Reklama

sobota 29. června 2019

Oč jde ve studené válce nového druhu?

Si Ťin-pching a Donald Trump
Jan Vítek
29.6.2019 iPrima
Prezident Donad Trump pohrozil čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, že když si pro něho nenajde chvilku času během zasedání G20 v Osace v Japonsku ve dnech 29. a 30. června, Spojené státy nezmírní celní válku a hospodářské sankce proti čínskému vývozu a technologii.


Babiš zpevňuje, Hamáček padá, Staněk nejpopulárnějším ministrem ČSSD

Ministr kultury Antnín Staněk (ČSSD)
Jiří Vyvadil
29.6.2019  VašeVěc
Dělat politiku není zase tak složité. Když už tedy politici nejsou schopni vnímat nálady svých voličů, měly by je nakopnout alespoň průzkumy. Mohou se zajisté mýlit, ale určité trendy z nich lze jasně vypozorovat.

Le Figaro: Alarm ve Francii - radikální islám pronikl do veřejných institucí!

-kou-
29.6.2019 LeFigaroPrvníZprávy
Poslanci Národního shromáždění Francie provedli vyšetřování, které odhalilo nebezpečnou zranitelnost francouzských veřejných institucí vůči radikálnímu islámu, uvedl Le Figaro.

Jak poslanci zjistili, asi 1500 extrémistů registrovaných u policie je nebo bylo ve významných veřejných institucích. Vyšetřovatelé zároveň upozorňují na nedostatek řádné kontroly nad radikalizací nálad mezi policisty, zdravotníky, sportovci a studenty.

Co vlastně vyvádí ten rošťák Huawei?

Šéfka Huaweie Meng Wanzhou
Benjamin Kuras
29.6.2019  iPriama
Nechávat Huawei podílet se na řízení britské mobilní sítě 5G je jako pozvat si domů kleptomana. Říká americký velvyslanec v Londýně. Co je mu do toho, řeknou si možná někteří Britové, už zas nám Američani diktují, co smíme a co ne. Je mu do toho toto: Huawei by mohl špehovat britská státní, průmyslová a vojenská tajemství, a některá z těch jsou propojena s americkými.

pátek 28. června 2019

Andrej Babiš a konflikt zájmů

Michal Brand
28. 6. 2019
Andreje Babiše nemám rád. Jeho působení ve vrcholné politice považuji za velice nešťastnou věc. O to horší pro mne je muset se ho zastávat. Ale fakta jsou fakta a jejich pochopení je důležité pro pochopení toho, o co opravdu jde, co se opravdu a ne jen zdánlivě děje. Tak se pojďme podívat na fakta, abychom porozuměli tomu, oč opravdu jde, co je opravdu v sázce, jaké jsou skutečné motivy těch skutečných hráčů velké hry „Babiš musí odstoupit protože ....“

Všechno je jinak, tedy mohlo být

Jiří Jírovec
28. 6. 2019
Debata před hlasováním o (ne)důvěře Babišově vládě vyjevila lidu strašnou jistotu:
Kdyby byl místo Babiše u moci Petr Fiala v čele demokratických sil, mohli jsme mít hotové dálnice, rychlodráhu, zvlhlou krajinu i zdigitalizovanou společnost. Dostupných bytů by bylo habaděj a i v těch nejskromnějších by se rádo obcovalo za udržení důchodového systému.

Národní vědomí v zjitřených časech. - O českém národě (kapitola 7.)


Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
28.6.2019
1. V úvahách o zrodu českého národního vědomí a sebevědomí nemůžeme opomenout významný středověký dokument – Dalimilovu kroniku. Text o rozměru 4 600 veršů, napsaný na začátku 14. století, patří k historickým textům dokládajícím napětí panující mezi Čechy a Němci. Tato kronika není, jak tvrdí Dušan Třeštík a jeho stoupenci, plodem zaostalosti a svěřeposti nevzdělaného fanatika, ale reakcí českého šlechtice, který si ostře uvědomoval nebezpečí, které přichází ze Saska, Bavor, Švábska, z Rakous i jiných cizích zemí.


Nacistický hrabě Walderode otevřel brány dalším šlechtickým rodům. Teď tvrdě útočí Lichtensteinové a chtějí desítky zámků, hradů a pozemků závratné hodnoty. Tajemná schůzka s Hitlerem

Ondřej Höppner
28. 6. 2019 hoppner
Skandální případ hraběte Walderodeho, který získal od českého státu zpátky majetek odhadem za 3 miliardy korun, bledne vedle obrovského majetku, který požaduje rod Lichtenštejnů. Jde o největší majetkové nároky ze všech šlechtických rodů v České republice.

Kirkuk - Baniyas: pouze bojoví plavci speciálních sil velkých vojenských mocností mohli vyhodit syrský ropovod


Vladimír Prochvatilov 
28. 6. 2019    fondsk
Diverze na ropovodu byla provedena před schůzkami Nikolaje Patruševa v Jeruzalémě. Syrská státní tisková agentura SANA oznámila, že 22. června bylo vyhozeno pět potrubí podmořského ropovodu poblíž města Baniyas v severozápadní Sýrii, což vedlo k úniku ropy. Ministerstvo pro ropu a nerostné suroviny Sýrie neoznámilo podrobnosti o útoku a uvedlo, že škody budou odstraněny během několika hodin, píše Washington Post.

Nesnesitelná snadnost vládnutí I

Zdeněk Jemelík
28. 6. 2019    ZdenekJemelik a Chamurappi
Snadnost, s jakou ministryně Marie Benešová rozhoduje v některých případech o významných záležitostech svého resortu, mi připadá nesnesitelná. Uplynulo sotva pár dní od jejího oznámení, že poslala do Sněmovny předlohu novely zákona o státním zastupitelství, vzniklou upravením návrhu, připraveného jejím předchůdcem, profesionálním legislativcem. Chlubila se, že novela vstoupí v platnost až v r. 2022, takže nehrozí nebezpečí, že by tato vláda, podezíraná z podjatosti ve prospěch trestně stíhaného předsedy vlády, prováděla personální změny na vedoucích místech v soustavě státního zastupitelství. Zejména mělo být vyloučeno, že by rozhodovala o obsazení funkce nejvyššího státního zástupce.

Ministr vnitra Hamáček a jeho spravedlnost

 Alena Vitásková
28. 6. 2019
· Likvidace ministra kultury Antonína Staňka, sáhl snad na penězovody?
· Kdo chce odvolat ministra kultury, může mařit spravedlnost.
Nedivím se, že prezident Miloš Zeman má problém, takový krok vlády akceptovat. Vláda se deklaruje jako protikorupční, a ejhle, když upozorníš na lumpárnu, tak půjdeš od válu.

Soros versus Merkelová - Odmítnutí kandidatury Webera a Weidmanna

Táta mnoha manipulativních
neziskovek - George Soros
Roberto Vivaldelli
28.6.2019 IlGiornaleIt, překlad Zvědavec
George Soros diktuje politickou linii Evropské Unii a navrhuje reformu systému Spitzenkandidátů. Finančník rovněž odmítá kandidaturu německého „jestřába“ Jensa Weidmanna do čela ECB: „Tento kandidát je příliš vzdálený ideálu,“ tvrdí.

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

Lubomír Man
28. 6. 2019
Skočím do toho rovnýma nohama. Spolku Milion chvilek bylo už z mnoho stran doporučeno, aby se - pokud chce v našem politickém systému působit jako jeho souladná demokratická složka - přeměnilo na politickou stranu či hnutí, a jako takové hledalo v tomto systému své příznivce i odpovídající místo. Odpověď spolku byla záporná. Ne, politickou stranou v rámci stávajícího demokratického systému rozhodně být nechceme, čímž demokracie dostala od spolku první, řekněme, pleskanec, zatímco fašizmus se od něj dočkal prvního pohlazení.

Prohlášení Českého mírového fóra ke konfrontačnímu kurzu USA vůči Iránu

28. 6. 2019
ČMF vyzývá prezidenta a členy vlády České republiky, aby se rázně a otevřeně distancovali od agresivní, militaristické politiky Spojených států vůči Iránu. Vyzýváme reprezentanty českého státu, aby se postavili proti hrozbě další války, jejíž katastrofální důsledky pro celou tamní oblast i Evropu si lze lehce spočítat. Důvodem amerických hrozeb Islámské republice Irán má být podle Washingtonu porušování dohody o iránském atomovém programu z roku 2015 ("Joint Comprehensive Plan of Action" / JCPOA).

Hrabě Walderode byl nacistický zločinec, má na svědomí smrt stovek českých odbojářů, tvrdí historik. Navzdory Benešovým dekretům však hrabě má na základě rozsudku českých soudů dostat zámek a miliardy

Ondřej Höppner 
28. 6. 2019    hoppner  Ústavní soud 2008
Hrabě Karel Des Fours Walderode je nacistický zločinec, který poslal na smrt nejméně 256 českých odbojářů. Působil na německé kontrarozvědce v Praze v době, kdy byl sestavován seznam českých odborářů, kteří pak byli postupně likvidováni.

Letenský candrbál blbosti. A debilní hysterie senátorů. Senátor Doubrava opravdu nechápe, v čem je Čína horší než fašistická Saúdská Arábie

Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši)
rozhovor se senátorem Jaroslavem Doubravou
28.6.2019 ParlamentníListy
„Je snad Čína horší než fašistická Saúdská Arábie?“ Severočeský senátor Jaroslav Doubrava si nebere servítky, jak jde o ústavní „pseudožalobu“ na prezidenta, o hloupé kolegy, nebo o lidi, kteří se nechali zlákat nafintěnými hesly a candrbálem blbosti. Komentuje také petiční akci proti Kuberovi a neopomíná u toho zmínit Romy. Ptali jsme se ho i na hlasování z letoška, kde jako jediný nezvedl ruku k podpoře protičínského usnesení, kde se psalo o ilegálním odebírání orgánů. Bez okolků nám sdělil, proč – nejen tomu – nevěří, a co dalšího zpochybňuje. Kritika padá na další hlavy, čtěte za co.

Stanovisko strany Národní socialisté k demonstracím organizovanými Miliónem chvilek

28. 6. 2019
Nedělní vystoupení (23. 6. 2019) na v Praze na Letné, stejně jako předcházející shromáždění organizované touto iniciativou, v nás vzbuzují nejen znepokojení ale i zásadní nesouhlas. Především odmítáme obvinění premiéra na základě pochybných a často nedůvěryhodných údajů a zkreslených informací. Dále nám vadí manipulativní charakter těchto shromáždění a dehonestace prezidenta republiky, ke které tam pravidelně dochází. 


Včerejší debakl opozice je zvlášť cenný. Nejsme Slovensko…

Jiří Vyvadil
28.6.2019 PrvníZprávy
Váhal jsem jaký použít nadpis. Dokonce jsem chtěl být kategorický a prohlásit, že nikdy Slovenskem nebudeme, ale pohled na naši chvástavou opozici z Letné i ze Sněmovny a ..... 

Nizozemsko, vyšetřovací komise: Tak to bychom měli!

Jiří Baťa
28.6.2019 PrvníZprávy
Z odpovědnosti za pád malajsijského letounu na lince MH-17na východě Ukrajiony, při němž v roce 2014 zahynulo 298 lidí, budou v Nizozemsku souzeni ruští občané Igor Girkin, Sergej Dubinskij, Oleg Pulatov a také Ukrajinec Leonid Charčenko.

čtvrtek 27. června 2019

Gesto dobré vůle: DLR a LLR souhlasily s předáním čtyř zajatců Ukrajině. Marie Zacharová vysvětlila odmítnutí Kyjeva diskutovat o podmínkách propuštění námořníků

28. 6. 2019 regnum1 a regnum2
Orgány DLR a LLR souhlasily s osvobozením a předáním na Ukrajinu čtyř ukrajinských zajatců v lidových republikách. Je to gesto dobré vůle. Oznámil to 27. června předseda strany Nejvyšší rady Opoziční platforma - pro život, Viktor Medvedčuk. "Doufáme, že propuštění čtyř osob nám umožní stimulovat Ukrajinu a přistoupit k výměně všech ověřených za všechny ověřené. Je to účelné", řekl Medvedčuk po jednání s hlavami DLR a LLR, Denisem Pušilinem a Leonidem Pasečnikem v Minsku.

Už si zase povezeme peřiny do vnitrozemí?

Čeští uprchlíci z pohraničí, obsazeného Hitlerem (1938)
Jaroslav Tichý
27.6.2019 E-republika
Za daných okolností je tedy sice chvályhodné, že naši občané chtějí projevit názor formou demonstrace, jde ale o to, aby přednostně demonstrovali za své názory a zájmy, nikoliv za zájmy jiných na úkor svých vlastních. Zatím jezdí/chodí na demonstrace, které jsou v zájmu jiných, nikoliv jich samotných. A o to tu jde.Dříve se udávalo za nenávist k třetí říši, později k socialistickému zřízení, dnes za nenávist k EU nebo africkým/blízkovýchodním násilníkům

Tomáš Vyoral
27.6.2019  SvobodnéNoviny
Studentka žurnalistiky se v článku na iDnes zaměřila na nenávistné komentáře vůči cizinci, který měl v Ústeckém kraji znásilnit šestnáctiletou dívku.

středa 26. června 2019

Putin nechce opakovat rok 2008, před G20 testuje ruskou armádu

-rp-
26.6.2019  
AllesSchallundRauch a PrvníZprávy
Představitelé států G20 budou 28.-29. června jednat v japonské Ósace. Aby nedošlo k překvapivé agresí během jeho nepřítomnosti, prezident Putin nařídil od pondělí výstražné cvičení, aby otestoval bojovou připravenost ruské armády.

Plánoval režim USA obětovat 25 svých občanů?


Michal Brand
26. 6. 2019
Írán zcela oprávněně sestřelil americký špionážní bezpilotní letoun, který narušil vzdušný prostor Íránu. Americký režim se v odvetě chystal zaútočit pod falešnou záminkou – jako v případě amerických „spravedlivých“ válek vždy, tedy vlastně jako v případě všech válek vedených USA vždy – tentokrát na Írán. Předchozí prefabrikované vylhané „důvody“ k napadení cizí země nesplnily svoji úlohu. 


Demonstrace na pozadí celoevropského zápasu

Vlastimil Podracký
26. 6. 2019    vlastimilpodracky
Odpor k Babišovi vstoupil do druhé fáze. První fáze byla aktivizace přímých odpůrců ať už politických stran nebo různých organizací. Druhá fáze je masová nespokojenost. To se změnilo poslední kauzou.

Krysař Minář

Erik Best 25. 6. 2019    EB
Krysaři poblouzňující děti po celá desetiletí jsou dospělí, kteří před každou novou generací zastiňují realitu fungování světa. Dospělí ovládají školy, média a pracovní místa, a neustále předkládají krátkodobé pohledy, které neberou v potaz základní zákony přírody. To se projevuje erozí všech pilířů společnosti, nejnaléhavěji v podobě dluhů, které nemohou být nikdy splaceny, a válek, které nemohou být nikdy vyhrány. 


Soud doskomíral k prázdninám

Zdeněk Jemelík
26. 6. 2019  JemelikZdenek a Chamurappi z.s.
Na Karlovarských právnických dnech vystoupil předseda Nejvyššího soudu ČR prof. Pavel Šámal se zásadní úvahou o potřebě novelizace trestního řádu, směřující k urychlení trestního procesu. Je to jeho tradiční téma, kterým se zabýval zejména jako duchovní otec dřívějších novelizací trestního řádu. Potěšila mě ta část jeho vystoupení, v které se rozhovořil o významu dobré přípravy předsedy senátu na vedení procesu, na nezbytnost dokonalé znalosti trestního spisu.

Ukrajina se rozhodla odmítnout pozorovatele PACE na volbách

26. 6. 2019     lenta
Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin se domnívá, že je nutné odmítnout pozorovatelskou misi Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) v případě obnovení pravomocí ruské delegace. Napsal to na Facebooku. "PACE s ruskými poslanci a PACE bez nich jsou, jak se říká v Oděse, dva velké rozdíly", prohlásil ministr. Doporučil Nejvyšší radě, aby odvolala pozvání mise PACE pro sledování parlamentních voleb.

Walderode? Czech šmejd!

vlkp
26.6.2019 KosaZostra
Před pár dny jsem psal zásadní článek o sjezdu Sudetoněmeckého landsmaschaftu v Řezně. O drzém a ponižujícím nápadu, že jako v dohledné budoucnosti by se tenhle „podnik“ měl konat v České republice. A především o neuvěřitelném postoji podstatné části české politické reprezentace a pokračujícím slouhovsko devotním milém krajanování, s porozuměním pro ten sprostý požadavek a to včetně rezortně příslušných našich státních funkcionářů – konkrétně velvyslance v Berlíně Podivínského.

Petice za zákaz veškerých akcí Sudetoněmeckého krajanského sdružení (Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e.V.) na území České republiky, dle

vlkp
26.6.2019 KosaZostra
V poště jsem objevil mail, který bezvadně doplňuje včerejší článek o skandální restituci, či spíše majetkovou prostituci ohledně rodu Des Fours Walderode!
Byl jsem upozorněn na petici ohledně požadavku zákazu jakékoli akce Sudetoněmeckého Landsmaschaftu na území České republiky. Je tam i druhý požadavek – na to, aby Německo vyplatilo České republice válečné reparace.

Masová (sebe)vražda na Letné: "Overkill" kam se podíváš. Potrat Majdanu. Gréta ve sklenici. Semín hvězdou proti své vůli. Pláč trpaslíků ve sněmovně. Ruka neudělá kluka. Možná přijde ze záhrobí i Havel

Petr Hájek
26. 6. 2019 ProtiProud
PETR HÁJEK si všiml lkaní a naříkání mainstreamových propagandistů nad letenskou katastrofou a je přesvědčen, že zpackaný pokus havlistů o převrat se obrátí proti nim.

Nuda v Rusku

Samara v podvečer
Ladislav Větvička
26.6.2019 blog autora
Město Samara bylo po tydnu konečně zase mistem, kde sem se dostal zpatky do „civilizace“. Městske civilizace. Město Samara se do roku 1935 jmenovalo Samara.
Pak až do roku 1991 se jmenovalo Kujbyšev. A fčil zase Samara. To už je v Rusku taky zvyk, že města měni svoje nazvy, aby zmatla nepřitela.

Hajlování a výkřiky „Sieg heil“ v Kyjevě

Jan Urbach
26.6.2019 VašeVěc
V kyjevském klubu Bingo se o víkendu konal hudební festival „Fortress Europe“, na kterém vystupovaly soubory, které se hlásí k neonacismu. V průběhu akce byly slyšet pokřiky „Sieg heil”, byla rozvinuta vlajka nacistického Německa, účastníci si mohly koupit knihy o Adolfu Hitlerovi a jeho fotografie.

Sto chvilek pro Babiše

Eric Best
26.6.2019 blog autora
Milion chvilek pro demokracii stále slaví svůj významný úspěch z nedělní akce na Letné, kde shromáždilo 280 000 lidí, a Parlament dnes odpoví svým Stem chvilek pro Andreje Babiše. Bude to nepoměrná reakce ve více ohledech. Většina lidí na Letné si velmi přála vyhnat Babiše z úřadu; většina ze stovky poslanců z ANO, ČSSD a KSČM, kteří se dnes veřejně postaví a vysloví se „proti návrhu“ ho svrhnout, nebude tak činit od srdce. Nebudou ani tak volit pro setrvání Babiše a všech jeho konfliktů zájmů v úřadu, ale spíše proti tomu, aby jim někdo jiný určoval politickou budoucnost. 

Svět ruskýma očima 512

Zajoch
26.6.2019 Outsidermedia
Výměna bojových hlavic a výrazné zlepšení charakteristik a možností ruského systému PRO  * * *  Je důvodné podezření, že vyšetřovací skupina pro havárii malajského Boeingu v roce 2014 je skupinou zločinců  * * *  Americké impérium se potápí do hluboké politické i morální krize


Nová Letná a staré mýty

Václav Umlauf
26.6.2019 E-republika
Až budeme mít zformulované politické cíle, tak hledejme lidi, kteří nezradili a kteří na to mají, aby byli novými politickými vůdci jako v roce 1989. Až je budeme mít, začněme zase práci na novém typu politiky, aby nám někdo ty demokratické výdobytky neukradl a nevytuneloval. A to je normální postup, proč jít na ulici.

Čína po eskalácii obchodnej vojny s USA nakupuje zlato a zbavuje sa dolára

26.6.2019 HlavnéSprávy
Ceny zlata dosiahli šesťročné maximum, v pondelok sapredávalo za cenu 1403 dolárov za uncu a jeho cena naďalej rastie. Čína hromadí svoje zlaté zásoby a ustupuje od dolára. Čínska národná banka nakúpila od decembra viac ako 70 ton zlata, hovorí World Gold Council (WGC). Dovtedy Čínskacentrálna banka nehlásila nákupy tohto drahého kovu počasdoby viac ako dvoch rokov. Oficiálne množstvo zlata sa v Čínenemenilo od októbra roku 2016 do novembra roku 2018Ilustračné foto


úterý 25. června 2019

„Molekuly demokracie“: USA budou dusit Evropu dodávkami předraženého ruského plynu

Michail Děljagin 
Michail Děljagin
25.6.2019  Outsidermedia
Tunelové myšlení je, stejně jako jakékoli neadekvátní hodnocení, sebevražedné. Ten, kdo je při navlékání prezervativu upřímně přesvědčen, že se chrání před HIV nebo hepatitidou typu „B“, nepřemýšlí o tom, že se podobá hráči ruské rulety. Globální propaganda zahnala jeho myšlení do tunelu. Ale, když se přihodí nenapravitelné, bude pozdě si stěžovat na oficiální mýtologii. Sám jsem měl možnost zjistit, že latex nechrání před viry. Horší je, jestliže ruskou ruletu hrají politici, jejichž posláním není konkurenční tahanice v momentálním politickém tunelu, ale zajištění svých zemí a národů.


Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

Jaromír Petříček
Jaromír Petřík
25. 6. 2019 blog autora
„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Lubomír Man
25. 6. 2019
Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Nezávislost na zákonech

Jiří Jírovec
25. 6. 2019
"Někdejší předseda legislativní rady Vlády ČR [mi] kdysi řekl, že soudy jsou velmi nezávislé. Hlavně na zákonech." I. David
Kdyby jen soudy. Od zákonů jsou utrženi, jak od řetězu, politici, kteří krouží jako smečka psů kolem kořisti, známé pod jménem 30% preferencí hnutí ANO 2011. Hodně štěkají a občas některý vyrazí, aby se zakousl.

Kvůli Severní flotile Ruska mohou v USA "padat hlavy"

Georgij Sosed
25. 6. 2019  вперёдроссия
Zatímco lodě NATO a USA demonstrativně provádějí cvičení u pobřeží Ruska, tu v Baltském moři, tu v Černém, skupina lodí Severní flotily Ruska vedená fregatou Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov se ocitla u pobřeží USA, v přístavu Havany. Lodě tam zůstanou několik dní - do 26. června.

Co se v televizi nedověděl Benjamin Roll

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
25.6.2019 blog autora
Česká televize věnovala část pořadu Události, komentáře dne 24.června 2019 komentování nedělní demonstrace na Letné. Nejcennější částí pořadu byl rozhovor Daniely Písařovicové s Benjaminem Rollem, místopředsedou spolku Milion chvilek, úspěšného svolavatele celé řady demonstrací, jejichž cílem je přinucení Andreje Babiše k resignaci na funkci předsedy vlády a Marie Benešové na funkci ministryně spravedlnosti a samozřejmě také – jak jinak ! – ochrana nezávislosti justice.

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako ukázkový příklad operace pod falešnou vlajkou (1/2)

EXANPRO
25.6.2019
Specifická analýza a předpověď (12063)
Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu mezi pobřežím Spojených arabských emirátů (přesněji mezi pobřežím emirátu Fudžajra) a pobřežím Íránu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě. 

Írán má největší sbírku amerických dronů na světě


Z výstavy "sestřelených" dronů
-rp-
25.6.2019 SchallundRauch a PrvníZprávy
Íránský rybář vylovil části amerického dronu v moři u provincie Hormozgan, která se rozkládá podél úžiny Hormuz. Části dronu byly vytaženy na pláž a vyfotografovány.


BI: Ve stínu konfliktu s Íránem stahovaly USA vojáky k ruské hranici!

-kou-
25.6.2019 BusinessInsider.de a PrvníZprávy
Jistě, oči celého světa jsou zaměřeny na konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem, protože ve skutečnosti mluvíme o možné válce, napsal Business Insider.
Ale nepodceňujte další „sud s prachem“ v Baltském moři, doporučil autor článku. Síly NATO se totiž shromažďovaly u ruských hranic, aby provedly rozsáhlá cvičení.


Prolomení Benešových dekretů je jasným důkazem nezávislosti soudů

Ivan David
25. 6. 2019
Někdejší předseda legislativní rady Vlády ČR mi kdysi řekl, že soudy jsou velmi nezávislé. Hlavně na zákonech. Jako soudní znalec jsem se nikdy nesetkal u soudu s nějakou nekorektností. Jako svědek ano. Jako podezřelý jsem asi třikrát "podával vysvětlení", které stačilo, abych nebyl obviněn. Jako ministr jsem byl poněkud překvapen, že všech 12 trestních oznámení, která byla profesionálně podrobně zpracována, bylo odloženo. 

pondělí 24. června 2019

Ladislav Žák: Hokynáři...

Ladislav Žák
24.6.2019   VašeVěc
Je to už pětatřicet let, co Evropou obcházelo strašidlo zvané „rakety středního doletu“. Tenkrát samozřejmě lidový humor i bez sociálních sítí jenom kvetl a tak se objevila i následující anekdota.
Mámo, tady čtu, že ten plochý péršink stojí milión dolarů.
Táto, to by bylo krásný, kdyby nám to tak spadlo na zahrádku…
Myslel jsem si celá ta dlouhá léta, že to byl a zůstane jen satirický obraz lidské hlouposti a malosti.

Rusko vypada jinak, než nam ho popisuju v medyjach

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
24.6. 

2019 blog autora
(...předchozi dil) 

Trolejbus ze stalingradskeho letišťa mě odvezl do centra přimo k soše děcek tančicich okolo krokodyla. Znate to. Každy, kdo viděl zaběry Stalingrada z podzima roku 1942, ma v podvědomi tuto sochu, za keru hoři baraky bombardovaneho města, kere se provinilo enem tym, že mělo blbe jmeno. Malokdo ovšem vi, že děcka tancuju kolem krokodyla. To už je asi u Volhy takovy zvyk, tancovat kolem krokodyla.

Konečné slovo v restituci Walderode musí vynést Ústavní soud

PhDr. Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
24.6.2019  ČeskéNárodníListy
Nekonečný příběh restituce majetku panství Hrubý Rohozec u Turnova, který do roku 1945 patřil rodu Des Fours-Walderode, nebere konce. O tento kontroverzní průběh se zasloužil nejen příběh posledních majitelů za protektorátu, ale i hrubá nedbalost státu v posuzování charakteru a počínání JUDr. Karla Des Fours-Walderode orgány státu počínaje rokem 1945. Následky po novelizaci restitučního zákona se potom dostavily a způsobily lavinový efekt naprosto protichůdných soudních řízení, které korunoval stoprocentně kontroverzní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové.