteckou základnu, kde je umístěno asi 70 stíhaček. Vedení NATO poté, co se o tom dozvědělo, vyjádřilo v souvislosti s tím nevoli.

Pompeo falešně obviňuje Irán

Stephen Lendman
14. 6. 2019      stephenlendman
Jak se očekávalo, obvinil zahraniční ministr Pompeo z incidentu v Omanském průlivu Irán. A to aniž by pro své obvinění uvedl jediný důkaz. Pompeo uvedl: USA předpokládají, že Islamská republika Irán je zodpovědná za útoky na tankery (jeden norský, druhý japonský, plující prý však pod panamskou vlajkou), ke kterým ve čtvrtek došlo v Omanském průlivu. 


Panelová diskuse: Jak jsme se stali kolonií, a jak z toho ven?

14. 6. 2019

Trump vydělává na Polsku a Evropa reptá

Stanislav Stremidlovský
14. 6. 2019    regnum
Návštěva polského prezidenta ve Spojených státech se konala pod heslem "Nakupuj americké". Americký prezident Donald Trump ví, jak vydělat na Polácích. Během návštěvy polského prezidenta Andrzeje Dudy ve Washingtonu, která se konala 12. června, podepsala administrativa USA řadu pro sebe výhodných smluv. Otázkou je, co má Berlín, který neustále slibuje, že zvýší své vlastní vojenské výdaje, dělat dál - jít na konflikt s USA nebo ustoupit Trumpovu tlaku, vydat se cestou Varšavy a zapojit se do kampaně "Nakupuj americké". Je to spíše globální problém než přání potrestat Polsko za jeho "rozkolnickou práci" v rámci Evropské unie. Zatím však Evropa jen reptá a Trump počítá polské zlotý ve své peněžence.

Zdeněk Jemelík: Krysař Mikuláš a politický aktivismus České televize

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
14.6.2019 VašeVěc
Krysař je virtuální postava, která dokáže hlasem své píšťaly svést davy ke skoku do propasti za vidinou věčné blaženosti. Mikuláš Minář vede davy k demonstracím za vidinu života v právním státě bez nenáviděného Andreje Babiše a nebezpečné Marie Benešové a za jeho vábením jde stále více lidí, zmámených jeho výmluvností.

V USA se zhrozili postoje Středoevropanů k Rusku!

-kou-
14.6.2019 AtlanticCouncil.org a PrvníZprávy
Odborníci z Atlantické rady analyzovali postoje zemí střední Evropy vůči Rusku a Spojeným státům a označili je za „alarmující trend“.
Vyplývá to z publikace "Spojené státy a střední Evropa: druhé století spolupráce" na webových stránkách Rady.


Generální tajemník OSN: „Otevřené hranice jsou zdrojem evropské síly“

Generální tajemník OSN António Guterres
14.6.2019  SvobodnéNoviny
Členské státy EU musí předat svou pravomoc omezovat přistěhovalectví technokratům, neboť podle generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese „byl kontinent v průběhu své historie obohacen rozmanitostí“.

Kdy odejde evropská sociální demokracie na odpočinek?

Sergej Latyšev
14.6.2019  Katehon, překlad Zvědavec
Po dalším volebním neúspěchu německých sociálních demokratů odstoupila šéfka SPD Andrea Nahlesová, a její kolegové ve většině evropských zemí jsou také pesimističtí. Co se děje?


Zbyněk Fiala: Brzda na nájmy

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
14.6.2019 VašeVěc
Berlín a New York jsou nejnovějšími příklady toho, že na prudce rostoucí nájmy je lék. Dá se použít tam, kde volební kampaň poslanců a zastupitelů není financována z příspěvků realitních magnátů.

