Reklama

sobota 6. července 2019

Zelenský oznámil, že je připraven dodržet všechny body Minských dohod ...


German Ivanov
6. 7. 2019   politexpert
Prezident Ukrajiny Vladimír Zelenský prohlásil, že je připraven plnit všechny body Minských dohod. Poznamenal, že tento dokument nepodepsal, ale uznává jeho význam pro nastolení míru na Donbasu. Příslušné prohlášení učinil vůdce Nezávislé (Ukrajiny, pozn. překl.) v rozhovoru s mediální společností Deutsche Welle, uvádí agentura TASS. 


Ivan David: "Podle chybných map lze jedině zabloudit."

Europoslanec za SPD Ivan David
6.7.2019    tydenikobcanskepravo
Generál Blaško nám po zkušenostech ve Štrasburku sdělil, že je unie nereformovatelná, jak to vidíte vy?
Bohužel na vedení EP se nemůže podařit vyvinout dostatečný tlak. Třetina poslanců jsou sluníčkáři, kteří si přejí imigraci, abychom se mohli radovat z kulturní pestrosti, přejí si inkluzi nejen ve škole, protože jsme prý všichni stejní, žádají uznání, že muži jsou méněcenní, neboť není třeba hrubé síly, bagry přece mohou obsluhovat i ženy, kandidátka na předsedkyni EP za frakci GUE ve svém projevu tvrdila, že veškerý kulturní rozvoj v celé historii stál výhradně na ženách, což je krásný projev ženského šovinismu.

Protektorátní Liga proti bolševismu byla odvarem politiky TOP09 či ODS

-ps-
6.7.2019 PrvníZprávy
Pokud si budete listovat deníkem České slovo a Večerní České slovo z roku 1944, narazíte minimálně dvakrát až třikrát v týdnu na činnost Ligy proti bolševismu. Liga líčila bolševiky v těch nejhorších barvách. Ovšem, kam se Liga proti bolševikům hrabala na současné politiky z TOP 09, KDÚ-ČSL, STAN či ODS.

Dvě zprávy, obě dobré: EU v troskách. Šéfka Bundeswehru velí Bruselu. Zeman zahájil koncovku. Ruská stopa v Kavárně! Hymna EU, modrý hadr a česká ústava mají tutéž podstatu. Otevřený střet je už neodvratný

Petr Hájek - šéfredaktor časopisu MY
Petr Hájek
6.7.2019  ProtiProud
PETR HÁJEK zjišťuje, že doby, kdy se dařilo potěmkinovsky skrývat podstatu bruselské diktatury - a podle téže metody falešně hrát na domácí scéně - jsou u konce a otevřený střet je již neodvratný.


Zarputilý boj Masarykova lidu o duši národa

Lubomír Man
6. 7. 2019
Na ulicích ho neuvidíte, nespatříte ho v kavárnách, úřadech, obchodních centrech, je na první pohled nepostřehnutelný, ale je zde a zuří v pozadí všeho zjevného a zřejmého, co se nám staví před oči. Je to boj Masarykova lidu za pravdu a proti lži nepřátel našeho národa. Byl zde už počátků našeho státu, kdy se proti Masarykovi srotili agrárníci, nenárodní šlechta, klerikálové, komunisté a sudetští Němci.


pátek 5. července 2019

Ještě k tomu: CO DĚLAT?

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
5.7.2019 blog autora
Návazně (ale ještě před tím, než jsem napsal včerejší článek) mně Marek Řezanka poslal mail se svými tezemi:

Agitprop. Věrozvěstky v obci. Našim herečkám

Zdeněk Hosman
Zdeněk Hosman
5.7.2019 blog autora
Ta složka společnosti, které člověk důvěřuje jako nejliberálnější, se vždy vybarví jako banda nejzarytějších dogmatiků. Zkrácená formule: Pentličky na vrbě a prázdno v kotrbě (Murphyho zákony).

Tereza Spencerová o teroristických náletech na civilisty, ke kterým se nikdo nehlásí

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
5.7.2019 ParlamentníListy

O Sýrii, Íránu a Izraeli, o teroristických náletech, o "vrtoších" Západu a o svrhávání Asada.

Británie na ostří nože. Česko-britský lékař promlouvá o životě v multikulturní zemi

MUDr. Vladislav Rogozov
5.7.2019 ParlamentníListy
Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. Právě to bude hlavní náplní této informační rubriky.

Expert o cvičení NATO v Černém moři: vybrušují útočné akce. Vůči provokacím musí být adekvátní odpor.


Sergej Valčenko
5. 7. 2019       mk.ru
Uprostřed rekreační sezóny nepřipluly do Oděsy výletní, ale válečné lodě zemí NATO. A to vše proto, že ve vodách Černého moře začínají rozsáhlá námořní cvičení aliance Sea Breeze 2019. MK (Moskovskij komsomolec, pozn. překl.) se zeptal experta, za jakým účelem NATO zosnovalo nebezpečné manévry v blízkosti ruských hranic.

Učitel byl vyhozen ze základní školy, když dětem pouštěl kázání mistra Jana Husa. Neměl ty „správné“ názory.Milan Vidlák
5. 7. 2019
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval Stanislava Balíka, majora v záloze a bývalého náčelníka skupiny humanitních oborů na vyškovské vojenské akademii, zakladatele masarykovsko-baťovské akademie a učitele na základní škole ve Znojmě.

Porošenko o plíživé proruské odvetě


5. 7. 2019 lenta a facebook
Bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko nazval návrh vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Andreje Bogdana, aby byla Doněcku a Lugansku poskytnuta možnost učinit ruský jazyk regionálním, důkazem "plíživé proruské pomsty". Video záznam politika byl zveřejněn na jeho stránce na Facebooku.

Telegraph: Junckerův nástupnický skandál ukázal, že EU je lžidemokracie!

-kou-
5.7.2019 Telegraph a PrvníZprávy
Evropská unie, „ve které je demokracie kontrolována samozvanou elitou“ čelí další krizi, píše publicista The Daily Telegraph Tim Stanley v článku, za který se v České republice upaluje.

Politolog a historik Zdeněk Zbořil k aktuální situaci (VIDEO)

5.7.2019 Outsidermedia

video zde

Mateřská školka výuky historie státu, pravice a levice

PPK
5.7.2019 Outsidermedia
Pravičák s oblibou tvrdí, že kdyby bylo na něm, tak stát k ničemu nepotřebuje, protože stát na něm chce daně a krom toho mu ještě pomocí zákonů určuje, co on smí a co nesmí. Zatímco on, pravičák, chce mít ve všem jenom vlastní svobodu a možnost „sledování vlastního štěstí“. Štěstí bez nařizování zbytečných povinností a bez omezování jeho způsobu života nějakými příkazy a zákazy – a to jakýmkoliv státem – i s jeho zákony.Manipulátoři se nezapřou

Jan Schneider
Jan Schneider
2.7.2019 Manipulátoři
reakce na článek: https://manipulatori.cz/komentar-vlci-mlha-bezpecnostniho-analytika-jana-schneidera/

Okno do světa Terezy Spencerové

Ursula von der Leyen
5.7.2019   ParlamentníListy
Evropu bude řídit dáma, které němečtí vojáci posměšně říkají „FlintenUschi“ a která v Berlíně již dokázala zdárně rozložit tři ministerstva. Americký prezident se zjevně odstřihává od svého hlavního poradce Boltona, což prý bylo skvěle vidět na jeho návštěvě v Koreji. A Ukrajina prý končí „v koši“ poté, co ji Západ využil ke svým globálním hrátkám proti Rusku a teď, když je na dně, se na ni všichni vykašlali.


čtvrtek 4. července 2019

Bilderberger převzal vedení EU


Ursula von der Leyenová
-rp-
4.7.2019 SchallundRauch a   PrvníZprávy
Zatímco se Evropa zabývala klimatem, tak bylo zvoleno nové vedení Evropské unie.
Ursula von der Leyenová bude předsedkyní Evropské komise, předsedou Evropské rady je Charles Michel, v čele evropské diplomacie je Josep Borrell a Christine Lagardeová povede Evropskou centrální banku.

Kdybyste nelhali svým diváků, nikdo by nás nesledoval – hlavní redaktorka Sputniku a RT o mainstreamových médiích

Margarita Simňjan
rozhovor s Margaritou Simňjan
4.7.2019 Sputnik
Margarita Simoňjanová, hlavní redaktorka televizního kanálu RT a zpravodajské agentury Sputnik, prohlásila, že RT má ve světě obrovský úspěch, jelikož ostatní média nedělají svoji práci. „Na koho jiného se lidé mají obracet, když vy jim lžete?“ řekla na adresu západních médií hlavního proudu.


Kdybyste nelhali svým diváků,... zde jsme nechali původní diskuzi, technicky opravený článek je zveřejněn nahoře.

Kdybyste nelhali svým diváků, nikdo by nás nesledoval – hlavní redaktorka Sputniku a RT o mainstreamových médiích

© Sputnik / Mikhail Kliment

Nebyli jsme jediní. Bylo nás sto. Někteří se obraceli zády. Ivan David vysvětluje „skandál“ s eurohymnou

Europoslanec MUDr. Ivan David, CSc. (SPD)
4.7.2019 ParlamentníListy
Dvojice českých europoslanců, Hynek Blaško a Ivan David (oba za Okamurovu SPD), nebyli zdaleka jediní, kdo se během přehrávání oficiální evropské hymny, Schillerovy Ódy na radost, nepostavili na znamení úcty. Nepostavili se i další europoslanci, někteří se postavili a otočili se zády, bylo jich kolem stovky, popsal své zážitky přímo ze Štrasburku Ivan David.

středa 3. července 2019

Slušovice

Jiří Jírovec
3. 7. 2019
Slušovice jsou pro media i po třiceti letech od sametu obtížným tématem. Připustit, že tehdejší společnost mohla být v něčem úspěšná je ošemetné až trestné. Vymýšlejí se tedy různá napojení na komunisty ve vedení státu a třeba i obvinění, že muselo jít o spolupráci s StB.

Iščenko odpověděl na otázku, jaké chyby učinila Ruská federace ve vztazích s Ukrajinou

3. 7. 2019 ukraina
Diskuze o těch či oněch chybách, kterých se Rusko dopustilo ve vztazích s Ukrajinou, probíhají neustále. Nikdo však nemůže s jistotou říci, jakou politiku přesně měla Moskva uskutečňovat. Konstatoval to dopisovatel MIA Rusko dnes Rostislav Iščenko, když odpovídal na otázky čtenářů listu Ukraina.ru. "Říkají: "Je třeba něco dělat". V diskuzi to však není argument. Pokud si myslíte, že byly učiněny nějaké chyby, pak byste měli mít alternativní program. Ještě jsem ho neviděl", poukazuje expert.

Putin zastavil rozpad Ruska a jeho rozkrádání ze zahraničí a místními oligarchy. Otázkou je, zda se ho nepokusí sundat.

Martina Kociánová a Jaromír Novotný
Jaromír Novotný a Martina Kociánová
3.7.2019  SU - Kupředu do minulosti
„Myslím si, že jsme svým způsobem v hybridní třetí světové válce. Protože to, co nám převedli s uprchlíky, to je invaze do Evropy.“ Tato věta patřila k nejzávažnějším v našem minulém povídání s bezpečnostním analytikem Jaromírem Novotným.

Přehrát pořad (31:37 minut)


Euronews: Bělehrad varuje před humanitární katastrofou v Kosovu!

Zavřená pekárna v Kosovské Mitrovici
-kou-
3.7.2019 EuroNews.com
Srbští podnikatelé uzavřeli obchody, lékárny a pekárny na severu Kosova a protestovali proti 100% clu uvaleném Prištinou na zboží ze Srbska a Bosny a Hercegoviny.
Na znamení solidarity přestaly fungovat opravny automobilů, salóny krásy a restaurace. Bělehrad varuje před humanitární katastrofou kvůli nedostatku výrobků, ale režim v Prištině odmítá zrušit cla, uvedla zpráva Euronews.

Jste „trollováni“

Dmitrij Orlov3.7.2019 ICH, překlad Zvědavec
V internetovém slangu slovo troll označuje osobu, která na internetu zasévá svár tím, že rozpoutává polemiku nebo naštvává lidi - [1] zveřejňuje provokativní, [2] irelevantní nebo nesouvisející příspěvky v online komunitě (např. v diskusní skupině, fóru, na diskusní stránce nebo blogu) s úmyslným záměrem vyprovokovat čtenáře...


Hra na rezoluce: Rusko i nadále v PACE nechtějí

Zasedání Rady Evropy
Dmitrij Kurganov
3.7.2019 CargradTv
„Sváteční“ idea
Odpůrci obnovení práv Ruské federace (RF) v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE) i nadále demonstrují svoje rozhořčení nad touto skutečností. Maršálek horní komory polského parlamentu Stanislaw Korzcewski ve vysílání stanice Polskie Radio prohlásil, že sedm zemí, které na znamení protestu předčasně opustily jednání PACE ve Strassburgu kvůli úplnému návratu ruské delegace do této organizace, chce připravit společnou rezoluci odsuzující takové rozhodnutí PACE. Jím uvedené státy – Ukrajina, Gruzie, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Polsko a Slovensko. (To se později distancovalo a označilo vystoupení jednoho ze svých poslanců za jeho soukromou iniciativu – pozn.překl.)

Time out demonstrantů

Stanislav A. Hošek
2. 7. 2019
Když jsem na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století studoval postgraduálně nové metody řízení, v jakémsi pel-mel programu od automatizace přes výpočetní techniku po psychologii vedení, dověděl jsem se o jedné zajímavé metodě několika firem v Japonsku. V té době byly japonské firmy považovány za nejlépe řízené a především pro ně bylo nejvyšší ctností, že svým dobrým pracovníkům zajišťovaly celoživotní zaměstnání.

Milion chvilek rozhodně není pro demokracii, rozebírá drtivě Jiří Svoboda. Babiše neřídila sekretářka, ani neprodává šachty dámským krejčím

Režisér Jiří Svoboda
-rozhovor s Jiřím Svobodou-
3.7.2019 ParlamentníListy
Režisér a někdejší aktivní politik Jiří Svoboda bilancuje politickou i uměleckou úroveň demonstrací na Letné, jakož i parlamentní show s neúspěšným vyslovováním nedůvěry vládě.


V Evropě bude vytvořen první vojenský internet na světě

2. 7. 2019      lenta
Ministři obrany Německa a Nizozemska podepsali dohodu o vytvoření prvního vojenského internetu na světě. Informuje o tom agentura ZDNet. Projekt se bude nazývat Tactical Edge Networking (TEN). Stane se prototypem pro sloučení vojenských sítí ostatních členských států NATO v budoucnu.

úterý 2. července 2019

EU: Vzpoura proti Merkelové

Roberto Vivaldelli
2.7.2019  InsideOver, překlad Zvědavec
Angela Merkelová věřila, že dokončila složité puzzle jmenování nových kandidátů do funkcí EU. Předsednictví Evropské komise předala Evropské socialistické straně a podpořila jejího kandidáta, Holanďana FranseTimmermanse, na předsedu Evropské komise a svého stranického kolegu, Manfreda Webera, přesměrovala na funkci předsedy Evropského parlamentu. Kancléřka však nepočítala s vnitřní opozicí v Evropské lidové straně (EPP) a s odporem jedenácti států včetně Bulharska, Rumunska, Chorvatska a Irska, čtyř zemí Visegrádské skupiny (Polska, Česká republiky, Maďarska a Slovenska) a Itálie, které zabránily jmenování socialistického kandidáta na místo Jeana-Clauda Junckera.

Zeman, Zeman a zase ten padouch Zeman

Ministr A. Staněk a prezident M. Zeman
Alexandr Špáta
2.8.2019
A zase tu máme vymývání mozků. Tak jak to je stran prezidenta a odvolání ministra Staňka premiérem. Zopakujme si základní dějovou linku.

Volby bez alternativ jsou podvod

Leo K.
2.7.2019 KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Pamatujete na vystoupení Babiše, když v roce 2017 vyhrál volby? Jak děkoval všem a zvláště „Márovi?“ Jak se postavil na pódium a řekl: „Dosáhl jsem všeho, co jsem v životě chtěl a myslím si, že je načase, abych také něco vrátil…“ Nejde o doslovné znění, paměť už mám chatrnou, ale význam zůstal určitě zachován. Když se Babiš v roce 2011 rozhodl vstoupit do politiky, měly všechny politické strany smůlu, protože do politiky vstoupily s Babišem jeho miliardy.

Praha, Tbilisi, Kišiněv: Tři zpackané barevné revoluce? Nic není náhoda. Komanda, děti a obvyklý repertoár. Měla by být další v Rusku? Dohodl se Putin s Trumpem? Následky summitu G20 uvidíme brzy

Michail Chazin
2.7.2019 ChazinRuProtiProud
MICHAIL CHAZIN ukazuje, jakou optikou lze také nahlížet na pražskou Sletnou a současně dává najevo, že se nic neděje jen tak bez okolních souvislostí

Trump s Kimem potřetí

Zbyněk Fiala
2.7.2019 VašeVěc
Americký prezident Donald Trump nečekaně přizval severokorejského vůdce Kim Čong-una k návštěvě demilitarizované zóny mezi oběma korejskými státy a strávil s ním skoro hodinu v neplánovaném jednání, které by mu jeho ministři a poradci asi normálně nepovolili.

V Rusku oznámili výrobu strašidelných systémů S-500!

Ruský protiraketový systém S-500
-kou-
2.7.2019 RIA.ru a PrvníZprávy
Jestliže západním vojenským analytikům dělá vrásky ruský raketový systém S-400, nyní dojde na ještě nepřijemnější skutečnost - a to v podobě S-500.

pondělí 1. července 2019

Mučení Juliana Assange

Paul Craig Roberts
1. 7. 2019    paulcraigroberts
Už za pár dní toho bude všude kolem nás plno. Oči i uši nám zalehnou bezduché projevy a úvodníky o tom, jak velkou a slavnou demokracií jsem se stali od časů, kdy jsme přestali být britskou kolonií. Jedním, čím USA zcela určitě nejsou, je demokracie. Demokracie totiž vyžaduje informované voličstvo, které USA zcela určitě nemají.

Omluva za dlouhé trvání karenční doby

Vladislav Černík
1. 7. 2019
K 1. 7. 2019 skončil tristní pozůstatek připomínající nevolnictví z doby feudalismu, tzv. Karenční doba. Přesto je její konec, místo úlevy, na straně podnikatelů provázen vybičovaným skřípěním zubů. Co přinášela tato „vymoženost“? Nic kladného, jak zaměstnancům, tak podnikatelům.
Zaměstnanci trpěli svými neduhy a podnikatelé riziky z rozšíření infekce a ztrátou pracovního výkonu. Někdy dokonce nutili nemocné zaměstnance, aby si vzali dovolenou.


Svět ruskýma očima 513

Zajoch
1.7.2019 Outsidermedia
Zatvrzelý postoj Erdogana ohledně S-400 je diktován strategickou linií na nezávislost turecké armády od vrtochů Američanů * Hlavním cílem blízkovýchodní vojenské aliance pod vedením USA je zastrašit Írán * Nehodlám čekat, až se mým velitelem stane někdo s nalíčenými rty

Vyzobáno z webů za červen 2019

Jan Kadubec 
1.7.2019
*Čína bude nejnebezpečnějším geostrategickým soupeřem, na něhož narazily USA za celé své dějiny. Tím, že uváznou v íránské bažině, zahájí USA „čínskou dobu“.
*Oč Spojeným státům jde? Řečeno bez kudrlinek a na rovinu chtějí, aby Čína udělala totéž, co Rusko v letech devadesátých minulého století – položila se hospodářsky na lopatky. A Trumpovým zbožným přáním je, aby mohl v Pekingu jednat s loutkou, jako byl Jelcin v Moskvě.

Blaha: Putin má pravdu, liberalizmus je mŕtvy. Jeho výsledkom je iba nerovnosť, nesloboda a bordel

Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha
1.7.2019 DavDva
Putin vyhlásil, že liberalizmus je prežitok. Tusk mu na to odkázal, že prežitkom je autoritárstvo, kult osobnosti a vláda oligarchov. Pánabeka, to čo je?

Komentátor Bloombergu: Ruská sázka na zlato se ukázala být oprávněnou!

-kou-
30. června 2019 Bloomberg.com a PrvníZprávy
Kvůli americkým sankcím musela Moskva snížit podíl dolaru a zvýšit objem zlata ve svých mezinárodních rezervách, napsal komentátor Bloombergu Leonid Bershidsky.

Co je společnosti škodlivější: deklarovaný anebo skrytý střet zájmů?

Oleg Rybnikář
1.7.2019
Jaké je standardní rozdělení rolí v režimu liberální demokracie západního (anebo resp. spíše evropského) střihu na platformě kapitalismu neboli tržní ekonomiky? 

neděle 30. června 2019

Za týden spáchalo sebevraždu šest příslušníků Ozbrojených sil Ukrajiny. Pozorovatelé OBSE se nedopočítali 64 kusů techniky Ozbrojených sil Ukrajiny, která měla být stažena. Porošenko se vylekal ze setkání Putina a Trumpa

30. 6. 2019 regnum a regnum a lenta
Během minulého týdne šest příslušníků OSU taktické skupiny Sever zúčtovalo se životem, sdělil 28. června náčelník tiskové služby Lidových milic LLR Jakov Osadčij během briefingu. "Na pozadí neuspokojivých životních podmínek, zpoždění v peněžních platbách za účast v bojových akcích, odkládání výměny v zóně operace Sjednocených sil (OSS) a také neustálého ponižování a šikany ze strany velitelů, často opilých, spáchalo během uplynulého týdne šest vojáků operativní taktické skupiny Sever sebevraždu", řekl.

Prezident a pidižvíci


Zdeněk Jemelík
30. 6. 2019    ZdenekJemelik
S přímo volenými hlavami státu mohou být potíže. Je to přirozený výsledek skutečnosti, že přímo volený prezident si uvědomuje sílu svého mandátu mnohem více, než kdyby za něj vděčil zákulisním jednáním v Parlamentu. Zvolení Miloše Zemana v r. 2018 umožnilo svými hlasy 2 853 390 voličů. Uvážíme-li, že hnutí ANO vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny v r.2017 s 1 500 113 hlasy, musíme připustit, že za prezidentem stojí obrovská síla. Nelze se divit, že v krizových situacích si troufá jít až na hranice ústavnosti.

Ministr Staněk začal rozkrývat rozkrádačky. Musí odejít! ...?

Antonín Staněk - ministr kultury
Růžena Chrastekova
30.6.2019  VašeVěc
Protože to si teda dovolil dost! Navíc to určitě nekonzultoval předem s těmi rozkrádači, což neměl, vlastně měl dělat, čert už aby s v tom vyznal.

Radim Fiala
Radim Fiala (SPD)
30.6.2019 facebookový profil autora 
CVVM už je totálně směšná a trapná a je typickou ukázkou toho, jak jsou průzkumy stranických preferencí zmanipulované. CVVM dávalo Okamurovu hnutí v průzkumu v září 2017 čtyři procenta, ale výsledek SPD ve volbách v říjnu byl 10,64 procenta! A dnes zase CVVM tvrdí, že SPD má ve volebním modelu 6,6 procenta procent a ČSSD 7,5 procenta! To je samozřejmě nesmysl, což prokázaly i volby do Evropského parlamentu, kdy SPD měla téměř deset procent procenta a ČSSD pohořela s 3,95 procenta. Navíc SPD má již v několika průzkumech za sebou devět až deset procent a volební potenciál ještě vyšší. V květnovém průzkumu nám CCVM dávala pět procent a z tohoto omylu je vyvedl náš výsledek v eurovolbách.


Práskači, disidenti a jejich pomocníci

Chelsea Manningová
Aleš Macháček
30.6.2019 E-republika
Označení „disident“ je nyní užíváno téměř pouze v kontextu odmítání totalitního režimu, pro hledání jiné cesty života je nyní pojem občanský aktivista ve slušném pojetí a ekoterorista na druhé straně spektra. Ne každý však může být občanský aktivista.

Mrtví na demonstraci milion chvilek? Tajný plán na příště? Bývalý ministr se obává nejhoršího. Po akci odstřelovačů 105 mrtvých na Majdanu, na Slovensku stačila jen jedna nesouvisející vražda


Ondřej Höppner 
29. 6. 2019 blog autora
Takhle nějak to vypadalo při Majdanu na střechách budov naproti hotelu Ukrajina. Takhle nějak to taky vypadalo ve městě Darra na syrsko-jordánských hranicích, před vypuknutím povstání proti Asadovi.