Reklama

sobota 13. července 2019

Pařížský Pantheon okupovaly „černé vesty“

13. 7. 2019
200 až 300 imigrantů z území západní Afriky, přezdívajících se po vzoru žlutých vest „vesty černé“, zaplavili v pátek odpoledne budovu pařížského Pantheonu a přísahali, že ji neopustí, dokud nezískají povolení k trvalému pobytu ve Francii. Pantheon je populárním turistickým objektem a mauzoleem, v němž je pochována většina nejslavnějších francouzských národních hrdinů, mimo jiné např. Voltaire nebo Victor Hugo.

Účinná propaganda

13. 7. 2019     oslik
 

Kvalita vzdělávání jde drasticky dolů.

Milan Vidlák
13. 7. 2019
Vysokoškolský pedagog a historik říká: Kvalita vzdělávání jde drasticky dolů. Vysoké školy suplují sociální ústavy. Mladí nejsou nezaměstnaní a pro stát je to výhodné. Předstírají, že studují, my předstíráme, že je učíme, a všichni jsou spokojení. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval historika, překladatele, vysokoškolského pedagoga, archiváře, odborníka na německou politiku, publicistu a politického analytika Institutu Václava Klause Aleše Valentu. 


"V Sýrii USA ničeho nedosáhly a situaci velmi zkomplikovaly": Američané negativně hodnotí výsledky válek v Sýrii, Iráku a Afghánistánu


Alexandr Bovdunov, Jelizaveta Komarová
13. 7. 2019 russian
58% Američanů negativně hodnotí vojenskou kampaň USA v Sýrii. Tyto údaje uvádí Pew Research na základě výsledků průzkumu. Společnost nepodporuje pozici Bílého domu, který nejednou vyhlašoval vítězství nad terorismem v Sýrii. Podle informací amerických sociologů je v zemi také negativní postoj k invazím do Iráku a Afghánistánu.

Tomio Okamura: Projev na VI. celostátní konferenci hnutí SPD 13. 7. 2019

13. 7. 2019
Vážení a drazí přátelé, vážení hosté, dámy a pánové, členové SPD, kteří se účastníte dnešní naší celostátní konference, dovolte mi, abych zde v úvodu poděkoval všem našim příznivcům a voličům, kteří ve volbách do Evropského parlamentu dali důvěru našim kandidátům. Děkuji všem, kteří v průběhu kampaně pracovali a pomáhali volebnímu výsledku našeho hnutí. Samozřejmě gratuluji oběma našim zvoleným zástupcům, kteří v tuto chvíli již jsou součástí vlastenecké frakce stran v Evropském parlamentu a pracují zde na naplnění našich politických cílů.

Protesty proti Babišovi jako další z absurdit českých poměrů

Jiří Vyleťal 
13.07.2019 E-republika
Andrej Babiš vzal zkrátka věci tak, jak byly společnosti jejími elitami předkládány, a převezl tím všechny. Na své politické protivníky ví bezpochyby minimálně tolik, co oni na něj, jenže ty trumfy má v rukou on. Penězovody, které ovládala politicko-podnikatelská souručenství, teď ovládá on a nikoho k tomu nepotřebuje. Proto se protestuje.

Retro: Rath-gate 2 – Příslušnost soudu a státního zastupitelství

Kateřina Pancová, David Rath a Petr Kott u soudu
Stan
13.7.2019 Outsidermedia

Místní příslušnost soudu a státního zastupitelství

Podle § 18 Trestního řádu koná trestní řízení soud, v jehož obvodu byl trestný čin spáchán. Nelze-li místo činu zjistit, nebo byl-li trestný čin spáchán v cizině, koná řízení soud, v jehož obvodu obviněný bydlí, pracuje nebo se zdržuje. Jestliže se nedají tato místa zjistit, nebo jsou mimo území ČR, koná řízení soud, v jehož obvodu vyšel čin najevo.

Podle § 7, odst. 1 Zákona o státním zastupitelství se sídla státních zastupitelství a obvody jejich územní působnosti shodují se sídly a obvody soudů.

Evropská unie schválila nominaci čtyř nejvyšších státních úředníků

Thierry Meyssan
Thierry Meyssan
13.7.2019 VoltairNet, překlad Zvědavec
Vzhledem k tomu, že se Evropská unie stala nadnárodní strukturou prostřednictvím smluv a konvencí, jak mohou členské státy vybírat nejvyšší státní úředníky, kteří jim budou dávat příkazy? Ve skutečnosti to tak nedělají, ale spokojují se s tím, že akceptují volbu aliance NATO, tak jak ji prezentují Německo a Francie.

Analytik Štefec: Lžeme sami sobě. Rusko nás ohrožuje? Jak? Ano, je tu luxusní zboží, ale většina se na něj může jen dívat

Plk. v.v. Ing. Jaroslav Štefec
rozhovor s vojenským analytikem Jaroslavem Šrefcem
13.7.2019 ParlamentníListy
„Žijeme ve společnosti, která lže. Zcela otevřeně. Sama sobě – to je na tom to nejhorší,“ říká vojenský analytik Jaroslav Štefec. Tvrzením o ruské propagandě podle něj popíráme prohlášení, jak se máme dobře a jakou jsme nejbezpečnější zemí. „Putin je grázl, Čína všechny sleduje… není to podobné, jako se za minulého režimu říkávalo, že dělníci za dráty si nemají zboží za co koupit? Ukazuje se, že tak je tomu u nás. Pro většinu lidí je televizor za třicet tisíc nedostižný luxus,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. O vztazích mocností prohlásil, že Spojené státy ustupují z pozice světového lídra, protože ani ekonomická síla států není schopná dále udržovat svět rovnováhou strachu ve své podřízenosti.


pátek 12. července 2019

Rychetský v Zemanově kůži

Erik Best 12. 7. 2019 EB
Obviňovat prezidenta demokratického státu z toho, že odmítne v případě neúspěchu ve volbách dobrovolně opustit svou pozici, je jedním z politicky nejtřaskavějších výroků, se kterým může přijít jiný představitel státu. Přesně takové vyjádření poskytla předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová New York Times 4. května. Je to politička a chtěla vyburcovat demokratické voliče varováním před autokratickými tendencemi Donalda Trumpa. 


USA oznámily boj proti Nesmrtelnému pluku


Darja Buňaková
12. 7. 2019 360tv
Akce Nesmrtelný pluk se koná v mnoha zemích po celém světě na památku Velké vlastenecké války. Americké orgány se rozhodly začít bojovat proti jejímu rozšiřování mimo Rusko. Řekl to Sergej Naryškin, ředitel Služby zahraniční rozvědky RF, uvádí agentura RIA Novosti.

Huawei, Putin a irácké zbraně hromadného ničení


Michal Brand
12. 7. 2019
Americký prezident Trump před nějakým časem označil Huawei za ohrožení národní bezpečnosti, za firmu údajně zneužívanou čínskou vládou ke špiclování cizích zemí a cizích občanů a vlád.
Považoval jsem to za tak jasně průhledné, že jsem k tomu vlastně ani nechtěl psát žádný komentář. Ale přečetl jsem si článek Benjamina Kurase „Co vlastně vyvádí ten rošťák Huawei?“ a ten mne motivuje k tomu, abych se ke kauze Huawei přeci jen vrátil.

Zbyněk Fiala: Zářivé vyhlídky

Zbyněk Fiala
12.7.2019  VašeVěc
Česká vláda se rozhodla stavět novou jadernou elektrárnu bez ohledu na to, co to bude stát, a se zamlčeným předpokladem, že se to nakonec bude platit z daní. Je to typické projídání budoucnosti, ke všemu podle starého vtipu, že lidé ochutnávají plody své práce ústy vyvolených…

Bude vráceno, co bylo ukradeno?

Odvolaný J.Fajt  a ministr A. Staněk
Ogňan Tuleškov
12.7.2019  ČeskéNárodníListy
To všichni si přejeme. Pan ministr kultury Staněk, když přišel na to, že někdo, kdo spadá do jeho kompetence a podléhá jeho pravomoci, si přihrával „malou domů“, přirozeně, jak je jeho povinnost, podal návrh na zahájení příslušného vyšetřování.

WHISTLE VERSUS FÍZL: JEDNOMU KRIMINÁL, DRUHÝM MÍSTO NA MINISTERSTVU VNITRA

Tomáš Koloc
12.7.2019  KulturníNoviny
„Whistleblowing (z angličtiny doslova hvízdání na píšťalku) je termín z přelomu 60. a 70. let 20. století, který M. P. Miceli a J. P. Near v roce 1985 definovali jako označení pro případy, kdy stávající nebo bývalý zaměstnanec nějaké organizace – whistleblower, tedy ‚ten, kdo hvízdá na píšťalku‘ – upozorní instituci nebo orgán oprávněný k prověření či zakročení, na nelegitimní, neetické nebo nezákonné praktiky…“ (Wikipedia)


Na jednom uzemi nemožu žit dva kmeny. Chvilu ja, ale pak musi ten slabši ustupit

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
12. 7. 2019   blog autora
Tuž kde jinde chcete začat cestu okolo Řiše, když ne tam, kde Rakusko aji s Uherskem vlastně skončilo? V Sarajevu.


čtvrtek 11. července 2019

Rukavice dolů

Erik Best 11. 7. 2019 EB
Ve výroční zprávě Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže za rok 2018 chybí pod fotografií předsedy Petra Rafaje slovo „podezřelý“. Policejní razie v centrále ÚOHS a Kapsche proběhly v březnu letošního roku, nikoli v roce 2018, ale s událostmi loňského roku souvisely velmi. Instituce, jejíž předseda je jmenován prezidentem, by pravděpodobně měla zmínit, že její dva nejvyšší představitelé (místopředsedkyně Eva Kubišová je ta druhá) jsou podezřelí v trestních řízeních. 


Nejvyšší rada Ukrajiny vyzvala k zabavení licence televiznímu kanálu NewsOne za telemost s Ruskem.

11. 7. 2019     russian
Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Parubij vyzývá Bezpečnostní službu Ukrajiny, aby reagovala na oznámený telemost mezi ukrajinským televizním kanálem NewsOne a ruským Rossija 1. "Chci dnes vyzvat Bezpečnostní službu Ukrajiny, aby okamžitě reagovala na brutální porušování zákonů Ukrajiny. Vyzývám také Národní radu pro televizní a rozhlasové vysílání, aby okamžitě vyvolala jednání a zvážila tuto otázku a aby zbavila ukrajinská média licencí na vysílání", cituje Interfax-Ukrajina Parubije.

„Zrušme přímou volbu prezidenta republiky,“ hřímá předseda ODS Fiala

Alena Vitásková
11. 7. 2019
· ODS prosazuje demokracii po svém
· Člen a významný funkcionář ODS nedávno nabádal k vraždě prezidenta a některých poslanců
· Nyní předseda ODS Fiala navrhuje zrušit přímou volbu prezidenta
· S čím přijde ODS zítra? Zrušíme parlamentní volby a budeme poslance losovat? V „losovačce“ mají tradiční strany praxi

Kočovný cirkus demonstrací v Tbilisi: Stejná režie jako v Praze. Změnit výsledky demokratických voleb? Scénář jako obvykle. Sprosté nadávky Putinovi. Budou tady jednooké demonstrace? Nebo obklíčíme ČT?

Demo v Tbilisi, červen 2019
Pavel Kopecký
11. 7. 2019  ProtiProud
Pavel Kopecký se zamýšlí nad vyprovokovanými protiruskými nepokoji v Gruzii a nalézá až příliš mnoho styčných bodů se situací u nás


Věřte pevně tomu, že dvě letadla zbořila tři budovy

Lubomír Man
11. 7. 2019
Žádná vláda – kromě americké – by nenašla odvahu k tomu, aby svým spoluobčanům vyprávěla, jak v New Yorku 11. září 2001 vlétla dvě letadla do dvou budov – ale spadly budovy tři, napsal na svém webu náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě P.C. Roberts, jinak známý též coby otec známé americké ekonomické politiky reaganomics, jež na začátku devadesátých let minulého století vedla k dočasnému ukončení Studené války. Ale vláda americká si to klidně dovolit mohla a vesele v tom pokračuje i dnes, pokračoval Roberts, protože ve světě není lehkověrnějších, důvěřivějších a naivnějších lidí (more gullible people), než jsou právě Američané, věřící absolutně všemu, co jim vláda nakuká.

Kolik miliard ročně nás stojí politické a začleňovací neziskovky? Proč je živíme?

Růžena Chrastekova
11.7.2019 VašeVěc
Čas od času se proti tomuto cizopasnickému fenoménu na našem státním rozpočtu někdo ozve, ale je to jenom takové zakuňkání, které záhy utichne a všichni, kteří tuto zhůvěřilost schvalují z titulu svých funkcí, mlčí, přecházejí to bez nějak důraznějších komentářů a hlavně - zase to schválí. A hlavně tají, kolik rozdává a komu.


Írán: Zadržení ropného tankeru Británií je „námořní pirátství“

Zadržený tanker v Gibraltaru
Stephen Lendman
11.7.2019  GlobalResearch, překlad Zvědavec
V době po 2. světové válce Británie byla a stále je přívěskem americké imperiální politiky - přijímá rozkazy, projevuje uznání a podřizuje se.

Někdo to vaše chlastání a zvracení po bulvárech musí zaplatit! Herec Gulyáš má vzkaz pro kolegy z Varů, kterým smrdí zbraně 1

Herec Michal Gulyáš
rozhovor s hercem Michalem Gulyášem
11.7.2019 ParlamentníListy
„Chcete festival? Někdo to musí zaplatit, abyste mohli chlastat a zvracet po bulvárech,“ vzkazuje kolegům herec Michal Gulyáš ke kauze sponzoringu karlovarského filmového festivalu a děkuje České zbrojovce za to, jak její výrobky reprezentují Českou republiku. A Gulyáš vzpomíná: zatímco Vlasta Burian by nespokojené umělce poslal na poštu, on sám by volil zcela jiná místa. Přidává také několik případů toho, kdy bezbřehý aktivismus umělců zničil do té doby zcela fungující projekty. „Mají dělat charitu, mají zaštiťovat dobročinné a sociální akce. Paraple, vánoční koncerty atd. Za to mají velkou jedničku s hvězdičkou a nese to ovoce! Ale žvanit do politiky?" ptá se Gulyáš v souvislosti s protesty na Letné.

Atlantico: Evropa chce smrt svého dítěte - národní identity!

-kou-
11.7.2019 Atlantico.fr a PraníZprávy
Myšlenka národní identity se objevila v samotné Evropě, ale nejvýrazněji se projevila při rozpadu Sovětského svazu a Jugoslávie. Podle francouzského deníku Atlantico Evropská unie dlouho před tím zavírala oči, ale teď s tím nemůže nic udělat, protože „tři největší státy světa, USA, Rusko a Čína, jsou horliví nacionalisté“.

středa 10. července 2019

Soros se najednou rozhodl jít s Ruskem na smír

10. 7. 2019     zen.yandex
Zcela nečekané zprávy přišly z USA ohledně nové strategie hlavního organizátora všech "barevných revolucí" na světě George Sorose. Jak je známo, George Soros je také hlavním protivníkem Ruska, který se celý svůj dospělý život snažil zajistit americkou nadvládu nad Ruskem (organizoval revoluce v postsovětském prostoru a přiváděl k moci vůdce, vyhovující USA).

Existují zločiny z předsudečné lásky?

KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA
10.7.2019 iPrima
Ministerstvo vnitra při výkonu své agendy zavedlo pojem „předsudečná nenávist“, což má být lehčí či zastřenější projev extremismu, který je ale na druhé, závažnější straně považován za předpolí terorismu.

Módní policie vrací úder: Muži ze Sudet by slušela spíše černá. Ve hře jsou i plavky a rudá rádiovka. Napište Mikimu! Co je to fenomén “Netopýřího chlapce?”

10. 7. 2019  Höppner

Redakční tým Módní policie se ostře ohradil proti nařčení některých konspiračních webů, že pískově hnědá, která bývá bohužel spojována s barvou uniforem wehrmachtu, je jedinou volbou pro zrzavé.

Václav Klaus tnul do živého: Kritika multikulti je hrdelní zločin? Etnika mají svoje světy. Je tu něco, co se vzpouzí civilizaci. Problém není znásilnění - problém je o něm mluvit? Útok na svobodnou diskusi

Multikulti má být vrcholem humanizmu
Petr Hampl
10. 7. 2019  ProtiProud
Petr Hampl v ozvěnách hysterické reakce na nedávná slova našeho exprezidenta vyzývá k obraně svobody slova a svobodné diskuse na téma multikulturalismu.

 USA, Ukrajina a Litva zablokovaly usnesení OBCE podané Ruskem proti neonacismu

Lotyšsko - veteráni SS divize 
  
10.7.2019 SvobodnéNoviny
Delegáti z Litvy, Británie a Ukrajiny na zasedání Výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární záležitosti OBSE zablokovali usnesení „O boji proti xenofobii, agresivnímu nacionalismu a související nesnášenlivosti“, které navrhla ruská delegace. Ta vyzvala účastnické státy OBSE, aby se postavily proti oslavě členů Waffen SS.


Zpráva, které si světová média "nevšimla" - Dostane Írán protiraketový systém S-400?

S-400 v palpostu
10.7.2019 ProDonbasRu, překlad Zvědavec
Geopolitický konflikt mezi Moskvou a Washingtonem se zcela jistě vyhrotí do ostřejší fáze poté, co Rusko koncem června přizvalo Írán k účasti na výběrovém řízení ohledně nákupu protiraketových komplexů S-400.


Průmysl nepadá jako v Německu

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
9.7.2019  VašeVěc
Vyžaduje to umění jásat. Dříve jsme byli zvyklí na dvouciferná růstová čísla, teď vládne nadšení, že český průmysl neklesá a nenásleduje Německo. Zatím.

Fake news jako raketový komentář

-rp-
10.7.2019  PrvníZprávy
Dnešní fáze studené války s sebou přináší stejný typ „zasvěcených“ komentářů jako v době studené války za socialismu, píše František Roček v komentáři pro PrvniZpravy.cz.

úterý 9. července 2019

Povinná dobrovolnická činnost

Stan
9.7. 2019 Outsidermedia
Věděli jste,
…že součástí studia na vysoké škole ve Francii je povinná dobrovolnická činnost?

…že v České republice máme placenou bezplatnou zdravotní péči?

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
9.7.2019  Zvědavec
Chtěl bych tímto navázat na nedávný článek P. Hampla pod názvem: „V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus“. Jednak proto, že jde o zajímavé téma a proces, s jehož následky se potýkáme dodnes, jednak i proto, že hodně lidí u nás stále ještě nechápe tehdejší události v souvislostech. Zná je (či vzpomíná si na ně) jen ve fragmentech bez příčinných souvislostí. Celá záležitost by byla na knihu, pokusím se přesto o maximální stručnost, a to i za cenu občasného zjednodušení.

Svoboda, pohledem zájmů…

Leo K.
9.7.2019 KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Není to poprvé, co upozorňuji na část preambule Švýcarské ústavy: „…gewiss, dass frei nur ist, wer seine Freiheit gebraucht, und dass die Stärke des Volkes sich misst am Wohl der Schwachen…“ česky: …je jisté, že jen ten je svobodný, kdo své svobody využívá, a že síla národa je měřena blahobytem chudých… Poznámka k té části, ve které se mluví o tom, že svobodou je jenom stav, kdy těch svobod využíváte:

pondělí 8. července 2019

Šarapatka vyzývá občany k provedení státního převratu

Lubomír Man
8. 7. 2019
Poté, co ve svém článku ve Foru 24.cz ze 7. t.m. nazvaném „Zeman žene zemi do občanského konfliktu kvůli Rusku“ obvinil člen rady ČT Zdeněk Šarapatka prezidenta republiky ze všech myslitelných i nemyslitelných zločinů, z nichž zřejmě za nejvážnější považuje ten, že prezident vede zemi do konfliktu. A to nikoli prý ani ne tak proto, že by se do něho sám hnal, ale prý proto, že tak plní zadání ruské strany a konkrétně pak ruského prezidenta Putina. 


Protesty proti Babišovi jako další z absurdit českých poměrů

Předseda vlády ČR Ing. Andrej Babiš
Jiří Vyleťal
8.7.2019 E-republika
Andrej Babiš vzal zkrátka věci tak, jak byly společnosti jejími elitami předkládány, a převezl tím všechny. Na své politické protivníky ví bezpochyby minimálně tolik, co oni na něj, jenže ty trumfy má v rukou on. Penězovody, které ovládala politicko-podnikatelská souručenství, teď ovládá on a nikoho k tomu nepotřebuje. Proto se protestuje.


,,Příšerné.” Jan Keller oznámil, co nás teď čeká v EU. Ty lidi dobře zná

rozhovor s profesorem Janem Kellerem
8.7.2019 ParlamentníListy
„Leyenová je příšerná, není to rozhodně žádná výhra,“ komentuje obsazování postů v Bruselu sociolog, bývalý europoslanec, profesor Jan Keller, který zároveň připomíná, že příšerný byl i Frans Timmermans. „Celých pět let to vypadalo, že si s Junckerem hrají na hodného a zlého policajta. Juncker vtipkoval a Timmermans vyhrožoval. Teď se mu ty výhrůžky vrátily. Ale o nic nepřijde. Bude místopředsedou a bude nám vyhrožovat dále,“ předpokládá Keller. Věnuje se i české politické scéně, kdy hovoří o možnosti předčasných voleb. „Obávám se, že to je docela pravděpodobné a že po sečtení výsledků předčasných voleb se začne demonstrovat za další předčasné volby.“

Svět ruskýma očima 514

Zajoch
8.7.2019 Outsidermedia
Mluvčí bulharského parlamentu vystoupila v Radě federace RF * Kolem milionu Ukrajinců opouští ročně kvůli práci a studiu Ukrajinu * Americkým korporacím hrozí velké ztráty

Prohlášení Thaçiho o sjednocení Kosova s Albánií jsou kritizována jako populistická

Velká Albánie
Përparim Isufi a Emirjeta Vllahiu
8.7.2019 ReporterAl
Tento článek je převzat z albánského tisku. Poskytuje velmi poučný vhled do albánského uvažování o myšlence celoalbánského sjednocení. Prohlášení Hashima Thaçiho (Hašima Tačiho) o sjednocení Kosova a Albánie bylo kritizováno experty, kteří ho označili za neseriózní gesto, zamýšlené hlavně proto, aby Thaçiho udrželo v centru pozornosti.

Londýn vyčlení 18 milionů liber na "boj proti dezinformacím" ve východní Evropě

8. 7. 2019    russian
Britské orgány vyčlení 18 milionů liber na "protiakce vůči dezinformacím a falzifikaci zpráv" ve východní Evropě a upevnění nezávislých médií na západním Balkáně. Bylo to oznámeno na britském ministerstvu zahraničí. Jak bylo uvedeno, prostředky vyčlení Fond pro předcházení konfliktům, na podporu stability a bezpečnosti (CSSF). Zdůrazňuje se, že peníze umožní "stimulovat vytváření vyváženého a nepředpojatého obsahu" v médiích. Dříve Agentura USA pro mezinárodní rozvoj (USAID) opublikovala "Koncepci boje proti zhoubnému vlivu Kremlu".

neděle 7. července 2019

Bloomberg: východní Evropa byla ponechána bez klíčových postů v EU - pro pobuřující chování


7. 7. 2019 russian
Mezi odsouhlasenými kandidaturami pro klíčové pozice na nedávném summitu EU není ve vedení bloku ani jeden zástupce východní Evropy, poznamenává Bloomberg. Profesor politologie Žarko Puhovski se domnívá, že tímto způsobem Brusel trestá bývalé komunistické země za pobuřující chování. Vedoucí představitelé Evropské unie by se mohli pokusit vyvážit politické, národní a geografické zájmy členských států EU při výběru jejího nového vedení, ale ukázalo se, že bývalé komunistické země, včetně těch, které nejsou součástí bloku, jsou v nevýhodě, píše Bloomberg.

Svoboda jako řemen: Zástupci agentury Sputnik byl odmítnut vstup na konferenci o svobodě médií v Londýně

7. 7. 2019 russian a russian
Organizátoři Globální konference o svobotě tisku, naplánované na 10. - 11. července v britském hlavním městě, odepřeli akreditaci agentuře Sputnik. "Děkujeme za váš zájem jako zástupce médií při osvětlování Global Conference for Media Freedom. Vaše žádost o akreditaci bohužel nebyla uspokojena v souvislosti s důvodem, uvedeným níže: doporučení Jenny", cituje agentura organizátory akce, kteří nebyli s to vysvětlit důvod tohoto rozhodnutí. Dříve bylo oznámeno, že ministerstvo zahraničí Velké Británie odmítlo akreditovat RT na konferenci o svobodě tisku. Na ministerstvu zahraničí bylo tomuto televiznímu kanálu oznámeno: "Promiňte, nejsou volná místa".
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

USA požadují stažení ruské armády z Krymu a převedení poloostrova pod kontrolu mezinárodní vojenské mise


7. 7. 2019     yandex
Admirál amerického námořnictva, velitel všech námořních operací mimo Ameriku John Richardson předložil další požadavek vůči ruskému Krymu - chtějí na nás vymoci stažení všech vojsk z území poloostrova s jeho následným převedením pod kontrolu mezinárodní vojenské mise, pochopitelně, pod záštitou USA. Vysoce postavený zástupce vojenského vedení Spojených států to sdělil během zvláštní tiskové konference.