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

PhDr. Josef Skála, CSc.
Josef Skála
14.6.2019 ParlamentníListy
Volební výsledky komunistů nejsou z nejlepších a o tom, kdo za to může, se vedou spory. Jeden takový probíhá mezi předsedou Vojtěchem Filipem a bývalým místopředsedou Josefem Skálou. Filip bývalého místopředsedu obvinil, že se kloní k „fašizující pravici“ a jeho výsledky ve volbách jsou tristní. A nyní od jeho soka přišla tvrdá odpověď: „V. Filip drží rekord ve dvou disciplínách. Jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích. A jak se z těch debaklů vylhat na cizí konto.“

Listopadovou revoluci si přisvojují lidé nemající s ní nic společného

Český prezident Miloš Zeman
-ps-
14. 6. 2019 PravníZprávyHrad.cz
"Protože se blíží třicáté výročí naší listopadové revoluce. A tuto revoluci si jistě budou přisvojovat i lidé, kteří s ní nemají absolutně nic společného, ba co více, kteří tehdy stáli na opačné straně barikády," řekl český prezident ve svém projevu při předání ceny sv. Vojtěcha.

čtvrtek 13. června 2019

Od standardního politického boje k nálepkování oponentů, mediálnímu rozdělování a rozeštvávání národa, k cenzuře sociálních sítí až k předsudečné nenávisti a politicky motivovanému násilí

Jiří Kobza
13. 6. 2019
Plivnout si na SPD? Od vzniku této vlastenecké a přímou demokracii prosazujícího hnutí velice snadné, vhodné a moderní. Především ale beztrestné! V současnosti se politický boj posunul do ostřejší fáze po celé Evropě a tak nehledejme strategický záměr špinění SPD a podobných stran pouze v ČR. Hledejme podobné snahy všude, kde se zejména tradiční strany vyznačují ztrátou důvěryhodnosti, soudnosti a vlastenectví, tedy i v zahraničí. Můžeme říci celkem přesně, že narůstající nenávist vůči evropským vlastencům je vedená (a nejspíš i financovaná) shora, v celoevropském měřítku, v celé šíři a komplexnosti. 


Čtyři stupně antibabišovství

Stanislav A. Hošek
13. 6. 2019
Jako zapřisáhlý levičák ze samotného principu nemohu v politice stranit oligarchovi Babišovi. Ovšem jako politický realista již delší čas se držím motta svého nejlepšího profesního učitele, jehož jednou z hlavních zásad odborného chování bylo rčení: „proti větru nelze…“. Jinak řečeno, musím brát v úvahu obrovskou podporu, kterou Babiš ve veřejnosti má.

Mikuláš Minář?

13. 6. 2019   (zasláno redakci)
Mikuláš Minář (* 6. březnawikipedia Vodňany wikipedia je český ekologický aktivista Aktivismus, který se významně angažoval v několika neziskových organizacích na ochranu práv migrantů. Od ledna 2018 je předsedou spolku Spolek Milion Chvilek, který vede kampaň Milion chvilek pro demokracii Milion_chvilek_pro_demokracii

Skutočný problém, kterému čelíme sa nevolá korupcia, ale kapitalizmus

Eduard Chmelár
13. 6. 2019   Eduard Chmelár
Keď som v marci minulého roka zdôvodňoval, prečo sa nezúčastním na protestoch „Za slušné Slovensko“, mnohí ste mi nerozumeli. Pýtali ste sa ma, či mi už neprekáža oligarchia a ja som vám vysvetľoval, že oligarchia sa nedá poraziť voľbami a varoval vás, aby ste sa nedali zmanipulovať. Napísal som, že zneužitím dvojnásobnej vraždy na mocenské ciele prichádzajú protivládne protesty o svoj mravný étos a že „slušné Slovensko“ nie je politický program, ale zámerne zahmlievajúci marketingový slogan, aby získal čo najviac ľudí, a pritom im nepovedal to podstatné... edochmelar

Česká televize propaguje „porušení ústavy”

Erik Best
13. 6. 2019  EB
Skupina senátorů má v úmyslu podat proti Miloši Zemanovi ústavní žalobu a udává pro to několik důvodů. Jedním z nich je podle článku I, sekce C návrhu ústavní žaloby skutečnost, že prezident v květnu 2017 opakovaně deklaroval záměr vyhodnotit veřejně avizovanou demisi předsedy vlády Bohuslava Sobotky tak, že její důsledky vztáhne pouze na jeho osobu a do této funkce poté jmenuje někoho jiného s předpokládaným zachováním mandátu vlády jako celku. 


