Reklama

sobota 22. června 2019

Média nezajímá fakt znásilnění v Lukavci, ale jen štvanice na Okamuru

Ivan David
23. 6. 2019    parlamentnilisty
Český rozhlas se chlubí, že poskytuje ověřené informace, ale tvrzení v telefonátu s předsedou SPD, že „to není jisté“, je ověřená dezinformace. Boj mainstreamových médií a politiků proti nenávisti je mimořádně nenávistný. Máme se dovtípit, že nenávidět je správné. Je však třeba dát pozor, koho je správné nenávidět, a jaká nenávist je odsouzeníhodná nejen každým láskyplným novinářem, ale i soudy po dodání obviněných Hamáčkovou ideopolicií.

Příspěvek k financování protestních akcí

Stanislav A. Hošek
23. 6. 2019
Tento text byl původně napsán v sérii vzpomínek při příležitostí třicátého výročí poslední politické změny v ČR. Je k němu přidán jenom kratičký přípodotek. V březnu 1990 jsem byl zvolen za předsedu odborového svazu horníků tehdejší ještě federální republiky. V Evropě v tom období existovaly dvě odborové mezinárodní centrály horníků. Jelikož náš svaz byl poměrně početný a významný, ale především proto, že jeho vedení dobře vědělo, že jednou bude potřebovat solidaritu širší hornické obce, rozhodl se začlenit do některého ze dvou již existujících mezinárodních subjektů. Proto jsme do naší země pozvali postupně předsedy obou mezinárodních uskupení.

Když chcípající kobyla nejvíc kope aneb Budeme mít jadernou apokalypsu Made in USA?


Michal Brand
22. 6. 2019
Spojené Státy mění svoji strategii ve vztahu k použití jaderných zbraní. Podle nové strategie je prý použití jaderných zbraní výborná strategie pro „obnovení strategické stability“. Samozřejmě jen v tom případě, kdy jaderné zbraně použijí jako první proti nějaké zemi samotné Spojené Státy. Co znamená „obnovení strategické rovnováhy“? V kontextu celkové strategie USA se jedná zcela jistě o zachování absolutní nadvlády USA nad všemi zeměmi světa. Za jakoukoli cenu. I za cenu rozpoutání jaderné apokalypsy.

Panel Nové republiky: "Jak jsme se stali kolonií" - 5. část - diskuze (VIDEO)

22.6.2019
V závěrečné diskuzi panelu Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" vystoupili MUDr. Ivan David, europoslanec za SPD, docent PhDr. Petr Sak CSc., poslanec za SPD Ph.Dr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, ABM, LL.M., advokát JUDr. Čestmír Kubát a Ing. Jaroslav Šulc CSc.. Odpovídali na dotazy z pléna.


Demonstrace proti Babišovi

Croix
22. 6. 2019 Outsidermedia
Podstata věci spočívá v tom, že Babiš svým vítězstvím ve volbách a sestavením vlády, do jejíhož čela se postavil, odtlačil od centra moci „dobré hochy (i dobré holky)“, už tak dost frustrované opakovaným zvolením Miloše Zemana do prezidentské funkce.

Sázka na krále (Projev Lenky Procházkové 21. 6. 2019 na Staroměstském náměstí) + dodatek o páteční noci na pražském Magistrátu

Lenka Procházková
22.6.2019
Jaký byl motiv stavovského povstání? Stručně řečeno to byla reakce na soustavné porušování zemských práv a náboženských svobod ze strany Habsburských panovníků. Už nástup prvního Habsburka na trůn zemí Koruny české byl osudovou chybou, ale to víme my, zatímco stavové, kteří Ferdinanda I. na sněmu zvolili, věřili, že posílí jejich vliv na vnitřní politiku a zvýší obranyschopnost vůči nájezdům, například tureckým. Brzy však poznali, že předvolební sliby byly jen vějičkou. 

Jak je možné ?

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
22.6.2019
Je něco shnilého ve státě dánském. 
 Shakespeare

Jak je možné, že německému šlechtici Karlu Walderodemu, který byl v třicátých letech členem Henleinovy strany a za války pracoval pro Abwehrstelle Prag, výzvědnou organizaci zaměřenou proti českému odboji, československé úřady v roce 1947 udělily občanství a dnes také vrátily majetek? 

Koho a co by měl chránit náš ministr vnitra, kterou nenávist podporovat a kterou stíhat

Růžena Chrasteková
22.6.2019 VašeVěc
Koho by měl varovat, komu vyhrožovat? Koho zájmy zastupuje ve vládě České republiky? Neměl by to náhodou být občan tohoto státu, který si ho v přeneseném smyslu slova platí? Proč je dovoleno v tomto státě, aby občanům ještě k tomu vyhrožovala a varovně zvedala pomyslný ukazováček nějaká politická neziskovka Člověk v tísni, nikým nevolená a bez oficiálních kompetencí, ale s o to větší arogancí?

Korporátní socialismus a korporátní fašismus

Václav Umlauf
22.06.2019 E-republika
Jasně je vidět. že korporátní fašismus a socialismus fungují jako dvě spojené nádoby. Stát máte v hrsti jen tehdy, když vás zoufalí lidé volí jako Babiše. Zbylých 99 procent chce, aby jim zbylo alespoň něco maličko z toho, co má jedno procento jako reálný socialismus.

Kauza sestřelení letadla malajských aerolinií MH17: Ruská obhajoba a malajsijská podpora

Mirko Radušević
22.6.2019 iPrima
Oficiální stanovisko Ruska k sestřelení letadla letu malajských aerolinií MH17 vyjádřil již dříve prezident Vladimir Putin, když poznamenal, že Rusku nebylo povoleno účastnit se vyšetřování. To je důvodem, proč Moskva nemůže uznat výsledky vyšetřování, na kterých se nemohla podílet, zatímco Ukrajina mohla.

pátek 21. června 2019

Afgánec upálil finskou dívku zaživa.

21. 6. 2019    10news

Klíč k Blízkému východu: altruismus nebo síla? Šimon Peres poučoval prezidenta Putina. Ale sám se mýlil.


Avigdor Eskin
21. 6. 2019    regnum
Před třemi lety se s novinářem Danielem Samuelsem rozpovídal 93letý Šimon Peres (bývalý premiér a bývalý izraelský prezident). Byl to poslední rozhovor patriarchy izraelské diplomacie. Během rozhovoru Peres vyprávěl o svém přátelství s ruským prezidentem Putinem a o upřímných rozhovorech, které se mezi nimi konaly. Jedno z témat se týkalo úspěchů USA v zahraniční politice. "Čím je Amerika velká?", vzpomínal Perez na svůj monolog. "Tím, že dávají ostatním. A proč má Evropa problémy? Protože jsou příjemci. 


Panelová diskuze Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" - 4.část - vystoupení docenta PhDr. Petra Saka, CSc.

21.6.2019
V panelové diskuzi Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" vystoupil docent Petr Sak. Zhodnotil nadstavbové důsledky změny statusu naší společnosti na koloniální. Konstatoval útok na identitu národa, jeho historii, vzdělanost a vnímání národní integrity. Změnu nastupující mladé generace na kybergeneraci, rozmazanou generaci, odtrženou od celého dosavadního kluturního a historického vývoje. Konstatoval vznik orwelovského Ministerstva pravdy, založeného dvěma podvodníky (lhářem Chovancem a podvodníkem a plagiátorem Jakubem Jandou). Popisuje kulturu v korporátním fašizmu, seznam zakázaných lidí atd. atd.atd.V Dánsku se hroutí právní stát, protože „nízkofrekvenční džihád“ a gangy migrantů přebírají ulice.

21. 6. 2019        10news  a  slovenskeslovo
Dánská vláda by neměla být překvapena. Ale zdá se, že je. Tisíce incidentů zahrnující uvolněné šrouby kol na vozidlech, velké kameny nebo bloky házené z dálničních přejezdů a tenké ocelové dráty napínané na cyklistických cestách, které mají stínat hlavy nic netušícím cyklistům, rozšiřují mezi Dány rostoucí pocit hrůzy.

Případ Mariánského sloupu


Stanislava Kučerová
21. 6. 2019
Dr. M. Neudorflová, která se po pádu minulého režimu vrátila z Kanady, aby pomáhala rozvoji své vlasti, se podivila, v jaké míře se u nás vyrojily tendence reinterpretovat a desinterpretovat historii střední Evropy, včetně historie české. Mnozí vykladači a oprávci dějin začali obracet svou pozornost k odrodilé šlechtě, k protinárodním prelátům katolické církve, k rozbíječským menšinám, a to zcela bez zřetele k sociálnímu a politickému kontextu. Začaly se pomíjet příčiny, důsledky, důležité souvislosti historického dění. Z viníků katastrof 20.stol. se začaly dělat oběti, podstatné se přestalo odlišovat od nepodstatného. 


Panelová diskuze Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" - 3.část - vystoupení poslance SPD PhDr. Ing. Mgr. Jana Hrnčíře, ABM, LL.M., místopředsedy rozpočtového výboru Sněmovny PČR

21.6.2019
Místopředseda rozpočtového výboru Sněmovny Parlamentu České republiky  Ph.Dr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, ABM, LL.M. , poslanec za SPD,  popisuje, jak jsme se stali kolonií a jaký to má dopad na naše hospodářství a společnost.


čtvrtek 20. června 2019

Ukrajina masivně udeřila na Doněck. Volker: Ukrajina musí začít nakupovat zbraně z USA


21. 6. 2019 lenta a mk
Ozbrojené síly Ukrajiny (OSU) zasadily masivní úder západní části Doněcku. Jak bylo řečeno na zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky (DLR), ostřelování z ukrajinské strany bylo zaznamenáno ve středu ráno 19. června, informuje Doněcká informační agentura.

Panelová diskuze Nové republiky na téma: "Jak jsme se stali kolonií" - 2. pokračování - vystoupení Ing. Jaroslava Šulce (VIDEO)

20.6.2019
Ing. Jaroslav Šulc, CSc. ve svém vystoupení popisuje jak došlo k ekonomické koloniální závislosti českého hospodářství na západních ekonomikách a selhání českých politických reprezentací po listopadu 1989.


(pokračování)


Washington může vyvolat větší provokaci, než byly ty dosavadní - Írán se připravuje mobilizovat své příznivce od Bejrúru až po Sana’a

Dmitrij Sedov
20.6.2019 FSK, překlad Zvědavec
V současnosti se v operační zóně Perského zálivu nachází americká úderná skupina letadlových lodí, kterou vede letadlová loď Abraham Lincoln. Ve skupině se nachází raketový křižník Leyte Gulf, španělská fregata Mendez Nunez a atomový raketový křižník Bainbridge. Brzy se k nim připojí i přistávací transportní loď Arlington.


Panelová diskuze Nové republiky na téma "Jak jsme se stali kolonií" - 1. část - úvod Ivan David, referát Václava Vondráčka (VIDEO)

20.6.2019
V panelové diskuzi na téma "Jak jsme se stali kolonií" vystoupil jako moderátor europoslanec za SPD MUDr. Ivan David s úvodním referátem a pokračoval PhDr. Václav Vondráček popisem stavu naší ekonomiky a společnosti s návrhem, jak se koloniální závislosti zbavit.


(pokračování)

Janda odborně selhal, ale úspěšně vklouzl

Martin Koller 20. 6. 2019
Nedávno mne známí upozornili na článek Jakuba Jandy z 31. 5. 2019, který mezi odborníky vzbuzuje nemalé obveselení. Jedná se o vzorovou ukázku diletantizace a ideologizace české státní správy a porušení známého rčení o ševci který se má držet svého kopyta. V případě Jandy pravděpodobně spíš zadku. O to zábavněji a ilustrativněji působí nadšené hodnocení článku řadou čtenářů. Článek je uveden následujícími větami. „Selhali jsme. Armáda USA musí projet. Až bude válka na východě, nelze čekat na noc.“ 


Šojgu nařídil generálům, aby se připravovali na budoucí války. A zadal úkol, aby byla zpracována teorie vojenských konfliktů nové generace


Oleg Božov
20. 6. 2019     mk
"Hlavním úkolem je dnes zpracování teorie vedení vojenských operací ve střednědobém horizontu", řekl ministr obrany Sergej Šojgu, který v úterý zahájil vědecko-praktickou konferenci s vedením ruských ozbrojených sil. Podle vyjádření ministra současné války vyžadují nové přístupy, protože "konflikty nové generace jsou kombinací klasických a asymetrických metod vedení ozbrojeného boje, kdy jsou bojové akce rychlé a kdy prostě není čas napravovat chyby".

Washington stratil spojencov a povzbudil nepriateľov.

Igor Cibula
20. 6. 2019    orientacia
Niekedy v posledných dvoch rokoch zomrela americká hegemónia. Vek americkej dominancie bol krátky, opojná éra, asi tri desaťročia poznačené dvoma momentmi, z ktorých každý bol rozpadom. Narodil sa uprostred pádu berlínskeho múru v roku 1989. Koniec, či dokonca začiatok konca bol ďalší kolaps - Irak v roku 2003, vlečúci sa doteraz. Možno sa opýtať, či bola smrť mimoriadneho postavenia Spojených štátov výsledkom pôsobenia vonkajších príčin, alebo Washington sám urýchlil zánik svojej pozície prostredníctvom zlozvykov a nevhodného správania? 


Milion chvilek pro politický převrat

Stanislav A. Hošek
20. 6. 2019
Spolek „Milion chvilek pro demokracii“ (dále jen „Milion…), podle jeho předsedy Mikuláše Mináře (dále jen pan M.), vznikl z aktivity několika studentů, kteří v březnu 2018 zveřejnili petici. Jedinou nosnou myšlenkou zmíněné petice je přesvědčení, že, cituji: „…pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ Konec citace.

MH 17 – holandská prokuratura označila viníky….. aneb palič Pepa a esenbák Véna plus Hlava XXII a Kafkův Proces


-vlkp-
21.6.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
O nějakém pokroku ohledně tragedie malajského Boeingu MH 17, sestřeleného nad Ukrajinou nebylo dlouho slyšet. Nicméně bylo jasné, že Holanďané a spol. dříve nebo později s něčím na veřejnost vyrazí. Prý se jmény viníků.

Reforma EU?

Tomáš Doležal a Ivan David
20. 6. 2019

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

Paul Craig Roberts
20. 6. 2019  
Paul Craig Roberts
Jak na webu Zero Hedge uvádí Tyler Durden, technologie směřující k likvidování pravdy se v současnosti vyvíjí závratným tempem. Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné.

středa 19. června 2019

PhDr. Petr Hampl, PhD. o současném světě a možné budoucnosti

19. 6. 2019   (prvních 51 minut)
 https://www.youtube.com/watch?time_continue=2112&v=jnqaGkedEWw


Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle

19.6.2019 ParlamentníListy a LitoměřickýDeník
16letá dívka z Terezína měla být znásilněna na poli u Lukavce na Litoměřicku. S poraněním skončila podle všeho v nemocnici. Podle informací Litoměřického deníku měl za činem stát Afričan vyhoštěný z Německa. A tato zpráva způsobila bouři...

Brusel obvinil Rusko z pomoci ilegální migraci do EU!

-kou-
19.6.2019 RT a PrvníZprávy 
Institut EU pro bezpečnostní studie (EUISS) připravil zprávu o migrační krizi v Evropské unii, v němž obvinil Rusko ze všech zlořádů a zejména napomáhání migraci, aniž by se obtěžoval cokoliv dokázat.

Hnutí Pro život ČR: Ministerstvo pro místní rozvoj chybně nepožaduje z fondů EU žádné peníze na podporu demografie

Početné rodiny byly dřív běžné
Hnutí Pro Život
19.6.2019 Outsidermedia
Tisková zpráva Hnutí Pro život ČR
V pondělí 10. června zaslalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR do meziresortního neveřejného připomínkového řízení koncepci, podle které bude v následujících 7 letech rozdělováno z evropských fondů 550 mld. korun. Mezi specifickými cíli, definovanými v koncepci, však zcela chybí podpora demografického růstu v České republice, přestože investovat do růstu populace je ve strategickém zájmu České republiky a přestože zařazení této priority požadoval Výbor pro sociální politiku Parlamentu ČR.

Schwerpunkt II: Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil Benešovy dekrety, vdova po vojákovi Wehrmachtu ve službách nacistické vojenské rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliard korun! Ve výčtu se nachází pozemky, budovy, lesy, silnice, úseky železničních tratí, hospodářské statky, kde dnes hospodaří soukromí podnikatelé, vodní toky a dokonce celý zámek s kompletním mobiliářem, který je národní kulturní památkou! Sudetoněmecký landsmančaft triumfuje a označuje rozsudek za precedens pro další žaloby!

-VK-
19.6.2019 AENews
Včerejší článek [1] o prorůstání vlivu Sudetoněmeckého landsmančaftu do politických procesů v ČR má dnes děsivé a šokující pokračování. V článku zmíněná kauza dědičky Johany Kammerländer po šlechtici Karl Des Fours Walderode měla dnes další kolo u krajského soudu v Hradci Králové, kde probíhalo odvolání Národního památkového ústavu proti předchozímu rozsudku soudu v Semilech. A krajský soud dnes šokoval, když rozsudek nižší instance potvrdil [2].

Žádný listopad 1989, ty demonstrace připomínají spíš padesátá léta, vzpomíná Lenka Procházková. Pak nám vyprávěla drsné zážitky s některými senátory

Spisovatelka Mgr. Lenka Procházková
rozhovor se spisovatelkou Lenkou Procházkovou
19.6.2019 ParlamentníListy
Senát jako zdechající kobyla, která kope na vlasteneckého prezidenta. Signatářka Charty 77, aktivistka a spisovatelka Lenka Procházková pro ParlamentníListy.cz komentuje nejen senátorský pokus o sesazení Miloše Zemana či své opětovné nezvolení senátory do Rady ÚSTR, ale i demonstrace proti Andreji Babišovi. „Atmosféra 50. let, žádný nový listopad 1989,“ uvádí k protestům.


Doplněk dnešního hlavního článku - Lidice

Pomník lidických dětí
Milan Peleška
19.6.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Nejlepší a nejtrefnější věci píše vždycky sám život! To hle je železné pravidlo a na Kose funguje dokonale. Také dnes. Dnešní hlavní článek Kosy (viz níže) se týká posledního sjezdu Sudetských Němců v Řezně. A především jejich naprosto nestydatého záměru některý z jejich dalších dýchánků uspořádat v České republice. Jenž byl vyhlášen v den lidické tragedie. Jak příznačné!

Velká myšlenka – sjezd Sudetoněmeckého landsmaschaftu v České republice….

-vlk-
19.6.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Před týdnem se konal v Řeznu další ze sjezdů Sudetoněmeckého landsmanschaftu. A zaznělo tam cosi, co Kosa předpověděla!
Před dvěma roky v článku

Stydím se za špatně naplánovaný víkend!

Zde jsem komentoval tehdy bezprecedentní drzost sudetských Němců a jejich českých pohůnků, když u nás v Plzni uspořádali tzv. Komunální konferenci, která s komunální politikou neměla pranic společného, jsem jej zakončil tímto odstavcem:

úterý 18. června 2019

Sponzoři z USA žádali pořád víc. Semín vzpomínal, jak fungovaly neziskovky hned po „sametu“


19. 6. 2019     parlamentnilisty
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval zakladatele a dlouholetého ředitele Občanského institutu, zakladatele společnosti Domácí školy, ředitele Institutu svatého Josefa, spoluzakladatele a lídra akce DOST, publicistu a otce devíti dětí s jednou ženou Michala Semína.

Souchotinářská demokracie


Karel Sýs

Karel Sýs
19.6.2019
Stanislav Lem v knize Rýma, napůl detektivce a napůl science fiction, vydané polsky v roce 1976 a v češtině v roce 1978, tvrdí
„Fašismus už je přežitek, primitivní diktatury také, aspoň v Evropě, ale na extremistický teror neexistuje účinnější prostředek než preventivní likvidace aktivistů. Přímou profylaktickou vraždu si demokracie dovolit nemůže, ale může přimhouřit oko nad provládní úkladnou vraždou s omezenou odpovědností a pod diskrétním nepřímým dohledem.

Americká propaganda aneb Výroba záminek ke zločinné válce, už opět

Íránský voják nad Hormuzským průlivem 
Michal Brand
18.6.2019  Zvědavec
V Hormuzském průlivu došlo k útoku na dvě plavidla přepravující ropné produkty (norský a japonský tanker). Válečné propagandě Říše Zla je jasné, že za útokem stojí Irán. Prohlásil to fanatický neo-konzervativec Pompeo. Obrázky ve stylu Colina Powella a jeho pověstných „nezvratných“ „důkazů“ iráckých zbraní hromadného ničení zatím Pompeo nepředložil, ale hned jak Pompeo a jeho tým ořežou pastelky, tak nám něco namalují. Novináři, ti známí hlídací psi demokracie, zahýkají blahem jako oslíci neo-totality, a hned vzápětí se rozběhne naplno propaganda o nutnosti humanitárně vyvraždit několik set tisíc obyvatel Íránu.

ŠOS posouvá hranice. A vysvětluje Washingtonu nová pravidla v Eurasii.

Vladimír Pavlenko
18. 6. 2019    regnum
O summitu hlav států ŠOS (Šanghajská organizace pro spolupráci ZDE), který skončil v Biškeku, již bylo řečeno a napsáno mnoho. V zásadě se však všechno omezuje na vyjmenování otázek, o nichž se hovořilo, a na to, kdo z lídrů k nim co řekl. Hlavní však není toto, ale dokumentární základna, a protože každý summit ŠOS končí závěrečnou deklarací, v jejímž titulku je město, kde byla přijata, je možné komparativní analýzou přesně určit hlavní trendy a dynamiku loňské, Čching-taoské, a letošní, Biškekské deklarace. 


Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

Edurad Chmelár
-rp-
18.6.2019  PrvníZprávy
Na nedávné vzpomínkové slavnosti k 75. výročí vylodění v Normandii vyslovil Emmanuel Macron jednu pozoruhodnou myšlenku: "Spojené státy nikdy nejsou větší než když bojují za svobodu jiných. Spojené státy nikdy nejsou větší než když projevují svou loajalitu. "

Jan Hamáček navazuje na ty nejpříšernější tradice druhé republiky

Petr Štěpánek
-ps-
18. 6. 2019 PrvníZprávy
"Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček pro Českou televizi uvedl, že zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie Michala Semína do Rady ČTK by byl obrovský koaliční problém. Pokud by ke zvolení došlo, nemá podle něj smysl pokračovat v koalici," všiml si komentátor Petr Štěpánek jednoho jevu.


Bankovní daň má kde brát


Zbyněk Fiala
18.6.2019 VašeVěc

České banky jsou neuvěřitelně výnosné, jenže tento výnos, nastřádaný z příspěvků domácích subjektů, pak pohodlně odkráčí do zahraničí. I kdyby bankovní daň tyto výnosy značně snížila, stále tu budou vysloveně rajské poměry pro investory.


Jan Campbell: Jaká armáda dorazí do Kosova, až vyrazí?

© AP Photo / Darko Vojinovic
Kostel v Podujevu (Kosovo) měla při pogromu v březnu 2004
ochránit česká jednotka. Dostala rozkaz k ústupu
a srbský kostel Albánci vypálili.
Jan Campbell
18.6.2019  Sputnik
Expert na světovou politiku, Rusko a Čínu Jan Campbell ve svém příspěvku podrobně rozebírá výbušnou situaci na Balkánu okolo Kosova. Poukazuje i na skutečnost, že Západ opět neplní své sliby.

Zavilost stavitelů Mariánského sloupu nezná mezí

Jiří Paroubek
18.6.2019 VašeVěc
Vzpomínám, jak jsem před pár lety svolal na Mariánské náměstí před hlavní vchod do budovy Magistrátu hl. m. Prahy, demonstraci proti snaze části členů pražského zastupitelstva znovu postavit na Staroměstském náměstí Mariánský sloup. Tehdy totiž hrozilo, že konstelace politických sil na pražské radnici je taková, že by zastupitelstvo mohlo povolit znovupostavení tohoto symbolu doby Temna v naší zemi.

pondělí 17. června 2019

Rusko vyhrává v Moldávii: opozice uprchla ze země

17. 6. 2019    zen
Dobré zprávy přicházejí z Moldávie. Pokus Západu o rozhoupání situace v zemi selhal, i když se zpočátku zdálo, že se stát už už zřítí do propasti povstání a občanských střetů. Dodon dokázal udržet situaci pod kontrolou a pro Rusko je to velké vítězství. Moskva vždy podporovala jeho postoj, zaměřený na rozvoj země a zlepšování kvality života, nikoli pohroužení Moldávie do ekonomického a právního chaosu. A teď pozici Dodona podpořila opoziční Demokratická strana Plachotňuka, která aktivně uzurpovala moc. Poté odletělo ve spěchu 5 soukromých letadel z Kišiněva.

Pozdě, ale přece

Jiří Jírovec
17. 6. 2019
V naší zemi lze konečně mluvit otevřeně, svobodně a bez obav. Jakýsi Padevět  totiž prolomil další kus ledu: Stb prý byla horší než gestapo (video). To je věta hodná zapsání do paměti národa, nejlépe na věčné časy. Zmíněná složka německé policie nepracovala pokoutně někde v podzemí. Když dostala rozkaz pomáhat a chránit českou společnost před rozvraceči, přišli chlapíci, slušně oblečeni v kožených kabátech, představili se a konali, jak vyžadovalo Háchovo odevzdání země pod ochranu Říše. Mnohdy nasazovali vlastní život, protože za dveřmi mohla být zbraň v ruce záškodníka.

Máme fašistický senát

Lubomír Man
17. 6. 2019
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy bylo oznámeno, že Senát České republiky odmítl nominovat členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), spisovatelku a signatářku Charty 77 Lenku Procházkovou. Do rady ji už po druhé (poprvé se tak stalo v dubnu 2017), navrhl prezident Zeman a Senát její nominaci už podruhé odmítl, když ze 66 odevzdaných hlasů obdržela kladných hlasů jen devět. A druhý den, to je ve čtvrtek, kdy se hlasování opakovalo, se tento počet kladných souhlasných hlasů snížil dokonce už jen na hlasů osm.

O krvi

Patrick Ungermann
17. 6. 2019
„Krev není voda, jsme si rodem blízcí,“ říkával T. G. Masaryk. Pevně věřím, že krev bychom neměli prolévat, ale hromadit, naplavovat, rýžo­vat jako zlato a darovat jako obzvláštní cennost. Krev je živou vodou a každý jsme u pramene. Je zosobněním existence z masa a krve. Je zo­sobněním dědičnosti v pokrevních svazcích. Úžasným způsobem nás usvědčuje ze souvislostí s vezdejším světem, jelikož nás usvědčuje ze života nyní a zde. Jak krásně zní Kiplingovo: „Jsme jedné krve, ty i já.“ 


Americká propaganda aneb Výroba záminek ke zločinné válce, už opět


Michal Brand
17. 6. 2019
V Hormuzském průlivu došlo k útoku na dvě plavidla přepravující ropné produkty (norský a japonský tanker). Válečné propagandě Říše Zla je jasné, že za útokem stojí Irán. Prohlásil to fanatický neo-konzervativec Pompeo. Obrázky ve stylu Colina Powella a jeho pověstných „nezvratných“ „důkazů“ iráckých zbraní hromadného ničení zatím Pompeo nepředložil, ale hned jak Pompeo a jeho tým ořežou pastelky, tak nám něco namalují. Novináři, ti známí hlídací psi demokracie, zahýkají blahem jako oslíci neo-totality, a hned vzápětí se rozběhne naplno propaganda o nutnosti humanitárně vyvraždit několik set tisíc obyvatel Iránu.

Zbořil: Už jenom chybí u těch demonstrací nějaká oběť (VIDEO)

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvni zpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-

17.6.2019  PrvníZprávy
"Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací nejsou ti, kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Prostá výměna Babiše

Erik Best 17. 6. 2019     EB
Podle článku 68 Ústavy prezident jmenuje ostatní členy vlády poté, co jmenuje jejího předsedu. Nejdříve nového premiéra, pak ministry. Potom vláda do 30 dnů předstoupí před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry. Používání obratu „pokračování stávající vlády s novým premiérem” je silně zavádějící, a to často záměrně. 


Anglická mávátka a inventura demokracie

Chtějí si "Chvilky" zahrát na pražské Letné na listopad 1989?
Václav Umlauf
17.6.2019 E-republika
Všichni stojíme před základním dilematem: chceme-li demokracii, tak miliardáři typu Babiše nesmí dostat hlasy. Chceme-li důchod, pak miliardáři typu Babiše musí dělat premiéry. Proč jsme na tom tak zoufale špatně, že musíme volit dvěma variantami sebevraždy? A to je konečně dobrá otázka.


neděle 16. června 2019

Ještě ke Dni D po 75 letech

Paul Craig Roberts
16. 6. 2019     Paul Craig Roberts
Ještě jednou jsme v minulém týdnu oslavili invazi spojenců v Normandii a ještě jednou to vyznělo jako glorifikace Ameriky a jejího vítězství ve Druhé světové válce. Ve skutečnosti však invaze v Normandii žádným pozoruhodným příspěvkem k porážce Německa nebyla. Početně nevelká americká, britská a francouzská vojska v počtu zhruba 150 000 vojáků, z nichž amerických bylo 73 000, zde čelila několika německým divizím, disponujícím zhruba polovičním počtem mužů, potýkajících se s nedostatkem benzínu i střeliva. Válka skutečná se odehrávala na frontě východní, kde už po několik roků bojovaly miliony.

USA: musíme se připravovat na válku s Čínou a Ruskem současně

16. 6. 2019    ria Ve Spojených státech začala informační kampaň k přípravě na novou válku: Pentagon je žádán, aby se připravoval na válku na dvou frontách - s Ruskem a současně s Čínou.
Informační agentura Bloomberg zveřejnila dva rozsáhlé články, jejichž cílem je řádně vyděsit amerického čtenáře a ty, kteří rozhodují ve Washingtonu. Jeden z těchto strašících textů napsal specialista na geopolitiku, expert několika velmi vlivných nevládních organizací (Center for Strategic and Budgetary Assessments, Foreign Policy Research Institute), profesor Univerzity Johnse Hopkinse Hal Brands, a autorem druhého je bývalý velitel USA a NATO v Evropě, admirál ve výslužbě, nyní expert finanční společnosti Carlyle Group James Stavridis. 


Petr Sak k zákazu kladení věnců v Lidicích


Petr Sak
16. 6. 2019
Pane Petličko,
s údivem jsem si přečetl na několika médiích o incidentu, který jste vyvolal při kladení věnců v Lidicích zákazem Nočním vlkům položit věnce, protože mají ruské symboly.
Stalo se mi v krátké době po druhé, že nechápu chování druhého člověka. Nedavno psal zastupitel Jesenic, že je třeba presidenta Miloše Zemana podříznout jako svini a vykrvit. I když se to možná nezdá, Vaše chování je pro mne srovnatelně nehorázné a nepochopitelné.


KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Pár poznámek k útokům na tankery v Ománském zálivu… Napětí eskaluje, ale ani Írán, ani Trump na tom nemají zájem…

Tereza Spencerová
16.6.2019 iPrima
Jestli v Perském zálivu nezuří válka, tak jak tomu říkat? Čtvrtý rok agrese Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, USA, Británie a dalších zemí proti Jemenu, přičemž jsou tamní rebelové pro potřeby obhajoby agrese útočícími stranami označováni za „šíitské spojence Íránu“. A ti v poslední době v odvetě pronikají stále hlouběji na saúdské území a ostřelují raketami i civilní letiště. 

Vážné varování spisovatele Vondrušky: Zkrachovalí politici chtějí zvrátit polistopadovou demokracii. Když pochopíme, jak funguje pražská kavárna, je to mnohem zřetelnější

Historik a spisovatel Vlastimil Vondruška
16. 6. 2019 ParlamentníListy
ROZHOVOR Za téměř třicet let existence nedokázali vyznavači havlovského aktivismu prosadit, aby v této zemi vládli a realizovali své sociálně-utopické a ultralevicové představy, a tak revoltují proti stávajícím vládám. Vytvořili jen nový styl politiky, jemuž se dnes říká pražská kavárna. Jde o zvláštní syntézu postojů, která ctí vše, jen ne zájmy prostého českého občana. Podle spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky to je podstatou toho, proč dnes politici tohoto ražení a aktivisti vyvádějí lid znovu do ulic. Pokud připustíme, aby ke změnám na politické scéně docházelo ne volbami, ale demonstracemi, podřezáváme si sami větev, na které sedíme, a vrátí se totalita.