Projev Lenky Procházkové v Senátě 12. června 2019, kde se hlasovalo o její nominaci do Rady ÚSTRu.

Lenka Procházková
13.6.2019
Včera a dnes rozhodoval Senát Parlamentu České republiky o doplnění Rady ÚSTRku. Prezident republiky navrhl již po druhé paní spisovatelku Lenku Procházkovou. Text jejího vystoupení před členy Senátu uveřejňujeme. Vystihuje dnešní dobu, úroveň české politiky i úroveň "demokratického" smýšlení Senátu. Členové ÚSTRku stejně jako většina Senátorů se bojí samostatně myslící ženy, bývalé disidentky a chartistky, která i dnes pozvedá hlas proti společenským nepravostem, proti církevním "restitucím", proti štvaní do války s Ruskem, proti cizím vojskům na našem území, proti chystaným radarům a základnám NATO atd. atd. To se samozřejmě vůbec nelíbí slouhům nového Velkého Bratra. Stejně tak se jim nelíbí, že paní Lanka je kandidátkou českého prezidenta Miloše Zemana. Přejeme čtenářský zážitek:Pravda o vodě: Vlastizrada a česká voda v rukou koncernů

Radek Novotný
13.6.2019 


Takto vnímají občané to, co Hadi v oblecích v politice spáchali a páchají ve strategickém odvětví, které spravuje nenahraditelnou VODOU¨:

Chlapec s křivým úsměvem

Lubomír Man
13. 6. 2019
Píši chlapec, protože jako chlap, zvláště pak chlap rovný a poctivý, tenhle rozestudovaný a hned do několika velkých klasických akademických oborů rozevlátý student (studuje tři obory: filosofii, bohemistiku a evangelickou teologii), rozhodně nevypadá.

„Mráz nepřichází z Východu, ale z Bruselu.“ V Praze udělili ceny odpůrcům mainstreamu (VIDEO)

Editor Nové republiky Mgr. Václav Dvořák byl odměněn
Krameriovou cenou za dokument "Uloupení Kosovo"

„Mráz nepřichází z Východu, ale z Bruselu.“ V Praze udělili ceny odpůrcům mainstreamu

© Sputnik / Vladimír Franta
Vladimír Franta
13.6.2019 Sputnik
Ve Slovenském domě v Praze proběhlo dne 11. června 2019 udělování Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku. Mezi vyznamenanými byl například Václav Dvořák, režisér filmu Uloupené Kosovo, scenáristka Eva Kantůrková či někdejší moderátorka TV Nova Martina Kociánová. Přítomny byly však i další VIP osobnosti: bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák či psychiatr MUDr. Jan Cimický

středa 12. června 2019

Je národní vědomí podmíněno rasovými prvky?

Mojmír Grygar
12.6.2019
Pan Tomáš Kraus, tajemník Židovské obce, se v rozhovoru s paní Senkovou na rozhlasové Dvojce (12/6) dopustil jednoho velkého zjednodušení, když v polemice s obhájci českého národního vědomí (říká se jim „nacionalisté“, „národovci“, americká historička Mary Heimanová používá výraz „šovinisté“) použil jako argument rasový původ. 

NATO věří, že zabíjení Srbů a zničení Srbska bylo legitimní a nezbytné!


Jens Stoltenberg generální tajemník NATO a zločinec Ramuš Hardinaj
- dnešní ministerský předseda "Republiky Kosova"
-rp-
12. 6. 2019 InfotrmerRs a PrvníZprávy
Historie ukázala, že bombardování Jugoslávie v roce 1999 bylo nezbytné a legitimní, protože zastavilo násilí a uprchlíci se mohli vrátit domů, zatímco KFOR pomohl vytvořit bezpečné a prostředí v Kosovu pro všechny, včetně srbských komunit, tvrdí Stoltenberg.


Česko-německý spor o demokracii O českém národě (kapitola 5.)

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
12.6.2019  
Uveřejňujeme 5. pokračování úvah českého bohemisty a historika profesora Mojmíra Grygara na téma českého národa, jeho obrození a soužití s německým etnikem.

POKRYTO! Rusko si pláclo s Čínou. Síť 5G mu postaví firma Huawei. Na Pentagon napojená firma Apple mezitím hraje v Evropě o všechno. Pomůžou americké základny? Jsme na prahu III. světové války

Ondřej Höppner
12.6.2019  HöppnerCz
Rusko se díky špičkové technologii Huawei může stát první zemí světa s celoplošným porytím signálem sítí páté generace (5G) . Před pár dny si na to plácli ruský prezident Vladimír Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.
Vzhledem k obrovským možnostem, které síť 5G přináší, jde o zásadní, byť očekávaný krok. Putin a jeho experti si vybrali čínskou firmu, protože byla ze všech nabídek nejlepší a nejlevnější.

Štěpánek po sledování ČT24: Taky na mapě marně hledáte to Nacisticko?

Petr Štěpánek, komentátor 
současného dění
-ps-
11.6.2019 facebookový profil Petra Štěpánka a PrvníZprávy
"V České televizi zase říkali, že Lidice vypálili Nacisté. Taky na mapě marně hledáte to Nacisticko?" zeptal se na svém facebookovém profilu Petr Štěpánek, kterému odpověděl patrně budoucí ministr kultury Michal Šmarda, který však odpověď za chvíli smazal.

Vrchní, prchni!

Jaroslav Tichý
12.6.2019  E-republika
Jsme nyní diváky (a někteří z našich spoluobčanů i přímými spoluaktéry) pokračování filmu „Vrchní, prchni“, a to v jeho zmodernizované podobě. Nejde přitom již o veselohru, v lepším případě o tragikomedii, která může vyústit do špatného konce.


Muj projev pro Sudetoněmecky lancmančaft: „Lidice už nesu duležite“ (aneb trocha politického humoru, někdy až černého)

Ladik Větvička mezi 
"našimi krajany nejmilejšími"
Ladislav Větvička 
12.6.2019 blog autora
Už par roku ten trend sleduju. Zakryvaju se stare rany, nemluvi se o Lidicach, nemluvi se o ukradeni našeho pohraniči, nemluvi se o obsazeni zbytku Československa německu armadu pote, co nas opustili bratia Slovaci.


úterý 11. června 2019

Proč jsem se nedodíval na zápas ČR – Černá hora?

Lubomír Man
11. 6. 2019
Odpověď je jednoduchá. Protože si hodně pamatuji. Pamatuji si na rozhlasové či televizní reportáže takových hlasatelských kapacit, jakými byli Laufer, Mašlonka, Sigmund, Zelenay, Polák, Holubec, Škorpil, Bakalář, Brábník, kteří ke své schopnosti vtáhnout diváka či posluchače do dění na sportovišti přidávali i schopnost krásné řeči a přesného jazykového vyjadření. 


Absurdistán

Martin Koller
11. 6. 2019
Při sledování současné politické (ko)mediální scény jsem nemohl nevzpomenout jednoho ze známých reprezentantů pražské havlérky a předních slouhů cizáckých zájmů Kocába. Kdysi pěl o komunistickém absurdistánu, kde jsme podle něj žili. Absurdního bylo dost, ale současnost předstihuje minulost o mnoho koňských délek a trapný Kocáb už ani moc nevylézá, vyzdoben muslimskými parohy. Nemá se čím chlubit, kromě známé propagandistické lži na téma, že právě on zařídil odchod sovětských vojsk. 


Rusové dostanou na stůl v Evropě zakázané syrské třešně


11. 6. 2019     lenta
Sýrie našla nového kupce pro své třešně, které evropské země odmítají dovážet, stane se jím Rusko. Informovala o tom agentura TASS. Očekává se, že první dávka třešní, asi 60 tun, bude odeslána v nejbližší době a dorazí do Ruska asi za 20 dní. Řekl to starosta vesnice Serghaya na hranici s Libanonem, Khaled Abdulmahmud.

Může vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

Lubomír Man
11. 6. 2019
Nikoliv v demokracii, kde si jsou všichni občané rovni a převaha 2/3 občanů nad 1/3 občanů tedy znamená i dvoutřetinovou převahu vůle a moci nad třetinou jednou. Jestliže nám tedy v těchto dnech agentura Median oznámila, že současné protivládní demonstrace, vedené nedostudovaným studentem Mikulášem Minářem (bože, co všechno jsme si už s těmihle sběhnuvšími studenty zkusili), podporuje jen jedna třetina našich občanů, zatím co dvě třetiny občanů je nepodporují, bylo by demokratické, kdyby ona jedna třetina občanů, jež demonstrace podporuje, se podvolila skupině občanů dvoutřetinové a tedy dvakrát větší, a od dalších demonstrací upustila.

Proč jsou bohatí a chudí

Karel Hušner
11. 6. 2019  blog Radima Valenčíka
Předem bych chtěl poznamenat, že (z mého pohledu a opravdu dost širokých vlastních životních zkušeností) se mně jeví zadaná otázka jako velmi široká, a to především proto, že není ohraničena žádnými podmínkami. Bez nich se ale nikam "nedostaneme", respektive si klidně každý budeme vykládat "to svoje", všichni budeme mít (možná) pravdu, ale "nesejdeme se", protože se budeme myšlenkově pohybovat každý "v jiném vesmíru". Je to totéž, jako moje často opakované otázky typu: kolik je jedna a jedna či kolik je součet úhlů v trojúhelníku. Pokud předem neurčím, v jaké soustavě či v jakém prostoru se "pohybuji", jsou obě otázky prakticky nezodpověditelné, resp. mají obecně mnoho výsledků.

Česká levice umírá? Tak ji dorazíme! 2. část

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
11.6.2019  bolg autora

Přinášíme pokračování úvah docenta Radima Valenčíka o současné krizi české levice. Článek vznikla jako reakce na stať profesora Oskara Krejčího v časopisu Argument. Předchozí část Valenčíkovi úvahy vyšla na Nové republice 7.6.2019 ZDE.

Rozeberu některé další dílčí pasáže z článku O. Krejčího pro časopis Argument článek "Smrt české levice", (ZDE)

O tom, jak rychle se vypařuje paměť z toho, co se odehrálo v historicky nedávné době, svědčí následující pasáž z článku O. Krejčího: 


pondělí 10. června 2019

Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA. Putinův projev nezpochybnil nový postoj Ruska k zahraniční politice

Alexandr Chaldej
10. 6. 2019   regnum
Konfrontace s Británií a USA byla vždy základem politického kurzu Ruska, ale pro postsovětskou politickou elitu bylo to, co Putin řekl druhý den Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra 2019, nepředstavitelnou drzostí. Bylo to ztroskotání všech kánonů a předchozích orientačních bodů. To, co Putin řekl z hlavní tribuny fóra v pátek 7. června, vejde do historie jako druhý mnichovský projev. Můžeme hledat analogie v Churchillově fultonském projevu, s jedinou výjimkou, že Putinův projev nebyl tak vášnivý a autoritářský. Putin si už dávno získal reputaci politika, jehož železná pěst má vždy sametovou rukavici.

"Na prahu změn" si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval předního českého diplomata ...

Milan Vidlák
Milan Vidlák
10.65.2019  Šifra
„Německo není plně suverénní země, nemá ani vlastní ústavu,“ říká ředitel Kanceláře prezidenta republiky a přední český diplomat Rudolf Jindrák

Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval předního českého diplomata, odborníka na mezinárodní vztahy ve střední Evropě, bývalého náměstka ministra zahraničí, někdejšího velvyslance České republiky v Maďarsku, Rakousku či Německu a dnes ředitele zahraničního odboru kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka.